laHi-bëiiriif loeh - va» Leonepfaan 62 - Telefoon 697. nog altijd hel besie adres, in alle egzicii TüHiDl Prijs turandot B v« een smaakvol geschenk apart en niet duur Zomer- en Koninginnefeesten. C. GEN Waaron „I Al ZWEMWEDSTRIJDEN. Onder begunstiging van prachtig zwemweer en groote belangstelling werden Zaterdagmid dag in het Natuurbad de jaarlijksche zwem wedstrijden gehouden. i De belangstelling werd op 3000 geschat. Mej. W. de Groot zag kans om de wissel- tak, voor de 100 M. schoolslag dames, naar Utrecht mede te nemen, waardoor Mej. I. Linzel alhier, die de tak reeds tweemaal in bezit heeft gehad, haar kans om deze tak voorgoed in eigendom te mogen behouden, voorbij zag gaan, daar zij als tweede aan kwam. Ook de tak voor 50 M. vrije slag da mes werd eveneens gewonnen door Mej. De Croot. Bij de heeren won de heer H. Hubner alhier, bij de 100 M. vrije slag, den wissel beker, terwijl de heer D. Fugers alhier de wisselbeker won in het nummer 100 M. schoolslag. De tijden bleven over het algemeen beneden die van het vorig jaar, doch dit heeft zijn oorzaak in het slechte zwemweer van de laatste maanden. Tot slot werd een demonstratie schoon- springen gegeven, waar mooie staaltjes te zien waren. Na afloop werden de prijzen uitgereikt door Ir. H. Eksteen, met een toepasselijk woord. De uitslagen waren: 50 M. rugslag dames: W. de Groot 47.1; M. Hubner 48.1; S. Scholte 59 sec. 50 M. schoolslag jongens: W. Ganzeman 41.2; J. Heyman 55.1; W. v. Wely 45.4 sec. 50 M. schoolslag meisjes-: H. Smit 43.1; T. Kuiper 47.8; J. Kuiper 49 sec. 50 M. rugslag heeren: H. v. Wely 43.4; H. Bomes 50.2 sec. 50 M. vrije slag dames: W. de Groot 38; S. Scholte 42; M. Hubner 45.4 sec. 50 M. vrije slag jongens: W. Ganzeman 35; R. Kuiper 36; R. Roos 38.2 sec. 100 M. schoolslag heeren: D. Fugers 1.39; v. Wijngaard 1.46.8; J. Linzel 1.47. 100 M. vrije slag heeren: Th. Meertens 1.2.3; H. v. Wely 1.3.6; A. B. Schoenma ker 1.52.2. loo M. vrije slag dames: E. Zandvliet 1.31.2; A. Ensing 1.34. 100 M. vrije slag heeren: W. Hubner 1.32.4; J. Kooy 1.32.4; H. Boone 1.36. 100 M. schoolslag dames: W. de Groot 1.39.2; I. Linzel 1.44; S. Scholte 1.44.4. 50 M. Vrije slag heeren senioren: J. v. Eedcn 42.6; J. v. Ruyven 1.1.2. 3 x 50 M. wisselslag estafette heeren: H. v. Wely, W. Ganzeman, F. v. Wijngaart 2.12.8; H. Boone, D. Fugers, J. Kooy 2.37. 3 x 50 M. wisselslag estafette dames: W. de Groot, S. Scholte, A. Ensing 2.12.8; M. Hubner, I. Linzel, B. Lodewegen 2.19.4. Doorzitten Stukloópen j P U O L Zonnebrand EEN GOUDEN PRIESTERFEEST. In alle intimiteit werd Zaterdag in Rust- joord „Nieuw Mariënburg" alhier het gou den priesterfeest gevierd van Mgr. Dr. M. J. fJchrader, em. pastoor der O.L. Vrouwenpa rochie te Hilversum. Nadat de HoogEeryv. jubilaris in. den vroe gen morgen een H. Mis van dankbaarheid bad opgedragen, werd te kwart voor 10 tot Zijne intentie de Hoogmis gecelebreerd, waar bij het Zusterkoor op zeer verdienstelijke wijze de Mis van De Smet uitvoerde. Bij Öeze plechtigheid waren uitsluitend de eenv. zusters en de bewoners van het rustoord tegenwoordig, benevens de Weleerw. ZeergeL beer Dr. Fr. Schrader, neef van den jubilaris »n kapelaan van de St. Janparochie te Arn hem. Na de Hoogmis kwamen alle bewoners en personeel van het huis in de groote serre bijeen, waar een weelde van bloemen prijkte. O.a. waren er prachtige bloemstukken van de N.V. Gooi en Sticht en het Zangkoor van de O.L.Vr. parochie te Hilversum. Uit den stroom van schriftelijke en tele grafische gelukwenschen vermelden wij o.a. een felicitatie van Z.H. Exc. Mgr. den Aarts bisschop, van den Vicaris-Generaal Mgr. Huurdeman, van den Proost van het Kapittel Mgr. v. Schaik, van den Minister van Staat en voorzitter van de Tweroe Kamer Prof. lAalberse en oud-Minister Verschuur. De bijeenkomst droeg, overeenkomstig het verlangen van den jubilaris, geheel het ka rakter van ee» gezellig samenzijn. Daarbij werd door een der bewoners van het Huis leen woord van hulde gesproken en de jongste gast een 7-ja,rig meisje, bood een ruiker bloemen aan. Des middags werd een plechtig Lof ge celebreerd door Dr. Fr. Schrader. Tijdens den middag kwamen verschillende Jleerren Geestelijken den jubilaris feliciteeren, waaronder de president en eenige professoren van het Groot-Seminarie, den deken van 'Amersfoort en de pastoors van Baarn en Soestdijk. HET DERDE ZOMERCONCERT. Maandagavond klonken in het Rosarium, ten gehoore van een zeer talrijk publiek, de vroolijke tonen van ons Harmonie-corps „Pa- tiëntia Vincit Omnia". Met een pittige marsch werd het programma aangevangen, verder gevolgd door groot cndeels Weensche muziek. Een potpourri van W. Ciere was het slot van een verdienstelijk zomeravond-concert. De directeur, de heer H. Kok, en zijn corps alle eer. OPENBARE VERKOOPING. Dinsdagmorgen te 11 uur werd in hotel „Eemland" door Not. A. O. Dammers pu bliek verkocht: t 1. De garage „Autokluis" aan dn- v. Wee- destraat 53-55-57- Kooper werd de heer J. G. Redeman voor f 12000. 2. De helft van een dubbel woonhuis aap het Kerkpad Z.Z. 32. Dit pand werd opgehouden voor f 2500.-. AANRIJDING. Woensdagmiddag had op de Soesterb.straat een aanrijding plaats tusschen drie auto's. Aan de rechterzijde stond te 5 uur een vrachtauto geparkeerd. Uit de richting Soes- terberg kwam eveneens een vrachtauto, die te laat bemerkte dat een tegenligger, die de voorrang had, het passeeren van de parkee- rende auto niet mogelijk zou zijn. Hij remde te sterk, slipte en drie wagens vlogen op elkaar. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Twee der wagens moesten worden weg gesleept. EEN GESTOORDE BRUILOFT. Woensdag werd een dochter van een in gezetene alhier in den echt verbonden met een Amersfoortsche jongeling. Dit heugelijk feit moest natuurlijk door een flinke bruiloft gevierd worden. Om 10 uur 's avonds werd er door de gasten lustig gedanst in den tuin, dus in den stroomenden regen. Spoedig zou de feestvreugde verstoord worden. Bij de danspartij n.1. had zich een familielid gevoegd, welke men blijkbaar lie ver niet zag. Nadat het gezelschap zich bin nenshuis had teruggetrokken, ontstond er spoedig een vechtpartij, waarbij een gedeelte van het gezelschap naar buiten werd „ge werkt", welke de omgeving opschrikte door het geschreeuw van „help, help, moord". Door verschillende omwonenden werd de politie opgebeld. Een agent, die dicht in de omgeving woonde, was spoedig ter plaatse en binnen eenige minuten geassisteerd door enkele collega's. De agent was er getuige van hoe de ruiten werden ingegooid, terwijl hij tevens zag hoe een vrouw nagenoeg ge heel ontkleed, de kleeren waren haar van 't lichaam gerukt, het huis ontvluchtte, achter volgd door eenige personen. De politie zuiverde dadelijk het terrein van kwade elementen, terwijl bij de overigen van het gezelschap de lust tot feestvieren zoodanig bekoeld was, dat zij zich in taxi's naar huis lieten brengen. HULDIGING EN HERDENKINGSREDE Ds. E. GROENEVELD. Op waardige wijze is Donderdagavond het zilveren ambtsjubileum van Ds. Groeneveld, Ned. Herv. Predikant alhier, herdacht. Een samenkomst werd gehouden in de Emmakerk, des avonds om 7 uur. De kerk was daartoe met palmen en bloemen versierd. In den voor tuin wapperde de vlag, en hadden de ca techisanten zich als eerewacht voor den ko menden jubilaris met zijn familie, opgesteld. Van deze aankomst werden, evenals van het feestcomité, eenige foto's gemaakt. In de kerk bevonden zich o.m. de Inten dant van het Paleis Soestdijk, Jhr. Mr. De Jonghe v. Zwijnsbergen, de Burgemeester, de voltallige Kerkeraad, Weth. De Bruyn, Ds. v. d. Waal, em. pred., en Ds. Alkema, Geref. Pred., met enkele ouderlingen. Bij de binnenkomst van de familie Groe neveld werd door de gemeente staande ge zongen Ps. 68 10. Bij afwezigheid wegens vacantie van Ds. Van Schaick, werd de avond geleid door leden van het feestcomité. De heer J. J. van Amerom opende met gebed, waarna de heer J. Veenendaal, oudste kerkeraadslid, den jubilaris namens kerkeraad en gemeente har telijk gelukwenschte. Spr. wees er op, welk een verantwoordelijke taak het is, herder en leeraar te zijn in een gemeente. Ook na deze 25 arbeidsjaren wordt er nog meer van zijn toewijding gevraagd. Spr. memoreert de in trede te Soest en het moeilijk en omslachtig arbeiden in den tijd dat de Emmakerk nog niet in gebruik was. Van de vrschillende ver- eenigingen die Ds. Groeneveld heeft helpen oprichten, is die der Jong Hervormden wel de voornaamste. De heer Veenendaal biedt den jubilaris na mens den kerkeraad een fraaie bloemenmand aan, en namens de geheele gemeente een enveloppe met in^—'d. Na het zingen van Gezang 91 3 kregen de verschillende afgevaardigden het woord. Eerst betrad de Burgemeester den kansel en hield in bloemrijke bewoordingen een toe spraak. Men moet luisteren naar de eigen- sfeer van elk gebet'-m, als was het Gods stem, die tot ons komt, en Die ook spreekt in dit zilveren ambtsjubileum. Geen luidruch tig heir maar gewijde aandacht. „Aan God Uw leven" moet de leus zijn voor dezen trou wen leeraar. De uBrgemeester besluit met de officieele mededeeling, dat het H.M. de Ko ningin niet alleen behaagd heeft een telegram van gelukwensch te zenden, doch tevens een gift over te maken aan het feestcomité. Een ernstige, schitterende rede werd ge houden door Ds. v. d. Waal. Spr. memoreert mede de ambtelijke levensloop van den jubi laris. Op 13 Aug. 1911 deed Ds. Groeneveld zijn intrede in zijn eerste gemeente, Acquoy, ging in 1916 naar Herveld, in 1922 naar Dalf- sen, om op 10 'Mei 1931 in Soest bevestigd te worden. Ds. v. d. Waal legt den nadruk op de bijzonder' prettige samenwerking, welke tusschen Ds. Groeneve'.1 en hem bestaat. Vooral kwam dit naar voren in het moeilijke werk in het verwaarloosde Hees. Buitenge woon heeft Ds. Groeneveld zich gegeven voor dezen arbeid. Op zijn initiatief is het Wijk- DALWEG 6 BAARN lederen middag wordt aan elke bezoekster 'n geurig kopje China-thee aangeboden EIGEN IMPORT Buitenlandsche Kunstnijverheid gebouw, waarin thans gepreekt en vergaderd wordt, gesticht. In zijn persoonlijke' geluk wensch betrekt spr. bjizonder de moeder van den jubilaris, die ooi»aanwezig was. De heer J. J. vaj^^Lucrotn sprak namens de catechisanten, die hierop hun predikant de zegenbede-uit Ps. 134 toezongen. De dames van de naaikrans overhandigden den predikant een fraai boek. Een Woord van warme waardeering uit de kerk van Dalfsen werd gebracht door Ds. H. Visser, em. pred. te Zwolle. Spr. acht het een voorrecht, Ds. Groeneveld al zoo lang te kennen en roemt zoowel de onverzettelijk heid as de soepeheid, die den jubilaris zoo juist te pas weet te brengen. De heer Mulder bracht namens de Vereen. Jong Hervormden een zeer geslaagde felici tatie op rijm, waarin de door Ds. Groeneveld opgerichte vereen, hun voorzitter alle hulde bracht voor zijn leiding. Namens schoolbestuur cn onderwijzend per soneel sprak de heer K. v. d. Flier, hoofd der Chr. L. School aan de Spoorstraat. Ook als voorzitter in 't Schoolbestuur is Ds. Groe neveld tot groote zegen geweest. De Zondagsschool was -vertegenwoordigd door den heer v. d. Lugt, die een vulpen aan bood. Namens het Zendingscomité sprak de heer Van Gorkum een gelukwensch uit. Nadat door de dames van de naaikrans thee was rondgediend, betrad Ds. Groeneveld zelf de kansel. Spr. voelde zich, nu hij wees op de kansel. Spr. voelde zich, nu hij weer op tegen alle zenuwen staat, weer veilig. Spr. dankte allen die in het tijdvak van 20 Juli13 Aug. schriftelijk of mondeling hun1 gelukwenschen hadden aangeboden. Het tele gram en de gift van H.M. Koningin Wilhel- mina had spr. diep getroffen. Spr. dankte den Burgemeester voor de ont roerende woorden, Jhr. J. de Jonge v. Zwijns bergen, wiens vriendschap reeds dateert uit de standplaats Dalfsen, de heeren Veenendaal, v. d. Lugt, V. Gorkum, v. d. Flier, Mulder cn allen, die medegewerkt hadden om dezen dag tot een onvergetelijke te maken. Spr. ver zocht te zingen Ps. 121 13, waaraan staande gevolg werd gegeven, waarna Ds. J. v. d. Waal in gebed voor ging. Tot slot werd gelegenheid gegeven om den jubilaris te feliciteeren, waarvan een druk ge bruik werd gemaakt. la« Z.Eerw. voor Luc. 8 4-15, en na de Geloofsbelijdenis werd gezongen Ps. 138 s 1 en 3. Tot tekst van zijn rede koos Z.Eerw. Psalm 126 6 iste ged. „Die het zaad draagt, dat men zaaien zal, gaat al gaande en weenende Spr. richtte zich allereerst tot enkele per sonen in gevoelvolle dankwoorden, w.o. den Intendant, den Burgemeester, de collega's en oud-collega's, in het bijzonder Ds. v. Schaick en Ds. Torenbeek zwager van den jubi laris het college van kerkvoogden en dia kenen en de 24 afgevaardigden van de ge meente Herveld. Ook de moeder, het gezin en familieleden van den jubilaris werden in het dankwoord betrokken. Hierna werd de tekst behandeld. Na het zingen van Gez. 6j7 4 en 5, sprak Ds. v. Schaick. Op zijn verzoek werd gezon gen Gez. 214 5, waarna Ds. Groeneveld dankte met het Onze Vader. Zondagavond te 6 uur sprak Ds. E. Groe neveld in de Emmakerk een herdenkingsrede uit, zulks in verband met zijn 25-jarig ambs- jubileum. Onder de zeer velen bemerkten wij Jhr. J. de Jonge v. Zwijnsbergen, Intendant van het Kon. Paleis Soestdijk, de Burgemeester Mr. G. Deketh, Wethouder H. de Bruyn, Mevr. Landweer.De Visser, Ds. K. Visser, em. pr. te Zwolle, Ds. Torenbeek, Ds. v. d. Waal, Ds. v. Schaick, Jhr. Roëll, Dr. Donker, Dr. Zalman, de architect van de keerk P. Beek man en de voltallige kerkeraad. Na het orgelspel zong de gemeente uit Ps. 46 1 en 2, waarna de jubilaris de kan sel betrad. Na het uitspreken van bet votum PROTESTVERGADERING TEGEN AAN TASTING SOESTER NATUURSCHOON. Woensdagavond j.1. kwam men op initiatief der Ver. „Soest.Zuid" bijeen, om de zoo klinkend voorbereidde protestvergadering te houden, in welke men zich openlijk wenschte te verzetten tegen de daad van. het Gemeen tebestuur, n.1. het in onderhandeling treden met bouwers van buitenaf, om een strook grond aan de Soesterb.straat voor bouwter rein te verkoopen. De heer M. C. v. d. Plas, voorzitter van Soest.Zuid, opende de vergadering met een welkom aan alle aanwezigen, waaronder de Weth- van O.W-, de heer De Bruyn, de raadsleden Hilhorst en Stroband, de voorzitter van den Soester Bouwkring, afgevaardigden van V.V.V. Soest Vooruit en de Pers. PROTESTREDE VAN DEN VOORZITTER. Hierna sprak de heer v. d. Pïas zijn pro testrede uit. Spr. wijst op het ongerepte na tuurschoon van bosch, heide en duinen, dat juist de groote aantrekkingskracht vormt voor nieuwe inwoners en pensiongasten. Rooft men dit van de gemeente, dan wint men mis schien eenig geldelijk voordeel, doch verliest dit aan den anderen kant, door het vermin deren van bezoekers. Soest leeft voor een belangrijk deel van de gasten. Spr. dringt aan op protest tegen de han deling van het Gemeentebestuur, hetwelk, naar men van bevriende zijde hoorde, een strook grond Ver grootte van vijf H.A. te genover Zonnegloren, wil verkoopen aan een Hilversumsche Bouwvereeniging. Doch het geldt hier het hoogste goed van Soest. Spr. heeft couranten als Handelsblad, Te legraaf, N. Rolt. Courant, N. Dagblad e.d. die in groote artikelen hun afkeuring uitspre ken jegens het College van B. en W. te Soest, die het natuurschoon, het hoogste goed der gemeente, durven aantasten. Reeds werd de schendende hand uitgestoken naar de Eng. Spr. vergelijkt Soest met omliggende plaat sen. Het natuurschoon vindt men nergens zoo, als hier. Doch het gecultiveerde ge- deel.e kan niet tippen aan dat van b.v. Baarn, Bussum, Zeist en Bilthoven. Daarom protest. STEMMEN UIT DE VERGADERING. De heer Beute wijst op het feit, dat Soest, armlastig, toch heeft te zorgen voor 85 K.M. wegdek, en dat verschillende lanen en we gen lang niet volgebouwd zijn. Begint men hiermee, dan komt er meer straatbelasting en kan men de hoognoodige verbeteringen hier en daar aanbrengen. De heer Legemaat is het met den voorzit ter niet eens. Er blijft, als men die 5 H.A. verkoopt, nog wel 500 H.A. natuurschoon over. De heer P. Duyn, voorzitter van den Soes ter Bouwkring, zegt tot verwondering der vergadering, dat de S.B.K. het geheel eens is met dit protest. Lokte men eertijds nieuwe inwoners naar Soest met de feiten van lage beiasting en schitterende omgeving, thans is de belastingdruk al tegen veel aantrekkelijk heid; bcrooving van natuurschoon doet de rest. Soest zal zeer sterk achteruitgaan. De toekomst van de bouwers staat mede op het spel. WEHT. DE BRUYN SPREEKT. Verliep de vergadering tot zoover naar wensch, het kalme spreken van Wethouder De Bruyn bracht direct verandering. Aan de hand van een zeer duidelijke kaart uit het Uitbreidingsplan, wees spr. er op, dat hem tijdens de vergadering gebleken is, dat de meeste aanwezige protesteerders niet eens wisten, waarom het ging. Een reeds in het Uitbreidingsplan geprojec teerde rustieke laan van 50 M. breed, zou aangelegd worden. Bovendien wordt gedacht over verkoop van slechts 5 H.A. bouwgrond aan den rand van het Gemeentebosch, afschei dende het Ileidereservaat. Dit stukje loopt van Klein Zwitserland tot aan het weitje van Plekkepoel en zou slechts heel ruim be bouwd mogen worden, t.w. met een halve H.A. per villa, terwijl verder het heele bosch intact blijft. Zou deze verkoop, waarvoor waarschijnlijk geen groote kans is we gens de strenge condities van B. en W. door gaan, dan schiet er nog 587 H.A. natuur schoon over voor de natuurliefhebbers. Sj*r. geeft den raad, zich eerst eens met kaarten en plannen goed op de hoogte te stellen van een en ander, alvorens men pro testeert. VERANDERDE HOUDING. In aansluiting op deze toelichting gingen Door het feestcomité is voor de feestweek in de laatste week van Aug. en Koninginne dag het navolgende programma vastgesteld: WOENSDAG 26 AUGUSTUS: 's Middags opening Fioxalbx-t entoonst e Hing in hotel „Eemland". De kinderen moeten hua plantje des morgens tusschen 8 en 9 uur in leveren aan hotel „Efemland". 's Avonds op het terrein der V.V. „Soest" aan de Bosstraat groote voetbalwedstrijd tus schen de bekende vereenigingen D. O. SH Utrecht, 2e klasse K.N.V.B. en Zeeburgin, Amsterdam, één d«r pretendenten naar het kampioenschap in het komend seizoen. DONDERDAG 27 AUGUSTUS»: 's Middags harddraverij voor paarden enz, op het terrein Ferd. Huycklaan. 's Avonds zanguitvoering op het feestter rein aan de Birktstraat, benevens een uurtje Volkszang door het bekende Volkszangkoor van den heer Goossens uit Utrecht. VRIJDAG 2S AUGUSTUS,: 's Avonds gecos'.umeerde voetbalwedstrijd met prijzen voor de costumes. Daarna op tocht van versierde wagens, sjeezen, karretjes, fietsen, auto's, reclamewagens enz. en turn- demonstraties op het feestterrein. ZATERDAG 29 AUGUSTUS: 's Middags zwemwedstrijden in het Natuur bad. MAANDAG 31 AUGUSTUS: 's Middags Kinder- en Volksspelen, alsmede ringrijderij voor versierde sjeezen. In verband met de ontvangen geldmidde len wordt afgezien van het afsteken van een vuurwerk. Teneinde eenigszins in de kosten bij te dragen zijn verschillende heel geringe entrée's vastgesteld. Op het feestterrein aan de Birktstraat zal een groote tent worden opgeslagen. School er dadelijk meerdere stemmen op, dat de uitleg van den voorzitter wel heel erg vaag geweest was, en dat men de zaak nu anders bezag. Vooral de heer Tiepen uit Soestduincn sprak in deze geest. Spr. wil liever eerst met B. en W. gaan praten, alvorens men op zulke vage plannen al openlijk protest aan- teek ent. Als de voorzitter dan ook van een uit te brengen motie gewaagt, blijkt het overgroote deel der vergadering er heelemaal tegen te ^ijn. De voorzitter is genoodzaakt terug te krabbelen en het uitbrengen van een verzoek voor te stellen. Ook dit wordt met groote ver deeldheid aangehoord. De raadsleden laten hun stemmen ook hoo- j ren. De heer Stroband geeft krachtig advies, zich toch eerst eens met B. en W. te ver staan omtrent de oorzaak en het-^docl vari dezen éventueelen verkoop. Men h'eet niet: wat B. en W. er mee voor hebben. Gestemd worjlt dan over het uitbrengen van een verzoek. Nauwelijks de meerderheid der vergadering van ca. 35 man was er vóór, doch nadat de heer Stroband nogmaals zijn' stem liet hooren, meende de voorzitter met de raadsleden, als vertegenwoordigers der in woners, rekening te moeten houden, en ne geerde de heele stemming verder. Op voorstel van den heer P. Duyn werd nu maar besloten, inplaats van een verzoek tot een onderzoek over te gaan. Een comité werd inderhaast benoemd om naar B. en W. te gaan en zich eens wat te oriënteeren over het onderhavige geval, en indien nog nood zakelijk, een verzoek in te dienen, de natuur ongerept te laten, daar men van meening] blijft dat door grensbebouwHng het heele bosch zijn bekoorlijke rust verliest. In het comité namen zitting: de voorzitter en secretaris van Soest-Zuid, de heer Duyn, voorzitter van dé S.B.K., de heer Kerkkamp, van „Soest Vooruit" en de heer Beute. Hierop gaat de vergadering zonder schok kende gebeurtenissen uiteen. (Wegens plaatsgebrek kon dit verslag niet in ons vorig nummer worden opgenomen. Red, JUBILEUM BIJ DE L.V.A. J.1. Maandag werd aan den sergeant-vlieg- tuigmaker J. Buys van de Luchtvaartj-afd. te Soesterberg de zilverenn medaille voor 24-jarigen trouwen dienst uitgereikt. Nadat de jubilaris op het Compagnies- Bureel was ontboden werd hem, na een har telijke toespraak, door den vvnd. Comp. Com- man a it, ie Lt. vlieger Th. Lamcrs, het eere- metaal op de borst gehecht. Vervolgens had in de afd. houtbewerking, waar sergeant Buys werkzaam is, in tegen woordigheid van den chef T. D. Jhr. Kraayen- hoff en verdere bedrijfsleiders de huldiging plaats door den directeur van het Luchtvaart bedrijf, Kononel b.d. K. E. Oudendijk. In een kernachtige toespraak richtte de Directeur zich tot den jubilaris. Hierna trad de werkmeester, Adj. Onder- Off. J. Klaus, naar voren. Deze bood mei eenige hartelijke woorden namens het per soneel der houtbewerking een zilveren draag- medaille aan, terwijl mevrouw Buys, welke de huldiging niet kon bijwonen, een fraaie bloemenmand werd gezonden. Ook door de Permanente Commissie, ver tegenwoordigende alle onderofficieren van de Luchtvaartdienst, werden bloemen aangebo den. 's Avonds had ten huize van den jubilaris nog een intieme huldiging plaats. Door den voorzitter van de Vereeniging van Militair Technisch personeel, de heer P. Galjart, werd namens de vcicen'\jing eea fraaie klok aangeboden. Leesbil Wi] bli den vei RUIME V Stoome van 15 Stoomwa: Rembrani T61 boi en

Soester Courant | 1936 | | pagina 2