OPENING -• TH. BOEKENOOGEN LEVENSM10DEL EN BEDRIJF ZATERDAG 6 JUNI AS, - SOESTDIJK - Ook U eüttemgjkwo::e mökij. van een van onze moderne naar de eischen des tijds ingerichte op DES NAMIDDAGS Vredehofstraat 7 (Nieuwerhoek) Depot vesr Soest: Het Handelshuis Soestarbsrgschestraat 51 Tel. 400 Voor Soestdijk: Gesrge do Haan Van Wesdestraat 44 - Te ef. 670 UUR mrm m CfleiflLflfiN2ö TELEE3254 SO. S i &BEÈGSCrffeN VLIEGENIER. Zat er igmorgen vond op het vliegveld te SoesterLereen opzienbarend ongeluk met «en s hiti:rende zelf-redding plaats. De jongr pas-beëedigde reserve-tweede lui tenant Bo an ateef even na 10 uur op met het zeer elle jachtvliegtuig, de Fokker D 17, voor h maken van een manoeuvre-vlucht boven Soe erberg. Het vliegtuig steeg tot op 20c.M. hoogte en de bestuurder liet het volt -ns zijn wil keeren en %venden, dui ken en kantelen. Te ong. kwart voor elf echter zagen de genen, die de oefeningen met het oog volg den, hoe de machine plotseling tot staan scheen te komen, dook en stortte, alsof het de vleugels verloren had, naar beneden. Volgens de mededeelingen van luit. Bo- daan maakte hij een tonneau-oefening, toen hem plotseling een wegvliegend voorwerp met kracht tegen zijn arm sloeg, en hem he- vige p'jn veroorzaakte. Later bleek dan ook, dat dc arm juist boven de kom gebroken ■was. YVkt het precies was, is niet meer uit te maken. Alles ging zeer snel, want on middel ijk dook het gebroken vlicgtu g recht standig naar beneden en stortte met duizeling wekkende vaart naar beneden. Voor luit. Bodaan bleef slechts één weg tot redding: de sprong met de parachute. Met buitengewone tegenwoordigheid van geest moet deze dappere vliegenier gehandeld heb ben. Met een zóó gekwetste arm er in sla gen de alleen theoretisch aan hem bekende sprong voor te bereiden, getuigt van onge looflijke moed en kracht. Met zijn onge kwetste arm rukte hij de riemen tos, wrong zich koelbloedig uit de cockpit en sprong. Met zijn gewonde arm moest hij helpen om het valscherm te doen openen. Onder hem snelde het vliegtuig omlaag en boorde zich in het militaire vliegveld, waar het geheel vernield gevonden werd. Door de gunstige wind slaagde de koene piloot er in, veilig de rand van het vliegveld te bereiken. Zonder veel letsel kwam hij op den grond terecht, doch werd, na door Dr. Brouwer te zijn behandeld, onmiddelijk naar het Diaconessenhuis te Utrecht overgebracht. De armbreuk was niet ernstig, doch de arts achtte een voorloopige isolatie noodig om de gespannen z nuwen van den vlieger weer geheel tot rust te brengen. Het voort durend praten met belangstellenden over het gebeurde kon schadelijk zijn voor zijn buit- tengewoon beheerschte gevoelszenuwen. Een piestatie van een echt Hollandschen jongen, waarop het Vaderland trotsch mag Zijn. POSTDUIVEN-VEE. ,DE ZWALUW". *em de gehouden wedvlucht vanaf Noijon, op 17 Mei met deelname van 295 du; ven, is als volgt: G Sukel 1-23-40, J. Pot 2-5-19-20-27-31 44-45-48-54, Sj. Rijksen 3-9-42» LI. Sitter 4-70, D. Radstok 6-51-62, T. Dorrestein 7-50-72, A. Dorrestein 8-25-53-63, J. Rijksen 10-46, J. .Groen n-32, W. Nieuwenhuis 12-26-74, H. Polhman 13-6-55, A. Janssen 14-28-37-66, J. Burgsteden 15-59, H Schouten 17-34» A. Rijksen 18-24-30-35-67, B. Groeneveld 21-39 57-69-73, G. Visser 22, C. v. Soest, 29. G. Haks 33-52-68. H. Smit 36, W. C. Priem 38-43, G Teeken 41-60, B. v. Boeyen 47, J. Gaasbeek 49-58, A. v Asch 56-64-71, J. Herwaarden 61. C. Karstens 65- Gelost te 630 uur. iste duif 11 uur 48 min 23 sec., 74ste prijsduif 12 uur 43 min. en 47 sp< HOTEL-PENSION DE BOSCHVIJVER". Dinsdagmiddag werd l et geheel verbouw de en gemoderniseerde ,otel-Pension „De Boschvijver", gelegen aan de Soesterberj sche Straatweg 107, opnieuw geopend. Alle Inwoners van Soest en ook velen daarbuiten Is dit huis bekend onder den naam „Den nenhof". Thans is dit onder directie van den heer Speerstra ingericht tot een buitengewoon aantrekkelijk vacantie-oord. Door een draaideur geeft de hoofdingang «chter het beschaduwd terras toegang tot leen hal, gezellig met rieten meubelen inge richt. Aansluitend de keurige eetzaal met verschillende familie-tafeltjes, in 't geheel een plaatsruimte voor ca. 40 personen. Achter de eetzaal bevindt zich de conversatiezaal, smaakvol ingericht met diverse zitjes van mooie clubfauteuils en lage tafeltjes. Zelfs vormen wegneembare schutten aparte boxen, elk voorzien van -rigen verlichting. Deze zaal is eveneens beschikbaar gesteld voor het hou den van vergaderingen, soirée's> bruiloften etc. Ter amusement der gasten zijn een sjoel bak, familiebiljart, tafeltennis-gelegenheid e.d. aanwezig. De hotelkamers zijn keurig en aan trekkelijk ingericht, en tot in de puntjes ver zorgd wat comfort betreft. Zelfs naaigerei ontbreekt niet! De heer Speerstra was zoo vriendelijk ons rond te leiden, ook door keuken, kelders en bar, zoodat do indruk volkomen was. Vanuit het kantoor met glazen wanden kan men de gcheele benedenverdieping alsmede de terrassen overzien. Alle verrekken, ook dc toilets en douche cel zijn van centrale verwarming voorzien, de slaapkamers eveneens van warm en koud stroomend water. Vóór dft opening werden ook de verschil lende Soestcr vereenigingen in de gelegenheid gesteld „De Boschvijver" te bezien. Wij vvenschen den heer Speerstra veel suc ces met zijn nieuw hotel, dat inderdaad aan Ce eiscben des tijds voldoet. De verbouwing geschiedde onder leiding van architect Jonker. eeweiders en -mesters, d'e door de abnor male tijdsomstandigheden in ernstige finan- cieele moeilijkheden zijn geraakt. Deze uit keering wordt vastgesteld op f 20. per rund, dat is begrepen onder het aantal bij de inventarisatie vau de maand Mei 1935 opgegeven in de rubriek „Mestvee en vee, bestemd om vet te maken". Voor deze uitkecring komen alleen in aanmerking die vceweiders en -mesters, die aan beide hierna te noemen voorwaarden voldoen: l. dat zij niet zijn of worden aange slagen in de Rijksinkomstenbelasring voor het belastingjaar 1935/ b. dat het aantal te hunnen name bij de inventarisatie van Mei 1935 getelde stuks rundvee met uitzondering van het bij die inventarisatie getelde aantal mannelijk en vrouwelijk jongvee, jonger dan een jaar en mestkalveren, tenminste drievierde bestond uit vee, opgegeven in de rubriek „mestvee en vee, bestemd om vet te maken". Degene, die aan beide onder a. en b. ge noemde voorwaarden voldoen, kunnen zich wenden tot het Regeeringsbureau voor de uitvoering van de Landbouw-Crisiswet 1933, Lange Voorhout 1 en 3, te 's-Gravenhage, ter bekoming van een aanvraagformulier. Zij dienen daarbij duidelijk hun voorletters, naam en volledg adries op te geven. Deze fomulieren zijn slechts verkrijgbaar tot 23 Juni 1936. Na dat tijdstip zullen, geen aanvragen meer in behandeling worden genomen. Keurig, dathad ik niel gedachll 5al lï werkelijk opgeknapt. Ik ben' blij dat ik het bij „Actief Heb laten jtöomen. Dat is voor zulk werk toch wel j e zaak. Probeert U het ook eens! UI TKEERING AAN VEEWEIDERS. C»Gijle reeds werd bekend gemaakt, zal •oTlMn overgegaan tot uitkeering aan de AANBESTEDINGEN. Teneinde te onderzoekenof het ophalen van asch, afval, vuilnis e.d. langs de woon huizen op voordeeliger wijze geschieden kan, dan het thans door de Openbare Gemeente werken gebeurt, werd Dinsdag ten Raadhui- ze door B. en W. een openbare aanbesteding dienaangaande gehouden. O.m. was in de condities vermeld, dat van Gemeentewege voorzien zou worden in een vuilnisauto, alsmede in de bijlevering van olie en benzine voor een tijdperk van 12 maanden, terwijl eveneens vastgesteld was, welk uur loon (z.g. contract-uurloon) door de toekom stige exploitanten aan hun personeel moest worden betaald. Zeven inschrijvingen kwamen in als volgt: W. v. d. Akker f 1500.J. H. Belt f 1937. D. J. Brons f 2474.W. A. Deys f 2790. G. v. Dijk f 2995.W. Blankenberg en C. Dorresteyn f 3120.W. v. Asch f 3720. Eveneens werd ten Raadhuize door B. en W. aanbesteed het rioleeren, afwerken en aanbrengen van een pak- en deklaag van een vijftal wegen te Soest en Soesterberg. Aan- besfêëd werd in onderdeelen en in massa. De inschrijvingen voor het geheele bestek waren als volgt: Arend Oddens, Baarn, met Carpave" f 32.740.id. met „Odsheman." f 30.400.N.V. Bitumenweg Utrecht, met grof dicht asfaltbeton f 33.690.id. met koud- asfalt „Shellmaeadum" f34,835.id. met koudasfalt „Carpave" f35950.Fa. P. B. Huberts te Nijmegen f34.509.Fa. N.V. v.h. Gebr. Hogenbrink, Laren (N.H.) met warm asfaltbeton f 36.454.id. met koud- asfaltbeton „Monophalt" f36.854.id. met „Monophalt" klinkers f36.854; N.V. Koud asfalt te Utrecht f36.600.Fa. Otto Linzel te Soest met koudasfalt „Litophalt" f 36.619. NiV. Bazalt Mij. Zaandam f37.260.N.V« Konings Wegenbouw te Oss, koudasfalt „Li- thofalt" f37.200.N-V. Geruischlooze W.eg Jieemstede, koudasfalt „Gewekofalt" f41.850., id. teerslakken en „Geewko" f43.190. De raming bedroeg f 33.000. E. S V. A. C. Zaterdagmiddag (30 Mei) speelt een E.S.- V.A.C. juniores elftal tegen het elftal van de M.U.L.O. School van den heer v» d. Wal Dit elftal legde dit jaar beslag op den isten prijs van de schoolvoetbal-wedstrijden Aanvang der wedstrijd 3 uur; terrein Burg. Dekethpark. Maandagavond (2de Pinksterdag), aanvang half zes, wordt op het E.S-V.A.C» terrein een wedstrijd gespeeld tusschen twee elftallen be staande uit scheidsrechters. Het eene elftal bestaat uit Utrechtsche scheidsrechters, het andere uit scheidsrechters- distrct Amerisfoort. Daar de meeste scheids rechters vroeger uitstekende voetballers waren en nog zijn, belooft deze wedstrijd zeer interessant te worden. De Amersfooortsche scheidsrechters b.v. verloren met de Paasch- dagen slechts met 43 van een volledig Veencndaal. Het E.S.V.A.C» bestuur zal nog trachten dezen wedstrijd te doen voorafgaan door een wedstrijd te organiseer en voor het ie elftal. Aanvankelijk was om half vier vastgesteld de wedstrijd E.S-V.A.C» I SOEST I; deze wedstrijd gaat echter niet door, daar het be stuur van V.V. SOEST op haar toezegging ter elfder ure is teruggekomen en niet wenscht te spelen. POSTDUIVEN-SPORT. Dopr^de P.V. ,De Zwaluw" alhier, werd 24 Mei een wed vlucht, gehouden vanaf Com- pegne (Frankrijk), afstand 352 K.M., met delname van 235 duiven De uitslag hiervan is als volgt. H. Schouten 1, A. A. Dorrestein 2-39-59, A. Rijksen 3-15-21-22-25, G. Haks 4-19, B. Groeneveld 5^34-57, J- Pot 6-31-32-33-36-41 42-55, H. Pólhïpan 7, W. Nieuwephuis 8-18- 30-49-53, S. Rijksen 9-14-20-52, J- Groen 10- 27, C. v. Soest ir, J. Mulders 12, D. Rad- stok 13-40, H. v. Sitter 16, G. Teeken 17-54, J. Burgstede 23-24-44,. R- '.Bokma 26, G. Visser 28-35-38-43, C. Karstens 29-51, J. Rijksen 37, T. Dorrestin 45, J. Gaasbeek 46, H. Smit 47, B. v. Boeien 48, G. Sukkel] 50-56, J. Kruseman 58- Gelost te 8 uur. iste duif 1 uur 30 min. 17 sec. 59e duif 2 uur 30 mini. 44 sec. Na de pauze voerde het ensemble De Graaf op zeer verdienstelijke wijze het blij spel De Aardschok" op. recht uitbundig genoten. Hiervan werd te- ARBEIDSBEURS. De stand op heden is 395 werkzoekenden, w.o. 38 metselaars, 58 opperlieden, 55 losse arbeiders, 53 grond arbeiders, 11 transportar beiders, 8 landarbeiders, 7 fabrieksarbei Iers, 8 schilders-behangers, 3 monteurs, to chauf feurs, 24 timmerlieden, 20 tuinlieden, 7 kan toorbedienden, 5 boekhouders, 3 reizigers, 5 winkelbedienden, 5 werksters, 3 eleclricicns, 8 stucadoors, 4 loodgieters, 6 slagers Aantal werklooze mannen boven 18 j. 375; onder 18 j. 6. Aantal werklooze vrouwen boven 18 j. 10; beneden 18 j. 4. GEVONDEN VOORWERPEN. Pak Duitsche Marken, Politiebureau; porte- monaie m. inh., idem; blauw velours dames hoed, idem; fietstasch m. inh., idem; vul;"-n- houder, Soesterb.str. 9; voetbal, Koningmne- laan 8. Vermoedelijk uit Soest meegeloopen: Bouvier, Stichtsche Asyl voor Dieren, llou- tenschepad, Utrecht. om daarna op geestige wijze de schaakstuk ken en hun houding op het bord te vergelij ken met maatschappij en huisgezin. Vooral de vergelijking met de Internationale politiek, waarbij de Volkenbond de positie inneemt van de Koning van Europa, die, evenals de Ko ning op het schaakbord slechts één stapje vóór- of achteruit kan, bleek zeer geslaagd. Spr. eindigt met een „proficiat" aan de Soes- ter Schaakclub. De feestrede werd uitgesproken door den voorzitter der Stichtsch-Gooischen Schaakbond, de heer J. v. d. Water. Spr. memoreert de oprichting en groie der club. Begon men in 1922 met 15 leden, thans telt men er een 60-tal. Thans zijn de tientallen met door slaande cijfers geplaatst resp. in klasse ia, 4a en 4c. Het feit, dat het de Soester Schaak club mocht gelukken, de vijftiende partij EuweAljechin in haar midden te doen spe len, haalt spr. aan als een loffelijke bijzonder heid. De bloei der club acht spr. te danken aan de energieke en organisaatorische leiding van den Soester schaker de heer Schreuder. Ook de heer Timmer, reeds vanaf de op richting penningmeester der S.G.S.B., ontving een woord van warmen dank. De heer P. Jungman, bestuurslid der Kon. Ned. Schaakbond hield een propagaana-rede. Na een algemeene voorspraaak, gewijd aan het koninklijk spel, wijst spr. er op dat het schaken reeds lang niet meer een spel van standing is, doch voor iedereen bereikbaar. o6 als SCHOOLVOETBALWEDSTRIJDEN. Woensdag 20 Mei was de laatste dag van de door Esvac georganiseerde schoolvoetbal- wedstrijden. De uitslagen der wedstrijd warent Afdeeling A (L.O.) Hoek A v. Wely A o2 Hoek B v. Wely B 11 v. Wely B v. Wely A Afdeeling B (M.U.L.O.) v. d. Hucht A v. d. Wal A De respectievelijke eindstanden zijn volgt: Afdeeling A (L.O.) v. Wely A 4 4 Hoek A 4 3 v. d. Hucht 4 1 v. Wely B 4 0 Hoek B 4013 Afdeeling B (M.U.L.O.) v. d. Wal A 2200 16—0 4 d. Wal B 2100 6—5 2 v. d. Hucht A 2002 o17 c Zooals uit bovenstaande standen blijkt, leg den voor afd. A v. Wely A en voor afd. B d. Wal beslag op den eersten prijs. Direct na afloop reikte de E.S.V.A.C.- voorzitter de wisselprijzen voor 1936 aan de aanvoerders der winnende elftallen uit, na dank gebracht te hebben aan de H.H. hoof den en onderwijzers der deelnemende scholen voor de medewerking dat deze wedstrijden konden plaats vinden en voor het vlotte en sportieve verloop van dit geslaagde voetbal festijn voor de jeugd. 20o 5—2 5 *3 219 -9 kunt de wasch uit huis doen. Er zijn geen bezwaren. Vraagt U eens het tarief „Man- gelwasch",Huis- houdgoed ge mangeld. lijfgoed geperst, 25 cent per K.G, m PROPAGANDA-FEESTAVOND DER SOESTER SCHAAKCLUB. Zooals reeds in de bladen bekend gemaakt was, wilde de Soester Schaakclub de behaalde kampioenschappen harer drie tientallen tijdens de competitiewedstrijden der Stichtsch-Gooi schen Schaakbond, en de promoties, daaraan verbonden, niet onopgemerkt laten voorbijgaan. Alle neutrale sportvereenigingen hadden een uitnoodiging ontvangen voor den avond, te geven in hotel „Eemland", op Woensdag avond j.1. In zijn aanvangswoord riep de heer Schreuder, voorzitter der club, alle aanwezigen het welkom toe, in t bijzonder de drie spre kers. Op zijn verzoek werd een driewerf hoera uitgebracht op de drie tientallen. Nadat het Baarnsch Muziekensemble „Sap- pho" o.l.v. de heer D. J. Kuyzen zich had laten hooren in ,,De Lustspielouverture" van Keler Bela, werd eerst het woord gevoerd door den Burgemeester, Mr. G. Deketh. Spr. geeft in enthousiaste bewoordingen uiting aan zijn trotsch en blijdschap ten opzichte van de schitterende prestaties der Soester Schaakclub, Het is dan ook toe te juichen dat de A.V.R.O. een cursus geeft, geleid door den Wereldkam pioen zelf. Als oefening voor beheersching en hersenontvvikkeling is schaken voor het mannelijk als voor het vrouwelijk Nederland het spel bij uitnemendheid. Meer en meer wordt na schooltijd het klassikaaal schaakon- derricht aan de jeugd gegeven. Naar aan leiding van de op 2 April j.1. gehouden en- quete hiertegen van het Handelsblad, voert spr. een warm pleidooi voor de schakende jeugd. Naast lichamelijke oefening past gees telijke oefening. De schooljeugd zelf is en thousiast en spr. wenschte wel, dat alle Bur gemeesters toestemming gaven in hun plaats op de scholen het klassikaal onderwijs in te voeren. Met een „Heel Nederland moet het schaakspel kennen!" besloot spr. zijn rede. Het muziekensemble trad nog eens op, en de heer D'e Graaf, zeer terecht genoemd de schaker-dlchterzanger zong een paaar aller leukste liedjes met refreintjes, die gezellig meegezongen werden. In de pauze werd een tombola gehouden terwijl tevens loten verkrijgbaar waren voor de EuweAljechin loterij. RAADSVERGADERING De Raad onze: gemeente is in openbare vergadering bijeengeroepen tegen Donderdag 4 Juni 1936, des middags te 2 uur, ter be handeling van de volgende agenda: 1. Vaststelling van de notulen der ver gadering d.d. 20 April 1936. 2. Mededeeling van ingekomen stukken. a. Proces-verbaal van de opname van kas en boeken van den gemeente-ontvanger op 17 April 1936. b. Jaarverslag over 1935 der Rijwiclpad- vereeniging Gooi- en Eemland, waarin op genomen de balans per 31 December 1935 en de verlies- en winstrekening over 1935. c. Kostprijsberekening over 1935 van het gasbedrijf der Gemeente Amersfoort en op gave van den prijs voor Soest van het over het tijdval 1 Mei 1936 t/m 30 April 1937 te leveren gas. De door Ged. St. vastgestelde bedrijfs- rekeningen over 1933 en de gewijzigd vast gestelde gemeenterekening over dat jaar. e. Bericht van den heer E. v. Eeden, dat hij de benoeming tot lid van het bestuur der stichting tot beheer van het Soester Na tuurbad aanvaardt. f. Rekening over 1935 van de vereeniging E.H.B.O. betreffende de exploitatie van do ziekenauto. g. Een door Ged. St. goedgekeurd besluit van B. en W. tot onderhandsche verhuring van grond aan J. Noorlander. h. Een door Ged. St. goedgekeurd besluit van B. en W. tot onderhandsche verhuring van grond aan K. van Loon en K. C. Til- lemans. Een door Ged. St. goedgekeurd besluit van B. en W. tot onderhandsche verhuring van grond aan F. P. Verweij. j. Rondschrijven van den Minister van Bin* nenlandsche Zaken betreffende plaatselijk» protectie. k. Schrijven van J. Col jee, betreffende on* dersteuning, met voorstel de beantwoording daarvan door B. en W. alsnog goed te keu- n. 1. Adres van de Oudercommissie der Open* bare scholen in deze gemeente, verzoekend* invoering eener melkvoeding bij schoolgaan* de kinderen, met voorstel dit adres in han den te stellen van B. en W. om prae-advies. m. Mededeeling van B. en W. betreffende het bestaan van een commissie ad hoe voor het onderzoek in woningbouwaangelegen- heden. n. Beantwoording door B. en W. van vragen, gesteld bij rondvraag in de raads vergaderingen vanaf September 1935 t/m 20 April 1936, voorzoover daartoe thans nog aan leiding bestaat. 3. Vaststelling van besluiten tot begroo- tingswijziging: a. wijziging gemeentebegrooting 1935 overbrenging saldi van 1934; b. wijziging gemeentebegrooting 1935 reserveering voor aflossing op te sluiten geld- leening c. wijziging gemeentebegrooting 1935 diverse overschreden posten; d. wijziging gemeentebegrooting 1935 overschreden posten gemeentewerken; e. wijziging gemeente, en gasbedrijfsbegroo- ting 1935 overschreden posten gasbedrijf. 4. Voorstel tot verhooging van het in de begrooting 1935 geraamde bedrag wegens na- deelig saldo van het Soester natuurbad ovei 1935- 5. Voorstel tot het verleencn van een aan vullend crediet van f 867.40 aan maatschap pelijk hulpbetoon over 1935. 6. Voorstel tot toekenning van een extra vergoeding aan een tweetal ambtenaren in verband met vervanging van een ambtenaar in hoogeren rang. 7. Voorstel tot intrekking van het raads besluit van 29 Januari 1936 tot toekenn.ng van een toeslag van 200/0 op het aan B. Ka- relse, voorheen agent van pol tie te Soest, verleend pensioen. 8. Voorstel tot wijziging der straat- en aanlegbelastingvcrordening. 9. Behandeling van een verzoek van ged. staten inzake wijzig,ng der jaarweddenrege- ling van burgemeesters, secretarissen en ont vangers. 10. Voorstel tot vaststelling eener nieuwe salarisregeling voor het gemeentepersoneel. 11. Crediet-aanvrage van B. en W. voor aanschaffing van een tweedchandsch wals. 12. Crediet-aanvrage van B. en W. voor aankoop van een teekentafel. 13. Crediet-aanvrage voor aanschaffing van leermiddelen voor de openbare u.l.o. school.

Soester Courant | 1936 | | pagina 5