Uit den Soest er Raad. JAARWEDDE DER WETHOUDERS NU t 1090.—. AANTAL DRANKWET-VERGUNNINGEN UITGEBREID. CREDIETEN VOOR HET NATUURBAD EN IETS OVER DE LEIDING. IN BEROEP BIJ DE KROON. GEEN OVERPLAATSING VAN ONDERWIJZERESSEN. AANVAL OP „DE SOESTER". -» ONTSLAG VAN EEN AMBTENAAR. KLEIN GOED. Maandagmiddag vergaderde de Raad onzer gemeente onder presidium van den burgemees ter. Mr. G. Deketh. De heer De Bruijn was afwezig. Na de gebruikelijke opening komt de Agenda in behandeling. i Vaststelling van de notulen der ver- gade-ringen dd. 13 Maart en 12 April 1935. Vastgesteld. 2. Mededeeling van ingekomen stukken. a. Proces-verbaal van de opneming van kas en boeken van den gemeente-ontvanger. Voor kennisgeving aangenomen. b. Provinciaal blad dd. 16 April 1935.. in.- ioudende een besluit tot wijziging der jaar wedden van burgemeesters, gemeente.secrceta- rissen en -ontvangers. Voor kennisgeving aangenomen. c. Idem nr. 30 betreffende wijziging va» de jaarwedde.regeling voor de wethouders. Voor kennisgeving aangenomen. Uit bedoeld blad blijkt, dat de jaarwedde roor de wethouders onzer gemeente is vast- jesteldo f 1000.Voor De Bilt en Baarn Dp f900. Voor kennisgeving aangenomen. d. Rekening over 1934 en begrooting voor 935 der Algemeene Gymnastiek- en Athle- iek-Vereeniging te Soesterberg. Voor kennisgeving aangenomen. e. Rekening over 1934 van de afdeeling Joest en Omstreken der Nederlandsche Ver- eeniging tot bescherming van Dieren. Voor kennisgeving aangenomen. f. Kostprijsberekening voor de over het tijdvak van 1 Mei 1935 tot en met 30 April 1936 door de gemeente af te nemen hoe veelheid gas. Voor kennisgeving aangenomen. g. Verzoek van G. van 't Klooster om raste aanstelling als fitter, welk adres be reids in behandeling is genomen. Gesteld in handen van B. en W. om prae- advies. h. Overzicht van het gasbedrijf over (je maand Maart [935. Voor kennisgeving aangenomen. i. Schrijven, van Mej. J. M. van Leeu wen te Soest, waarbij wordt toegezonden een afschrift van een door haar aangeboden re- quest aan B.. en W., verzoekende te bevorde ren, dat de door haar afgestane strook grond aati de Bosstraat in behoorlijken sraat worde aangelegd, met afschrift van een antwoord van B. en W. op dit rèquest. Goedgekeurd. j. Schrijven van F. L. Dankmeijer, eige naar van het eafé-dancing ,,Bellevue" aan de Birktstraat 51a te Soest, waarbij wordt ver vocht om hem, desnoods bij wijze van proef, gedurende dit seizoen, toe te staan des Zon dags gelegenheid te geven tot dansen. Gesteld in handen van B. en W. om prae- advies". De heer GASILLE wil het verzoek toe staan en zoo noodig de verordening wijzigen. De heer ENDENDIJK verklaart zich bij voorbaat daar tegen. k Schrijven van P. E. Mennicken, inhou dende bezwaar tegen zijn aanslag in het vergunningsrecht, welk schrijven bereids in behandeling genomen is-. Gesteld in handen van B. en W. om prae- advies. 1. Adres van D. J. Spruijt, verzoekende Dtttheffing van art. 15 der Bouwverordening voor den bouw van 3 woningen onder één kap, welk adres bereids in behandeling ge nomen is. Gesteld in handen van B. en W. om prae. advies. m. Adres van J. Olyslager inzake grond- afstand aan het Heeserlaantje, welk adres bereids in behandeling genomen is. Gesteld in handen van B. en W. om prae- advies. n. Een door Ged. Staten goedgekeurd besluit van B. en W. dd. 15 Febr. 1935 tot ferkoop van grond aan P. Man. Voor kennisgeving aangenomen. o. Schrijven van B. en VV. dd. 14 Mei 1935, inzake verbouw brand weergarage te Soesterberg. Voor kennisgeving aangenomen. p. Adres van J. P. Matthijsen te Soest, verdoekende ontheffing van het verbod om in de kom der gemeente een rookerij en zouterij te mogen oprichten, met voorstel dit in han den te stellen van B. en W. om prae.advies. Aldus besloten. q. Adres van P, Nijman te Soesterberg, verzoekende Soesterberg niet uit te sluiten van de uitbreiding van het maximum-aantal vergunningen, met voorstel dit te behandelen bij punt 3 der agenda. Aldus besloten. r Adres van C. Uytendaal te Soest, ver- toekende zijn jaarlijksche gratificatie ad f 150 te handhaven, met voorstel dit in handen te stellen van B en W. om prae.advies. Aldus besloten. s- Adres van het Bestuur der Soester Harmonie „Patiënita Vincit Omnia", verzoe kende in de Alg Politic-verordening de be paling op te nemen, volgens welke het ver boden is bij muziekuitvoeringen in de open lucht heen en weer te loopen, met voorstel van B-en W om prae.advics. Aldus besloten. t Vragen van het raadslid J. Noodcr in zake het Natuurbad, met beantwoording van B. en W. De behandeling der vragen wordt (na punt 25) aan de agenda toegevoegd. De VOORZITTER deelt hierna nog mede, dat van het raadslid, den heer Grootewal, nog een verzoek is ingekomen tot het hou den van een interpellatie inzake het Natuur bad. Besloten wordt hiertoe de gelegenheid te geven bij de behandeling der vragen van den 'heer Nooder. 3. Voorstel inzake wijziging van het maxi. mum-aantal vergunningen en verloven inge volge de Drankwet. B. en W. stellen voor: ie. op de Verzoekschriften van de Nationale Commissie tegen het Alcoholisme afwijzend te beschikken; 2e. H. M. de Koningin te verzoeken het maximum-aantal vergunningen voor deze ge meente met 3 te verhoogen. De heer NOODER wijst er op. dat het bierverbruik zeer veel is verminderd, z.i. als gevolg van de propaganda der arbeidersklasse. Spr. is tegen uitbreiding der vergunningen. De arbeiders moeten verlost worden van den drankduivel. De heer ENDENDIJK wijst er op, dat de bestaande zaken reeds klagen. Het is niet raadzaam dien toestand te verslechteren. De heer GASILLE is voor 't voorstel. Veel zaken leveren zonder vergunning geen bestaan op. De heer VAN DUREN steunt de gedachte Gasille. Het voorstel wordt aangenomen. 4. Voorstel tot verlenging van de over eenkomst met de Stichting Stads- en Aca demisch Ziekenhuis" te Utrecht omtrent op neming van lijders aan een besmettelijke ziekte. Genoemde inrichting is bereid het z.g. vast rechttarief voor opname van bedoelde patiën ten te verlagen van 5 op 3 ct. per inwoner per jaar, zulks in verband met de moeilijk heden der financiën in deze tijden. Conform besloten. 5. Voorstel tot verhooging van het crediet toegestaan: a. voor den aanleg van een bassin voor afgevoerd water van het natuurbad; b. voor verbetering van de rioleering var. het natuurbad. Bij besluit van den raad van 31 Januari 1934 werd een crediet verleend van f 6 626. voor den aanleg van bedoeld basin. De op deze credietén gedane uitgaven heb ben bedragen: a. op den dienst 1933 f 1.198.67 b. op den dienst 1934 6.029,35 totaal f 7.228. 02 Plet totaal toegestaan crediet is derhalve met een bedrag van f 602,02 overschreden. B. en W. verzoeken tot dit bedrag een verhoog crediet toe te staan. Betreffende de verbetering dér rioleering wordt er op gewezen, dat voor dit doel een crediet werd toegestaan van F1400. De werkelijke uitgaven hebben echter bedra gen f 4776.74, zoodat het crediet met f 3376.74 is overschreden. B. en VV. stellen voor een aanvullend cre diet tot laatstgenoemd bedrag toe te staan. De heer GASILLE wijst er op, dat in Jan. 1934 het crediet werd toegestaan. Nu in Mei 1935 komt men pas om een crediet voor de omschrijving, welke voor de rioleering niet minder dan f3376.44 bedraagt. Spr. ergert zich aan zulke toestanden. De heer NOODER zal stemmen tegen post b, omdat het werk werd verricht buiten het bestuur van het Natuurbad om. De heer MULDER is tegen het voorstel. Post b is mêt 240 overschreden. Boven, dien wisten B. en W. bij de indiening der be grooting dat dit tekort er was. Aanvrage van het crediet had toen moeien geschieden. Ook dringt spr. aan op meerder werk voor werkverschaffing. De vergaderingen der des betreffende commissie worden steeds uitge steld. Weth. VAN KLOOSTER zegt, dat deze late aanvrage niet te wijten is aan B. en W. Persoonlijk heeft hij steeds op samenstelling der gegevens aangedrongen. Met betrekking tot het bad zelf merkt spr. op, dat hij direct heeft ingegrepen, toen men vreesde voor het bevriezen van het beton. Voor wat 't bassin betreft is het maar goed, dat de oerbank, welke bloot kwam, niet is doorgegraven. Volgens deskundigen zou het water der wa terleiding dan zeker zijn bedorven. De heer ENDENDIJK kan de grieven be, grijpen. Er zal echter niets anders opzitten, dan de strop te aanvaarden, in de hoop, dat het hermede is afgeloopen. De heer NOODER zegt, dat de overschrij ding het gevolg is van de leiding. De lei ding was overgegaan naar den wethouder, die er nagenoeg niet geweest is. Weth. VAN KLOOSTER: Wat zegt u? De heer NOODER voortgaande: Aan een tijdelijken opzichter is de zaak in handen gegeven met dit resultaat. De heer GASILLE: Kon deze persoon dan alles maar zelf regelen? Direct na de uit schakeling van den lei-Ier hadden B. en W. moeten kom./, met voorstellen om dezen lei der terug te stellen of te straffen. Plet voorstel wordt hiorna aangenomen. 6. Voorstel tot voorloopige. vaststelling van de rekening van het gemeentelijk grondbedrijf over het dienstjaar 1933. Blijkens die rekeningen bedragen de baten f 8.947.56 de lasten 15.364.08 en alzoo het nadeelig saldo f 6.416.52 Conform besloten. De heeren ENDENDIJK en GASILLE bren gen hulde voor dit werk. Het is zeer moei lijk uit die administratie iets goeds te maken. 7. Voorstel tot het instellen van beroep tegen het besluit van Ged. Staten tot onthou ding van goedkeuring aan de gemeente- en grondbedrijf sbegrooting 1935. De goedkeuring is onthouden omdat: ie. geen regeling is getroffen tot óver- brenging van de terreinen van 't grondbedrijf, welke als natuurscnoon in stand zullen blij ven, naar den algemeenen dienst en 2e. als batig slot van den gewonen dienst in de begrooting en in de begrootingswijziging bedragen van f35.994,96 en f5.467,01 ró te zamen f41.461,97 zijn opgenomen. B. en W. stellen nogmaals voor aan het onder 1 genoemde bezwaar tegemoet te ko men door een bedrag van f 4000.in de begrooting 1935 op te nemen en ter dekking van dit bedrag de gemeentefondsbelasting te verrhoogen van 55 op 59 opcenten. Voor wat punt 2 betreft wenschen B. en W. in beroep te gaan bij de Kroon. B. en W. doen echter nog 'n nader voorstel om aan geen van beide wenschen tegemoet te komen en voor beide aangelegenheden in beroep te gaan bij de Kroon. De heer ENDENDIJK meent, dat Ged. Staten geen enkel recht kunnen doen gelden. De heer MULDER wil de bedoelde gron den uit het uitbreidingsplan nemen. De in breng dezer gronden steunt niet op 'n raads besluit Het nader voorstel van B. en W. wordt hierna aangenomen. 8. Voorstel van B. en W. tot het op grond van billijkheid toekennen van een compensatie aan den agent van politie G. van Hummel voor onvoorwaardelijke afstand zij- zerzijds van een bouwpremie bij den verkoop van een door hem. gebouwde politie woning en het niet kunnen nakomen van blijkbaar bestaande beloften terzake van het huren en bewonen dier woning door Van Hummel voornoemd; (B. en W. stellen voor aan Van Hummel een verrgoeding toe te kennen van f 600. b- Behandeling van een verzoek van een negental agenten van politie om toekenning van een huurtoeslag. De heer MULDER meent, dat Ged. St. aan een dergelijk, besluit hun goedkeuring zullen onthouden. .Spr. wil de woning weder aan Van Hummel verjkoopen en hem een vergoeding geven voor 'riqa tijd, dat hij deze woning niet heeft kunnen betrekken. Ook vraagt spr. den heer Endendijk te willen verklaren of aan Van Hummel-de belofte is gegeven, dat hij de .woning mocht blijven bewonen voor f 4.—. De heer ENDENDIJK verklaart dit vol mondig. Jammer genoeg blijkt deze overeen komst niet op papier te zijn gesteld. De beer GROOTEWAL steunt het voor stel van B. en W. De VOORZITTER zegt, dat B. en W. het voorstel doen op billijkheidsgronden. Ged. Staten hebben meerdere malen dergelijke be sluiten goedgekeurd. De heer GASILLE ziet hierin wederom een echt oud-Soester zaakje. De bouwpremie is verleend aan Wis voor een huis aan den Heete Akkerweg; Van Hummel neemt deze aangelegenheid over en bouwt aan den Beu kenlaan en de gemeente scharrelt mee. Spr. acht zich aan een mondelinge belofte niet gebonden en verklaart zich tegen 't voorstel. De heer MULDER meent, "dat niet naar de bouwpremie van f 1200.^- mag worden gezien, om de gratificatie op f600.vast te stellen. De heer VAN DUREN stéunt het voor stel van B. en W. De heer ENDENDIJK: Dé heer Gasille is ook nu weer scherp, maar hij moet den tijd zien, waarin men toen leefde. Het ging er bij den minister om, dat er woningen kwamen; aanvragen om op andere gronden te mogen bouwen, werden steeds goedge keurd. De heer NOODER dringt er op aan, dc politiemannen niet te veel over te plaatsen; dit zaakje heeft ons f900.— gekost. Het voorstel van B. en W. wordt hierna aangenomen met to4 stemmen. 9. Voorste] tot overplaatsing van de on derwijzeressen Mevr. C. J. van WelyVan Beemen en Mevr. J. de RuiterKraaikamp. B. en W. achten het niet juist, dat Mevr. Van Wely een plaats inneemt als onderwij zeres op de school, waarvan haar echtgenoot hoofd is. Zij stellen daarom voor Mevr. Van Wely over te plaatsen naar de school in de Kerkebuurt en Mevr. De Ruiter naar de school aan de Beetzlaan. De heer NOODER vindt het motief ge zocht. Spr. is tegen het voorstel. De heer GROOTEWAL meent, dat men had mogen verwachten, dat mevr. Van Wely bij haar huwelijk ontslag zou nemen. Het voorstel van B. en W. gelijkt veel op pressie daartoe. Spr. is tegen het voorstel, tenzij gebleken is, dat het onderwijs schade onder vindt van deze aangelegenheid. De heer STROBAND acht de uit te oefe nen pressie beneden de waardigheid van den raad. De heer GASILLE vraagt, waarom dit voorstel niet 3 jaar vroeger werd gedaan. Spr. zou dan voor het voorstel hebben ge stemd. Waar ge.ep. klachten zijn ingekomen acht spr. het, thans niet goed in te grijpen in bet familieleven van twee gezinnen. Het spijt den heer ENDENDIJK een ander inzicht te hebben. Een voorstander van het openbaar onderwijs heeft hem indertijd op een en ander gewezen. Spr. heeft daarover niet willen spreken in den raad, waarom hij den heer Van Wely schriftelijk met zijn gevoelen in kennis heeft gesteld. Spr. acht de verhouding niet in het belang van 't onder- wijs. De heer MULDER acht het niet bedanken uit financieel oogpunt verklaarbaar. Ook de Burgemeester stoort zich niet aan cumulatie. Het voorstel wordt hierna verworpen met 113 stemmen. 10. Voorstel tot het openbaar aanbesteden van de verpachting van het parkeerterrein aan de Batenburglaan. Conform besloten. 11. Adres van het Bestuur van den Soes ter Bouwkring, inhoudende verschillende be zwaren tegen de werkwijze der Schoonheids, commissie met voorstel van B. en W. B. en W. stellen voor te berichten, dat uit de officieele gegevens blijkt, dat de bewerin gen niet juist zijn en er geen aanleiding ibestaat in de werkwijze van de commissie verandering te brengen. Aldus besloten. De heer MULDER adviseert de welstands commissie met twee architecten in te krim pen, nu de nieuwe directeur van Gemeente werken getoond heeft aesthetisch zeer goed te zijn. 12. Vaststelling van een besluit tot het verleenen van de wettelijk voorgeschreven medewerking voor aanschaffing van de noo- dige leermiddelen ten behoeve van de R.K. U.L.O. School, zulks wegens stijging van het aantal leerlingen. Besluie Vastgesteld. 13. Adres van de Wed. W. J. van Ee e. a., verzoekende eenige wijziging te bren gen in de betegelde straatverhooging vóór hunne perceelen aan de Van Weedestraat, met voorstel van B. en W. B. en W. deelen nog mede, dat belang - hebben bereid zijn de kosten zelf te dragen. Het ligt in de bedoeling de bovenstaande laag weg te nemen. Op voorstel van B. en W. wordt het ver. zoek thans toegestaan. 14. Vaststelling van besluiten inzake ge meente-eigendommen, t. w. a. ruiling van grond met E. H. D. In- singer; (Betreft ruiling van grond aan de School straat.) b. aanvaarding in schenking van grond van P. W. Duin; (Betreft afstand van grond aan den Braam- weg.) c. aanvaarding in schenking van grond van Gebr. P. Swager en J. C. Swager; (Betreft afstand van grond aan den Eigen- domsweg.) d. aanvaarding in schenking van grond van J. W. de Rijk; (Betreft afstand van grond aan den Klaar- waterweg.)' e. terugneming erfpachtsrecht van het R.K. Armbestuur van de Parochie H.H. Pe trus en Paulus; (Betreft afstand van grond aan den Braam- weg.) f. toekenning schadevergoeding wegens tu'sscheritijdsche opzegging van huur aan E. van Soeren; (Betreft gronden aan Nachtegaal weg, Vin- kenweg en Schrikslaan.) g. ruiling van grond ten behoeve van ver breeding van den Verl. Kolonieweg met W. Ver wei j h. aanvaarding in schenking van grond ten behoeve van verbreeding van den Verl. Kolonieweg van verschillenden. Ai deze besluiten worden vastgesteld. Bij dit punt wordt nog medegedeeld, dat in de financcieele commissie de gedachte is opperd, om alle gronden voor verbreeding van wegen iri. de toekonist aan te koopen. 15. Vaststelling eener nieuwe verordening, als bécloeld bij art. 38, vierde lid der Lagei Onderwijswet 1920, zulks met intrekking van de desbetreffende verordening van 30 No vember 1932. Conform besloten. 16. Vaststelling van een ontwerp-besluit tot handhaving van den aanslag in het ver gunningsrecht over het vergunningsjaar 1935- 1936, opgelegd aan D. Radstok te Soest. Conform besloten. 17. Voorstel van B. en W. om overeen komstig het bepaalde bij art. 8 van het Mo tor. en Rijwielreglement den rijweg van de Soesterbergschestraat voor bet berijden met rijwielen gesloten te verklaren. De VOORZITTER deelt mede, dat van Ged. Staten reeds bericht is ingekomen van afsluiting van het verdere gedeelte van ge noemde straat. Conform besloten. 18. Crediet-aanvrage voor extra hulp aan werkloozen in den vorm van kleeding en dek king te verstrekken door het Crisis-Comité. Conform besloten. 19. Vaststelling van besluiten tot wijziging der gemeente.begrootirg: a. algemeene wijziging 1934; b. algemeene wijziging 1935. Conform besloten. 20. Voorstel tot wijziging van het werk verschaffingsobject aanleg van een wandel plaats op het Hoogt". Hiervoor werd reeds bij besluit van 12 April j.1. een crediet toegestaan van f 8.470.58, onder voorwaarde, dat de uitvoering zou geschie den naar een gematigder plan. Voor dit ge wijzigde plan vragen B. en W. thans een crediet van f 4500. De heer GASILLE wijst er op, dat vol gens 't plan niet minder dan 6400 M3. grond moet worden afgegraven, waardoor tevens een groote vernieling van het natuurschoon ont staat. De heer GROOTEWAL zegt, dat zich ter plaatse een groot gat bevindt, waarin eer. groote hoeveelheid ijzer en zelfs een ge-, heele auto is gedeponeerd. Als dit gat wordt gedicht is er veel leelijks opgeruimd en wordt tevens een zeer goede parkeerplaats verkre gen. Spr. wil het gevraagde crediet toestaan- en de beslissing welk werk moet wordcnl verricht, overlaten aan den directeur van Ge-' meentewerken, den wethouder en de desbe-1 treffende commissie. De heer ENDENDIJK zegt, dat als meijl de toelichting leest, men komt tot do dachte van den heer Gasille. Spr. geeft iq- overweging zooveel mogelijk werk te laten verrichten en zoo min mogelijk aan 't land-' schap te veranderen. De heer MULDER merkt bij dit punt op, dat zich op verschillende plaatsen aldaar groote hoop en zand en puin bevinden, afkom- stig van de Banningstraat. Het wil spr. voor komen, dat 't bestek van dit werk niet is nageleefd en de gemeente daardoor schade heeft geleden. Spr. doet het voorstel de des betreffende opzichter direct te ontslaan. De VOORZITTER merkt op, dat deze aangelegenheid niets met het nu behandelde uitstaande heeft. Het voorstel wordt hierna goedgekeurd. 21. Crediet-aanvrage voor wijziging van do inrichting van het gebouw van den dienst van gemeentewerken. B. en W. vragen hiervoor een crediet van f 250. Conform besloten. 22. Verzoek van R. C. v. Suydam om ontheffing van art. 15 der bouwverordening. Betreft den bouw van drie woningen on der één kap aan den Schrikslaan. B. en W. stellen voor het verzoek aan te houden. Na eenige bespreking wordt dit verzoek naar de Grondcommissie verwezen. 23. a. Ruiling van grond aan de Soes. terbergschestraat met J. Pranger; Betreft een aan de Soesterbergschestraat gelegen stuk grond groot 5700 M2. door do gemeente benoodigd in verband met het uit breidingsplan. b. Verkoop van grond aan de Pieter de Hooghlaan aan P. Man; Het terrein is groot pi.m. 600 M2. B. en W, stellen voor f 3.50 per M2. c. Verkoop van grond aan den Schoolwegf aan J. v. d. Krol. Het terrein is groot 166 M2. B. en W* stellen f 300.als koopprijs voor. Alle deze besluiten worden vastgesteld. 24. Vaststelling van het vol jaarskohier 1935 der Hondenbelasting. Vastgesteld. 25. Credietaanvrage van B. en W. voor het aanschaffen van betonpalen benoodigd bij het aanschaffen van gemeente-eigendommen door den landmeter van het KadasteL B. en W. vragen hiervoor een crediet van f 3S5-—- Conform besloten. Hierna komen in behandeling de vragen' van den heer Nooder en de interpellatie van den heer Grootewal. De vragen van den heer Nooder luiden als volgt: ie. Is het U bekend, dat in een plaat selijk blad een reeks artikelen is verschenen over het Natuurbad? 2e. Is het U officieel bekend, dat een monster water is genomen voor een onder zoek 3e. Wie heeft bedoelde personen machti ging verstrekt tot het uitvoeren van deze daad 4e. Kan het een gevaar opleveren' voor de volksgezondheid, indien de samen stelling van het water werkelijk zoo was4 als uit hel bedoelde kranten-artikel werd ver meld 5e. Ook al worden deze vragen in be vestigenden of ontkennenden zin beantwoord, ligt het dan niet op den weg van het Ge meentebestuur 0111 een nader onderzoek in te stellen naar de juistheid dezer berichten en de mógelijke gevolgen daarvan te aanvaarden? Het antwoord door B. en W. op deze vragen gegeven luidt als volgt: i- Ja. 2. Indien met vraag 2 bedoeld wordt het officieele onderzoek van het badwater, op gedragen door B. en W. aan het Laborato rium Koning en De Mooij te Bussum, zon kan bevestigend geantwoord worden. Wordt echter bedoeld het op slinksche wijze nemen van een watermonster door niet of ficieel daarvoor aangewezen personen, dan moeten B. en W. daarop antwoorden, dat hun dit uit genoemde kranten-artikelen is ge bleken. 3. Naar mededeeling en diepgaand on- doerzock, moet de opdrachtgever iemand zijn, welke na verwant is aan ,,De Soester". 1 4. Of de samenstelling van het badwater, zooals in genoemde kranten-artikelen werd op gegeven, gevaar kan opleveren voor de volks gezondheid, kan van deze zijde noch beves tigd noch ontkend worden, aangezien alléén deskundige chemici en hygiënisten hierover kunnen oordeel en. 5. Wij kunnen U mededeelen, dat het Gemeentebestuur reeds een onderzoek heeft ingesteld naar de juistheid van die berichten. Tot ons genoegen kunnen wij U echter mede deelen, dat uit de rapporten van de des kundigen, welke officieel met het onderzoek waren belast, is gebleken, dat het water aan alle eischen van eerste klas badwater voldeed. Deze rapporten zijn regelmatig aatf den ingang van het bad gepubliceerd. Nooit is er ook maar de geringste aan merking gemaakt. Ware dit wel het geval geweest, dan zouden B. en W,. niet ge schroomd hebben, ten koste van alles, diq( stappen te doen, welke in het belang der hygiëne en volksgezondheid zouden zijn.

Soester Courant | 1935 | | pagina 5