m mm NADERT! SCHOONMAAKTIJD Practisehe Schorten. ONZE GOEDKOOPE PATRONEN. 20372. Wikkel schort met lange mou- .uren, verkrijgbaar in de maten 4440. Ben. jtof plan. 3 m. van 1.15 m. breed. Effen materiaal wordt verwerkt met een fanta sie garneering. Voor beiden wordt wasch- baar materiaal vereischt. De voorstukken worden met een beleg afgewerkt, waardoor de revers gevormd worden. Groote opgestikte zakken, banden worden aan de voorstukken gezet, door een klein split gehaald en aan de rugzijde gesloten. WAAROM EEN MODEBLAD? Ook voor u van belang! Waarom een Modeblad! is een vraag, die wel eenigszins gerechtvaardigd is. Waar om juist nu, nu er op alles moet worden bezuinigd, nog meer uitgegeven voor de kleeding? En dan zijn wij meteen waar we xyn moeten. Een modeblad beteekent, ondanks de kosten van het blad op zichzelf, bezuini ging. Nu kijkt u misschien verwonderd en gaat u rekenen, wat u een modeblad kan kosten. Maar u vergeet dan eenige dingen. Het modeblad, dat wij als premie voor oaze lezeressen Leschikbaar stellen, is juist een blad, dat op cle bezuiniging is ingesteld. Dat wil zeggen, dat het u leert op de meest goedkoope wijze uw kleeding te ma ken. Dit alleen is al een verdienste, die het zeer kleine bedrag, waarvoor u deze pre mie kunt krijgen, ruimschoots rechtvaar digt! Onze, premie laat u op bevattelijke wijze onder meer zien, hoe u van oude kleeding nieuwe kunt maken. En dat beteekent im mers bezuiniging! En als u nieuwe klee ding wilt maken, is daar het modeblad, oat u den weg wijst, dat u zegt, op welke wijze u dit het best en.... het voordee- ligst kunt doen. Wie zou niet eens willen kennis maken met deze premie? De eenvoldigste v/eg is, even te schrijven aan de Redactrice Da mesrubriek, Nieuwe Havenstraat 58, Den Haag en twaalf cents aan postzegels bij te si Jiten. U krijgt dan Jiet blad omgaand franco toegezonden en zult er ongetwijfeld veel genoegen vaa beleven. Doe hêt dagrqin van 'tedeoJ goed om van zijde of fluweel gemaakt t« worden, alleen vervallen in het laatste ge val de nervures. Patronen verkrijgbaar in de maten 44, 46 en 48. De rechter japon is een zeer vlot model* waarvan de groote kraag aan voor- en rugzijde is en in het midden openvalt^ terwijl een strik van taf zijde een aardigs garneering geeft. Deze kraag kan van ver schillend materiaal gemaakt worden en is hier slechts in een lichte kleur aangegeven om meer tot uitdrukking te komen. Op een effen donker groen japonnetje staat een Sehotsch fluweelen garneering bijzon der aardig, terwijl bruin b.v. weer terra vraagt, zwart en koraal vormen een har» moniseh geheel. Wordt tafzijde verwerkt, dan geeft het aanbrengen van 5 of 6 rijen stiksels onmiddellijk iets aparts. Het bovenstuk je wordt even vloeiend aan de rok gezet tegelijk met het uit twee deelen bestaande schootje. Een smalle cein- tuur onttrekt de naad aan het oog. Aan-1 sluitende mouwen met kappen, van het zelfde materiaal als de kraag- en knoop- garneering. Patronen in de maten 40, 42, 44 en 4®, verkrijgbaar k 0.25. BON VOO* GOEDKOOPE PATRONEN Op te zenden aan „Het Practisch Mode blad", Postbus 36, Den Haag, giro 203203, NAAM: PLAATS: Patroon NoMaat Hierbij ingesloten aan postzegels. Indien u tevens het laatste nummer ram »Het Practisch Modeblad" wenscht te ont vangen, gelieve u 10 cent extra in te aluirr tan* 20372 EENVOUDIGE MIDDAGJAPONNEN 20373. Practisch huishoudschort verkrijg baar in de maten 42—46. Ben. stof pl.m. 3 m. van 1.15 m. breed. Bij voorkeur wordt voor dit model gewerkt materiaal gebruikt met garneering van donkere biezen. Sluiting met banden. 20374. Japonschort voor dames. Patro nen verkrijgbaar in de maten 4448. Ben. stof pl.m. 3.25 m. van 70 c.m. breed. Ge werkt materiaal met donkere biezen afge zet vormt een buitengewoon aardig ge heel. Opgestikte zakken. 20375. Het nieuwste op het gebied van huishoudkleeding zijn zeker wel de aar dige japonnen van waschbaar matei'iaal met opgeknoopt schortje van hetzelfde, afgewerkt met een smal strookje, sluiting rugzijde met grijze strik. Op de eenvoudige japon wordt een wit kraagje gedragen. Ben. materiaal pl.m. 4".50 m. van 70 c.m. breed. Patronen in maat 42. Patronen 0.30. DE ZWARTE JAPON. Iedere vrouw, die niet over een groot kleedgeld beschikt doet verstandig bij haar garderobe iin ieder geval een eenvoudige zwarte japon met lange mouwen te hebben, het zij deze van wol of zijde gemaakt ls. Het gemakkelijke er van is, dat zoo'n zwar te japon weinig opvalt en alle mogelijke details steeds een ander aanzien kan ver krijgen. Nu eens draagt men er een mooie kanten chabot op of een garnituur be staande uit zeer smalle shawlkraag en ge- plisseerde chabot van koraalkleurige zijde of georgette. Zoo'n kraagje kan er met en kele steken ingeregen worden. Een ketting van jade-kralen en dito clips geeft weer een geheel ander effect aan het overigens zwart gehouden geheel. Een halsversiering van verschillende kleuren smal koord, dat op tulle gehecht wordt, is zeer apart, vooral als de eindjes afhangen en met kleine me talen huisjes (als van veters) worden afge werkt. Een gerimpelde fluweelen kraag met groote strik b.v. van groen velours chiffon, is zeer apart, evenals een inge haalde strook uit een ronde hals. Men kan ook groote knoopvormen met groen over trekken en hier en daar op de japon hech ten. Typisch staan geplisseerde chabots van verschillende kleuren, b.v. geel, rdod en groen georgette, terwijl men op de mou wen ook een ldein geplisseerd „vlindertje" hecht. Een kraagje van wit bont geeft da delijk iets gekleeds, terwijl men niet ver- gete een aardige afstekende velours-cape te maken, die de japon zoo geschikt maakt om bij verschillende gelegenheden te dragen. Corsages van wit-zwarte bloemen staan bij zonder goed in de halsuitsnijding. Wij hebben tal van mogelijkheden ge noemd om van één japon met weinig moei te iets te maken, dat men steeds kan dragen, zonder dat het in het oog valt, dat de fanta sie der draagster bijna onbegrensd is en zoovel en mogelijkheden weet te bedenken en uit te voeren. De garneering past men evenwel steeds aan het doel aan, zoodat deze nu eens eenvoudig, dan weer meer ge compliceerd zal zijn. men evenals witte gummi-aloibkoiisen. Wit kunnen wij eohter ak kleur op besneeuwde landschappen nimmer bijzonder appre» cieeren, veel levendiger sijn de lichte kleu ren Havanna-bruine Ruaniscfce mstttela v*u wildleer zijn pnaatiech en worden met lams vel gevoerd. EU zijn fci de taille aan gesloten en worden ven de heupen af aan merkelijk wijder. Sporfccoetumes worden veel in twee kleuren uitgevoerd b.v. bruin- wit of Wauw-wit, terwijl de dikke lakleer en handschoenen met bont gevoerd aijn en manchetten hebben van biibrette en penter. Zeer chique zijn de bij deze handschoenen passende ceintuurs. VIGNETTEN Soms kan een detail, dat op smaakvolle wijze wordt aangebracht een buitengewone afwerking aan japonnen geven. Het is mo gelijk, dat coupe, ontwerp, alsmede ma teriaal aan hooge eischen voldoen en dat wij voelen dat er toch iets aan den totaal indruk ontbreekt, dat niet de defini- eeren is. Ons complet van blauw-wit cloqué geeft een zeer origineel geheel door het velourschiffon vest, dat met een punt op den rok valt. Op deze wijze is het mo gelijk aan bewerkte complets een totaal ander aanzien te geven. De gebreide jumper heeft een zeer para* te garneering van leer en franje aan hei kraagje en de mouwopslagen, breederf! franje aan de taille. NIEUWE CEINTUURS BONT BIJ SPORTIEVE KLEEDING. G 7, G 8. Prijs per patroon 0.25 Naast de tot dusverre steeds bij voorkeur gekozen wollen weefsels, schijnt men bij de wintersport thans gaarne bont te dragen, terwijl leeren vesten en jasjes ook de aan dacht vragen. Men ziet de beide laatste in aardige vroolijke kleuren, die iets fleurigs geven aan de wit besneeuwde velden. Witte breed geribde, waterdichte broeken ziet HET BESTELLEN VAN PATRONEN. Van de in deze rubriek voorkomende ge nummerde modellen zyn zeer goede knip patronen verkrijgbaar bij Het Practisch Modeblad, Postbus 36, Den Haag. (Giro nummer 203203). De patronen koeten 0.58, indien geen andere prijs staat aangegeven. Van de niet genummerde modellen zyn patronen ver krijgbaar; de prijs eveneens hiervan echter aan te vragen. Betaling steeds vooruit, in postzegels, per giro of per postwissel. De groote mode van gebreide jumpera maakt, dat men zeer fraaie ceintuurs heeff, ontworpen, die aan alle eischen voldoen» Geperst leer met gespen van bewerkt houé en hoorn zijn zeer décoratief. OUD MAAKT NIEUW. De lange eassaques handhaven zich nog steeds en zijn bijzonder geschikt om van sa tijnen of fluweelen japonnen gemaakt te worden. Ook lamé en soepele effen of ge kleurde zijde zijn hiervoor uiterst geschik te weefsels. De modellen zijn vrij lang met aangezette schootjes, die vooral echter niet in te ruime klokken moeten vallen, slechts even vloeiend is het meest ge wenscht. De halsuitsnijding is nu eens rond, dan weer vierkant, in ieder geval is zij slechts zeer bescheiden en om meerdere ruimte voor het hoofd te geven, worden op den rug splitjes aangebracht, die met knoopjes en lusjes gesloten worden. De mouwen zijn nu eens lang, dan weer drie kwart en ruim, met een smal bandje afgewerkt. Wanneer men niet voldoende stof heeft, dan kan men de mouwen glad maken voorzoover het bovendeel betreft, daarna zeer ruime poffen als ondermouw aanzetten b.v. van fluweel of bedrukt ma teriaal. Naden kunnen bedekt worden met smalle reepjes bent of tres, aan garneering, die aan den h|Js herhaald wordt. Rokken, die te kort zijn kan men ge- i akkelijk verlengen, door het aanbrengen van een heupstuk. dat men van een deel van het bovenstuk rr s ckt. Het laatste ver vangt men dan door fluweel. Wil men de naden van de rok aan het oog onttrekken, dan werkt men er soutache of tres langs. Een japon van flesscben groen crêpe kan men modemiseeren met fluweel in iets donkerder tint. Zoo'n heupstuk kan aan de rugzijde recht gehouden worden en vormt midden voor een punt. -» Men kan ook een bovenstuk gedeeltelijk met fluweel vernieuwen in rechte of even gebogen lijn, terwyl de bovenmouw ge deeltelijk van fluweel wordt gemaakt. Men kan zeer vele stoffen oombineerer., doch moeit forten, dat de kleuren harmo' Het eerste model is gedacht van wollen stof of wel met zijde en is eenvoudig doch gekleed. Het bovengedeelte wordt onder broken door twee smalle nervures, die vanaf het midden der zijnaad tot de V- vormige hals-uitsnijding oploopen, terwyl aan de linkerzijde een garneering van knoopen worde aangebracht. De mouw wordt aan den pols aanmerkelijk wijder en is met een smalle bies afgewerkt. De rok bestaat uit één achterbaan en een voorbaan uit drie deelen, waarvan de mid delste dicht langs den kant is opgestikt een smalle ceintuur met gesp. Verschillende variaties zijn mogelijk om de japon telkens een ander aanzien te ge ven. Nu eens draagt men er een garnituur op van zijde of velourschiffon, terwyl een geplisseerde chabot eveneens zeer goed kleedt. Het model leent zich eveneens zeer 20375 SCHOONHOUDEN VAN VENSTER RAMEN. Vensterruiten eischen de voortdurende aandacht van de huisvrouw. 's Zomers heeft men de handen vol om het vliegenvuil te verwijderen en 's win ters slaan zij aan door het stoken van de kachels. Ook de buitenkant vereischt voort durende zorg, vooral als regen en wind er op staan. Het beste is ze aan den binnenkant iede- ren dag op te wrijven met een ichoonen doek, die speciaal voor dit doel gehouden wordt. Het is het werk van een oogenblik en de ramen blijven er veel beter uitzien. Bij een wekelijksche kamerbeurt worden ze afgenomen met een spons en zeem, die a 11 een voor de vensters gebruikt wordt, niet zooals vaak gebeurt voor afzeemen van houtwerk of keukentegels. Het water moet 's winters warm zijn en er wordt een scheutje ammonia aan toegevoegd. Spons noch zeem mogen bijzonder nat zijn, de laatste wordt zelfs zoo goed mogelijk uit gewrongen. Een kwartier na het zeemen glimmend wrijven met een oud stuk zij, wat wel in de lappenmand te vinden is. Een lapje bevochtigd met benzine geeft even eens schoone ramen, doch het gebruik hier van is niet aan te raden, temeer, daar er ook andere hulpmiddelen zyn, als spiritus. Bij vriezend weer kan men de buitenkant als deze niet eenige dagen kan wachten, met courantenpapier schoonmaken, dat tot luchtige proppen is gevormd en bevochtigd met spiritus. Na het zemen worden spons en zeemlap goed nagespoeld en de laatste als hij bijna droog is, door de handen gewreven, waar door men voorkomt, dat hy hard wordt.

Soester Courant | 1936 | | pagina 2