De reorganisatie bij Openbare Werken. Soest Dc voorstellen van B. en W. geheel in afwijking van het advies van den directeur. Centralisatie van alle administraties. Zooal» bekend, heeft r#eds lang het voor nemen bestaan maatregelen te overwegen om tot reorganisatie van den dienst Gemeente werken over te gaan. B. en W. deelen thans mede, dat zij den Directeur van Gemeentewerken op langen termijn gelegenheid hebben gegeven zich zoo wel in den dienst als zoodanig in te werken, els het hem toegevoegde personeel na te gaan en te waardeeren. In een uitvoerig rapport geeft de Directeur leen uitvoerige beschouwing over den dienst van Gemeentewerken. INRICHTING DER ADMINISTRATIE. Inzake de administratie betoogt de Direc teur de wenschelijkheid tot invoering van een bedrijfsboekhouding. Zonder de wenschelijk heid van een dergelijke boekhouding uit een oogpunt van meer overzicht over de uitgaven enz. van het bedrijf te ontkennen, vermeeneai B- en W. dat invoering van bedrijfsvorm voors hands moet worden ontraden, aangezien de interne controle op den dienst van Gemeente werken zoodra deze als een zelfstandig be drijf werkzaam is, komt te vervallen. Voorts achten zij het tijdstip waarop tot de invoering van een zoodanige administratie zou kunnen worden overgegaan, thans met het kieest juiste. De boekhouding van Gemeentewerken in haar tegenwoordigeai vorm achten B. en W. alleszins voldoende voor een goede en regel matige controle der begrootingsposten. Afgescheiden van de invoering eener be. jflrijfsboekhouding en mede in verband met in 8en raad daaromtrent geuite meeningen heb ben B. en W. zich afgevraagd, of er aan leiding bestaat, het Gasbedrijf bij Gemeente berken onder te brengen. Zij oordeel, dat wet tot samenvoeging van het Gasbedrijf met Gemeentewerken moet worden overgegaan, iangezien het Gasbedrijf in zijn tegenwoor- Higen vorm en onder de goedé leiding van Hen Technisch Ambtenaar, naar wensch wordt freëxlpoiteerd. Ook het Verificatie Bureau van ne Ver. van Nederl. Gemeenten ontraadt ten tterkste de leiding van het bedrijf in andere panden te leggen. iWaar door den Directeur in zijn rapport Besproken wordt over een gecombineerde of centrale boekhouding, daar hebben B. en W. flen Gemeente-Secretaris verzocht omtrent de Administratie ter secretarie een rapport in te penden. In bedoeld rapport wordt geadviseerd ver. pchillende administraties te brengen onder des kundige leiding van den Gemeente-Ontvanger. Voorloopig is daarbij,van de gedachte uitge- |faan, dat de volgende administraties onder de bedoelde leiding kunnen worden samen gevoegd: a. het geldelijk beheex der gemeente en bedrijven; b. gemeenteboekhouding, rekening.couran- ten inb egr ep en c. de administratie van het Gasbedrijf; d. de administratie van het Natuurbad; e. de administratie van het Wegenfonds; f. de boekhouding van het Grondbedrijf (na Bprichting) g. de boekhouding van Gemeentewerken; h. de behandeling van alle Belastingzaken. B. en W. hebben zich omtrent deze voor dellen laten inlichten, zoowel door den Ge- Ineente.Ontvanger, als door den Districts-Ve- rificateur der Vereeniging van Ned. Gemeen ten, die zich beiden met de samenvoeging Üer dmianistraties, hierboven vermeld, kun nen vereenigen. INDEELING VAN DEN DIENST. Met den Directeur zijn B. en VV. van mee- iiing, dat de indeeling van den dienst van Gemeentewerken moet blijven gehandhaafd op de onderdeelen a. Bouw- en Woningtoezicht; b. Gemeentewerken in engeren zin; c. de administratie met uitzondering van de boekhouding. PERSONEEL. a. Bouw- en Woningtoezicht. B. en W. stellen voor de afdeeling Bouw- len Woningtoezicht te stellen ondeT leiding wan den Directeur en aan hem toe te voegen l Technisch Ambtenaar ie klasse en i Tech nisch Ambtenaar 2e of 3e klasse. b. Gemeentewerken in engeren zin en de administratie. De huidige personeelsformatie bij dit on derdeel van Gemeentewerken bestaat uit: 1 Technisch Ambtenaar ie klasse; 2 Tech nisch Ambtenaren 3e klasse; 1 Teekenaar (in tijdelijken dienst) en 1 Typiste. De Directeur stelt zich in laatste instantie op het standpunt, dat de vaste formatie van het personeel werkzaam bij dit onderdeel zal moeten bestaan uit: 1 Technisch Ambte naar ie klasse en voorts benoodigde Technisch Ambtenaren in te deelen in den rang van Technisch Ambtenaar 2e of 3e klasse of in den rang van Teekenaar.Klerk. Noch met 't een, noch met 't ander kun nen Tl en W. zich vereenigen. Dit personeel zal naar de meening van dit college dienen te bestaan uit: 1 Technisch Ambtenaar 2e klasse; 2 Technische Ambte naren 3e klasse; 1 Typiste. Bij vaststelling van deze formatie zal in de toekomst de rang van Technisch Ambte naar ie klasse komen te vervallen. Deze rang wordt in de huidige formatie vervuld door den ambtenaar J. J. Meurs. B. en W. «ellen voor te besluiten, dat in de nieuwe formatie de rang van Technisch Ambtenaar 2e klasse zal worden vervuld door genoemden heer Meurs, met behoud van den titel Tech nisch Ambtenaar ie klasse en het aan dien rang verbonden salaris echter zonder perio dieke verhoogingen. De wijziging door opheffing van den rang van Technisch Ambtenaar ie klasse is, aldus B. en W., gerechtvaardigd nu aan het hoofd van Gemeentewerken een deskundig Direc teur is gesteld. Verder zijn thans op arbeidsovereenkomst werkzaam: a. 1 adviseur van de plantsoenen en bosschen; b. 1 teekenaar. Ten aanzien van de sub a. genoemde ar- beidscontracter meent de Directeur bij de a s. begrooting nadere voorstellen te moeten doen, zoodat voor 1936 deze functie blijft voort bestaan. Wat betreft de sub b. bedoelde teekenaar merkt de directeur op, dat deze persoon in de toekomst zou kunnen worden belast met de afdeeling „Eigendommen", welke naar de meening van den Directeur bij Gemeente werken zal moeten worden ondergebracht op grond dat een zoodanige afdeeling een zui ver technische is. Ten opzichte van dit standpunt verschil len B. en W. geheel van meening. Een af deeling „Gemeente-eigendommen" behoort tot de werkzaamheden van de Secretarie en wel om reden, dat de gegevens afkomstig van Gemeentewerken controleerbaar moeten zijn op de Secretarie. De Teekenaar is op het oogenblik in hoofd zaak belast met metingen en in kaartbrengen van gemeente.eigendommen. B. en W. ach ten het van belang deze werkzaamheden op te dragen aan een deskundig persoon. Deze persoon, met wien een arbeidsovereenkomst zal worden aangegaan voor het bepaalde werk, n.1. het inrichten van een gemeènte- eigendommen.adminrstratie en het verrichten van metingen voor Gemeentewerken, zouden zij willen aanstellen in de plaats van den Teekenaar. Blijkt, dat deze teekenaar voor bepaaldelijk aan te wijzen werkzaamheden moet aanwezig blijven, dan kan opnieuw een overeenkomst met hem worden aangegaan. c. Werklieden. De werklieden bij Gemeentewerken zijn in? de huidige formatie te verdeelen als volgt: 1 Hulpopzichter; 1 Chauffeur (monteur)1 Chauffeur; 1 Timmerman; I Tuinman; I Ma. gazijnknecht tevens bode; 1 'Voerman; 6 werk lieden; 2 werklieden (in los.vasten dienst). Door den Directeur wordt de volgende formatie voorgesteld: 1 Voorman; 1 Timmer man; 1 Tuinman; 3 Hulptuinlieden; 5 Kan- tonniers (wijklieden); 1 Chauffeur.monteur; 1 Chauffeur (vuilnisauto); 1 Arbeider (idem); 1 Magazijnmeester.bode; 1 los-vaste arbeider. Hierbij dient een principieel punt te wor den bezien. Hoewel de Ged. Staten de aan schaffing van een vuilnisauto hebben goed gekeurd, blijven zij ernstige bezwaren ma ken tegen aankoop van een faecaliënketel enz. en verzochten zij bij schrijven van 3 Decem ber 1935, 3e afd. No. 3953/3246 ^eze aan> gelegenheid in haar geheelen omvang in na dere overweging te nemen. Teneinde omtrent een en aiHÏer een goed inzicht te verkrijgen, hebben B. en W„ po gingen aangewend het ophalen van asch en vuilnis aan te besteden. Het resultaat van deze aanbesteding was zoodanig, dat gunning dier werkzaamheden ondoenlijk was. Zij hebben zich met het advies van den Directeur in het belang der gemeente moeten vereenigen en het ophalen van asch en vuil nis in deze gemeente in eigen beheer ge houden. Rekening houdende met het ophalen van asch en vuilnis in eigen beheer vermeenen B. en W. de formatie van de werklieden, in afwijking met de voorstellen van den Direc teur, als volgt te moeten bepalen: 1 Voer. man; i Timmerman; 1 Tuinman; 2 Hulptuin- lieden; 2 Chauffeurs (waarvan één op de vuilnisauto; 1 werkman (bij de vuilnisauto) 5 Kantonniers (wijklieden); I Magazijnmees. ter.bode. Voorts wijzen B. en W. er op, dat tenge. volge van het gebruik maken van autotractie bij Gemeentewerken het gemeentepaard van de hand kan worden gedaan. Terugkomende op het voorstel tot tijdelijke aanneming van een kracht, te belasten met de samenstelling van een eigendommen.admi nistratie en het verrichten van metingen, vra gen B. en W. machtiging daarvoor een des kundig persoon op te roepen en op arbeids contract aan te nemen. De vergoeding voor deze werkzaamheden stellen zij voor te be palen op f 125.per maand. TEN T-E VAN GELIS ATIE. Deze week wordt alhier een evangelisatie campagne gehouden op het gemeenteterrean hoek Julianastraat en Spoorstraat. Hiertoe is een groote tent gespannen, waarin, onder lei ding van de hier zeer bekende Ds. W, Hoe kendijk, avond en middag het Woord Gods gebracht wordt, aan ieder, die het hooren wil. Verschillende sprekers traden op. Ds. Hoekendijk, die in Soest evenals in vele andere plaatsen des winters verschei dene spreek avond en houdt, is bekend om het waarachtig evangeliseerend woord, dat hij brengt. De begeestering, welke van zijn rede uitgaat, verwarmt de harten en de eenvoud van zyn woorden trekt luisterenden. Dm win-, ters zijn de zalen steeds gevuld. Ook nu fs de tent dikwijls te klein gebleken. Ds. Hoekendijk sprak zelf op verschillen de avonden, in de hem eigen trant. Spr. toont alsdan met kracht aan, dat de redding der ziel noodzakelijk is, boven alle aardsche voor spoed. De verlossing is reeds voldongen, en dat het eenige levensdoel moet zijn, die ver lossing te mogen deelen. Tot God komen is niet moeilijk. Op de avonden wordt gezamenlijk gezon gen. Ook gaven een koor en solisten mooie geestelijke liederen te genieten, veelal uit de bundel van Joh. de Heer. Woensdagmiddag werd een Kindermiddjag gehouden, waar de Neger-Evangelist Polano vertelde over de jeugd op het Zendingster rein in Suriname. Donderdag te 3 uur werd een speciale Vrouwensam^nkomst gegeven, waar ook door dames gesproken werd. Eiken avond was de tent gevuld met be langstellenden, en deden sprekers, zang en muziek hun ernstigen invloed gelden. ADRES AAN DEN RAAD. Door de gezamenlijke Middenstands-Ver- eenigingen ter plaatse is het navolgende adres aan den raad gezonden: Ondergeteekenden, respectievelijk Voorzitter en Secretaris van: de Chr. Middenstands.ver eeniging, de R.K. Middenstands.vereeniging en de Centrale Winkeliers.vereeniging, allen gevestigd te Soest, domicilie kiezende ten huize van den heer Secretaris van de Chr. Middenstands.vereeniging, Julianastraat 80 te Soestdijk, verzoeken uw Raad met de meeste eerbied, te willen besluiten, dat de Gemeente Soest zich aansluit bij het Borgstellimgsfonds, ingesteld door het Rijk en uitgaande van de Kamer van Koophandel in de Geldersche Vallei te Amersfoort. Door dit fonds zal het mogelijk zijn dat kleine zelfstandige handeldrijvende midden standers, ook in Soest, die door deze ern stige tijden in nood verkeeren, moreel en fi nancieel gesteund kunnen worden. Wij doen voor dit doel een ernstig beroep op uw Raad. 't Welk doende van uw Raad de dienstwillige dienaren, De Chr. Middenstands.vereeniging l (w-êT-) G. J. van Doorne, Voorzitter (w.g.) E. J. Hekman, Secretaris. De R.K. Middenstands-vereeniging (w.g.) J. C. Koelink, Voorzitter, (w.g.) G. P. M. Smits, Secretaris D,e Centrale Winkeliers-Vereeniging: wfjC-g-) -D' Waalj^yoorzi11er - tyë) G. Raauwéwdaal, Secretaris Soest, Juli 1936. RAADSVERGADERING. De Raad onzer gemeente is in openbare vergadering bijeenroepen tegen Vrijdag 31 Juli 1936 (heden), te 2 uur, ter behandeling van de volgende agenda: Onderzoek van den geloofsbrief van het nieuw benoemde raadslid P. Helmus, zulks ter voorziening in de vacature, ontstaan door de ontslagname van den heer A. de Nies. 2. Vaststelling van de notulen der verga deringen d.d. 4 en 29 Juni 1936. 3. Mededeejjng van ingekomen stukken. a. Schrijven van Ged. Staten van Utrecht dd. 14 Juli 1936, waarbij wordt medegedeeld dat hun besluit tot toepassing van een tijde lijke korting op de jaarwedden van de amb tenaren van den burgelijken stand in deze gemeente bij K.B. van 1 Juli no. 45 is goed gekeurd. b- Overzichten van het gasbedrijf over de maanden Januari t/m Mei 1936. c. Beantwoording door B. en W. van vra gen, gesteld in de raadsvergaderingen van 4 en 29 Juni j.1., voorzoover beantwoording niet heeft plaats gehad in die vergaderingen. d. Beredeneerd verslag van den toestand der gemeenteover de jaren 1931 t/m 1935. 4. Vaststelling van besluiten, tot begroo- tïngswijziging a. algemeene wijziging dienst 1936; b. wijzigingen verband houdende met de overschrijving van credïeten van 1935 naar '36. 5. Voorstel tot rangschikking der gemeen te in de vijfde klasse voor de heffing der per- soneele belasting naar de grondslagen huur waarde en mobilair. Zooals bekend, zijn de gemeenten inge volge de wet op de personeele belasting naar de grondslagen huurwaarde en mobilair inge deeld in 9 klassen. De gemeente Soest is gerangschikt in de 6e klasse. De indeeling in klassen heeft op de opbrengst der be lasting een belangrijken invloed. Met de klas- se.indeeling houden n.1. verband: a. de kinderaftrek; b. de onbelaste huurwaarde; c. het belastingvrije bedrag; d. de huurwaard egr en s voor vrijstelling van belasting naar de waarde der stoffeermg. Van den meest en invloed voor de opbrengst der belasting in verband met de klasse.indee- ling is wel het' belastingvrije bedrag welke voor de 9 klassen zijn vastgesteld als volgt: iste klasse met f245.2e f220.3e f 195.-; 4e f 170-—; 5e f 145.6e f 120.7e f95.—; 8e f70.— 9e f45.— De indeeling der naburige gemeenten is, voor zoover bekend, de volgende: Baarn 3e en 6e klasse De Bilt 4e klasse Amersfoort 3e klasse Zeist 3e klasse Maartensdijk 30 en 5e klasse. Vergeleken met deze gemeenten maakt Soest met zijn indeeling in de zesde klasse een slecht figuur. Om tot vermindering der personeele belasting, waarop than» reeds 200 opcenten worden geheven, te geraken, stel len B- en W. voor de gemeente te plaatsen in de 5e klasse. Hieruit volgt een lagere uitkomst# voor de gemeente ran f 22000.en Voor het rijk van f 8000. 6. Voorstel tot het benoemen in vasten dienst van K. C. Tillemans tot Technisch Ambtenaar 3e klasse van Gemeentewerken. B. en W. stellen voor de benoeming te doen ingaan op I Oct. a.s. op een aanvang s- wedde van f 1900. 7. Behandeling van een adres van eenige raadsleden inzake verstrekking van melk aan schoolkinderen. Hoewel de desbetreffende comm. uit den raad heeft besloten haar rapport te hand haven, stellen B. en W. voor hiertoe niet over te gaan. 8. Aanvraag om een aanvullend crediet van f 150.voor herstelwerkzaamheden aan het dak van de openbare school te Soester- berg. 9. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van verordeningen tot heffing en invordering van schoolgelden. B. en W. stellen voor bedoelde verorde ningen voor het tijdvak 1 April 1936 tot 1 April 1937 vast te stellen als de nu geldende verordening. 10. Adres van het plaatselijk Comité tot oprichting van een Koningin Emma .monument verzoekende eenige medewerking in verband met de plannen tot stichting van een monu ment in deze gemeente. Den raad wordt verzocht: ie. goed te keuren dat het Koningin Emma monument gesticht zal worden in het gemeen te, plantsoen gelegen aan de Torenstraat en Stationsweg; 2e. in beginsel te willen besluiten dat na gereedkoming het monument in eigendom zal worden overgenomen en dat zorg gedragen zal worden dat het geheel in goeden staat, van gemeentewege, wordt onderhouden en steeds van bloemen en planten wordt voor zien. 11. Vaststelling van besluiten inzake ge meente-eigendommen, t.w.: a. tot het in eigendom overnemen van een strook grond van D. J. Visser; (Betreft afstand van grond aan de Kerk straat). b. tot het in eigendom overnemen van een strook grond van E. Fijnvandraat; (Betreft afstand van grond aan de Verl. Kolonie weg). c. tot het verleenen van een zakelijk recht op gemeentegrond ten behoeve van het leg gen van kabels door de N.V. P.U.E.M. 12. Voorstel tot intrekking van twee raads besluiten dd. 29 Juli 1935, inzake ruiling en het in eigendom overnemen van strooken grond ter verbreeding van de Veenzoom, als- mede van een verleende ontheffing van art. 15 der Bouwverordening en een goedkeuring om voor eigen rekening een gedeelte van de Veenzoom te leggen en te verharden aan P. de Boer te Huizen, een en ander als ge. volg van. het niet uitvoeren van een bouwplan. 13. Mededeelingen van B. en W. omtrent eene nieuwe personeelsformatie bij Gemeente werken, benevens eenige daarbij behoorende voorstellen. Zie desbetreffend artikel in dit blad. 14. Behandeling van Belastingreclames. R. K- SPORTDAG. Zondag 26 Juli werd door de R.K. Voet- balvereen. „D.I.O.S." en de R.K Gymna stiekclub „Crescendo" de jaarlijksche sport dag gehouden op het terrein aan de Bel- vedèreweg. j Te kwart over 1 werd verzameld bij het Parochiehuis St. Ludgardis, waarna men in optocht naar het terrein trok. Daar aangekomen,, nam direct de voetbal wedstrijd tussehen Dios II en L.V.V. een aanvang. Een flinke wedstrijd zoowel in aan val als verdediging voor beide clubs. Helaas moest Dios het onderspit delven, en verloor met 31 voor L.V.V. Tijdens deze wedstrijden hadden ook de sportwedstrijden plaats. Er was veel animo en zeer veel belangstelling. Algemeen werd de geanimeerde middag geroemd. Prijzen werden weggedragen voor; Hardloopen met Hindernissen: W. v. d. Brink ie en Th. v. d. Berg 2e prijs. Hoogspringen Dames: Mej. R. Majoor (140 c.M.) ie prijs, C. Flapper (135 c.M-) 2e prijs. Gemiddelde sprong 115 c.M. Hoogspringen Meisjes: A. Kuyer (120 c-M.) ie pr., A. Verschoor 115 c.M. 2e prijs» Verspringen Jongens: Th. v. d. Berg (4.20 M.) ie pr., G. Smit (3.85 M-) 2e prijs. Verspringen Dames: J. Lieverse (3.65 M.) ïe pr., T. Kok (3.55 M.) 2e prijs. Zakloopen Kleine Jongens: B. v. Haarlem ie prijs, W. Hilhorst 2e prijs. Boegsprietloop: M. v. d. Brink ie prijs, T. v. Deysel 2e prijs. Twee 12-taUen van „Crescendo" speelden daarna een korfbal-wedstrijd waarin aardige momenten vielen op te merken. Ten besluite van den middag, te 4 uur, nog een voetbalwedstrijd aJs hoogtepunt. Dit maal Dios I tegen de Sportclub Barneveld. Vol spanning werd deze wedstrijd ge volgd. Toch bleek Dios, vooral in de ver dediging, niet tegen de Barnevelders opge wassen. Althans, nu juist Barneveld in den aanval was, schoten deze drie mooie goals, die Dios niet verhinderen kon. Hiermede kwam de rust. Dios zette de tanden op elkaar en pakte sterker aan. Door kranig spel wis ten zij zelfs nog een doelpunt te maken, ter wij! ook de tegenpartij er nog slechts één te boeken kreeg. Een nederlaag, maar spor- tief gedragen door Dios, die graag voor re vanche teekent. Bamevel droeg een overwinning va* 41 weg. Door den Zeer Eerw. Heer Pastoor Smit, adviseur van Dl-O.S., werd aan het einde van den wedstrijd in goed gekozen woord erf de door de Sportclub in dezaa wedstrstrd gewonnen beker overhandigd. SPORTFEEST „SOESTER TURNCLUB", Georganiseerd door de S.T.C. had Zaterdag*} avond een groote sportdemonstratie plaats op( het terrein achter Hotel du Passage, aan dd Birktstraat. Ook wedstrijden voor de deel* nemende vereenigingen waren hieraan ver^ bonden. Ter propaganda trok men eerst in optocht door het dorp, de bekende route volgend* Voorop de S.T.C. en daarachter met hun' vaandels en vlaggen de gasten. Zoo trokken dan voorbij na de S.T.C. de vereenigingenj Sparta uit Driebergen-Rijsenburg, A.G.A.V.S. uit Soesterberg, „Excelsior, Amersfoort, de dames en heeren met aparte vaandels, Her cules, Putten, Keizer Otto, Naarden enz. Op het terrein sloot zich A.D.O. Soest nog aan. Een muziek-auto van den heer Botesz van „Keizer Otto", Naarden, zorgde voor marscha muziek. Van 5 tot 6 uur duurde de optocht, waar* voor langs den weg veel belangstelling ge toond werd. Te ruim 6 uur marcheerde men' het terrein op. Aan den ingang wenkten de groen-witte vlaggen de belangstellenden alj terwijl de heer Smit uit Amersfoort, daaij zorgde voor prop aganda-muziek met zijn ge-J luids-installatie. De heer J. J. van der Linden, dhrectemj der S.T.C., had de algemeene leiding. Het? programma was zeeT mooi verzorgd, boocl veel afwisseling en werd vlot afgewerkt, daaij men met een frischen wind en snel-donko( renden avond te rekenen had. Aangevangen werd met een algemeene op«( marsch en vaandelgroet. Dit was reeds een zeer mooi geheel. Tegen half zeven begon de demonstratie met algemeene vrije oefeningen voor damea( en meisjes, waaraan alle vereenigingen deel«{ namen. Onder de strakke leiding van den heerj v. d. Linden werd keurig gewerkt, de mu- ziekauto begeleidde. Nadat de dames het tevreden publiek nog* een knotsoefening hadden laten zien, volgden de vrije oefeningen voor jongens. Vervolgens 't eerste gedeelte van den wed-j strijd in oefeningen naar eigen keuze. Hier aan deden uitsluitend de gasten mede. Als jury fungeerden beurtelings de heeren Kerkhoven, Baarn; De Gans, Amersfoort; Mantel, Utrecht en v. d. Werff, Soest. Alle vereenigingen deden hun best, maar de club Hercules uit Putten blonk uit. Wij noe^ men hiervan bijzonder de grondgymnastiek^ voor jongens, de Veluwsche Boerendansen, welke geheel natuurgetrouw bij de harmonika werden uitgevoerd en gezongen, de oefeningen, der adsp. dames en het slotnummer, fak-j kelzwaaien. De dames van Keizer Otto gaven eeri keurig afgewerkt rythmisch dansnummer^ waarvoor dari ook de eenige ie prijs werd uitgereikt. De bevallige kleeding werkte hier, ook zeer aan mee. Afgewisseld door massale vrije oefeningen, beurtelings begeleid door piano of gramo^ foon-muziek, werden de driekampen voor heeren en de tweekampen voor dames ge houden. Hieraan werd medegewerkt door de heeren,' van S.T.C., Keizer Otto, A.G.A.V.S. en Spart^ Gewerkt werd aan brug, ringen en rek, met door eiken deelnemers aan ieder toestel één oefening naar keuze. Door de dames werd gestreden in de twee kamp aan ringen en brug, door S. T. C., A.G.A.V.S., A.D.O., Sparta, Excelsior en K. Otto; elk één oefening aan ieder toestel. Besloten werd met een boerenreidans, die wat verward leek, doordat sommige dames als boer of boerin, anderen in hun gewone gympakjes gekieed waren. Dit bedierf erg het effect. Het einde kwam met buitengewoon mooi fakkelzwaaien door Hercules, jongens en meisjes. Het veld, inmiddels geheel duister, werd Sprookjesachtig verlicht door de zwaai ende fakkels. De pl,m. 400 toeschouwers toonden zich' buitengewoon verrukt hierover. De prijsuitreiking, medailles der S.T.C. en vele toegezonden prijzen, werden na afloop in het hotel uitgereikt. De uitslagen waren als volgt: Driekamp Heeren: G. Brölman met 241/2 punt ie prijs. A. v. d. Bom (na loting) met gelijk aantal punten, 2e prijs. Tweekamp Dames: Dames Overmans en Roodhart, beide 16I/3 punt, ie en 2e prijs bij loting. Mej. Aarssen 13 p. 3e prijs. Dames Kort en Botesz 12 p. 4e en 50 prijs- Oefeningen vrije keuze: Dames: Keizer Otto ie pr., Hercules, fak kelzwaaien ie pr., A.G.A.V.S. één en Her cules, Putten, drie 2e prijzen; Hercules, Sparta (tweemaal), A.G.A.V.S- en A.D.O. 3e prijs. Hierna dankte de heer v. d. Linde alle deelnemers voor hun medewerking, Mede ont vingen een woord van dank voor hun komst de adv. geneesheer Dr. Stroband,, de Gem. Secretaris J. Batenburg, Wethouder De Bruyn, de jury-leden, de heer Botesz voot de geluids- installatie en later nog de vertegenwoordigers der pers en E.H.B.O. Te ruim 10 uur kwam P.V.O. naar voren en begon met de frissch Koning Voetbal- marsch te blazen. Dat verhoogde de feest stemming, en onder pittige muziek van de Soester Harmonie bleef men nog tot 11 uur bijeen. Alles met elkaar een prachtige sport avond voor Soest. Daar kan de S.T.C. weer trotsch op zijn. Den heer Van dei Linde komt een woord van waardeering en bewondering toe voor zijn leiding.

Soester Courant | 1936 | | pagina 2