Garage 't Westen noteert thans: Plaatselijk Nieuws, Ingezonden stukken. Be Middelbare Technische School voor bouwkunde te Utrecht. Soester Schaakclub. De onderlinge wmterwodstrijd is ten einde eu beeft een geregeld verloop gehad. Ge speeld is er in totaal in 5 groepen. Hier volgt de eindstand van de hoofdgroep: gesp.gew.gel.verL pnt. W. H. Bosscha 9 *7 i 1 7V2 J. F. de Regt 9522 6 P. H. ▼- Doesburg 9 5 1 3 5.Vs P. J. G. Stuiver 9413 5 Drs. A. P. du Prée 9 3 3 3 4*/^ J. C. Thomasze 9 3 3 3 4V2 H. Schreuder 9405. 4 J. Gorter 9 3*5 zVi J. Timmer Jr. 9054 2l/2 J. Timmer Sr. 9 0 4 5 De 4 laagst uitkomenden, n.1. de heeren Schreuder, Gorter, Timmer Sr. en Jr., moeten degradatie-wedstrijden spelentegen de 4 hoogst uitkomenden van de ie groep; dit zijn de heeren Hehenkamp, Hoek, Artz en Dr. Veldhuysen van Zanten. Vermeld zij nog, dat de wedstrijd Waverveen door Soest is gewonnen met 51/2—41/a. OARA6E 'T WESTEN AUTORIT AMSTERDAM 13.50 APELDOORN 14.50 UTRECHT f 1.50 - AMERSFOORT 10.70 SOESTERBERG 10.70 - BILTHOVEN 11.00 BEUKENLAAN Telefoon 729 en 474 Vrouwen Vredesgang 1936. Voor de derde maal zal op 18 Met (Vol kenbondsdag) de Vrouwen Vredesgang wor den gehouden. Het is genoegzaam bekend welk een diepen indruk deze betooging, die in 1934 en 1935 te Den Haag werd gehou den, heeft gemaakt. Dit jaar zal de Vredesgang te Amsterdam plaats vinden, waarvoor toestemming bij B. en W. #is aangevraagd. De leiding voor de propaganda in Neder land berust bij een Centraal Comité, daartoe benoemd door de hoofdbesturen van den Alg. Ned. Vrouwen Vredebond en den Intern. Vrouwenbond voor Vrede en Vrijheid. Dit Centraal Comité bestaat uit de volgende le den: Mevr. E. J. MioléeRiem Vis, Presi dente, Haarlem; Mevr. E. W- Groot, Secre taresse, Stuverstraat 3, Haarlem; Mevr. F. de Koede Laat de Kanter, Scheveningen; Mevr. J. E. de VriesYperlaan, Amsterdam. Plaatselijke Comité's worden geïnstalleerd die onder leiding van het C.C. de plaatselijke propaganda voeren. Een plan van actie is opgemaakt en verzonden. Het C.C. zorgt voor internationaal con tact, zoodat zoo mogelijk in vele landen op 18 Mei a.s. een Vrouwen Vredesgang wordt gehouden. Ook de vorige jaren werd in den vreemde het Nederlandsche voorbeeld nage volgd. Alle vrouw f, «onder onderscheid van godsdienstige overtuiging of politieke gezind heid, kunnen aan den Vrouwen Vredesgang deelnemen. Het is niet noodig te verzekeren, dat bij de toenemende oorlogsdreiging een betooging als de Vrouwen Vredesgang groo- ter recht van bestaan heeft gekregen. Krach tiger nog dan ooit te voren willen de vrou wen en moeders getuigen van haren wil tot vrede. Een goede gelegenheid daartoe is de massale Vredesuiting der Vrouw op 18 Mei V olken bondsdag) Het Centraal Comité vangt zijn werkzaam heden aan in bet vertrouwen dat op 18 Mei 1936 èn door groot eren opkomst èn door nog dieperen ernst en stilte de indruk naar binnen en buiten versterkt en een kracht ten goede in de wereld gezonden zal worden. Zij, die zich voor deelname willen opgeven tn/of de goede zaak finantieel willen steu nen, kunnen zich wenden tot een der vol gende adressen: Mevr. G. van der Maas Niewkoop, Heuvelweg 25a; Mevr. J- Dam mersBoezer, Van Weedestr. 27; Mevr. M. van SchaikBrouwer, Kerkstr. 2; Mej. van den Bogaart, Nieuwe weg 28; Mevr. T. van Berkum, Heideweg 3. Per giTo kunnen bijdragen gestort worden op No. 47543 van Mevr. M. TjadenMod derman, Hartmanlaan 11. K. Kring Soeslerberg. Zondagavond werd door den Kring een leerzame avond gegeven. De voorzitter van den Kring, de heer Nefkens, heette in zijn openingswoord in het bijzonder welkom den spreker van den avond, Pater H. de Greeve, alsmede Aalmoezenier Van Straeien en eenige Paters van St. Jan. Ook deelde spr. mede, dat op Woensdag 15 April wederom een kaartavond en op Zondag 26 April een uit voering zal worden gegeven, aan welken laatsten avond bet Jeugd-orkest en het Sym- phonie-orkest zullen medewerken. Op zeer onderhoudende wijze werd hierna door Pater De Greeve behandeld „De Schat ten van den Pharao". De rede werd verduide lijkt door een mooie serie, door den spreker zelf ■vervaardigde foto's, waardoor mede een *c«r interessante avond werd verkregen. deling. Het voorstel tot uitbreiding van het be stuur werd aangenomen. Als nieuwe bestuursleden werden gekozen de heeren T. Ebes en C. J. Moens. Een an der voorstel, om over te gaan tot het in stellen van een propagaïida-commissie, werd eveneens aangenomen. In die commissie wer den benoemd de heeren A. P, J- de Groot en J. Speerstra. Het voorstel om Algemeen Belang als Vcr- eeniging te doen aansluiten bij de gelijkna mige landelijke Vereeniging, ook genoemd Nationaal Radioaal Verbond vond geen bijval, omdat ons Algemeen Belang zijn grondbe ginselen zuiver wil houden. Bij het punt Mededeelingen bleek, dat het Bestuur zeer actief is geweest, en aan Ged. Staten en Gemeenteraad verschillende adres sen heeft gericht, zooals men in de nieuws bladen heeft kunnen lezen. Bij de rondvraag wezen verschillende leden op misstanden, voor wier opruiming de hulp van Algemeen Belang werd ingeroepen. Het Bestuur verklaarde zich bereid de gewenschte verbeteringen te helpen bevorderen. Tot slot van dit bericht volge hier een uittreksel uit het eerste Jaarverslag der Ver eeniging. De eerste samenkomst van personen, die de wenschelijkheid inzagen een groep te vor men op de grondslagen, waarop thans onze Vereeniging rust, had plaats op 18. Febr. 1935 in de kleine zaal van „Religie en Kunst". Het initiatief voor het beleggen van die bij eenkomst was genomen door de heeren H. J. Berghege en J. E. Bloemen, van wie laatst genoemde deze eerste vergadering leidde. De definitieve oprichting der Vereeniging „Al gemeen Belang" had echter plaats in een vergadering, die 7 Maart 1935 werd gehou den in „De Gouden Ploeg", Toen werd ook het eerste Bestuur gekozen, hetwelk bestond uit de heeren G. H. Veenstra, Voorzitter; W. A. Pattijm, Vice-Voor zit ter; J. C- Krabbendam, Secretaris; M. C. van der Plas, Penning meester en J. E. Bloemen. Het feit, dat van deze bestuursleden alleen laatstgenoemde nog in het tegenwoordig bestuur zitting heeft wijst er wel op, dat het Vereenigingsleven niet zonder strijd is verloopen. Het felst woedde die in den tijd van de gemeenteraadsverkie zing, toen de opgezweepte hartstochten rus tig en bezonnen overwegen onmogelijk sche nen te maken. Algemeen Belang is uit dien strijd te voorschijn gekomen wel niet als triomphator, maar toch met winst; de heer J. v. d. Ven werd zijn vertegenwoordiger in den Raad en weet daar, naar de beginselen der Vereeniging, voortreffehjken arbeid te verrichten. Ofschoon de Vereniging met veel tegen kanting heeft te kampen gehad, heeft het haar weinig schade berokkend. In den loop van 't eerste vereenigingsjaar is haar leden tal gegroeid van 58 tot 102. Waarmede de vereeniging alzoo heeft moe ten strijden?. Aantasting yan haar grondbeginsel, zelfs t door bestuurslleden, tegenwerking en ver dachtmaking van concurreerende corporaties, gemis aan begrip tusschen haar en andere clubs, die hetzelfde doel zeggen te beoogen, maar niet tot samenwerking bereid bleken te zijn, hebben haar een berg van moeilijk heden bereid. Maar de overtuiging, dat ze enkel het be lang van onze Gemeente en haar bewoners wil dienen, geeft het Bestuur de kracht, om op den ingeslagen weg voort te gaan, in de hoop, dat de Soester ingezetenen eindelijk zullen leer en inzien, dat met politieke of dog matische strijd de gemeente tot bloei kan brengen, maar enkel een eensgezind 6trevea van aBen, die van goeden wille zijn". Lexfag met lichtbeelden. Donderdagavond werd in de Wilhelm*ma- kerk door den heer S. van Hoek een lezing gehouden met lichtbeelden. De beer Hoek maakte verleden jaar een «eis naar Amerika en vertelde, aan de band van geprojecteerde ansichtkaarten, vaaj «akele bezienswaardigheden te Hoboken, New Je*»7. en*. Na afloop wenden in de consistorie de goedmen verkocht, die overgeschoten waren *an den bazar, gehouden voor het orgelfonds. Veer de jongelui was er gelegenheid om te «•oetan voor wuxfige prijzen. was «en bate van 1 orgehonds. „Algemeen Belang". iNiAaiKtagaTond 30 Maart hield de Vereeni- „Algemeen Belang", onder voorzitter schap var. den heer W. van der Leek, haar aente ledenvergadering in 1936 in een der aaien ao Pension Oranjehof. Een belangrijke agenda kwam in behaa- Nat. Nieuw Gninea-beweging- Voor een goed bezette zaal sprak Maan dagavond de heer J. A. Wasterval over emi- grate en werikloosheid. Hiertoe ingeleid door den heer Naathuys, verkreeg sipr. het woord en deelde eerst mede, hoe hij acht jaar op N-Guinea vertoefd had, en met eigen oog en de toestanden daar gezien had. N-Guinea is een mooi land, ongeveer zoo groot ais Duitschland, doch zeer schaarsch bevolkt. Op de io K.M. wonen slechts 9 menschen. Spr. geeft een overzicht van de bestaansmogelijkheden op N.-Guinea, door noeste arbeid is hier voor nog zeer velen een goed bestaan te vinden. Er zijn bosschen te kappen, waterpoelen waaruit malaria-besmetting opgaat, te dem pen, waterleiding en rioleering aan te leggen, men kan er voor eigen onderhoud rijst, groen ten en aardappelen verbouwen en voor de export katoen en sojaboonen. Ook is hier heel goed pluimvee en ander vee te houden. Spr. acht het, in dezen tijd van groeiende werkloosheid, de aangewezen weg, dat velen zich begeven naar dit ongebruikte land, waar welvaart te vinden is. Doch de regeering moet meehelpen door steun. Het gaat er nu om, de mogendheden te overtuigen van deze deugdelijke mogelijkheden. Daarom worden verschillende afd. van deze beweging opge richt. Dat is ook het doel hier in Soest. Na de rede gaven verscheidene belang stellenden zicch op als Kd, terwijl er daarna gelegenheid was tot vragen stellen. Het adres van de Vereeniging is: Nieuwo- weg 76 Aan alle overigen wordt thans hef getuig schrift uitgereikt, t.w.: W. van Diermen met lof, L. Rademaker idem, E. H- van Hummel, G. Huurdeman, H. Kaldeway, W» Steitner, C. Valkenet, J. van Velzen. Buiten verantwoording der Redactie. Gevonden Voorwerpen. Vulpen, Koninginnelaan 24b; nikkelen pols horloge, Lageweg 85, A'foort gulden, Van Lenneplaan 78; bruine dameshandschoen, Ko ninginnelaan 24b; stoelkussen, Braamweg 84; dekzeil, Beetslaan 59; portemonaie m, inh., Burg. Grothestr. 61wildleeren dameshand schoen, bur. v. politie; glacé dameshandschoen, idem; kartonnen doos met suikertabletten, idem; kleine stormlantaarn, W. Pyrmontl. 27. Aangeloopen: Belg. herder, Noorderstr. 20, Baarn. Correspondentie. E. van D„ Soest. Aan Uw artikeltje betreffende de Jeugdherbergen zullen wij in ons volgend nummer plaats inruimen. Nijverheidsschool. In een der lokalen van deze school vond Maandagavond de diploma-uitreiking en de opening der tentoonstelling van het Cursisten- werk f935-'36 plaats. De burgemeester was verhinderd persoonlijk van zijn belangstelling blijk te geven, doch onder de aanwezigen bevonden zich de gemeente-secretarie 'de Dir. van O.W. en de raadsleden Hornsveld en Zijlstra. Na de diploma-uitreiking nam Dr. J. A. H. Rupert, voorz. der schoolcommissie, het woord en heette de aanwezigen hartelijk wel kom, in 't bijzonder de ouders der cursisten, die met hun tegenwoordigheid hun mede leven betoonden. Spr. dankt ook Directeur en leeraren voor hun trouwen arbeid. De heer Bruins, Directeur der school, bracht hierna verslag uit over het cursusjaar. Dr. Rupert richtte vervolgens speciaal het woord tot den heer Bruins, die thans het feit herdenkt, dat hij 25 jaar als directeur aan de school verbonden is. Toen de school vóór 25 jaar opgericht werd, geschiedde dat onder zeer bekrompen omstandigheden. Doch met optimisme en voorbeeldigen ijver en lust heeft de heer Bruins het plan voor een nieuw schoolgebouw ontworpen en zoo werd deze mooie school gebouwd. Als bewijs van waar deering biedt spr. namens de schoolcommissie den jubilaris een electr. bureauklokje aan. Bij ontstentenis van den Burgemeester voer de de heer v. Batenburg, Gem. Secr., het woord namens het Gemeentebestuur. Met enkele hartelijke woorden overhandigt spr. den heer Bruins een schriftelijke gelukwensch alsmede een zilverig, Gemeente-medaille, waarin een inscriptie gemaakt zal wórden- Namens de leeraren sprak de heer Weyts., hij roemde de prachtige samenwerking og de school en bood den Directeur een ets van de Groote Melm aan, vervaardigd door zijn collega Sukkel. Tenslotte dankte de cursist Van Diermen directeur en leeraren voor de 5 jaar van leerzaam en aangenaam onderwijs, en hierbij in 't bijzonder den heer Sukkel, wie hij een aardige schemerlamp aanbood. De heer Sukkel dankte geroerd. Ook de heer Bruins dankte met warmte voor alle blijken van waardeering en onder schrijft de wensch, door alle sprekers geuit, nog vele jarenn voor de school te mogen arbeiden. De cursus is begonnen met 60 leerlingen, waarvan door verschillende omstandigheden een 7_tal de school tusschentijds hebben ver laten, waar tegenover staat dat in den loop van het schooljaar 5 leerlingen alsnog zijn toegelaten zoodat 58 leerlingen den cursus beëindigd hebben. Naar de beroepskeuze zijn zij als volgt in gedeeld: 31 timmerlieden, 4 metselaars, 9 schilders, 7 mach. bankwerker en monteur, 4 smeden, 1 meubelmaker, 1 loodgieter, 1 electriciën. De resultaten van het onderwijs mogen over het algemeen bevredigend genoemd worden. Een uitzondering moet gemaakt wor den voor een groot gedeelte van de leer- ilingen der eerste klasse. Niet minder dan 8 hebben te weinig vorderingen gemaakt om naar de 2de klasse te kunnen overgaan. Een overzicht van de bezetting der klassen en van de bevorderingen moge liier volgen. iste Klasse 21 leerlingen. Bevorderd: L. van der Kooij met lof, H. v. Rouwendaal, idem, W. van Leuveren, VV. Prinsenberg, A. Venema, J. van den Broek voorwaardelijk, H. Düench idem, J. Prins idem. Niet be vorderd 8 leerlingen. Verder hebben 5 leer lingen een gedeelte van den cursus het onder wijs genoten. 2e Klasse 15 leerlingen. Bevorderd: D. van Asselt, G. van der Hoef, J. van der Hoef, W. Huurdeman, W. Kuiper, E- Olthof, G. Reijerse, P. de Ruijg, L. Schlebaum, J. Ste- man, J. van Velzen, H. Wolfsen. Niet be vorderd 3 leerlingen. 3e Klasse 8 leerlingen. Allen bevorderd t.w.: W. Bosboom, J. Pranger, C. Uijland. P. van Velzen, A. Visser, M- van Vliet, W. Westerbeek, G. Zuiderwijk. 4e Klasse 10 leerlingen. Bevorderd: H. van den Bremer, A. Dokter, J. van Fulpen, E. Kareisen, W. Roest, H. Wijnands, J. Zuider wijk, W. Tolboom voorwaardelijk, Ch. van der Veer idem. 1 Leerling heeft de school tusschentijds verlaten. 5e Klasse 10 leerlingen, waarvan 1 reeds in het bezit is van Het getuigschrift ingevolge art. 29 der Nijverbeidsonderwijswet, als bewijs dat bij het onderwijs aan deze school met goeden uitslag heeft gevolgd, terwijl 1 leer ling tusschentijds de school heeft verlaten. Mijnheer de Redacteur, Vergun mij een plaatsje in Uw veel ge lezen blad, waarvoor bij voorbaat mijn dank. In Uw blad van 27 Maart j.L las de Soes ter bevolking het bericht van de uitbreiding van de Maatschappij „Ziekenfonds Amers foort en Omstreken". Het meeste trof ons wel: de mogelijkheid tot deelname aan dit fonds. Deze is wel zéér begrend. Waarom, zoo vragen wij ons af, is m Amersfoort en andere groote plaatsen de grens van het belastbaar inkomen gesteld op f 2500.en waarom wordt Soest weer zoo geheel anders getaxeerd Daar dit is vastgesteld en niet meer is te veranderen, wil ik door deze regelen de aan dacht vestigen op een andere mogelijkheid- De Stichting „Ziekenhuisverpleging" te Amersfoort, hier ter plaatse nog te weinig be kend, wil bij voldoende belangstelling en deelname haar gebied voor verzekering tegen Ziekenhuisverpleging en eventueel ook Dok ter sverzekering ook tot Soest gaan uitbreiden. Zéér zeker kan dan een grens van f 2500.- belastbaar inkomen gesteld worden, zoodat velen hier ter plaatse dan voor een luttele contributie lid kunnen worden en zoodoende profiteeren van haar meerdere voorwaarden. Het is de bedoeling van deze inzending belangstelling te wekken voor genoemde in stelling te Amersfoort. Zij vraagt interesse en vertrouwen van de inwoners van Soest, om te komen tot op richting van een afdeeling alhier. Zij vraagt sympathie-betuigingen van personen, die voor verdere uitbreiding van deze plannen zouden willen werken en van vereeniging en en be stuurders daarvan, die haar moreel en per soonlijk zouden kunnen en willen steunen. Zij wil de inwoners dan straks nader in lichten en zoo mogelijk in een openbare bij eenkomst haar doel ai werken nader uiteen zetten. Laat allen, die er iets voor voelen, hun kaartje of een briefkaart zenden aan den Administrateur der Stichting, de heer J. Kroes. Beekensteinschelaan 6, Amersfoort. Van harte hoop ik, dat majn inzending suc ces moge hebben en wij straks tot oprich ting van een afdeeling te Soest zullen kunnen overgaan. Stelt niet te lang uit.' Stuurt Uw adhaesia. betuiging ten spoedigste in. U hoort er dan wel meer van. Een warm voorstander en lid van de Stichting „Ziekenhuisverpleging" De rechten der gepensiooneerden. Geachte Redactie, Het behoeft geen betoog, dat we een som beren tijd beleven. Duizenden, die in de dagen van hoogconjunctuur volop arbeidsgelegenheid vonden, „snakken" nu naar werk en moeten door allerlei steunmaatregelen op de been worden gehouden. Velen, die hun kleiner of grooter „bezit", dikwijls door harden arbeid en uiterste spaarzaamheid verworven, veilig meenden belegd te hebben bij „als hoog solied" geldende instellingen, zagen hun ver- 'trouwen misplaatst. Ze zijn met één pennen streek geplaatst in de rij der bezitloozen, die een zorgelijken levensavond voor zich zien. Op allerlei wijzen: 't onttrekken aan aange gane verplichtingen, contractbreuk e.d. wordt de ontwrichting van het maatschappelijk le ven verder voltrokken. Is het wonder, dat door die bittere ervaring bij velen de meening post vat: „macht gaat boven recht" Maar wat éénmaal door den „Staat der Nederlanden" (immers het land van Grotius l) is gewaarborgd, heeft toch te allen tijde absolute rechtszekerheid? Helaas, ook deze meening is aan twijfel onderhevig, se dert de Regeering een plan beraamt tot aan tasting der spaarpenningen harer gewezen ambtenaren, de gepensioneerden. Het is van algemeene bekendheid, dat wie, in den zin der wet, in ambtelijk dienstverband treedt, verplicht is tot betaling eener premie, waarvoor hij recht verkrijgt op pensioen (dik wijls „uitgesteld loon" genoemd) in de ge vallen, onder art. 48 der „Pensioenwet 1922" vermeld. Daartoe bestaat een instelling: het Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds, dat rechtspersoonlijkheid bezit. De toepassing dezer Pensioenwet, met in begrip van het geldelijke beheer van het Fonds en het toezicht op de richtige naleving van haar bepalingen, berusten bij den Pen sioenraad (art. 10). De pensioenen zijn on vervreemdbaar (art. 116). Men ziet uit bovenstaande: a. dat het pensioen geen cadeau is, den ambtenaar toe gekend als extra belooning voor z'n ambte lijken dienst, maar is gebaseerd op zijn jaren lange verplichte stortingen; b. dat hij recht heeft op een onverminderde uitkeering van zijn pensioen, door den Staat zelf wettelijk gewaarborgd en toegekend. Deze uiteenzetting onnoodig voor Uwe lezers belanghebbenden meende ik even te moeten geven teneinde een eventueele onjuiste opinie van „buitenstaanders" te dezen opzichte te rectificeeren. Niettegenstaande dezen waarborg bereidt de Regeering ten tweeden male een wets ontwerp voor ter verlaging van toegekende pensioenen. Het eerste wetsontwerp werd door haar ingetrokken, mede tengevolge der krachtige actie van een „Algemeen Comité uit de belanghebbenden gevormd ter ver dediging der rechten van de gepensioneerden". Opnieuw is dit Comité bereid, een actie in te stellen, indien belanghebbenden dit wen sch en. Het dient echter voomit zeker te j van den steun van een zeer groot deel .,cr gepensioneerden, mede in den vorm van een geldelijke bijdrage. M. de R., ik houd mij verzekerd, dat er onder uwe lezers-belanghebbenden velen, zoo niet allen zijn, wier rechtsgevoel zeer on aangenaam is getroffen door het plan der Regeering, dat bfl aanneming een permanente korting op hun inkomen zal toepassen een extra belasting. In ons aller belang vraag ik hun krachtigen steun ter afwering van den hernieuwden aanval, door mee te helpen tot het stichten van een sub-co mi té, dat onze belangen kan behartigen op een Algemeene Vergadering, door het Algemeen Comité bin nenkort te houden ter bespreking van de te voeren actie. Ik reken op uwe medewerking en ontvang daarvan gaarne eenige mededeeling. Aan de Redactie betuig ik mii hartelijken dank voor de verleende plaatsruimte in haar veelgelezen Blad. G. F* BEETSMA, Gepensioneerd H. e. Sch. Meermalen komt het voor, dat ouders e». andere belangstellenden mij vragen: Wat is het doel der Middelbaar Technische School voor de Bouwkunde te Utrecht? Menigmaal worden mij, zoowel mondeling als schrifte lijk, de vragen gesteld: Welke betrekkingen staan open voor hen, die het einddiploma hebben verworven en welke posities kaaien de oud-leerlingen der Middelbare Technuch* School te Utrecht ten slotte verkrijgen Aangezien zich onder bedoelde personen vele inwoners van Soest en omg-^rüxg <h> vinden en 't mij «ovens «oortdarend binkt dat het doel van de Middelbare Technische School en de beteekenis van het Middelbaar Technisch Diploma nog niet -oldoende be kend is, heb ik mij voorgenomen in onder staande regelen een en ander uiteen te zetten. De M.T.S- wordt bezocht door een groot aantal leerlingen uit alle streken van het land, wier ouders zich voor deze studie, voornamelijk wegens het driejarig verblijf in Utrecht, groote finanti eele offers moeten ge troosten. Het spreekt vanzelf dat de meerderheid der leerlingen uit de Provincie cn de Ge meente Utrecht afkomstig is, immers zij kun nen onder veel gunstiger omstandigheden en op aanmerkelijk minder kostbare wijze deze studie volbrengen. Ik meen dus goed te han. delen, speciaal de inwoners van Utrecht en omgeving in te lichten en hoop dat deze ge gevens een helder beeld kunnen geven van de toekomst welke er voor den Middclbaar- te»hnicu3 bestaat. Mogen ook deze inlichtingen de beroeps keuze vergemakkelijken, er toe mede wer ken dat vooral rekening wordt gehouden met persoonlijke aanleg, eigenschappen cn ba- langstelling, -aldus er toe bijdragen dat bij o«n beslissing van zoo groot individueel en so ciaal belang niets verwaarloosd zal worden, wat kan dienen om zich een juist denkbeeld te vormen van den aard en de eUchen van het toekomstig beroep. Het doel der M.T.S- is, door milde] van doeltreffend onderwijs, haar leerlingen te vor men tot degelijk ontwikkelde en beschaafde bouwkundigen en weg- en wa> er bouwkun digen. Vele wegen staan voor de afgestudeerden open. De M.T.S. stelt de afgestudeerden in staat, zich onmiddellijk na teet verlaten der school als technische hulpkracht verdienste lijk te maken. De posities welke zij dan kun nen innemen zijn velerlei, ook de betrek kingen. Hieronder volgt een overzicht der betrek, kingen welke bekleed zijn of worden door oud-leerlingen der M.T.S- Rijkswerken, Rijks, en Provinciale Waterstaat, Waterschappen enz. Hoofdopzichter, Technisch Ambtenaar, Chef de Bureau, Bouw. en Waterbouwkundige, Landmeter, Betonconstructeur, Opzichter, Teekenaar, Uitvoerder enz. Gemeente-werken en Bedrijven, Bouw- en Woningtoezicht enz. Directei*- van gemeentewerken, Adj. direc teur, Gemeente-architect, Adj. Ingenieur, Adj. architect, Inspecteur, Techn. hoofdambtenaar, Bouwkundige, Chef Bouwk. Afdeaing, Hoofd Landmeetkundige Dienst, Hoofdopzichter, Hoofduitvoerder, Techn. Ambtenaar, Gemeen te-opzichter, Teekenaar, Uitvoerder enz. Spoor, en Tramweg-maatschap pijen. Asp.-Adj -Ingenieur, Technisch ambtenaar, iste klasse, Opzichter Weg en Werken, Op zichter-teekenaar, Opzichter, Landmeter enz. Bedrijven, Ondernemingen, Maatschappijen enz. Directeur, Ingenieur-architect, Be,ton-ingc- nieur, Adj. Ingenieur, Architect, Bedrijfsleider, Chef, Inspecteur, Bouw- en Warerbouwkun- ^SeJ Techn. Ambtenaar, Landmeter, Vertc- woordiger, Constructeur enz. by tal van Fa brieken, Bouwondernemingen, Beton-, Aan neming s-, Waterleiding-, Pct'ol-um- en Brand- verzekerings -Mijen, Timmerfabrieken enz. Ingenieurs- en Arcü>iectenbureaux, Aannemei «bedrijven. Bouwkundige, Bedrit sleid er, Bouwkundig en Waterbouwkundig ambtenaar, Chef d« bureau, Chef teekonaar, Hoofdopzichter. Op zichter teekenaar en Uitvoerder 'oy ingenieur*, architecten en aanwemers ia Nederland, N cd~- Indië, België en Duitachbnd. Tenslotte betuig ik mijn hartelijken Jaitk aan de Redactie van deze courant, voor J» welwillende wjjze waarop xij mij tot het ven van d«ze inlichtingen is staat stel 'e. f. LIJDSMAN, Directeur.

Soester Courant | 1936 | | pagina 6