Gevestigd E. t IHZEU HECT OR Mediscti-Tandiieelkundig Instituut Sint Nicolaas is bij U KOMT TOCH OOK? D. L. SCHAAP Voor St. Hicolaas-Cadoaux? iCiaar» Kraamverzorgster CARLTON THEATER Uitgave x DRUKKERIJ SMIT N.V., SOESTDIJK, Van Weedestraat 35, Telefoon 566. fflB naar „RAPID" - Torenstr. 13 GARAGE T WESTEN J. Timmer Jr. Beukenlaan No, 28 Officieele Kennisgeving. Plaatselijk Nieuws. Soester Fijnhout- en Trlplexhandel I» UilN B0E10ÜDÜIBEN J. C. DOGGER Onze sorteering Winterpantoffels is enorm!! Soesterbergschesfraat 30 op hef plein Zie de etalage! Zie de etalage! DE BIG VAN HET REGIMENT LA CUCARACHA EERLOOS (wsid west) Garage JOH. TAK Jr. aDvertentiepr;:s: van 1—5 regels 1 0.75. Elke regel meer 15 cent. Advertentie's tusschen de tekst dubbel tarief. Bij contract belangrijke korting. Advertentie's in dit blad worden zonder prijsverhooging in het andere blad opgenomen. UITGAVE van* „DE SOESTER COURANT" en „SOESTER WEEKBLAD" Algemeene Weekbladen. ABONNEMENTSPRIJS i De Soester Courant 65 cent per 3 maanden en Soester Weekblad 10 ct. per maand. He JAARGANG Vrijdag 29 November 1935 No. 48 DE GENESTETLAAN 1, Soest MOND. EN TANDARTS (AMSTERDAM) houdt spreekuur in Soest iederen Donderdag en Zaterdag van 10-12 en 1-3 uur. Zeer billijke tarieven Geheel gebit f 45.of f 60pijnloos trekken inbegrepen. Vullingen f 3.Goudkroon f 15Pijnloos trekken f 1,50 Alle betalingen eventueel te regelen. j^choenen, Sportartikelen, Lederwaren, Turnkleeding, Voetbalbenoodigd- heden, Hockeysticks en Ballen, Tafeltennisspelen, Tasschen, Riemen, Beenpijpen, Beenkappen, VJoetballejn, Voetbalschoenen, enz. enz. Alles prima kwaliteit en uiterst lage prij^cd. ANNEX SCHOENREPARATIE-IN RICHTING Beleefd aanbevelend. Agent: Amstel en Eres Rijwielen Eerste klas Reparatie-inricbting Rijwielen eigen merk met Electrische lamp geheel compleet f35,— contant. Onder voile garantie. Het Hoofd van liet Gemeente-bestuur van jBoesf maakt bekend, dat het door den R-a?d idezer gemeente in zijn vergadering- van 2c Idezer vastgestelde plan van uitbreiding, in uit voerige kaarten uitgewerkt en de bij het plan Üehioarende bebouwingsvoorschriften, als be- jdoeld in artikel 39 der Woningwet, ingevolge Ihet bepaalde bij artikel 37 lid 3 dier wet, jvoor een ieder ter gemeente-secretarie ter Inzage liggen vanaf Vrijdag 22 November 1935 lot en met Donderdag 5 December 1935. Belanghebbenden, die zich met bezwaren lot den Raad hebben gewend, kunnen binnen fces weken na afloop van bovenbedoelden lermijn van inzage, hun bezwaren tegen het iplan en de bebouwingsvoorschriften indienen (bij Gedeputeerde Staten der provincie Utrecht. ÜBoest, 21 November 1935. I I .Het Hoofd van het Gemeentebestuur voornoemd, G. DEKETH. Vredestentoonstelling. In het perceel Van Weedestraat 5, belau-= jgeloos hiervoor afgestaan, werd dezer dagen leen Vredes-tentoonstelling gehouden. 1 Donderdagmiddag vond de officieele ope- ïming plaats om twee uur, door Mevr. Tine van Berkum, presidente der Alg. Vrouwen- Vredebond, afd. Soest. Spreekster vangt aan met een welkomstwoord en het brengen van Idank aan al degenen, die hun krachten gaven voor het doen welslagen dezer tentoonstel ling. In de verschillende tijdschriften en bro chures vindt men de propaganda van zeer vele organisaties met eenzelfde doel: „vredes- actie". Werkt dit nu niet verwarrend en is het geen versnippering van krachten, die toch één gezichtspunt vormen? Neen, want de ge» heele vredes-actie is één lichaam, en al deze richtingen moet men als organen van dit li chaam zien. Immers, in het Vredeshuis te Den Haag zetelt een commissie, die met a! deze vereenigingen contact houdt. Met het oog op politioneele verordeningen en het be waren van de rust heeft men op deze ten toonstelling één actie moeten uitschakelen, 1- de meest radicale: „Dienstweigeraars".. Mevr. Va Berkum wijst nog op de lees tafel en maakt de bezoekers speciaal attent ©p een artikel van vliegenier Viruly in de „Groene Amsterdammer". Het doel van deze tentoonstelling is de vredeswil te versterken. In dezen tijd immers geldt zoozeer het woord van Jesus: „Wederstaat de booze niet, maar overwin het kwade" door hef'goede". De heer A. v. d. Plas brengt hierna Mevr. Van Berkum een woord van dank voor de leiding door haar genomen en de toewijding, waarmede zij zich van haar taak als presi dente gekweten heeft en betuigt zijn spijt, dat verschillende vooraanstaande personen uil de gemeente geen gevolg gegeven hebben aan de uitnoodiging, hen toegezonden. Aan de bezoekers, die helaas, nog weinig in getal waren, werd nu gelegenheid gegeven het tentoongestelde te bezien. De organen en brochures van de verschillende vereenigingen lagen ter bezichtiging, n.1. van de NederL Vredes-aclie, Vredeskring van Nederland, Anti-oorlogsgroep van verpleegden, Geref. Vereen. Daadwerkelijke Vredes-actie, Inter nationale Vrouwenbond voor Vrede en Vrij heid, Jongeren Vredes-actie, Alg. Ned. Vrou wenvredebond, Kerk en Vrede, Kath. Jonge ren Vredes-actie, Wereldbond van Kerken, Arbeidsgroep van Doopsgezinden, Volkenbond en Vrede, Ned. Indische Vredes-Federatie. Verder een uitgebreide collectie oorlogs boeken, een actie tegen kinderspeelgoed van militaire en oorlogzuchtigen aard, terwijl de muren behangen waren met allerlei platen en spreuken. Wij noemen b.v. „Wit front'V „Nederland Vredeland", „Vredeswil worde vredesdaad", een lijst van wapenindustrieën in Nederland etc. Voor gratis-verspreiding waren allerlei blaadjes beschikbaar. Mr. Van Doorne en de A.V.R.O, Mr. Van Doorne niet ontvankelijk verklaard in zijn vordernig. Maar de zaak is nog niet van de baan. In de bestuursvergadering van de A.V.R.O. van 3 December 1930 werd Mr. Van Doorne, die toen ruim drie jaar lid was van het be stuur, geroyeerd, op grond van een aantal beschuldigingen tegen hem ingebracht door den voorzitter Dr. Molhuyzen. Het verzoek van Mr. Van Doorne, deze beschuldigingen te doen onderzoeken door een onpartijdige commissie, werd door het bestuur niet ingewilligd. De algemeene ver gadering van de A.V.R.O. heeft vervolgens het royement bevestigd. De acte van beschul diging werd niet behandeld in deze verga dering. Mr. Van Doome heeft daarop, een actie tegen het bestuur van de A.V.R.O. ingesteld op grond van onrechtmatige daad en eischte voor tien winter, errassa r.d Is 't te zien de ruime sortesring in Huisvüjtartikelen als: Figuurzaagbeugels, Zaagje», Modelplatea, Vij len, Tafel met klemmen, Snijhout, Triplex, Btite enx. 1 ,uw- Kom eens kijken! TELEFOON tit KONTNOTMNCt^AN 48 Timmerhout, NIEUWE WEG 91 REGELMATIG BIJHOUDEN. EN CONTROLEEREN BELASTINGADVIEZEN Accountantskantoor Hartmanlaan 62 SOEST Telefoon 758 nietigverklaring van het royementsbesluit. De rechtbank verklaarde eischer op, 12 December 1933 niet ontvankelijk in zijn vor dering en veroordeelde hem tot betaling van de kosten. Mr. Van Doorne teekende appèl aan tegen dit vonnis. 20 Nov. wees. het Hof arrest en bekrachtigde het vonnis - van de rechtbank, zoodat Mr. Van Doorne wederom. niet ont vankelijk in zijn vordering; werd verklaard. Naar aanleiding van het bovenstaande, uit het U.D. overgenomen béricht, verzoekt Mr. Van Doorne ons opname van het volgende: De juridische termen en de bovendien nog vaak niet juiste woordkeus maakt het den oningewijde moeilijk de juiste toedracht te vatten. Ook in bovenstaand bericht komt .een onjuistheid voor. Door mij is niet verzocht „nietigverklaring" van het royementsbesluit, maar onrechtmatig-verklarlng, met daaraan verbonden: >een actie tot schadevergoeding. Dat de rechtbank mij in mijn vordering „niet ontvankelijk" verklaard heeft beteekent ni et, zooals sommigen schijnen te meenen, dat mijn actie ongegrond is bevonden en het royement terecht is uitgesproken, maar. dat de rechtbank op "zuiver formeele gronden van oordeel is, dat hij niet in dö beoordeeling van de feiten kan treden. Er is dus geen fuitspraak gedaan over de al of niet rechtmar tigheid van het royement, en evenmin' over de gegrondheid der beschuldigingen waarop, dit royement was gebaseerd. Het spreekt vanzelf dat ik het hierbij niet Iaat. Mijn actie tegen bet A'.V.R.O.-bestuur strekt verder dan een. .^/^oonlijk belang, al leen. Het ~~R.V.'kbestuutt Leeft ieder on derzoek geweigerd, ook dat van eeneereraad, uit drie hoogleeraren bestaande, afgewezen Het bad daar wèl zijn redenen voor. In mijn pleidooi voor het Hof heb ik de A.V.R.O.-leiding openlijk beschuldigd van fraude en corruptie, waarop de advocaat van de A.V.R.O., Mr. Adriaanse, lid van het A.V.R.O.-bestuurgeen antwoord had! Het is een algemeen, een nationaal belang, te we ten of de leiding van de A.V.R.O. in handen van hoogstaande, betrouwbare ;en integere personen is. Ik zal dan ook niet rusten voor daarop het juiste licht is gevallen, en waar de A.V.R.O.-leiding ieder onderzoek schijnt te vreezen, rest mij niets anders dan mijn doel te trachten te bereiken langs den rechter lijken weg. Waartoe dan ook zeer binnen kort een nieuwe actie zal worden begonnen Gediplomeerd (Staatsdlploma) Hartmanlaan 47 Soest Examen. Voor het te Den Haag gehouden examen Staatspractijkdiploma voor Handel en Admi nistratie is geslaagd de heer C. Valkenburg alhier. Verplaatsing Foto Voskuyï. Vorige week Zaterdag is de fotohandel van de fa. Voskuyï verplaatst naar Van Wee destraat ub. De nieuwe winkel, in lichte kleuren: ge houden, doet de tentoongestelde foto's bij zonder goed tot hun recht komen. Een voordeel waarop wij onze lezers graag wijzen, is het feit, dat bovengenoemde firma beginnende amateurs vakkundig van advies dient, en, naar ons werd verzekerd, van de eerste kiekjes af, succes garandeert. Wij wenschen de fa. Voskuyï sucqes bij deze nieuwe ondernemng. j CARLTON. j De Big van het Regiment, De Directie van Carlton heeft te elfder ure kans gezien ora ons in de St. Nicolaas- week te vergasten met een prima Ncderland- sche film van vroolijkheid en tintelende humor. De Big komt! Geen film is meer in staat de feestdagen te onderstrepen als deze kostelijke Höllandsche Amusementsfilm, dit daverende lachsucces, deze stimulans tegen zorgen en pessimisme.! geweest om z|jn inkoopen te doen. Meisjespantoffels vanaf 69 cent Wollen DamespaDtoffels met kraag vanaf 98 cent Wollen Damespantoffels zonder kraag vanaf 79 cent Kinderschoenen vanaf 95 cent Meisjesschoenen vanaf 165—275 cent Damesschoenen vanaf 195—495 cent Jongensschoenen dubbel gepend vanaf 185—220 cent Heerenschoenen vanaf 195—495 cent Heerenschoenen dubbel gepend 265 cent Rubberlaarzen vanaf 125—200 cent Dat kan alleen „HECTOR", Prijzen het laagst, kwaliteit het hoogst Onze zaak is ALLEEN gevestigd De beste Nederlandsehe film. Een daverend lachsucces. Geen prijsverhooging. Deze weekDrie groote matinee'» Twee kindermatinee's In de feestweek brengt Carlton gezonde vroolijkheid. Zie advertentie elders Telefoon 636 Telefoon 630 WIJ NOTEEREN THANS *4 i Rit Amsterdam f 3.50 1 Rit Baarn f O.ÓO, Apeldoorn f 4.90 Utrecht f I.7«S Amersfoort f 0.60 Hilversum C WO Soesterberg fo.60 Laren 10 Bilthoven f i«— Voor al deze ritten wordt voorkomen niet berekend, f i.io Toeren f 140 per uur Toeren groote wagm f 1.75 per uur na 10 uur en s morgens voor 7 uur Telefoon 307 Groote wagens, lage prijzen. Visiterijden 's Avonds Groote wagens, lage prijzen Een film voor jong en oud. De Big komt ons vermaken in den reeks voorstellingen en matinée's. Carlton verhoogt de entrée-prijzen niet. doch p'laatsbespireken is noodzakelijk. In het voorprogramma draait het prachtige kleurenspel „La Cucaracha". Voorts een spannende Cow Boy. „Les nuits Moscovites" is terwille van „de Big" een week uitgesteld. Donderdagavond populaire voorstelling. Alle rangen f 0.40. Woensdag 4 eru Zaterdag 7 Dcc. 2.30 uur speciaal Kindermatinée, fo.15, f 0.25. Zie de advertentie's in dit nummer. Filmavond. Voor een goed bezette zaal gaf Maandag avond de vereeniging „De macht van het kleine" een propaganda-avond. Mej. M. v. d. Flier leidde den avond in met een welkom aan de aannwezigen en deel de hierbij mede, dat dezen avond bijzonder bedoeld was, om de leden een kijkje te geven op het werk, en zoo mogelijk nieuwe leden te winnen. De heer J. de Groot uit Apeldoorn kreeg hierna het woord. Voor ruim 20.000 lijders aan epileptica in Nederland bestaat o.a. ge legenheid tot verplegen in Haarlem en Heem stede. Op 't moment worden in de verschil lende huizen 460 lijders verpleegd. Een zeer interessante film werd nu vertoond. Het be- ein. door Freul* van Berkhout ia *.R8c tr«%- Ook de Oostersehe vrouw weet dat Purol de huid gaaf en gezond maakt en bovendien fluweelzacht maakt, was slechts een eenvoudig landhuis, ingericht ter verpleging van 5 meisjes. Hoe geweldig de „Macht van het kleine" wcakt, is duidelijk te zien op de zeer verzorgde film. Alle huizen, doktoren, bestuursleden etc. passeeren duidelijk de revue, ook het vcr- plegingswerk en de medische hulp is hier in beeld gebracht. Ongetwijfeld moet het werk dezer ver eeniging aller belangstelling trekken. Wie kan geen 2l/s cent per week missen? Soest telt nu 160 leden en 8 collectanten, maar de beer De Groot meende dat deze getallen nog lang niet hoog genoeg zijn. In de pauze bestond dan ook geiegeuheid, •UI» u

Soester Courant | 1935 | | pagina 1