Vraag en Aanbod, Uit den Soester Raad 50 cent Belangrijk! Burgerlijke Stsad Bezoekt tie Fancy-Fair van E.S.V.A.C. Schitterende attracties. ENTREE VRIJ. Adres aan dea Raad. Het Bestuur vnn- ^Aigemeen Belang" brengt Bk kennis, dat zij onderstaand request bi) ttea Raad beeft ingediend rm meent nu eerst «of pubHcalk te moeten overgaan, omdat baars inziens bet niet juisf ware, indien. B. m W, en dl Raad door publicatie in de plaatselijke Waden kermis van dit request hadden gekregen. Aan den Raad der Gemeente Soest, Nu door de ontslagname van den beer Veenstra er een vacature is ontstaan aan de (O L, School in de Kerkebuurt, is bij ons Bestuur de vraag gerezen, of het niet ge- wenscht zou rijn, om de OJJ. School en de .Openb. U.L.O. School onder één hoofd te plaatsen. Dan zou in het te maken leerplan rekening kunnen worden, gehou !en met de Mogelijkheid, eene betere aansluiting te ver krijgen tusschen het lager en het U.L. on derwijs, wat niet anders dan een voordeel pjvn zijn voor de geheele school. Bovendien poa aan een dergeliike regeling het finan- nrt.v voordeel zijn verbonden, dat men slechts éin schoolhoofd had te salari'-eren. Deze overwegingen hebben er ons toe gebracht Uw Raad eerbiedig te verzoeken bij de te vervullen vacarure rekening te wil len houden roet de in dit schrijven geuitte gseewngen. Hoogachtend, Namens bet Bestuur, wg. W. v. d. Leek, Voorzitter, vr-g. J. E. Bloemen, wnd. Secretaris. Na een aanrijding overleden. Dinsdagavond omstreeks half negen is op den 0>sendamwtg de 56-jarige mevrouw G. P. door- den wielrijder J. M. uit Soest aan gereden, waarbij het slachtoffer bijna op «lag overleed. Mevrouw D. kwam uit den Braam weg en jrilde den Ossendamweg oversteken. Op dit ©ogenblik naderde de wielrijder, die op het sien van de voetgangster remde en belde, Mevrouw D. weifelde een oogenblik, waar op de wielrijder verder reed. De voetgangster vervolgde echter ook plotseling haar weg, toet het gevolg, dat ze aangereden werd jen tegen den grond geworpen. Bloedend uit oogen, neus en mond, en met ichuim op de lippen word ze opgenomen. Zq bleek nog geheel bij kennis te zijn en kon baar naam en adres opgeven. Toen even flater Dr. Stroband arriveerde, bleek het slachtoffer echter te zijn overleden. Het lijk is naar de woning vervoerd. Soester Schaakclub. De wint er wedstrijd is bijna ten einde, zoo dat spoedig tot indeeling kan worden over gegaan voor de promotie- en degradatie wedstrijden. Nog te spelen partijen moeten Boo spoedig mogelijk worden afgespeeld, daar anders reglementair zal moeten wor den beslist, hetgeen voor de Ranglijst-Commis sie steeds een onaangename taak is. Laat Iedereen dit voorkomen! Wederom kon een candidaat-lid worden voor-es.eld. Belangstellenden zijn steeds wel kom. Voor diegenen, die het schaken wen- schen te leeren, bestaat daartoe gelegenheid. U kunt zich geen betere wijze indenken om te schaken, dan in verband van de Soester Schaakclub. Clubavond iederen Dinsdagavond |n „Religie en Kunst". Eerstei Soester Eierveiling. Kipeieren: hoogste prijs f3 50, middelprijs fa.90f3.laagste prijs f2.85. Smoes f2.75, Alles per 100 stuks, handel kalm. Gevonden Voorwerpen. Leeren boodschapi entasch, de Vlijt; bruine portefeuille, Heuvelweg 5; bruine portemon- uaie, Nieuwstr. 8; dameshorloge, Birktstr. 40; rood pantoffeltje, Buntweg 2; paar wildlee- len handschoenen, Burg. Grothestr. 2; fiets pomp, Klein Engendaalweg 24; belasting- merk; Emmalaan 7; damesrijwiel, K. Kerk straat ij broche, Scher, Torenstraat; zilveren .vulpotlood, pol. bureau; ring met sleutel, Idem; blauw oorbelletje, idem; grijs dames- hoedje, idem. Aangcloopen: cyperse poes, Kerkpad N.Z. 44; gevlekte poes, v. Diermen, Talmalaan; bond, idem; bruine herdershond, idem; hond je, idem; ruwh. fox, idem; bruine hond, Burg. iGroth est raat 13. Arbeidsbeurs. De stand op heden is 530 werkloozen, 'w.o. 30 metselaars, 63 opperlieden, 31 timmer- Heden, 66 grondarbeiders, 40 schilders-behan gers, 12 stucadoors, 5 loodgieters, 7 mon teurs, 7 slagers, 7 landarbeiders, 34 tuin lieden, lo mag. winkelbedienden, 8 reizigers, 13 chauffeurs, 10 transportarbeiders, 16 kan toorbedienden, 6 boekhouders, 5 werkster en losse arbeiders. Rectificatie. In de advertentie van de fa. van Nes «tond in ons vorig nummer vermeld 3 p. blik spercieboonen voor 23 cent, dit moest zijn 28 cent. Lezing Ds- Hoekendijk. In Religie en Kunst hield Ds Hoekendijk Ban Bussum, gisteren-avond zijn vierde lezing alhier. Ditmaal was zijn onderwerp getiteld zeven geesten voor de enge poort". Om te kunnen ingaan tot de enge poort moet men strijden voor zijn doel. Doch in den strijd zijn er ook vijanden die verslagen moeten worden. De eerste vijand is de Satan zelf. Hij is jtractisch en valt de mensch aan van de ^wakke zijde. De tweede is het verstand, dat ons op le?'c- c!m p'Vfpn dracht te brengen. f e fold, liet als plaats, als beginsel. Wie god wil vinden, moet de wereldsche verleidingen loslaten. De vierde vijand is het vleesch, dat een groote rol speelt tegen den geest, de 5e, de menschen, die willen komen tusschen ons en Jezus, met hun redeneeringen, de zesde, de eigen wil, die vaak verdefelijk blijkt te zijn en de zevende, is het tijd vermorsen, waardoor men te laat 2ich tot God wendt. Het Huizer Zangkoor verleende haar mede werking. Ex was als altijd veel belangstelling. Stille Omgang. 1 In de nachten van 14 op 15 en 21 op 22 Maart zal de jaarlijksche Stille Omgang te Amsterdam plaats hebben. De katholieken uit Soest nemen deel in dan nacht van 21 op 22 en uit Soes ter berg van 14 op 15 Maart. Opgave tot deelname voor Soest bij de heer en J. H. Benschop, St^enhof- str, 17 en H. C. Holtus, Lange Bergstr. 21 en voor S'berg bij den heer C. J. v- Dam of op Zondag 8 Maart na de Hoogmis in de R.K. Militaire Veieeniging. Excursie fa. De Gruyter. 1 Zooals reeds gemeld zal op veler verzoek de excursie, welke j.1. Woensdag op zoo uitnemende wijze is geslaagd, nog één reis worden toegevoegd. De belangstelling ook voor deze excirsie naar De Bosch is weer zeer groot. Ook dan zal de reis met drie touringcars woidea gemaakt. In verband met de nog beschikbare plaatsen, is spoedige opgave ge- wenscht bij den heer Weem, Ossendamweg 33, Soest. Met ingang van dit nummer wordt in onze bladen opgenomen een advertentie-rubriek waarin uitsluitend worden opgenomen kleine advertenties betreffende koop en verkoop, huur en verhuur, dienstaanbiedingen en aan vragen enz. De rubriek is dus niet voor handels-ad vertenties bestemd. De prijs dezer advertenties is j voor 15 woorden of afkortingen van woor den, elk woord meer 3 cent. Opname dezer advertenties heeft, evenals aMc andere advertentie's, plaats in onze ge- combineerde bladen. DE SOESTER COURANT. SOESTER NIEWSBLAD. SOESTER WEEKBLAD. Fancy-Fair E.S.V.A.C- Donaerdagmiddag werd de fancy-fair ge organiseerd door E.S.V.A.C. officieel geopend. De burgemeester, die de opening verrichten zou, was helaas door ongesteldheid verhin derd. Door Mr. v. Doorne, voorzitter van het Uitvoerend Comité, werd zijn plaats ingeno men. Spr. wijdde een woord van welkom en dank aan het eere-omité, het bestuur, dona teurs en leden voor zoover aanwezig. Ook de dames helpsters en de heer Schuyt ontvin gen een woord van dank. Het i2l/2-jarig hwelijk van Esvac met Koning Voetbal heeft, als elk huwelijk, z'n ups en downs gehad, daaraan valt niet te ontkomen, maar de goede sportiviteit blijft en dat is de hoofdzaak. Jammer is het, dat het Gemeentebestuur de subsidie heeft moe- etn intrekken, doch nu zal, mede door deze fancy-fair getracht worden deze gelden op andere wijze bijeen te krijgen. Spr. wijst er bijzonder op, dat voor alle fraaie prijzen en voorwerpen niet bij do winkeliers is gevraagd, doch alles door leden, donateurs, begunstigers, dames-comité en verschillende groote fabri kanten bijeen gebracht is. Na deze opening bood Mevr. Donker als presidente van het dames-comité bet bestuur door hen vervaardigde insignes aan, om tij dens de fancy-fair te dragen. Hiermede was het officieele gedeelte afge- loopen en bracht de heer Schuiff met zijn radio-gramofoon een vroolijke marsch ten ge- hoore. Belangeloos heeft hij aangeboden om den bazar op te luisteren met zijn muziek. Bij den rondgang door de zaal viel het ons op, hoe alleraardigst! en vaak origineel de attracties waren. Het rad van avontuur, een miniatuur voetbalveld, een zesdaagsche, de schiettent, werptent enz. Zelfs was er een monster van Soest te bezien, waarbij men prettig griezelen kan. De zaal was gezellig versierd. Een leuk theezitje op het podium en een vorverschings- tent zullen zeker de prettige stemming \er- hoogen. Correspondentie. Wegens plaatsgebrek moeten eenige ver slagen en mededeelingen tot volgend nummer overstaan. GEBORENWilhelmus Cornelis Pi eter, z. v. J. W. v. Brcukelen en A. H. de Goede, Koninginnelaan 99; Evert, z. v. E. Jansen ui H. Nep, Klaarwaterweg 99; Debora Beatrix, d. v. D. Hornsveld en A. M. Klaassen, Nieu- weweg 77; Gijsberta Johanna, d. v. G. Wes- terveld en G. v. Agterveld, L. Brink weg 7; Evert, z. v. E. Westerveld en P. Kraan, Pias- weg 40; Boudewijn, z. v. Chr. Wegerif en H. v. Witzenburg, Amersf. straat 113; André. z. v. W. de Boer en J. v. d. Broek, Beetz- Laan 81; Wilhelmina Elisabeth, d. v. E. Kok en J. v. d. Berg, te Heeserlaantje 7; Louis, z. v. J. Kuyper en E. van Til, Klaarwater weg 33. ONDERTROUWD: G. J. Brouwer, 30 j., Laren en G. v. Esch, 23 j. Krommeweg 18- GEHUWD: J. L.^Zwiers, 31 j. en E. v. d. Kuilen, Driebergen-I&jsenburg, Arnhemsche Boven weg 31. OVERLEDEN: Willem Jacobvs Christiaan Fuyt, 67 j., geh. met A. G. Reneker, Rem brand tlaan 6; Geertje van der Sloot, 77 j., wed. van L. A. Sevenhuysen, Amersf. str. 35; Hendrik Johannes Niepoth, 70 j., geh. m. H. Drost, Hartweg 24; Jurrien Herman Doc- ter, 55 j., geh. m. J. Groen, L. Brinkweg 56; Anna Maria Sukkel, 12 dg., v. Maarenstr. 17. in Hotel „Eemiand" op Donderdag 5, Vrijdag 6 en Zaterdag 7 MAART. Woensdagmiddag te 2 uur kwam de raad onzer gemeente bijeen onder praesidïum van Mr. G. Deketh, Burgemeester. Na de gebruikelijke opening deelt de voor zitter mede, dat de heer v. Klooster kennis- .geving van verhindering wegens ziekte ge zonden heeft. 1. Vaststelling van de notulen der ver gadering d.d. 29 Januari 1936. Dit punt der agenda, hetwelk anders als hamerstuk passeert, lokte ditmaal al dadeijk een warm dsipuut uit. op de vraag van den heer Thijssen, waarom er, zooals toch wet telijk geboden wordt, in de notulen niet de volledige omschrijving der genomen beslui ten voorkomt. De Voorzitter antwoordt hierop, dat dit te veel papier, tijd en arbeidskrachten kosten zou, wat met het aandringen der Regecring, om toch te bezuinigen, niet overeenstemt. Bovendien heeft er in al de jaren nog nooit iemand geageerd tegen deze vorm van no tulen. De heer Thijssen geeft dan een breed voerige uiteenzetting van hetgeen hij beoogt, gezien het reglement van orde, dat zulks voor schrijft. Spr. wenscht het reglement langs den wettelijken weg toegepast te zien, vooral waar het gaat om af- en overschrijvingen. Door den heer Endendijk wordt gewezen op het feit, dat de gelegenheid tot inzage der volledige stukken voor de raadsleden ten allen tijde openstaat op het Gemeentehuis. Wanneer de Voorzitter daarna toezegt, dat in 't vervolg de volledige redactie der gewij zigde besluiten met de notulen aan de leden zullen worden gezonden, komt het voorstel van den heer Thijssen toch in stemming, doch wordt met 8 tegen 6 stemmen verworpen. De toezegging van den Voorzitter blijft dus van kracht. 2. Mededeeling van ingekomen stukken. „Soesterberg's Bloei", verzoekende uitvoering^ a. Dankbetuiging vooC verleende subsidie van de Vereeniging voor aanleg en onderr- houd van rijwielpaden in Gooi- en Eemiand. Voor kennisgeving aangenomen. b. Financieel verslag over 1935 der Neder- landsche Vereeniging tot bescherming van dieren, Afd. Soest en Omstreken. Voor kennisgeving aangenomen. c. Exploitatie-rekening over 1935 der stich- ting „Jeugdherbergen" ia Gooi- en Eem iand". Voor kennisgeving aangenomen. d. Mededeeling van B. en W. dat de heer G. H. Veenstra als lid van het bestuur der stichting tot beheer van het Soester Natuur bad heeft bedankt. Voor kennisgeving aangenomen. e. Overzicht van het gasbedrijf over de maand December 1935. Voor kennisgeving aangenomen. L Jaarverslagen over 1934 van de Com missie tot wering van Schoolverzuim. Voor kennisgeving aangenomen. g. Jaarverslag over 1935 van de Fröbel school der stichting tot instandhouding van de van der Huchtscholen te Soest. Voor kennisgeving aangenomen. h. Schrijven van Ged. Staten d.d- 21 Jan. *936, ie afd. no. 4282 '35/195, inhoudende bericht van ontvangst van een afschrift van de door den Raad in zijne vergadering van 20 Nov. 1935 vastgestelde verordening tot aanvulling en wijziging der Algemeene Po litieverordening. Voor kennisgeving aangenomen. i. Vervoek van het bestuur der Vereeniging „Soest-Zuid" om huur van een perceel grond, gelegen aan de Birktstraat, hoek Ferdinand Huycldaan, welk verzoek bereids om advies is gezonden naar Gemeentewerken. Conform besloten. 1 1 j. Adres van het bestuur der Vereeniging1 te geven aan het versoek van M. Scheffer tot plaatsing van een urinoir en retirade in de omgeving van het vliegkamrp, met voorstel dit in handen te stellen van B. en W. om prae-advies. Aldus besloten. k. Schrijven van het bestuur der Vereeni ging „Algemeen Belang" te Soest, verzee- kende de o.I. school en o.u.l.o. school in de Kerkebuurt onder één hoofd te plaatsen, zulks in verband met de ontslagaanvrage van den heer Veenstra, met voorstel dit in han den te stellen van B. en W. om prae-advies. Aldus besloten. 1. Dankbetuiging van „Fraternitas" voor verleende subsidie. Voor kennisgeving aangenomen. m. Adres van de A B.T.B. en de C.B.T.B. houdende verzoek verschillende landwegen te verbeteren. In handen gesteld van B. en W. voor prae-advies. Aan de ingekomen stukken wordt verder nog toegevoegd een mondelinge mededeeling van den heer Thijssen. Onder eenig protest der raad gaat de heer Thijssen hierbij staan, omdat hij het een zaak van bijzonder gewicht acht. Spr. over handigt hierna den voorzitter een uitgebreid rapport van de gemeenterekening '34, het welk door de heeren Stroband, v. d. Ven en Thijssen opgemaakt werd na officieel onder zoek. Spr. verzoekt den voorzitter hiervan aan alle leden der raad een kopie te ge en en een gelijkluidend origineel, hetv elk even- j eens door de heeren uitgeschreven werd, liefst morgen aan G. St. te sturen. Op de mededeeling van den Voorzitter, dat een ingekomen stuk pas op de e.v. ver gadering in behandeling genomen wordt, neemt de heer Thijssen het andere rapport terug en zegt, het dan zelf direct te zullen sturen. 3. Vaststelling van besluiten tot wijziging gemeentebegrooting f936 en gemeente- en gasbedrijf sbcgrooting 1935. Conform besloten. 4. Vaststelling van rentepercentages voor door het gasbedrijf bij de gemeente opgeno men en belegde gelden over 1935. B. en W. stellen voor 53/4 te berekenen voor verstrekte gelden en 21/2voor belegde gelden. Conform besloten. 5. Voorstel tot intrekking van het raads besluit van 29 Augustus 1935 tot rangschik king der gemeente in de 4e klasse voor de heffing der personeele belasting. B. en W. deelen mede, dat Ged. Staten hebben bericht, dat zij van den Minister van Binnenlandsche Zaken bericht ontvangen, dat er bij ZE. na overleg met z:jn ambtgenoot van financiën, bezwaar tegen het brengen van de Gemeente Soest van de 6e naar de 4e klasse van de Personeele belasting. De heer Nooder; Wij raken er aan ge wend, dat genomen besluiten door Ged. St. of door de Kroon worden teruggezonden. Doch tegen het advies, om 't genomen besluit van Augustus in Maart nog eens te niet te doen, wensch ik te protesteeren, gezien de maatschappelijke toestanden enz. Volgens de juiste weg is het besluit genomen, daarom I moet het nu gehandhaafd worden. J De heer Ee Nies ondersteunt dit protest, j De heer Stroband stelt voor, het besluit j zóó te wijzigen, dat het een verzoek wordt '.betreffende de 5e klasse. Het voorstel tot intrekking van het ge- j nomen raadsbesluit wordt in stemming ge geven, en met 9 tegen 5 aai g nomen. 6. Voorstel tot toekennig van een bijdrage aan de afdeeling Soest e.o. der Ned. Vereen, tot bescherming van dieren. B. en W. schrijven, dat, nu deze vereen, sinds 1 Jan. j.1. geen subsidies meer ont vangt, ook niet meer kan verzorgen de hon den, die door de gemeente-politie werden opgevangen en kan verplegen de honden in geval van aanrijding of anderszins. Wijl eep en ander feitelijk is te beschouwen als een maatregel van politie, bchooren deze kosten voor gemeenterekening te komen. Wanneer de Ver. een subsidie van f45- per jaar ont vangt, zooals zij voorstellen, vertrouwt het College dat de Ver. dan weer de zorg van deze dieren op zich zal nemen. De heer Hom acht een dergelijke toeken ning misplaatste subsidie te zijn, daar de ver eeniging beschikt over een saldo v. f 111.15. De Voorzitter antwoordt, dat hier geen sprake is van subsidie, doch van een kleine tegemoetkoming in de kosten van het werk. dat de dierenbescherming de politie uit de hand neemt. Dit doel is het geld zeer zeker waard. De heer Hom toont zich hiermede te vreden en de toekenning wordt toegestaan. 7. Voorstel tot toekenning van een jaar lijksche bijdrage aan de federatieve commissie tot bestrijding der geslachtsziekten in de pro vincie Utrecht. B. en W. schrijven dat deze commissie 2 advies-bureaux heeft n.1. één te Utrecht aan den Catharijnesingel en één te Amersfoort aan de Koninginnelaan, van welke bureaux een ruim gebruik wordt gemaakt. Het Col lege stelt, gelet op liet door de commissie verrichten voor de gemeenschap belangrijken arbeid, voor met ingang van 1936 tot weder- opzeggens to eeen jaarlijksche bijdrage te opzeggens toe een jaarlijksche bijdrage te verlecnen van f 10. Conform besloten. 8. Adres van het bestuur der Alg. Gym nastiek- en Athletiek-Vereeniging Soesterberg, verzoekende toekenning eener vergoeding voor zaalhuur, dan wel vermindering van zaalhuur te willen toestaan, met voorstel van B. en W. Nu in een vorige vergadering is besloten geen subsidie meer te verlcenen aan Gym nastiek-Ver eenigingen, stellen B. en W. voor af wij-zend te beschikken. Bovendien is de huur reeds laag berekend. De heer Nooder zegt, dat de Sportver, een flinke duw gehad hebben bq het op houden der gem. subsidie, «n stelt daarom voor, als een soort overgang de zaalhurea te verlagen op 500/0, niet alleen voor S'berg, doch voor alle athletiekvereen. die gemeeot©. lokalen huren. De heer Thijssen dringt er op aan, op .geenerlei gebied de begTooting te wijzigen. De heer Endendijk is het hiermee eens en vindt het ook gezond voor een vereeniging, om op eigen kracht te drijven, doch is vóór de overweging wat betreft verlaagde zaal- huren. De Voorzitter wil het punt van de agenda afvoeren, doch als de heer Nooder aandringt op dadelijke beslissing, wordt zijn voorstel met 11 tegen 3 stemmen verworpen. 9. Voorstel om afwijzend te beschikken op een adres van P. J. Koppen inzake toe kenning van een toeslag op zijn pensioen. B. en W. wijzen op de motiveering tot hun afwijzend advies op het gedane voorstel d.d. 14 Januari j.1. op de aanvrage van B. Karelse- Conform besloten. 10. Voorstel tot aanstelling in vasten dienst van Ir. W. C. van Goor als Directeur van Gemeentewerken. B. en W. deelen mede, dat de heer W. C- :van Goor met ingang van 23 April 1935 is benoemd tot directeur in tijdelijken dienst voor den tijd van 1 jaar met kans op vaste aanstelling bij gebleken geschiktheid. Naar de meening van het College bezit de heer Van Goor de capaciteiten voor een goedd vervulling van deze betrekking. Op verzoek van den heer Thijssen, onder* steund door meerdere leden, gaat de raad over in geheime zitting aangaande dit punt* Na heropening der openbare vergadering blijkt men gekomen te zijn tot een vrije stemming met gesloten briefjes. Hierbij wer den uitgebracht op den heer v. Goor 1 x, stemmen, de andere 3 bleken blanco te zijn^ Weth. De Bruijn ging dan persoonlijk dea* heer v. Goor de tijding van zijn aanstelling brengen. 11. Ontslag-aanvrage van den heer G. H« Veenstra als hoofd der o.I. school in de Ker kebuurt, wegens afkeuring ingevolge d« Pen sioenwet. B. en W. stellen voor het ontslag over eenkomstig het verzoek te verleenen, doch zulks met ingang van den dag door B. en W. te bepalen. Het College is voornemens dit ontslag te stellen op 5 Maart a.s. Het gevraagd eervol ontslag wordt verleend^ 12. Benoeming van een lid der Commissie tot wering van Schoolverzuim wegens bedan ken door den heer G. H. Veenstra. B. en W. bieden aan de volgende aan beveling: 1. M. M. van Wely, hoofd oJu school aan de Beetzlaan; 2. J- Ph. Hoek, onderwijzer en waarnemend hoofd o.I. school in de Kerkebuurt. Met 8 stemmen is de heer v. Wely gekozen om plaats te nemen in deze Commissie. 13. Voorstel tot intrekking van het raads- j sluit van 29 Januari j.1. tot beschikbaarstelling^ van een crediet ten behoeve van het Crisis comité B, en verleening van een nieuw cre diet. B. en W. deelen mede, dat het Rijk be reid is per werklooze f 2.20 bij te dragen, mits de gemeente f 2.voor haar rekening neemt. Aangezien het gemiddeld aantal werk- loozen over de eerste 10 maanden van 1935 voor Soest 363 bedroeg, stellen zij voor een crediet te verleenen van 363 x f 2.- f 726 Na enkele opmerkingen goedgekeurd. 14. Credietaam rage van B. en' W. vooï reparatie der waterleiding in de o.I. school te Soesterberg. Volgens rapport van den Directeur van Gemeentewerken is voor herstel der Water leiding een bedrag van f 63.noodig. B. en IW. stellen voor dit bedrag toe te staan* Goedgekeurd. 15. Adressen van het Werkloozcnstrijd- cormté met prae-advies van B. en W. Hoewel B. era W. schrijven, dat rij het i comité niet erkennen, heeft toch de aange- legenheid van het verleenen van een bijdrage in de ziekenfonds-contributie verschuldigd door steuntrekkende werkloozen hun aan dacht en zal het College t.z.t. met voor stellen daaromtrent komen. Nog deelen B. en W. mede, dat als regel geen productief werk door ondersteunden wordt verricht. Van een contractloon aan schrijver ter se cretarie kan geen sprake zijn. Tenslotte stellen B. en W. voor het adres voor kennisgeving aan te nemen. De heer Nooder bewondert de er^rgie van dit Comité, doch wijst er met nadruk op, dat hun streven foutief is. Indien zij slechts de eerste letter van het Latijn van het vak- vereenigi" - swezen kenden, aldus spr., zouden zij besenen, dat hun werken spoedig zal uiteenspatten als een zeepbel, aangezien het in strijd is met de belangen der arbeiders klasse. Dit toelichtende met enkele voorbeel den, legt spr. uit, dat de verzoeken van het Comité op plagiaat beginnen te lijken, daar die reeds lang te voren door de vakorgani saties werden gedaan. De heer v. Breukelen vraagt, of ook dfl nict-gcorganiseerde werkloozen vallen onder dc hulp van dit Comité, daar niet ieder zich de weelde kan veroorloven, aangesloten te zijn bij een vakverbond. De Voorzitter antwoordt, dat iedereen zich hiervoor kan opgeven. 16. Adres van A. J. Roest betreffende het verlecnen eener bouwvergunning met voor stel van B. en W. B. en W. deelen mede, dat de onderhavig# aangelegenheid eerst onder de oogen kan worden gezien, zoodra de beslissing op het Uitbreidingsplan onherroepelijk is geworden* B. en W. stellen voor dit adressant mede te doelen.

Soester Courant | 1936 | | pagina 6