54ME5 RUBRIEK rT ,iiiakt»liikëït»ïi PRACTISCHE MORGENKLEEDING f.\ J I ONZE GOEKOOPE PATRONEN. Onze lezeressen kunnen bij de Redactrice Damesrubriek van de in deze rubriek ge plaatste genummerde modellen patronen verkrijgen, waarvan de prijs over bet alge meen £8 cent bedraagt. De bestelling kan geschieden per brief, onder bij sluiting van het verschuldigde bedrag aan postzegels, of per postwissel. Men zende de aanvrage aan de Redactrice Damesrubriek, Nieuwe Ha venstraat 58, Den Haag. Binnen enkele da gen ontvangt u dan de patronen franco thuis. W 59354 KW 59361 K 58500 Een min of meer gekleede morgenjapon is zeer practiscn om 's morgens even aan te schieten, doch niet minder als baby des nachts geholpen moet worden. Herstellen de zieken, die neg niet sterk genoeg zijn zich te kleeden, ondervinden er tevens veel gemak vas. De huishoudschorten en de aardige, goed kleedende morgenjapon worden van Indanthrenstof gemaakt, die wasch-echt is. Ook de heer des huizes is niet vergeten, voor hem is een wollen jasje, dat 's avonds na gedanen arbeid zijn colbert vervangt heel gevoegelijk K. 58500. Eenvoudige huisjapon van effen materiaal met donkere garneering. Korte raglanmouwen, met opgeknoopt schort van donkere streepstof. Voor het opknoopen tuur. Ben. stof japon 3.25 M. en voor het schort 1.20 M. garneering 20 c.m. breedte 80 c.m. Patronen in de maten 42 en 46 verkrijgbaar. W. 59354. Wikkelschort, dat de japon omsluit, aardig vlot model. Ben. mate- zijn knoopen gezet aan bovendeel en cein- riaal 4.10 m. van 80 c.m. breed. Patronen in 44 en 48 verkrijgbaar. K. W. Huishoudschort met korte raglan mouwen en knoopsluiting midden voor, speciaal voor slanke figuurtjes. Ben. stof 2.70 m. van 80 c.m. breed verkrijgbaar in maat 42. K. 37360. Morgenjapon van effen willen stof, zeer geschikt voor herstellende zie ken vooral als hij gemaakt wordt van rati- né, dat heerlijk warm is. Ben. materiaal 4.50 m. van 70 c.m. breed. K. 37361. Gekleede morgenjapon zon der mouwen met cape van waschbaar flu weel. Gen. materiaal 6 M. van 80 c.m. breed. K. 37365. Warme morgenjapon van door gestikte zijde met flanellen tusschenvoe ring of van gewatteerde zijde. Uitgevoerd in twee kleuren. Ben. materiaal 4.70 m. lichte en 1.30 m. donkere stof van 80 cm. breed. Patronen in maat 44 en 48, NACHTKLEEDING VOOR ZUSJE EN BROERTJE. VKK 1786. Zoo'n heerlijk warme nachtjapon, die tot de enkeltjes reikt, kan van effen of zacht gekleurd flanel gemaakt worden. Het mo del is eenvoudig, heeft een breede pas met •mal omliggend boordje, die met een op gestikt beleg sluit. Lange mouwtjes, waar van de ruimte over een smal bandje wordt verdeeld. De ruimte van de nachtjapon wordt over de breedte van de pas verdeeld. Patronen verkrijgbaar voor meisjes van 46 jaar. BROERTJES HANSOP. VKK 1787. Triomphantelijk laat de kleine broer zijn zusje een muis zien, die hij voorzichtig bij een staat beet heeft. De kleine ondeugd moet oo'< een warm nachtpakje hebben en eer. hansop lijkt ons voor zoo'n woelwater zee; geschikt. ET.'en. zacht gekleurd flanel wordt hier voor gebruikt. Het geheel lijkt veel op zus jes nachtjapon en is eveneens aan een pas gezet, die met eer split met belegstuk sluit. Hei achterdeel bestaat uit een op den rug geknoopt broekje. Patronen voor jongens van 24 jaar 0.30. MEISJESJURK. WK 1776. De modellen, die wij hier weergeven, zijn gemaakt volgens één zelfde patroon, doch van verschillend materiaal. De eer ste is geruit en heeft een effen garnituur, terwijl de andere effen is met een geruit kraagje. Hoe verschillend zien beide jur ken er toch uit, niewaar? De jurken zijn aardig, eenvoudig en vlug te maken. Het lijfje wordt met eenige ruimte, verdeeld over de geheele omtrek, aan het rokje ge zet, dat aan de voorkant drie b-antjes heeft, terwijl de achterbaan één geheel is. Het middenbaantje wordt dicht langs de kant op de zij banen gestikt. De aardige puntige kraag heeft twee knoopsgaten, die op de knoopen van de jurk geknoopt worden, terwijl er een strik van bandflu weel onder gedragen wordt. Ceintuur van de stof rnet eenvoudige gesp. Patronen voor meisjes van 810 jaar k S 0.38. MEISJESMANTEL. VKK 1791. Een rechte mantel met flinke overslag kleedt ieder kind en is warm in het dragen vooral indien een stevige wollen mantel stof gekozen wordt, bijv. ratiné, doublé face of home spuir, tweed e.d. weefsels. Behalve Doublé face, dat een ruit aan den binnenkant vertoont, kan alles ge heel of gedeeltelijk gevoerd worden met gewatteerde mantelvoering of met voe ringtweed. De mantel is zeer eenvoudig te maken, bestaat uit twee voorpanden en een rug- deel, dat van de zijwanden uit een cein tuurtje heeft, dat de ruimte bijeenhoudt. Omliggend kraagje, w. o. ten overvloede nog een wollen shawltje gedragen wordt. Rechte mouwen. Patronen voor meisjes van 68 jaar 0.38. VKK 1791 HEERENVEST. VKK 1774. Da lange winteravonden geven gelegen heid tot het breien van allerlei practlsche ideedingstukken. Voor de kinderen is reeds van alles gebreid, en de vrouw des huizes heeft gaarne werk op de naalden, om in verloren oogenblikjes op te vatten. Waarom nu niet eens een heerlijk wollen vest voor den heer des huizes gemaakt? Ongetwijfeld zal het hier weergegeven model een succes worden. Wij hebben ge meend een beperkt aantal beschrijvingen beschikbaar te moeten stellen om onze le- HUISJASJE VOOR HEEREN. H. J. 152. Heeren jasje van warme wol len stof met koordgarneering langs den omtrek en mouwopslagen. Sluiting met brandebourgs. Opgestikte zakken. Ben. materiaal 1.60 m. van 140 c.m. en koord. Patronen voor bovenwijdte 100 c.m. K. 37360. Morgenjapon van effen wollen flanel met gekleurde garneering. Ben. st. 5 m. van 85 c.m. en 85 c.m. garneerstof. HJ 153 WIE KENT ONZE „WINTERPREMIE" NOG NIET. Een fraaie, kostelooze premie. Nog heden aanvragen! De vorige maal konden wij de vraag stellen: Wat is „Winterpracht"? Er zijn reeds veel dames, die het antwoord hierop hebben gezocht, door „Winterpracht" aan te vragen en wij weten zeker, dat zij er mede in hun schik zijn geweest. Wat Win terpracht is, kunnen wij niet in enkele woorden zeggen. Genoeg zij de mededeeling dat het een Winter-modejournaal is, zoo als er slechts weinigen bestaan! Er komt een groot aantal modellen in voor en wat voor modellen zoodat het tevens een geschikte aanvulling is voor datgene, wat wij in deze rubriek geven en dat uiteraard beperkt moet zijn. Winter pracht bevat interessante, lezenswaardige artikelen over de kleeding en geeft tal van waardevolle wenken, niet in het min ste op het gebied der bezuiniging een gebied, dat tegenwoordig maar al te vaak moet worden betreden. De dames, die „Winterpracht" nog niet hebben aangevraagd, wordt aangeraden, dit nog heden te doen. Zij zullen er veel genoegen van beleven en er veel nuttigs in vinden! Zend nog heden Uw aanvrage af aan de „Moderedactrice Damesrubriek, Nieuwe Havenstraat 58, Den Haag." Zend bij uw aanvrage 12 cent aan postzegels in, ter vergoeding van de portikosten. zeressen in de gelegenheid te stellen zoo'n heerlijk Warm vest te maken, dat be scherming biedt tegen koude, gure dagen. Prijs per volledige beschrijving slechts 25 cent. Maten: Lengte vanaf de schouder 65 olm. Omtrek rug en borst ongeveer 100 c.m. Lengte mouwen 50 cm. HOPJESPUDDING. 7 d.L. melk, 3 d.L. room, y, d.L. zeer ster. ke koffie-extract, 4 eierdooiers, 10 bladeif Witte gelatine, 175 gram suiker. We roeren de 4 eierdooiers met 60 gram suiker tot een gladde massa en zorgen er inmiddels ook voor, dat we sterke koffieU extract bij de hand hebben. De overige sut.' ker branden we onder voortdurend roeren ln een ijzeren pannetje lichtbruin, en zor. gen er vooral voor, dat de kleur niet t* donker wordt, daar de smaak dan te bitu„ ter en onze pudding geen tractatie meer zou zijn. De melk en de room brengen we aan df kook en mengen deze daarna door de ca- ramel, steeds goed roerend. Dit mengsel komt nu bij de geklopte eieren, echter den beginne druppelsgewijze, met het oog op schiften, op een hoekje van de kaohel of op een kleine pit van het gasstel, liefst nog met een asbestplaatje, wordt de pud ding nog even opgekookt, waarna tenslotte de geweekte en goed uitgeknepen gelatine wordt toegevoegd en de koffie-extract. Aj| de pudding stijf begint te worden, ovëW gieten in een omgespoelden puddingvorm. Presenteeren met vanillesaus. rabarber met vla en biscuits. 800 gram raborberstelen, 103 gram sul», ker, >4 pakje vanillecustard, 1 ons zachte biscuits. Wij willen hierbij de rabarber eens ge combineerd met vla en biscuits opdiens en gebruiken gemakshalve een half goede custard, waarvan wij een vla ko! door 5 d.L. melk te koken, desnoods eed lepel suiker toevoegen en de custard mei Cis VSC WLUbLcUXa OK| een klein half kopje melk aanmengen wf by de kokende melk voegen, daarna allei nog even door laten koken en flink opklop pen met een klein klontje boter, de vT< wint dan aan smaak en wordt luchtiger. De rabarber hebben wij onderdehand ook gekookt, na ze eerst aan kleine stuk* jes te hebben gemeden, gewassohen en met het aanhangende water en 100 gram water gaar gekookt, daarna met 10 k 15 gram inaizena gebonden te hebben. In een schaal wordt eerst een laag zacht* biscuits gelegd, daarna komt de rabarbe» erop en het laatste de afgekoelde vla. VARKENSCARBONADE MET SPAGHETTI EN TOMATEN. 4 Varkenscarbonaden, 3 groote of 6 klei ne tomaten, peper, zout, 150 gram spaghetti^ Ongeveer een kleine liter water met zoiitj wordt aan de kook gebracht, daarna woi de aan niet te kleine stukjes gebrok spaghetti erbij gevoegd; dit mengsel ongeveer 20 tot 30 minuten gekookt. De karbonaden worden op de gewo wijze gaar gebakken, zoodat zij er lichtbruin uitzi,en en warm gehouden den,b.v. boven een pan met kokend w waarna de tomaten aan plakken wo gesneden en aan beide zijden in de kov pan worden gebakken, In bet midden een langwerpige schotel worden de k bonaden gelegd, waaromheen wij de gegoten en met een stukje boter dporge-1 schudde spaghetti leggen, die een raftd Vfctt schijfjes tomaat krijgt. Kropsla met komkommer smaakt hiéi'feÖ heel goed. VRUCHTENSAPPUDDING. 2 Eiwitten, 5 d.L. vruchtensap, 150 gram suiker (fijne), 13 bladen witte en «TM den roode gelatine. We zetten de gelatine in een tetttjè water, zoodat ze geheel en al onder daarna nemen we een flinke kom of beginnen de eiwitten met een heel tikje zout stijf te kloppen, zóó dat we k, of pan kunnen omkeeren, zonder dat de *u- houd er uit loopt, daarna voegen we afwis selend een lepel suiker of een scheut] vruchtensap bij het eiwit totdat alles ver bruikt is en we een zeer stijve schuimige massa hebben; de gelatine halen we uit hèt water, knijpen ze flink uit, doen ze in een kommetje en gieten er een klein kopje ko kend water op om ze op te lossen en daar na door de pudding te kloppen. Een vorm wordt met slaolie ingewreven en met de pudding gevuld, zoodra we zien, dat deze wat begint op te stijven; we zullen echter niet vergeten om er vóór ze in den vorm gaat van tijd tot tijd in te roeren, daar de gelatine altijd veel kans heeft om te zak ken. Presenteeren met vanillewafeltjes.

Soester Courant | 1936 | | pagina 2