Soest Ingezonden stukken. Burgelijke Stand AUTOTOCHT N.C.R.V. Het Kgt in de bedoeling van het propagan- Ja-comité BaarnSoest een autotocht te or- ga niseeren op Woensdag 29 Juli a.s. Het plan is via Utrecht naar 's Hertogen bosch te rijden, alwaar gelegenheid zal wor den gegeven de bezienswaardigheden te be zichtigen. Tevens zal aldaar een kop koffie worden aangeboden. Van 's Hertogenbosch gaat de reis naar Nijmegen, alwaar de lunch zal worden ge bruikt, om daarna van de schoone omgeving te genieten. Op veler verzoek heeft de heer Joh. C. Francken te Utrecht zich bereid verklaard, dezen mooien tocht mede te maken en op een daarvoor geschikte plaats een opwekkend woord te spreken. Van Nijmegen gaat de tocht naar Arnhem, alwaaar het diner zal worden gebruikt en in dien de tijd het toelaat, zal ook hier iets van de omgeving worden bezichtigd. Van Arnhem gaat de terugtocht via Wa- geningen, Ede, Amersfoort naar Baarn. VertTek te Baarn 8 u. v.m. van den Brink. Vertrek te Soest 8 uur v.m. van het Ge meentehuis. 1 I De geheele kosten van deze reis: rijden, koffie^ lunch, diner enz. bedragen 53 85 p. p. Er zijn nog enkele kaarten beschikbaar naar men ons bericht. Wie daarvan eentje wil ontvangen wende zich tot het Comité te Soest, bestaande uit de heeren: S. v. Gor- kum, Lange Brinkweg 50a; J. Taffijn, Bos- •traat 90; P. Kuiper, Laanstraat 17. ZENDINGSDAG. De Zendingsdag der Gereformeerde Kerken in de Classis Amersfoort zal gehouden wor den op 20 Augustus a.s. in de bosschen van het Koninklijk Paleis van Soestdijk, die daar toe goedgunstig ter beschikking gesteld zijn idoor H.M. de Koningin. GESLAAGD.' Voor het toelating s-examen van het Baarnsch Lyceum slaagden Herman van den Akker, Ger Donker en Piet Dijkstra, leer lingen van de Chr. Nat. School, Driehoeks- ;weg 16, alhier. I Als leerlingen der v. d. Huchtschool slaag den voor hetzelfde examen Loesje Meinesz, Baridien van Beyma thoe Kingma en Lottie Pattijn. 1 ONZE 100-JARIGE. f Het is voor Toon Hilhorst op den I9en Juni een ware feestdag geworden, hoewel de 7 kinderen en 18 kleinkinderen, die allen te genwoordig waren, er meer van genoten zul len hebben. Want hoewel nog kras en hel der, kan een honderd-jarige nu eenmaal niet ws jongeren. Het trof leuk, dat zijn jtertje, naar 'hem vernoemd, deze zelfde dag 'haar eerste verjaardag vierde. Natuurlijk werd iij op Opa's knie met hem samen vereeuwigd. De dag begon voor den jubilaris met een gezongen Mis. Daarna kwamen de velen hem gelukwenschen, w.o. de Burgemeester, de i.Gem.-secretaris, de Wethouders, Notaris Ro mer, de beide Pastoors en de Insp. v. Politie. Talrijke felicitaties per brief en mooie bloemstukken brachten het hunne bij tot het feest. Bijzonder was het bezoek van den oudsten Inwoner van Soest, de ioil/2-jarige Geijten- beek, die per auto naar de Beukenlaan kwam, om zijn „kameraad" te bezoeken. Het twee tal heeft heel gezellig over „de oude tijd" zitten boomen, en daarna is er yan hun sa men een foto gemaakt. Des avonds te 8.30 uur, toen de heele fa milie voor het huis gezeten was, kwam de immer actieve Soester Harmonie aangemar- jcheerd en bracht zijn gewaardeerde serenade. Honderden menschen verdrongen zich rond de woning. Aan de overzij van den weg was om de woning. Aan de overzijde der weg was men zelfs op het dak geklommen. Het verkeer ,was ruim een half uur gestagneerd. De heer v. d. Broek,, oudste lid van P.V.O., hield een korte toespraak, waarop de instru menten het „Lang zal hij leven" inzette. Toen Hilhorst gevraagd werd, of hij ook een oud wijsje gespeeld wilde hebben, zei hij Iakoniek: „Die ouwe deuntjes, die ken in niet meer!" Dus speelde men maar het Wel bekende „Sarie Marijs", een blijvend *u c c esn umm ert j e. Den heelen avond vierde men binnenshuis nog dit groote feest. ZWEMMER VERDRONKEN. Vrijdagavond is in het Soester Natuurbad de militair W. uit Nijmegen, ingedeeld bij de Luchtvaartafdeeling, bij het zwemmen ver dronken. 1 Tusschen 8 en 9 uur werd W. in het wa ter niet goed, en verdronk zonder dat een ander zwemmer het bemerkte. Eerst te ii uur, toon men in ae garderobe een haak met kleeren overhield, kreeg men argwaan. Met dreggen is tenslotte het lichaam gevon den cn daarna naar Soesterberg overgebracht. Dr. Brouwer heeft bij de lijkschouwing ge constateerd dat waarschijnlijk de doodsoorzaak niet verdrinking, maar hartverlamming was. POGING TOT VERDUISTERING. Zondagavond werd in de garage v. K. alhier een auto gehuurd. Den volgenden dag ech ter werd deze garage opgebeld door een collega uit Veenendaaal, dat zijn Chrevrolct aldaar te koop was aangeboden. De eigenaar stelde onmiddellijk de Politie te Soest in kennis van deze poging tot ver duistering. Bij voorloopig onderzoek bleek, dat men '•rd enken kon een zekere S. uit Den Dolder, die verleden jaar ten nadeele van een garagehouder uit Zeist dezelfde truc trachtte uit te halen. Onmiddellijk werden de omliggende plaat sen gewaarschuwd. Maandag om 12 uur werd per politie.radio-omroep aanhouding en in beslagneming van het motorrijtuig verzocht. De Politie te Ede heeft de kans gekregen dit te doen, daar 's avonds om half 10 aldaar weer de Chevrolet bij een garage werd aan geboden. S- werd gearresteerd en met de wagen naar Soest overgebracht. Het bleek dat J de man niet geheel toere kenbaar is en niet voor rede vatbaar. Hij is aan de Justitie te Utrecht overge leverd. PAARD MET WOONWAGEN OP HOL'. Dinsdagavond kwam een zekere J. Schou ten, afkomstig uit Haarlem, met zijn woon wagen uit de richting Amsterdam gereden en wilde van de Kerkstraat de Birktstraat in rijden. Daar bedoelde straat nogal afloopt en op den wagen geen remmen waaren aangebracht, kreeg deze steeds een grootere snelheid. S. moest daarom het paard aan de teugels inhouden, hetgeen blijkbaar met zooveel kracht plaats had, dat een der teugels brak, waardoor de wagen onbestuur baar werd en met groote snelheid tegen een boom reed. Door de schok werd de eigenaar van den wagen geworpen. De beide rechter wielen gingen hem over de borst Het nu hollende paard sleurde de woon wagen, die steeds meer vaart had gekregen, de hellende weg af, hetgeen bevorderd werd door de massief rubber weibanden. De wa gen slingerde van den eenen kant naar de andere, sloeg tegen een vijftal boomen en kwam tegen de laatste boom zwaar bescha digd tot staan. Het onderstel werd geheel onder den wa gen weggerukt, terwijl de rechterwand ge heel versplinterd werd, zoodot het grootste gedeelte van het huisraad over straat rolde. j)e vrouw van Schouten werd uit de deur opening op straat gesmakt en bleef liggen. Eenige meters verder kon men het alleen voortrennende paard tot staan brengen. De doktoren Stroband en Rupert waren onmiddellijk ter plaatse en verbonden de slachtoffers. Schouten werd opgenomen met zware inwendige kneuzingen, diepe hoofd wonde en ernstige schaafwonden over het geheele lichaam. Zijn vrouw was eveneens overal bloedend geschaafd en bleek zeer overspannen. In de wagen bevonden zich drie kinderen, die echter met de schrik vrijkwamen. Alle leden van het gezin werden liefderijk opgenomen in hotel „De Viersprong". Treurig is het, dat wagen noch inboedel verzekerd waren. VKR n A "n TT T? T NTCl Dé raad onzer gemeente is in openbare vergadering bijeen geroepen tegen Maandag 29 Juni 1936, 's middags te 2 uur, ter be handeling van de volgende agenda: 1. Mededeeling van ingekomen stukken. 2. Benoeming van een hoofd der o.l. school in de Kerkebuurt, zulks wegens het niet aannemen van zijn benoeming door den heer K. Vondeling. 3. Vaststellen van besluiten tot wijziging der gemeente-begrooting: a. algemeene wijziging dienst 1935; b. algemeene wijzigeng dienst 1936; c. wijziging diensten 1935 en 1936, verband houdende met de opheffing van het grond bedrijf. 4. Vaststelling van diverse besluiten in verband met de salarisregeling van het ge- meenteperssoneel. B. en W. stellen voor te besluiten: a. tot invoering met ingang van 1 Januari 1936 van een vaste korting van 5 °/o op de salarissen en loonen van het personeel in vasten dienst met uitzondering van de ge meentewerklieden; b. om te voldoen aan den wensch van den Minister tot verlaging van de maximum-wedde van den concierge-bode tot f 1900. c. om te voldoen aan den wensch van den Minister tot verlaging van de maximum-wedde van den bevolkingsagent tot f2100. d. om de aan den rang van adjunct-com mies verbonden wedde te doen aanvangen op f 1000. 5. Voorstel tot verhooging van het voor schrfijloonen voor 1936 geraamde bedrag. 6. Voorstel tot verhooging van het bij de begrooting 1936 toegestaane crediet voor bestrijding der T.B.C. B. en W. vragen voor dit doel een aan vullend crediet van f 2.000. 7. Voorstel tot wijziging van de leges verordening. 8. Adres van A. H. van Wamelen en J. H. Slot, wonende resp. te Leusden en Hil versum, verzoekende een principieele beslis sing omtrent bebouwing van de terreinen van het buitenverblijf „Vredenhof", met voorstel van B. en W. B. en W. stellen voor afwijzend te be schikken, daar zij zich niet kunnen vereenigen met de voorgestelde bebouwing. Volgens het college zou een verkaveling moeten plaats hebben met slechts enkele villa's, dus een meer verspreide bebouwing, waarbij v ordt gelet op het ter plaatse aan wezige natuurschoon en bestaande bebouwing. 9- Voorsstel van B. en W. tot het ver- leenen van credieten: a. voor het aanschaffen van betonpaaltjes voor grensaanduiding van perceelen van par ticulieren in verband met plaats hebbende ka dastrale metingen; j b. ter voorziening in de administratie en de meting van gemeente eigendommen door aan neming van een ter zake kundige kracht op arbeidsovereenkomst. B. en W. vragen de volgende credieten; a. arbeidsloon wegens hulp bij opmeting' f 500. b'. aankoop kadasterpaaltjes f 104. c. belooning voor een op arbeids overeenkomst aan te stellen persoon voor administratie, meting en toezicht op gemeente eigendom f 750. d. inrichting administratie en tee kenbehoeften f 150. Totaal f 1504. 10. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de verordening tot heffing van het ver richten van keuringen ingevolge de Vleesch- keuringswet, in verband met een van de Ged. Staten ontvangen schrijven. u. Vaststelling van besluiten inzake ge meente-eigendommen, te weten: a. tot het in eigendom overnemen van een strook grond van de Wed E. Hilhorst, geb. J. van 't Klooster; b. idem van W. van Asch. 12. Behandeling van belasting-reclames. ARBEIDSBEURS. Het aantal ingeschrevenen bedraagt thans 403, te weten: 382 mannen boven 18 j., 6 on der 18 j.; 11 vrouwen boven 18 j., 4 onder 18 j., waaronder: 46 metselaars, 59 opper lieden, 25 tuinlieden, 36 timmerlieden, 48 losse arbeiders, 53 grondarbeiders, 8 landarbeiders, 9 transportarbeiders, 8 kantoorbedienden, 3 boekhouders, 3 winkelbedienden, 13 schilders behangers, 3 electriciens, 5 slagers, 10 stu- cadoors, 11 chaffurs, 4 werksters, 5 lood gieters, 4 huish. diensten. GEVONDEN VOORWERPEN. Badpak, Birkstr. 7; badpak, muts en hand doek, Bur. v. Politie; badhanddoek, idem; kosteloos belastingmerk, Beetsl. 46; autore servewiel, Postkantoor; belastingmerk, Bec- keringstr. 28; medaille, v. Weedestr. 32a; be lastingmerk, Beetsl. 2; sigarenkoker, Braam- weg 20; zaklantaarn, Koninginnelaan 54. Aangeloopen: Jachthond, Talmalaan 17; Pin cher, idem. GESLAAGD. Onze plaatsgenoote mej. T. van de Koppel, slaagde dezer dagen te Amersfoort voor de examens nuttige handwerken en handenar beid (sloyd). EXCURSIE HUISVROUWEN VEREEN. De afd. Baarn en Soest der Huisvrouwen- vereen. maakte bij fraai zomerweer een ex cursie naar de zilvervossenfarm „Silverstar", te Nunspeet- Mede hieraan verbonden was een tocht naar de florellen-kweekerij van de Ned. Heide Maatschappij te Faassen. De huisvrouwen werden op de „Silver star" in de gelegenheid gesteld met eigen oog en te. aanschouwen, hetgeen de heer v. hier «„dg» had laten zien in den afgeloopen winter. Te Vierhouten werd onder de dennen een koffiemaaltijd gehouden Het hoogtepunt van den dag was wel het bezoek aan de vischkweekerijen. In diverse vijvers worden hoofdzakelijk de soorten forel, karper, goudvoorn en zeelt gekweekt. Speciaal hiervoor ingerichte kel- derls in een gebouw vormen de plaats, waar jonge vischjes van de eieren af worden ge kweekt, om daarna naar de teeltvijvers te worden overgebracht. Dit alles geschiedt in voortdurend stroomend water. Van tijd tot tijd worden alle forellen op- gevischt, naar maat en omvang gesorteerd en daarna weer losgelaten in de verschillende vijvers. Dit dient ter voorkoming van het feit dat deze roofzuchtige visschen kleinere en onmachtiger familie-leden verorberen. Een en ander had groote bellangstelling en was dan ook zeer de moeite waard. Na de forellenvijver reed men nog langs het Udellermeer en daarna weer huiswaarts. KONINGIN EMMA MONUMENT. De ingekomen gelden voor de stichting van het Kon. Emma Monument, sinds de 'vorige opgave, ingekomen bij den heer M. C. v. d. Plas, penn.meester van het plaatselijk Comité, op zijn postrekening no. 45S75 zijn als vogt; P. J. C. T. f5A. P. fi.25, Wed M. F. S. H. de V. f2M. J. S. f2.50, J. S. f5.F. S. E* f 10.A. D. v. K. f2.50, Wed. Th. v. K. B- f2.50, Mevr- W. C. v. B. de R. fiH. M- f—J. B- f2.—, M. C. f3.Zr. J- H. f2.50, Mevr. N. S. I y te samen f41.25, totaal met vorige ogaaf f 110.25. JUBILEUM-ACTIE C.W-V. De Centrale Winkeliers Vereeniging gaat jubileeren. Op 5 Oct- a.s. zal het vijf jaar geleden zijn, dat de C.W-V. werd opgericht en viert zij dus haar eerste lustrum. Ter gelegenheid van dit heuglijke feit wordt in de maanden Juli en Augustus de Jubileum actie gehouden, welks bedoeling is de Soes- ter jeugd een prettigen en leeramen dag te bezorgen, waarvan elk kind, van zeven jaar en ouder, kan profiteeren. Aan deze actie kan behalve door de le den der C.W-V. ook worden deelgenomen door die winkeliers die om een of andere reden geen lid der vereeniging zijn; deze laatste betalen echter een kleine vergoednig. Alle winkeliers in Soest worden dus in de gelegenheid gesteld aan de actie deel te ne men. Eén uitzondering is gemaakt met be trekking tot de Sigarenwinkeliers. Deze kun nen aan een dergeliike actie niet meedoen, daar zulks bij- de Tabakswet verboden is. De deelnemende zaken zijn te herkennen aan een hun door de CAV-V. verstrekt raam biljet, hetwelk zij op duidelijke wijze in hun etalage zullen ophangen. Bij aankoop in deze zaken, tegen con tante betaling, wordf voor Iedere 25 cent een zegel verstrekt. Deze zegels moeten ge plakt worden in een boekje, dat door de C.W-V. dezer dagen door geheel Soest, huis aan huis, zal worden bezorgd. Elk volgeplakt boekje, dus met 400 ze gels, geeft aan één kind, van zeven jaar of ouder, recht op deelname aan in September te ©rganiseeren autotochten naar Rhenen met een bezoek aan Ouwehand's Dierenpark. Meerdere boekjes zijn kosteloos te ver krijgen aan het Secretaariaat der C.W.V., Sigarenmagazijn Raauwendaal, Torenstr. 10, alwaar tevens alle mogelijk gewenschte in lichtingen gaarne zullen worden verstrekt. Spaart de C.W.V. zegels! Ge doet er Uw kinderen een pleizier mee. Is het niet voor Uw eigen kinderen, wat belet U dan de kinderen van Uw familie, vrienden of bekenden te gedenken. Voor de beter gesitueerden onder ons is hier een pracht gelegenheid zich van hun goede zijde te laten zien, door de gespaarde zegels te geven aan de kinderen uit de helaas vele werkloozengezinnen. Stelt U zich voor met zoo'n volgeplakt boekje, wat U ten slotte niets gekost heeft, een der minder bedeelden een aangenamen dag te kunnen bezorgen. Dit op zich zelf moet al een genot zijn. Ouderen: Koopt bij deelnemers aan de Jubileum-actie; kinderen spaart de C.W.V. zegels en zorgt dat ge in September ook met de C.W.V. naar Ouwehand's Dierenpark op den Grebbeberg kunt gaan. OPENBARE VERKOOPING. In de advertentie,* voorkomende in het eerste blad van dit nummer, waarin Notaris A. O. Dammers een openbare verkooping aankondigt, staat vermeld Dinsdag 9 Juli 1936. Dit moet zijn Dinsdag 7 Juli. KONINKLIJKE GOEDKEURING. SOESTER VRIJW. REDDINGSBRIGADE. Het heeft bestuur en leden der Soester Vrijwillige Reddingsbrigade groote genoeg doening geschonken, dat de statuten harer vereeniging bij Koninklijk Besluit van 8 Juni 1936, No. 48, zijn goedgekeurd, temeer daar de daarbij onvermijdelijk groote kosten die hiermede gepaard gaan voor een zoo'n jon ge vereeniging beduidend zijn. Het mag dan ook hier met groote dank baarheid gememoreerd worden, dat de Maat schappij tot het redden van Drenkelingen, ge vestigd te A'dam, het mogelijk heeft gemaakt de Kon. goedkeuring aan te vragen door 50 pCt. der kosten voor hare rekening te nemen. Tot dusverre was de brigade ondersteunend lid der Ned. Bond, daar voor het lidmaatschap rechtspersoonlijkheid werd vereischt. Nu zijn de leden verzekerd, wanneer bij het pogen een drenkeling te redden, de redder .zelf het V *--1 mjxïTlüft Tcürv- sen voor een geoefend brigade-lid gering om zelf te verdrinken en groot om een dren keling model op den wal te brengen, terwijl bij een ongeoefende, al kan hij nog zoo goed zwemmen, de kansen omgekeerd zijn. Leert daarom reddend zwmmen! Die gelegenheid bestaat door lid te wor den van de Reddingsbrigade. lederen Maan dag- en Woensdagavond wordt in het Soes ter Natuurbad geoefend. Zijn er omstandighe den, dat ge niet in de gelegenheid zijt t6 zwemmen of te leeren zwemmen, dan is het allerminste wat ge kimt doen, donateur te worden van de Soester Vrijwillige Reddings brigade. De penningmeester zal U er dank baar voor zijn. Een verblijdend teeken mag het genoemd worden, dat veel zwemmers zich opgeven als lid en dat de oefenavonden zich in stij gende belangstelling verheugen. Voor het lidmaatschap geve men zich op bij den Secretaris, den heer J. Reiman Jr., Soesterbergschestr. 9 en voor donatie's bij den Penningmeester, den heer J. W- Quelle, Torenstr. 13, Soest. EEN MOOIE PRESTATIE I In een onzer vorige nummers hebben wij bericht, dat de heer P. Hendriksen uit Baarn lid van de wandelsport-vereen. „Dudok de Wit", welke vereeniging haar leden telt in Soest en Baarn, met den heer Jac. de Vries uit Delft was overeengekomen een wandel tocht rond het IJselmeer (400 K.M.) te on dernemen en deze tocht af te leggen in 4 dagen. Woendagavond (17 Juni) te ruim 11 uur zijn de heeren Hendriksen en de Vries van hun tocht, welke zij Zondagmorgen te circa 4 uur hadden aangevangen, weder in Baarn aangekomen. Een groote menschenmenigte uit Baarn en Soest, w.o. Mr. Dr. A- E. Schouten en Dr P. V. Astro, resp. voorzitter en geneeskundig adivseur der W.S.V. „Dudok de Wit", de Baarnsche Gymnastiek- en Schermvereeniging onder leiding v. d. heer J. Stevens, de muziek vereniging „Crescendo", onder leiding van den heer H. van Dapperen, waren op de Torenlaan bijeen, om de beide wandelaars, die vanuit Amersfoort vergezeld werden door de afd. Baarn van het Ned. Roode Kruis, onder leiding van sergeant Van de Weert en de W.S.V. „Dudok de Wit", te ontvangen. Hoewel als tijd van aankomst circa 9 uur was genoemd, werd het 11 uur en het geduld der wachtenden dus wel beproefd. Deze vertraging werd veroorzaakt door het meer dan zware parcours, hetwelk in de hitte van dien dag moest worden afgelegd. Donderdagmorgen hebben we den heer Hendriksen ia zijn woning opgezocht om een en ander van zijn tocht te vernemen. We hadden bescheidcen tot ongeveer 10 uur gewacht met ons bezoek, veronderstel lende, dat Hendriksen wel zou uitrusten, van de vermoeienissen van 4 dagen, maar %t bleek, dat we hem niet weinig hadden onder schat. Tel 5 tl was ty rat 'de veeren" geweest om zijn tochtgenoot naar de eerste trein te brengen. Omtrent de tocht deelde hij ons het vol gende mede: De eerste dag werd gewandeld via Am sterdam naar Hoorn. In laaatsgenocmde plaats bleek men van de plannen der wande laars reeds volkomen op de hoogte, want een slulc vóór Hoorn kwam de Hoornschq wand el vereeniging „UDI.S.O.S." de onbeken« de wandelaars reeds tegemoet. Van deze vereeniging moesten Hendriksen en de Vries later ook een bronzen herin^ inerings-medaille in ontvangst nemen. De tweede dag bracht de langste tocht. Toen ging het van Hoorn, via Wieringes^ meer en afsluitdijk naar Sneek; een afstand van 118 K.M., waarvan alleen de route door, Wieringenneer en afsluitdijk reeds 64 K.Mn was. Dit moet voor de heereen wel de( zwaarste dag zijn geweest. Over dit 118 K.M. traject v^rd geloopen van 's morgens 5 tot des avonds 10 uur,, waarvan natuurlijk de rustperioden in min dering komen. Op den derden dag, dus Dinsdag, werdi gewandeld van Sneek, via Heerenveen, Mep-| pel, Steenwijk naar Zwolle, ofwel 94 K.M, Vertrokken werd uit sneek, 's morgens te 6 uur. Aankomst te Zwolle te 10 uur des avonds. Naar Hendriksen ons vertelde was de belangstelling in Zwolle enorm. De be-, woners stonden in dichte hagen langs den' weg de beide wandelaars op te wachten en 't moet er een drukte geweest zijn, die aan een „4-daagsche" deed denken. De vice-voor^ zitter van de N.U.W., de heer Winters, sprakj daar Hendriksen en de Vries toe, waarbij er, op gewezen werd, dat zij de eerste Neder landers waren, die deze prestatie in zoo'n korte spanne tijds volbrachten. Woensdag werd geloopen van Zwolle naar, Baarn. via Amersfoort. Deze route is door, de hitte het zwaarste gedeelte geworden. Vertrokken werd 's morgens 5.30 uur. Bij Elburg kwamen leden der W.S.V. „DuV dok de Wit" de wandelaars tegemoet, die; de attentie hadden andere schoenen etc. voor de wandelaars mede te brengen. Welgemoet hebben Hendriksen en De Vries hun tocht tot een goed einde gebracht. 't Geheel beziende, vond Hendriksen het toch een zware prestatie, een die lang niet meeviel. Vooral waren zij gehandicapt ge^ wcest, doordat zij zelf hun bagage (rugzak),. 3 dagen hadden moeten dragen. 't Is een pracht prestatie die beiden heb-; ben geleverd. Onze gelukwenschen heeren! Buiten verantwoording der Redactie, SOESTER ARCHITECTEN, CEPAGGEERD Geachte Redactie. Het is allerminst mijn bedoeling de op-; richting van een monument ter nagedachtenis, van H. M. Koningin Emma tegen te werken. Ook niet om 't ontwerp Van Beers te be- critiseeren of diens bekwaamheid in twijfel te trekken. Ik wil alleen mijn groote verbazing uit spreken, dat voor 't ontwerpen van dit mo^ nument de Soester architecten totaal zijn ge-, passeerd. 1j Wat ter wereld mag toch weer de macht-] hebbende heeren bewogen hebben iets, wat zeer en zeer goed door de plaatselijke ar^ chitecten kon worden gemaakt en bovendien met Soester geld wordt betaald, weer door een nict-inwoner te doen uitvoeren, 't Is gewoon onbegrijpelijk. Waarom eerst niet 'n prijsvraag geprobeerd, Er wonen deskundigen genoeg in Soest om 't resultaat verrassend te doen zijn. 't Zal wel mosterd na de maaltijd zijn,, maar 't leek mij goed even de aandacht op, deze eigenaardige handelwijze te vestigen. Kan Uwe redactie mij misschien ten op zichte van deze questie bevredigen. „COIN FROID", In ons vorig nummer hebben wij een ver- stag opgenomen van een persconferentie, wel ke met betrekking tot deze aangelegenheid is gehouden. Meer kunnen wij U niet mel den. Wellicht is het comité zelf bereid hierover inlichtingen te verstrekken. Red. GEBOREN: Heintje, d. v. G. Mulder en H. Morren, Bakkersweg 10; Evert, z. v. A. R. v- d. Brink en M. W. Smit, Beckering- str. 6; Theodora Maria, d. v. J. M. Bey en L. W. v. Renswoud, Soestcrb.str. 38; Ger- ritje, d. v. P. v. d. Pol en G. v. d. Pol, Schoolweg 20a; Johanna Cornelia, d. v. J. C A- v. d. Kley en M. J. Schimmel, Ko ninginnelaan 31. ONDERTROUWD: A. v. d. Ree, 37 j., Soesterb.str. 93 en I. Dallos, 24 j., Soesterb. str. 14; S. Opmeer, 24 j„ Ossendamweg 18 en R. v. d. Schagt, 26 j., idem; G. Teeken, 31 j-» Talmalaan 14 en A. v. Rouwendaal, 26 j., Korteweg 19; A. D. Snitslaar, 24 j., Laren en L. de Nies, 19 j., Hartmanlaan 32; G v. Doom 27 j., Torenstr. 25 en K. M. de Wit, 20 j., Krommeweg 22; A. H. Deketh, 30 y, Soerabaja en M. C. v. Hoffen, 23 j., Beukenlaan 1. GEHUWD: G. Koops, 29 j. en W. Oos- tenbrugge, 25 j., Maartensdijk, Mol en str. i8j G. H. v. Appel, 25 j. en C. A. v. Leeuwen, 24 j., A'foort, Sumatrastr. 4. OVERLEDEN: Hendrikus Johannes Wolt huis, 45 j„ gen. m. G. Wolfswinkel, Toren str ic; Bartus Johannes van Briencn, 6 md., ie Heeserlaantje 4; Anna Huisman, 8 dg., Eigendomswcg 110.

Soester Courant | 1936 | | pagina 6