m m L" r_B 8 fi iü 1 J§ g Pi li 13 B 1 9 Ui B PQiil <rtekbtefïa£lé»(A -j§§ B - Doorzitten l¥iooi gebruind Ingezonden stukken. Afgeluisterd. Burgelijke Stand Dorus de keldermeester. ONRUSTSTOKERS GEARRESTEERD. Zondagavond werd door de caféhoudster Wed. K. aan do Torenstraat politie-assistentie verzocht, daar een drietal beschonken café bezoekers het de waardin zeer lastig maakten en niet wenschten te betalen. Toen de politie verscheen, hadden de hee- ren zich echter per taxi uit de voeten ge maakt. Maar de politie kwam er achter, dat zij zich naar Café B. aan den Korte Brink- weg begeven hadden, en ging hen dus na. Daar aangekomen bleek het drietal in het café zeer veel herrie gemaakt te hebben en daarna naar buiten te zijn gegaan, waar zij hun onruststoken voortzetten en zelfs een ruit insloegen. liet gelukte de politie hen ech ter tc grijpen en naar het bureau te bren gen. Het bleken te zijn de Gebr. v. d. B. al hier. Hun uitgaansavondje zal hen duur komen te staan. Niet alleen is proces verbaal tegen hen opgemaakt wegens het in ken nelijke staat van dronkenschap gaan langs den openbaren weg, doch tevens inzake vernieling en het zich niet ordelijk gedragen in een café. i Nadat zij gedurende den nacht hun roes hadden uitgeslapen, werden zij na verhoor heengezonden. AlaruailC en oversPannen' onrustig nerveus en slapeloos. Men gebruike hiertegen dp zenuwstillende en zenuwsterkende Mijnhardt's Zenuwtabletten Glazen Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten UITSLAG AANBESTEDING. Bij de gehouden aanbesteding van het dub bel woonhuisje te Soest door architect Joh. A. G. Warmer, Soest, bleken 4 firma's te hebben ingeschreven. De inschrijving luidde als volgt: G. van Beek, H'sum, f6680.E. C. Higler, idem, f6390.N.V. Bakker 81 v. d. Mazen's Met selbedrijf, A'dam, f 6348.Bouw- en Admi nistratie-Mij., afd. Aannemersbedrijf, Soest, f 5570.—. TENTOONSTELLING E.H.B.O. Op 26, 27 en 28 Augustus zal de E.H.B.O. afd. Soest een tentoonstelling houden in het gebouwtje achter de woning van den voor zitter der afd., de heer Quelle, Torenstraat 13 te Soest. De entrée is laag gesteld, zoodat ieder een kan genieten van het tentoongestelde voor slechts 10 cent en practische kennis kan op doen. Speciaal daarvoor verzamelde statistie ken zullen ter inzage liggen, en verschillende hulp-demonstraties zullen gegeven worden. Hiermee besluit de E.H.B.O. haar zomcr- propaganda-actie. Met October vangen de cursussen o.l.v,1 de docenten H.H. doctoren Rupert, De Yos en Donker weer aan. Ook zal weer een revue uitgevoerd wor den, dank zij het groote succes van verleden jaar. SOESTER SCHAAKCLUB. 1 Oplossing eindspel no. 3: 1. Ke4f3, Ke6- ds; 2. h3—h4, g5 x h4; 3. g4—g5> Kd5 c6; 4. gsgó en wwint. Of: 1. Ke4f3, Ke6f6; 2. Kf3g3 en h3114 en wint. Een leerzaam eindspel! De stelling was voortgekomen uit een werkelijk gespeelde par tij, waarin zwart in het middenspel een pion achter is geraakt. Van de vele oplossingen, die binnenkwa men, waren slechts goed die van Mej. H. C. Coops en den heer J. Wickel. Probleem no. 4. A. A. du Preé (Utr. Dagblad). ZWART, abcd e fgh kwam met flinke vaart uit de richting 'Amers foort aanrijden en wilde den spoorwegover gang nabij het Station Soestdijk oversteken, S. lette echter niet op het stopbord, dat al gekeerd was, en zag evenmin dat de hoo rnen. dalende waren. Gevolg, dat de kap van de auto met veel vaart tegen den dalenden Zuider boom opsloeg. De boom werd door de groote kracht van de botsing geheel ontwricht en vernield, de auto werd aan den kap beschadigd. Deze onoplettendheid zal S. zeker honder den guldens kosten, daar de boom door een nieuwe vervangen moet worden. Vanzelfsprekend was de belangstelling zeer groot voor dit ongeval. N.S.B.-VERGADERING. Voor de N.S.B. afd. Soest trad Maandag avond in het gebouwtje „Volkseenheid" op de heer A. Korting uit Amsterdam. Spr. begon met het uiteenzetten der ver houding van arbeiders en middenstand ten opzichte van het Nat. Socialisme, hierbij aan halend de feiten, welke in Spanje geschieden. Door de belijders van het Marxisme worden geestelijken gedood en kerken verbrand. Vele N.S.B..ers zijn in den strijd tegen dit Marxis me gebleven. De N.S.B. wordt door allerlei politieke partijen bestreden en bekletst, niet temin groeit deze beweging stelselmatig uit. Spr. roept met kracht uit, dat geen andere partij zich permitteeren kan, in één jaar tijds Sooo leden te verwijderen, omdat dezen de normale groei der beweging tegenhielden. De N.S.B. neemt niet iedere partij-opvlieger tot lid, doch alleen werkelijke tsrijders in de ge lederen. In Nederland groeit de N.S.B. In vergelijking met de S.D.A.P. toont spr. aan, dat de N.S.B. thans, na 4 jaar, evenveel leden telt als de S.D.A.P. na 30 jaar verwor ven had en de Nat. Soc. in Duitschland na zeven jaar. Nog vele toestanden staan het ideaal der N.S.B. in den weg. Spr. noemt de corpor.ities van den Middenstand, waar veel geklaagd en geleden wordt. Spr. wil de oorzaak van dit lijden zoeken in het feit, dat te weinig poli tieke voorstanders dezer stand in de 2e Ka mer spreken kunnen. Door toedoen van de N.S.B..actie zijn de nooden van den midden stand eerst duidelijk aan 't licht gekomen- Daarom allen in de gelederen, zoowel arbei ders als middenstanders. Met het zingen van het Volkslied werd de samenkomst besloten. lieden, 10 chauffeurs, 10 stucadoors, 21 schil dersbehangers, 4 loodgieters, 4 werksters, 5 huish. diensten, 5 winkelbedienden, 6 kan toorbedienden, 4 reizigers. GEVONDEN VOORWERPEN. U., Parelcolliertje (glas)', Politiebureau; huis sleutel, idem; alpino, idem; gezangboekje, id.; hamer, idem; gottden medaillon met blpnd haar, Nieuweweg 33; heerenrijwiel, Station Soest; zadeltaschje, Buntweg 18; vulpotlood, Kerkstr. 14. Aangeloopen: witte hond, Politie bureau; bruine hond, Dierenasyl; wit konijn, Torenstr. 2c. 00 t- \o \n rf co Cl W T T Wit: Kh6, Dei, La5, Pg5 en Tgy. Zwart: Kej en pi. d5. Wit begint en geeft in twee zetten mat. Oplossingen worden gaarne ingewacht aan "t secretariaat van de Soester Schaakclub, Menclelssohnlaan 5, Soestdijk. Medegedeeld zij, dat Dinsdagavond j.1. een dame als candidaat-lid is voorgesteld; moge dit feit aanleiding wezen, dat alle schakende dames in Soest en Baarn zich aansluiten bij de Soester Schaakclub. Clubavond: lederen Dinsdagavond van 8 12 uur in het gebouw van Religie en Kunst, Rembrandtlaan, Soestdijk. RIJWIELDIEFSTAL? Door den heer F. alhier werd aangifte gedaan bij de politie van een eigenaardige diefstal. De heer F. had zijn rijwiel even ge stald tegen den winkel van S. te Soestduinen. Toen hij, na zijn zaken te hebben afgedaan, weer buiten kwam, bleek zijn karretje ver dwenen te zijn, doch een oud rijwiel daarvoor in de plaats gezet. Of men hier met diefstal of met vergissing te doen heeft, zal het po- litie.ondcrzoek uitwijzen. SPOORBOOM VERNIELD. Woensdagmorgen te 9.55 uur had weer •ens een botsing plaats tegen de afsluitboo- men. Een vrachtauto van een Stoonuvasscherij Mi Gravenland, bestuurd door P. M. S-, en Zon verbranding' Verzacht en geneest Doos 3ö.*cV, Bij Apoth.en Drogisten. BOTSING. Zaterdagmiddag te 3 uur had een aanrij ding plaats op de Burg. Grothestraat nabij „Braamhage". Een personenauto, bestuurd door W. te Soest, reed in de richting Nieuwerhoek en wilde links afbuigen om het erf van den houthandelaar B. op te rijden. Hij hield in alle opzeihten de verkeerswetten, stak tijdig de richtingaanwijzer uit en boog behoorlijk naar links af. Achter hem reed een zekere W. C. uit Haarlem met zijn auto, die ondanks de waar schuwing van den richtingaanwijzer toch nog trachtte te passeeren. Natuurlijk kwam het hierbij tot een botsing, die door sterk remmen echter niet veel schade aanrichtte. De politie, die getelefoneerd werd, zette W. C. op de bon. DIEFSTAL RIJWIELMERK. Donderdag werd bij de Politie aangifte ge daan van diefstal van een rijwielmerk door H. de A. uit Amersfoort, die zijn rijwiel even neerzette aan den Peter v. d. Bretnerweg om een wandeling te doen door het weiland. Toen hij terugkwam van zijn wandeling was zijn rijwielplaatje verdwenen. A. had verdenking op een tweetal jongens, die dan ook aangehouden werden en naar het bureau overgebracht, doch na onderzoek heengezonden. 50-JARIG PRIESTER-JUBILEUM. Morgen, 15 Augustus, zal de HoogEerw. Zeergel. heer Mgr. D». M. J. Schrader, ge heim Kamerheer van Z.H. den Paus en stich ter der O.L.Vr. parochie te Hilversum, in het rusthuis Nieuw-Mariënburg, alwaar hij sinds eenige jaren verblijft, zijn 50-jarig priester jubileum vieren. Op verzoek van den jubilaris en mede met het oog op zijn lichamelijke gesteldheid zal dit feit op eenvoudige wijze in huize „Ma- riënburg" worclen herdacht. OUDERS WAARSCHUWT UW| KINDEREN! Donderdagnamiddag speelden twee zoon tjes van 6 en 8 jaar van een inwoner onzer gemeente voor de woning in de straat, toen een auto stil hield, waarvan de bestuurder het adres vroeg van een bekende firma hie: ter plaatse. Daar dit adres aan de oudste van het tweetal bekend was, werd hem dit ge zegd. De automobilist noodigde de jongens echter uit hem er even te brengen, waarop het tweetal instapte. Na dit gevraagde adres bezocht te hebben werden nog enkele andere adressen bezocht, waarop deze heer ten slotte beide kinderen bij Birkhoven uit den wagen zette en verder reed, zonder zich te overtuigen of zelfs de kleintjes den goeden weg naar huis insloegen. Het gevolg was dan ook, dat zij te Amers foort terecht kwamen, waarvandaan de ouders ze des avonds;door tusschcnkomst van de politie, die met-de vergissing" in kennis was gesteld, konden terughalen. Hoewel er niets met de kinderen is voor gevallen, wat na het onderzoek van de po litie is gebleken, is het van de automobilist, de touwslager E. uit Gorinchem, een laffe daad om dergelijke kleine kinderen mee te nemen en ze zoo ver van huis aan hun lot over te laten. Daarom ouders, waarschuwt uw kinderen. INBRAAK. Donderdagmorgen werd door Mevr. v. V. aangifte gedaan, dat bij haar ingebroken was in den afgeloopen nacht. Eenig geld was ontvreemd. De politie stelt een onderzoek in. ZOMERCONCERT. Het 3e Zomerconcert, te geven door de Soester Harmonie „Patiëntia Vincit Omnia", Dir. H. Kok, zal plaats hebben op Maandag 17 Augustus a.s., des avonds 8 uur, in het Rosarium. Het programma luidt als volgt: 1. Le Septentrional, Marsch, Laurens Del- becq. 2. Le Califc de Bagdad, Ouverture d-e Boil- dieu. 3. Kaizer Walzer, Joh. Strauss. 4. Fantasie op motieven van Mendelssohm, A. Floris. 5. Een morgen, een middag -en een avond in VVeenen, Ouverture, F. von Suppé. 6. Dans le Sud, Enquisse Américaine, „W. M. Middleton. 7. Fantasie Le Grand Mogal, H. J. Parés. 8. Voorwaarts Marsch, Potpourri, .W« .Cicrc. ARBEIDSBEURS. Op heden staan ingeschreven 415 werkzoe kenden, te weten 384 mannen boven 18 j. cn 14 onder 18 j.; 9 vrouwen boven 18 j. en 6 onder 18 j., waaronder 51 metselaar, 55 op perlieden, 54 losse arbeiders, 8 transportar beiders, 40 grondarbeiders, 4 lndarbeiders, 4 fabrieksarbeiders, 28 tuinlieden. 40 timmer-" E. S V. A. C- Maandagavond speelden de E.S.V.A.C.-vete ranen een wedstrijd tegen een Hilversumsch elftal; er werd van beide kanten enthousiast gespeeld. Het einde kwam ten slotte met een 31 overwinning voor de E.S.V.A.C.-garde, E.S.V.A.C. II ontving Woensdagavond be zoek van T.O.V. I iiit Baarn; deze wedstrijd werd voorafgegaan met een ontmoeting tus- schen twee adspiranten-elftallen van beide clubs. Beide wedstrijden leverden E.S.V.A.C. een 21 overwinning. Het waren plezierige en sportieve ontmoetingen. Vrijdagavond a.s. speelt. E.S.V.A.C. III een oefenwedstrijd tegen T.O.V. II. De veteranen spelen inplaats van Woensdag 19 Aug., a.s. Dinsdagavond 18 Augustus een revanche-wedstrijd tegen het Hilversumsche elftal. Deze wedstrijd wordt gespeeld in het Burg. Dekethpark en vangt om 7 uur aan, zoo werd er met vele behulpzame handen aan de ongeveer 130 kinderen het noodige ver strekt. Vandaar ging de reis naar Arnhem en daar arriveerde men in goede conditie en vroolijke stemming aan het welbekende Burger's Die enpark. Alles werd hier rustig bekeken en toen men alles bezichtigd had werd de daar aan verbonden speeltuin bezocht. Volop werd hier genoten. Even een kleine onderbreking, want de regen kwam even als spelbreker, doch dit was niet erg, daar mon in een groote zaal kon schuilen. Dit was een prachtige gelegenheid om de kinderen een consumptie te doen gebruiken. Om half zes werden de autobussen opge zocht. Na nog eenmaal de reis onderbroken te hebben om nogmaals limonade te schen ken, kwam men ongeveer half negen hier wederom aan. Dit uitstapje was mogelijk door finanti- eelen steun der Ouders en vele ingezetenen. Ook de limonade en koekjes waren gratis aan geboden. Aan alle gevers en geefsters har telijk dank. ALGEM. LEDENVERGADERING E.S.V.A.C. De op Maandag 17 Augustus vastgestelde ledenvergadering kan niet doorgaan en zal nu worden gehouden op Woensdag 19 Aug. in hotel „Eemland"; aanvang 8 uur. INHAALVERBOD GEHANDHAAFD. Dat de nieuwe verkeersborden niet precies stipt bezien en opgevolgd worden, bewijst wel het succes dat de rijksveldwachter Zondag j.1. had door een oogje in 't zeil te houden. In onze gemeente zijn borden met teekens van het z.g. inhaalverbod, waarbij de eene auto de andere niet inhalen of passeeren mag wegens te smal wegdek, op drie plaatsen aan gebracht, n.1. op de Vredehofstraat van Nieu werhoek tot de Praamgracht, de Torenstraat en de Kerkstraat achter de Herv. Kerk om. Zondag werden er bij desbetreffende con trole niet minder dan twaalf automobilisten wegens overtreding op die bon gezet. Een controle, die de moeite waard bleek te zijn! KONINGIN EMMA-MONUMENT. Ontvangen per giro volgens vorige opgave f 205.75. Inmiddels per giro ontvangen van Commandant, Officieren en Ambtenaren van de Luchtvaart-afd. en Luchtvaartbedrijf f 96.-. Totaal f301.75. worden gelaat. hals en armen door AMILDA-zonnebruincrême. Voorkomt tevens vervellen en de zoo pijnlijke zonnebrand. Flacon 90 ct. Tube 60 ct. Doos 50 en 25 ct Buiten verantwoording der Redactie. ONVOORZICHTIGE KINDEREN. Zondagmorgen werd pp de Koninginne- laan het tweejarig meisje R., dat netjes op het trottoir liep door de jongen J. W., die op het trottoir fietste inplaats van op den rijweg, met het voorwiel geraakt en omge smakt. Het kindje, dat het dadelijk op een huilen zette, bleek leelijk bezeerd te zijn aan het rechterbeentje. Doktershulp moest worden ingeroepen. Door Dr. Rupert werd de kleine verbonden. Het beentje kreeg drie hechtingen. UITSTAPJE DER NED. HERV. ZONDAGSSCHOLEN. Vrijdag 7 Aug. j.1. hebben de kinderen der drie Zondagsscholen Emmakerk, Hees en Oude Kerk een uitstapje gemaakt naar Arn hem. Des morgens 9 uur verzamelde dfc kin deren zich op de plaats waar men Zondags bijeen komt. Plet weer was in verhouding met de vorige dagen zeer goed te noemen. Een ieder was dan ook vol verwachting, want de koers werd niet regelrecht naar Arn hem gezet, doch men zou 25 h 30 K.M. om rijden. De vier autobussen kwamen om half tien te samen bij de garage van den heer Tenscn. Vroolijke cn blijde kindergezichtjes getuigden van vreugde. Er werd gereden over Rhenen, de Grebbe- berg over, waar men circa half twaalf bij een prachtig bosch stopte. Hier werd den kinde ren limonade aangeboden en gelegenheid ge geven hun boterhammen te gebruiken. Hier voor had men zelf flesschen limonade mede genomen en een groote bus melk. .Water was kort j,n de buurt yan het bosch te krijgen cn BEGROOTING-OVERSCHRIJDINGEN. Al voor zeer langen tijd heeft de heer De Nies in den raad van Soest aangedrongen op bet in orde brengen van den Krommeweg en den Korte Hartweg. Dat deed hij omdat de toestand van die wegen erbarmelijk was. Daarna sprak ook de heer Hom daarover. De Korte Hartweg is in het voorjaar on der handen genomen en aan den Krommeweg zou ook worden begonnen. De trottoir-ban den werden alvast langs den kant opgestapeld; de beroemde motorwals werd ook in de buurt neergezet om die bij de hand te hebben; er werden jonge boomen geplant; langs de kanten bleven groote hoopen zang liggen, enB. en W-, of de leiding aan O.W. be sliste, dat aan de zijpaden in de Spoorstraat zou worden begonnen en daarna aan vele andere lanen en straten. De begrooting voor die wegen werd overschreden en toen haalde O.W. de trottoirbanden weer weg van den Krommeweg en bracht die naar de Ju- lianastraat. Dubbel transport? Ja, maar wat geeft dat! De raad zal wel een aanvullend crediet geven. 't Ligt echter voor de hand, dat straks het geld dat gevoteerd is voor de restauratie Korte Hartweg en Krommeweg opgesoupeerd is en de Krommeweg met de zandhoopen blijft zitten. Wie nu bij eenige regenval de Krommeweg en de Koninginnelaan daar in die omgeving, of aan den anderen kant de Beckeringstraat passeeren moet, krijgt een indruk van een modderrivier. Krijgt de Krommeweg nu ook nog een beurt Of moet weer eerst de begrooting overschreden worden P. C. ZONNEVELD. Miedema, geh'. m. 'C. P. Engeringh', Nieuwer hoekstr. 2; Geertruida Petronella Hendrika Kcppen, 38 j., geh. m. W. F. Jacobs, Veld weg 3; Diererik Theodorus Notten, 53 J.| geh. m. N- Beerhorst, v. Weedestr. 19; Vio lette Maria Haage, 13 dg., Koninginnel. 24. GEVESTIGD: W. C. Wijngaard—Bekker, Burg. Grothestr. 58; P- v. Wijk, Kerkstr. 25; G. G. Zoetelief, v. Weedestr. 16; A. Mulder, Anna Paulownal. 2; B. F. de Hossor, Vro- dehofstr. 2; E. J. de Jongh m. g., Hartweg 27; G. C. Ooms m- g., Pelikaanweg 25; J. de Bruin m. g., Laanstr. 48; P. v. d. Linden, Soesterb.str. 25; M. W. M. Stieger, Waldeck Pyrrnontl. 56; A. Bleek er, idem; L. C. Hille, Schrikslaan 56; A. v. Es m. g., Braamweg 14; M. Middag, Steenhofstr. 12a; H. W. Brinck Beekman, Amersf.str. 90; W. M. v. Leeuwen, Vevl. Postweg 102; M. E. v. Twuijver, Birk- straat 34. VERTROKKEN: J. P. de Bruin, v. VerL Postweg 83 n. Alphen a. d. Rijn, Hedastr^ 38; J. H. Groeneveld, v. Luchtv^afd. n. A'dam, Euterpestr. 147b; N. Rink, v. Bosstr. 18 n. Den Haag, Anth. Duijckstr. 109; J. v. d. Horst, v. Nieuweweg 34 n. A'foort, Groen v. Primeren!» 7; A. de Nies m. g., v. EikenL 17 n. H'sum, Lorentzweg 58; A. A. A. Hen driksen—v. Dalen m. dr., v. Rembrandtl. 19 n. Eemnes, Wakkerendijk 17; E. M. Kor— Meijers m. zn., v. Klaarwaterweg 30 naar A'dam, Kanaalstr. 104; D. SchaapOssedrij- ver, v. de Genestetlaan 3 n. Doorn, Bergweg 15; E. A. v. Meurs, v. Nieuwerhoekstr. 2 n. A'dam, Staringplein 4II; T. Bangma, v, Kolonieweg 5 n. Wonsradeel, Parrega 21 j W. L. Hiriskes, v. Nieuwstr. 57 n. A'foort, "fanrcnHcnsai. *7", 5. G. Simon, v. Sophialaan 1 n. Nw. Amstel, A'damscheweg 155; B. A. Bruning, v. Laanstr. 22 n. Bellingwolde, den Ham D 130; C. Sipkes, v. Luchtv.afd. n. A'dam,. Keizersgracht 639; P. H. Swart, v. Stationsweg Sa n. Wassenaar, Hyacintl. 17; M. v. Boeijen, v. Rademakerstr. 7a n. Zeist; Jufferstr. 2obis; G. Zeijpveld, v. Maarenstr^ 2 n. Zeist, Krakelingweg 69; J. Mulckhuijse, v. Beetzlaan 30 n. Nijmegen, Groesbeeksche- dwarsweg 195 hs.; M. Bruns, v. Soesterb.str. 63 n. Kockengen, Spengen 197; H. B. Over weg, v. Birkstr. 34 n. R'dam, Ziekenh. Cool- singel; O. K. Bakker m. g., v. Nieuweweg 97 n. Leiden, Breestr. 17; M. C. DekethVan Hoffen, v. Beukenl. 1 n. Soerabaja; P. M. Jonkergouw, v. Luchtv.afd. n. Oost-Afrika; W. ten Harmsen, v. Verl. Postweg 65 n. An keveen, Heerenweg 69 f; J. C. Egberts, van' idem n. idem; J. P. de Beurs, v. Julanastri. 6 n. Zandvoort, Kerkplein 4; A. v. Mil, v. W. Pyrrnontl. 71 n. Den Haag, Anjelierstr. 17; F. v. Dijk, v. Banningstr. 84 n. Zeist, Fred. Hendrikl. 47; G. J. v. Wel, v. Radema kerstr. 15a n. Zijpe, F 29; G. H. Dikshoorrt m. vr., v. Julianastr. 63 n. Apeldoorn, Arn- hemscheweg 633; I. v. Dijk, v. Amersf.str- 56 n. Zeist, Krakelingweg 71. VERHUISD: W. de Vries, v. Nachtegaal- weg 3 n. Middelwijkstr. 49; P. Verwoerd, v« Akkerweg 2 n. Klaarwaterweg 42; A. F. J. v. d. Lugt, v. Beetzlaan 61 n. 73; I. Ruzlfs, v. Van Weedestr. 13a n. Soesterb.str. 125 W. A. BikoVal, v. Koninginncl. 54 naar Eikenlaan 10; F. W. Miedema m. vr., v. B. Grothestr. 52 n. Nieuwerhoekstr. 2; T. de Bruin, v. Verl. Postweg 8 n. Banningstr. 42; H. H. In den Haak, v. Verl. Postweg 14 n. Rademakerstr. 6b; W. J. M. Klauwers, v. Molenstr. O.Z. 14 n. Nieuwstr. 38; G. Koe nen, v. Korteweg 15 n. Molenstr. W-Z. 6; L. v. Hornsveld m. g., v. idem n. Molenstr. W.Z. 42; J. Geurtsen, v. Ossendamweg iSa n. Krommeweg 17; L. v. Ark el, v. idem n. idem; L. J. Meijer, v. idem n. idem. Zeg man, wat rook jij je tanden toch bruin Ik zal eens IVOROL "voor je meebrengen. GEBORENAnna Catharina, d. v. A. de Raadt en C. E. Engels, Verl. Schoohveg 11 Dick, z. v. D. Renooy en A. Idzenga, Birk str. 26b; Jan, z. v. J. Olyslager en J. I Slot, ie Heeserlaantje 2; Jacoba Pieternella Maria, d. v. A. F. M. Kennekens en J. P, A. de Kok, Beckeringstr. i3d. ONDERTROUWD: W. A. Mart ens, 38 j., Utrecht cn M. Ch. Th. Verkerk, 33 j., Van Weedestr. i; A. Schreuder, 23 j., Amersfoort en H. van Klooster, 21 Oude Utrechtschc- weg 7. GEHUWD: K. H. F. Faber, 24 j. en J. v. d. Kuy, 24 j-, Braamweg 80; C. v. Dier- men, 22 j. en A. v» d. Broek, 25 j., Baarn. OVERLEDENHenriëtta Christina ter Hogt, 94 j., Mendclsohnl. i; André Joseph Marie Hoclen, 81 j., geh. m. M. E. J. van Houten, Vrcdchofstr. 2; Hen 1 rik Jan ten Ca- te, 64 k Soesterb.str. 49; Folkerr Wijbrcns Wat Dorus de keldermeester wel dacht, tel kens als hij zijn stoop onder de kraan bracht en zich verkwikte aan een flinke teug bier? Dit was naar de omstandigheden zeer uit eenloopend, maar altoos kwam het daarop neer, dat hij enkel om de gewichtigste rede nen het edele vocht gebruikte. Luisteren wij hem af. Op een kouden dag: 't Is koud, een mensch moet zorgen dat hij wat warms van binnen heeft. Op eén heeten dag: 't Is heet. ik sterf nog van dorst als ik niet wat neem. Bij drukte: 't Kan vandaag lijden, ik ver dien het dubbel. Bij gebrek aan werk: Kom, er nog maar eentje gepakt, ik heb er den tijd voor. Bij tegenspoed: Als alles den mensch naar den zin gaat dan heeft hij geen hartverster king noodig. Nu een opknappertje. Bij voorspoed: Het smaakt eens zoo lekker als men het drinkt met een vrooiijk hoofd. Des morgens op zijn verjaardag: Kom ventje, maak maar gauw dat je een plaatsje krijgt, het zal vandaag vol loopen. lederen morgen: Een flinke teug, dat geeft moed om te werken. lederen middag: Een beetje drinken dat geeft eetlust. lederen avond: Nog een slaapmutsje; een mensch kan toch niet op een droogje naar bed. Des nachts droomde Dorus nog altoos dat hij dorst leed, en het moest wel' zoo zijn onk: want niemand die zoo vlug naai' zijn werk ging, als Dorus de keldermeester naar zijn biervaten. Op zijn ouden dag kwam Dorus in goeden doen; men wist niet of hij een erfenis dan wel een gelukkig lot uit de loterij had ont vangen. Helaas! zijn geliefde drank was ten slotte gebleken een trouwelooze vriend te zijn. Allerlei ziekte en getob had hij Doms be zorgd. En daarom had Dorus zijn bierstoop tegen den grond geworpen. Nu verkwikt hij zich maar met veel grooter matigheid, aan hetgeen de apotheker hem gelieft te géven, of. wat de couranten aanbevelen tegen zijn kwalen.

Soester Courant | 1936 | | pagina 2