Als ef a reclame ia Stoffen Tandarts Magazijn DE STER D. Schouten Nachtegaalweg 10 Soestdijk Slagerijen TER HAAR's Kerkberichten. Fa. C. POST Burgerlijke Stand. Vereeniging voor Mond- en Ge bitverzorging DENTOFORM. houdt spreekuren ten huize van den heer (bi) de Beetzlaan) VRIJDAG van 9—12 uur. Gratis inlichtingen van 9—2. Heele gebitten, pijnloos trekken inbegrepen f30.—, met garantie Pijnloos trekken f 1 Adres: Amsterdam, Amstelkade 64 Gem. Keuringsdienst, Overzicht van den Gemeentelijken Keurings* dienst over de maand September, 1935. Geslacht op de N.V. Centrale-Slachtplaats: 60 runderen, 3 paarden, 5 pinken, 19 vette kalveren, 80 varkens, 1 hit en 2 schapen. Huisslachtingen: 3 runderen, I vet kalf, 2 varkens en I geit. Ingevoerd werd: 6996 K.G. vleesch en vet. Tuberculose kwam voor bij: 2 runderen en 35 varkens. Goedgekeurd onder voorwaarde van „Ver koop in 't Klein onder Toezicht", 3 runde ren en 1 varken. Goedgekeurd onder voorwaarde van „Af- koeling*' 1 rund. Goedgekeurd onder voorwaarde van „Ste rilisatie" I varken. .Uit nood werden gedood: 3 runderen en 1 varken. Aan organen werden afgekeurd; van run deren: 5 paar longen, 2 harten, 12 levers, 2 paar nieren en 2 lymphklieren. Van varkens: 17 paar longen, 5 harten, 3 levers, 4 magen, 4 stel darmen, 6 paar nie ren, 7 lymphklieren en 9 K.G- ongesm. vet. Van kalveren: 3 levers. .Van paarden: 2 levers. Van schapen; 2 levers. JAARVERGADERING P.V. ,,DE ZWALUW" Zaterdagavond had in Hotel de „Gouden Ploeg" de algemeene jaarvergadering plaats van de Postduiven vereen. „De Zwaluw". Te 8 uur opende de heer H. Sitter als voorzitter der vereeniging de vergadering, gaf vervolgens het woord aan den secretaris tot voolezing der notulen, welke zonder op- of aanmerkingen werden gedechacheerd. Nadat een algemeene bestuursverkiezing had plaats gehad, werden na gehouden stemming, als gekozen verklaard, de heeren C. Priem, J. Pot en B. Groeneveld, respectieve'ijk als voor zitter, secretaris en Penningmeester, terwijl als leden werden gekozen, de heeren: Sitter, Burgstede, Rijksen, Limburg, Groen, Sukkel. Vooral de benoeming als voorzitter van ien heer C. Priem, wder met een geweldig applaus begroet, aangezien deze reeds eerder Jaren voorzitter van gemelde 'vereeniging was feweest. Nadat nog enkele onbelangrijke kgenda-punten waren afgewerkt werd met al gemeene instemming besloten om in de twee. ie week van December a.s. een Postduiven tentoonstelling te organiseeren, welke dan in bovengenoemd Hotel zal worden gehouden. Ook de in uitzicht gestelde feestavond, wel ke gehouden zal worden op 29 October a.s. vond aller instemming, terwijl dan tevens van iie gelegenheid gebruik zal worden gemaakt om de kampioens-prijzen uit te rijken. Op dien avond zullen een tweetal ledem gehuldigd worden, die vanaf de oprichting dus sedert 15 jaren, lid van gemelde vereen- ging zijn. In verband met het 15-jarïg bestaan dier vereeniging werd dan ook tot dien feest avond besloten. Oebeds-, Bezinnings- en Concentratie-uur voor den Vrede. Zondagavond was de oude Ned. Hervorm de kerk alhier vrijwel geheel gevuld, hoofd zakelijk met vrouwen, voor een gebeds-, be zinnings- en concentratie.uur voor den vrede. Te acht uur betrad Mevrouw Van SchaikBrouwer den kansel. Zij hield aller eerst een korte toespraak, waarin zij, herin nerende aan den oproep van de Keizerin van Abessinië, erop wees, dat de erkenning van Gods almacht de aanwezigen hier tezamen dreef, wetende, dat in dezen bangen nood Hij alleen redding kan geven. Hierna zong men gemeenschappelijk Ps. 65 4 en 5, waarna de leidster erop wees, dat de erkenning van Gods almacht drijft naar het vragen Zijner geboden, in verband waarmede gelezen werd Matth. 22 3740. De leidster verder gaande, zegt, dat de liefde is de vervulling der wet. In. dit licht zie ieder zijn zonden cn tekortkomingen. Laten wij daarom gezamenlijk onze schuldbelijdenis voor God afleggen met dezelfde woorden, waarmede duizenden uit alle oorden der we reld dit doen in den wijdngsdiienst, die elk jaar te Genève aan de opening van de ver gadering van den Volkenbond voorafgaat. Na het zingen van Ps. 79 4 gaat de in- Icidster voor in een schuld- en smeekgebed, waarna een moment van stilte volgde, waar- In de aanwezigen zich concentreerden en (of) bezinden op de vredesgedachte. Met het zingen van Gez. 229) 7 werd den dienst geëindigd. Ook in de Wilhelminakerk was de dienst fran Zondagavond aan de bezinningsgedachte »oor den vrede gewijd. In dezen dienst ging voor Ds. Alkema. Z.E. Wees er op, dat men was bijeengekomen om te bidden voor den vrede, doch vraagt zich af, iwaarom het verzoek van de Keizerin van Abessinië alleen uitging tot de vrouwen. Een gebedsactie door allen is noodig, omdat voor allen de nood dringt. Niet alleen in Abessinië, maar ook in Rusland, Duitschland cn hier te lande is bezinning noodig. De Volkenbond heeft reeds goed werk ge daan, maar thans dient elk paraat te blijven, opdat we geen herhaling krijgen van 1914. Ook de huidige crisis is een aansporing tot gebed, een gebed om Gods oordeel van de menschheid af te wenden. Tot Hem moe ten wij gaan, omdat niet het menschdom inaar God. regeert tot in eeuwigheid. Accordeon-demonstratie. In hotel „de Gouden Ploeg" gaf een Am- sterdamsche Accordeonclub een demonstratie van een geheel nieuw instrument op dit ge bied. De heer Marchant te Amsterdam leidde den avond in met een korten uitleg. Deze ac cordeon, genaamd Hohner-fidel, uitvinder de heer Helbing, is van zeer eenvoudig model, het is een slechts tweekorig systeem, en reeds na twee maanden studie bespeelbaar voor jong en oud. In Amsterdam, Hilversum, Sloten en Die- men zijn de eerste clubs reeds opgericht. On der leiding van den heer Helbing speelde het clubje nu enkele stukken ter demonstratie. Het geluid is zuiver en vooral geschikt voor clubspelen. Nadat gelegenheid was openge steld voor informaties, werd den aanwezigen getoond, dat ook kinderen dit mooie instrument kunnen bespelen, door het jongste clubje van Holland, een vijftal 10 h 12-jarige jongens en meisjes. De kinderen speelden onberis pelijk enkele concertstukjes. Het doel dezer demonstratie, deelde de heer Helbing in een nadere toelichting mede, is, in Soest de gelegenheid open te stellen tot oprichting van een accordeonclub, liefst ook met kinderafdeeling. Het buitengewoon kwieke spelen van de kinderen zal hiertoe zeker bijdragen! De prijs van het mooie instrument is f65. terwijl het ook op gemakkelijke condities verkrijgbaar is. Voor clubs is het lesgeld bij de contri butie inbegrepen. Verscheidene aanwezigen gaven zich als lid op en na nog enkele demonstraties werd de grondslag gelegd voor een muziekvereeni- ging. Met 18 leden is begonnen. Het voor zitterschap berust bij den heer A. Rebergen, terwijl de functies van secr. en penningm. vervuld worden resp. door de heeren A. de Groot en H. v. d. Broek. In de Gouden Ploeg zal Vrijdagavond te 8 uur de eerste ledenvergadering gehouden worden. Ernstige aanrijding. Maandagmorgen ca. half 10 heeft op de Rijksverkeersweg (Steenhofstr.) een ernstige aanrijding plaats gehad. Een zekere G. G. alhier reed per fiets ip de buurt van de R.K. Kerk, in de richting Amersfoort. Zonder omzien stak G. plotseling de linkerhand uit en stak meteen over, met bet gevolg, dat hij door een juist passeerende luxe auto uit Baarn gegrepen werd. G. werd bovenop de auto geslingerd, sloeg daarna door de voorruit en vervolgens op straat. De doktoren R. en V. boden de eerste hulp, daar G. zeer zware verwondingen aan beenen en rug bekomen had. Per ziekenauto werd hij naar zijn woning vervoerd. BEKROOND. Op de Intrn. Wereld Pluimveetentoonstelling te Brussel heeft de heer Th. A. Janssen alhier 3 eerste prijzen behaald met zijn inzending konijnen. Een mooi succes! CARLTON THEATER. De tragische film „Vluchtelingen" heeft deze weel: veel belangstelling getrokken. In een geweldige spanning leeft de toeschouwer mee met het vreeselijke lot der Russisch.Duitsche vluchtelingen, die, in een groep van 45, ach tervolgd door het snelyuur der Russen, een trein vinden, die nog intact is. De rails is echter verwoest en den geheelen nacht ar beiden mannen en vrouwen, om den trein de mogelijkheid tot rijden te verschaffen. Terwijl de achterste wagon nog door een bom ge troffen wordt, ontkomen ze amper, en ont roerend is hun vreugde hierover. Hans Albers is in de hoofdrol, de schit terende militair en dwingende bevelhebber, op zijn best. Kathe von Nagy schept de bijzondere sfeer van fijne vrouwelijkheid, te midden van het krankzinnig rumoer en de verblindende angst. In het voorprogramma liep een zeer te waardeeren natuurfilm en een klucht. Voetbalwedstrijd Gemeente-ambtenaren. Morgenmiddag (Zaterdag) zal de Voetbal vereen, van Soester Gemeente-ambtenaren een wedstrijd spelen te Laren tegen de vereen, van Gemeente-personeel uit Laren, Blaricum en Eemnes. Paddenstoelen-excursie. Zondagmorgen verzamelde het gezelschap der Nat. Hist. Ver. zich bij het huis van den voorzitter, de heer Rinke Tolman. Het doel, een paddenstoelen-excursie, werd gevolgd door naar de Lange Duinen, de dënnenbosschen nabij de Paltz en later het Jeiieverbessenbosch bij den Dolder te wandelen, onder leiding van den Bioloog Nanninga te Utrecht. Meer dan zestig soorten zwammen werden verzameld. Vogels werden niet veel meer aan getroffen, doch herten hadden duidelijke spo ren achtergelaten. Het mooiste gedeelte der excursie was't Je- nev erbessenbosch, waar 't natuurschoon bijzon der uitkomt. De overal voortzaaiende vliegden echter dreigt ook hier het leven te verstikken. Doch door de Gemeente Soest zijn reeds afdoende maatregelen genomen voor het be houd van dit eeuwenoude bosch, door voor zichtig te kappen! Een heel belangrijke en leerzame excursie. Theosofisch Genootschap. In de kleine zaal van .„Religie en Kunst" trad Vrijdagavond voor deze vereeniging op de heer Kruisheer, met het onderwerp „Nood lot en vrijheid". Spreker noemt dit twee po len, die schijnbaar niet te vereenigen zijn. „Noodlot" doet hulpeloosheid bij de mensch vermoeden. Toch voelt de mensch zich niet geheel hulpeloos, al moet hij erkennen, dat hij zijn eigen lot niet in handen kan nemen. Er is een vrijheidsdrang in den mensch. Ed juist hierdoor komt te sterker het beperkte van zijn wezen uit. Lichaam, denkvertnogen, gevoel, kunnen, alles is beperkt. Hierdoor worden zijn levensomstandigheden het nood lot, dat hij aanvaarden moet- Wat is er nu, dat de mensch losmaakt van deze beperking? De theosoof meent, dat alle geloof en dog ma niet in staat is, de mensch vrij te maken, omdat ook dit banden geeft. De Theosofie echter geeft de wereld een aanwijzing tot zelfkennis, waardoor de weg naar vrijheid gebaand wordt. Niet het lichaam en de ziel acht hij de ikheid van een mensch, maar de Geest Gods, die als een vonk in het stofli- chaam woont. Door de reïncarnatie neemt de onsterfelijke geest periodiek een ander stof- lichaam aan en de verbinding tusschen deze twee is te denken. Het denken is sterk in beperkingen als bijgeloof, conventie, traditie enz. Het gevoelsleven is onderworpen aan dat denkvermogen. De mensch moet nu trachten door vermeerdering van kennis, die hem na elke reïncarnatie bijna automatisch door de telkens meer geexok-rde wereld toegediend wordt, zijn denkvermogen te zuiver,en van beperkingen, waardoor zich een sterke wils- ontplooiïng ontwikkelt en langzamerhand zijn levensomstandigheden voor hem in een ander licht komen te staan, n.1. in dat van een her schapen wezen. Zoodoende kan hij tenslotte het noodlot overwinnen en zijn eigen omstan digheden leiden. Spr. noemt als toelichting hierbij uitspraken van Salomo, Boeddha en Hindoesche boeken Na de pauze was gelegenheid tot vragen stellen. POSTZAKEN. De Directeur van het Post- en Telegraaf kantoor te Soest maakt bekend dat vanaf Zondag 27 October a.s. gelegenheid wordt gegeven tot het afhalen van correspondentie van 8.45—9.15, aan het Postkantoor, Steen- hofstraat 11. j E.S.V.A.C. De uitslagen der gespeelde wedstrijden zijn: Bilthoven adsp.ESVAC adsp. 113. ESVAC III—Zeist IV 5-0. ESVAC T's Graveland I 2—2. AIzoo zijn de resultaten heel wat gunstiger dan de voorgaande weken. Het derde elftal blijft het uistekend doen en gaan nu onge slagen aan den kop van hun afdeeling. Het gelijke spel van het eerste elftal tegen 's Gra; veland is geen slechte prestatie en geeft de verhouding van deze ontmoeting goed weer. Voor deze week is wederom een flink pro gramma vastgesteld dat er als volgt uitziet. Zaterdag: 2.30 uur: ESVAC adsp.AMF. Boys adsp. 2.30 uur: AMF. Boys jun.ESVAC jun. Zondag: 2 uur: ESVAC I—Gooische Boys I. 2 uur: SpoorVogels IIESVAC III. Alleen het 2e elftal is vrij. De juniores komen dus nu Zaterdag voor het eerst in 't veld en over hunne verrich tingen valt alzoo nog niet veel te vertellen. De adspiranten krijgen volgens het pro gramma bezoek van de Amf. Boys; deze zijn echter al reeds te Soest geweest, dus deze wedstrijd zal wel niet doorgaan. Het derde elftal gaat Zondagmiddag te Amersfoort op bezoek bij het tweede elftal, van Spoorvogels en zal alle krachten moeten inspannen om I of 2 winstpunten mede naar Soest te kunnen brengen. Het eerste elftal krijgt Zondagmiddag be zoek in het Burg. Dekethpark van de Gooi- sche Boys, een ploeg ongeveer van gelijke sterkte als het elftal van 's Graveland. Dat belooft dus alweer een spannend partijtje voetbal te worden; spannen de -Esvaccers zich nu eens extra dezen middag in, dan is eeD overwinning zeer wel mogelijk. Bazar Volksonderwijs. Naar wij vernemen, wordt door een co mité, bestaande uit leden van de afd. Soes- terberg van Volksonderwijs aldaar een bazar voorbereid, welke op 27, 28 en 29 Februari a.s. zal worden gehouden. SOESTER SCHAAKCLUB. Zooals reeds bekend, werden door de Soester Schaakclub plannen uitgewerkt om één der partijen van de Schaakmatch Euwe- Aljechin in onze omgeving gespeeld te krijgen. Thans kan worden medegedeeld, dat de club in haar streven is geslaagd. De 15e partij van de match zal 5 November gespeeld worden in het Badhotel te Baarn. Een avond in Carlton. Reeds eenige malen bezochten wij onze nieuwe aanwinst, het Carlton Theater, en achten wij het van belang onze lezers te vertellen, dat daar vooral des Zaterdags en Soesterbergschestraat 12 Soest Soestdijk Telefoon 764 Telefoon 965 TIJDGEEST 12 UURTJE 1 pns Lunchham I 1 ons Boterhamworst samen 25 cent 1 ons Leverworst ONS DEVIES 1 Eens gekocht, altijd klant. Uitsluitend contant afgehaald aan den winkel. LIJSTEE FABRIEK PLAif.N- EN SCNiLDERIJENHANDEL VRAAGT PRIJS EN MONSTERS Boek-, Papier- en Schilderijenhandel KONING1NNELAAN 27, SOESTDIJK Zondags voor een uitverkochte zaal niet al leen een prima bioscoopvoorstelling plaats vindt, maar een der grootste attracties wel is het pauze-kwartiertje in de overvolle foyer, het Café-Restaurant, waar een gezellige druktfl heerscht en onder aangename muziek een oogenblik verpoozing wordt geboden. Wij gelooven niet dat er een amusements- gelegenheid, waar ook, bestaat waar van een foyer een zoo druk gebruik wordt gemaakt en waar men zoo uitnemend zich een oogen blik kan verzetten. Wij raden onze lezers aan zich eens een aangename avond te bezorgen door een be« zoek aan het voor Soest unieke theater, waar- van de Directie op allerlei wijze poogt dQ bezoekers het verblijf te veraangenamen. ARBEIDSBEURS. De stand op 23 Oct. .439 werkzoekenden! w.o.: 31 metselaars, 59 opperlieden, 52 grond- arbeiders, 67 losse arbeiders, 31 schilders, 33 tuinlieden, 22 timmerlieden, 13 chauffeurs, 17 kantoorbedienden, 10 landarbeiders, 9 stu« cadoors, 5 slagers, 3 voegers, 8 vertegenwoor* digers, 7 dienstboden, 3 werksters, 6 mon teurs, 5 loodgieters, 3 Fitters, 3 metelaars, 3 drukkers. Wij zijn dit jaar, meer dan andere jaren ge sorteerd in Winterstotfen. Moderne dessins 33 cent iZuiver wol (dubbel breed) 68 cent Moderne ruiten vanaf 42 cent Groote keuze in kraagjes, ceintuurs, knoopjes, enz. enz. enz, Tevens maken wij U beleefd attent op onze jfctaiage in flanellen goederen. Dames nachthemden vanaf 79 cent Dito aardige effen soorten 98 cent ;1Kinder pyaraa's vanaf 105 cent Lederen handschoenen (gevoerd)' 325 cent v(in bruin, grijs, zwart en blauw.)' De nieuwste soorten in stoffen handschoenen vanaf 39 cent Uw adres zij steeds Deelnemer nAlICA*J. F. C. Kuyperstraat 4 Telefoon 504. Zondag 27 October. SOEST. NED. HERV. KERK. Zaterdagavond 8 uur in de Oude Kerk Avondgebed. Oudekerk. Voorm. 10 uur Ds. J. I. van Schaïck. Voorb. H. Avondmaal. Emmakerk. Voorm. 10 uur Ds. E. Groeneveld. Voorber. H. Avondmaal. Nam. 6 uur Ds. v. d. Waal. Kerkgebouw Hees. Nam. 6 uur Ds. J. I. van Schaick. HERV. (GEREF.) EVANG. Christelijke U.L.O. school, Spoorstraat Voorm. 10 uur Ds, B. C. Holland vai| Putten. Nam. 6 uur Ds. J. Goslinga van Utrecht GEREFORMEERDE KERK. Julianakerk. Voorm. 10 uur Ds. S. Wouters. Nam. 5.30 uur Ds. B. Alkema Wilhelminakerk. Voorm. 10 uur Ds. B. Alkema. Nam. 5.30 uur Ds. S. Wouters. CHR. GEREFORMEERDE KERK. Juliana straat Voorm. 10 en nam. 6 uur Ds. N. Bijdem&sf VER. VAN VR1JZ. GODSD1ENST1GEN. Geb. „Religie en Kunst", Rembrandtlaaa. Voorm. 10.30 uur Ds. N. Padt, Zutphe# R.K. KERK. Kerk Steenhofstraat. H. Missen 7 en 9 uur. Hoogmis lc-30 mffi 's Avonds 6 uur Lof. Kerk Nieuwerhoek. H. Mis 7.30 uur, Hoogmis 10 uur, 's Avonds 6.30 uur Lof. SOESTERBERG. NED. HERV. KERK. N.m. 23 uur ZondagsschooL Nam. 6 uur Ds. B. Tuinstra. R.K. KERK. ie H. Mis 7.30 uur, Hoogmis ïo.30 uuf, 4 uur Lof. HUIS TER HEIDE. NED. HERV. KERK. Voorm. 10 uur Ds. B. Tuinstra. Na-'! 6 uur geen dienst. GEBOREN: Maria Guurtruida, d. v, Th. Regter en A. C. L. J. Barzilaij, Heidew. 5J Gijsberta Annetta, d. v. H. Gorissen en A, H. Kamerbeek, Kerkstr. 1Alberta Wilhel- mina, d. v. W. Roest en A. Huiskes, Oud« Grachtje 12; Johanna Elisabeth, d. v. M. G, Wijntjes en R. v. Burgsteeden, Birktstr. 75* ONDERTROUWD: W. Mulder, 55 j. efl A. Bonefaas, 37 j„ Nieuweweg 100; J. H. H« Kwak, 28 j., Nieuweweg 25 en M. v. d. Broek, 22 j., Hartvveg 8; J. W. v. Ëijl, 47 j-, Utrecht en M. B. J. Egtberts, 45 j., Koninginnelaan 47 j C. v. Essen, 20 j., Kerkpad 14 en M. Ver woerd, 18 j., Kostverlorenweg 9. GEHUWD: G. C. Fokker, 28 j. en J. C. A!, v. Duin, 21 j., Hilversum, Goudenregenl. 128; H. Sandig, 28 j. en G. Wassmann, 39 j., Hart manlaan 68; C. Kaasjager, 23 j. en J. A* Capitein, 18 j., Baarn, Rozenstraat 17. GEVESTIGD: A. Bekker, Birktstraat 76; H. C. Zeeven.Stuun, Koninginnelaan 127; L, B. Koopman, Koninginnelaan 127; L. Edel- koort m. vr., Koninginnel. 144a; B. Puister^ Vredehofstr. 23; G. P. v. d. Veer, Soesterb. str. 125; J. Voogd m. vr., Kerkstr. 31; A. M. F. Mees, Amersf.str. 140; A. W. Schols ra. vr., B. Grothestr. 54; A. M. v. Groningen, K< Hartweg 30; K. D. Aninga, Emmalaan 12; J. Cusell, B. Grothestr. 11; E. Kreijman, Schriks. laan 38; J. Evers, L. Bergstr. 20; L. F. Rooijen, Beetzlaan 12; P. W. Meijers, Klaar- waterweg 30; G. Walgreen m. g., Beckeringh. str. 23; C. v. Laar, Ossendamweg 57; W. H. Eichhorn, Bartolottilaan 14; B. J. Vink m. br«. Oude Grachtje 1;

Soester Courant | 1935 | | pagina 2