Uit den Soester Raad. HECTOR KORTING lector': Sdioeianmaoazili Sirs IHWIIHIRA Medisch-Tandheelkundig Instituut Laat Uw wagen Barage Koevoets 15 PROCENT Lea Wijsmuller D. L. SCHAAP 13,00 Tandarts Uitgave: DRUKKERIJ SMIT N.V., SOESTDIJK, Van Weedestraat 35, Telefoon 566. Daorsmeren, Wasschen en Sirnonnizen voer geeft op Damesschoenen, welke in de Opruiming zijn opgenomen Hector's Schoenen zijn n Nederlandsch product Soesterbergschestraat 30 op het plein ^Ml Officieele Kennisgeving. D. Schouten Plaatselijk Nieuws, ONZE BESTELBONNEN 1041 en 1100 Fl. 2.50. ADVERTENTIEPRIJS: van 1—5 regels f 0.75. Elke regel meer 15 cent. Advertentie's tusschen de tekst dubbel tarief. Bij contract belangrijke korting. Advertentie's in dit blad worden zonder prijsverhooging in het andere blad opgenomen. UITGAVE van: ..DE SOESTER COURANT" en „SOESTER WEEKBLAD" Algemeene Weekbladen. ABONNEMENTSPRIJSDe Soester Courant 65 cent per 3 maanden en Soester Weekblad 10 ct. per maand. Je JAARGANG. VRIJDAG 6 SEPTEMBER 1935 Na. 36 DE GENESTETLAAN 1, Soest MOND. EN TANDARTS (AMSTERDAM) houdt spreekuur in Soest iederen Donderdag en Zaterdag van 10-12 en 1-3 uur. Zeer billijke tarieven Geheel gebit f 45.— of f 60.—, pijnloos trekken inbegrepen. Vullingen f 3.—. Goudkroon f 15.Pijnloos trekken f 1,50 Alle betalingen eventueel te regelen. Dinsdag heeft da nieuwe raad onzer gemeente jweenjaal vergaderd voor: i e. .Beëediging der nieuw gekozen raads leden, 2e. Benoeming van twee wethouders; 3e. Verdeeling van den raad in twee af- deelingen. De eerste vergadering, welke te 10 uur jeen aanvang nam, was binnen het uur ge ëindigd, waarna het nieuw gekozen lid, de heer Thljssen, de geldigheid der beëediging Üen de géhouden wethouders-verkiezing in twij- ïel meende te moeten trekken, omdat door alle leden alleen de Ambtseed en niet de Zuiveringseed was afgelegd. .Waar men blijkbaar niet de kans wilde loopen, dat deze eedsaflegging ongeldig zou. tororden verklaard, wist men niet beter te'doen Ijan des middags te 4 uur nogmaals te ver gaderen, om daarin de agenda-punten nog maals de revue te laten passeéren. In de mörgenvergadering werd de heer De. IBruijn met 10 stemmen en de heer -Door- met 7 stemmen gekozen, terwijl in de 'middagvergadering beide heeren 8 van da £15 stemmen verkregen. Mörgenvergadering. Bij den aanvang dezer vergadering, waarin talie leden aanwezig waren, wijst de VOOR ZITTER op het droevige oogenblik, dat een ibnzër nabuurstaten, België, thans doormaakt, jhu men aldaar de zeer-beminde Koningin |en grave draagt. Zij, die al eens een der gelijk leed hébben doorgemaakt, weten, wat pt voor den Belgischen Koning en zijn volk moet zijn. Spr. vraagt eenige ooge'nblikken Stilte om dit droevig gebeuren te gedenken, laan welk verzoek de aanwezigen staande «voldoen. Spr. wijst er hierna op, dat door alle leden thans de ambtseed en de zuiverings- jeed zullen moeten worden afgelegd, waartoe ëpr. de inhoud'van beide eeden voorleest en Ijjoor de leden éénmaal de eed of de be lofte wordt afgelegd. Komende tot de wethoudersverkiezing merkt 0e VOORZITTER op, dat donkere wolken 'samenpakken zoowel op politiek als financieel économisch gebied, waardoor van het ge meentebeleid steeds meerdere inspanning wordt gevorderd. Ernst en kalmte wil spr. daarom aanbevelen. Spreker denkt hierbij aan een ar tikel in het Utrechtsch Dagblad van Novem ber 1931, waarin er toen reeds op gewezen •werd, dat wij aanmerkelijk armer moeten worden. Nu, nagenoeg 4 jaar later, mogen wij nog van geluk spreken, dat wij nog Üezen voorspoed kennen. Een ieder zal moeten leeren leven naar dezen tijd en niet minder onze gemeente. Een zuinig beheer is daar om een eerst© eisch en spr. betreurt het Öaarom, dat; in de laatste vergadering van den ouden raad besluiten zijn genomen, welke biermede in strijd zijn. Ook dringt spr. aan op eenheid en samenwerking. In verband biermede wijst spr. er op, dat in den raad ivan thans, bestaande uit 15 personen, niet minder dan 7 politieke partijen zijn ver tegenwoordigd. Spr. hoopt, dat men de poli tiek zal laten varen om uit de moeilijkheden te 'komen. Hiervoor zijn mede noodig ervaren en (deskundige wethouders, die niet schromen zoo Doodig scherpe maatregelen te nemen. Dat 0it noodig is moge blijken uil de door de ïegeering getroffen maatregelen om, naast vele landere gemeenten, ook onze plaats 'onder de noodmaatregelen tü stellen. Als hierna tot verkiert^ der eerste wet houder wordt overgegaan, behalen de heeren De Bfuijn 10, Thijssen 3 tra Hilhorst 2 stem men, zoodat de heer Dq Bruijn bij volstrekte Meerderheid is gekozen. 1 Bij de verkiezing van den tweeden wet houder de heeren Van Klooster 5, Middel wijkstraat 40 - Te'efoon 773 De heeren De Bruijn en Doorman tweemaal tot wethouders gekozen. Twee stemmingen met verschillende uitslagen. Ongeldigheid wegens niet-aflegglng der Zui veringseed? Doorman 5, Nood er 2 en Thijssen 3 stem men. De twede vrije stemming geeft tot re sultaat: Van Klooster 5, Doorman 6, Nooder 2 en Thijssen 2 stemmen. Waar ook nu geen volstrekte meerderheid door een der leden werd verkrbgen is een derde stemming noodig, waarbij de heeren Van Klooster en Doorman respectievelijk 4 en 7 stemmen behaalden, 2 stemmen blanco werden uitgebracht en deheeren Van Klooster en Doorman zich van stemming onthouden. De heer Doorman is door deze stemming gekozen. Zoowel de heer De Bruijn als de heetf Doorman nemen hun benoeming aan. Hierna heeft nog een verkiezing plaats voor de indeeling van den raad in twee afdeelingen, -noodig voor het afdeelingsgewijza behandelen der begrootingen, waarna de ver gadering wordt gesloten. Middagvergadering. Bij den aanvang dezer vergadering deelt de VOORZITTER mede, dat aan het einde der morgenvergadering door een der leden de opmerking was gemaakt, dat slechts één eed was afgelegd, waardoor de gelidgheid dezer eedsaflegging en de daarop gevolgde wethou dersverkiezing in twijel werd getrokken. Spr. is de meening toegedaan, dat waar door hem beide eeden zijn voorgelezen, slechts één eeds aflegging noodig1 was, welke gedachte z.i. be vestigd wordt door een beslissing, welke reeds eerder door Ged. St. in 'n dergelijke aange legenheid is genomen. Om echter in .geen enkel opzicht gevaar te "loopen, heeft spr. deze vergadering uitgeschreven om de drie agenda-punten nogmaals aan de orde te stel len. De door spr. bij deze punten gegeven beschouwingen en toelichtingen zal spreker niet herhalen. De heer THIJSSEN wijst er op, dat hij het geweest is, die den Voorzitter op een en ander heeft gewezen. V/aar spr. na de door hem gemaakte opmerking voor den kwaden Piet wordt gehouden, wil spr. opmerken, dat hij hiermede geen hatelijkheid heeft bedoeld, doch deze alleen heeft gegeven uit genegen heid en voorzichtigheid. Spr. wijst hierbij op het oudea rtikël 39, hetwelk overeenkomt met het nieuwe artikel 45, welk artikel in twee gedeelten is vervat. Het eerste gedeelte om schrijft de ambtseed, het tweede gedeelte de zuiveringseed, waarbij zeer duidelijk uitkomt, dat de zuiveringseed aan de ambtseed moet voorafgaan. Spreker is de meening toegedaan, dat bij het volgen van een anderen weg de raadsleden niet beëedigd zijn en als ge volg hiervan de te nemen besluiten ongeldig, terwijl het hem ook wil voorkomen, dat de leden dan niet z.g. onschendbaar zijn en dus voor een of andere uitlating met den straf rechter in aanraking zouden kunnen komen. Alle leden leggen hierna in de handen van den Voorzitter eerst de zuiveringseed en daar na de ambtseed af. Als de Voorzitter hierna de verkiezing der wethouders aan He orde wil stellen, merkt de heer GASILLE op, dat hedenmorgen een informaliteit kan zijn begaan met de eeds aflegging, maar dat dit niet heeft plaats ge had met de verkiezing der wethouders. Spr. moet aannemen, dat de verkiezing van heden morgen weldoordacht is gedaan, waarom hij verwacht, dat ook voor de nu volgende ver kiezing dezelfde eerlijke motieven zullen gel" den. De heer NOODER wijst er op, dat bij de verkiezing in de ^mörgenvergadering wel een informaliteit heeft plaats gehad. Vooraf zijn meerdere besprekingen gehouden tusschen de raadsfractie's en hoewel door de S.D.A.P. nu direct geen afspraak met één der andere frac- tie's was gemaakt, mocht spr. toch verwach ten, dat men zich aan den opzet zou houden. Spr. moest echter hedenmorgen voor de ver* gadering ervaren, dat men zich niet aan de besprekingen zou houden, omdat door A.R leden toezeggingen waren gedaan op de R.K. te stemmen. Spr. acht dit een zienswijze, welke niet goed te praten is. De S.D.A.P heeft zich aan den opzet gehouden en zal dit ook nu doen. Spr. heeft hierop alleen willen wijzen, om aan te toonen, dat men op menschen zoo weinig kan afgaan en dat een mensch zoo heel gemakkelijk zijn woord geeft, maar ook even gemakkelijk weer verbreekt. De heer ENDENDIJK merkt op, dat hem van een afspraak niets bekend is. De heer NOODER: Dan moet de heer Van Klooster maar op de vlakte komen. Als de besprekingen hieromtrent worden beëindigd, komt de wethoudersverkiezing ter tafel. De uitslag voor den eersten wethouder is nu: de hr. De Bruijn 6, de hr. Thijssen 3 en de heer Hilnorst 6 stemmen, zoodat een tweede vrije stemming moet plaats hebben, waarvan de uitslag is: De Bruijn 8, Thijssen 1 en Hilhorst 6 stemmen. De heer De Brujn is dus gekozen. Bij de stemming» voor den tweeden wet houder behaalden dï heeren Nooder en Door man respectievelijk^ en 8 stemmen, zoo- dat de heer Doorman bij eerste stemming werd gekozen. Zoowel de heer De Bruijn als de heer Doorman namen hun benoeming aan. Als laatste punt der agenda komt hierna ter tafel de verdeeling van den raad in twee afdeelingen. In de eerste afdeeling nemen zitting de heeren. Gasille, Thijssen, Nooder, Hilhorst, v. d. Berg, v. d. Ven en Zijlstra en in de tweede afdeeling de heeren Van Breukelen, De Nies, Hornsveld, Van Klooster, Hom en Endendijk. De heer Doorman is voorzitter der eerst© afdeeling en de heer De Bruijn van de tweede afdeeling. Waar geen der leden iets heeft voor de rondvraag, wordt de vergadering hierna ge sloten. 61 Filialen 61 Filialen Burgemeester en Wethouders van Seost maken bekend, dat de Raad dier gemeente, in zijne vergadering van 29 Augustus 1935 het onderstaand besluit heeft genomen. Van dit besluit staat voor ieder belanghebbende be roep open binnen dertig dagen na heden. Het adres van beroep wordt aan H. M. de Ko ningin gericht, maar ingediend bij den Com missaris der Koningin. „De Raad der gemeente Soest, Overwegende, dat bij besluit van 20 Mei 1935, ie afd. no. 2984, het voor het alge meen rijverkeer bestemde gedeelte van de Soesterbergschestraat, loop end e van den Rijks straatweg SoestAmersfoort tot 100 meter ten zuiden van de Van Beuningenlaan is ge sloten verklaard voor het berijden met rij wielen in beide richtingen; dat bedoelde geslolenverklaring evenwel be-. hoort aan te vangen bij de Eikenlaan in stede van bij den Rijksstraatweg Soest—Amersfoort, aangezien eerst "bij de kruising van de Eiken laan een vrijliggend rijwielpad aanwezig is; Gelet op de bepalingen der Motor- en Rij. wielwet; Besluit: het bovenvermeld raadsbesluit van 20 Mei 1935» Ie afd. no. 2984, in dien zin te wijzigen, dat in de overweging alsmede sub 1 in sted§ van „den Rijksstraatweg Soest—Amersfoort' wordt gelezen „de Eikenlaan". Soest, 2 September 1935. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, G. DEKETH. De Secretaris, J. BATENBURG. Pedicure en Manicure Voet- en handmassage Baarn - Tromp laan 1 T clcfoon 3 90 Aon h l» tt ontbiede - Vereeniging voor Mond- en Ge bitverzorging DENTOFORM. houdt spreekuren ten huize van den heer Nachtegaalweg 13 Soestdijk (bij de Beetzlaan) VRIJDAGS van 9-12 uur. Gratis inlichtingen van 9—2. Heele gebitten, pijnloos trekken inbegrepen f30.met garantie Pijnloos trekken f 1.— Adres: AMSTERDAM, Amstelkade No. 64 aanrijdingen. Op de Burg. Grothestraat had een auto ongeval plaats. Twee luxe wagens moesten elkaar passeeren op den hoek Burg. Grothe straatHeuvehveg. Door het nemen van een te korte draai werd de wagen, komende van den Heuvelweg, tegen een boom ge smakt bij de botsing, die hierdoor onver mijdelijk was. Do wagen werd zwaar bescha digd, doch de inzittenden van beide auto's, allen Amsterdammers, bekwamen geen letsel. Ernstiger was de aanrijding, die Zaterdag middag geschiedde, eveneens op de Burg. Grothestraat. Hier reed een luxe wagen in volle vaart een motorrijder aan, zoodat de bestuurder zijn tegenwoordigheid van geest verloor en de motor de tuin van den heer Noorderlng binnenvloog. Vóór deze tuin be vindt zich momenteel geen hek of andere afscheiding. Een pas-gevelde boom, in stukken gezaagd, stuitje echter de vaart van den motor, die hierdoor geheel verwoest werd. terwijl de berijder een ernstige hoofdwonde bekwam. Dr. W. legde het eerste verband, De politie stelt een nauwkeurig onderzoek in. Op de bruchte hoek v. WeedestraatF. C. Kuijperstvaat is weer eens een aanrijding ge weest. Een onbekende automobilist nam, vol gens ooggetuigen, een linksche bocht, om de v. Weedestraat op te rijden. Hier kwam ech ter juist uit de richting Amersfoort de jeug dige wielrijder K. R. uit Baarn aan, die de F. C. Kuijperstraat wilde inrijden, met het gevolg, dat hem den weg afgesneden werd en hij met z'n voorwiel tegen de luxe auto opvloog. De fiets werd beschadigd, doch de jongen kwam er met den schrik af. Later heeft de autobestuurder zich, zonder zijn naam te, noemen, gemeld bij de politie en zich bereid verklaard de schade te dragen. GEVONDEN VOORWERPEN. Omtrent do navolgende voorwerpen zijn inlichtingen te bekomen aan de adressen, achter de voorwerpen vermeld. Portemonnaie, Kerkpad N.Z. 13; ceintuur, Stationsweg 2; jongenspet, Pol. Bur.; actetasch, Torenstraat 3 - Telefoon 761 MEOEDEELING A.«. Zaterdag is bet 2de supplement van de nieuwe boeken verkrijgbaar. Onze boeken worden zonder verhooging gehaald en bezorgd In Soest en Soestdijk. Pol. Bur.; belastingmerk en damesparaplui<\ Nieuvvstraat 35a; zilveren medaille, Kerkstraat 21a; kerkboekje, Pol. Bur.; hond, slager Bofc* ma, Beukenlaan; polshorloge, Pol. Bur.; pom temonnaie, Bosstraat 5; sjaal, Oranjelaan 23J damestachtje, Kerkstraat 3; kinderschoentje^ Pol. Bur.; gulden, Dorresteinweg 28; huis* sleutel, Heuvelweg 4; hondenhalsband, Beetg« laan 39; huissleutel, Soesterb.straatweg 89J voetbal, Prof. Sprengerslaan 21, Maarten** dijk; regenmantel en muts, v. Lennepstr. autoband met velg, Schoolstraat 9. DE JONGE ZANGERS- Na een maand vacantie, onderbroken dooï een prettig uitstapje, zullen Zaterdagmiddag) de repetities van bovengenoemde vereeniging} weer aanvangen. Daar deze jonge vereeniging» zich in de steeds groeiende sympathie hareq omgeving mag verheugen, zal nu met nieuw* moed aan het winter-programma worden be* gonnen, waarom we degenen, die zich als lid willen laten inschrijven, opwekken dit ten spoedigste te doen. FLORALIA. De door de vereeniging Soest-Zuid en d* Natuur-historische Vereeniging uitgereikte 4oq planten aan schoolkinderen worden a.s. Za* terdag in de school van den heer Boerema aan den Driehoeksweg gekeurd. Ten 4 uur n.m. worden de prijzen vooi de best gekweekte planten uitgereikt. Bezichtiging van de planten is van 24 uu( voor belangstellenden toegestaan, terwijl teven* gelegenheid bestaat als lid toe te treden tot de nieuw op te richten vereeniging Floralia, wier doel zal zijn o.a. het uitreiken van) planten aan schoolkinderen en het bevorderen van tentoonstellingen van bloemen, plantei^ vruchten enz. Houders van Bestelbonnen van het „SOESTER WEEKBLAD" over de maand Juli 1935 met de nummers kunnen deze exemplaren Dinsdag a.s. aan ons bureau, Van Weede straat 35, inwisselen tegen

Soester Courant | 1935 | | pagina 1