„Dent oform" O Vervolg Raadsverslag. Vrijdag 14 Augustus geen spreekuur. Foto-Box Tandheelkundig Instituut Soest SPIJKER Burgelijke Stand. Zomer- sproeten SFRUTO b'-z. eerste blad. Na heropening; der vergadering komt In behandeling: 17. Voorstel tot het verleenen van een aanvullend crediet van f 10.336.98 voor het egaliseeren en verharden van wegbermen. Voor dit doel werd reeds eerder toegestaan een bedrag van f37.805.45. Waar blijkt, dat dit crediet belangrijk zal worden overschre den, vragen B. en W. alsnog een aanvullend crediet van f 10.336.98. De heer Van de Ven vraagt waar de fout schuilt in deze zaak. De toelichting ontbreekt en spr. is zeer huiverig zoo maar zijn goed keuring aan dit voorstel te geven. De heer Hilhorst wijst er op, dat in de vorige vergadering ook reeds een aangelegen* heid in behandeling is geweest, welke met ongeveer 40 0/0 is overschreden, terwijl ook nu weer blijkt, dat sinds de aanstelling van den directeur, we er met betrekking tot de overschrijdingen niets op verbeterd zijn. Spr. heeft zich er over verwonderd, dat nu nog slechts f 4000.voor loon en niet minder dan f 19000.voor materialen beschikbaar is. Spr. vraagt Weth. De Bruijn in deze Staak een duidelijke uiteenzetting te geven. De heer Nooder merkt op, dat volgens toelichting van den directeur bij de nu ge geven berekening 800 M2 trottoir meer kan worden aangelegd, terwijl door toepassing van een andere werkwijze f 5000.op materialen kan worden bespaard. Dat thans nog een bedrag van f 19000.aanvankelijk voor materialen bestemd, ter beschikking is, acht spr. gunstig; dit komt ten goede aan den kapitaaldienst. Spr. juicht verschuiving der verschillende posten toe, omdat daardoor meerdere personen te werk kunnen worden gesteld. Weth. De Bruijn zegt, dat in de vorige vergadering er op gezinspeeld is, dat hij de man was, die O.W. regeerde. Waar spr. de verantwoordelijkheid draagt, wijst hij er op, dat alles wat hij gedaan heeft, meende te moeten doen in het belang der gemeente. Tot de zaken komende, zegt spr., dat hij de werkwijze, toegepast bij het maken van het bassin te Soesterberg, steeds heeft veroordeeld. Plotseling bereikte hem de mede- Üeelnig, dat het werk was stop gelegd. Bij informatie bleek, dat het crediet was ver bruikt en de menschen van het werk waren genomen. Het gevolg was het in de vorige vergadering aangevraagde crediet. Van dit alles is spr, geschrokken en het vertrouwen in de leiding is hierdoor geschokt. Niet meer rustig over den gang van zaken heeft spr. last gegeven hem eén beeld te geven hoe het met de andere werken stond. Dit rapport is in het laatst der vorige week binnen gekomen en j.1. Dinsdag bezien. In 'dit rapport wordt, voorgesteld een groot be drag bestemd voor materiaal over te bren gen naar de post arbeidsloon. Volgens dit rapport zou dan 800 M2. trottoir meer kun nen worden aangelegd. Spr. noemt het ge goochel met cijfers. Toch actit spr. het van belang, dat het werk wordt afgemaakt. Het verfraait de ge» Ineente aanzienlijk en geeft een groote be sparing in het schoonhouden der gemeente, voor welke werkzaamheden in het reorgani satieplan slechts 5 personen voorkomen. Wan neer het crediet, dat nu nog voor 6 weken toereikend is, is verbruikt, zal het werk moeten worden stop gezet. Alsdan zijn niet 800 M2. meer maar eenige duizenden M2. minder gelegd. Waar ook geld van het bosch plan wordt gebruikt, zal deze post vermin deren tot f 1500.k f 1600.en zullen we in plaats van boompjes wpo-hermen voor ons geld krijgen. De heer Hom betreuri ixc., ue raad Voor dit feit wordt geplaatst, doch verwacht, 'dat de in het plan opgenomen wegen toch zeker zullen worden aangelegd. De heer Thijssen informeert hoe groot de overschrijding is en vanwaar de gelden komen. Weth. De Bruijn zegt, dat f98099.92 moet worden gevoteerd, terwijl het meerdere komt uit het boschplan. De heer Hilhorst informeert of men zich hiervoor niet heeft te verstaan met het Staats» boschbeheer. Volgens Weth. De Bruijn is dit niet noo- üig. Wel is het Staatsboschbeheer geraad pleegd voor werken in den a.s. winter. De heer Van de Ven ckankt den Wethouder voor zijn uiteenzetting. Het geheel vormt we derom een onaangename aangelegenheid. Spr. vraagt of men, na goedkeuring van dit voorstel, verzekerd is, dat het werk geheel kan worden uitgevoer# en goed afgemaakt. De heer Nooder informeert of de over schrijding het gevolg is van te lage raming of meerder werk. Weth. De Bruijn begrijpt deze vraag van den heer Nooder niet, omdat laatstgenoemde niet zoo dom is. B. en W. hebben veel moeite gehad in Den Haag om toestemming tot dit werk te verkrijgen, omdat in verhou ding tot de arbeidsloonen een te groot be drag aan materialen noodig was. Ook moet men bedenken, dat in den beginne slechts 300 tot 400 M2. werd gelegd en nu bij goed toezicht pl.m. 1300 M2. in denzelfden tijd. Ook kan spr. niet garandeeren dat het werk precies zal sluiten. Op een paar honderd meter meer of minder mag men bij zulk werk ook niet zien. Hoofdzaak is dat thans "met lust wordt gewerkt en er routine is verkregen. De heer Van de Ven meent, dat uit dit alles blijkt, dat bij de reorganisatie moet wor den gelet op menschen, welke zich voor de 100 procent geven. De heer Van Breukelen stelt vast, dat een e~ "W h«t gevolg is van een te lage ra- l,rt geld ook nog uit andere bronnen wordt betrokken, zal bij voor bet voorstel stemmen. Het gevraagde crediet en de overschrijvin gen worden hierna goedgekeurd. RONDVRAAG. De heer Zijlstra wenscht niettegenstaande de onaangename geluiden dank te brengen aan B. en W. voor de flinke verbeteringen der trottoir. Namens de bewoners der Emma. laan zegt hij hiervoor eveneens dank. Spr. betreurt het verder, dat men van gemeente wege toch is begonnen met het afbreken van bouwwerken. Ook bevreemd het spr. dat dit heeft plaats gehad op een moment, dat de Wethouder niet aanwezig was. De heer Van Breukelen vraagt aandacht voor het trottoir bij den heer Kaats in de Lange Bergstraat. Volgens de Weth. is deze aangelegenheid geregeld. De heer Thijssen verzoekt B. en W. het desbetreffende reglement zoodanig te wijzii- gen, dat na een aanbesteding het resultaat aan den raad wordt bekend gemaakt. Verder wijst spr. op de mislukte verbetering van de Torenstraat. Wel zijn de materialen vergoed door den leverancier, maar, zoo vraagt spr., moet de gemeente nu maar de strop dragen van het arbeidsloon? Ook acht spr. het bouwen te Soesterberg van een brandweercentrale met daaraan verbonden een politie, woning van groot belang. Verder informeert spr. waarom inzake het afbreken der bouwwerken niet art. 3 van de bouwverordening is toegepast. De raad had in die gevallen ontheffing kunnen verleenen. Ook wijst spr. er nog op, dat uit een cir culaire van den Minister blijkt, dat niet B. en W. het z.g. orgaan inzake steunverleening vormen, maar het college van B*. en W. en een comm. uit den raad. In aansluiting hier aan verzoekt spr. het oude' bedrag aan de personen in werkverschaffing uit te betalen en met terugwerkende kracht. De heer Nooder merkt op geen antwoord te hebben gekregen op de door hem in de vorige vergadering gestelde vragen inzake de steunuitkeering. Spr. dient daarom thans een motie in, waarin B. en W. worden verzocht de ingevoerde verlaging in te trekken. Waar deze motie vreemd is aan de orde van den dag, zal in de volgende vergadering hier over moeten worden gestemd. De heer Hilhorst stelt de vraag of gemeen- te_auto's des Zondags door het personeel mo. gen worden gebruikt. Naar hem ter oore is gekomen zou de directeur van het Gasbedrijf j.1. Zondag met de auto van het bedrijf in Brabant een proces-verbaal hebben opge. loop en. De heer Hom vraagt verbetering van den hoek KoninginnelaanBeetzlaan. De openbare vergadering wordt hierna ge sloten. De praktijk wordt verplaatst naar Nieuwerhoek, Vrede hofstraat 9. Het spreekuur wordt hervat Maandag 17 Augustus a.s. en zal vervolgens der Maan dags van 9-12 uur gehouden worden. OVERLEDENEvert Verschuur, 44 j., geh. m. M. Floor, Van Lenneplaan 7b. GEVESTIGD: P. v. Dijk, Hartweg 11H. L. v. Zwicht, Hartweg 6a; A. H. E. Otto, P. de Hooghlaan 4; H. L- Otto, B. Grothestx. 49; P. Weeda m. vr., Beetzlaan 32; D. van Wilsum, Koninginnel. 69; A. P. Blok m. g... Pleideweg 32; G. J. Horstink, Amerf.str. 122a; H. C. Köfiler, Kolonieweg 15A. R. v. Es sen, Amersf.str. 13; H. Oosterveld, Kerkpad 46; W. A. van 't Klooster m. z., Schriksl. 11- T. Knoester, Amersf.str. 79a; J- Koenen, Ko ninginnel. 136; H. Plaut, B. Grothestr. 4; G. Frederiks, Schoolstr. 59; S. Koster, Kerkstr. 50; W. Sluijs, Birkstr. 23; C. E. A. Wegman, Verl. Postweg 8a; H. v. Doorn, v. Weedestr. 43; B. A. Blok, Kerkpad Z.Z. 44; J. H. v. d. Hee, Birkstr. 95; L. Th. Mol m Schoolstr. 20e. GEVONDEN VOORWERPEN. Hecrenhorloge, Beetslaan 21; bril, Soesterb. straat 72; eenig geld, v. Weedestr. 42; paar kinderhandschoenen, Ringweg 12; rozenkrans. Oude Grachtje 23; boodschappentasch, Nieu- weweg 19^ Stuivertje, Station Soest; collier tje, Emmalaan 11regenjas, Klaarwaterweg 21; regenjas (beige), Beetslaan 58; gestreepte regenjas, idem; nummerbord, Politiebureau; belastingmerk, Vaarderhoogtweg 9; alpino, po litiebureau; duimstok, Nassaulaan 16; lichte regenjas, Burg. Grothestr. 22. Aangeloopen: hondje, Trein 8.28; hondje, Kerkpad Z.Z. 22e; foxje, Dierenasyl; geitje, Lange Bergstraat 16. ZWEMWEDSTRIJDEN UITGESTELD De zwemwedstrijden welke tegen 8 Augus tus waren uitgeschreven in 't Natuurbad, zijn wegens de weersomstandigheden uitgesteld tot 15 Augustus a.s. Gelegenheid tot inschrijving bestaat tot en met Maandag a.s. op de medewerking van de inwoners tot verwezelijking van het hoogst sympathieke doel niet te vergeefs zal worden gedaan. Als zij, die het eenigszins kunnen missen nog een bedrag storten op girorekening 45875 ten name van den heer M. C. van der Plas, of zij die reeds gav^n nog een klein bedragje hieraan toevoegen, dan zijn wij er. Bezorging bij de heeren Batcnburug, Dam mers of een der andere comitéwleden ai even eens met dank worden aanvaard. VEILINGNIEUWS. Door Notaris Joh. Krappers te A'foort werd Woensdag 5 Aug. in de Gouden Ploeg publiek verkocht; een woonhuis met erf, tuin en schuur aan den Lange Brinkweg te Soest. Geboden door M. J. Ililhorst f 2550. Gemijnd door J. C. Brouwer op f 450. Kooper J. C. Brouwer voor f3000.t 1 ARBEIDSBEURS. De stand op heden is 418 werkzoekenden, t.w. 50 metselaars, 53 opperlieden, 50 losse arbeiders, 40 grondarbeiders, 5 landarbeiders, 8 fabrieksarbeiders, 4 winkelbedienden, 6 kan toorbedienden, 2 boekhouders, 12 chauffeurs, 41 timmerlieden, 25 tuinlieden, 12 stucadoors, 5 loodgieters, 22 schilders-behangers, 5 huish. diensten, 5 werksters, 4 fitters, 4 reizigers, 4 meubelmakers. kaïmeering zijn de beide hernam ki-rs uaa het bureau gebracht, alwaar zij, on mt. in era, later ondervraagd werden. Het blce'c een ge» val van minnenijd te zijn. J. S. had omgang gehad met het meisje II. en had zijns inziens reden zich over 't een en ander te wreken. WANDELSPORTVER. „DUDOK DE WIT" Aan de jaarlijksche internationale vier- daagsche afstandsmarschen te Nijmegen, is dit jaar met goed succes deelgenomen door 8 leden van bovengenoemde vereeniging, t.w.: aan de 40 K.M. door de dames M- Dreumer en D. Vervat en de heeren J. W. Klaarwater en H. L. J. Raadersma; aan de 55 K.M. door de heeren V. W. P. Renooij, P. W. Duin, P. Hendriksen en D. C. Kerkhoven. Langs dezen weg wenschen wij hen allen van harte geluk met dit behaalde succes. vanaf f2.25 met zeer goede optieklens. Tevens alle merkfilms verkrijgbaar. Van Weedestr. 25 Soesterbergschestr. 26 3rt Uit reeds eerder gedane mededeelingen hebben onze lezers zich eenig denkbeeld kunnen vormen van het in onze gemeente te stichten Konin gin Emma-Monumeiit. Aangenaam - is het ons thans een schets van het bouwwerk te kunnen afdrukken. Hoewel als vermoedelijke datum voor de onthulling in de laatst gehouden raadsvergadering 27 Sept. werd ge noemd, kunnen wij mededeelen, dat daaromtrent nog niets bekend is. Waar n.1. 27 Sept. op Zondag valt, zal bedoelde onthulling zeker niet op dien datum plaats hebben. Voor verdere mededeelingen aangaande het Monument zie men de plaatselijke berichten. PERSONALIA. 1 September a.s. zal het nieuwbenoemde hoofd der O.L. School in de Kerkebuurt, de heer J. J. van Ieperen, thans hoofd eener O.L. School te Moordrecht, zijn functie aan vaarden. BEROEPEN. De heer J. H. Slager alhier, is beroepen bij de Gereformeerde Kerk van Roermond als hulpprediker voor den arbeid onder de schippers. I FRUITDIEVEN GEPAKT. Herhaaldelijk komen in onze gemeente klachten van fruitdiefstal voor, en het blijkt voor de politie een zeer ingewikkeld geval, de weinige sporen met succes na te gaan. Deze week is het de politie eindelijk gelukt de hand te leggen op twee heeren, die ziel aan dit vergrijp hadden schuldig gemaakt. Door den heer P. Onrust, wonende op de Julianastraat, was a^K'^te gedaan, dat hij Donderdagmiddag o«v t *»,r me* manden en kistjes begonnen was, zijn oogst van Jellom-appelen binnen te halen. Door een geweldige regenbui overvallen, begaf de heer O. zich weer naar zijn woning, om even te schuilen. Dit „even" moest echter 2tyi uur duren. Toen de heer 0. te half vier weer in zijn boomgaard terugkeerde, bleken handigs dieven zich niet om den regen bekommerd te hebben; zoowel appels als manden warenl verdwenen. Voor den heer O. beteekends dit een schadepostje van pl.m. 25 kilo Jel- lom Transparantjes en hij gaf naarstig dn roof aan. Na flink onderzoek kon de politie arrestee- ren een zekere P. V. en v- 't V. De appelci* werden nog in hun bezit aangetroffen eu in beslag genomen. Beide heeren zullen de ge* volgen van deze „strooperij" onder verzwaar* de omstandigheden wel ondervinden. GEBOREN: Jacobus Cornelus, 2. v. J. C. d'Anjou en B. Hazeleger, Koninginnel. 135; Teunis, 2. v. H. de Jong en G. Pley, Kerk str. 11 j .Wilhemina Richarda, d. v. J. A. de Bruin en J. v. Soest, Kostverlorenweg 5b; Henricus Antonius, 2. v. T. Schothorst en A. v. d. Breemer, Laanstr. 62a; Jan, 2. v. W. Camper en H. Helmus, Bosstr. 11; Adrianus, z. v. P. P. Kranenburg en G. Buijs, Zwalu- wenweg 14; Taeke, 2. v. J. Pilot en G. Tij- ink, Torenstr. 11; Wilhelmus Jacobus, 2. v. J. B. J. Kagenaar on B. R. Butselaar, Korte Brinkweg 16a; Willem, 2. v. W. Heinhuis en R. Th. Keja, Da Costalaan 17. ONDERTROUWD: K. H. F. Faber, 24 J-, Amersfoort en v. d. Kuij, 24 j., Braamweg 94; C. v. Diermen, 21 j., Baami en A'. v. d. Broek, 25 j., Schoolstr. 38. GEHUWD: J. B. v. Mil, 27 j- en J. M. Ie Noble, 22 j., Verl. Postweg 5; J- Endendijk, 31 j. en T. T. Mensinga, 28 j., Burgemeester Grothestraat 14. KONINGIN EMMA-MONUMENT. Zaterdagmorgen te 11 uur werd in de Raadszaal door de commissie van actie aan besteed den bouw van het Koningin Emma* gedenkteeken. Wie zou verwacht hebben, dat alle Soester aannemers zeer happig zouden zijn op dit werk, zag zich teleurgesteld. Slechts drie inschrijvers waren aanwezig, te weten: Baa's Aannemersbedrijf, Soest f 1540.-; J. J". Mets, Soestdijk f 1490.fa. Van Breu kelen Meuffels f 1462. J.1. Maandag heeft het comité zich inzake den bouw beraden. Waar de inschrijving de bcgrooting aan merkelijk heeft overschreden, werd eenparig besloten de gunning niet te verleenen. Voorts werd besloten den bouw in eigen beheer uit te voeren overeenkomstig de eischen, welke in het bestek werden gesteld. Hoewel het benoodigde bedrag nog niet geheel bijeen is zal getracht worden door uiterste zuinigheid en een laatste beroep op de burgerij de bouw toch te doen doorgaan. ,Het comité is overtuigd, dat hafor beroep GESLAAGD. Aan de vakschool voor kleermakers te Utrecht werd door den heer Harry Lusten- houwer het diploma behaald. JUBILEUM-ACTIE CAV.V. Dezer dagen heeft de Centrale Winkeliers Vereeniging een reclamewagen door het dorp laten rijden, teneinde de aandacht van het publiek nogmaals op de jubileum-actie te ves tigen. De wagen was ruim voorzien van reclame platen van Ouwehand's Dierenpark te Rhe nen, benevens van de noodige opschriften betrekking hebbende op de jubileum-actie der C.W.V. Middels een geluidsversterker werden popu laire muziek cn zangnummers gegeven en aan de nieuwsgierige jeugd, als reclame voor Ou wehand's Dierenpark, geïllustreerde boekjes uitgereikt. Tusschen de muziek door werd het publiek eveneens via den luidspreker er op ge wezen bij hun aankoopen bij de deelnemende winkeliers om de C.W.V. zegels te vragen. Dit laatste lijkt ons wel noodig daar som mige winkeliers de zegels alleen geven wan neer het publiek er om vraagt. Of dit het juiste standpunt is betwijfelen wij ten sterkste, komt het belang der zaak neit ten goede en is niet in overeenstemming met de voorwaarden van deelneming aan de actie. Dat het C.W.V—bestuur kosten noch moeite spaart om de Jubileum-acrie te doen slagen, blijkt ook nu weer uit het doen rijden van dezen reclamewagen. Het geheel was goed verzorgd, maakte een aangenamen indruk en had uit den aard der zaak veel bekijks. BEDREIGING. Donderdagavond omstreeks half tien werd de politie gewaarschuwd, dat op het erf van een perceel aan de Schoutenkampweg, be woond door de familie B., een paar dronken manspersonen onder zeer veel lawaai bedrei- gnigen uitten. Onmiddellijk trok dc politie er op uit. Een groote menigte nieuwsgierigen had zich al daar opgesteld en werd allereerst uiteengedre ven. In den tuin stonden twee mannen in kennelijke staat van dronkenschap, waarvan de een, een zekere J. S. uit Baarn, Mej. R. H., in het huis verblijfhoudende, gelastte naar buiten te komen onder de bedreiging „ik schiet je dood!" Zijn kameraad K.,. eveneens uit Baarn, zette die bedreigingen onder veel spektakel kracht bij. Mej. H. was zoo verstandig, zich niet te laten zien. De politic trad onmiddellijk hand e'end op, en fouilleerde de beide personen. Geen cCkcl wapen bleek echter in hun bezit te zijn. Ter BUITENGEWONE VERGADERING. Door de Vereeniging „Soest-Zuid" wordf Woensdag 12 Augustus a.s. in de „Gouden Ploeg", des avonds 8 uur, een openbare ver» gadering gehouden met het doel te protestee* ren tegen het voornemen om een gedeelto van de bosschen ten Westen van de Soester berg schestraat, aan den rand van het duin gebied, te verkoopen voor woningbouw. Wij behoeven niet te wijzen op het belang voor onze gemeente om juist die omgeving) tot het uiterste te sparen en te behouden) niet alleen voor onze inwoners, doch o'otó voor ons pensionbedrijf, hetwelk voor deztf gemeente van uiterst groote beteekenis is. Wij wekken iedere belanghebbende en min naar van natuurschoon op om deze vergade ring bij te wonen. Nadere bijzonderheden vindt U vermeld in de advertentie elders ia dit blad geplaatst. SOESTER SCHAAKCLUB. Oplossing probleem no. 2: Dc4(I4. Gewezen wordt op de variant: C2ci P#' met mat door Dd4b2. Goede oplossingen kwamen binnen van: Mej. H. C. Copos en de heeren C. G. van Bavel, A. den Boer, J. Camphuis, D. Foeken, S. v. d. Kuilen, F. A. Mud, H. Plas, K. Post, J. v. 't Riet en J. Wickel. No. 3. Eindspel. (Kikeriki Rott. Nbl.) Wit: Ke4, pi. 05, g4 en h3. Zwart: Ke6, pi. c6 en g5. Wit begint en wint. Oplossingen worden gaarne ingewacht aan het secretariaat van de Soester Schaak club, Mendelssohnlaan 5, Soestdijk. Clubavond: lederen Dinsdagavond van 8— 12 uur in het gebouw van Religie en Kunst^ Rembrandtlaan, Soestdijk. E.H.B.0. PARAAT. Nauwelijks is de geslaagde demonstratie aan de Groote Melm achter den rug, of de propaganda-commissie der E.H.B.0. komt opnieuw naar voren met plannen, die gerust, we voorspellen het bij voorbaat al, een succes voor deze mooie vereeniging worden zal. Om te beginnen zal a.s. Maandagavond om 8 uur op 't eind der Foekenlaan bij den onbewaakten spoorwegovergang den Blieklaan een demonstratie gegeven worden onder lei ding der docenten Dr. Donker en Dr. Rupert. Er wordt verondersteld, dat een auto waar in 5 personen, door den trein is gegrepen. Gedemonstreerd zal worden hoe de E.H.B.0. in dergelijke gevallen hulp kan bieden en hoe vlug de ziekenauto aanwezig kan zijn. Het publiek wordt verzocht tijdig aanwezig te zijn, daar, voordat de demonstratie plaats vindt, medegedeeld zal worden, hetgeen er precies is gebeurd en de aard der verwon dingen c'ie de inzittenden hebben opgeloopen. Het publiek wordt tevens verzocht, zich naar de instructies der E.H.B.O.-ers te voegen, daar dit bij een werkelijk ongeval ook gebeurt. We mogen dit althans verwachten. Verder wordt in de laatste week dezer maand een tentoonstelling gehouden en zal tot slot van de propaganda-actie voor dit jaar een revue worden gegeven. We komen hier nog op terug en zal nader per adverten tie een en ander bekend worden gemaakt. Toont uw belangstelling, U kunt iets lee- ren. En van dit „iets" kan een mcnschcnlcven afhankelijk zijn. CORRESPONT ENTIE. v. S. te Soest. Wegens plaatsgebrek kan uw ingezonden stuk niet in dit nummer worden opgenomen. Als gevolg van dezelfde omstaandigheden moeten verschillende berichten tot volgend nummer overstaan. verdwijnen spoedig, door een pot Bij aüe drogisten.

Soester Courant | 1936 | | pagina 6