m rugiE8g-r 786 ft PU ROL, Medisch-Tandheelkundig Instituut SOETAX Een Landhuis Cadeau MMan* mm tocwoiaii vanaf 12.50 MHtoatt jospssdKoe» ii.es ez. enz. enz. D. L. SCHAAP Uitgave: DRUKKERIJ SMIT N.V., SOESTDIJK, Van Weedestraat 35, Telefoon 566. KERKSTRAAT 1 En toch maar 5 cent per K.M. Gorissen Plaatselijk Nieuws. LUXE AUTO VERHUUR - Telefoon 573 D. Renooy Birktsfraat 2Gb geven kunnen wij niet. Soesterbergschestraat 30 op het plein „Hector", de naam en kwaliteit, waar heel Soest over spreekt. «erkttr.3 -"TOE-TT Voor Uw Taxi Telefoon 636 Garage JOH. TAK Jr. msnjSBswp-'^rii DE 5GBTEB CUMÏi ADVERTENTIEPRIJS: van l5 regels 1 0.75. Elke regel meer 15 cent. Advertentle's tusschen de tekst dubbel tarief. Bij contract belangrijke korting. Advertentle's In dit blad worden zondert prijsverhoogln^ In het andere blad opgenomen. UITGAVE van: „DE SOESTER COURANT" en „SOESTER WEF KBLAD" Algemeene Weekbladen. ABONNEMENTSPRIJSDe Soester Courant 65 cent per 3 maanden en Soest er Weekblad 10 ct. per maand. 14e JAARQANQ Vrijdag 25 October 1935 No. 43 DE GENESTETLAAN 1, Soest MOND. EN TANDARTS (AMSTERDAM) houdt spreekuur in Soest iederen Donderdag en Zaterdag van 10-12 en 1-3 uur. Zeer billijke tarieven Geheel gebit f 45.of f60.pijnloos trekken inbegrepen. Vullingen f3Goudkroon f 15.Pijnloos trekken f 1,50 Alle betalingen eventueel te regelen. TELEFOON 677 Bij de Soetax geen tweede-handsch vehiekels maar goede wagens. Peter nogmaals gehuldigd. Maandagavond had in het St. Josephgebouw een vergadering plaats der R. K. Kiesver- eeniging. Na opening op de gebruikelijke wijze nam de w.n. voorz., de heer Hom, het woord en sprak eenige zeer waardeerende •woorden tot het oud-lid., van den raad, den heer P. v. d. Bremer. Als blijk' van waai> dêefrjng voor hetgeen de heer v. d. Bremer tijdens zijn 40-jarig raadslidmaatschap voor de Katholieke zaak heeft gedaan, bood spr. hem namens het bestuur der R« K. Kiesvereeniging een fraai rookstel aan. Op de hem eigen wijze dankte de heer v. d. Bremer voor de woorden tot hem gericht. Hierna bad de verkiezing plaats van den voorzitter der R. K. Kiesvereeniging, als mede van twee bestuursleden, wegens be staande vacatures. Na herstemming tusschen de heeren Koenders en Koelink werd de heer Koelink tot voorzitter gekozen. Tot bestuurslede# werden gekozen de heeren Koéhders en J. Hilhorst. Van de rondvraag maakte „Peter" ge bruik om, nu hij z'oon mooi stelletje heeft gekregen, de aanwezigen uit te noodigem, even bij hem te komen „opsteken", waar aan allen gaarne voldeden. Katholieke Kring. In het St. Ludgardisgebouw hield de Kath. Kring de eerste bijeenkomst van dit seizóen. Dr. Rupert opende den avond met het uit- •preken van een welkomstwoord tot de aan wezigen, betreurde het dat sommige oud-ledep niet gekomen zijn, stelt daar tegenover het feit, dat weer verschillende nieuwe leden er bijgekomen zijn. Spr. hoopt dat nog vele kunst- en ontspanningsavonden als deze zullen volgen, en introduceert dan den heer Joh. Boezer uit den Haag, voordrachtkunstenaar. Met bijzonder talent bracht de heer Boezer vóór de pauze twee dramatische werken, waarvan het eene, „Het geding van onzen Heer", een mod. passiespel, dat onder adem- looze stilte gevolgd werd, terwijl het tweede stuk, „Salome's Dans", in costuum voorge dragen werd. Na de pauze kwam het humoristische kun nen van den heer Boezer naar voren. Vooral „Een bedrogen vrouw" oogstte een algemeen succes. Een zeer genotvolle, beschaafde avond. GOOISCHE ARTlSTEN. Bovengenoemde vereeniging gaf Maandag avond in hotel „Eemland" een uitvoering. Medewerkenden waren de pas opgerichte „Wisjobazo"-band, onder leiding van den heer W. Sjollema, de humorist Tuinen, het zang-duo Beuken en Maassen en de accorde- onVïrfüoósJohniïy ~Pétrie.v D£ band opende den avond met een vroolij- ke marsch. Het is te hooren, dat het ensem ble nog jong is, hier en daar werd nog aar- zelig gespeeld. Het zang-duo gaf enkele voor drachten, en de geheele avond was het pro gramma vol afwisseling. Het was jammer, dat slechts weinigen belangstelling toonden voor de Gooische artisten. Na afloop bleef men nog bijeen in ge zellig samenzijn. Plaatsing Monument. Op het R.K. kerkhof te Soesterberg zal in de eerste dagen van November door de fa. A. Lejeune te Maastricht het monument voor de tijdens den oorlog 1914-1918 in Ne derland overleden Fransche vluchtelingen, ge plaatst worden. GOUDEN BRUILOFT. Het echtpaar K. WijnhofDe Groen vierde den 21 sten October hun gouden bruiloft. Om deze buitengewone herdenkingsdag waardig te vieren, had de geheele buurt, onder leiding van den heer Kuyer, zich vereenigd om de beide oudjes, resp. 78 en 7$ jaar oud, een on vergetelijke dag te bezorgen. Vóór het huis was een eerepoort opgericht en overal was versiering aangebracht met groen en vlaggen. Zelfs electrische verlichting ontbrak niet. 's Morgens om kwart voor twaalf brachten 200 kinderen van de Maria-school een aubade, terwijl door drie kleine bruidjes een bloem- stukje werd aangeboden. De heer Feitsma Stark verlaagde prijzen fo.v. Amsterdam t 3.50 Laren f 1.30 Amersfoort 10.60 Utrecht f 2.—* Haarlem f 5.50 Nijkerk 12.50 Arnhem f 5.60 Den Haag f 9.— Rotterdam f 8.— Apeldoorn f 5.— Toeten per uur f 1.80 Wachten f 0.60 per uur droeg als naaste buur een door hem zelf ver. vaardigd gedicht voor, wdarin hij het bruids. paar gelukwenschte en de versiering aanbood. Het behoeft bijna niet gezegd te worden dat ontelbare felicitaties en bloemstukken door het gouden paar ontvangen werden. Des avonds bracht de Soester Harmonie P.V.O. een serenade, oen en ander trok bij zonder veel belangstelling. Het bruidspaar, dat nog goed gezond is, toonde zich zeer dankbaar en ontroerd door de algemeene hulde. Diefstal van Rijwielbelastingmerken. In verband met de herhaalde klachten, welke bij de politie alhier binnenkwamen, over diefstal van rijwielbelastingmerken, werd door de politie een nauwkeurig onderzoek inge steld, met het resultaat, dat dezer dagen werd aangehouden de 14-jarige J. M. v. d. B. al hier, die o.a. bekend heeft een rijwielbelas- tingmerk te hebben ontvreemd van een fiets staande tegen de buitenmuur van een bewoon de villa aan de Waldeck Pyrmontlaan alhier. Het onderzoek in deze zaak wordt nog voortgezet, waarna proces-verbaal zal wor den opgemaakt. Mededeelingen over de MlCA Het plaatselijk Mica-Comité maakt het ge achte Soester publiek bekend, dat: ie Tot en met Zaterdag 26 October a.s. de Mica'tjes verkrijgbaar zijn bij de deelne mende winkeliers (te onderkennen aan het Mica-raambiljet) bij aankoop van 50 cents of veelvoud van 50 cents winkelwaren. 2e De voorgeschreven formulieren, waarop de voorkomende puzzle-deelen moeten wor den geplakt, gratis verkrijgbaar zijn bij de deelnemende winkeliers van de MICA. 3e Op Maandag 28 October a.s. des na middags van 23 uur in hotel „Eemland" (groote zaal) voor het publiek gelegenheid is om Mica'tjes 'te ruilen. Het Comité zal hare bemiddeling Verleen en op deze ruilbeurs. 4e Het inzend.iff'dcr oplossingen in gesloten enveloppes moet geschieden uiterlijk Dinsdag namiddag 29 October a.s., 6 uur bij een der onderstaande adressen R. Jaarsma Soesterbergschestr. 20 (Zuid). J. Koelman, Steenhofstraat 61, (Centrum) W. S. Veltman, Beukenlaan 3r A (West). D. Waal, Koninginnelaan 22, (Noord). 5e Dat het aantal in te zenden formulieren ongelimiteerd is, zoodat de deelnemers (neem- sters) 'meer dan één oplossing kunnen in zenden. 6e Te late inzendingen niet worden aam genomen, noch doorgezonden. Het plaatselijke Mica-Comité. Opbrengst collecte. Met hartelijken dank aan de gevers deelt het Bestuur van de afd. Soest van „Volkson derwijs" mede, dat de collecte, verleden week gehouden ten bate van het comité tot ver strekking van schoeisel en kleeding aan be hoeftige leerlingen der openbare scholen, heeft opgebracht de somma van f394.79, benevens enkele toezeggingen van kleeren. In antwoord op verschillende vragen daar omtrent gedaan, zij ook meegedeeld, dat de trekking van de verloting ten bate van het kleedingfonds zal plaats hebben in den loop der volgende maand. GEVONDEN VOORWERPEN. Omtrent de navolgende voorwerpen zijn inlichtingen te bekomen aan de adressen, Aefster de voorwerpen vermeld. Hangslotsleutel, bur. v. Politie; polshorlo ge, idem; damesjasje bruin, idem; zeemleeren handschoen, idem; huissleutel, v. Weedestr. 1: gouden broche, Nieuweweg 15a; bruine cein tuur, Eigendomsweg 85; belastingmerk in etui, Nieuwstr. 21; damestasch, Smitsweg ia; witte duif, Heuvelweg 4; jasceintuur, Konin ginnelaan 113. Ned. Jeugdbond voor Natuurstudie. De afd. Soest der N.J.N. vergaderde Za terdagavond in „Religie en Kunst". Als eerste spreker trad op de heer Victor Rutten, die de aanwezigen (in hoofdzaak jongelui) een en ander mededeelde omtrent den Bond. Momenteel zijn aangesloten 54 di stricten, tezamen bestaande uit 2000 leden. Het doel der N.J.N. is jongeren liefde en bescherming voor de natuur bij te brengen. Een maandblad wordt uitgegeven onder den naam „Amöeta", terwijl propaganda gemaakt wordt in brochures, kalenders etc. Door het enthousiasme van de leden worden 's zomers ca. 6 kampen georganiseerd, een trekweek, excursies enz. In de kampen worden wel kampliederen gezongen en de gewone kamp bezigheden verricht, maar toch is alles geba seerd op onderzoekingen in de natuur. De 54 afdeelingen zijn ondergebracht in 9 dis tricten, terwijl een Hoofdbestuur de algemee ne regeling heeft. De verschillende districten houden districtsdagen en blijven door een, Maar wel worden al onze Schoenen onder volle garantie verkocht. Nergens ter plaatse vindt U zoon schitte rende collectie Winterpantoffels als bij ons. Ten einde misvenstand en teleurstelling te voorkomen, vestigen wij Uw aandacht erop, dat onze zaak voor Soest en omstreken ALLEEN is gevestigd 61 Filialen 61 Filialen correspondentie-orgaan met elkaar in verbin ding. Na deze rede werd door den heer Martien Rutten een zeer interessante lezing gehouden over de Vechtplassen, die ontstaan zijn door het afsteken van veen. Een en ander toege licht met lichtbeelden. Zondagmorgen is in de omgeving van Soest een paddenstoelenexcursie gehouden. Hoofdkwartier der Verkenners. Zondagmiddag is onder groote belangstel ling 't hoofdkwartier der Verkenners geopend. Aanwezig waren behalve alle welpen en ver kenners, de aalmoezenier kapelaan Reyerse, pastoor Voss en kapelaan Oostveen. Na de opening en inspectie werd het nieuwe gebouw ingezegend door pastoor Voss. Na de inzegening feliciteerde pastoor de verken ners met hun nieuwe huis en bracht in har telijke bewoordingen dank aan het groepsco- mité door welks voortvarende arbeid dit ge bouw tot stand is gekomen. Nadat het saluut aan de vlag is gebracht en de verkenners- wet is voorgelezen, bracht de Hopman den dank van de verkenners over aan het groeps- comité, dat hiermede gezorgd heeft dat de verkenners eindelijk 'n fatsoenlijk gebouw ge kregen hebben. Mede namens de commis sarissen v. d. Brink en v. Rossum, die hier niet aanwezig konden zijn, feliciteerde com missaris Koelink de verkenners en hoopte dat de afd. Soest, die toch al zoo goed staat aangeschreven bij het hoofdbestuur in bloei mag toenemen. Kap. Reyerse sloot de rij van sprekers en deelde mede, dat het nieuwe ge bouw voortaan genoemd zal worden naar het eerste schip, dat, bestuurd door Nanssen, de Noordpool bereikte, n.1. de „Vran". Hierna gaven de verkenners een EHBO- di monstratie, gevolgd door een nummertje van de Welpen, 's Avonds werd een imitatie kampvuur gehouden. DE GRAALSAGE. Voor de afdeeling Soest van de Mij. tot Nut van 't Algemeen trad Maandagavond m Religie en Kunst op den heer M. A. van der Peel met bovenstaand onderwerp^ De kleine zaal was geheel gevuld met een betangstellend gehoor. De vorm waarin deze sage, aldus den heeij van der Poel tot ons is gekomen is nooit: opgehelderd. Zij dateert zoo ongeveer ui^ den jar3 1180 en werd geschreven doo^ Chretien de Trojes, en is vermoedelijk als een product van intuïtie en talent te beschouj wen» - Lang is deze sage vergeten. In 1780 was het Botmer die haar in het Duitsch publirj ceerde. De graal wordt op 3 wijzen voorgesteld." De schrijver stelde haar voor als een gouden schotel, waarin een hostie ligt. Allen spreken echter van een schotel waar op het bloed van Christus is uitgestort. Na deze geschiedenis schetste de heer Van der Poel in het kort het verhaal van da sage. De hoofdpersoon is Parsifal, die eerst ridder, later zelfs graalkoning wordt. De Graalsage is, aldus spr. een absoluut^ Christeljke sage, hoewel geen enkele kerk er zich mede ingelaten heeft, waarschijnlijk om het onhistorisch Christendom, dat d« menschheid het recht geeft zijn eigen weg te zoeken, en zoo ook graalridder te worden. Ook de Oostersche vrouw weet dat Purol de huid gaaf en gezond maakt en bovendien fluweelzacht. 's Avonds na 10 uur en 's morgens voor 7 uur Telefoon 307j Het goedkoopste en vertrouwdste adres hier ter plaatse!

Soester Courant | 1935 | | pagina 1