ÏPf TOl 'AMEf> RUBRIEK VOOR THEATER EN CONCERT: ELEGANTE e BLOUSES GAAT GIJ GOED GEKLEED? Onze goedkoope patronen. ONZE GOEKOOPE PATRONEN. Onze lezeressen kunnen bij de Redactrice Damesrubriek van de in deze rubriek ge plaatste genummerde modellen patronen verkrygen, waarvan de prijs over het alge meen 58 cent bedraagt. De bestelling kan geschieden per brief, onder bysluiting van het verschuldigde bedrag aan postzegels, of per postwissel. Men zende de aanvrage aan de Redactrice Damesrubriek, Nieuwe Ha venstraat 58, Den Haag. Binnen enkele da gen ontvangt u dan de patronen franco thuis. 3 28165 V 28274 K 28244 K28255 B 28202 328243 De mode heeft een, ruime plaats toege deeld aan de gekleede blouses. Men vindt blouses bij sportieve blouses, voor 's mid dags en zooals gezegd voor gekleede doel einden. Bij deze laatste behooren lange om de heupen sluitende rokken, die vanaf knie hoogte zeer ruim worden. Vaak worden er aansluitende manteltjes bij gedragen, soms ook tot over de heupen vallen de capes. B. 28241 Gekleede vestblouse met ruim geplooid strookje om den hals; mooie de coratieve knoopen, ingehaalde ruimte aan den bovenmouw. Ben. materiaal 2 M. latin. B. 28201. Avondblouse met zéér wijde mouwen, die aan den bovenmouw meer dere malen zijn ingehaald; garneering met plissé's, groote reverskraag. B. 28244. Japon van zwart crêpe satin of fluweel, waarbij de tulle blouse gedragen wordt, die links is afgebeeld met ruime kraag, bestaande uit ruches. K. 28255. Elegante japon bestaande uit Duweelen rok en wit satijnen blouse, pas Alle patronen van deze modellen a 0.58 met opgestikte biezen; het model sluit even aan in de taille; ruime openvallende mouw. B. 28202. Casaque van zwart of ge kleurd fluweel met garneering van smalle bontreepen, die hoog aan den hals sluiten, terwijl de hals een diepere insnijding heeft Raglanmouwen met sma] bont randje. B. 28165. Jeugdig kleeden de blouse van tafzijde met chabot garniering en wijde drie kwart mouwen. B. 28243. Chique blouse van tafzijde met uitgeschulpte pat, korte raglan mouwen, lang over de taille vallende en aange sloten in de taille. Ook in Uw eigen huis moet Uw kleeding verzorgd zijn. Gelukkig zijn de huispyama's niet meer In trek en hebben de dames met deze soort Weeding gebroken. Is het wel te verwon deren, dat zij begrepen hebben, dat niets flatteuser en vrouwe lijker staat, dan een min of meer gekleede japon? Het be hoeft inderdaad niet zooveel meer te kosten, want het ge- heele geheim schuilt in het aan brengen van een flatteuse gar- neering. Onze linker afbeelding ia van lichtblauw wollen crêpe geor- gette gedacht en heeft een gar- ■eering van aardbei-keurige •fjde. die inderdaad bijzonder •part kleedt. De mouw, die tot op ellebooghoogte aangesloten i», gaat over in een losse met rijde uitgevoerde lange volant, terwijl de ceintuur om het mid del al dan niet gedragen kan worden. Het andere model is een casa- g-ie van gewerkte Japansche rijde met groote decoratieve knoopen en koord met lange kwasten om het middel. De rok ken van de meer gekleede japonnen zijn nauw aangesloten tot over de knieën, daarna worden zij wij der naar den zoom toe. Deze rokken zijn zeer practisch om gedragen te worden by verschillende blouses, zijn veelal van satin of van fluweel gemaakt en geven een ele gant geheel. Door een bijzondere overeenkomst met de uitgevers van Het Practisch Mode- b.ad, zijn wij in staat, voortaan weke- lijks eenige modellen te plaatsen v/aarvan zeer goedkoope patronen zijn te verkrijgen. Wij doen dit met te meer g uocgen, omdat wij weten, dat onze lezeressen daarvoor veel belangstel ling hebben en wij weten daarom ze ker, (lat deze nieuwigheid in den smaak zal vallen. De prijs der goedkoope patronen Is slechts 25 cents per patroon. Wij ver trouwen, dat vele lezeressen van de gotfdkoope patronen met succes gebruik zullen maken. STAAL IN DE MODERNE KEUKEN. De moderne huisvrouw gebruikt bij voorkeur keukengereedschap, dat aan alle eischen, die men uit een oogpunt van hy giëne kan stellen, voldoet. De moderne stalen keukeninrichting vol doet ongetwijfeld aan deze eisch. Men kan zelfs de zuurste spijzen in deze pannen koken en er zelfs in laten staan, zonder dat gerechten of materiaal ook maar in het miiist te lijden hebben. Bij de geëmailleerde uitvoeringen van dit soort pannen, behoeft men zich niet de minste zorg te maken, dat er splinters van het email in het eten komen. Deze nieuwe wijze van emailleeren houdt het email zoozéér vast, dat zelfs door even tueel stooten geen splinters loslaten. Men heeft verschillerde soorten pan nen, o. a. ook, die, welke inplaats van email een binnenwand van roestvrij staal hebben, terwijl weer anderen geheel en al van dit mooie metaal vervaardigd zijn en er prachtig blank uitzien. Niets kan hen dit mooie aanzien ontnemen en zij zijn in derdaad een sieraad voor de keuken te noemen, maken tevens de trotsch der huis vrouw uit. Doch ook bij de andere, reeds genoem de moderne pannen is de buitenkant zóó behandeld, dat zij roestvrij zijn en het me taal steeds gemakkelijk onderhouden kan worden. Dit soort stalen pannen kan tegen stooten en zelfs tegen vallen en veroorzaakt geen deuken; zij zijn licht, dus gemakkelijk te hanteeren en verdragen de grootste hitte. Stalen meubelen hebben een eigenschap, die van niet te onderschatten belang is in de kleine keukens der moderne huizen, en wel, dat zij buitengewoon weinig ruimte innemen. Het aanbrengen van vakjes en laden en uitschuifbare plankjes aan keu kenkasten is zeer practisch uitgedacht, en niet alleen levensmiddelen, doch ook aller lei keukengerei kan overzichtelijk worden weggeborgen, terwyl bij de inrichting in de eerste plaats voldaan wordt aan hygiëni sche eischen. De stalen meubels zijn in vroolijke tin ten gelakt en de meest hardnekkige vlek ken op vette en kleverige plekken, laten zich met zeepsop gemakkelijk verwijderen van de gladde oppervlakte. Zelfs de laad- jes der kastjes zyn van binnen gelakt en worden gemakkelijk onderhouden. Van groot practisch nut zijn afwasch- tafels, bekleed met roestvrij staal, waar mede ook afwaschbakken uitgevoerd zijn, oic^ men in verschillende maten kan ver krijgen. De minder koopkrachtige huis vrouwen behoeven zich dit practische keu kengereedschap dan ook niet te ontzeg gen, want het heeft een schier onbegrens de levensduur. De bestekken en al het andere keuken materiaal als vergiet, schuimspaan, pan- nekoekenmes, vleesohvork en alles wat tot de keukeninrichting behoort kan van dit roestvrij staal worden aangeschaft, waardoor men niet alleen werk, doch ook j tijd bespaart en Tijd is geld. JAPON VOOR GEZETTE FIGUREN. VKK 1781. Het is voor de gezette dames inderdaad niet mogelijk in con fectie te loopen. Nu eens zijn de boven stukken, dan weer de rokken te lang, niets zit op zijn plaats, dat hebben alle dames, die in de hoogere ma ten vervallen, wel eens ondervonden. Ge lukkig zijn goed pas sende patronen ver krijgbaar, die het mo gelijk maken, een mooi geheel te vormen. Donkere effen stoffen werken het voordee ligst voor gezette figu ren, vooral zwart woL ten georgette, doch ook cloqué is mooi voor deze japon, waarvan een apart ingezet vest van zacht rose of zalmkleurig zijden georgette of cloqué aijzonder mooi aan doet. Smalle kraag en ruime klokken de vo lant, die met kleine knoopjes van het zelf de materiaal op het zelfde materiaal op het bovendeel wordt ge hecht. Rechte rug en aansluitende mouwen met kleine volant-garneering, die desgewenscht achterwege kan blijven. Smalle ceintuur. Het bovenstuk is iets lager dan de normale taillelijn aan de rok gezet, over de verbin dingsnaad is een smalle ceintuur aange bracht. Door het bovenstuk iets langer te ma ken, geeft men aan een veelal te kort bo venstuk een meer afkleedende lijn, het geen het figuur ten goede komt. Op de tweebaans rok, die naar den zoom toe in klokken valt, zijn op de voorbaan twee nervures gemaakt, zooals de lyn op het patroon deze aangeeft. Patronen verkrijgbaar in de maten 46, 48, 50 en 52. VKK 1781 HET BESTELLEN VAN PATRONEN. Patronen van in deze rubriek voorko mende genummerde modellen zijn op aan vraag te verkregen by „Het Practisch Mo deblad", Postbus 36, Den Haag, Postreke ning 203203. De prijs der patronen bedraagt, indien niet anders staat aangegeven ƒ0.58. Betaling steeds vooruit, in postzegels, per giro of per postwissel. WIE KENT ONZE „WINTERPREMIE" NOG NIET. Een fraaie, kostelooze premie. Nog heden aanvragen! De vorige maal konden wij de vraag stellen: Wat is „Winterpracht"? Er zijn reeds veel dames, die het an woord hierop hebben gezocht, door „Winterpracht" aan te vragen en wij weten zeker, dat zij er mede in hun schik zijn geweest. Wat Win terpracht is, kunnen wij niet in enkele woorden zeggen. Genoeg zij de mededeeling dat het een Winter-modejournaal is, zoo als er slechts weinigen bestaan! Er komt een groot aantal modellen in voor en wat voor modellen zoodat het tevens een geschikte aanvulling is voor datgene, wat wij in deze rubriek geven en dat uiteraard beperkt moet zijn. Winter pracht bevat interessante, lezenswaardige artikelen over de kleeding en geeft tal van waardevolle wenken, niet in het min ste op het gebied der bezuiniging een gebied, dat tegenwoordig maar ai te vaak moet worden betreden. De dames, die „Winterpracht" nog niet hebben aangevraagd, wordt aangeraden, dit nog heden te doen. Zij zullen er veel genoegen van beleven en er veel nuttigs in vinden! Zend nog heden Uw aanvrage af aan de „Moderedactrice Damesrubriek, Nieuwe Havenstraat 58, Den Haag." Zend bij uw aanvrage 12 cent aan postzegels in, ter vergoeding van de portikosten. PREMIEPATROON. P. 6000. Onderjurk voor meisjes van 10—12 paar. Uitsluitend voor abonné's a ƒ0.18. Teneinde steeds weer afwisseling te brengen in de goedkoope patro- i nen, stellen wij ditmaal een on derjurk beschik baar voor meis jes van 1012 jaar. Zoo'n model kan van jaeger, fla nel of ander ma teriaal gemaakt worden en is heerlijk warm in het dragen. De jurk bestaat uit naad midden, vóór en achter, terwijl hals en armsgaten met schuine biesjes zijn afgewerkt Aan de onder kant wordt een breede zoom ge werkt met kleine zoomsteken, zoo dat hij later uit gelegd kan wor- den. Heel aardig staat voor jaeger of ander flanel een af werking van gefestonneerd band.. In ver band met de vele honderden aanvragen, die wij iedere maand op deze premiepatro nen krijgen, is spoedige bestelling ge- wenscht. P 6000 EENVOUDIGE DAMESJAPON. VKK 1794. Roest kleur of niet te donker groenen wollen stof, liefst soe pel als b.v. zand- crêpe of wollen geor gette zijn het mate riaal voor dit uiterst eenvoudige, flatteuse model, dat voor jonge vrouwtjes zoo uitste kend geschikt is. De halsuitsnijding is aan de voorzijde-ingehaald, en een smal even te gen de hals opstaand boordje, dient als af werking. De voor- en rugpanden zijn bij de zijnaden ingehaald, in het midden echter glad, waardoor het figuur wat voller wordt. Tweebaans rok, fi guurnaadje aan de achterbaan, vóór rui me, ingehaalde zak ken, met rechte reep afgewerkt, z.g. buidel- zakken, die byzonder aardig staan. Dit model kunnen ^KK 1794 wy jonge vrouwen en meisjes bijzonder aanbevelen, ook hen, die nog geen buitengewone vaardigheid in het naaien bezitten. Dit model is n.1. aan de hand van het patroon zeer gemakkelijk te maken. Patronen verkrijgbaar in de maten 40. 42 en 44. BON VOOR GOEDKOOPE PATRONEN. Op te zenden aan „Het Practisch Mode blad", Postbus 36, Den Haag, giro 2032U3. NAAM: STRAAT: PLAATS: Patroon NoMaat..,. Hierby ingesloten aan postzegels. Indien u tevens het laatste nummer va® „Het Practisch Modeblad" wenscht te ont» vangen, gelieve u 10 cent extra in te slui ten.

Soester Courant | 1936 | | pagina 4