Garage t Westen noteert thans: M. VISMAN EU HcEUEERIW Gaat U Electrisch koken Het Europeesche Paaschei. WIERSEMA GARAGE 'T WESTEN AUTORIT AMSTERDAM 13.50 APELDOORN 14.50 UTRECHT 11.50 AMERSFOORT f0.70 60ESTERBERG 10.70 BILTHOVEN 11.00 BEUKENLAAN Telefoon 7P9 en 474 FEESTAVOND v. d. HUCHTSCI-IOOL. Woensdagavond gaf de v. d. Huchtschool in „Eemland" haar jaarlijksche feestavond. De ■aal was geheel bezet met ouders en belang stellenden. Er heerschte een opgewekte geest. Het hoofd der School, de heer A. v. Asselt, Tet welkomde de aanwezigen en dankte Mej Jet v. d. Es, die de leiding van de op te loeren operette had, voor de groote toewij ding. waarmee zij het zangspel ingestudeerd had. Spr. deelde mede, dat voor dit jaar gekozen was „Lentespreokje" van Anna Lu- lorius. De school geeft bijna een primeur, icy.e operette is in Amsterdam opgevoerd en Jaarna nog niet weer. Spr. dankt ook Mej. Verwey, die voor de begeleiding zorgde en ie dames die met grime en kleeding hielpen. •Ook de heer Houtman ontving een welver diend woord van dank voor zijn keurige decors. „Lentesprookje" werd dan opgevoerd. On- der deze bekwame leiding hebben verschei dene scholieren zich als fcleine acteurs en Ktrices ontpopt. Noemen wij b.v. de stevige keraut en het kleine ganzenhoedstertje. Een prijsje hebben die wel verdiend. Maar ook de andere spelertjes hebben hun best gedaan. Het «as eea prettig, boeiend spel, waar de d. Huchtschool trotsch op kan zijn. Mis- •chren had wat steviger begeleiding hier en daar de kleine haperingen wat ondersteund. In de pauze ontvingen Mej. v. d. Es en Mej. Verwey een aardige bloemenhulde. De fa. Kroon 6c Worp zorgde voor effect- /olie verlichting. BRAND. Vrij Jag werd de brandweer te Soesterberg gealarmeerd voor een brandje bij den win- ke.ier H. T„ ontstaan door het omvallen van «en petroleumkachel in de keuken. Bij aan komst bleken de vlammen met behulp van de Vuren reeds gedoofd. OVLRTREDING UNIFORM-VERBOD. Door de gemeente, en rijks-politie te Soes terberg is procesverbaal opgemaakt tegen d. L. aldaar, terzake overtreding uniform- Terbod. KATH. KRING SOESTERBERG. De7er dagen hield genoemde Kring haar jaarvergadering. Na voorlezing en goedkeu ring van notulen en jaarverslag werd het ffnantieel verslag uitgebracht. De boeken ver- loonden een batig slot van f28.80 In de com missie van controle werden benoemd de hee- ren Meulman en Habes. Verder deelde de voorzitter, de heer Nef- kens mede. dat in de volgende vergadering het reglement in behandeling zal komen. Ook vees spr. er op, dat dit jaar een zoon der parochie zijn H. Priesterwijding zal ontvan gen. Na eenige bespreking werd besloten iïen vergadering te beleggen toegankelijk voor •*llc parochianen met het oogmerk dit feit feestelijk te vieren. TENTO ON STELLIN G. Zaterdagmiddag en -avond werd in het gebouw der Kath. Militaire Vereen, een ten toonstelling gehouden van figuurzaagwerk. Vervaardigd door de jongens der J.W.-club« Deze club, welke staat onder leiding van ëe heer J. Vastbinder, heeft met deze tentoon, •telling haar tweede winterseizoen beëindigd. Opvallend was het groote aantal werkstuk ken, de verscheidenheid der modellen en de fraaie afwerking. De tentoonstelling werd dan •ok druk bezocht. Onze gelukwenschen aan den leider voor ket mooie succes. 725. 637. 656. 901. 670. 616. 323. 523- 561. 729. 454- ROEKELOOS. Toen Vrijdag een vrachtauto komende uit ëe richting Amersfoort de Rademakerstraat te Soesterberg passeerde, wilde nabij den Schoolweg een militair nog den weg over- •teken, niettegenstaande de auto ongeveer 5 Meter van hem verwijderd was. De chauffeur het gevaar ziende, had de tegenwoordigheid van geest direct het stuur ®m te gooien, waardoor zijn wagen dwars •ver de tramrails kwam te staan. Gelukkig •oor den militair werd door deze handeling ■Heen zijn rijwiel vernield, hoewel hierdoor weer een andere aanrijding ontstond, waar door een meisje enkele schaafwonden op- Kep. De chauffeur, welke reed met een snel heid van ongeveer 30 K.M., treft niet de min ste schuld. iBIIIIRII (■■sa mimi Laat Uw installatie aanbrengen door Elcctro Technisch Bnreau BURG. GROTHESTR. 36 (hoek Heuvelweg) TELEFOON 595 SOESTDIJK ■■nOMBiHlIllll DEMONSTRATIE ELECTRISCH ROKEN. Donderdagmiddag werd door de P.U.E.M. •h ..Religie en Kunst" een demonstratie van Electrisch koken gegeven. Vooraf sprak de heer H. Boomsma, een der hoofd_ambtenaren dei P.U.E.M., een inleidend woord over het voordeel van elec trisch koken. Eenige jaren geleden werd hier ook een demonstratie gehouden, maar de ken nismaking mag nog wel eens vernieuwd wor den. Mits men vastrecht heeft, is electrisch koken zeer voordeelig, daar de P.U.E.M. de winstbedragen steeds omzet in verbeteringen :.m. prijsverlagingen voor de verbruikers, waardoor men reeds heeft weten te bereiken, dat het stroomverbruik des daags slechts 3I/2 et- per K.W. en des nachts 1 1/2 ct. per K.W. bedraagt. Door Mevr. W. Zeldenrust de Jonghe werd de demonstratie geleid met behulp van een kookster. Op een fornuis en een comfoor werden voor twee verschillende maaltijden spijzen bereid. Het koken zelf brengt geen moeilijkheden mee voor de huisvrouw, die gewend is op vuur te koken, alleen de stroomregeling en enkele wijzigingen in de hoeveelheden water, zout etc., benoodigd voor de toebereidingen, moeten even onder de oogen gezien worden. Hiertoe deed deze demonstratie reeds veel goeds. Duidelijk legde de demonstratrice alles uit. Wanneer men echter zich een electrisch kooktoestel aanschaft, krijgt men gratis van een demontratrice nog het noodige onder richt. Na het koken bleek het, dat de beide toe stellen tezamen een stroomverbruik van 9Ï/2 cent telden. De resultaten van het gekookte werden hierna door het publiek geproefd en gekeurd en bleken zeer te voldoen aan de eischen. Twee dames bleken op hun entrée-kaart een electr. comfoortje gewonnen te hebben, terwijl een andere dame een taart aangeboden werd. 16 April zal deze demonstratie herhaald worden. RECEPTIE E.S.V.A.C, Zaterdagmiddag te half vier recipieerde de jubileerende voetbalclub in de zaal van hotel „Eemland". Velen gaven blijk van belangstelling, hettzij door het zenden van bloemstukken, hetzij door persoonlijke gelukwensch. Een twaalftal bloemstukken was door E.S.V.A.C. ontvan gen; het was dan ook een mooi gezicht, al die prachtige bloemen, opgesteld op het po dium. Gevers hiervan waren o.a. de Burge meester, de U.P.V.B., de Voetbalver. nerva" te Utrecht, „De R.A.V.E.", Jutphaas, G.A.C. te Hilversum, de Gem. Ambtenaren te Soest, de Soester Brandweer, „A.D.O.", „P.V.O.", gerant Schuyt en de Scheidsrech- tersvereen. te Amersfoort. Ve.'e brieven en telefonische gelukwenschen waren ingekomen. Onder degenen, die persoonlijk het bestuur kwamen feliciteeren, merkten wij o.a. op Mr. G. Deketh, Burgemeester; afgevaardigden van A.D.O., Brandweer, P.V.O., Minerva, R.A- V.C., terwijl namens de Gem. Ambtenaren de heer Meurs met een gelukwensch de ju bileerende Club een zilveren medaille aan bood, te verspelen op de e.v. wedstrijd tus- schen deze twee vereenigingen. De afgev. der Vereen, van Scheidsrechters te Amers foort, de heer Schouten, sprak eveneens na mens de K.N.A.C. De 21ste en 22ste April hoopt E.S.V.A.C. een feestavond te geven. CORRESPONDENTIE. D. te Soestdijk. Uw „ingezonden" is te persoonlijk en kan daarom niet voor plaat sing in aanmerking komen. Red. VRIJZ. CHR. JONGERENVERBOND. De groote propaganda-avond, die Vrijdag ,door de afd. Soest van dezen Bond gegeven werd, mocht zich helaas niet in zeer veel belangstelling verheugen. Toch verwelkomde de voorzitter, de heer P. Kampstra, met een hartelijk woord de aan wezigen, daar de belangstelling voor den Bond een bittere noodzakelijkheid genoemd kan worden. De heer H. Kemp, voorzitter van den Bond, verkreeg hierna het woord. De heer Kemp ontpopte zich als een jong, talentvol v. van westen van Amsteraa en overtuigend spreker. De V.C.J.B. wil zeg- „De Middenstander en zijn vrouw", gen: „Naar buiten uitdragen". Dit eischt een De voorzitter, de heer C. J. van Doorne, een dreiging van werkloosheid en oorlog, die de jeugd tot wanhoop en lusteloosheid drijft. De eenige hoop, het eenige licht, blijft het Evangelie. Met enkele voorbeelden maakt spr. duidelijk, hoe Jezus heel eenvoudige men- schen riep om Hem te volgen. Alles verlaten en Jezus Christus volgen. De V.C.J.B. komt niet tot de jeugd met een plan tot plotselinge wereldhervorming, doch door gemeenschap te zoeken met elkaar, te komen tot innerlijke bevrijding. Spr. vertelt daarna nog van de Pinkster' kampen, die jaarlijks georganiseerd worden voor de 130 afd. in Nederland. Ook van de groote winterconferenties te Arnhem. Door middel van radio, propaganda.lectuur, samen komsten als deze. e.d., propageert de V.C. J.B. Spr. roept alle jongeren toe, toch hun jonge leven aan dezen steunenden Bond toe te vertrouwen. Door de afd. Soest en Amersfoort werd na de pauze een Leekenspel van Tolstoï op gevoerd; „Schoenlapper Martijn", welke op voering, ondanks de gebrekkige tooneelvor- ming, een aandachtig gehoor had. TELEFOON SOEST. Nieuwe aansluitingen: 503. L. Breebaart, Accountant, Eigendom^ weg 71. P. de Bruyn, Vischhandel, Klaarwater- weg 85. H. Butzelaar, Wijnhandel en Slijterij, Korte Brinkweg 23, Soestdijk. Marinus v. Esch, Hoofdvertegenwoor diger Lotisico, Hart weg 23. A. Frank, Houthandel, Koninginnel. 48. Heeren modemagazijn Fa. George de Haan, v. Weedestraat 44. G. Kok, Zand- en Grinthandel, Beu kenlaan 11. K. J. Krop, Agent in electr. kookinstall., snelwegers en snijmachines, Nieuwe- weg 41. L. F. Liera, „Klein Vosseveld", De Ge- nestetlaan 8. A. P. Romswinckel, Stadhoudersl. 142, Soestdijk. J. L. Schilt, Adj. Inspecteur Algem. Friesche Levensverz. Mij., Nachtegaal- weg 8. J. Timmer Jr., Garage ,,'t Westen" (bij g.g. bellen 474), Beukenlaan 28. Schoenenmagazijn „Hector", G. Reeder, Soesterbergschestraat 30. Vervallen aansluitingen: 418. F. L. Dankmeyer, Café-concert „Belle- vue", Birktstraat 51a. 981 (onder) Gemeentebestuur en Gem. In stellingen G. H. Assink, Ploofdagent, Woonhuis Beukenlaan 15a. J. Mooy, Villa „Middelwijk", Kerkpad 2.Z. ,47. N.V. De Tijdgeest, Huize Braamhage. J. B. Schulz', Tuinarchitect, Emma- laan 12a. J. Voogd, Wafelen-bakkerij, Kerkstr. 31. »y"~Loof ons uerslanuiq 2.Ijn ennieicpdal zi qoon broeden/ 454- 415. 609. 497- Soestsrbsrgschestraat 9a Tel. 408 Zijden cloquè's per el f 1.50 Tweed voor mantels en complête's 140 c m. breed, per el f 1.60 Laine mousseuse 130 c.m. breed per el f 1.30 Japon knippen 50 ct. Pasklaar maken f3.— Zijden onderjurken f 1.90, f2.70, f3.10 Kousen 50, 70, 90, r-io fi.40 Groote sorteering kraagjes, ceintuurs, gespen, clips, knoppen, enz. enz. Ont\angen een nieuwe zending Overhemden en Dassen Zie etalages. Jïet Europeesche Paaschei is Niet bijster veelbelovend En het gekakel er omheen Is somtijds oorverdoovend. J>e inhoud d I bij iedereen Het ergste reeds vermoeden; Gelukkig had niet één den moed. .Om 't eitje uit te broeden. .Gelukkig zijn bij 't kippenei Nog wijze elementen, Die trachten bij broedlustigen Het goede in te prenten. 't Heeft dan ook alle schijn, dat zij Er wel naar zullen hoor en, Zoodat men 't oorlogsbroedseltje Nog in den kiem zal smoren. J- s. Het Europeesche Paaschei houdt De aandacht nog gevangen, Doch menigeen begint reeds naar Het finde te verlangen. Want als dat el werd uitgebroed En 't kuiken trad naar buiten, Dan was het volgend oogenblik Zijn groei niet meer te stuiten. Hóldiging van het Gemeenteraadslid A. ENDENDIJK. De A.R. Kiesvereeniging „Nederland en Oranje" hoopt a.s. Maandag (2de Paasch- dag) van 3 tot 4 uur des namiddags in het Gymnastieklokaal der Chr. U.L.O. School, Spoorstraat, samen te komen, om het A.R, Gemeenteraadslid A. Endendijk bij het be^ reiken van zijn 70ste verjaardag te huldigen. Daarna zal van 4 tot 5 uur gelegenheid zijn voor de vele vrienden en belangstellenden den heer Endendijk te komen gelukwenschen. Het bestuur van de A.R. Kiesvereeniging wekt al Je leden op om zooveel mogelijk aan wezig te zijn. CHR. middenstandsvereeniging. Voor de Chr. Middenstandsvereeniging sprak Maandagavond in „De Gouden Ploeg" Mr. pvan Westen van Amsterdam over: rechtvaardiging tegenover ouderen zoowel als jongeren. Tegenover ouderen, omdat zij het eens moeten zijn met dit streven, tegenover jongeren, opdat zij met hun aansluiting bij dezen Bond hun instemming zullen betuigen. Wat is het werk der V.C.J.B.? In deze tijden van lamgeslagen futlooheid, vooral onder de jongeren, die verslagen zijn onder de durende werkloosheid, een weg banen tot vrijheid, zelfstandigheid, uitzicht, nieuwe levenshoop. Duitschlaud heeft in deze Jeugd-actie aan de spits gestaan met haar „Wandervögeln". Zij nam de aanleiding tot het sluiten van een verbond, dat thans door geheel Europa be kend is. 17 Jaar geleden ontstond de V.C.J.B., en het symbool is het kampvuur. Een vereeniging tot strijd tegen het harde levenslot. Deze tijd gelijkt een Herfsttijd, al dus spr. Er is veel sterving, de toekomst is onzekerheid. Er hangt over het jonge leven opende met het lezen van Ps. 33 en een kort welkomstwoord. Spr. deelde nog mede, dat het oprichten van een Chr- Middenstandsver. wel met moeite gepaard gegaan is, doch het bestuur laat zich niet afschrikken en zal niet rusten eer alle Chr. winkeliers zich onder deze organisatie scharen. Mr. P. van Westen kreeg hierna gelegen heid zijn rede uit te spreken. Spr. betoogde, dat de tijden veranderen en wij met hen, en evenzoo wij Christenen. Spr. maakt dit bijzonder duidelijk, door te wijzen op de veranderde positie der vouw in het maatschappelijk leven. Spr. wil dan spreken over de crisis. Doch nu eens op een andere wijze dan gewoonte is. Crisis beteekent oordeel. Wij zijn geoor deeld, gedwongen, voort te gaan door deze vooze maatschappij. Door deze gedachte komt men tot fatalisme. Dit schijnt veel aan trekkelijks te hebben, doch het is niet Chris telijk, fatalisme (erkent een .voortdrijvend noodlot, doch wij Christenen weten, dat Gods wil onze wil verbroken heeft. Dan willen wij voort, omdat aan het einde van iederen weg God staat, en niet onze kleine levensbelan gen. God drijft ons naar Zijn einddoel. Spr. meent, dat de groote angst van den mensch is, die van het alleen zijn. Ook daarvoor heeft de middenstander in dezen tijd zijn vrouw noodig. Zij lijdt het meeste onder de crisis. Het vvederkeerig hulpbetoon is de grootste steun in onzen tijd. En dit komt het beste tot zijn recht indien man en vrouw tezamen georganiseerd zijn. De enkeling komt er nooit. Ook dit wederkeerig hulpbetoon zal in deze economische strijd tenslotte zege vieren en resultaten bereiken. En deze or ganisatie niet alleen tusschen producenten, tusschenschakels of consumenten, doch in op bouwende samenwerking. Spr. noemt het de vloek van Soest, dat er steedsdurend crediet verleend wordt uit concurrentieangst. Ook hierin kan organisatie voorzien. Een absolute organisatie. VERKEERSONGEVAL. Maandagmiddag te half 3 reed de groente handelaar v. K. met zijn paard en wagen op de Burg. Grothestraat en wilde de Korte Brinkweg inrijden. Juist op dat moment gaf een achter hem rijdende personenauto een signaal om nog te passeeren. Het paard schrok hiervan zoo, dat het op hol sloeg. Het paard kwam tot stilstand doordat de wagen tegen een boom sloeg. De wagen werd ge heel ontzet, doch paard noch voerman be kwamen letsel. De personenauto is doorgereden en men heeft het nummer niet genoteerd. E.S.V.A.C. Esvac III heeft te Amersfoort A.P.W.C. Ilf met 5—2 geklopt. Het veroverde puntenaan- tal is thans 22 en daar geen enkel elftal dat totaal meer kan bereiken is daarmede het kampioenschap behaald. Hiermede onze gelukwenschen 3e elf tal-spelers en veel suc ces met de promotie naar de reserve 3e klas. Het ie elftal heeft een fraai succes tegen de leiders, Veenendaal I, behaald. Na een emotievolle en spannende strijd eindigde deze kamp in een 2—2 gelijk spel en Veenendaal kan zich nog gelukkig achten er zoo te zijn afgekomen. Het 4e elftal moest met 2—0 de vlag strij ken legen Allen .Weerbaar 5. Voor deze week zijn slechts twee compe titie-wedstrijden vastgesteld. Esvac III gaat Amf. Boys IV bekampen, terwijl Esva<_ IV op bezoek gaat bij Donar V te Hilversum. Het eerste elftal gaat te Driebergen een oefenwedstrijd spelen tegen N.I.O. I, terwijl voor het 2e elftal op eigen terrein een te genstander zal worden gezocht. GEWICHTSGRENZEN KALVEREN. De Nederl. Veehouderijcentrale maakt bekend, dat ten aanzien van de kalveren, waarvan het aanhouden door een identiteits bewijs gedekt dient te zijn, met ingang van 1 Mei 1936 als laagste gewichtsgrenzen zul len gelden: voor wel of niet' gecastreerde stierkalveren 60 K.G., voor vaarskalveren 100 K.G. Mitsdien wordt den veehouders m hun eigen belang aangeraden, kalveren, welke op den voornoemden datum de aangegeven ge wichtsgrenzen zullen hebben bereikt, ten spoe digste ter schetsing aan te bieden, indien dit nog niet is geschied. WANDELSPORTVER. „DUDOK DE WIT" Naar wij vernemen hoopt bovengenoemde vereeniging, bij gunstig weer, Maandag r3 April (2e Paaschdag) een Propagan la-tocht te houden. Dit zal tevens de eerste tocht zijn dat zij in offideel club-costuum door Soest, Soestdijk en Baarn zal wandelen Mei ver trek is 2 uur vanaf den heer Visch, Lange Brinkweg 49, Soest. Men kan dan tevens zien hoe fit een ieder leert wandelen bij bo vengenoemde vereeniging. Tevens vernemen wij dat zij 3 Met a.s. hoopt deel te nemen aan de 30 K.M afstands- marsch van „Juliana" te Nijmegen. Voor inlichtingen omtrent toetred ng enz. kan men zich wenden tot den heer J. v. d. Bovenkamp, Kerkpad N.Z. 52, Soest en den heer P. Hendrïksen, Alexanderstr. 1, Baarn. ARBEIDSBEURS- De stand op heden m 416 werkzoekenden, w.o. 64 losse arbeiders. 27 metselaars, 60 op perlieden, 22 timmerlieden, 55 grondarbe>d«CT, 19 schilders-behangers. o stucadoors, 3 man denmakers, 8 winkelbedienden, 4 reiziger*, 12 chauffeurs, 8 transportarbeiders, io kan toorbedienden, 3 werksters, 4 loodgieters. 25 tuinlieden, 7 landarbeiders, 4 clectriciens. Aantal vverklooze mannen boven 18 j. 384; «beneden 18 j. u. Aantal werklooze vrouwen boven 18 j. .17; beneden 18 j. 4.

Soester Courant | 1936 | | pagina 6