Ook U dc luxe Stoomjachten „IJselmeer" naar Marken en Volendam. Met FiCflC!f3LMN20 TELEF.3254 dragen. n Thans is er dus een prikke! voor de Soester ingezeten hun inkoopen uitsluitend in de plaats hunner inwoning te doen. Welnu H.H Winkeliers laat thans dan ook zien waartoe de Soester Winkelstand in staat is. Geeft U als één man op voor deelname; maakt extra werk van Uw etalage, dan wint U op die manier de gunst van het publiek. Het kan U niet anders dan tot voordeel strekken. Wij hameren zoo dikwijls op het aam beeld „Koopt in Soest", doch toont U thans bereid, middels geringe kosten, Uw cliënteele een tegenprestatie aan te bieden. Gelooft ons, deze geste zal door het pu bliek op de juiste waarde werden geschat. Voor de in begin September te organi- seeren autotochten naar Rhenen, worden door de C.W.V. reeds onderhaandelingen ge voerd met de autobus-onderneming van den heer Tcnsen en met de Directie van Ouwe- hand's Dierenpark. j Het begin is er, laat ons thans besluiten met de wensch dat het C.W.V. bestuur het ^genoegen zal mogen smaken, de actie te zien groeien en bloeien, tot genoegen der Soester jeugd en tot heil der winkeliers in het alge meen. LTJST DER DEELNEMERS: Manufacturenmagazijn Middelman, Torenstraat 3b, Telefoon 424 Melkhandel H. Kinderdijk Birktstraat 8. Handel in Sportartikelen „Rapid", f Torenstraat ib'. Banketbakkerij v. d. Loo, Soesterbergschestraat 28, Telefoon 532 Kruideniersbedrijf G. Kroon, Koninginnelaan 21, Telefoon 802 Drogisterij Schults en v. d. Heiden, Soesterbergschestraat 55, Telefoon 639 Religieuze Boekhandel Lustenhouwer, Koninginnelaan 27 Kruideniersbedrijf Schaddee, Korte Hart weg 3 Manufacturenmagazijn v. d Brink, Nieuwstraat 34 Eerste Soester Electrische Drukkerij, Van Weedestraat 7, Telefoon 962 Fruithandel G. de Haan, Van Weedestraat 38, Telefoon 435 Manufacturenmagazijn H. v. Rauvvendaal, Laanstraat.; Zaadhandel W. S. Veldman, Beukenlaan 31a, Telefoon 479 Gelar.teriemagazijn P. v. d. Witte, Torenstraat 17, Telefoon 583 Manufacturenmagazijn C. Post, Van Weedestraat 5a, Telefoon 504 Drogisterij J. d. Jong, Koninginnelaan 6, Telefoon 366 Soester Vischvoorziening C. J. de Hooge, Koninginnelaan 2, Telefoon 403 Manufacturenmagazijn Jaarsma, Soesterbergschestraat 24 Gclanteriemagazijn Jac. Waal, Koninginnelaan 19, Telefoon 465 Banketbakkerij Haremaker, Van Weedestraa 40, Telefoon 823 Kleedingmagazijn 't Handelshuis, Soesterbergschestraat 51, Telefoon 400 Ijzerhandel D. Waal, Koninginnelaan 22, Telefoon 963 Bloemenmagazijn J. Geijtenbeek, Burgem. Grotbestraat 4, Telefoon 632 Schoenmagazijn Endendijk, Burgem. Grothestraat 12, Telefoon 489 Radiohandel M. Visman, Burgem. Grothestraat 36, Telefoon 595 Fruithandel S de Zoete, Burgem. Grothestraat 41, Telefoon 623 Levensmiddelenbedrijf S. Laan, Burgem. Grothestraat 22, Telefoon 881 Boekhandel Adriaansen, Burgem Grothestr. 32 tjzeïhande! VerzaaT, Burgem. Grothestraat 34, Telefoon 337 Schoenmagazijn H. v. Sitter, Van Weedestraat 7b, Telefoon 767 Boekhandel Cornax, Koninginnelaan 42 Banketbakkerij Spikman, Soesterbergschestraat 41, Telefoon 927 Gelanteriemagazijn Vercouteren, Birktstraat 21 Kleedingmagazijn L. Vervat, Heuvel weg 2, Telefoon 402 Eerste Baarnsche Electrische Bakkerij, Burgem. Grothestraat 57, Telefoon 835 Boekhandel M. de Haan, Koninginnelaan 20 Chocoladehuis „Ideaal", Soesterbergschestr. 8 Bakkerij Renooij, Nieuwstraat 38a Kruideniersbedrijf Van Dijk, Korteweg 2 Garage en Rijwielhandel Klomp, Koninginnelaan 4, Telefoon 984 Horlogerie Spijker, Van Weedestraat 25, Telefoon 601 Schoenmagazijn Schagen, Koninginnelaan 32, Telefoon 650 Drogisterij S. Zethoven, j Molenstraat 4, Telefoon 932 Dames.handwerkmagazijn Gez. Bouma, Soesterbergschestraat 53 Boekhandel De Bruin, F. C. Kuijperstraat 6, Telefoon 602 Kruideniersbedrf Gerth, Laanstraat 66, Telefon 683 Brood- en Banketbakkerij C. v. Ee, Kerkstraat 7, Telefoon 724 Gelanterie- en Rijwielhandel Groart, Van Weedestraat 36, Telefoon 756 EXAMEN. De heer R. B. J, Nieuwenhuis alhier slaagde te 's-Gravenhage voor het examen radio-te- legxafist ie klasse. kunt de wasch uit huls doen. Er zijn geen bezwaren. Vraagt U eens het tarief „Man gel wasch ",Huis- houdgoed ge mangeld, lijfgoed geperst, 25 cent per K.G. OPHEFFING NUTS DEPARTEMENT! SOESTERBERG. Het Departement der Mij. tot Nut van 't Algemeen „Soesterberg en Huis ter Heide'1 is bij gebrek aan belangstelling op 1 Juli j.1. opgeheven. WEER EEN INBRAAKJE. Op het landgoed „De Oude Tempel" aan den Amersfoortsche Straatweg werd inge broken door middel van het verbrijzelen van VERKEERSDRUKTE. Het samentreffen van twee enorme feest gelegenheden, n.1. het Vara.Zomerfeest en het foest voor' Avro's nieuwe Studio, dreigde voor Soest een dag vol gavaar te worden. Imïners ligt onze plaats precies tusschen de beide f eest-plaatsen in. Van de eene kant kon men een stroom van fietsen, auto's en autobussen met Avro-enthousiasten, van den anderen kant dito vervoermiddelen met Vara leden verwachten. En gezien het feit, dat onze verkeersweg nu niet zoo heel breed en vooral voor fiet sen niet bijzonder geriefelijk is, hield menige Soestenaar zijn hart vast, .wanneer hij aan ide „gezellige" drukte op Zondag 5 Juli dacht. Doch de politie was op haar quuvive. Een absolute, doelmatige verkeersregeling werd voorbereid en in de puntjes uitgevoerd. De wielrijders werden over den Brinkweg ge leid, zoodat de Rijksstraatweg geheel voor het auto- en motorverkeer opengesteld was. Verschillende politie-wachtposten werden uitgezet, Rijks-veldwachters der omliggende plaatsen hielpen te Soest het verkeer in de juiste banen te houden. De geweldige stroomen van weerszijden kwamen. Zoowel in de richting Birkhoven als Hilversum snelde het eene vervoermiddel na het andere dikwijls in onafgebroken file voort. Er waren onder de opgewonden feestgangers natuurlijk meerderen, die moeite hadden in deze buitengewone drukte hun voertuig naar behooren te besturen. Niettemin heeft Soest, onder de voortref felijke leiding der Politie, geen enkel ver keersongeval te boeken. Niet de kleinste on regelmatigheid kwam voor. Ook de immer actieve E.H.B.O. had niets te doen. Een woord van waardeering en bewonde ring voor het politiecorps is hier zeker op fcijn plaats. POOTAARDAPPELEN EERSTELINGEN. De Nederlandsche Groenten- en Fruitcen- trale maakt bekend, dat het in de bedoeling ligt teneinde de consumptiemarkt voor Eer- «telingen eenigszins te ontlasten voor goed gekeurde pootaardappelen van Eerstelingen, geteeld op een tuinbouw-teeltvergunning, een minimumprijs te garandeeren tot 1 Nov. a.s. De garantieprijs, die in uitzicht wordt ge steld, bedraagt f 3.50 per 100 K.G. plus fo.50 per 100 K.G. bewaarloon. De nadere voorwaarden om voor deze garantie in aanmerking te komen zullen aan de veilingen bekend worden gemaakt. JUBILEUM-ACTIE. CENTRALE WINKELIERS VEREEN. Zoo is dan op 1 dezer door de C.W.V. de Jubileum-actie begonnen. Bij verschillende winkeliers ziet men dan ook de thans bekende roode deelnemerskaarten in de etalage hangen. Het bestuur der CAV.V. was zoo welwil lend ons een volledige lijst van deelnemers .te doen toe komen en ons tevens eenige eerste indrukken van den stand van zaken] weer te geven. I I Men verzocht ons het publiek er op attent te maken, dat alle Soester winkeliers aan deze actie deel kunnen nemen en dus bij (eventueele inkoopen er op toe te zien, dat C.W.V. zegels worden verstrekt. Wij zijn met het C.W.V. bestuur van meening, dat, aangezien nog lang niet alle winkeliers zich voor deelname hebben op gegeven, een woord tot opwekking daartoe wel op zijn plaats is. f 1 Financieel kunnen er, lijkt ons, geen be swaren zijn, aangezien de maximum kosten aan de deelname verbonden slechts 1 °/o der (omzet bedragen. Het doel der actie, namelijk de Soester jeugd een blijden dag te bezorgen, lijkt ons look de sympathie van het publiek weg te Marken en Volendam! i Deze twee terecht beroemde namen het is een typisch verschijnsel maar waar heb ben voor de gemiddelde Nederlander bij lange na niet zoo'n magische aantrekkingskracht al? fcij b.v. op iederen buitenlander uitoefenen. Ach, zegt men, Marken en Volendampaal woningen, pijpekrullen, wijde broeken en huisjes met souvenirs... dat is zóó bekend! En toch, hoe onbekend zijn deze plaatsen (eigenlijk! Velen kennen de traditkmeele toch ten vanuit Amsterdam, het IJ, Oranjesluizen en men is er al zoo wat. t L Maar hebt ge Volendam en Marken we) eens genaderd op een wijze zooals de „N. O. Y" U er brengt? De Marken-Volendamtocht van de „N.O.Y" is méér dan een Marken- Vol end ara-trip! Deze tochten openbaren U in al zijn schoonheid ons meest bekende water: het IJselmeer met haar prachtige kusten en haar blinkende parelende verten. Laten wij de tocht eens op papier maken. Na een oogenblik stoomens door de typi sche Huizer haven waarbij we aan bakboord de kalkovens passeeren stevenen we om het lange havenhoofd de zee thans „IJsel meer" op. Een prachtige, onvergetelijke zeereis van ruim 2 uur hebben we voor den boeg! Met een groote boog volgen we de Zuidkust, de steven naar het Westen. Wc passeeren Oud-Naard en (kenbaar aan de hou ten uitkijkpost) en Valkeveen. Langzaam glijdt de kustlijn verder. Naarden zien we liggen. Kijk dóór hebben we Muiderberg met z'n hooge burcht-achtigen uitkijktoren. Als kleurige mieren krioelen in het badseizoen de badgasten op het strand. Kano's dobberen als evenzoovele kleurige stippen op het wa ter. Reeds doemt het Muiderslot op en kun nen we in een wazige omtrek Fort Pampus herkennen. Dóórachter verheft zich Amsterdam. De Hoofdstad des Lands zóó te zienge zult het nimmer vergeten! De enthousiaste uitroepen aan boord zijn een, zich eiken tocht herhalend, bewijs hoe 'n indruk deze zeetocht op de passagiers maakt. Vóórts koerst het schip reeds meer naar het Noorden zwenkend. We naderen de Gouw zee en passeeren straks Monnikendam, nu de onvolprezen Westkust van het IJselmeer langs ons vereliidend. Marken komt in zicht en al spoedig zijn we aan land en bezichtigen we onder deskundige leiding dit altijd weer interessante eiland, waar we als het ware bij iedere stap weer andere bezienswaardig er ruit bi de keuken. De hand door het gat te steken en de keukendeur aïzoo te ope nen was het werk van een oogenblik. Daar de keuken aan dc gangkant afgesloten was, moesten de inbrekers zich tevreden stellen met de heele keuken te doorzoeken. Dit werd dan ook grondig gedaan, doch slechts werd een bedrag van f25.buit ge- gemaakt, toebehoorende aan de dienstbode. De politic zoekt naar de daders. t SPOEDVERGADERING V.V.V- „SOESTERBERG'S BLOEI". In café 't Centrum te Soesterberg was op Donderdagavond een spoedvergadering bijeen geroepen door de V.V.V. „Soesterberg'e Bloei", door een 16-tal leden. De vergadering, geleid door den heer J. Nooder, voorzitter, werd bezocht door 31 leden. Het ging om de onderhandsche verpach ting van het parkeerterrein bij het vliegveld Soesterberg. Op een gemeenteraadsvergadering was n.L besloten dit terrein niet meer openbaar te verpachten, doch ondershandsch. Eén de onderteekenaars lichtte scherp toe, hoe nadeelig dit besluit leek. Spr. dringt er met nadruk op aan, dat de V.V.V. alsnog een request indienen zou, om hierin verandering te krijgen. Uitgebreid werd hierover gedebatteerd. Beide kanten werden belicht en uiteenge zet. Tenslotte werd in stemming overgegaan. Hiervan waren 15 stemmen tegen het raads besluit, 6 vóór onderhandsche verpachting, 9 blanco en 1 van onwaarde. Het is dus een feit, dat de meeningen nogal verdeeld waren hierover. Het bestuur der Vereeniging besloot in ver band met de 15 stemmen tegen tot verdere pogingen over te gaan. ARBEIDSBEURS. Op heden zijn ingeschreven 406 werldoo- zen, waarvan: 378 mannen boven 18 j., 8 onder 18 j.; 12 vrouwen boven 18 j., 8 onder 18 jaar. Waaronder geteld worden: 47 met selaars, 62 opperlieden, 34 timmerlieden, 24 tuinlieden, 45 losse arbeiders, 50 grondarbed- ders, 15 schilders-behangers, 6 fabrieksarbei ders, 7 landarbeiders, 5 loodgieters, 3 slagers, 12 chauffeurs, 8 transportarbeiders, 7 kan toorbedienden, 7 huish. d.ensten, 3 werksters. VOETBAL VEREENIGING SOESTER GEMEENTE AMBTENAREN. Eenige weken geleden werd door boven genoemde vereeniging een wedstrijd gespeeld tegen de Veteranen van E.S.V.A.C. Helaas werd de regen spelbreker. Het laatste deel werd geheel in den regen gespeeld en dus was van goed spel geen sprake. Er werd dan ook overeengekomen spoedig deze ontmoe ting nog eens te herhalen. Dit zal nu Vrijdag avond 10 Juli a.s., 's avonds te 7 uur, op het terrein der ambtenaren aan de Birktstraat plaats hebben. Laten we hopen dat het weer zich net zoo houdt als tijdens de wedstrijden tegen de mannen van de „weerfabriek". Toen werd verloren, nu moeten de ambtena ren weer eens winnen. Menig veteraan kan nog aardige staaltjes van voetbal ten beste geven, dus mogen we een interessante wed strijd verwachten. AUTOGIROTOESTEL VERPLETTERD TE SOESTERBERG. Op het vliegveld te Soesterberg werd Dins dagmiddag de autogiro H.H.H..PH. gede monstreerd in verband met de a.s. manoeu vres, door kapitein vlieger Schmidt-Crans. Na afloop dezer demonstratie zou de vliege nier naar Rotterdam terugkeeren met de heden opmerken. Zelfs hebben we gelegenheid eenige karakteristieke interieurs te bewonde ren en danja dan is het weer tijd „om scheep te gaan". Onder de toonen van 'n vroolijk stukje muziek en uitgeleide gedaan door de Mar ker jeugd tusschen 8 en 80 jaar in hun ver maarde kleederdrachten laten we het eiland achter ons. Na een kort zeereisje komen we langzaam de wondermooie Volendammer haven binnen. Als een schitterend geheel zien we hier de visschersvloot liggen met daar achter de gezellige bedrijvigheid aan den wal. Na voor de tweede keer „ontscheept" te zijn bezoeken we nu weer. onder deskun dige leiding ook dit prachtige plaatsje dat zoo geheel verschilt van Marken. Oók ieder weet het in de kleederdrachten. Na Volendam rustig „genomen" te heb ben vallen we binnen in het bekende Café- Restaurant „Spaander". Twee dingen kunnen we daar doen; de beroemde collectie schilde rijen bezichtigen ende inwendige mensch versterken. Zeelucht maakt hongerig' Na 1 ie Luitenant vlieger J. Benei, as&Tsïent ffa- venmeester van Wr.a'h ven, die mede in het toestel was gezeten. Bij hangar 13 werd mooi gestart en het opstijgen geschiedde zonder afwijking. Lui tenant Benes verzocht den bestuurder van het vliegtuig nog even te cirkelen boven de vliegheide, hetgeen dan ook geschiedde, hoe wel de sterke Noord-Westenwind met groote snelheid een onweerswolk naderbij stuwde. Toen de machine in de richting Rotter dam het Theehuis Soesterdal weer over vloog, begon het toestel plotseling sterk te zakken, cn wilde niet meer optrekken. Uit alle macht trachtte de vliegenier nog het vliegveld te bereiken om te kunnen landen, doch de ma- nnoeuvre mislukte. In geweldige schrik vlogen de bezoekers van het Theehuis uiteen, toen zij de mach.ne zagen vallen. Zonder dat tegenhouden mo gelijk was, zakte het vliegtuig met steeds grootere snelheid. Het lag in de bedoeling van den heer Schmidt-Crans om op de landweg neer te komen in behoorlijke landing, doch op den weg stonden twee autobussen gepar keerd van de firma Poelgeest uit Amsterdam. De eene vleugel sloeg tegen de achterste bus, waarin een veertigtal dames gezeten wa ren, een stuk wiek vloog van de z.g. molen af en werd 25 M. weggeslingerd. Hierdoor geraakte het toestel met een geweldige schok uit het evenwicht, sloeg op den weg en smakte tegen het hek van de vliegheide te pletter Wonder boven wonder waren de beide inzittenden absoluut ongedeerd. Ook de 40 dames kwamen enkel met den schrik vrij. De autobus had eenige deuken in den achterwand opgeloopen. De overblijfselen van het vernielde vliegtuig zijn in een hangar gesleept, nadat militair onderzoek was ingesteld. BLIKSEM INGESLAGEN, Dinsdagmorgen is tijdens het hevige on- weder dat boven onze plaats woedde, tef Soesterberg tweemaal de bliksem ingeslagen. Ten eerste is de personenauto van do adjudant-vlieger P. v. d. Griendt, in de volks mond genoemd „de onsterfelijke Piet". Onzo Piet was met zijn wagen op weg naar het' vliegterrein, toen op de Banningstraat dQ bliksem zijn auto trof en den bestuurder ge» heel versufte. De wagen sloeg tegen de ge parkeerd staande wagen van Dr. Van Beek, en kwam zoo tot stilstand. Door de schok sloeg hij met zijn hoofd door de voorruit, brak zijn neusbeen en liep een hoofdwonde op. Gezicht en handen waren geheel zwart geschroeid door de bliksem. De inmiddels toegesnelde geneesheer ver klaarde echter dat niets ernstigs geschied was. De heer Van der Griendt was er vlug ger bovenop dan de twee beschadigde auto's., Te Soesterberg werd hij later door col lega's met luid gejuich voor de „onsterfe lijke Piet" begroet en ingehaald. Een tweede ongeval geschiedde op de Stompert. Eenige militairen waren bezig een telegraafdraad te plaatsen, toen de bliksem! in de draad sloeg. Allen werden bewusteloos ter aarde geworpen en verschillenden liepen brandwonden op. Gelukkig waren allen spoe dig weer hersteld. STICHTING MONUMENT. Volgens vorige opgave per giro ontvangen f T43-75- Inmiddels per giro ontvangen van Mevr. J. F. N. geb. C. H- H V- fo.50, J. v. S. f5.—, Mej. G. PI- Z. f25.—, W, J. E. f 10.tezamen f 40.50. To aal per giro ontvangen f 1S425. eemgen tijd moeten we helaas afscheid nemen van het gastvrije plaatsje en verlaten we alle passagiers te samen gestroomd op het achterdek, een laatste blik werpepd op de haven, Volendam. De thuisreis gaat benoorden het eiland Marken om en passeeren we van héél nabij de Uittendijkshoek-vuurtoren. De machines brommen regelmatig in het hart van ons schip en wéér hebben we een heerlijke verkwikkende zeereis voor den boeg. Nu niet onmiddellijk langs de kust, maar recht over de wijde waterplas. Ranke en statige zeiljachten varen met ons op en de opvarenden wuiven ons een goede reis en Ibehouden thuiskomst toe. En ja, dan komt langzaam het eind. Een dag vol afwisseling, een dag om nooit te vergeten is voorbij. De MarkenVolendam v.v. met de „Nieuwe On- deraemine IJselmeer" is ten einde GEVONDEN Rozenkrans. Soest sloterweg OZ. 91; j bureaubelasiingmer padvindersriem, idem dwarsstr. 9; 2 bakk weg; kinderportemoi mand eieren enz., Soesterb.str. 32; wit Grothestr. 41; 2 stoe Aangeloopen. Kee« TOCH MELK AAN In verband met 1 de laatste vergadering heeft deu afd. Soest een met redenen on Raad gezonden, nogn de om melk te ver: deren. PENSIONHOUDERS De V.V.V. „Soest de pensionhouders n< aan, haar er toch vo< dc hoogte te willen pensions voor kortere heel bezet zijn. Veel te vaak koau over de onvolledighc-i aard ingelicht moet wi opzicht niet bijgeweri aanspraak op de zooj baarheid kan maken. Na zich, afgaande kele malen tot een wend, welke reeds t Eijn, is het voorgekon het voorgenomen besl *antie hier ter plaats< KRING Al Evenals verleden ja Kring Utrecht van C gezamenlijke autotocht Donderdag 3e Juli a.s hiervoor gekozen: S< (waar ook Utrecht aa gen—DoomR hen en— bouwing (alwaar grati: aangeboden) Arnhem- Kon. Kolon. Militair beek" onder deskund izichtigd; daarna over Arnhem naar Nijmeg Waalbrug naar het hi men, waar in de X tig praalgraf is opgeri ide Graven Lodewijk e Hierna wordt op len" te Nijmegen een iwaarna de trugrit wo: Heilige Landstichting, Nederland enz., zooda taiooxe natuur aldaar k De kosten zullen n ■per persoon bedragen J&ame aan deze pracht Iden bij den heer E. d der voor Soest, Heuv Uiterlijk 20 Juli a.s. Het bestuur der Ch: Van Stolberg" kan d> velen, gezien de aan aan de tocht van verle< BAZAAR WIJK Met een woord van alle medewerkers, gex het Comité bekend ma brengst van den baza; Collecte, f2067.bedr; Hen bewijs hoezeer dc iwerk der wijkzusters c ÏBooie bedrag is de n "dit liefdewerk op den Betten. De uiutslag der sc Teeds bekend gemaakt, der kleinere verlotinge Het aantal steenkolc rader van de getallen Iér het dichtst bij en d kaars van de ie, 2e en Het aantal rozijnen ir *t meest benaderd doo getal 2100. Aan al deze winnas gezonden. De reis van de pop *t Loo, door niemand De pop op de gele ko. 59; de witte babypc P°P 45 de beer met k verkleed 83; het kindei in wieg 177; 't Perzisc op de gele loten 4; spr< 14; staande schemerlam; 80; 't kelimkussen 38. De jongenspop is gc tena. Bijna alle prijzen zijn Jdge win- ^ars afgegeven GROOTE LIEFDAD EN FANC Van 1214 September eenigingsgebouw St. Li wederom de langzamerh; den fancy-fair gehouden de instandhouding der te Soestdijk. Tevens zal liefdadigheidsloterij word hetzelfde doel. Reeds is de toestemi Burgemeester en Wethoi Deze verloting, waarv Maandag 20 Juli aanvan tengewon succesnummer t prijs is door het Comi splinternieuwe eerste kk daarnaast nog talrijke ai

Soester Courant | 1936 | | pagina 6