Uitslag verkiezing Provinciale Staten te Soest 1! li üi trage STAM 1 1 Jï Officieele Kennisgeving. Ingezonden stukken. Burgerlijke Stand. Plaatselijk Nieuws. Telefoon 850 STEMDISTRXTEN LIJSTEN I. Gemeentehuis. M III. Hees. IV. Beetzlaan. V. Spoorstraat. VI. Molenstraat. VII. Soesterberg. U V. 4> O d Totaal 1935. Uitslag 1931# r. Kath. Dem. Partij 33 52 23 109 4 81 11 28 44 390 '5 2. Comm. Partij Holland 3 13 12 30 3 6 5 10 5 87 29 3. Chr. Hist. Unie 60 42 27 41 63 43 9' 79' 60 506 640 4. Vrijheidsbond 64 7i 18 67 153 40 96 101 109 724 902 5. Rev. Soc. Arb. Partij 1 4 1 4 4 2 16 S.D.A.P. 39 103 "4 256 40 149 77 126 71 975 742 7. Nat. Boeren- en Tuindersbond 2 2 1 3 1 3 12 5 8. Vwjz. Dem. Bond 19 33 7 10 26 19 27 42 24 212 272 9. Staatk. Geref. Partij 7 17 32 22 21 19 18 20 15 '71 100 lo. Chr. Dem. Unie 5 28 11 16 9 6 5 13 '3 IOÓ >38 li. R.K, Staatspartij 331 252 68 133 85 187 332 220 '79 1787 1879 12. Nat. Soc. Beweging 71 88 5i 57 84 103 192 '43 89 878 13. Anti-Rev. Partij 79 127 50 127 147 '35 7i 142 168 IO46 '°53 Aantal kiezers 825 986 490 1000 765 913 1103 1072 885 8039 6654 Uitgebrachte stemmen 766 902 458 956 688 852 IOÏ2 990 814 743 6I4O Stemmen van onwaarde 47 65 42 8s 47 64 83 59 35 527 353 Burgemeester en Wethouders van Soest brengen ter openbare kennis, dat op Goede Vrijdag en 2e Paaschdag geen asch en vuil nis bij de aangeslotenen zal worden opge haald. Soest, 16 April 1935. Burgemeester en Wethouders van Soest, De Secretaris, J. BATENBURG. De Secretaris, J. BATENBURG. Buiten verantwoording der Redactie. NATUURBAD- EN NATUUR GEHEIMEN. IV. De totnogtoe behandelde desinteraten heb ben pessimisme verre doen blijven. Woning bouw met inachtneming van den eerbied voor natuurschoon; havenaanleg tot 't schep pen van verhoogde bedrijvigheid ten faveure van den handeldrijvenden middenstand; op voering van binnenlandsch toeristenverkeer en aanmoediging tot vestiging, zijn alle optimis tische klanken. Ongetwijfeld. Is er nu plaats óók voor pessimisme? Wij hebben te bekennen, dat hier inder daad aanleiding toe bestaat. En; Even vurig als de mensch er naar verlangt zich uit een bepaalden toestand te bevrijden, even sterk is hij geneigd zich er in te verwarren (Inesynt Khan). Maar of wij pessimist hebben te zijn, is geheel iets anders. Want van den pessimist is nog nooit eenige vooruitgang gekomen. Gelukkig is hij, die zelfs in de moeilijk ste omstandigheden zijn optimistischen kijk op het leven behoudt. Want hij, die den toestand beheerscht, dus den ernstigen toestand met een vol maakten ernst realiseert, staat er boven: hij, die er zich in gaat verwarren, valt er ondeT. Deze houding is de eenig juiste afspie geling van het leven. Het leven dwingt tot vooruitgang. Men hebben niet om te zien, niet stil te staan; de eenig doeltreffende maatregel is de handeling. Terwijl ware vooruitgang is vooruitgang op het pad van vriendschap, is terugtreden op dit pad, achteruitgang. Achteruigang zóó, dat door innerlijke ver deeldheid een door de natuur rijk toebedeel de plaats als Soest, tengevolge moet hebben een bevolking gekleed te zien in lompen. Wij vervolgen dus onverstoord onze be spreking en nemen het onderwerp weer op wat wij even hebben losgelaten, n.l.j de onteigenings.procedure. Wanneer mocht blijken, dat ook ten aan zien van het arbeiders.woning-vraagstuk welk vraagstuk uiteraard alleen, door de ge meente kan worden verwezenlijkt - de ge meente dus geen grond beschikbaar heeft, dan zal, evenals eventueel voor een haven noodig zal zijn, gebroken moeten worden met de tot heden gevolgde methode bij aan koop van grond; de onteigenings-procedure moeten worden gevolgd. E. e. a. staat echter in onverbrekelijk ver band met het uitbreidingsplan, waaromtrent totnogtoe hel diepste stilzwijgen moest wor den bewaard; omdat de onteigenings.proce dure in de gemeente Soest totnogtoe een onbekend emogelijk ook onbeminde grootheid is. Ten aanzien van de invoering hiervan, waarvan de waarde niet hoog genoeg kan worden aangeslagen, immers voor de gemeen schap als geheel, pleit de noodzakelijkheid, dat de burgerij zich uitspreekt. De datum van invoering in de gemeente lijke huishouding dezer figuur zou, mede met het oog op den wel wat zorgelijken toe stand der gemeentefinanciën, zoo spoedig mo gelijk kunnen worden vastgesteld. Aangezien echter de thans zittende gemeen, teraad geen zuivere afspiegeling is van wat de burgerij wellicht noodzakelijk acht, zou een dergelijke beslissing evenals andere belangrijke beslissingen, waarvan ik een twee tal noemde in de door mij geleverde be schouwingen over de instelling van een Schoonheidscommissie het best tot na de verkiezingen kunnen worden uitgesteld. Wij naderen dan weliswaar weer snel den winter, maar de mogelijkheid mag niet wor- den uitgesloten, dat, indien zich het nieuwe college heeft geconstitueerd, reeds dadelijk j met de bespreking kan worden begonnen. Het noodwendig gebeimzunnige waas, het- j welk om het uitreidingsplan moet hangen, 1 maakt het eenigszins moeilijk de ligging der terreinen aan te wijzen, waarop officiënte wer ken zijn uit te voeren; deze moeten immers in het uitbreidingsplan worden opgenomen. Er is tenslotte nóg een belangrijke figuur in de gemeentelijke huishouding, een figuur, niet onbelangrijker dan die, waardoor in deze serie-artikelen de bespreking is aangevangen. De bespreking hieraan te wijden, moet in het teeken staan van de ijverig beoefende confectie-architeetuur en de plaats waar een harmonische met de natuur niet.strijdige landhuis-bouw kan worden ontwikkeld; zoo mede aan dc architectuur in het algemeen, de noodig e aandacht moet worden geschon ken. Waarover in een volgend artikel, v. K. seerde, een klap waarop hij zijn motorrij tuig direct tot stilstand bracht en zag toen dat de bewuste persoon met zijn rijwiel naast het motorrijtuig lag. Toen de politie ter plaatse kwam bleek al spoedig, dat de wiel rijder stomdronken was en tegen de auto was opgereden en genaamd was H. v. L., wonende te Soest. Per auto werd hij naar het bureau overgebracht en in bewaring ge steld. GESLAAGD. Dezer dagen zijn voor het doctoraal exa men in de pharmacie geslaagd mej. J. A. M. Rupert en de beer W. G. Zadelhoff. GEBOREN: Henny Cornelia, j. v. J. Tim mer en J. W. Verweij, Beukenlaan 28; Her-' manus Everardus, z. v. J. W. Koeleman en E. A. Koot, Barmingstraat 92.j ONDERTROUWD: I. Gorter, 30 j., Gro ningen, en A. W. Schuller, 20 j., B. Grote straat 49; J. v. d. Broek, 26 j., Akkerweg 4, en C. Kleijn, 23 j., Pijnenburglaan 1. GEHUWD: B. Keizer, 22 jaar en M. E. v. Tricht, 26 j., Amersfoort, Langest. 16 bis. OVERLEDEN: Geertruida Harmina Hen- derika Schuiling, 63 j., wed. v. C. Klein, Hart weg 20a. GEVESTIGD: J. J. Immikhuizen m. g., Banningstr. 76; A. H. J. Thomas m. g., Oranjelaan 33; J- Lodder m. g., Wilhelmina- laan 27; J. Doornbosch, Amersf.straat 95a; D. J. Veltkamp m. g., Kon.laan 112; E. H. M. C. Heezius, Legerplaats 1; K. A. Gon- lag m. vr., Stadhouderslaan 26; A. J. v. Ee, Hartmanlaan 50; C. H. J. Al m. g., Mo- llenstraat OZ. 5; M. Sommer, KL Engen- daalweg 94; A- v. Riet m. vr., Hartmanl. 9; T. Deelen, Soesterb.str.. 3; P. Wiegman», Veenzoom 3; A. Dekker, Stadhoudersl. 26b; C. Wilsum m. g., Stadhoudersl. 17a; C. Bos m. vr., F. C. Kuijperstr. 5; A. T. G. Stene- ker m. g., Oranjelaan 19; M. C. Schippers, v. Lijndenlaan 11; M. v. Boeijen, Radema- kerstr. 7a; J. F. J. Buning, Julianastr. .14; A. v. Randeraat, Spoorstraat 10; F, Weiss m. g., Woonwagenkamp; A. F. de Haan, Lindenlaan 4; P- Timmerman ra. vr., Van Lenneplaan 15. VERTROKKEN: G. Broek van Bosstr. 179 naar Amsterdam, v. Limburg Stirumstr. 20; G. v. Schaik—Reijerse van Schooldwarsw. 1 naar Baarn, Dijkweg 3; C. A. Hille van Rembrandtlaan 21 naar Bussum, Willemslaan 21; A. J. v. d. MarK van v. Weedestr. 35 naar Baarn, Laanstr. 50; A. Barendsen van Stadhouderslaan 52 naar Rotterdam, Matte- nesserplein 42 B; A. A. v. Eist van L. Berg straat 19 naar Bussum, Torenlaan 4; R. de Jager m. g. van Kerkpad N.Z. 44 naar Huizen, Zuiderweg 69; E. Qlthof van Vos- seveldlaan 17 naar Den Haag, Houtmarkt 41; A. D. Ie NobleKromt van Verl. Schoohv. 11 naar Rotterdam, Bergschel. 102; H. Th. Wickel van Kerkpad Z.Z. 6 naar Den Haag, Paramaribostr. 155; B. G. v. d. Vaart m. g. van Braamweg 84 naar Amsterdam, Gr. v. Prinstcxcrstr. 3 h.; R. H. J. Reintjes van K. Melmweg 3 naar Den Haag, v. Brakelstr. 34; A'. v. Gijn van Torenstraat 24 naar Amersfoort, Vlasakkerweg 36; G. v. Gronin gen van Vinkenweg 1 naar Amsterdam, Kra- matweg 92; A. G. de Bruin van Becke- ringhstraat 14 naar Amsterdam, Amstellaan 69II; H. A. Hardeman m. g. van Kromme- weg 13 naar Amersfoort, O. Soesterw. .172. ..VERHUISD: J. G. H. Buijs m. g. van Beetzlaan 28 naar Soesterb.str, 8; G. H. v. d. Broek van Hartmanlaan 70 naar School straat 52; W. Korteweg m. g. van Juliana- straat 45 naar Sophialaan 15; A. J. W. dc Bock van Beetzlaan 26 naar Rembrandtlaan 16; H. Galenkamp. m, g. van Bosstraat 65 naar Vinkenweg 21; L. Meijering m. g. van Verl. Kolo;.icweg 5 naar Schoutenkampweg 27; Wed. G. v, Ee van Soesterb.str. 22a naar Hartmanlaan 50; J. de Waal van Laanstraat 22 naar Nachtegaal weg 18; W. Kareisen m. g. van Laanstraat 22 naar Nachtegaalw. 18; M. v. Kooij m. g. vah Schoolstr. 35 naar Schoolstraat 52a; J. Nagelsmit m. vr. van B. Grothestraat 48 naar Laanstraat 5; J. A. I E. Griessen van Den Blieklaan 27 naar Bec- keringhstraat 27; C. v. Schalkwijk van Steen hofstraat 55 naar Beetzlaan; G. J. Scholte van Beetzlaan 32 naar Rembrandtlaan 14; W- ReuversKoster van Beetzlaan 32 naar Rembrandtlaan 14; J. de Bree van Molen straat W.Z. 12 naar Vinkenweg 11. gemeenteraadsverkiezing. Vrijdagavond vergaderde de R.K. Kiesver- eeniging te Soesterberg tot aanwijzing yan candidaten voor de a.s. Gemeenteraadsverkie zing Als zoodanig werden ingediend de heeren C. J. van Dam (aftredend), Jac. van den Berg en P. van der Kleij. D9 stemming voor de groslijst (ranglijst) zaL plaats heb.ben Zondag 5 Mei a.s. |i, Van de rondvraa»^Btsjtd een druk ge bruik gemaakt. EERSTE SOESTER E1ERVE1LING. Kipeieren: hoogste prijs f2.55, extra groot f 3.90, middeiprijs f 2.20—f 2.30, laagste prijs f 2.Alles per iqo stuks. Aanvoer 14.000 stuks. Handel vlug. AANRIJDING. Donderdagmiddag stak een wielrijder zon der eenig teeken yan richtingverandering te- geven de Torenstraat over. Een autobestuur der, die met zijn auto van tegenovergestelde richting kwam gereden, kon een aanrijding slechts voorkomen, door een aan den kant van den weg staand reclamebord aan te rij den, dat tengevolge daarvan licht werd be schadigd. RAADSVERKIEZING. Maandagavond werd in ,,'t Zwaantje" te Soesterberg, door Gemeentebelang, groep Soesterberg, weer een openbare vergadering gehouden, welke na afloop werd gevolgd door een huishoudelijke vergadering, in wel ke de candidatenlijst voor den Gemeenteraad als volgt werd samengesteld: 1. Mr. P. J. C. Tetrode. 2. A. Mulder. 3. G. Grootewal. 4. N, C. van dep Bout. 5. C. Kasteleijn. 6. H. Pas*- ink. JEUGDDIENST MET WANDELING. Evenals vorige jaar houdt. Ds. J. 1. van Schaick op Tweeden Paaschdag weer een Jeugddienst, 's morgens om 8 uur. Ditmaal in de Emmanerk. Deze kerk leent zich niet zoo gemakkelijk voor versiering, zooals de Oudekerk, ïoodat dit keer geen beroep kan gedaan worden op Narcissenhulp. Na den dienst gaan de jongeren weer een wande ling maken; dit keer waarschijnlijk naar de Lage Vuursche. VALSCHE MUNTEN. Door een melkhandelaar werd bij de po litie aangifte gedaan, dat bij hem's avonds een onbekende juffrouw eenige liters melk had gehaald en betaald had met waarde- looze munten. RECLAMEBORD VERNIELD. Door den hoer V. werd aangifte gedaan, dat een motorrijtuig een reclamebord bij hem had vernield. Bedoelde auto was op. een hoogte geplaatst, liep. achteruit, met ge noemd gevolg. De bestuurder kwam eerst later tot deze onaangename ontdekking. DRONKEN TEGEN DE MOTOR. Des avonds kwam een chauffeur aan het bureau van politie mededeelen, dat hij zoo juist een manspersoon vermoedelijk had aan gereden. Hij was een persoon per rijwiel gepasseerd .en hoorde, terwijl hij "deze pas- OVERTREDING ARBEIDSWET. Dezer dagen zijn weer verschillende pro cessen-verbaal opgemaakt ter zake overtre ding Arbeidswet. EERSTE HULP BIJ ONGELUKKEN. Door de doktoren J. H, A. Ruper, P. G. de Vos en P. Donker werd aan 24 candi daten examen afgenomen ter verkrijging of verlenging van het diploma der Ned. Ver. E.H.B.O. Van de volgende oudere jaars werd het diploma met 2 jaar verlengd, n.l.t de dames: W. A. Kronenberg, E. Plomp, M. v. Plerwaarden en A. A. C. Rademaker; de heeren; W« Hilhorst, P. J. Drost, G. van 't Klooster en D. Kroon, terwijl de heer J. F. van Riet de verlenging slechts voor 1 jaar verwierf. Van de ae jaars slaagden de dames: S. J. v. d. Boogaard, J. A. Burgersdijk, A. C. M. van Kwawegen, M. Luypen, W. Vlaanderen, L. Bossert, C. J. M. Mineur, C. van Limburg Brouwer (voorwaardelijk) en G. Strijker (voorwaardelijk) en de heeren; P. G. Klijn, N. v. d. Berg en P. J. Koppen. Van de ie jaars (bij uitzondering) slaag de de heer C. Klomp. 1 candidaat werd afgewezen. VAN DER HUCHTSCHOOL. Dinsdagavond werden door leerlingen der Van der Huchtschool (voorheen Engendaal- school) in de groote zaal van hotel „Eem- land" een tweetal kinderoperettes uitgevoerd onder leiding van mej. Jet van der Es, ter wijl mej. v. d. Wey de muzikale begeleiding op zich had genomen. De zaal was tot in de uiterste hoeken bezet met belangstellenden, ouders der leer lingen, enz. De heer A. van Asselt, hoofd deT school, sprak het welkomstwoord en verheugde zich over zoo'n opkomst. Als eerste nummer werd opgevoerd „Pop- penvisite". Het spel der kinderen was al leraardigst. Wjj zagen o.a. een negerpop, Ja- pansche pop, verpleegstertje met baby, an tieke poppen, enz. Na de pauze werd opgevoerd de operette „Poppenbruiloft". Ook deze operette werd met zeer veel belangstelling gevolgd. De kinderen speelden en zongen vlot. Plet geheel werd met een welverdiend applaus beloond. Aan de dames v. d. Wey en v. d. Es werd een bloemenhulde gebracht. De heer Van Asselt dankte aan het slot van den avond allen, die hadden medege werkt tot het weslagen van dezen avond. GEVONDEN VOORWERPEN. Omtrent de navolgende voorwerpen zijn inlichtingen te bekomen aan de adressen, achter de voorwerpen vermeld. Nummerplaat, Soesterb.straat 21; knipmes, Kerkpad Z.Z. 38; bos sleutels en knipmes, Koninginnelaan 107; zilveren collier m. kruisje ie Weteringpad 1; padvindersriem, Kerkpad Z.Z. 28; heerenhandschoen, Pol. Bur.; hee renrijwiel, Pol. Bur.; boodschappentasch, Van Weedestraat 4; doublé dames armbandhorloge, Prinsis Marielaan 1, Baarn; dameshoed, Nach- tegaalweg 4; kinderportemonnaie met inh., Beetzlaan 3; zilv. kinderringetje, Beukenlaan 15a; twee groentebakken, Torenstraat ia; rijwielbel.merk, Pol. Bur.; paar bruinlederen dameshandschoenen, Molenstraat 2. Dieren: poesje, Veldweg 8; herdershond, Laanstraat 20. UITREIKING DIPLOMA'S E.H.B.O. Maandagavond kwam de afdeeling van E.H.B.O. in hotel „Dennenhof" bijeen voor de uitreiking der diploma's, behaald in het dezer dagen afgenomen examen. De heer Kroon kreeg vooraf gelegenheid om den voorzitter, Dr. Rupert, een voor zittershamer aan te bieden. Hierna ging de Voorzitter over tot het uitreiken der diploma's, hetgeen door hem met toepasselijke woorden werd verricht. Door de secretaresse werd namens bestuur en leden aan d edocenten, de doktoren Ru pert, Do Vos en Donker, een klein ge schenk overhandigd voor hun belanglooze medewerking en het vele, dat zij voor de vereeniging deden. Mej. Burgersdijk bracht genoemde hee ren dank in een berijmd stukje. Hierna werden eenige mededeelingen ge daan omtrent de E.H.B.O.-brigade en wer den in de feestcommissie gekozen de dames Leeuwe en Van Herwaarden en de heeren Klijn en Quelle. De heeren Rebergen en Kroon werden als bestuursleden benoemd. CENTRALE VOOR WERKLOOZEN- ZORG. Eenige dagen geleden maakten wij melding van de oprichting van een plaatselijk Comité van Actie, als onderdeel van de Centrale voor Werkloozenzorg. De Centrale heeft het plan dezen zomer een aantal werkkampen te openen, die eenigszins afwijken van het tot nog toe gevolgde systeem. Het eerste kamp van dit nieuwe type zal begin Mei, in de buurt van Ede geopend worden. Ia deze kampen kunnen de deelnemers een achttal weken een onderdak finden. De werk* looze jongeren kunnen er hun handen weeg gebruiken in een regelmatig arbeidsproces. E® zal n.1. in deze kampen een veertigurigq werkweek zijn, daarnaast nemen ontwikkeling) en ontspanning een belangrijke plaats in. Het ligt in de bedoeling de deelnemers, die uit den omtrek van 4050 K.M. rond het kamg komen, Zaterdag en Zondag naar huis te laten gaan, om zoodoende de gezinsband niet te verslappen. Voor het werk zal behalva kost en inwoning nog een vergoeding van f 2.00 per week worden uitgekeerd. Behalve het plan voor Ed?, liggen ook plannen klaar voor een kap*p op een der Zuid-Hollandsche eilanden, in 't Gooi, ter* wijl ex voor de Noordelijke provincies nog besprekingen gevoerd worden. Door dit werk kunnen jaarlijks een kleine 2000 jeugdige werkloozen bereikt worden. Natuurlijk zal het een en ander aanzien* lijke kosten met zich brengen. De Centrale heeft van het Rijk voor haar arbeid een belangrijke subsidiie verkregen, onder voor* waarde, dat Christelijk Nederland zelf d0 hand aan den ploeg slaat en gezamenlijk een bedrag van rond i 50.00abijeen brengt* Daarvoor zal hier te Soest, op 2 Mei ge collecteerd worden. Door een nationale inzameling, waar heel Christelijk Nederland actief aan medewerkt, hoopt men de plannen ten uitvoer te kunnen brengen. Deze actie, die in deze gemeente geleid zal worden door het plaatselijk Comité van Actie (Secretaris P. C. Zonneveld) gaat onder het motto: „Jong Holland snakt' naar werk". Comité van aanbeveling: Mr. G. Deketh, Burgemeester van Soestj Mevr. E. BeckeringKrool v. Harpen, Mevr* W. Beversen—v. Simons; Mevr. S. Land* weerDe Visser; Mej. G. H. Zwier; Ds* B. Alkema; D. A. de Bruijn; Notaris A. 0« Dammers; Dr. P. Donker; Ds. E. Groene* veld; M. Hornsveld; Dr. J. Smit; J. C. Swager; P. Swager; W. v. d. Velden; Dr. P. G. de Vos; Ds. S. Wouters. 4 deurs Sedan, prima onderhouden wagen, direct uit particulier bezit, uiterst billijk Wagen wordt onder garantie gele verd. Te bevragen NUTSCLUBWERK TE SOESTERBERG. Door het departement Soesterberg dei! Maatschappij 'tot Nut van 't Algemeen werd Maandagavond in een der kamers van Huizei „Nellystein" een tentoonstellng gehouden ivam het clubwerk, dat door de jongens van 9 tot 12 jaar, in den wintercursus, onder lei* ding van den heer Pijpers werd vervaardigd. Het geheel viel op door de smaakvolle uit* voering en uiterst zorgvuldige, correcte al* werking, en het was alsof om al het tentoon* gestelde nog de zuivere, rustige sfeer hing] van stille aandacht, belangstelling en concen* tratie, waardoor elk voorwerp tot 'n werk' stukje van bezielenden arbeid werd. Het waren mooie, sierlijke en zeer doel* matige gebruiksvoorwerpen, elk waard om aandachtig te worden bekeken. Zoo zagenj wij om. gezellige schemerlampjes, verschil* lende soorten praktische lucifersbakjes, kan* diê0 pijpenrekjes, mooie krantenhangers enz., alles triplex- en papierwerk, in moderne kleu* ren van rood en zwart uitgevoerd. Natuur lijk mocht op deze plaats ook het vliegtuig niet ontbreken, dat in een tweetal fraaiei modelletjes, gezaagd en gepolijst en in pas* sende lijstjes gezet, vertegenwoordigd was. Elk voorwerp kon tegen den kostenden prijs door de kinderen zelf worden ingekocht, ter* wijl het restant later zal worden verloot tof dekking der kosten van den wintercursus, welke a.s. Zaterdag weer afloopt. Er was zeer veel belangstelling voor hef tentoongestelde, dat een voorbeeld was vatf opvoedend werk, met lust door de jongens verricht, onder de rustige, degelijke leiding van hun kundigen voorganger. EXCURSIE NAAR E1KENDAAL. Donderdagmiddag maakten 'n aantal ledea van de Pluimvee- en Konijnenfokkers-veree* niging een excursie naar Eikendaal, 't hoen* derpark van den heer en' mevrouw Steffens, Parklaan 2. Op de algemeeno vergadering, enkele dageni geleden in ^Eemland" gehouden, had de heer. Steffens een en ander verteld over: Hoe maak ik zelf mijn electrische kunstmoeder. Daarbij was afgesproken, dat deze theore* tische les zou worden gevolgd door een practische demonstratie- En dit is j.1. Don derdag geschied. De groep belangstellenden verdeelden zich in tweeën en de heer en mevrouw Steffens hebben ieder voor een groep de eenvoudige vinding van den heer Steffens, getoond. Voor ieder, die wat timme ren kan, is 't maken van een eenvoudige, practische kunstmoeder nu geen puzzle meer. Daarna werden nog het park en tenslotte de broedmachine bezichtigd. Bij' deze laatste was het mevrouw Steffens, die op. duide lijke wijze de werking van deze machine uit legde. 't ,Was ecp le.uke4 leerrijke middag.

Soester Courant | 1935 | | pagina 2