VOOR DE KOMENDE HERFST. AVONDKLEEDING. ONDERHOUD VAN BONT. MOEILIJKHEDEN IN HET DAGELIJKSCH LEVEN. ONS PATRONENHOEKJE. t/isZE CK)EDKOOPE PATRONEN. I Onze lezeressen kunnen patronen van Jltaderstaande modellen öi de maten 40 bestellen bij de Redactie „De Schelde", Kerkstraat 8, Antwerpen tegen den prijs van frs. 10.alles tabegrepen. De bestel lingen kunnen geschieden i>er brief met bijgesloten postzegels of y s postwissel. Maat en nummer van h' i gewenschte pa troon s.v.p. duidelijk vermelden, zoodat geen vergissingen kunr.en voorkomen, het geen een vlugge toezending waarborgt. De patronen worden steeds zoo spoedig moge lijk aan de aanvraagsters toegezonden. Herfstkeur een succes! Onze mode-premie Herfstkeur is een groot succes l Tallooze lezeressen vroegen haar aan en uitten hun ingenomenheid met dit fraaie, doelmatige najaarsmodeblad. Het is ook geen wonder: alles wat een vrouw bekoort, kan men erin vinden. De lezeres sen, die nog geen gebruik maakten van deze pracht-gelegenheid om een goed modeblad in huis te krijgen, raden wij dringend aan Herfstkeur vandaag nog aan te vragen bij Het Practisch modeblad, Postbus 36, Den Haag onder bijsluiting van twaalf cents aan postzegels. Men kan ook twaalf cents gi- reeren op postrekening 203203 van Het Practisch Modeblad te Den Haag. Haast U, lezeressen! AARDAPPELGERECHTEN. Het is volstrekt niet noodig, dat men dagelijks gekookte aardappelen eet, aan gezien men een groote verscheidenheid in de bereiding kan brengen. De moderne voe dingsspecialisten wijzen er steeds op, dat men meer aardappelen moet eten, omdat ze een goedkoop voedingsmiddel vormen, dat Lij zonder goede eigenschappen heeft. Dr. Ragner Berg, een der bekendste voedings specialisten geeft als regel voor de voeding aan, dat men dagelijks 5 tot 7 maal aard appelen, groenten en vruchten moet eten dan alle andere levensmiddelen te samen. Zij bevatten slechts weinig eiwit en vet, doch 17.5% koolhydraten en een basen overschot van 8%. Niettegenstaande de meening van velen, maken aardappelen niet dik, wèl echter de vette jus en het vette vleesch, cat men er bij gebruikt. Wanneer men genoeg beweging neemt en een goede stofwisseling heeft, dan kan men met mate alle spijzen eten ook aardappelen. Aardappel-Groentensoep. 2 tot 3 kleine gesnipperde uien stooft men gaar in bouil lon en bruint 50 gr. bloem in delfrite, voegt hierbij 11/2 K.G. aardapelen, een fijn ge sneden kool, 3 a 4 wortelen en een aan kleine stukjes gesneden selderij knol. Alle ingrediënten worden met 11/2 L. water in een pan gedaan en zachtjes gaar gekookt. Men kan er even voor het opdienen 50 gr. boter aan toevoegen of wel 100 gr. uitge bakken spek. Practische hulp bij het strijken is een opklapbare standaard, die vooral geschikt is om alles wat lang is in op te vagen, b.v. gordijnen, avondjaponnen en nog heel veel meer. Ook bij het mangelen van de wasch is zoo'n hulpmiddel uiterst practisch voor lakens en tafellakens. Het bestaat uit een paar stangen, die uit geslagen kunnen worden en door dwars- stangen op de gewenschte breedte verbon den zijn, terwijl men als stof eenvoudig ka toen neemt. Bloemen worden nog steeds bij iedere ge legenheid gedragen. Men ziet ze bij avond japonnen, midden voor in de taille ge hecht als in het haar tusschen de mooi ge- onduleerde lokken. Mantelcostumes (rechts) met lange zijden rokken zijn zeer en vogue, de z.g. tailleurs de soir, waarbij een mooie corsage in het knoopsgat gehecht wordt. Wanneer de eerste koele dagen komen, dan wordt de zorgvuldig ten mot bescherm de bontenkleedingstukken weer voor den uag gehaald. Men begint met ze buiten flink uit te schudden en daarna enkele dagen te luchten, om de al te doordringende kamfer of andere luchtjes te doen verdwij nen. Is bont bij het dragen flink nat ge worden, dan mag het nimmer bij de kachel gedroogd worden, doch men schudt het her haalde malen uit en hangt mantels b.v. op een gevoerde kleerenhanger in een matig warm vertrek, waar men vensters tegen over elkander kan openzetten. Is het ge droogd, dan schudt men het weer flink heen en weei. Nat bond mag noch met een doek afgewreven, noch geborsteld worden. Garnituren op japonnen, mantels e.d. moe ten eveneens vaak geschud worden, waar door zij zich lang goed houden. Vossen moeten van tijd tot tijd met een wijde kam met stompe punten heel voorzichtig ge kamd worden, waardoor de lange haren soepel en los blijven. Moffen zullen zeer modern worden en moeten hangende be waard worden", opdat de haren niet plat gaan liggen. Trekt men het manteltje uit, dan is het een complet avondtoilet, dat men te zien krijgt. De Parisienne, met haar fijne smaak draagt op een zwart satijnen avondjapon —"er dan één enkele bloem aan de Iedereen heeft zijn eigen moeilijkheden, zijn eigen kleine zorgen. Ook wij, vrouwen. Men mag wel zeggen, dat wij heel bijzon der onze eigen klein zorgen hebben, die al len tezamen wel eens een berg van moei lijkheden kunnen lijken. Deze moeilijk heden te kunnen overwinnen, is een aparte kunst. Onze extra-verrassing vormt een probaat middel bij het aanleeren van deze kunst. „De Huishouding in Crisistijd", zoo luidt de naam van onze premie, is een waar devol boekje, dat iedere vrouw, jong of oud, m haar bezit moet hebben. Vraag het daar om even aan bij Het Practisch Modeblad, Postbus 36, Den Haag, onder bijsluiting van twintig cents aan postzegels. Of gireer twin tig cents op postrekening 203203 van Het (a Ho*- Haan Gebreide Dameskleeding. Jiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiimiiinmiiiiiiiiiiiiiiuii'j Patronen van de in deze rubriek voorkomende modellen, zijn aan het bureau van dit blad te bestellen, bij vooruitbe- taling, tegen den prijs, welke bij de patronen i is vermeld. riilillilliiiiimiiiiiiiMiiiiiitMiMiMiiiiiimiiir Zeer nieuw is een ruim val lende casaque of tuniek over Dauwe, tamelijk korte rokjes. De mantels en zelfs de japon- Den, hebben veel bontgarnee- fing, die nu eens kraag en re- fters omzoomen, dan weer als ©envoudige platte kragen de jenige garneering van een man tel-costume uitmaken. Toch mogen wij niet ontken- Den, dat de vos zich handhaaft. Meermalen zagen wij bonten capes, die gemaakt zijn van aan gescheiden door reepen fluweel, satijn of zelfs soepel leer. Bont mantels wareifer in groote ver scheidenheid doch menigmaal viel het ons op, dat de breede, hooge kragen, die hals en soms zelfs een gedeelte van het ge- Jaat op koude dagen zoo'n heer lijke be scherming bieden, ten eenenmale ontbraken. In de plaats hiervoor schijnt men thans bij voorkeur smalle kra gen aan te brengen. Zelfs bij een garneering met «en prachtige vos zagen wij met «enige verbazing, dat de halsopening aan gevuld was door een wollen shawltje; iets jwaaraan ongetwijfeld vele dames even aan moeten wennen. Vele hoeden werden diep in de oogen ge dragen, waardoor het achterhoofd vrij kwam en wij prachtige coiffeures konden bewonderen. Een feit is, dat de taillelijn aan verschillende moden hoog is aange bracht, hetgeen nu niet bepaald in het voordeel der meer gezette figuren is. Japonnen, casaques en mantels zijn zeer vaak precies in het midden dicht geknoopt; nadruk wordt gelegd op de knoopen, die meermalen zeer decoratief zijn. Er valt een tendenz waar te nemen om verschillende kleedingstukken aan Russi sche modellen te ontleenen. Mantels met tressluiting in den vorm van brande- bourgs, lange blouse met veelkleurig bor duursel op zij aangebracht over de lengte, hooge staande kragen e.d. Sterke tegenstelling tusschen rechte en klokkende modellen konden wij waarne men. De Swagger-Coat met zijn klokkende onderwijdte wordt over nauwe, korte rok jes gedragen. De hoeden, die wij bij de verschillende modellen zagen dragen heb ben hooge, soms zelfs zeer puntige mo dellen. Verschillende ouderwetsche weefsels zul len dit jaar als hoogst model in den handel zijn o.a. fijn laken, soms met kleine gitjes bewerkt, zibeline en damassé, ciré en op gespoten ciré in allerlei kleuren en motie ven. Het eerste model is van angora met licht vest en klokrok. De schouders hebben een verbreede lijn door de ruim ingezette pof mouwen. De japon er naast is bijzonder flatteus en gekleed en van fluweel gedacht met plissé-garneering. De eerste mantel is zeer elegant en van Noppé of Duvetine ge maakt, met ruime kraag aansluitend knoopen in het midden. De middelste heeft een prachtige bontgameering en is van zeer soepel laken, terwijl in de halsopening een fluweelen shawl gedragen wordt. Zeer modern is het ensemble van wollen bouclé in blauw-grijs het sealkraag. Tochtdekens met handborduursel behoo- ren tot de nieuwste handwerken der vlij-» tige huisvrouw. Ze zijn uiterst practisch om kou en wind tegen te houden en worden b.v. van canevas gemaakt, dat men tegen- voert met satinet in de keur. Twee mooie randen in kruis- of plattesteek worden op het gaas gewerkt. Heel mooie is ook de Noorsche stof in linnen weefsel, dat met warme tinten wol bewerkt wordt. DAMES SLIP-OVER. Heeft zich wel ooit een mode zóó zeer weten te handhaven, dan die der gebreide kleeding. Met de hand, zoowel als machi naal ingevoerd genieten wij van een rijke keuze modellen, het een al gekleeder of aparter dan het andere. De casaque in een mooi gedekte ruit, die thans ook van tri- cotstof wordt gedragen met knoopgarnee- ring en wijde mouwen, die aan een pas ge zet zijn. De jumpers zijn verschillend van af werking, de bovenste heeft een gekleurde garneering, de middelste is aan bovenkant, mouwen, boord met astrakan wol afgezet, terwijl de onderste jumper een hooge kraag en gedeeltelijk schuine sluiting heeft; klein ruim schootje. DE NIEUWSTE HUIS KLEEDING VOOR DE MORGENUREN. VKK 2021. Prijs per patroon 0.25 -f- 0.05 voor adm.- en verzendkosten. In afwijking met de steeds gangbare lange schortmodellen is een geheel afwij kend model thans hèt modernste voor de morgen bezigheden. Men kan het over een japon dragen of alleen overeen rok, en de bedoeling is om er een fleurig geheel van te maken. Natuurlijk, men kan alle moge liyke waschbare stoffen, effen zoowel als imprimé verwerken, doch aardig gebloemd cretonne of katoen is zeker wel zeer flatteus en geeft nog een nazomersche werking. Het model is heel eenvoudig, heeft een pas voor en achter met platte kraag en knoopslui- ting voor. Verder hangt deze overall, die eeni-ge c.M. over elkander valt open, kan echter desnoods met drukknoopen gesloten worden. Opgestikte zakken en ruime mou wen met smalle rechte manchetten. Verkrijgbaar in de maten 42, 44, 46, 48. JAPON VOOR A.S. MOEDERS. Succespatroon VKK 1962. Prijs per patroon 0.25 -f- f 0.05 voor adm.- en verzendkosten. Wy meenen aan het verzoek van vele lezeressen tegemoet te komen door het plaatsen van bijgaand model voor a.s. moe ders, dat alleszins geslaagd mag heeten. Rok en bovendeel worden even onder taillehoogte aan elkander gestikt en heb ber eet» dienen onderslag zoodat de japon naar gelang van behoeften wijder gedragen kan worden. Aan de rechterzij naad wordt een stofreepje gestikt,&vaarin op verschil lende afstanden knoopsgaten zijn gemaakt, terwijl op het linkervoorpand een knoopje aan den binnenkant wordt gezet. De schui ne lijn van hals en voorpand kleedt zeer af, terwijl de ruimte aan de schouders verschil lende malen wordt ingehaald. Fantasie- knoop als versiering op de niad der taille Men kan dit model van verschillende stof fen min of meer gekleed maken. Voor 's morgens b.v. van cretonne of mouseline imprimé en voor 's middags van effen of bewerkte zijde of fluweel. Heel goed kan men bij afwisseling een ivoire garnituur met chabot op een meer gekleed effen mo del dragen, desnoods met een enkel hechtje midden achter. Patronen in de maten 44, 46, 48 en 50. De groote modemagazijnen hebben hare belangstellende diëntèle reeds eenige weken ge leden de nieuwste modellen jroor herfst en gedeeltelijk ook roor den winter voorgesteld. Meermalen worden modellen, die bijzonder in den smaak vie len met een applausje ontvan gen. In de eerste plaats bemerk ten wij, dat de rokken der man telcostumes aanmerkelijk kor ter zijn, niet meer dan 10 c.M. over de knie. Verder viel het ons op, dat verschillende mo dellen weer vier of zes banen fiadden en in lichte klokken vie- Middagjaponnen en Mantels. 5 02 Lengte \fan schouder tot onderkant 55 .cM. Omtrek rug en buste 85 c.M. Ben. materiaal 225 gram wol, een paar naalden en een haaknaald. Dikte wol 7 steken in de breedte en 8 toeren zijn 5 c.M. Van deze gebreide dames slip-over stel len wij een uitvoerige beschrijving beschik baar, aan de hand waarvan de slip-over ge makkelijk gebreid kan worden. De prijs be draagt 0.25. Aan te vragen: Het Practisch Modeblad, Postbus 36, Den Haag. Giro 203203.

Soester Courant | 1936 | | pagina 6