Bedrukte kleeding. REGENKLEEDING. ONS PATRONENHOEKJE. HET BESTELLEN VAN PATRONEN. Patronen van In deze rubriek voorko mende genummerde modellen *yn op aan vraag te verkrygen bij „Het Practisch Mo deblad", Postbus 30, Den Haag, Postreke ning 203203. De prijs der patronen bedraagt, indien niet anders staat aangegeven ƒ0.58. Betaling steeds vooruit, in postzegels, per giro of per postwissel. De kleeding der VTouw.kan zelfs bij re genweer flatteus zijn en vraagt niet meer zooals in vroeger jaren zware loden stof fen e.d. Vroolijke kleuren verlevendigen het stadsbeeld, dat door den steeds neer- itroomenden regen een grauwe en trooste- looze aanblik biedt. Niet meer het stern en wü thans dragen, doch lichte, helle ding. Wij sagen zelfs kanariegele en jode capes van uiterst dunne geïmpregneerde weefsels. Linnen regenmantels, eveneens gepre pareerd en in verschillende kleuren zien wij evenals fluweelen modellen, een bree- de rips, die meestal drie kwart lang en tamelijk wijd zijn. De gloria- of zijden regen mantels in kleuren en donker met lichte garneerin gen zijn zeer nieuw en staan zóó gekleed, dat het bijna'een genoegen wordt voor dames om' met regen uit te gaan! nige zwart, donker blauw, bruin en 'nten, rood, bleu, groen, geel, pastel- _jn, in één woord het geheele kleuren- Ipamma wordt toegepast op de regenklee- De textiel-fabrikanten hebban niet gerust fftvorens de talrijke proeven Inzake wasoh- fcn kleur-echt materiaal alleszins bevredi- resultaten hebben gegeven. De zijden weefsels worden dan ook mooier en voldoen aan hooge hen. In den beginne, nu wellicht reeds Jen twintig jaren geleden, kwamen de komende jaargetijden zal men druk be werkte zijden weefsels zien, bloemen, moe zen, dieren-figuren, gestyleerde bladeren en nog veel meer. Het eerste model is bijzonder vlot, heeft een ruim schootje en om het middel een ceintuur; tweebaans rok. Ruimt yolaut van effen zijde. tcrste weefsels in den handel en waren de draagsters van kunstzijden japonnen nog 'niet zoo buitengewoon enthousiast. De al- gemeene klacht was, dat kunstzijde zoo kreukelde en men een japon na enkele malen gedragen te hebben, weer moest opstrijken. De kunstzijden weefsels, die thans in den handel zijn, voldoen aan de meest strenge eischen, wat materiaal, kleur en kwaliteit betreft Vanzelfsprekend zullen de neter kwaliteiten ook weer voldoen. De De middelste japon Is in prinses»» mo del, heeft echter een puntig toeloopeinde middenbaan en een aardige garneering aan den hals van effen zijden plissé's. Het rechter model is zeer modern en zeer geschikt voor zéér slanke figuren. De mouwen hebben ruime poffen aan don bo venarm, hoog gesloten hals, even gedra peerd en bovenstuk, dat aan voor- en rug zijde met scherpe punt op de midden- naar van de rok valt Om van te smullen Nu we al zoo'n prachtig weer .hebben gehad in dit voorjaar, ls onze voorjaarsver rassing wel bizonder op haar plaats. De pre mie, die wij beschikbaar hébben, om de le zeressen van ons blad een genoegen te doen, is van zoo'n grooten omvang, dat het on verstandig zou zijn, er niet eens kennis mee te maken. Het Voorjaarsmodéblad (dit is de pre mie) bevat meer dan honderd uitstekende modellen: meer dan hónderd illustraties vonden er een plaats in; een geheele hand- werkpagina met handwerkjes om van te smullen; allerlei waardevolle, welhaast on schatbare gegevens; ziedaar in slechts zeer weinig woorden, wat er zooal in dit prach tige Voorjaaramodeblad staat. En dan héb ben we nog niet eens gesproken van de aardige prijsvraag met een groot bedrag aan prezen. Enfin, de lezeressen moeten zelf maar zien, door dit prachtige blad aan te vragen bij de Redactrice Damesrubriek, Nieuwe Havenstraat 68, Den Haag en twaalf cents aan postzegels bijsluiten. De premie wordt dan verder kosteloos toegezonden. Doe het spoedig! Rusturen der huisvrouw moeten ontspanning brengen. Sommige huisvrouwen verstaan de kunst niet om inderdaad uit te rusten. Wanneer zij een wandeling in de vrije natuur ma ken, breken zij zich het hoofd om de gas- trekening. Hebben zij bezoek, dan dwalen hare gedachten telkens af en overleggen zij bij zichzelf wat zij de volgende dag koken. Al deze futiliteiten, die van zelf in orde komen, brengen de gedachten van deze huisvrouwen niet tot rust. Zij benutten den tijd, die haar ontspanning moet geven op geheel verkeerde wijze. Tusschen de rust pauzen, die ook de huisvrouw zoo hoog noodig heeft, moeten JteRe gedachten aan 'huishoudelijke zorgjes en werkzaamheden worden uitgeschakeld. Wil zij zich met een of ander bezighouden, dan zal dit iets moeten zijn. wat geen verband houdt met hare dagelljksche bezigheden. Het lezen van een boek kan haar gedachten in geheel andere banen leiden evenals het brengen van een bezoek of ontvangen van vrien den. De huishouding zal echter geen on derwerp van gesprek moeten uitmaken; er is buiten deze om genoeg te behandelen, dat de gedachten wisseling op een hooger peil doet komen. Kinderen helpen in de huishouding. Het voorjaar leent zich bijzonder goed om de kinderen allerlei werkjes in de huis houding op te dragen. „Waarom?" vraagt gij. Het mooie weer, het frissche trekt hen naar buiten en wan neer moeder vroeg klaar is, dan is een wan deling met haar «en groot genot. Zonder dat de kinderen de kleine plichten als een last gevoelen kan men hun gemeen- .schapszin aankweeken. Kinderen helpen graag bij allerlei huishoudelijke werkjes, wanneer zij echter tactvol opgedragen wor den. De vreugde, moeder werk uit de han den te nemen, geeft hen reeds veel voldoe ning. Kort geleden kwam een klein meisje uit school thuis en zeide enthousiast: „Moeder, ik wil je helpen", waarop deze stuurs ant woordde: „Je wilt,? Neen, je moet helpen!" Na dit antwoord was de vreugde van het kind gebroken. Indien de moeder zoo ver standig geweest was de hulp met een vrien delijk gezicht te aanvaarden, en het kind had doen gevoelen, dat zij er inderdaad mee geholpen was, dan zou het aangespoord geworden zijn ook een andere maal vrij willig een handje uit te steken. Groote kinderen, zoowel jongens als meisjes hebben een dagtaak, die regelmatig uitgevoerd móet worden. Zijn er meerdere meisjes, dan wordt de taak afwisselend ver deeld Jongens kunnen even goed als meis jes bedden afhalen, tafel dekken, afdrogen en allerlei andere dingen doen. Het begrip van verantwoordelijke t« zijn'speelt hier een groote rol en het kind is verstandig genoeg in te zien, dat hij in het belang van het geheele gezin werkt. Ongemerkt zal de moeder nagaan of alles goed gedaan wordt, het kind moet echter aanvoelen, dat er vertrouwen in hem gesteld wordt. Kleine opdrachten, waarvoor een kind verantwoordelijk is voeden het op om later zijn taak in de gemeenschap als vanzelf sprekend uit te voeren omdat het geleerd heeft dat slechts door samenwerking iets verkregen kan worden. Ten slotte geeft het de moeder eveneens verlichting, wanneer de kinderen haar werk uit de hand nemen, niet alleen omdat ze moeten, maar omdat ze het gaarne wil len. Kinderen, die vroeg leeren de beteékenis van het woord plicht te begrijpen, zullen «r later niet als een last tegen opzien, doch deze met liefde vervullen. Gezelligheid kent geen tijd. Veranderingen in de woning. Goede verliohting vereischt. Ieder mensch haakt wel eens naar ver andering en wanneer men Jarenlang de zelfde meubels heeft en geen groote uitga ven kan doen om aanvullende dingen te koópen, dan geeft verplaatsing van meu belde zeer vaak voldoening en het gevoel van iets anders. De schoonmaaktijd leent zich hiervoor goed, omdat men dan meer malen laat behangen of wacht met het koopen van nieuwe gordijnen e.d. Soms zelf is het mogelijk huis- en zitkamer om te wisselen en indien men dan in verloren oogenblikjes wat aardige kussens, een buf- fetlooper en dergelijke nieuwigheden aan brengt, zie, dan heeft men weer eens een geheel ander, frisch idee van zijn omge ving. Men lette by de keuze van behang vooral in donkere kamers, op lichte kleu ren, die thans meer dan ooit zeer veel ge vraagd worden en bij voorkeur geen bloe men of motieven, hetgeen iets onnuttigs geeft. Van niet minder groot belang voor de sfeer van een kamer zijn de lampen, die onze kamers op de juiste wijze moeten ver lichten. Men ziet veel kronen, die echter in den regel geen prettig licht geven, althans niet, indien men er bij wil lezen of wer ken. Deze kronen, die men zoowel in koper met imitatie-kaarsen ziet als in moderne houten uitvoeringen en zes soms meer licht bolletjes hebben, verspreiden in verhou ding tot het aantal lampen veel te weinig licht. In de huiskamers, waar men 's avonds om de tafel werkt, moeten lampen zijn, die een directe verlichting geven, op schrijf tafels kan een aparte studeerlamp worden geplaatst. In keukens zijn de groote witte oliën, die hoog tegen den zolcter geplaatst zijn wel ideaal te noemen, daar zij geen schaduwen veroorzaken en de huisvrouw een goede verlichting geven bij koken, af- wasschen e.a. werk. Vaak wordt nog een reflector boven de gloeilamp aangebracht, hetgeen vooral noodig is bij lampen, die geen witte binnenvoering hebben. Niets vermoeid zoozeer, dan onvoldoende licht op tafel. Indirect licht heeft men meer malen op slaapkamers, waardoor een ge dempte verlichting gegeven wordt. Schemerlampjes geven steeds een gezel lige sfeer zoowel die welke hier en daar langs de wanden geplaatst zijn als die welke aan de muren bevestigd worden. De prijzen hiervan zijn zóó aanmerkelijk veel lager, en het lichtverbruik zóó gering, dat men zich de weelde hiervan niet be hoeft te ontzeggen. Zelfs indien men 1 stopcontact in een kamer heeft, kan men toch zeker drie schemerlampjes plaatsen met een stekker voor drie lichtpunten. Meer licht, meer gezelligheid, niet waar, vooral het gedempte licht der schemer lampjes, waarbij wij zoo genoegelijk met onze huisgenooten op bezoek kunnen keu- vélen entevens tot rust komen na een dag van volbrachten arbeid. Baby wil niet slapen. Vele jonge moeders zijn soms ten einde raad, omdat baby niet wü slapen. In zeer vele gevallen zijn zij of welmeenende fa- müleléden hiervan de schuldige, want nau welijks geeft het kleintje door een enkel geluid zijn aanwezigheid te kennen, of overbezorgde moeders, vaders, grootmoe ders ijlen naar het bedje. Heel spoedig be grijpt de kleine dit en wü niet meer alleen gaan slapen. Men begint te zingen, houdt het handje vast en hier ligt het begin van een verkeerde opvoeding verscholen. Kinderen van»een jaar en ouder moeten weten, dat zij alleen moeten gaan slapen en alle gevoelsoverwegingen van de zijde der moeder moeten op zijde gezet worden. Geen vergoedl ijkend „even maar blijven", doch streng de hand houden aan wat noodig en goed ie, wordt op dezen leeftijd ver eischt, wil men niet de slavin der kinderen worden in de toekomst. Zij moeten leeren, dat er een vaste wü boven hun willetje staat, waaraan zij zich moeten onderwerpen. Temperamentvolle kinderen zullen door hun^ driftig 'huüen zelfs geheel van streek raken, doch ook dit kan tijdig door de moeder voorkomen wor den, nJ. door ze vanaf hun prilste jeugd niet te verwennen. Komt het wellicht voor, dat een driftig'kind zich dermate van streek heeft gebracht door zijn huübuien om niet te willen slapen, dat hij trilt en nerveus anöct, dan wordt een lauwe wikkel om rug en borst gelegd, afgedekt met waterdicht# stodf en een wollen doek. Hij wordt matig toegedekt en moeder „gaat uit de kamer, zijaa inslapen zal spoedig volgen. Lichaamsverzorging 's morgens en 's avonds. Morgens. 1. 10 minuten gymnastiek en diepe ademhalingsoefeningen bij open venster. 2. Lauwe of koude douche of afwas- sehing naar gelang van jaargetijde. Indien men geen badgelegenheid heeft de huid met masseerborstel afborstelen, waardoor de bloedsomloop bevorderd wordt. 3. Na het wasschen van gezicht en hals worden deze luchtig ingevet en met de vingertoppen geklopt. 4. Ontbijt bestaande uit volkoren brood en fruit, 's Zomers karnemelk in plaat» van thee. 'g Avonds. 1. Gezicht Invetten met vette crème, deze eenige minuten laten inwerken en met een zacht doekje of plukje watten verwij deren. 2. Massage en voetbad, daarna de voeten zoonoodig met vaseline invetten. 8. Tweemaal per week een wisselvoet bad, vooral indien men last heeft van koude voeten. 4. Eenige malen diep ademhalen en lich te gymnastiekoefeningen maken. 5. Minstens drie maal per week om tien uur naar bed. ZONNESCHERMEN EN PARASOLS kom men zeer goed schoonmaken door at uit te spannen en eerst met koud water tel overgieten, daarna met een borstel m0 zeep borstelen en de zeep in laten trekke^ nogmaals overgieten met water en uitge spannen laten drogen. KEUKENWENKEN. Kruiden moet men nimmer lang am laten stoven, doch ze op het laatste oogeo» blik door groente, soep of saus doen. Ragout van wild is veel smakelijker wazv neer men het eerst braadt, daarna pas lét ragout bereidt. MEISJESJURK MET BROEKJE. G 32. Waschbare linnen, katoenen of van an dere weefsels gemaakte jurken worden 'm zomers zeer veel met eenzelfde broekje gedragen, dat aan bovenkant en pijpjes met elastiek wordt afgewerkt. Het jurkje zal heel lief zijn in een lichte kleur, doch kan eveneens van bedrukt ma- teriaal gemaakt worden. De pas is aan de rugzijde recht en heeft vóór een aardige lijn. Sluiting met kleine perlemoeren 1 jes. Wit garnituur. De zijkanten zijn, men ziet op kleine afstanden ing Prijs der patronen 25 oent plus 5 cent voor adim. voor meisje» van 46 jaar. MODERNE ZOMERJAPON. G 89. De luchtige zomerweefsels zijn hijzonder druk en kleurig, doch zullen ongetwijfeld een vroolijk geheel vormen. In het bijzoa- der wordt de nadruk gelegd op de vorm van het armsgat, dat hier een nagenoeg rechte lijn heeft. De hals is gedrapeerd, en wij willen er nog even de aandacht op vestigen, dat het midden-voorpand langs een schuine draad gelegd moet worden, aangezien men anders geen mooie plooien krijgt. De mouw sluit om de pols, heeft een klein splitje, dat met lusjes en knoopjes wordt gesloten. De midden-voor- en achterbaan loopen door tot het middel, terwijl afgeronde zij- banen worden aangebracht, zoodat men mooie klokken krijgt aan den onderkant. Prijs 25 cent plus 5 cent voor adm. Maten 40, 42, 44, 48. BON VOOR GOEDKOOPE PATRONEN. Op te zenden aan „Het'Practisch Mode blad", Postbus 30, Den Haag, giro 203201. NAAM: STRAAT: PLAATS: Patroon NoMaat..., Hierbij ingesloten aan postzegel». Indien u tevens het laatste nummer vtm „Het Practisch Modeblad" wenscht te ont» vangen, gelieve u 10 cent extra in té slate- ten.

Soester Courant | 1936 | | pagina 2