Uit den Soester Raad. opheft aileó/jj Bij regenweer is een eerste vereischte een paar prima Schoenen. Uw adres hiervoor is: Magazijn DE JAGER „De vroegte vónt". Aan dit spreekwoord heeft de Burgemees ter ongetwijfeld gedacht, toen hij de ver gadering van Maandag j.1. moest uitschrijven. En dit alleszins verklaarbaar. Na de vergadering toch moest de raads zaal weer in orde worden gebracht voor de ontvangst van degenen, die op meer bijzon dere wijze waren uitgenoodigd de onthulling van het Koningin Emma Monument mede te tnaken. Reeds te half tien waren de raadsleden, met uitzondering van de heeren Van den Berg en Van Klooster, een 9.tal persmenschen en Ben minder groot aantal belangstellenden dan gewoonlijk, aanwezig. Aan de plaatsen voor de pers was nu meer landacht geschonken dan tijdens de vorige vergadering. Dezelfde hoek van de zaal, welke ook in de vorige vergadering aan de pers was toegewezen, was nu, door een houten hekwerk van de publieke tribune ge scheiden, het hekwerk aan de voorzijde was weggenomen, zoodat het uitzicht niet meer werd belemmerd, terwijl een lange tafel was geplaatst, waaraan ieder een behoorlijke plaats kon vinden. Toch is het ook nu wederom opgevallen ftoe slecht verschillende sprekers op deze plaats zijn te volgen. Vooral zij, die zich steeds beijveren een zoo zuiver mogelijke weergave van het gesprokene te geven, moes ten nu meerdere malen een collega raad plegen om juiste aanteekeningen te ver krijgen. We willen echter aannemen, dat de spre kers met dit feit in de toekomst rekening willen houden. Nadat de vergadering op de gebruikelijks wijze was geopend, kwam allereerst in be handeling: 1. Behandeling van belasting.reclames (te behandelen met gesloten deuren). Dit punt komt nagenoeg op elke voor, maar dan als sluitstuk van de agenda en ter behandeling na de openbare zitting. Het was dan ook voor een ieder duidelijk, klat, door plaatsing van dit punt bovenaan de agenda, B. en W. de gelegenheid wilden heb. ben gelijk met bedoelde reclames nog eenige andere aangelegenheden in geheim te behan delen. De punten n, 17 en 18 zullen daaraan wel niet vreemd zijn geweest. De raad ging dan ook voor dit doel ruim «en uur in geheim, terwijl na heropening der openbare zitting de agenda verder werd be handeld. 2. Mededeeling van ingekomen stukken. a. Beantwoording door B. en W. van vra gen, gesteld in de raadsvergadering van 31 Juli j.1. voorzoover de beantwoording niet heeft plaats gehad in die vergadering. De VOORZITTER wijst er op, dat door den heer Hilhorst in een der vorige vergade. ïingen de mededeeling is gedaan, dat tegen den bestuurder der auto van het Soester Gas bedrijf op een Zondag in Noordbrabant pro- les .verbaal was opgemaakt, waaruit zou moe ten worden afgeleid, dat bedoelde auto op dit tijdstip voor doeleinden, niet verband houdende met het bedrijf, zou zijn gebruikt. Uit het ingestelde onderzoek is gebleken, dat deze mededeeling geheel uit de lucht is gegrepen. Bedoelde auto wordt des Zondags nimmer gebruikt, omdat deze steeds bedrijfs klaar moet zijn. Mocht de heer Hilhorst nog bij zijn bewering blijven, dan verzoekt spr. laatstgenoemde wel te willen mededeelen op welk tijds'ip en welke plaats tegen den be stuurder dezer auto proces-verbaal is opge maakt. Ook voor een rehabilitatie van den heer Kerkhof acht spr. dit noodig. De heer VAN DE VEN betreurt het, dat de Voorzitter na bedoelde mededeeling van den heer Hilhorst niet zoo slagvaardig was, om direct daarop te antwoorden. De VOORZITTER merkt echter op, dat dit niet mogelijk is, omdat men niet weet of het feit z'ch wel of niet heeft voorgedaan. De heer HILHORST wijst op de f 1000. welke voor reclamedoeleinden voor het Gas bedrijf zijn uitgetrokken. Spr. adviseert uit deze gelden mede te bestrijden een beschil dering der auto, welke een goede reclame is voor het Gasbedrijf. Het is dan niet meer mogelijk, dat dergelijke mededeefingen zich verspreiden. C. Verzoek van het bestuur der Chr. U-L.O- school aan de Spoorstraat, om de wettelijke voorgeschreven medewerking te verleenen voor aanschaffing van drie lessenaars, met voor stel dit in handen te stellen van B. en W. om prae.advies. Conform besloten. d. Verzoek van A. P. Hilhorst om een interpellatie te mogen houden. De VOORZITTER deelt hierbij mede, dat van den heer Hilhorst bericht is* ingekomen, dat hij dit verzoek intrekt. Als hiermede de ingekomen stukken zijn behandeld, wijst de heer STROBAND er op, dat nog niet in behandeling is geweest het adres aan den raad door de pers. De VOORZITTER geeft toe, dat het bewuste telegram niet direct in de raads vergadering is behandeld, maar deze aan gelegenheid toch is besproken tijdens de pauze in de commissiekamer. Spr. neemt aan, dat de nu getroffen regeling zal voldoen. Alleen wenscht spr. er nog op te wijzen, dat be sloten is in de raadszaal niet meer te rooken. De raadsleden zullen daartoe gelegenheid vinden in de commissiekamer tijdens de pau zes, terwijl voor de pers daarvoor gelegen heid zal zijn in de Secretariskamer, waarvan de ingang zich bevindt bij het voor de pers gereserveerde gedeelte. Weth. GASILLE wijst er nog op, dat de Ver. voor Dierenbescherming, aan welk li chaam een subsidie is toegekend voor op name van zwervende honden, deze werk zaamheden in deze maand wenscht te be ëindigen. Spr; adviseert bedoelde vereen, te berichten, dat de raad, met het oog op de voor het volle jaar toegestane gelden, zich hiermee niet kan vereenigen. De VOORZITTER meent, dat bedoelde gelden niet als een subsidie, doch als een bijdrage zijn verstrekt, zoodat geen uitkccring meer behoeft te geschieden, wanneer het werk niet meerr plaats heeft. De heer HELMUS informeert of niet een schrijven is ingekomen van Goed Wonen, waarop de VOORZITTER mededeelt, dat de zaak, waarop dit schrijven betrekking heeft, straks aan de orde komt. 3. Voorstel om met intrekking van het raadsbesluit van 29 Juni 1936 no. 4461 vast te stellen een verordening tot wijziging en aanvulling der Legesverordening, zulks in verband met een opmerking van Ged. Staten, B. en W. stellen de navolgende tarieven voor: Vetwormpjes meeëters. pukkels en puistje PUROL doet ze verdwijnen Gebruikt bij gelaatsverzorging witte purol Poos 30, Tube 45 ct. Bij Apoth. en Drogisten Weth. DE BRUIJN is er van overtuigd, dat de heer Kerkhof niet tot handelingen als hier bedoeld in staat is. Daarvoor kent spr. hem te goed. Ook zal zonder advies van den heer Hilhorst de comm. voor het Gas bedrijf wel weten, hoe het voor reclame toe gestane bedrag moet worden aangewend. Spr. keurt de door den heer Hilhorst klakkeloos gedane mededeeling en ten sterkste af. Ook wijst spr. nog op her feit, dat het bedrijf zich nog steeds uitbreidt, hetgeen mede aan den technisch leider te danken is. Weih. GASILLE begrijpt niet, dat de heer Hilhorst geen woord heeft tot rehabiliteit van den heer Kerkhof. Deze persoon doet voor het bedrijf wat maar eenigszins mogelijk is. b. Schrijven van Wed. E. Kaayk te Soest, inhoudende bezwaren tegen aanbrenging Van d'wi hoogen trottoirband -vóór haar perceel "net voorstel dat in handen te stellen van B. m W. om prae-advier Conform begoten. a. voor een inlichting of een opgave, indien het een persoon betreft fo.25; indien het een gezin betreft fo.50; indien het een anderen openbaren dienst dan die genoemd in het 2e lid van art. 104 van het besluit bevolkings boekhouding 1936 Stbl. 342, alsmede een openbare instelling of bedrijf betreft, per in lichting of opgave fo.05; per abonnement van 100 inlichtingen of opgaven f 4-50; idem 500 f20.idem 1000 f35.idem 10000 f 300.-; b. voor wekelijksche opgaven uit de regis ters van ingekomen en vertrokken personen, alsmede de verhuizingen binnen de gemeente, bij abonnement per kalenderjaar f 5. Voor inlichtingen of opgaven, bestemd voor een wetenschappelijk of philantropisch doel, zulks ter beoordeeling van B. en W., is geen leges verschuldigd. Voor elke schriftelijke vergunning om in de gemeente te mogen kampeeren f 1.per tent of andere kampeergelegenheid per week. c. voor een collectief bewijs van Nederlan. derschap van minstens 15 personen ten dienste van een reis met vooropgesteld doel naar het buitenland, per persoon fo.20. Conform besloten. 4. Vaststelling van een besluit tot aan vulling van de Schaderegelingsverordening overeenkomstig de wensclien van Ged. Staten. Zonder bespreking vastgesteld. 5. Voorstel tot vaststelling eener capitulan. tenverordening. Om te geraken tot verlaging der openbare uitgaven is bij de wet van 29 November 1935 bepaald, dat de gemeenteraad een verorde ning moet vaststellen, waarin moeten worden genoemd de ambten en betrekkingen, welke niet uitsluitend van andere gegadigden steeds kunnen worden vervuld door militairen of gewezen militairen (personen met pen sioen). Bedoelde betrekkingtcn zouden zijncon troleur steunregeling en arrmvzen, bevolkings. agent, bode.concierge, magazijnmeester, me- terópnemer.geldophaler bij het Gasbedrijf en agent van politie. De VOORZITTER wijst er op, dat om aan het maken van een verordening te ont komen, de gemeente met steekhoudende ar gumenten zal moeten komen. De heer HELMUS verklaart zich t«gen het maken van bedoelde verordening. De heer THIJSSEN geeft in overweging de regeering te verzoeken ontheffing te wil len verleenen van de bij de wet opgelegde verplichting tot het maken van de verorde- ning. Ook in De Bilt is dit punt aan 'de orde, maar daar strekt het voorstel zich niet uit tot de politie. De heer STROBAND meent, dat langs dezen weg aan personen een functie kan wor. den toegewezen, waarvoor zij niet geschikt zijn. Het voorstel tot uitvaardiging der veror dening wordt verworpen met 112 stemmen. 6. Benoeming van een lid der Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs ter voorziening in de 'vacature, ontstaan door het vertrek van G. Timmer. B. en W. geven de navolgende voordracht: 1. B. J. J. van Heusden- 2. J. Griep. De heer J. Griep werd met 7 ^stemmen be noemd. De heer Van Ileusden kreeg 6 stem men. 7. Adres van W. van Asch, verzoekende ontheffing van. het verbod om in de kom der gemeente een rookerij te mogen op richten, met voorstel van B. en W. Bedoelde ontheffing wordt gevraagd voor perceel Torenstraat 21. B. en W. stellen voor de ontheffing te verleenen. Conform besloten. 8. Voorstel tot het stellen van een eiseh in rechten tegen de gewezen erfpachters G. van Rootselaar en F. Rosendal. Conform besloten. 9. Adres van de Soester Werkloozen Or ganisatie, verzoekende strenge maatregelen te nemen tegen prijsopdrijving, met voorstel van B. en W. B. en W. stellen voor te berichten, dat door den Burgemeester streng de hand zal worden gehouden aan de door de regeering gegeven voorschriften. De heer HILHORST verzoekt den Voor zitter In deze aangelegenheid groote voor zichtigheid te betrachfèn. De heer VAN DE VEN informeert of reeds klachten zijn ingekomen. Dit wordt door den VOORZITTER be aamt. Enkele gevallen zijn in onderzoek. Het voorstel van B. en W. worrdt aan genomen. 10. Crediet-aanvrage om uitvoering moge. lijk te maken van de Wet tot het tegengaan treft de heffing 'der personeele belasting te plaatsen in de 4e klasse. Voor wat de verdere inhoud betreft, wjjzen B. en W. er op, dat de grootst mogelijke zuinigheid wordt be tracht en nog naar verdere versobering wordt gestreefd. De heer THIJSSEN kan zich voor wat het eerste betreft met B. en W. vereenigen. Over het tweede denken velen echter anders, getuige de u vereenigingen, die het adres mede hebben onderteekend. Ook wij zijn het er over eens, dat bezuinigd moet wor den, maar spr. komt steeds meer tot de overtuiging, dat hier op een onzinnige wijze wordt bezuinigd. In de vorige vergadering moest een juffrouw van haar schrijf machine worden gehaald, om voor de leden koffie te schenken. (Algemeen gelach). Hieruit blijkt maar al te goed, dat de nu ontslagen hulp bode noodig is. Als nu bovendien het capi- tulanten.stelsel nog ingang vindt, hebben we straks niet eens meer een gemeentebode, maar een gepens. onderofficier, die hier met een hooge borst rondloopt. De heer Duin geeft in zijn adres wegen aan tot bezuini ging en spr. wenscht deze niet geheel voorbij te zien. Spr. adviseert het gouvernement te raadplegen om tot bezuiniging te geraken. We zijn nu reeds een jaar bezig, aldus spr., om hier nieuw leven te brengen; het blijkt echter steeds meer, dat men bij het oude wenscht te blijven. Toch is spr. er van over tuigd, dat er zoo spoedig mogelijk verande ring moet komen. Weth. GASILLE zegt, dat de heer Tlüjs- sen zeer veel woorden heeft gebruikt, maar wil er op wijzen, dat wanneer B. en W. met bezuinigingsplannen komen,, deze door den raad en ook door den heer Thijssen worden verworpen. Spr. vraagt zich af, of voor een bode, welke eenige dagen ziek of met vacamie is, een tweede bode moet wor den aangesteld. Ook geeft spr. den heer Thijssen in overwegng met bezuiinigingspkm. nen tot B. en W. te gaan. De heer THIJSSEN begrijpt Weth. Ga- sille niet. Men ziet thans hoofdambtenaren cloor de gangen loopen om zelf een of andere inlichting op een andere afdeeling in te win nen. Dit is het werk van een bode. Spr. zegt Tevens Dames- en Kinderhoeden in groote verscheidenheid. Beleefd aanbevelend Steenhofstraat 57 Te'efoon 346 van prijsopdrijving. Zooals bekend, kent de Wet van 30 Sept. j.1., houdende tijdelijke maatregelen tot het tegengaan van prijsopdrijving, aan den Bur gemeester de bevoegdheid toe om in gevallen, waarin bij hem gegronde verdenking bestaat van overtreding der .ri^ieringsmaatregelcn in zake de prijzen van goederen of omtrent prijsopdrijving, de voorraden dier goederen bij de betrokken onderneming zonder eenige formaliteit in beslag te nemen. Tot een inbezitneming van de goederen wordt slechts overgegaan, indien de door de gemeente te betalen schadeloosstelling vooraf is genoten. Teneinde uitvoering mogelijk te maken, stellen B. en W. voor voor dit doel een ere- diet van f 3000.te verleenen. Conform besloten. 11. Voorstel tot intrekking, van het raads besluit d d. 31 Juli 1936 no. 21/505, inzake verstrekking van melk aan schoolgaande kin deren met prae.advies omtrent een op deze aangelegenheid betrekking hebbend adres van de Oudercommissies en afdeelingen volkson derwijs in deze gemeente. Ged. Staten hebben geweigerd het toege stane crediet, groot f 1000.goed te keuren, omdat de regelen ingevolge de Leerplichtwet niet zouden zijn-nageleefd. Waar de raad be doelde verstrekking niet wenschte aan te merken als uitvloeisel van bedoelde wet en mede verondersteld mag worden, dat ook om financieele redenen geen goedkeuring zal worden verkregen, stellen B. en W. voor het •raadsbesluit van 31 Juli j.1. in te trekken. De heer THIJSSEN wijst er op, dat deze zaak reeds in Maart aanhangig is gemaakt. In Utrecht had toen de verstrekking van melk reeds plaats. In Juni werd de zaak1 behandeld en door spr. is toen verzocht de regeering aan te zoeken, om in de kosten bij te dragen. Omdat het genomen besluit niet rust op de leerplichtwet, hebben Ged. Staten het besluit niet goed kunnen keuren. Spr. had het plan deze aangelegenheid breedvoe rig te bespreken, doch zal zich nu bij het advies der financieele commissie neerleggen. Wel wil spr. er thans reeds op wijzen, dat hij bij de behandeling der begrooting op deze aangelegenheid terug komt. De heer NOODER is ontstemd over de mededeeling en en de houding van den heer Thijssen. Als de heer Thijssen op deze wijze voor het publiek, zijn houding wil rechtvaar digen, dan wil spr. zeggen, dat de S.D.A.P* in de voorste rij staat voor bedoelde ver strekking. Zij wil de zaak thans echter laten rusten in verband met de ptincipieele op vattingen. Volgens de A.R. opvattingen treedt men hier in het werk en de rechten der ouders. De heer ENDENDIJK is dankbaar, dat de heer Thijssen de zaak thans laat rusten. Het voorstel van B. en W. wordt hierna, aangenomen. 12. Behandeling van een adres van P. W. Duin Jr, inzake het financieel beheer der gemeente, met voorstel van B. en W. B. en W. stellen voor bedoeld adres voor kennisgeving aan te nemen, omdat het, als gevolg der bijdrage uit het rijkssubsidiefonds, niet mogelijk is onze gemeente voor wat b«. ook op dit punt Dij de behandeling der be- groo.ing terug te zullen komen. De VOORZITTER bestrijdt de meening, dat de hoofdambtenaren naar andere afdeelin gen gaan om inlichtingen. Dit geschiedt steeds per telefoon. Het adres wordt hierna voor kennisgeving aangenomen. 13. Crediet.aanvrage\an B. en W. noodig ter bestrijding van eenige kosten verbonden aan de plechtige onthulling van het Koningin Emma.monument op 21 October a-s. Vo6r te maken onkosten, o.a. ontvangst van autoriteiten, overbrenging der te houden rede voeringen door middel van loudspeakers, ver voer van schoolkinderen, vervoer muziekkorps enz. vragen B. en W. f 500. De heer HOM informeert waarom geen juiste opgave wordt verstrekt, waarvoor de gelden benoodigd zijn. De VOORZITTER zegt, dat dit niet mo gelijk is. Alle mogelijke kleine en grootere uitgaven treden naar voren. De raad kan er echter van overtuigd zijn, dat geen over bodige uitgaven worden gedaan. Hoewel de heer NOODER niets wil zeggen van het doel, waarvoor de gelden worden gevraagd, wil het hem toch voorkomen, dat de nu gevraagde gelden niet van de gemeente moeten komen, maar dat de te maken kosten door dé commissie zelf moeten worden bestre den. Het wil spr. voorkomen, dat de zaken door elkaar worden gehaspeld. Als bewijs hiervoor wijst spr. op het feit, dat de uit- noodigingen niet door de commissie doch door het hoofd der gemeente werden ver zonden. De VOORZITTER noemt dit een verschil van inzicht. Niet de commissie doch de ge meente ontvangt Hare Majesteit. Weth. GASILLE noemt het een feest voor de geheele gemeente cn acht het daarom niet meer dan billijk, dat de gemeente haar medewerking geeft. De heer IIORNSVELD informeert waarom de plaatselijke Harmonie voor deze gelegen, heid is gepasseerd. De VOORZITTER merkt op, dat toen het aan de stafmuziek bekend werd. dat hier een monument zou worden geplaatst, dit lichaam direct belangeloos haar medewerking heeft toegezegd. Volgens spr. was dit ook den heer Horasveld bekend. Het gevraagde crediet wordt hierna toe gestaan. 14. Vaststelling van een besluit tot be- grootingswijziging dienst 1936 verband hou dende met de uitkeering van een som van f42932.22 aan bet bestuur der R.K. scholen in de parochie van de H.H. Petrus en Pau- lus ingevolge de wet van 22 Febr. 1936. Bedoelde uitkeering houdt verband met de uitkeering in eens van 80 proc. der geschatte waarde en de gebouwen der R.K. Jongens school en de R.K. Meisjesschool, welke uit keering tot nu toe jaarlijks plaats had tot een bedrag van 5 proc. van bedoelde waarde, zijnde resp. f 1690.89 en f992.37. Dit besluit wbtdt zondeT bespreking vast gesteld. 15. Voorloopige vaststelling van bedrijfs. rekeningen en de gemeenterekenmg dienst *35. De heer HILHORST wijst er op, dat door de groote woorden van 'den heer Thijssen de vorige vergadering tot 7 uur heeft geduurd. Spr. vraagt of deze zaak ook nu weer is ge bleken te zijn een storm in een glas water. De VOORZITTER zegt, dat dit punt in de financieele commissie is bezien en be sloten is in deze vergadering de rekeningen goed te keuren. De heer THIJSSEN: Besloten is, dat B. en W. het rapport zouden bezien en daarna mededeelingen zouden doen. De heer STROBAND zegt, dat besloten is tot een voorloopige goedkeuring. De VOORZITTER zegt, dat voorloopige goedkeuring niet mogelijk is. B. en W. zijn bereid bet z.g. rapport te bezien en daarna hun bevindingen mede te deelen. De heer HILHORST meent, dat men de zaak alleen van belang acht, omdat het hier het laatste gedeelte van de Wethouders- periode van Van Kloosterr betreft. De heer ENDENDIJK wijst er op, dat de drie raadsleden geen commissie vormen, hoewel het werk, door deze heeren ver richt, voor de toekomst zijn goede zijde kan hebben. Ook wijst spr. er op, dat zij wel de doelmatigheid doch niet de rechtmatigheid betwisten. Spr. acht het verkeerd, dat een zaak, waarvan het publiek niets of niet veel weet, besproken wordt op een wijze, waar uit elke conclusie kan worden getrokken. Spr. zegt, dat er geen argumenten zijn om de reke. ningen niet goed te keuren. De heer THIJSSEN vraagt waarom hun rapport dan niet wordt voorgelezen. Spr. geeft toe, dat zij niet door den raad als een com missie zijn aangewezen, maar als raadsleden hebben zij toch ook recht een onderzoek in te stellen. De VOORZITTER beaamt dit laagte ten volle. B. en W. zullen dan ook gaarne.de noodige opmerkingen vernemen. Spr. wijst er nogmaals op, dat in de financieele com missie is besloten de rekeningen goed te keuren. De heer ENDENDIJK zegt, dat uit de woorden van den heer Thijssen blijkt, dat hij het geheel met hem eens is. Spr. juicht het toe, dat de heeren ook de doelmatigheid der uitgaven in het oog houden. De rekeningen worden hierna met alge» meene stemmen goedgekeurd. 16. Vaststelling van besluiten inzake ge» meente.eigendommen t w.: a. tot het in eigendom overnemen van eenige strooken gronds voor wegverbreeding van J. L. Alders; Conform besloten. b. tot onderhandsche verhuur van een per, ceel bouwland aan D. Hols. Conform besloten. 17. Vaststelling eener nieuwe Bouwveror, dening. Dit punt wordt door B. en W. van de agenda afgevoerd. 18. Voortzetting der behandeling van de reorganisatie van gemeentewerken. Ook dit punt wordt door B. en W. voor- loopig teruggenomen. De VOORZITTER brengt hierna nog ter tafel een voorstel van B. en W., om een leening, groot f 200.000.aan te gaan met de Noord_Holl. Levens.verz. Mij., zulks te gen een rente van 4 procent en met een looptijd van 20 jaar. Deze leening is mede benoocigd voor aflossing van een andere lee ning, gesloten voor de Bouwvereen. „Goed Wonen". Door sluiting dezer leening katj „Goed Wonen" over de gelden beschikken tegen 4 1 /8 proc. De heer HILHORST informeert, of dit voorstel in de financieele commissie is bezien, hetwelk door den VOORZITTER wordt be aamt. De heer NOODER vraagt of B. en W. niet dc meening zijn toegedaan, dat de intrest in de toekomst nog lager zal worden. In Engeland doen de hypotheken thans reeds 2I/0 en 3 procent. Als de V OORZITTER zegt, dat geen voor, deeliger regeling kan worden getroffen, wordt het voorstel met algemeene stemmen aangenomen. RONDVRAAG. De heer THIJSSEN wijst er op, in de vo rige vergadering te hebben verzocht de in gehouden steun alsnog aan de betrokkenen uit te betalen. Spr. heeft daarop nog niets vernomen. Ook wijst spr. op de door den Voorzitter gedane medédeeling, dat waar schijnlijk nog voor de bcgrooting het Natuur bad als stichting zou worden omgezet in een bedrijf. De heer HOM merkt op, dat er eenige werklieden zijn, die op den feestdag ter ge- legenheil der verloving «van Prinses Juliana arbeid hebben moeten verrich'en. Spr. ver zoekt deze menschen alsnog een verlofdag te verleenen. De heer NOODER brengt aan B. cn W. dank nu den Postweg zoo goed is verbeterd, doch vraagt gelijktijdig aandacht voor den Kampweg. Ook die straat vraagt verbetering. Verder verzoekt spr. het daarheen te leiden, dat bij hekwerken waaraan prikkeldraad, dit aan dc achterzijde der palen wordt aange bracht en aan de voorzijde glad draad. Ook Wijst spt er op, dat door de verbetering der Bannin^straat het Mil. Tehuis zeer veel last ondervindt van het water. Spr. vraagt hierin verbetering te treffen. De heer HELMUS vraagt hoe het staat met de aan te leggen riolecring in de Beetslam. Ook vraagt spr. een lichtpunt aan te brengen op den hoek van de Koekoekstraat. Verder zou het voor spr. een voldoening zijn ge weest. wanneer in deze vergadering de ras- dedeeliag was gedrfan, dat het ingehouden steunbedrag alsnog zal worden uitgekeerd. De heer VAN DE VEN vraagt verbetering van den Eigendomweg. Vooral des zomers stuift het daar geweldig. Verder vraagt spr. een beter onderhoud var. pariet: en straten

Soester Courant | 1936 | | pagina 2