f uciei? j" Zoekt II een goede schoen Alleen Hector kan U voldoen Winterpantoffels Hecior's soüoeneniagazii Expositie is Medisch-ïandheelkundlg Instituut Laat Uw wagen Garage Koevoets d SCHAAP f3.00 W Keuze uit meer dan 1000 modellen. Bezoekt de. UitgaveDRUKKERIJ SMIT N.V., SOESTDIJK, Van Weedestraat 35, Telefoon 566. kerkttr.3 - j^oErT Officieele Kennisgeving. Plaatselijk Nieuws. Oosrsmeren, Wassshenen Simonnizsn voor rjllddclwijkstrast 40 - Te'efaon 773 Zoo juist ontvangen een schitterende collectie Uitsluitend Nederlandsch fabrikaat. Prijzen het laagst. Kwaliteiten het hoogst. WW Soesterbergschestraat 30 op het plein DE SDESTERCUUDAffl ADVERTENTIEPRIJS: van 1—5 regels 1 0.75. Elke regel meer 15 cent. Advertenties tusschen de tekst dubbel tarief. Bij contract belangrijke korting. Advertentie's in dit blad worden zonder prijsverhooging in het andere blad opgenomen. UITGAVE van: ,4DE SOESTER COURANT" en „SOESTER WEEKBLAD" Algemeene Weekbladen. ABONNEMENTSPRIJSDe Soester Courant 65 cent per 3 maanden en Soester Weekblad 10 ct. per maand. 14e JAARGANG VRIJDAG 13 SEPTEMBER 1935 No. 39 DSGE^ESTETLAAN 1, Soest EViOMD- EN TANDARTS (AMSTERDAM) houdt spreekuur in Soest iederen Donderdag en Zaterdag van 10-12 en 1-3 uur. Zeer billijke tarieven Geheel gebit f 45.of f 60.pijnloos trekken Inbegrepen. Vullingen f 3.Goudkroon f 15. Pijnloos trekken f 1,50 Alle betalingen eventueel te regelen. Burgemeester em Wethouders van Soest brengen ter openbare kennis, dat de werk zaamheden van hun College als volgt zijn verdeeld Burgemeester: Algemeene Zaken, Perso neelszaken, Financiën, Belastingen, Wegen-, jfonds, Keuringsdienst en Natuurbad. Zijn spreekuur is iederen Woensdag van 31 tot 12 uur ten Raadhuize. WotUouJo, W H - C - - Zorg, Steunverleening, Werkverschaffing, JW erkloosheidsverzekering, Volkshuisvesting, [Uitbreidingsplan, Grondbedrijf en Onderwijs. Zijn spreekuur is iederen Maandag van 19 tot fio uur ten Raadhuize. Wethouder D. A. de Bruijn: Openbare W,er- fcen en gebouwen, Bouwtoezicht en Gasbedrijf. Zijn spreekuur is iederen Maandag van 9 30 uur ten kantore van den dienst van Ge meentewerken aan den Lange Brinkweg. Bezoek aan huis voor gemeentezaken zal tóefc. ontvangen worden. Als plaatsvervangend burgemeester is aan gewezen de heer W« H. C. Doorman. 'Soest, 5 September 1935» Burgemeester en Wethouders voornoemd. De Burgemeester, G. DEKETH. De Secretaris, J. BATENBURG. VERKEERSONGEVAL. Zaterdagmiddag ontstond op dén hoek Ei- •kenlaan een aanrijding. Twee luxe auto's, de leen, afkomende van de Eikenlaan, de an- üere van de Birktstraat, kwamen op het kruispunt in botsing. De wagens werden be schadigd, doch verwondingen kwamen niet voor. De eene bestuurder was een inwoner dezer gemeente, de ander een vreemdeling. EXAMEN. De heer T. Holwerda, te Soesterberg, be haalde te Amsterdam het politie-diploma met aanteekening van den Alg. Ned. Politie bond. DOOR SAMENWERKING KRACHTIG. Zooals wel bekend beoogt genoemde ver- feeniging door het vroegtijdig bekend maken van te houden feestavonden en vergaderingen door de aangesloten vereenigingen te voor komen, dat verschillende uitvoeringen enz. op leenzelfden datum worden vastgesteld. Nu het winterseizoen wederom aanvangt, vraagt genoemde vereeniging wederom aller medewerking. In het Verkeershuis van Soest •Vooruit zal wederom de gelegenheid worden gebodra de datums in te schrijven, terwijl de peis zich wederom bereid heeft verklaard flkzd opgaven zoo vroegtijdig mogelijk te publicèeren. Het jaarverslag der vereeniging werd dezer iW.en goedgekeurd. Het aantal aangesloten w. lenigingen bedraagt 31. Van de bij op- rictmng ingekomen gelden is thans f11.95 verbruikt, waarom besloten werd van de aan gesloten vereenigingen geen contributie te heffen. In kas is thans nog f3.30. TELEFOON SOEST. Nieuwe aansluitingen: 780 N.V, Bouw- en Adm.-Mij., Pelikaanweg 29. 669 Des Amoni v. d. Hoeveh, Spoorlaan. 950 P. J. Zivaal, Parklaan 16. 425 H. J. Strengnart, Carlton Theater, Burg. Grothestraat 38. 472 A. van Dijssel, Torenstraat 2e. 1 C. H. Hilhorst, Koninginnelaan 7. 587 Th. Geskes, Prins Hendriklaan ia. 597 C. Ruttenberg, Verl. Talmalaan 33. Vervallen aansluitingen: 768 J. D. Fritz, \£erl. Talmalaan 11. 729 J. E. Kreyepbroelc, Bosstraat 64. ÜËSijÖRiö. Bij de door den Ned. Bond tot redding van drenkelingen gehouden examens in de Zweminrichting van den heer Pezie te Amers foort, slaagden voor diploma B de leden der S.V.R.B. Mej. M. Veenendaal en de heer H. Back weg. BEDEVAART NAAR RENKUM. Zondag 15 Sept. a.s. organiseert de R.K. Vrouwenbond te Soesterberg per touringcar een bedevaart naar Renkum. Het vertrek is bepaald op 1 uur van de R.K. kerk aldaar. DOODELIJK ONGEVAL. Zaterdagmiddag is de vliegenier J. Ploem van de Luchtvaart-afd. alhier te Tegelen met zijn motor tegen een vrachtwagen gereden. Zwaar gewond werd hij naar een ziekenhuis aldaar overgebracht, alwaar hij des avonds is overleden. UITSLAG VERLOTING. Het z.g. verkeershuisje, waarmede de ver eeniging „Soest-Vooruit" deel nam in den Uoptocht op Koninginnedag en waarvoor een verloting werd samengesteld, is gevallen op No. 11. Voor bet weghalen van het getimmerte- wordt men verzocht zich te vervoegen aan het Verkeershuis. UITSLAG VERLOTING GEMERKTE BALLONNETJES. De door het Gemeente Gasbedrijf op Koninginnedag beschikbaar gestelde prijzen voor de gemerkte ballonnetjes zijn door den Heer Inspecteur van Politie als volgt uit geloot: Hoofdprijs op ballon No. 93; 2e prijs op ballon No. 147; 3e prijs op ballon No. 18; 4e prijs op ballon No. 35; 5e prijs op ballon No. 172; 6e prijs op ballon No. 13; 7e prijs op ballon No. 113; volgende 10 prijzen op de nummers: 16, 51, 73, 88, 103, 124, 133, 162 en 179. De prijswinnaars hebben inmiddels bericht ontvangen en kunnen hun prijzen op de ver melde tijden in ontvangst nemen. SPELDjESDAG ZONNEGLOREN. Donderdag 19 Sept. a.s. zal een speldjes dag gehouden worden ten bate van het sup pletiefonds van het zich in ons gemeente be vindende Sanatorium „Zonnegloren". AUTO-ONGEVAL. Zondagavond te elf uur had in de scherpe bocht van' de Birktstraat een ernstig verkeers ongeval plaats. Uit de richting Amersfoort kwam een luxe wagen, waarin twee onder officieren uit Ede met hun dames gezeten waren. Juist in de bocht sprong een der voorbanden, met 't gevolg, dat de auto tegen een boom vloog. Door de groote vaart bot- ste de wagen nog tegen vier boomen, waarna hij, zwaar beschadigd, tot staan kwam. De inzittenden bekwamen lichte snijwonden aan armen en beenen, doch konden, na voor- loopig verbonden te zijn, naar hun woning worden vervoerd. I)e wagen was een huur auto uit Ede. VOOR TROUWEN DIENST- In tegenwoordigheid der onderofficieren is dezer dagen door den ien Luitenant-vlieger T. A, J. Lemmers aan den sergeant-vliegtuig- maker van de Luchtvaart-afd. alhier de zil veren medaille voor 24-jarigen trouwen dienst uitgereikt. WANDELTOCHT A.G.A.V.S. De wandeltocht van A.G.A.V.S. zal bij gunstig weer en voldoende deelname, ge houden worden op Zaterdag 21 September. De afstand zal ongeveer 27 K.M. bedragen. Het parcours zal loopen over Soesterberg— Bosch en Duinden DolderSoestduinen Soesterberg. De start vindt plaats b.ij de tuinzaal, om 2 uur precies. Er zal uitsluitend in groepsverband gemarcheerd worden. Deel nemers kunnen zijn dames en heeren van 16 jaar en ouder. EXCURSIE NAAR DE WIERINGER- MEERPOLDER. De afd. Soest van de Ver. tot bevordering van bijenteelt heeft j.l. Zaterdag een excursie gemaakt naar de Wieringermeerpolder. Er waren geruchten doorgedrongen, dat de ho- ningopbrengst van de volken, die daar ston den, verre uitging boven die, die naar de klei en heide waren gebracht. Men wilde zich nu eens overtuigen, of deze roep wer kelijk waar was. Over Amsterdam en Hoorn kwam het gezelschap van 35 personen in Slootdorp, het eerst gebouwde dorp in den droog gevallen polder. Volgens een gevel steen in een der gebouwen is op 21 Aug. 1930 de polder drooggevallen. De secretaris van de afdeeling, de heer W. Sukel, had zich vooraf gewend tot het hoofd der Openb. School aldaar, tevens land- b ou wond er w ij z er en bijenhouder. Bij aankomst van het gezelschap ontving deze ons in een der schoollokalen en gingen we als schooljongens weer een plaatsje zoe ken in de voor velen wel wat nauwe bankjes. Daar heeft toen de heer C. P. Vergouwen ons van zijn wedervaren sinds 1933 met de bijen verteld en kregen we telkens nog gele genheid vragen te stellen. En het bleek alras, dat de honingopbrengst werkelijk van dien aard was, dat het wel de moeite loont daar te imkeren. En om de excursisten nog te overtuigen, hoe de volken er thans nog uitzagen, nadat reeds een paar keer was ge slingerd, werden zoowel kasten als korven getoond op meerdere standen. Men sloeg de handen in elkaar. Het sprookje bleek werke- lijkheid. Wat de Soester imkers het volgend jaar zullen doen is niet twijfelachtig. De Soester afdeeling staat bekend als een der meest actieve van de groote vereeniging. En de leden zullen zeker in het a.s. voorjaar too- nen, dat ze de bijen weten te brengen bij de bronnen. FLORALIA. In de Donderdagavond gehouden vergade ring in Hotel-Pension Dennenhof werden de volgende besluiten genomen: Aangezien de keuring, tentoonstelling en bekroning van "de door schoolkinderen ge kweekte planten, uitgevoerd werd door een voorloopig comité, dat zich „Floralia" noem de, welk comité gevormd was door eenige leden van Soest-Zuid, en de Nat.-historische vereeniging, om de mogelijkheid van een der gelijk streven! aan. te toonen, werd thans defe" nitief een vereeniging „Floralia" gesticht. Het doel dezer vereeniging zal zijn o.a. het uitreiken van planten aan schoolkinderen, het houden van tentoonstellingen van bloe men, planten, vruchten, enz. In het voorloopig bestuur werden gekozen de heeren: J. Goossen, v. LënneplaaQ 47, voorzitter; P. Boerema, Driehoeksweg 14, secretaris: G. Laukelaac- v. Lenneplaan i. 61 Filialen 61 Filialen in het gebouw „Religie en Kunst" (Rembrandtlaan) op Dinsdag 17, Woensdag 18 en Donderdag 19 September 1395 GEOPEND dagelijks van half drie tot half elf namiddag. Eelanghebbenden, die geen Uitnoodiging ontvingen, kunnen deze aan de zaal verkrijgen en hebben daarop GRATIS TOEGANG. EXPOSITIEHaarden, Kachels. Levensmiddelen, Radio-apparaten, Electr. huishoudelijke artikelen, Meubelen, Vloerbedekking, Heeren en Dameskleeding, Heerenmode-aitikeien, Uurwerken, Horloges, Optiek, Tafelzilver enz. enz. Aardige verrassingen. Gratis Thee. penningmeester en J. Kraaijenbrink, Nieuwer- hoekstraat 1. Belangstellenden kunnen zich aan boven staande adressen voor lidmaatschap aanmelden. In de Chr. School aan den Driehoeksweg zijn Zaterdagmiddag de aan schoolkind even uitgereikte plantjes tentoongesteld en be kroond. Voor deze uitdeeling heeft indertijd gezorgd de Ver. Soest-Zuid, die ook voor de prijsuitdeeling zoigde. In de schoolgan- gen waren de ongeveer 400 plantjes opge steld. Ter reclame en ter opluistering waren mede opgesteld een zeer groote verscheiden heid bloemstukken van de firma Geijtenbeek, bloemist; bloeiende planten van den heer G. v. Bloemendal, kweeker; coniferen en hees ters van den heer Joh. Kraaijenbrink, boom- kweeker; planten en coniferen van den heer A. Maches, kweeker; varens en kalebasseo van den heer W. A. v. d. Baan, bloemist, en een particuliere inzending bloeiende planten en cactussen van den heer Langelaar. Op het schoolplein werden de kinderen ver zameld en de heer M. C. v. d. Plas, voor- zitter van Soest-Zuid, nam het woord. Hij zegt, blij te zijn met de mooie plantjes. Het volgend jaar doen alle Soester school kinderen mee. Dus dan dubbel Je best doen! De heer Goossen, voorzitter der pas op gerichte vereen. „Floralia", laat de kinderen een driewerf „hoera" aanheffen voor de ver. Soest-Zuid. Daarna volgde de prijsuitdeeling, waarvan de uitslag is als volgt: Hoofdprijs: Spaarbankboekje met f 10.— beschikbaar gesteld door het Gemeentebestuur- Jopie van Kasteele. ie prijs, passerdoos, Pim Brugman. 2e prijs, kapdoos, Aaltje van Kooij. 2e prijs, Joop van Sonsbeek. Extra prijs, geldkistje, Lemy Sandbrink. Extra prijs, actetasch, Annie van Leeuwen, Prijzen: Bertha ten Raa, Loesje Meines, Lida Verweij, Adriaan van Tricht, Evert vaq den Baan, Marictje Muijlwijk, Clara Keus. Gerrie Smit, Kees Hageman," Maartje v. d. Brink, Martinus van Vliet, Sytslce de Graaf, Theressy Roos, Bertha van Oostburge, Bou- dientje Beijma, Thoe Kingma en no. 184, niet aanwezig. Kees van de Wenken, Frits van Tricht, Theunis Verweij, Jansje Mcijering, Lena v. d. Brink, Anneke Meurs, Peter Blok, Grietje Roos en de nos. 472 en 471, niet aanwezig. ARBEIDSBEURS. De stand op heden is; 371 werkloozen, waaronder: 58 losse arbeiders, 47 grondar- beiders, 41 opperlieden, 31 tuinlieden, 23 met selaars, 20 schilders-behangers, 21 timerlie- den, 17 kantoorbedienden, typisten en boek houders. 10 chauffeurs, 9 landarbeiders, 3 Sfeermakers, 6 monteurs, 4 loodgieters, 3 koks-kelners, 4 stucadoors, 5 fitters, 7 sla gers, 4 vertegenwoordigers, 6 hulpen in de huishouding, 3 werksters.

Soester Courant | 1935 | | pagina 1