CARLTOH THEATER 6. van Munster H. VAN NES Hooglandscheweg AMERSFOORT Van Zaterdag 19 tot en met Zondag 27 October VLUCHTELINGEN Wilt U voor den Zondag 'n lieerlijk stukje vleesch Dagelijks geopend van 4-12 uur Zondags van 5-12 uur Entré© 6 en 12 cent Soesterberaschestr. 13. Telefoon 923 Plaatselijk Nieuws. - Kerkberichten, Personeele Belasting Rund-, Kalfs- en Varkensslagerij Groote aardappelen-verkoop. Dat kan alleen VAN NES. LUNAPARK lleie wie Hle's Waar zorg verging, 't genot begon, Troont Vèrmolen-Hommerson. Tooneeluitvoerïng Jonge Werkman - Soestdijk. Ter gelegenheid van het drie-jarig bestaan van de Jonge Werkman, afdeeling Soestdijk, zal de tooneelclub welke hieraan verbonden is en welke het vorig jaar met zooveel succes het blijspel „De erfenis van Oom Valentijn' heeft opgevoerd, thans wederom voor het voetlicht treden. De keuze is gevallen op een tooneelwerk van Piet Mosserkoff, getiteld „Sally wint de Sweepstake". Dit stuk, het welk speelt in onzen modernen tijd, is be kend om zijn buitengewoon humoristisch ka rakter en zal thans voor de eerste maal in Soest worden ten tooneele gebracht. Na de pauze izal een vliegers-klucht, getiteld „Ti tanen der Lucht" worden gespeeld— Een en ander zal worden afgewisseld met piano muziek'. Deze feestelijke uitvoering zal plaats heb ben in het St. Ludgardisgebouw aan den Nieu- .werhoek op, Zondag -s7 October en Dinsdag 29 October, telkenmale 's avonds om half acht. De entree-prijs is bepaald op, 40 cent. Plaatsbespreking kan geschieden Zondag 27 October, na de Hoogmis. Sportlust I—Stormers I 5-1 Zondagmiddag werd te Utrecht, begunstigd door fraai herftsweer, de korfbalwedstrijd ge. speeld SportlustStormers, die voor de Stormers al heel onfortuinlijk is geëindigd. Na den uitworp onderneemt Stormers eenige gevaarlijke aanvallen en de Sportlust- verdediging wordt direct zwaar op de proef gesteld. Uit een goed aangegeven bal weet J. Hartog Stormers de leiding te geven. Dit is levenwei van korte duur, want gebruik makende van een ernstige fout van de Stor- mers-dames, scoort Sportlust de gelijkmaker. .Na de vakverwisseling is Sportlust in de meer derheid, welke zij in 2 doelpunten weet uit te drukken. De ''Stormers zwoegen geweldig maar hebben met veel pech te kampen. Nog eenmaal weten de Sportlust-spelers de mand te vinden en met een 41 achterstand voor Stormers gaat de rust in Na de hervatting gaat 't spel goed op en neer. De Stormers zijn zelfs iets in de meerderheid, maar weten dit niet in doelpunten om te zetten. Een straf- worp wordt te kort geschoten en als uit een goed opgezette aanval Sportlust haar 5de doelpunt scoort, wordt de beginopstelling weer hernomen. Stormêrs is nu verre in de meer derheid, maar door geweldige pech weet zelfs J. Hartog niet te doelpunten; wel schiet hij meermalen goed in, maar steeds komt de bal weer aan de bovenzijde uit de mand, zoodat het einde van deze wedstrijd komt met een verdiende, maar geflatteerde overwinning voor de thuisclub. Zondag a.s. speelt Stormers I op haar eigep terrein aan de Ferd. Huycklaan haar 4de competitie-wedstrijd tegen Vogel I uit Utrecht. Dit belooft een zeer spannende wedstrijd te worden, dus kunnen we U aanraden deze te komen zien. Stormers III en de Stormers-adspiranten spe len Zaterdagmiddag te Hilversum tegen res pectievelijk Altius II en Exelsïor-adsp&ranten. Doe je best jongens en breng de punten mee naar Soest. CARLTON THEATER. „Vluchtelingea", Torenhoog rnst' deze film1 uit den stroom der massapróducfetï öp I .Want zij behoort tot een categorie, die vooralsnog zeldzaam is: tot do boeiende artistiekre filmt In «en uiterinate'levendig en meesleepend relaas van de ChtnSesche ta internationale .verwikkelingen van omstreeks .1928, heeft de befaamde cineast Ueicky eefi Tijke levens- prvaring uitgesiou De de film is de lijdensweg van 45 West-Europeanen uit de Wolgastreek, die meedoogenloos vervolgd, naar Mansjoerije zijn gevlucht, waar zij in de hel van Charbin belandden. Met virtuoze beheersching van de speci fiek filmische stijlmiddelen, suggereert Ueic ky in exacte, concrete situaties den trooste- loozen baaierd van het hedendaagsche China fataal en tragisch, den chaos, waarin ook of juist de economische, politieke en cultureele verwording van Europa ontstellend voelbaar wordt. In geen enkele andere film is o.i. het besef, dat wij op de kentering der tijden leven, zóó sterk tot uiting gekomen. Na afloop van het hoofdnummer volgt in verband met de Lumière.herdenking nog een buitengewone klucht. Rijwielstalling onder bewaking! E.S.V.A.C. Voor het jeugdvoetbal zijn door de com petitie-leider a.s. Zaterdag geen wedstrijden vastgesteld. De adspiranten gaan nu een oefenwed strijd spelen te Bilthoven, tegen de club van dien naam. Zondagmiddag komen alleen het derde eü eerste elftal binnen de krijtlijnen. E.S.V.A.C III krijgt om 12 uur bezoek van Zeist IV, terwijl om 2 uur E.S.V.A.C. I den strijd aan bindt tegen 's Graveland I. Het derde -elftal, hetwelk tot nu toe nog ongeslagen is, geven wij wel een kans op de overwinning. Het eerste elftal zal flink moeten aanpak ken om de twee winstpunten te veroveren; de 's Gravelanders geven zich niet gewonnen voor het eind-signaal klinkt, dus van de Es- vaccers verwachten wij hetzelfde. Het volledig programma luidt: Zaterdag: 2 uur Bilthoven adsp.E.S.V.A.C. adsp. Zondag: 12 uur E.S.V.A.C. III—Zeist IV. 2 uur E.S.V.A.C I's Graveland I. LUNAPARK. Het bekende en grootsche Lunapark Ver- molenHommerson is wederom in onze om geving, n.1. te Amersfoort, op de oude plaati aan den Hooglandscheweg. Morgen (Zaterdag) opent dit Lunapark haar deuren om deze geopend te houden tot en met Zondag 27 October. Evenals andere jaren 'is ook thans een groote verzameling attractie's bijeen gebracht als autodroom, rups-carrousel, zweefmolen, champignon, rijwiel-carrousel, de steile wand met de spannende motorrennen enz. De entree-prijzen zullen in overeenstemming zijn met de hedendaagsche wenschen, zoodat dit geen beletsel behoeft te zijn om het Luna park te 'bezoeken. Men zie ook de advertentie in dit blad. De Persil Klankfilm. Dat is een heele toer voor een verslagge-1 ver, om z'n indrukken van zoo'n film behoor-, lijk geordend weer te geven. AVant met; ,,'t Is kolossaal" of zooiets ben je er niet af. Een journalist wordt wel geacht zoowat van alles te weten en in alles deskundig te zijn, maar ik geloof, dat de meeste tenminste de mannelijke jou** nalisten, van wasschen geen syllabe ver stand hebben. Bij zoo'n Persil-film voel je je dan ook aanvankelijk als „een kat in een vreemd pakhuis". Later op den avond trekt dat wel wat bij. Maar eerlijk gezegd zien wij in deze film een groot gevaar wa|nneer ze veel door de „heeren der schepping" ge zien wordt. Vroeger toen die echte ouder- wetsche „waschdag" nog in da mode was, dht was nu? nog eens een andere tijd. Het eten kon niet op den gewonen tijd geselde-, dei*, dan was er disorde in den waschdag. Mfeschdag, dan was moeder de vrouw in haar element. Dan moest je ze uit de buurt blijven. En je zag als man tegen zoo'n vrouw op- Ze was geworden tot een koningin van de „schoon"-heid En zie, daar komt nu opeens die Persil- film en rukt weg die schoonheid, verbreekt die traditie. Voortaan weet de man ook, dat dat wasschen heusch niet zoo'n heksentoer is. Een kind kan de wasch doen. Ja na het zien van deze film kun je 't zelf ook welals 't moet. Wie hebben het nu dui delijk gezien: met Persil is wasschen „simple comme bonjour". j Ook z'n broertjes en zusjes Heaico, Imi en Ata helpen de mooie traditie weg,.was schen". Voortaan zal in ieder huishouden gezorgd worden dat Persil en z'n familie aan wezig is. En nu we ons na afloop der film avond alles nog eens realiseeren kunnen we ons begrijpen, dat het dienstmeisje Annie een geziebt trok alsof Sinterklaas binnen kwam met z'n verrassingen. Wat keek me dat kind met verlangende haast verliefde blikken naar dat pakje Persil! .Maar als je ook zooals de film het laat zien niet wascht m e t Persil, maar Persil voor je laat wasschen, dan kunnen we ons die stemming wel begrijpen. 't Was dezer dagen op en top Persil-dag in Carlton-Theater. In de geestige film want de film is ook voor niet-waschtechnici om den drommel niet saai werden je de goede eigenschappen van Persil als met een lepel ingegeven- 't Was alles Persil wat de klok sloeg. De film draaide voor het eerst Woens dagmiddag. De zaal was geheel bezet, toen de heer J. Stomphorst namens de dir. den aan wezigen weikon heette en het doel van deze demonstraties uiteenzette. De film zelf wist, zooals gezegd, de belangstelling gaande te houden. Het beeld en de geluidsweergave waren buitengewoon duidelijk. Een en ander had tot gevolg dat Woens dag gisteren en heden telkens twee voor stellingen moesten wórden gegeven, terwijl de vraag daarna nog zoo groot bleek, dat de directie besloot op a.s. Donderdag en Vrijdag, zoowel des middags als 's avonds, nog voor stellingen te geven. De Persil film is de eerste in de Nederland- sche taal gesproken film en is geheel door Nederlandsche artisten gespeeld. Vooral Mi en van Kerckhoven was bijzonder goed. wet gevoegde tabel. Alvorens het vastgestelde tarief op de huur waarde toe te passen, moet volgens artikel 13 dezer wet in mindering worden gebracht, in gemeenten of gedeelten van gemeenten, be hoor ende tot de: ie klasse met 3e 4e 5e 6e 7e 8e 9e Wonende in een e 5 klasse, zal i Fl. 245.— 220. 195- 170.— 145 .120. 95 70- 45"7~ gemeente, ingedeeld in mand, die een huurhuis heeft van f 400.per jaar, alzoo belasting moeten betalen over f 400.min f 145. f225.De P.B. belasting bedraagt dan io'°/o of f 25.50. Hierbij door mij aangenomen, dat er geen rekening behoeft te worden gehouden met* kinderaftrek (daarover in een volgend artikel). Grondslag Meubilair: De belasting op het meubilair bedraagt jaar lijks, wanneer de waarde van 't meubilair is: Waarde f200 tot f300 bel. f 1.50 300 >7 4°° beL 3 400 500 bel. 4.50 500 600 bel. 6. enz., enz. 1000 1200 bel. 13.50 2000 2300 bel. 28.50 enz., enz. Is de waarde van het meubilair bijvoor beeld f5000.of meer dan f5000.dan bedraagt de belasting f73.50 benevens f 15. voor elke geheele som van f 1000.waar mede zij het bedrag van f5000.te boven gaat. Bedraagt bijv. de waarde van het meu bilair f7000.dan moet men beialeu f73.30 plus 2 x f 15.— of in totaal f 103 50. Iemand die een huurhuis heeft van f 400 (zie grondslag huurwaarde) terwijl het .meu bilair een waarde heeft van f 5°°-moet alzoo in totaal betalen f 25.50 voor de huur waarde en f 6.— voor het meubilair of totaal f31.50. Op zichzelf is dit reeds een aardig bedrag, vooral in een tijd van laagconjunc tuur. Echter berekent iedere gemeente bo- vendien een aantal extra opcenten. Nu zijn genoemde opcenten ook al weer in iedere gemeente verschillend. Aangenomen dat een gemeente 110 opcen ten (lees 110 0/0 berekent, dan wil dit zeg gen, dat in bovenstaand voorbeeld (huur waarde f 400.en meubilair f 500.het be drag ad f36.54 met 110 procent moet worden verhoogd. Men is dan alzoo schuldig f 36.54 en f 40.20 f 76.74. Bovenstaand voorbeeld heeft U, laten zien, op welke wijze een aanslagbilejt der perso- neele bel. wordt berekend. Voor een leek is het echter dikwijls zeer moeilijk om te kunnen nagaan, of het totaalbedrag, vermeld op het ontvangen aanslagbiljet, inderdaad wel juist is. Vooral bij gecompliceerde gevallen (inwonen bij andere menschen of verhuizing tusschentijds naar een andere woning en^of andere gemeente enz.) is het voor U on mogelijk om het bedrag te controleereru Daarom is het voor iedere belastingplichtige aan te raden: Laat Uw aanslagbiljetten door een deskundige even nazien. Men weet dan tenminste, of de aanslag juist, dan wel te hoog is. Om de kosten behoeft men dit niet te verzuimen, of te laten. Zondag 20 October SOEST. NED. HERV. KERK. Zaterdagavond 8 uur in de Oude Kerk Avondgebed. Oudekerk Voorm. 10 uur Ds. E. Groeneveld. Nam. 8 uur Gebedsuur voor den Vrede. f Emmatcerfc, Voorm. 10 uur Ds. Blauwendraad v. Baarn. Kerkgebouw Hees. Voorm. 10 uur Ds. Torenbeek. HERV. (GEREF.) EVANG. Christelijke U.L.O. school, Spoorstraat. Voorm. 10 uur Ds. B. Batelaan, Huizen. Nam. 6 uur Ds. B. N. B. Bouthoorn van Huizen. GEREFORMEERDE KERK. Julianakerk. Voorm. 10 uur Ds. B. Alkema. Nam. 5.30 uur Ds. S. Wouters. Bidstond voor den Vrede. Wiihelminakerk. Voorm. 10 uur Ds. S. Wouters. Nam. 5.30 uur Ds. B. Alkema. Bidstond voor den Vrede. CHR. GEREFORMEERDE KERK. Julianastraat Voorm. 10 en nam. 6 uur Ds. N. Bijdemast. VER. VAN VR1JZ. GODSD1ENST1GEN. Geb. „Religie en Kunst", Rembrandtlaan. Voorm. 10.30 uur Prof. R. Casimir, den Haag. Onderwerp: „Ons gemeenschappelijk gebed". R.K. KERK. Kerk Steenhofstraat. H. Missen 7 en 9 uur. Hoogmis 10.30 uur. 's Avonds 6 uur Lof. Kerk Nieuwerhoek. H. Mis 7.30 uur. Hoogmis 10 uur. 'ft Avonds 6.30 uur Lof. SOESTERBERG. NED. HERV. KERK. N.m. 23 uur Zondagsschool. Nam. 6 uur de heer H. v. d. Heuvel van Utrecht. R.K. KERK. ie H. Mis 7.30 uur, Hoogmis 10.30 uur. HUIS TER HEIDE. NED. HERV. KERK. Voorm. 10 uur Ds. B. Tuinstra. Bed. H. Avondmaal. Nam. 6 uur Ds. B. Tuinstra. Dankzegging. Grondslagen der belasting! Volgens artikel 1 wordt een directe belas ting geheven naar de volgende grondslagen, t.w.: JU huurwaarde, 2. meubilair, 3. dièiist- boden, 4. paarden, 5. motorrijtuigen, 6,- ple ziervaartuigen en 7. biljarten. Grondslag huurwaarde: Het object van dezen grondslag is het ge bruik van hier te lande geleden gebouwen of gedeelten van gebouwen met hun aanhoorig- heden. Voor de heffing der belasting; naar de eerste twee grondslagen (huurwaarde en meu bilair) worden de gemeenten van het Rijk verdeeld in negen klassen, volgens de bij de SOEST TELEFOON 425 Zaterdag 19 October a s. en volgende dagen i {Speelt ook Zondagmiddag halt drie) Hans Albers, Kathe von Nagy e.a. in de meest besproken film Een dynamisch beeldveld van het Oost-Aziatische Stormcentrum. Een machtig filmwerk welke de aandacht van geheel Nederland opeischt. Bijzonder verzorgd voorprogramma. Zondagmiddag Matinee-prijzen. Toegang 18 jaar. In het bijprogramma UFA.ü wereldnieuws. The Railroad Wretch (Teekenfilm) Full Speed (Comedie) Cairo (Weten schappelijk). Na afloop der hoofdfilm volgt in verband met de Lumière herdenking een Stomme Klucht Koopt U dan eens in de Soesterbergschestraat 22 - Tel. 723 - Giro 7496 Speciaal adres voor fijne Vleeschwaren en Worstsoorten Neemt U ook eens proef van onze prima ROOKWORST. Ondanks de dure prijzen hebben wij nog eenige voordeelige soorten, daarom vanaf Vrijdagmiddag 4 uur tot Maandagavond afgehaald winkel, bij groente of fruit reclameprijs. Wortelen en Uien uitgesloten. 10 kilo middelsoort Gelen 32 10 kilo Bevelanders, koken n. af 35 10 kilo middelm. Blauwen 33 10 kilo Drielingen 27 10 kilo Blauwen, extra 39 10 kilo fijne Duinzand 40 5 pond WiDter-wortelen 10 cent, 5 pond Uien 10 cent. Vetsche groenien groote gele Andijvie, Spercieb., Worteltjes 9 ct. pet kilo. bos Wortelen 12 ct.. Spruitjes. Wij hebben een partij mooie zuivere Bloemkool, uitzoeken 2 voor 25 cent en 2 voor 30 cent. Sla 4—5 ct., Postelein, Spinazie. Kassnijboonen, Chineesche kool 7, Sa- voye kool 6—7—13, Roode kool 7—10. Tomaten 5—7 ct. per pond Zuurkool, gekookte Bieten 8 ct. per kilo. FRUIT i Moesappelen 6 en 4 pond voor 25, Zoete appels 4 pond vooj 25, Stoofperen 6 en 4 p. v. 25, Druiven 25—30 ct. per kilo/ Handperen 18—25 ct. p. kilo. Bananen, Handappels 15 18—20—25 ct. p. kilo. Neem proef, 15 stuks Haring 39, 4 st. Haring 14, 6 stuks 21 ct., 4 Rolmops 18, 6 Rolmops 28 ct., 2 bl. Zalm 25 ct. Haring in Tomaten 18 cent. ZUIDVRUCHTEN! Dadels 16 ct. p.p. Vijgen 3 pak 25, Hazelnoten 28 ct. p,p. Paranoten 28 ct. p.p. Fransche noten 35 ct. p.p. Kraakaman delen 30 ct. per poud. Aardappelen geschrapt '/a ct. pet kilo. Wortelen 1 ct. per bos.

Soester Courant | 1935 | | pagina 5