BELANGRIJKE OPENBARE VERKOOPtNG Ingezonden stukken. Soi:st een pracht collectie meubilaire goederen DAMES! SALON ALBERT Burgelijke stand Onthulling van het Koningin Emma Monument te Soest. Buiten verantwoording der Redactie Mijnheer de Redacteur, Naar aanleiding van een advertentie in Uw blad van 25 Scpt. j.1., geplaatst door den heer E- Bergsma, kleermaker, Soestcrbergsche- 6tra.it no. 33, alhier, ten opzicchte van on- dergeteekende, verzoek ik U beleefd op name in U-,v blad van het navolgende: AAN ALLE DIERENVRIENDEN ALSOOK AAN IEDER BELANGSTELLENDE. Door den heer E. Bergsma werd een advertentie geplaatst met als inhoud, dat aan iedeien dierenvriend inlichtingen konden wor. den verstrekt over mij inzake mijn dieren- Sefde, «ulks naar aanleiding van een hondje van twee dagen oud en als gevolg van een enderzoek aan het Rijks-Laboratorium te Utrecht. Zooals gewenscht, kwamen meerde ren op deze advertentie opheldering vragen. Op zichzelf onschuldig. Maar wat gebeurde? Het was voor eenige weken terug, dat docr een bouvier, eigenaar de heer Bergsma, een nest jongen ter wereld werd gebrracht, hetwelk -f- één week t« vroeg was, berekend naar eigenlijken werptijd (alzoo een zwak hondje), mede misschien in verband, dat het moedertje zelf nog geen of elf maanden oud was. Aan mij moest één nestkeus worden afgestaan volgens afspraak, op voorwaarde als gebruikelijk bekend. Het was één dag na de geboorte der beest jes er was inmiddels al één gestorven dat de heer Bergsma bij mij kwam met het verzoek de staartjes te willen coupeeren, zooals bij bouvierras meest wordt gedaan, aan welk verzoek ik voldeed op uitdrukkelijk verlangen, zonder echter hiervoor nog maar te zijn bedankt als minste betoon van er kentelijkheid. Je hebt nu éénmaal verschil van menschen, nietwaar? Zooals veelvuldig voorkomt in de dieren wereld (zie uitspraak Laboratorium in een ad vertentie elders in dit blad) was ook hier bet nuchtere geval, dat een eerste, een tweede en' tenslotte een derde stierf en wie weet hoe weinig levensvatbaarheid de overgebleve nen hebben? (te vroeg geboren). De heer Bergsma, gepikeerd over dezen hoaidjes.dood, kreeg de gloeiende gedachte: „Dat heeft De Vries gedaan". Ik zou bijna zeggen: Zoo de waard is vertrouwt hij zijne gasten. Bergsma ging al spoedig luidoplaaien- 'de geruchten van De Vires vertellen, alom Zijn behulpzame en kwade gedachten rond zwaaiend, zonder ook maar iets aan De Vries zelf te vertellen, die van het geval niet bet minste, maar dan ook niets afwist. Bergsma zocht (en maar gelukkig) de hulp bij het Laboratorium te Utrecht. Aldaar verschenen, werd hem medegedeeld Iia twee dagen antwoord te kunnen vernemen. De heer Bergsma, in de kwaad-denkende Overtuiging voortlevend, dat het mijn opzet- telijken schuld was, dat het beestje was dood gegaan, had zelfs de moed te vertellen, dat Ik het dood gemaakt had op een vreeselijke manier: doodgedrukt, ja uitgerekt, want het bad de pootjes na zijn dood niet kruislings over elkaar gehad, maar rechtuit; temeer leen overtuiging dat een geweldadige dood gepleegd was. Na twee dagen kon het antwoord worden gehaald aan het Laboratorium te Utrecht en daar is de uitspraak gedaan omtrent doods oorzaak en betreffend sectie-onderzoek (zie de advertentie, elders in dit blad afgedrukt). Inmiddels werd een advertentie geplaatst Sn dit blad van 25 Sept. j.1., (in mijn adver tentie in dit blad nogmaals opgenomen ter verduidelijking) en werd ik met allerlei kwade verdenkingen uitgeschilderd; ik durf niiet alles te vermelden hoe ik wel voor spot gezet werd. Daar ik mij niet het minst bewust was van eenigen daad, die daartoe aanleiding kon geven, en ik mij in mijn eer en goeden naam aangerand gevoelde, heb ik mij schriftelijk gewend tot den Hoogleeraar van het Labo ratorium, van wie ik per keerende post ant woord ontving en waarin den heer Bergsma zwart op wit is getoond, dat niets, maar dan ook letterlijk niets waar is, wat hij heeft rondgebazuind. Gaarne wil ik het hierbij laten, hopende, dat ieder belanghebbende overtuigd is te we ten met wie hij te doen heeft, als hij den heer Bergsma hoort fantaseeren of juister gezegd liegen. Inmiddels heb ik bij den Hulp-Officier der Justitie mijn klacht ingediend tegen den heer Bergsma, waarvoor hij zich wel nader zal krij. gen te verantwoorden. U dankend voor de verleende plaatsruimte, Uw dienstw. dien., H. DE VRIES. Soest, 7 Oct. 1936. Ik vïnd Uw stuk bar concervatlef en een zijdig. U meent dat meerdere personen dien dis trictsdag zouden bezocht hebben indien ook de ochtendvergadering in SoestSoe-tdijk ge. houden zou zijn. Ik geloof er niks van. De Socster menschen zijn wel eenige af standen gewoon. Wat de keuze van een zaal betreft het vol gende: de Kamer van Koophandel met de genoemde commissie waren van oordeel dat de gekozen gelegenheid de meest geschikte was. Alleen de ochtendvergadering is in Soest er- berg gehouden, terwijl lunch en diner in Soestdijk hebben plaats gehad. Voorts wil ik nog even vermelden, dat zoo goed als alles, wat voor dezen dag noodig was, door Soes. ter zakenmenschen is geleverd. U komt ook nog met een andere dagver- dceling aandragen. Nu, mijnheer de Redac teur, dat is verschil van smaak; ik voor mij zou Uw voorstel niet prefereeren boden het gebodene. De commissie treft in het geheel geen blaam; integendeel, zij heeft op de bres ge staan om al het benoodigde hier in Soest te behouden. U wilt de Middenstands.vereenigingen prik kelen tot grootere activiteit hetgeen ik, los van dezen ditsrictsdag, gaarne onderschrijf. Misschien is het U van nabij bekend hoe moeilijk het is de zakenmenschen te beu egen zich bij een Middenstands.vereeniging aan te sluiten. Men beseft helaas nog niet algemeen hoe noodig het is, ook voorral in deze moei lijke tijden, zich te organiseeren en daardoor een dam op te werpen tegen de talloos vele gevaren die den handeldrijvenden mid denstand bedreigen. Alle middenstanders zou ik wel willen toeroepen: sluit U aan bij de vereeniging uwer keuze! denkende aan het spreekwoord Eendracht maakt macht". Gaarne zou ik dieper op deze zaak willen ingaan, maar ik vrees te veel van uw kolom men te vergen. Voor de mij verleende plaatsruimte zeg ik U vriendelijk dank. Hoogachtend, C. J. VAN DOORNE. Voorz. Chr. Middenstands.Ver. Soestdijk, October 1936. Wegens plaatsgebrek is het ons thans nist mogelijk inzender te antwoorden. Wij zul len dit doen in ons volgend nummer. Intus- schen adviseeren wij den heer Van Doorne het artikeltje in ons vorig nummer nog eens aandachtig door te lezen. Red. tog, Amersf.str. 113, v. AchtkarspeTen; P. Klinkert, ie Heezerl. 3, v. A'dam; A. L. Verwoerd, Oude Utrechtscheweg 20a, van Baarn; M. Wervers m. g., Lt. Koppen!- 16, v. A'foort; S. Bermann m. g., K« Hartweg 15, v. Ludweiler; H. Mulder, Nieuweweg 100, v. Harmeien; A. v. d. Veen m- g., Nieuwe weg 46a, v. Zoeterwoude; K. v. d. Veen- ter Laan, idem, v. Bedum; G. Manhoudt, Amersf.str. 119, v. Bussum; J. J* Ultzen m. g., Soesterengweg 20, v. Rhoon; M. H. H- Huydts m. g., Nieuwcrhoekstr. 5, v. Etter beek (België); A. Benning, v. Weedestr. 5a, v. Groningen; C. J. Tersteeg, Hartmanlaan 5, v. La Guyard (Fr.); M. H. Verhoef, Nieu weweg 50, v. De Bilt; A. G. Verwoerd Smits, Oude Utrrechtscheweg 20a, v. Baarn; A. C. B. Schepers, Amersf.str. 121, v. Didam; J. d- We.de m. g., Postweg 77, v. A'dam; C. C. Schoppenv. Lunteren, Postweg 14, v. Lekkerkerk; A. P. v. Staveren, Soesterb.str. 125, v. R'dam; M. C. SmitHendriks, Julia- nastr. 77, v. Schiedam; J. J. Zweers, Lucht- vaartafd., v. Tilburg; C. J. F* Allers, idem, v. Roermond; L. Dönszelmann, Banningstr. 53, v. Ambt Hardenbberg; J. Veldman m. g., Schoolweg 6c, v. A'dam. LEERLINGEN AVOND. Door piano- en orgelleerlingen van Mej. Ida Jongsma, muziekleerares alhier, werd Maandagavond in hotel ,,Eemland" een voor. drachtavond gegeven voor een stampvolle zaal. Medegewerkt werd ter afwisseling van de muziek door de zangklasjes. In het inleidend woord zeide de leerares. dat zoowel de leerlingen als zijzelf zeer dankbaar waren voor de groote belangstelling voor hun werk. Voor sommige leerlingen was het angstig, voor anderen heerlijk, deze open bare uitvoering te mogen geven, maar allen vonden het angstig.heerlijk dat zoovelen ge komen waren om te luisteren. Helaas konden weer de kerkogerl-leerlingen niets laten hoo ren van hun vorderingen. Het spelen der muziekleerlingen blijft hoofdzaak voor de voordrachtavonden, de zang- en tooneelnum- mertjes zijn slechts ter opluistering- De avond werd daarna aangevangen met een stuk voor twee piano's. Mej. Jongs-ma bezit twee mooie piano's, welke in de zaal ten volle tot hun recht kwamen. Kleine groote jongens en meisjes en verschillende dames bespeelden deze instrumenten, waarbij voor een groote afwisseling gezorgd was. Piano, en orgelsoli, samenspel van orgel en piano, twee piano's en quatremains. Bijzonder Mijnheer de Redacteur, In Uw blad „Soester Nieuwsblad" vond ik ten artikel „De districtsdag van den Kamer van Koophandel". Ik zou niet naar de pen gegrepen hebben, fcoo U niet de plaatselijke Middenstandsver- «enigingen in het geding betrokken had. Zelf had ik het genoegen, deel uit te maken van de regelings-commissie uit de drie Mid- denstandsvereenigingen voor dezen districts dag. Daarom verzoek ik U, eenige plaats ruimte in uw blad om een en ander recht te zetten. Als ik zoo de toon van uw stuk beluister, dan wil het mij voorkomen, dat U, de men schen in dat aanhangsel van Soest, genaamd Socsterbcrg, al heel weinig gunt. Daar is het toch ook gemeente Soest; daar moet men toch ook de hooge belastingen mee betalen, naar ik vernam voor een aanzienlijk deel. Waarom dan ook daar niet „een graantje mee g-jpikt'* als er in Soest e«&s wat te ver dienen v«ltj In de groote zaal van het HOTEL EEMLAND te Soest dijk, welke zal plaats hebben DONDERDAG 15 OCT. v.m. 10 UUR. Er zal ten overstaan van Deurvv. SCHROOR en Make laar JOH. STEIN,. publiek om contant geld worden ver kocht; waarbij voorkomen; pr. ameublementen, clubstellen, antieke meubelen, wortelnoten schrijfbureau, halfmaantafeltje, (thee emmerzandlooper), ant. hal- en dekenkisten, gebeeldhouw de kast-ladetafel. Verder; cylinderbureaux en ministers, kantoorkastjes (2 pracht eiken lit-jumeaux), groote collectie vloerkleeden, alle soorten Perzische kleedcn en loopers, tafel- en divankleeden, Haard- en rookfauteuils, pracht Duit- sche Piano-Pathefoon, Viool, pracht gebeeldh. Dressoir,, hang- en legkasten, eiken en mahonie kasten, 2 Dames rijwielen, div. wapens, koper, tin- en aardewerk 5-deeIig Oranjeboom (Prinsenstel) kaststel, prachtige buffetten en dressoirs, dan nog eenvoudige huiskamer-ameublementen, schuiftafeiS, touwen, dekzeilen in gr. en kleine maten, pracht haarden en kachels, fornuizen en wat verder op tafel komt» Kijkdag; Uitsluitend Woensdag van 98 uur n.m. Aanvang verkooping; Donderdag 15 Oct. 10 u. v.m. ZEGT HET VOORT1 ZEGT HET VOORT! Ons tijdelijk aanbod handhaven wij nog tot en met 17 October a. s. Permanent van 1.50 voor 1.25 jOlie Permanent van 2.50 voor 2.00 Super Olie Permanent van 3.00 voor 2.50 6 Maanden garantie. Vakkundige bediening. Arnhemscheweg 9c Amersfoort Telefoon No- 1919 GEBOREN: Carel, 2. v. C. M. v d. Spek en F. .W. Heidbuurt, Beetzlaan 48; Gunther, z. v. S. Fuijt en E. Ponsen, Hartmanlaan 45a; ONDERTROUWD: J. H. Littooy, 27 Bosstr. 20 en A. Muurrling, ïi j., Heideweg 50 [GEHUWD: A. Legemaat, '60 j. en M. H. v. Groningen, 47 Braamweg 24. OVERLEDEN: GrietjV Loek, 74 J., geh'. m. H. Koning, Vi. .ken weg 17; Maria Floor, 70 J., wed. v. J. Veldhuizen, Utrechtschestr. 14; Djeuwertje Roderwijn, 67 J, geh. met J. de Jong, Koninginnelaan 138a; Agnes Gerarda Smits, 55 j., geh'. ffl. J. H.« Ver woerd, Oude Utrechtscheweg 2od. GEVESTIGD: J. C. Jacobï, Klaarwaterweg 62, v. A'dam; J. H. Vrolijk, Beckeringhstr. 13a, v. 's.Gravcland; E. Hanau, K. Hart- weg 15, v. Saarbrücken; B. Soutendijk-Har- noemen wij hiervan het openingsnummer voor twee piano's, een Gavotte van Longo, ge speeld door Bep Böschen en Bram v. d. Hoef, een buitengewoon muzikaal voorgedra gen duet. Ook de kleine René Borgts verdiende een extra applaus voor zijn keurig stukje. De jongeheer Bob Versteeg dwong met zijn moderne wals aller bewondering af. Het gaat niet, om de vele nummers elk af zonderlijk te noemen. Over *t geheel geno men kunnen wij zeggen, dat bijzonder op viel het mooi afgewerkte en de echt muzi kale voordracht. Zelfs de kleinen, die wel fcens haperden, wonnen het nog door hun mooi voorgedragen spel. Voor de eerste maal gaf ook de leerares zelf haar prachtig spel te bewonderen, door tweemaal een harer leerlingen te begeleiden in werken voor twee piano's. .Uitgevoerd wer. den walsen van Rirchner en een sonate van "s j Clements. Met groote aandacht werden deze werken beluisterd. Van het spel der ouderen noemen wij bij zonder de wals van Chopin, welke door Mej. Miep Boekhof uiterst gevoelig weergegeven werd. Een jongedameskoortje gaf enkele pittige, muzikale zangnummers. Speciaal viel in den smaak „Dorpskinderdans". Ook het kleine, meisjeskoortje zong alleraardigst. Het zang spel „De Zwaluwen" werd keurig uitgevoerd. Mej. Jongsma had opvallend veel werk ge maakt van aankleeding en décor, wat met een stukje dat alleen door zwarte vogels ge speeld wordt, niet eenvoudig is. Mede door de goede belichting van de fa. Worp Co. werd het tot een sprookjesachtig, snoezig stukje. Nadat de gordijnen even gesloten wa ren geweest stelde alle zestien zwaluwen zich weer op en werd door een der andere meisjes een mooi blocmstukje aangeboden namens de drie zangkoortjes, hetgeen zeker niet on verdiend was. Ook het kleine boertje en boer innetje boden na hun allerliefst zangstukje ieder een bouquetje rozen aan. Het jongenskoortje liet zich hporen in een bravour stukje „De Klikspaan". Door Kees v. d. Velden werd een keurige declamatie- zangsolo gegeven, die niet weinig succes oogstte. Aan het eind van dezen prachtigen avond van zeer beschaafd genot bood een der oudste leerlingen, Mej. Miep Spaargaren, de leerares met een geestig speechje een zil veren potlood aan namens de pianoleerlingen. Het groote programma werd zeer vlot en rustig afgewerkt. Heel aardig was het dat alle leerlingen voor het hun toegeklapte applaus met kleine neiging dankten. Met een vierstemmig gezongen koraal „Ai- lein Gott in der Höh sei Ehr", dat verrassend zuivere samenzang liet hooren, werd door het jongedameskoortje den avond besloten. COLLECTE VOOR DE VEREEN. TOT VERSPREIDING DER H. SCHRIFT. De volgende week Woensdag en Donder dag zal de jaarlijksche collecte langs de hui zen voor bovengenoemde Vereeniging plaats hebben. Eigenlijk is een aanbeveling voor dit goede werk onnoodig. Wie zou er geen belang in stellen dat de Heilige Schrift, de Bijbel, wordt verspreid? Plet mogen god.loozen wezen, die uit domheid zich daartegen verzetten, maar de groote massa van ons volk, hoe verdeeld overigens op godsdienstig gebied, acht het noodig, dat de Bijbel gekend wordt. Deze Vereeniging wil daartoe medewer ken, opdat ook degenen, die onmachtig zijn zelf een Bijbel te koopen, hem gratis kun nen verkrijgen. Het werk van de Vereeniging staat boven kerkelijke gedeeldheid; het is van algemeen, maar ook van plaatselijk be lang. De helft van het gecollecteerde geld wordt ter beschikking gesteld van plaatse lijke kerkeraden of evangelisatie-vereenigSn gen. Laten 2ij, die de volgende week zullen collecteeren, dan een goed en vriendelijk ont haal vinden en gezegend worden m^t een flinke opbrengst. HULDIGING VAN MEVR. LANDWEER—DE VISSER. Men verzocht ons plaatsing van het volgende; Ter gelegenheid van het 35-jarig huwelijk van den Heer en Mevr. G. J. Landweer De Visser op Maandag 5 October, hebben verschillende vereenigingen Mevr. Landweer blijk van hun achting gegeven. 's Middags te half zes brachten leerlingen der Koningin Emma Naald vakschool, waar van Mevr. Landweer presidente is, een ovatie. De leerares, Mej. Doom, hield een toespraak en. door de leerlingen werd een mooie bloe menmand aangeboden. Hierop werden de meisjes getracteerd, wat de feestelijke stem ming verhoogde. De Oranjegarde, die Mevr. Landweer als lid van den Raad van Toezicht wilde hul digen, deed dit 's avonds met een serenade. Vanaf het terrrein bij de Emmakerk mar cheerde de altijd fleurige groep in hun uni formen, met vlaggen, vaandels en trommels door de Nieuwerhoekstraat tot vóór de wo ning van het bruidspaar. De heer J. J. van Amerom, voorzitter der Oranjegarde, liep mee in den optocht en hield later de felicitatie toespraak. De gardisten hieven een vroolijk „Lang zullen ze leven" aan. Het jongste gar- distje, Rie Brons, mocht een bouquet anjers aanbieden. Nadat Mevr. Landweer bedankt had voor de ovatie, werden ook deze jongens en meisjes getracteerd. Door de Chr. Vrouwenbond afd Soest was reeds eerder een feestbijeenkomst gehouden, waarbij de heer en Mevr. Landweer gehuldigd waren. NIEUWE ZAKEN. Vorige week opende de heer De Jager naast zijn Dames- en Kinderhoedenzaak aan de Steenhofstraat, een Schoenenzaak. Het interieur is naar de eischen des tijds ingericht en geeft een rustige sfeer. De eta lage was door vakmanshanden keurig geë taleerd en de nieuwste snufjes op gebied van schoenen kan men bewonderen. Het geheel maakt een goeden indruk. AANBESTEDING. Namens de Diaconie der Nederl. Herv. Kerk werd door den architect Ferd. Best in de consistorie van de Emmakerk aan de Nieuwerhoekstraat op Zaterdag 3 October aanbesteed: A. Het bouwen van een woonhuis op een terrrein aan den Wieksloterweg te Soest. B. Het schilder., glas. en behang werk voor dezen bouw. Inschrijvingen: Perc. I: D. Lammcrs, Soest f 1723; Van Aan de Burgerij van Soest. Het is het Comité tot oprichting van eci monument ter nagedachtenis van onze onver, getelijke Koningin-Moeder bijzonder aange» naam aan de Burgerij van Soest ter kennii te brengen, dat, in overleg met het Gemeente, bestuur is besloten het inmiddels gereed ge. komen monument, onvoorziene omstandighe. den voorbehouden, plechtig te onthullen op Woensdag 21 October a.s. Met dankbare gevoelens heeft het Comité vernomen, dat met de mogelijke tcgenwoor. digheid van H.M. de Koningin bij de ont hulling rekening mag worden gehouden. In afwachting van het bericht, dat Hare Maje steit de Burgerij van Soest de hooge eer zal aandoen op den onthullingsdag aanwezig te zijn, roept het Comité reeds nu de medewer king in van alle ingezetenen en verdere be langstellenden, om dien dag voor Soest niet enkel als een onvergetelijken te maken, doch deze aan te grijpen als een bijzondere gele genheid ter bevestiging van de aanhankelijk heid aan „Ons Huis van Oranje". Laat deze dag staan in het teeken van dankbaarheid aan wijlen Hare Majesteit Koningin Moeder aan wie Soest zoo veel verschuldigd was, door op stemmige wijze deel te nemen aan de plechtigheid verbonden aan de onthulling van een blijvend monument te Hare* eere. Het Comité dat omtrent de onthullings- plechtigheid nog nadere bijzonderheden ter algemeene kennis zal brengen, wekt reeds nu de ingezetenen op voorzorgen te willen treffen om op den dag van 21 October a.s. algemeen vanuit de huizen de Nederlandsche driekleur uit te steken. Voorts doet het Comité een beroep op de offervaardigheid van allen, die in de oprichting van het mo nument belang stellen, teneinde in staat te zijn volledig de financieele gevolgen aan de stichting van het monument verbonden, te kunnen dragen, maar vooral om de armen van Soest in den komenden winter in hun moeilijk bestaan te steunen. Moge het onthullen van het monument vooï Onze Koningin Moeder, die een voorbeeld was van offervaardigheid en medeleven, een aansporing zijn tot het geven* van een kleine vrijwillige bijdrage, zoodra U een oranje speldje zal worden aangeboden. Het is de wensch van het Comité, dat reeds spoedig, doch zeker op den onthullingsdag alle ingezetenen getooid zijn met een speldj van gelijke uitvoering, opdat ook daaruit de eensgezindheid spreke van de hulde d^e ge bracht wordt aan Haar, die naast Bestuurste van ons Land en naast Moeder van Onze geliefde Koningin, ook Moeder was voor om geheele Volk. Het Comité dat reeds dankbaar is voo? het genoten vertrouwen en de medewerking der Soester Burgerij, blijft rekenen op de algemeene samenwerking noodig voor de ten uitvoerlegging van de stichting van een monu. ment te Soest ter nagedachtenis van wijlen Koningin Emma. Soest, den 9en October 1936. Namens het Comité voornoemd, Het dagelijksch Bestuur, A. O. Dammers, Voorzitter. J. Batenburg, Secretaris. M. C. v. d. Plas, Penningmeester. Aan bovenstaand bericht voegen wij nog speciaal toe, dat het zeer gewenscht is, dal Soest op dezen zeer bijzonderen dag nu eens echt vlagt. Niet zoo hier en daar een vlag, maar huis aan huis, één fleurige vlagverriering door heel de gemeente. Laat het nu eens voorgoed voorbij zijn, dat Soest op een Nationalen gedenkdag somber afsteekt mei vlaggen en versiering. Ook is er nog altijd gelegenheid, om uw laatste bijdrage te storten op de bekende giro van den heer v. d. Plas. Er is toch nog wel iemand, die óf nog vergeten, óf nog n'ct genoeg bijgedragen heeft? Er is nog 't een en ander noodig. Kleine onvoorziene onkos ten komen telkens nog opduiken. De laatste loodjes hiervoor zullen gelegd worden door den speldjesverkoop, waarvan het overschot voor de plaatselijke armen l.c. steed zal worden. Voor dezen speldjesverkoop worden alle jongedames aangezocht er aan mede te wer. ken. Zij, die er voor voelen, kunneun zirh nu reeds opgeven bij den heer Batenburg, Wilhelminalaan 6; Notaris A. O. Dammers, Van Weedestraat of den heer Van der Plas, Van Lenneplaan 28. Dan zal een Comité gevormd worden en begint al spoedig de voorverkoop. D'.t met liet oog op de vele vreemdelingen, die op lec onthullingsdag in Soest zullen z:;n. De jon gedames moeten zich dim geheel kunnen wij den aan den straatverkoop. Nog wordt medegedeeld, dat de onthulling plaats zal vinden des morgens te 11 uur. Riet, Soest f Ï905; C. v. Beek, U'sum f1085; Wijnands, Soesterberg f2125: \V. v. Deu- veren, Hoevelaken f2150; L. Bouwma, Den Dolder f2495; T. Stein, Baarn f2560; C. v. Zwol, A'foort f 2584; W. Elzenaar, Soest f2644; A. Frank, Soest f2690; De Boer Zwart, IJmuiden f 3x90. Perc. II: Van Riet, Soest f240; H. van Warman, Austerlitz f255; v. Eist, Bussum f278.—. Inschrijvingen geschiedden uitslui end door belijdende lidmaten der Herv. Kerk. SOESTER EIERVEILTNG. Woensdag 7 Oct.: Groote eieren wit Ml bruin f5.25; middensoort idem f 3.15; Hen- ncneieren f 2.70. Eendeneieren geen annvoMfc Handel kalm.

Soester Courant | 1936 | | pagina 8