Uit den Raad Maandagmiddag vergaderde de raad onzer gemeente onder leiding van den Burge meester. De heeren Van Klooster en Zijlstra waren afwezig. Na de gebruikelijke opening richt de Voorzitter allereerst eenige hartelijke woor den tot den heer Endendijk, zulks in verband met zijn 7osten verjaardag. Spr. heeft den heer Endendijk steeds al3 wethouder en raadslid gewaardeerd. Veel heeft de heer Endendijk voor de gemeente ge daan, al zijn onaangenaamheden hem niet gespaard gebleven. Spr. wenscht hem nog ve'.e jaren, ook in het belang der gemeente. De heer Endendijk zegt de Voorzitter dank voor de aangename woorden. Al is de on aangename zijde voor hem niet gespaard ge- ble\en, toch was het werk voor de gemeen schap hem altijd lief. Spr. hoopt in de ge legenheid te zijn nog veel voor de gemeen schap te doen. De agenda komt hierna in behandeling. 1. Vftftotellmg van de notulen der ver gadering d.d. 4 Maart 1936. Na een opmerking van den heer Stroband, dat inzake het Grondbedrijf geen besluit is genomen, goedgekeurd. 2. Mededeeling van ingekomen stukken. a. rekening van de stichting tot beheer van het Soester Natuurbad over 1934; Voor kennisgeving aangenomen. b. jaarverslag en rekening over 1935 als mede de begrooting voor het jaar 1937 der Vereeniging „Wijkverpleging Huis ter Heide en Omstreken". Voor kennisgeving aangenomen. c. dankbetuiging van den Directeur van Gemeentewerken voor de aanstelling ia vas ten dienst; Voor kennisgeving aangenomen. d. rekening over 1934 van de vereeniging voor vreemdelingenverkeer „Soest Vooruit", de exploitatie van het verkeersbureau be treffende; Voor kennisgeving aangenomen. e. jaarstukken 1934 der N.V. Centrale Slachtplaats voor de gemeente Soest met de naar aanleiding daarvan gevoerde briefwis seling; De heer V. d. Ven meent, dat door bestuur en commissarissen geen voldoende leiding wordt gegeven. Dividend kon door bijzondere omstandigheden nog worden uitgekeerd. De heer Endendijk zegt, dat de com missarissen geen deel hebben aan de leiding doch met alles bekend zijn. Zoo noodig zal onderzoek plaats hebben en mededeeling ge schieden. f. verslag van den toestand en de verrich tingen van het agentschap der arbeid sbemid- deling gedurende het jaar 1935; Voor kennisgeving aangenomen. g. verslag van de vereeniging „Vrijwillige Brandweer van Soesterberg" over 1935; Voor kennisgeving aangenomen. h. twee door Gedep. Staten goedgekeurde besluiten van B. en W. tot onderhandsche verhuring van grond aan E. van Soeren; Voor kennisgeving aangenomen. i. een door Gedep. Staten goedgekeurd be sluit van B. en W. tot onderhandsche ver- buring van grond aan M. F. Stuul e.a.; Voor kennisgeving aangenomen, j. een door Gedep. Staten goedgekeurd besluit van B. en W. tot onderhandsche ver huring van grond aan A. Groenestein; Voor kennisgeving aangenomen, k. een door Gedep. Staten goedgekeurd besluit van B. en W. tot onderhandsche ver huring van grond aan B. de Beer; Voor kennisgeving aangenomen. 1. een door Gedep. Staten goedgekeurd besluit van B. en W. tot onderhandsche ver huring van grond aan H. Kok; Voor kennisgeving aangenomen, m. een door Gedep. Staten goedgekeurd besluit van den Raad, waarbij B. en W. ge machtigd zijn tot het kosteloos in gebruik gevèn van braakliggende gemeentegrond ge durende het jaar 1936 aan hoofden van de grootste en armste gezinnen; Voor kennisgeving aangenomen, n. een door Gedep. Staten goedgekeurd besluit van den Raad, waarbij B. en W. ge machtigd zijn tot 1 Februari 1938 gemeente terreinen, gelegen in 't Hart, onderhandsch te verkoopen; Voor kennisgeving aangenomen. o. adres van het bestuur der afd. Soest van de vereeeniging tot bevordering der Bijen teelt in Nederland, verzoekende het daarheen te willen leiden, dat in de gemeente tal van honinggevende boom. en struikgewassen zul len worden geplant, mogelijk nog dit jaar en verder in de toekomst, welk adres bereids om advies is gezonden naar Gemeentewerken; p. adres van J. J. van Schadewijk en G. v. d. Berg, verzoekende ontheffing van art. 15 der Bouwverordening voor den bouw van 4 winkelhuizen op een terrein, gelegen aan de Siecnhofstraat, hoek Raadhuisstraat, welk ad'es bereids om advies is gezonden naar Gt nerntewerken De heeren Endendijk en Hilhorst stellen voor in deze zaak nog heden een beslissing te nemen, zulks in verband mot de bouwnij verheid. De behandeling van dit punt wordt aan de agenda toegevoegd. q. schrijven van Mevr. J. E. Anderson, verzoekende uitstel toe te staan van het af- b.ckcn van een zonder vergunning geplaat ste schuur, met voorstel dit schrijven ii) handen te stellen van B. en W. om prae- advies. Contorm besloten. r. voorstel van het raadslid J. Nood er e.a. betreffende het instellen van een onderzoek naar de wenschelijkheid tot verstrekking van een n c koeding aan schoolgaande kinderen in deze gemeente. Gesteld in handen van B. en W. voor prae-advies. s. adres van Mevr. J. E. C. Mateman Tersteeg, verzoekende niet over te gaan tot het afbreken eener serre, welke door haar zonder vergunning is opgericht, met voor stel dit in handen te stellen van B. en W. om prae-advies; Conform besloten. t. schrijven van Mej. M. A. Vermaas, ver zoekende haar ontslag te verleenen als lid van Maatschappelijk Hulpbetoon; Na afhandeling der agenda wordt het ont slag eervol verleend. u. adres van C. Wildenburg e.a., verzoe kende verbetering van de Eemstraat, met voorstel dit in handen te stellen van B. en W. om prae-advies; Conform besloten. v. adres van de Coop. Landbouwvereeni- ging Soest, van den Aartsdiocesane R. K. Boeren-en Tuindersbond en van den Chr. Boeren- en Tuindersbond, verzoekende het voorstel van B. en W. om de Torenstraat voor het berijden met bespannen rij- of voer tuigen in de richting van Amersfoort naar Soest gesloten te verklaren, niet aan te ne men; Komt in behandeling bij het desbetreffende punt. w. adres van D. J. Visser, verzoekende alsnog ontheffing van art. 14 der Bouwver ordening en vergunning tot den aanbouw aan zijnperceel, gelegen aan de Kerkstraat, met voorstel dit in handen te stellen van B. en W. om prae-advies; Conform besloten. x. schrijven van Ged. Staten d.d. 7 April 1936, afd.no. 1124/990 inzake wijziging jaar- weddenregeling van Burgemeesters, gemeen tesecretarissen en -ontvangers; ij. adres van het bestuur der afd. Soest van de Vereeniging „Volksonderwijs" inhou dende een adhaesiebetuiging aan het advies van de Commissie van Toezicht op het L.0. inzake het stellen van de o.l. school en de u.l.o. school onder één hoofd; Wordt behandeld bij het desbetreffend punt. 3. Voorloopige vaststelling gemeente- en bedrijfsrekeningen 1934. De heer Nooder zegt, dat hij en de heer De Nies met de rekening 1934 accoord kun nen gaan, wanneer in den vervolge het per soneel nauwlettend toeziet, dat geen uitgaven meer worden gedaan na het daarvoor ge stelde tijdstip. De heer Thijssen houdt hierna een zeer uitvoerig betoog, waaruit blijkt, dat door hem en de heeren v. d. Ven en Stroband een zeer uitvoerig rapport is samengesteld. Zich niet kunnende vereenigen met zeer veel in deze rekening heeft spr. een bezoek gebracht aan Ged. Staten. Ook wijst spr. er op, dat de raad in een zijner vergaderingen besloot de rekening nog niet vast te stellen. Thans moet op verschillende punten worden gewezen. Hieruit blijkt, dat nieuw leven en een andere koers zeer noodig is. Ook wijst spr. op de in 1931 gewijzigde gemeentewet, waarmede de toenmalige Bur gemeester en Wethouders hoofdelijk aanspra kelijk worden gesteld voor hun handelingen. Voor de samenstelling van het rapport heb ben de samenstellers veel medewerking ge had van den Secretaris, den Ontvanger en verschillende ambtenaren, totdat later bleek, dat geen inlichtingen meer mochten worden gegeven. Bij de stukken hebben de leden een toelichting van het rapport aangetroffen. Met eenige spot wordt over het rapport gesproken, omdat het slechts wordt uitge bracht door eenige raadsleden en niet door een ingestelde commissie. De eerste 14 blz. lieten B. en W. onbesproken, omdat zooals zij zeggen, de inhoud weinig aan de zaak af doet. Als spr. hierna nog opmerkt, dat de samenstellers op het niet goede beleid van het College van B. en W. hebben willen wij zen, verzoekt spr. den heer v. d. Ven voor lezing te doen van de genoemde 14 bladzijden- Door het zeer langdurig betoog was een I minder goede stemming ontstaan, hetgeen ook bij den voorzitter merkbaar was. De Voorzitter; U ziet dus van het woord af? De heer Thijssen: Ja, als de heer v. d. Ven het woord verkrijgt. De Voorzitter; Daar heeft U niet over te beslissen. Bent U uitgesproken? De heer Thijssen: De heer v. d. Ven is ook een der voorstellers en mag dus mijn woorden aanvullen. De Voorzitter: Er zijm geen voorstellen. De heer v. d. Ven vraagt hierna het woord, hetwelk hem wordt verleend. Als de heer v. d. Ven een begin maakt genoemde 14 blz. voor te lezen, maken en- ke'.e leden de opmerking, dat dc inhoud hen bekend is uit de stukken. De Voorzitter merkt op, dat het aan den heer v. d. Ven is, om den spreektijd in eerste instantie, zijnde een half uur, naar eigen in zicht te gebruiken. De heer v. d. Ven gaat hierna door met voorlezing. Als den spreektijd verstreken is, is spr. hiermede nog niet gereed. Verschillende leden verlaten onder het voor lezen voor eenigen tijd de raadszaal. Velerlei bezwaren worden ingebracht tegen het thans zittende en in^cle vorige periode opgetreden college van B. en W. Dit laatste college wordt onvoldoende kennis van zaken verweten. Verschillende uitgaven zijn niet ge dekt. Nlet-invoering der Rijkssteunregeling in de eerste helfit van 1935 heeft de gemeente een strop bezorgd van f 15.000.De uit gaven van het Natuurbad zijn ook ver over schreden. Vele af- en overschrijvingen zijn Op de begrooting toegepast. Notarleele hulp bij afstand van stukjes grond heeft de ge-' meente f 1100.— gekost. Bij de Woningbouw- Vereen. „Ons Belang" is de zaak hopeloos in de war. Van de 78 woningen zijn er 37 onbewoond. Maatsch. Hulpbetoon en wegen fonds worden eveneens becritiseerd. Bij Open bare Werken liggen groote rioolbuizen, welke niet gebruikt kunnen worden. Een betonmo len, aangekocht voor f 2200.werd nimmer gebruikt. De trottoiraanleg op een gedeelte der Van Weedestraat heeft f4500.gekost. Vooral bij O.W. zal een groote bezuiniging moeten plaats hebben. In dit verband be vreemd het, dat de reeds eenige jaren be sproken reorganisatie nog steeds op zich laat wachten. Ook verschillende reiskosten worden becritiseerd; vooral de reisjes naar Zundert moeten het ontgelden. Deze en nog andere bezwaren worden in de 14 blz. tot uiting gebracht. Door al deze handelingen is schade door de gemeente geleden en waar de mogelijk heid hiertoe bestaat, wenschen voorstellers deze schade te verhalen op het desbetreffende college van B. en W. en degenen, welke tof het treffen der handelingen opdracht hebben gegeven. Ook de kapitaaldienst is er niet op voor- imgegaan. In 7 jaar is de schuld f350.000.- grooter geworden. In dit verband kan spr. mededcelen, dat Ged. St. er niet mede ac coord gaan, dat het met de gemeente Soest steeds achteruit gaat. Aan dit alles is, volgens de samenstellers, de politiek der laatste jaren niet vreemd. De heer Stroband noemt het antwoord van B. en W. op het rapport zeer bevreemdend. Spr. vraagt waarom dit antwoord niet werd toegezonden aan de samenstellers. De be leefdheid zou dit toch hebben geboden. De heer Endendijk merkt op, dat eenige malen zijn naam is genoemd en wil daarom toelichting geven. Spr. heeft geadviseerd een bevredigende weg te zoeken en heeft nimmer de bedoeling gehad het werk der samenstel lers te beknotten. Spr. heeft respect voor het vele werk, maar vraagt zich af, welk resultaat het zal opleveren. Spr. wijst er op, dat het aannemen der rekening zoo de sa menstellers dit wenschen, voor de gemeente een schade beteekent van f30.000. Ook zegt spr. dat door de samenstellers de rechtmatig heid der uitgaven niet wordt betwist. Het ach teraf beoordeeelen der doelmatigheid is vol gens spr. geen kunst. De Voorzitter heeft ook eerbied voor het vele werk. De genoemde 14 blz. bevatten voor het meerendeel groote woorden en zijn van geen nut. Ook moeten de samenstellers bedenken, dat de Wethouders geen knechtjes van den raad zijn. Er bestaan volgens de gemeentewet 3 colleges: ie de raad, 2e het college van B. en W., 3e de Burgemeester. Een raadslid, zooals de samenstellers hier elk voor zich optreden^ bestaat niet. B. en W. geven aan den raad inlichtingen, niet aan een raadslid. Vandaar is het zeer verklaar baar, dat door de ambtenaren geen inlich tingen mogen worden gegeven. Commi9sie's uit den raad benoemd kunnen wel rechten doen gelden, maar hier is dit niet het geval. Spr. wijst er verder op, dat af- en over schrijvingen bij de wet zijn toegestaan. Ook moeten de heeren bedenken, dat de kwalifi catie inzake het Grondbedrijf, als zou dit bedrijf een geldverkwistend en rampzalig op gezet gemeentebedrijf zijn, niet alleen slaat op den toenmalig en raad, maar ook op Ged. Staten, welke alle handelingen, taxatie's, ver ordeningen enz. hebben goedgekeurd. Ook *ijm de zaken bij „Ons Belang" niet in de war. Evenals alle andere administraties wordt ook deze administratie regelmatig ge controleerd door de Vereen, van Ned. Ge meenten. De vorige financieele comm., aldus spr., heeft steeds goed werk verricht, maar de comm. van nu kan spr. niet bijeen krijgen. Het is altijd maar wachten op het befaamde rapport. Spr. gelooft, dat het wel ergens ho peloos in de war is, maar dan in de hoof den van enkele raadsleden. Spr. wijst er verder op, dat wanneer de voorgestelde wijzigingen niet worden aange bracht, nog f 53000.uit de belastingen moe ten worden gevonden. De post Natuurbad is ontstaan doordat we gens het slechte seizoen f 12000.minder werd ontvangen. Het aan Eet bad verrichte werk waren noodzakelijke reparaties. Spr. acht het verder onnoodig alle aange haalde punten mondeling toe te lichten. De raad kan een en ander vinden in de door B. en W. gegeven toelichting. Weth. Gasille wijst er op, dat de inhoud der eerste 14 bladzijden niets met de rekening uitstaande heeft. Een ambtenaar bij een hoo- gere instantie noemt spr. geen autoriteit. Spr. is er van overtuigd, dat van het secre tarie-personeel niemand kan worden gemist. Het werk zou onherroepelijk vastloopen, als aan deze personen het door de samenstellers gevraagde werk moest worden opgedragen. Ook moet men bedenken, dat spr. zich niet beschouwt als een knechtje van den raad of van de raadsleden. De heer Noodcr zegt, dat het rapport nu juist meevalt. Men heeft het wanbeleid wil len laten uitkomen; het is niets anders dan critiek op het beleid. Het wil spr. voorkomen, dat men thans bevrediging wil zoeken in de groote wooTden tijdens de verkiezingen. De voorrede noemt spr. sensationeel. Een ver hooging van de kapitaal-rekening met f 350.000.in 7 jaar acht spr. niet erg. Wanneer de vergrooting der schuld meer was, dan wilde dit zeggen, dat in grootere mate gewerkt was aan een plan van den ar beid. Spr. zegt reeds zeer lang geleden te hebben gewezen op „Ons Belang". Mede als gevolg hiervan hadden B. en W„ reeds veel vroeger moeten ingrijpen. Een noodkreet had gezonden moeten worden naar de regeering. We hadden dan wellicht een vluggere af werking gekregen van het voorstel Vliegen. De Voorzitter merkt op, dat men in veel zaken onkundig is. In de t 350.000.is f28100.begrepen voor het Gasbedrijf. De totale vergrooting der kapitaal-rekening be draagt dus over 7 jaar f70.000.—. Inzake den Woningbouw hebben wij ons meerdere malen gewend tot de regeering. Nimmer heeft het rijk echter willen bijdragen. Meer in het algemeen zegt spr., dat het zeer gemakkelijk is thans na twee jaar te zeggen, dat had je toen niet of niet zoo moeten doen. De heer Thijssen merkt op, dat het hier niet gaat tegen den voorzitter, maar uitsluitend tegen het begeinsel. Bovendien is de reke ning te laat ingediend, heetgeen ook het ge val is met de rekeningen 1927 en 1928 van het Grondbedrijf, welke respectievelijk in 1931 en 1932 werden aangeboden. Een verlies van f 138.000.op „Ons Belang" noemt spr. een slechte toestand. Het Natuurbad heeft even eens veel gekost. Door de commissie van onderzoek in deze aangelegenheid zijn 11 per sonen gehoord. Verbalen van dit verhoor be staan echter niet. Voor dit bad is thans nog een bedrag van f 23.247.01 ongedekt, omdat deze gelden zonder raadsbesluit zijn uitge geven. Spr. deelt mede, dat de samenstellers van het rapport voorstellen de rekening aan te nemen, zooals deze door den ontvanger is opgemaakt, onder toevoeging van de post Grondbedrijf. Ook wijst spr. er nog op, dat door een ambtenaar leveranties zijn verricht. De Voorzitter acht het onnoodig nog na dere verklaringen te geven. In het antwoord van B. en W. zijn de antwoorden vervat. De heer Hilhorst acht dit onjuist. Het pu bliek krijgt door 't voorgelezen rapport een verkeerde voorstelling van zaken, welke kan worden weggenomen, wanneer ook bekend heid wordt gegeven aan het antwoord var» B. en W. Het geheele rapport is een tegen valler en als men deze weg blijft bewan delen, zal de nieuwe koers erger zijn dan de oude. Algemeen Belang beijvert zich wel voor bezuinigingen, maar als er een direc teur van O.W. moet worden aangesteld, laat zij het scherm maar liever zakken. Ook de heer Thijssen is voor bezuinigingen, maar toch wilde hij de gemeente de grond aan de Middelwijkstraat laten koopen, omdat de ze gronden het bezit waren van den heer Iburg. De heer Thijssen protesteert tegen deze woorden. Spr. heeft alleen tot koop willen besluiten, omdat volgens mededeeling van hoog ere instantie's de grond zeer geschikt was voor een hier te stichten gebouw voor landbouw-onderwijs. De Voorzitter kan zich om het oordeel e» de denkbeelden van het publiek niet veel be kommeren. Zoowel de Kroon als Ged. Staten hebben geen enkele aanmerking gemaakt en dit zegt alles. Het voorstel tot voorloopige vaststelling der gemeente-rekening 1934 wordt hierna aange nomen met de stemmen van de heeren Thijs sen, v. d. Ven, Stroband en Van Breukelen tegen. Ook de bedrijfs-rekeningen worden goed gekeurd. Hierna wordt alsnog goedgekeurd de post van ruim f23000.voor het Natuurbad. Ook nu stemmen de heeren v. d. Ven, Stroband, Thijssen en Van Breukelen tegen. Punt 3 3er agenda is hiermede afgehan deld en de helft van den tijd benoodigd voor deze vergadering, welke te 2 uur aanving en kwart voor 8 eindigde, was met de be handeling van dit punt heen gegaan. 4. Goedkeuring rekening 1934 van Maat schappelijk Hulpbetoon. Goedgekeurd. De heer v. d. Berg onthoudt zich als lid van Maatsch. Hulpbetoon- van stemming. 5. Vaststelling van besluiten tot begro tingswijziging: a. algemeene wijziging gemeente- en gas- bedrijfsbegrooting 1935; b. wijziging gemeente- en gasbedrijfsbe- grooting 1935 in verband met aangegane geld- leeningen; c. wijrigjng gemeente- en wegenfonds be grooting 1935 in verband met overschreden posten wegenfondsbegrooting 1935; *d. wijziging gemeentebegrooting 1936 tot overschrijving van credieten van 1935 naar 1936. De besluiten worden goedgekeurd. Hierna volgt de behandeling van punt 18, Voorstel van B. en W. tot rioleering van een gedeelte der Beetzlaan. B. en W. stellen voor over te gaan tot rio leering van het gedeelte Beetslaan tusschen Koekoekweg en Schrikslaan, alsmede tot het aanbrengen eener gestrate goot langs het ge deelte tusschen Schrikslaan en Nachtegaal- weg. De kosten bedragen f 1155. De heer Endendijk informeert of deze werkzaamheden kunnen worden verricht uit het crediet van het wegenplan Het Hart. Weth. De Bruijn meent, dat dit niet alleen voor deze werkzaamheden, doch ook voor een eventueele verbetering der Laanstraat het geval is. De nu toe te passen watervoor zieningen zijn het gevolg van de bebouwing van het Hart. Bovendien heeft de gemeente ook aan de Laanstraat gronden, voor welke gronden het plan is gemaakt. De heer Thijssen acht dit een overboeking en is daarom tegen deze gedachte. Weth. Gasille meent, dat de helft van beide wegen, voor zoover zij het Hart begrenzen, toch zeker in aanmerking komen om ge dekt te worden door bedoeld crediet. Voor wat betreft de andere helft der Laan straat zou bij verbetering naar andere mid delen kunnen worden uitgezien. De Voorzitter meent, dat dit wegenplan nog niet af is en indien dit noodig blijkt nog altijd verbeteringen kunnen worden aange bracht. De heer D<* Nies meent, dat bedoelde wegen wel degeljjk bij het Hart moeten wor den gerekend. De raad neemt hierna allereerst een be sluit, waardoor wordt uitgemaakt, dat be doelde wegen behooren tot het w eg <-np.au het Hart, waarna punt 18 wordt goedgekeurd. Dit wil dus zeggen dat de hiervoor benood g- de f1155.uit het overschot van het we genplan, zijnde pl.m. fuooo.worden ge dekt, terwijl bij verbetering der Laanstraat eveneens over het overschot kan worden beschikt. 6. Voorstel in verband met toekenning val een wachtgeld aan den gewezen secretaris der gezondheidscommissie te Baarn. Conform besloten. 7. Crediet-aanvraag voor uitbreiding der ongevallen-verzekering voor het pessoneel der Vrijwillige Brandweer. Conform besloten. 8. Crediet-aanvrage voor verplaatsing van het kampeerterrein. Met het oog op brandgevaar stellen B. en W. voor het kampeerterrein, thans ge legen nabij „Zomers Buiten", te verplaatsen naar de overzijde van de spoorlijn Amers foortUtrecht, ten westen van het Natuur bad. De hieraan verbonden kosten bedragen f 140.—. De heer Hilhorst meent, dat verplaatsing niet noodig is, wanneer een afrastering wordt geplaatst. De heer Nooder voelt wel voor verplaat sing maar stelt voor het kamp dan te plaat sen aan het rijwielpad naast het Natuurbad. De heer Thijssen ondersteunt deze ge dachte, doch wenscht met verplaatsing ts wachten tot na bet seizoen. Als Weth. De Bruijn hierna een toelich ting inzake de gekozen plaats geeft, kan de heer Nooder zich er mee vereenigen. De heer De Nies acht de plaats van nu te mooi, om deze te laten bederven doot- menschen, die blijk hebben gegeven nog niet te kunnen loven. Het voorstel wordt goedgekeurd 9. Vaststelling van een verordening als bedoeld in art. 223, 3e lid der gemeentewet (gemeentepolitie) en wijziging van het raads besluit van 17 December 1935. Waar de bij raadsbesluit van 21 Dec. 1934 goedgekeurde verordening, regelende de ran gen, het aantal, de samenstelling, de eischen van benoembaarheid en de bezoldiging der gemeente.politie, de koninklijke geedkeurng niet heeft verkregen, bieden B. en W. een nieuwe ontwerpverordening aan. Hierin stel len B. en W. voor het salaris van den In specteur te stellen op f 2700.tot f 3400. en dat van den hoofdagent op f 1600.— tot f 2100.Ook achten B. en W. één hoofd agent voldoende. De heer Stroband stelt voor dit salaris to doen ingaan op den dag der indiensttreding^ waartoe wordt besloten. De heer Endendijk acht 2 hoofdagenten noodig met het oog op promotiekansen van het personeel. Weth. Gasille is er tegen een vergoeding toe te kennen bij waarneming van den dienst van een hoogeren ambtenaar. Bij stemming wordt besloten geen ver goeding te verleenen en niet 2 doch 1 hoofd agent in de formatie op te nemen. Een voorstel om het maximum salaris voor den inspecteur te stellen op f3300.— wordt verworpen. 10. Voorstel tot vaststelling eener zomer huisjes-verordening. Bedoelde verordening beoogt te voorko men, dat genoemde huisjes in vervallen toe stand geraken, waardoor de omgeving zou worden geschaad. De heer Nooder adviseert tot soepele toe passing, opdat we hen, die we hier zoo graag zien, niet gaan verjagen. De heer Thijssen acht enkele artikelen te streng geformuleerd. Spr. wil schrappen de zinsnede, dat een ambtenaar bevoegd is dq woning binnen te gaan. Ook de strafmaat acht spr. te hoog. De verordening wordt goedgekeurd. De straf wordt gesteld op hoogstens f 50.- boete of 10 dagen hechtenis. 11. Benoeming van een lid van het bestuur der stichting tot beheer van het Soester Natuurbad. B. en W. bevelen ter benoeming aan; 1. E. van Eeden, 2. D. J. H. van Elden. Benoemd de heer Van Eeden. 12. Opnieuw behandeling van het adres van A. J. Roest, betreffende het verleenen eener bouwvergunning, met voorstel van B. en W. Waar een goedgunstige beslissing in strijd is met de Woningwet, stellen B. en W. nog maals voor afwijzend te beschikken. Weth. Gasille meent, dat alle spreken in deze zaak overbodig is. Het verzoek kan onmogelijk worden toegestaan. De heer De Nies meent te weten, dat het verzoek door Roest is ingediend 14 dagen voor het door den raad genomen besluit tot voorbereiding van het Uitbreidingsplan. Dit punt wordt aangehouden voor onder zoek. 13. Voorstel tot het toestaan van een cre diet voor deelneming van jeugdige werkloo- zen aan het cultureel werk voor werkloozen in de gemeente Amersfoort. B. en W. vragen hiervoor een crediet van f 750.in welk bedrag het Rijk vermoede lijk zal bijdragen 12.8 procent. Conform besloten. 14. Voorstel om de Torenstraat voor het berijden met bespannen rij- en voertuigen ia de richting van Amersfoort naar Soest ge sloten te verklaren. Ged. Staten achten het besluit van d«n raad, waarbij werd toegestaan, dat bedoeld# voertuigen genoemde straat mochten berijden tot de Coop. Landbouwvereen. in strijd met het Motor- en Rijwielreglement. B. en W. stellen daarom thans voor bedoelde straat geheel gesloten te verklaren voor het be rijden met bedoelde voertuigen in de rich-

Soester Courant | 1936 | | pagina 6