midJKViESJ usriw uan Granen enz. a! Mers wi eo hel bezorgen daaraan. iSSKI8? Aanbesteding. oVe>if^c^a£teó0 B :R A R N BCflCIRLHRN20 TELER 32^4 Uit den Handel. Burgelifke stand MIDDENSTANDSNIEUWS. Naar ons van bevoegde zijde wordt ge meld is op de vergaderingen der drie bij de Middenstandsfederatie aangeslo ten vereenigingen besloten, de in ons torig nummer aangekondigde December- gctie te doen doorgaan. Aangezien de vereischte vergunning tot liet houden eener loterij, wel is aange vraagd, doch nog niet is verkregen, lijkt het ons onnoodig thans reeds in details te treden. Wel verzocht men ons, er de aandacht van de ongeorganiseerde winkeliers op te vestigen, dat de deelname aan deze actie slechts open staat voor hen, die op 30 Nov. e.k. als lid van een der drie orga- nisecrende vereenigingen zijn ingeschre ven. Niet-leden, welke zich dus na 30 Nov. aanmelden en aan deze actie mee wen- schen te doen, betalen, boven hun contri- butiegelden een bedrag van f 5.ten bate van het actie-comité. Den niet aangesloten winkeliers wordt dus in hun eigen belang aangeraden, zich voor het eind dezer maand, bij de ver- eeniging hunner keuze, als lid op te geven. VROUWENBIJEENKOMST IN VOLKSEENHEID Voor de vrouwenafd. der N.S.B. te Soest, sprak Woensdagavond in het zaal tje „Volkseenheid" Mej. Goudappel over het onderwerp „De Nederlandsche Vrouw en de vervulling van haar taak". Door de kring-vrouwen leidster Mevr. de Veer werd de spreekster ingeleid. Mej. Goudappel, een sterk spreekster, zet uiteen, dat de N.S.B. noodig heeft zoowel de vrouw als de man. En wel de 100 pCt. vrouw, die zich bewust is van haar plaats en taak bij haar volk. Spr. noemt de partïjenverdeeling splijtzwam men. Door partijen wordt de eenheid ge broken en de tweedracht geboren. De organische eenheid is vergeten, en naast de partijen duikt op het geïmporteerde liberalisme, dat haast nog erger is. Men is anti dit en anti dat, allemaal dood doeners. Als men maar eenmaal pro is, wordt alles goed. En de pro-Nedex- landsch, dat is: Nationaal Socialist. Want het N.S. wil alleen volkseenheid en daar boven een krachtig Staatsbestuur aan de zijde der geëerbiedigde Vorstin. Thans is het volk als vergiftigd, mede door de ellende der werkloosheid. Eloewel spr. voor die werkloosheid ook geen oplossing geeft meent zij toch, dat de jonge menschen, de oorlogsgene ratie, krachtiger en hoopvoller zullen worden door zich als Nederlandsch volk nauw aaneen te sluiten onder Musserts zwart-rood. De moderne vrouw over schat zichzelf in haar streven, om de man gelijk te worden, doch onderschat zich, door zich niet meer bewust te zijn van haar werkend aandeel in de volksge meenschap als redster van haar land. De N.S.B. ziet de vrouw naar het Bij belwoord: als een hulpe tegenover de man. Niet om de vrouw terug te dringen, doch om haar mede te doen stijgen naar een opgang. Haar weer te brengen tot het wondere vrouwzijn, de trots en glorie der natie. Zij eischt van de vrouw een sterke geest, een behoorlijk verstand en een open oog voor de woelingen om haar heen. Spr. noemt nu als eerste daad der toe- komsttaak: het zich opgeven als lid der N.S.B., aansluiten onder de banieren, en het nieuwe volksleven, dat evenals de lente eenmaal weer openbarsten zal, te gemoet gaan. Op, voor Koningin en Va derland. Spr. declameert nog een twee tal fascineerende strijdliederen waarna de vergadering te tien uur met 't zingen van het Wilhelmus gesloten werd. PROPAGANDA-FEESTAVOND VAN „VOLKSONDERWIJS" Zooals we dat van deze avonden ge wend zijn, was ook Woensdagavond de groote zaal van Religie en Kunst weer stampvol. Onder de aanwezigen bevonden zich mede Mr. G. Deketh, Burgemeester van Soest, vertegenwoor digers van de oudercommissies der O. Scholen, en afgevaardigden van zuster verenigingen uit Amersfoort en Soes- terberg, terwijl de Inspecteur van het Openb. Onderwijs en de chef van on derwijs te Soest bericht van verhinde ring gezonden hadden. Het welverzorgd, afwisselind program ma werd aangevangen met een welkomst woord door de voorzitter van „Volks onderwijs" afd. Soest, de heer W. Frie- ling. Spr. memoreert vervolgens de pas gehouden fancy-fair, die nog genoeg over geschoten artikelen opgeleverd had na mooie verkoop, dat thans een goede ver loting gehouden kan worden. De afd. Soest telt thans bijna 200 leden. Het ligt in het voornemen van de kring Eem- land, waarbij 10 afdeelingen aangeslo ten zijn, voor Hemelvaartsdag 1937, dat is de 6e Mei, een landdag te organisee- ren op de terreinen „Groeneveld", lig gende aan de Rijksstraatweg naar Am sterdam. De heer G. J. Peters hreld vervolgens een voordracht over „Jan Ligthart en de opvoeding". Spr. noemt Ligthart een „lichtend voorbeeld" in de nieuwe school- toestanden. Sinds hij zijn arbeid te 's- Gravenhage aan een der O.S. gaf, is er een geheel andere sfeer geboren-op de •cholen. Jan Ligthart werkte met nieuwe, be- g-"*ytir]e paedagogiek. Afgedaald tot de sfeer van hef kind, noemde hij verfoei lijk, dat het kind zou opgeheven worden tot de hoogte van het volwassen mensch. Als een apostel der Liefde deed Jan Ligthart langzaam aan de scholen veran deren, van het hok der verschrikking, de school wordt thans zonder vrees, ja met behoorlijke graagte bezocht. Veel heeft aan Ligthart's paedagogisch genie bijgedragen, de bijzondere liefde zijner moeder. Hij leefde door héar. Ondanks zijn succes bleef hij eenvoudig. Door zijn ijver en knapheid behaalde hij verschillende diploma's. Dadelijk na zijn benoeming te Den Haag begon hij het zgn. „Zaakonderwijs" toe te passen. Een prettig geheel van arbeid, spel en vertel ling. Zooals men weet heeft Prinses Juli- ana volgens Ligthart's opvattingen ha^r eerste onderwijs ontvangen, hetwelk ge geven werd door Mej. Cohen Sfuart. Van Ligthart's methode kunnen ook thuis de kinderen hun opvoeding voor moreele en verstandelijke krachtsontwik kelingen ontvangen. Spr. wekt daarom ieder op, zich ook zelf thuis te willen richten naar Ligtharts zaak-onderwijs. Na deze mooie lezing deed het Gem. Koor „Wij willen Zingen" zich hooren in een drietal keurig uitgevoerde liederen van Frans Abt, Schubert en Mozart. De heer Peters ontplooide een andere zijde van zijn kunnen, door voor te dra gen uit de bekende Betuwsche humoristi sche schetsen. Op kostelijke wijze wist de heer Peters het dialect te lezen, en een welverdiend applaus bleef dan ook niet achterwege. Na de pauze, waarin de heer P» de Geus Jr. vlotte, gezellige pianomuziek ten gehoore bracht, trad het koor W.W.Z. nogmaals op in een groot werk: An der schonen Blauen Donau, van Joh. Strauss. De dirigent de heer Bartelsman had zeer veel werk van deze koorcompositie ge maakt, doch het geheel leed onder de vertaling. De Hollandsche taal leent zich niet voor de zangerige Duitsche en Ween- sche compositie's. Misschien hooren we van W.W.Z. nog eens de oorspronkelijke tekst? Ook de heer Peters trad nogmaals op met zijn Betuwsche voordrachten. Na een groote verloting sloot de heer Frie- ling deze mooie avond. Mevr. G. Govaars, Vosseveldweg 31, alle voorkomend werk. De Weledele Heer Westveer, Wald. Pyrmontlaan 41, huisbezoek. De Weledele Heer Kerkhoven, Gal- lekamppelsweg 10. Brigadier Jos. Govaars, alle voorko mend w^rk. De Weledele Heer A. J. Heins, Mïddelwijkstr. 30, die evenals andere jaren zijn hulp per Auto heeft toege zegd. Hopende evenals andere jaren, op een gulle genegenheid, ten dienste voor de minderbedeelden van Soest. Zoek nu reeds Uw pakken klaar, op dat het werk een vlug verloop mag heb ben. T. Korvemaker, Adjudant Heemstral. 47 Baarn Tel. 2252. T sum, Amersfoort en Utrecht Vele schitterende bloemstukken wer den aangeboden. Na afloop der zeer ge zellige bijeenkomst werd onder leiding van den heer v. d. Weerd uit Baarn ge zellig gedanst tot 2 uur. De wasch uit huis. Al wordt de wasch „aan huis gedaan", toch zult U nog veel aan anderen moeten overlaten Waarom dan niet direct een goede wasscherij gezocht? Van Veen wascht al van 1896, kent zoodoende alle goe deren en weet ze met zorg te behan delen. Een proelwasch zal U zeker overtuigen. BOND VAN BARMHARTIGHEID VOOR SOEST onder beheer van het Leger des Heils (Stichter William Booth) Evenals vorige jaren zal deze Bond ook nu proberen voor de minderbe deelden, kleeding, schoenen, bedden en beddegoed, dekens, meubels, kachels, enz. te verzamelen. In de winter 19351936 is dit gelukt met het volgende uit te reiken. Costuums 14, overjassen 19, colberts 59, vesten 59, pantalons 114, ondergoed 943 st., schoenen 140 p., pantoffels 9 p. aan heeren. Mantels 71, japonnen 166, rokken 88 blouses 77, hoeden 11, jurken 84, man telpakken 9, voor dames en meisjes. Jongenspakken 12, jongens blouses en truien 29, babykleeren 104. Ledikanten 8, matrassen (bedden) 38, kussens 27, dekens 18, kachels 6, stoelen 22, tafels 4, vloerkleeden 3, waschtafels 1, lampen 2, spiegels 2, kleedjes 19, tafel- kleeden 6 (aantal gezinnen 109, personen plm. 609). Zooals alom bekend is, heeft B. en W. Bergplaats afgestaan boven het Gemeen tehuis, welke ruimte ook nu weer is vrijgegeven. Op 25 November a.s. zal weer een po ging worden gedaan om veel bij elkaar te brengen, opdat aan de vele aanvragen voldaan kan worden. De volgende personen hebben weer hun hulp beloofd. Burgemeester G. Deketh, als aanbeve ling. Notaris A, O. Dammers, Voorz. van Maatsch. Hulpbetoon, medewerker. Mevr. J. H. Zalmann, Van Beuningen- laan 10. Mevr. Vlug, (huisbezoek). Mevr. v, d. Broek, Hartweg 8, (huis bezoek) PLAATSELIJKE LANDSTORM COMMISSIE. In de vergadering der Plaatselijke Commissie van den Bijz. Vrijw. Land storm op 17 November j.1. is het nieuw benoemde lid, de WelEd. Gestr. Heer J. Reïtsma tot Voorzitter benoemd. In dit verband is mede de heer J. W. A. v. d. Kluit tot vice-Voorzitter be noemd, zoodat deze Commissie nu als volgt is samengesteld: J. Reitsma, Voorzitter; J. W. A. v. d. Kluit, vice-Voorzitter; G. Lindt, Secre taris; J. van Schaik, Penningmeester; H. Kok, W. Weits, W. C. v. d. Wijngaart, leden en W. Hogeboom, Plaatselijk lei der. BIJEENKOMST CHR. NAT. VAKVERBOND Dinsdagavond werd in de zaal Ver schoor aan de Laanstraat een propa- ganda-vergadering gehouden door het Chr. Nat. Vakverbond. De zaal was zeer slecht bezet wegens de ongunstige weers gesteldheid. Door de voorzitter, de heer P. Zonneveld werd de vergadering ge opend met hef lezen van Ps. 49. Deze maand, zegt spr. vervolgens, is bij uit stek geschikt voor het voeren van pro paganda. Daartoe werd thans het woord verleend aan den heer C. Spek uit A'dam, die een causerie hield over „De nood der tijden". Spr. wijst op de moeilijkheden in het maatschappelijk bestaan, vooral wat betreft de werkloosheid, dit moet niet gedacht worden als crisisverschijn sel, maar als een historisch, telkens weerkeerend feit. De moeilijkheden zijn alleen op te heffen door in geloof el kaar op te bouwen en voor elkaar te bid den. Ontzettend veel is er kapot ge maakt. Spr. noemt voorbeelden van ver wording. Doch als het geloof maar vast gehouden wordt, zal God het vertrou wen niet beschamen. De tweede spreker, de heer Schaapma.. sprak over „De donkere Poort". Het boek dat Dr. Ritter schreef onder dezen titel, was een oorlogsboek. Later zal men ook over deze tijden spreken als als over een donkere poort. Doch aan het beginsel vasthouden is het eenige, dat ons sterken kan. Ds. Groeneveld sprak een kort slot woord naar aanleiding van een uitspraak van Paulus. „Ik ben verblijd, omdat ik weet behouden te zijn in Christus". Werpt al Uw zorg en bekommernissen op Hem, die U redden kan. Hiermede werd deze avond besloten. GEVONDEN VOORWERPEN. Autoslinger, Beckeringhstr. 32a; bruine hond, Kerkpad N. 5; portemonnaie met inhoud, Kerkdwarsstr. 2; 2 kano's, Eem- weg 4; zakdoek, Molenstr. 11; haakwerk, Mariastraat 4; portemonaie m. rozen krans, Turfstraat 12, Baarn; meisjesmuts, Politiebureau; meisjesmuts, idem; da meshoed, idem. 10-JARIG BESTAAN VAN HET FRYSK SELSKIP „FREONSKIP EN IENFALD" In hotel Eemland werd Woensdagavond het tien-jarig bestaan van bovengenoem de vereeniging gevierd. De zaal was overvol. Het podium was met palmen en de Friesche vlag versierd. De Burgemeester had bericht van ver hindering gezonden. Te half negen werd de vergadering ge opend door de voorzitter, de heer J. Roorda. Spr. gaf een overzicht van de tien jaren die voorbijgegaan zijn. Een der leden van het Hoofdbestuur feliciteert de jubïleerende vereeniging en deelt mede, dat thans op de scholen de Friesche taal onderwezen zal worden. Na het zingen van 't Friesch Volks lied werd. door de leden opgevoerd het blijspel Postbus 4. Een buitengewoon ge slaagd spel, waarbij men zich tranen lachte om de komische verwikkelingen. Mede waren aanwezig leden der Bond van Gezelschappen buiten Friesland, en afgevaardigden der vereen, uit Hilver- EVANGELIESATIE - SAMENKOMST. Belangstellenden verwijzen wij naar de in dit blad voorkomende advertentie, waarin de tweede Evangelisatie.samenkomst wordt aan gekondigd. Voor verdere bijzonderheden zie men even eens de advertentie. R.K. VROUWENBOND SOESTERBERG. Zondag 6 December viert de R.K. Vrou wenbond te Soesterberg haar patrnesse-feest. •s Morgens zal ter gelegenheid van dit feest een H. Mis worden opgedragen, terwijl van 2-3 uur in „Huis ten Halve* voor de leden der vereeniging gelegenheid zal bstaan de kleedingstukken voor de behoeftige parochi anen af te geven. Des avonds te 7 uur zal met deze kleeding stukken een tentoonstelling worden gehouden waarna te 8 uur een feestvergadering aan vangt. Op deze feestvergadering zal de Weleerw. Frater Thomas een lezing met lichtbeelden houden over „Jeanne d' Are". Tevens kan worden medegedeeld, dat in Januari a.s. een eenvoudige cursus in eer ste hulp bij ongelukken zal worden gehouden. DIEVEN AANGEHOUDEN. In verband met de diefstal van een autoband uit de garage K. alhier, welke Maandagmiddag gepleegd werd, kan thans worden vermeld dat de daders aangehouden zijn. Het onderzoek in de Haarlemmermeer leverde geen resultaat op. De politie ging echter verder en strekte haar onderzoek uit tot de Woens dag gehouden automarkt in Amersfoort. Na eenig speuren trof men inderdaad de door K. als verdachte aangewezen personen W. R. en D. R. v. d. B., beide Hilversummers aan. Zoowel R. als zijn knecht v. d. B. werden aangehouden en naar het Politiebureau te Soest vervoerd, De band, die inmiddels tweemaal ver kocht was, werd achterhaald en in be slag genomen. Bij verhoor bekenden beide aangehou denen. AANRIJDING. Woensdagmorgen te 9.15 kwam het in het vernauwde gedeelte der Vredehof straat tot een aanrijding tusschen twee personen-auto's. Uit de richting Baarn naderde de bestuurder E. J. T. te Hil versum met zijn wagen, uit Soest K. B. alhier. Beide wagens moesten tegelijker tijd uitwijken voor wielrijders, en daar langs dat gedeelte der weg geen rijwiel pad is aangelegd, werd de passage te nauw en raakten de auto's elkaar. De Hilversummer reeds de wagen van B. van achteren aan. De wagen verloor de bumper en bekwam beschadigingen aan het spatbord. Echter werd de schade naar genoegen van de aangeredene gere geld. De Coöp. Laddbouw-Vereeniging „Soest", wenscht aan te besteden het Inschrijvingsbiljetten vóór 3 Dec. a s. ten kantore der Coöperatie, Torenstraat 16. Soest, alwaar tevens inlichtingen zijn te bekomen. STATISTIEK GEM. ARBEIDSBEURS. Op heden staan ingeschreven: 472 werk zoekenden, te weten 434 mannen boven 18 jaar; 21 mannen onder 18 jaar; 10 vrouwen boven 18 jaar; 7 vrouwen onder 18 jaar, waaronder: 44 metselaars, 55 opperlieden, 54 grond- arbeiders, 66 losse arbeiders, 36 tuinl., 30 timmerlieden, 10 loodgieters, 14 chauf feurs, 11 stucadoors, 33 schilder-behan gers, 6 landarbeiders, 8 transportarb., 11 kantoorbedienden, 4 boekhouders, 5 winkelbed., 4 werksters, 9 huish. diensten, 8 slagers, 5 reizigers. ARTISTIENPARADE IN CARLTON. Wanneer wij iets moeten zeggen van de artisten-revue, welke Donderdagavond onder auspiciën van Benny Vreden, gehouden werd, dan is het in één woord; keurig. Benny Vreden heeft ons een troepje eerste klas artisten gebracht, die de volle zaal voort durend bleven boeien. Verschillenden van de optredenden kenden wij reeds van het vorig jaar. Allereerst da begaafde voordrachtkunstenares, Eline Pi- suisse, begeesterend, talentvol* Haar liedjes met altijd een dieperen grond, slaan in. Dan 'le zwervende zanger Edwin Gubbins Dooren- bos. Hij brengt een geheel apart genre, meest vertaalde chansons, uiterst geestvol en van ake humor- Bijzonder frappeerend zijn de Afrikaansche landsliederen. Benny Vreden, de conferencier en liedjes zanger, kon ons dit jaar nog beter voldoen dan eerder- Zijn conefrence is soepel en niet te veel, zijn liedjes pakken. Maar een woord van grooten lof verdient zijn imiteeren van collega's in de kleinkunst. Wanneer hij Lou Bandy, Willy Derby, Speenhof of Louis Da- vids brengt wij me en en hen voor ons zien- Het imiteerend zingen in uniek. T Harmony Sisters, ons bekend van haar on treden voor de Avro-microfoon, gaven fijne, zeer gevoelige en harmonieuze samenzang. Deze tweeling-zusters, waarvan de een het zingen begeleidt, mogen gerust iets meer dan gewoon „Singer" genoemd worden. Zoowel zang als voordracht boeiden uitstekend. Tony Beumer is de figurant die weinig op treedt en nog niets eigens heeft, maar be scheiden en goed aanvult Aan de piano bevond zich ter begeleiding Wim de Vries, terwijl entre*arte muziek ge geven werd door het accordeon-duo Jan "Uiterwijk-Jaap de Groot. Een niet overladen, doch zeer goed ge varieerd programma, werd bewonderenswaari dig aansluitend afgewerkt. Bewonderenswaar dig, omdat de bioscoopzaal van Carlton een, klein podium zonder aparte opgang heeftJ De artisten moesten dus met open doek van tooneel wisselen. Heel handig werden daar* toe de tooneellichten gedoofd en speelde het; accordeon-duo over alle geluid heen. De op-| tredenden moesten zich na de pauze, bij de revue „Vroolijkheid in Tempo" nogal eens verkleeden. Ook daarvoor moest men de halvo, zaal doorloopen naar de kleedkamer. On^ danks deze onhandigheden verliep alles vlot« Mede door de warm-gezellige zaal van hei; Carlton theater, was het een avond van in^ tiem, beschaafd genot. Direct aansluitend begaf men zich na aff loop der revue naar de danszaal. Geen tienj minuten later was de stemming er in, en be-^ gonnen, op de rythme der dansmuziek, weikef het duo Uiterwijkde Groot ten gehoor*' bracht, de eerste paren al door de zaal ta, zweven. Maar niet alleen voor danslustigen, ook voor toekijkers was er genoegen. Da. directie van Carlton weet het haar gastei^ aangenaam te maken. Omgeving, bediening,! alles werkt mede om de bezoekers in eetf sfeer van ongedwongenheid te brengen. Tot twee uur bleef men in de ruime, ge^ zellige zaal bijeen. Ook de artisten woonden! een gedeelte van het bal bij. Wij wenschen onze plaatsgenoot Benny Vre-^ den, geluk met zijn uitgelezen troepje. C.O.V. JULIANA VAN STOLBERG. Voor een volle zaal gaf de C.O.V. Donder»4 dagavond in Religie en Kunst een filmavond Door den woornemend voorzitter, de heej C. N. van de Flier, werd de bijeenkomst on de gebruikelijke wijze geopend. Na het welv kom sprak de heer van de Flier een woord van propadanda en herdacht de afgetreden voorzitter, de heer M. C. Wijnbeek. Gedraaid werd nu de film van de Lustrum feesten te Utrecht, en wel dat gedeelte, dat' werd bijgewoond door de Koningin en da Prinses. Als tweede film de laatste Prinsjes-: dag te Den Haag, terwijl dit eerste gedeelte besloten werd met een Zwitsersche natuur film. Na de pauze ging een drieacter, Zwitse» sche cultuurfilm, en tot besluit do beeld van de verlovingsfeesten in Den Haav; <-n Rotterdam en enkele herinnerin en ri het leven onzer Prinses. Vooral de gekleurde ge deelten vielen zeer in den smaak. De enkele technische fouten werden gaarne over 't hoofd, gezien. Na het zingen van 't Wilhelmus werd de vergadering met dankzegging gesloten. 1)6' Burgemeester woonde de geheele avond bij» Ook de Oranjegarde was in uniform: aan wezig. GEZAMENLIJKE PROPAGANDA. Acht vereenigingen op humanitair gebied^ houden Woensdag 25 Nov. een bijzonder* openbare vergadering. Behalve korte toespra ken: voordragen van gedichten ei snelle ken en. Men zie de advertentie. UITBREIDING P. DE GRUYTER S FABRIEKEN TE 'S-HERTOGENBOSCII. •t Is een verheugend verschijnsel, dat bin nenkort weder een nieuw fabrieksgebouw zaT verrijzen voor de N.V. P. de Gruyter 8t Zoon, die reeds 250 filialen telt over geheel Neder land verspreid. Volgens de overeenkomst moet binnen 15 jaren het aangekochte terrein aan de Indus triehaven te Den Bosch in drie gedeelten geheel zijn bebouwd. Thans kan echter bin nen vijf jaren aan de 2e nieuwbouw wordcnl begonnen, zoodat dan spoedig de derde groote de Gruyter's fabriek in. Den Bosch tot stand komt, wel een bewijs, dat dei Gruyter door zijn 10 en betere waar zijn klantental nog steeds weet uit te breiden* GEBORENJacoba Maria d. v. R. v Agterveld en M. J. v. 't Klooster, Beuken laan 21a; Hermanus Hendrikus Josephus z. v. A. H. Meiman en J. M. Kragtwijk, Hart- weg 19; Petronella d. v. A. v. Ginkel m M. G. v. Hornsveld, Molenstraat W. Z. 6; Maria Hendrika d. v. A. Reijerse en W» Haage, Molenstraat W. Z. 58; Eduard Mauricö z. v. L. M. Hornsveld en W. P. Veenenda.il, Lindenlaan 14; Bernardus Johannes z. v. H. J. H. Nijhuis en G. H. Prinsen, Kromme, weg 29. Wiegertje lohanna d. v H v. B reu kelen cn W. Verkerk, Nieuwerhoekstraat 4; ONDERTROUWD J. Smicnk. 37 j., *a- demakersti. 12 en H Weerdesteijn, 41 j.t Verl. Postweg 21; G. Mastenbroek, 23 j-, Hartw. 25 en F. «ie Ruiter, 27 j., Hartw. 25« GEHUWD: G. J. Vierbergen, 42 j. en H. J. W. v. d. Have, 29 j., Hoorn, Nieuw- land 18; A. Hoofd, 31 j. en P. Bootsma, 29 j., L. Brinkweg. OVERLEDENGeraxdus Wiegand, 74 j., geh. m. H. J. Elandt, Wald. Pyrm.1 14; Hermanus Petrus Majoor, 36 j.# cttgeh., Ko- ninginnelaan 131.

Soester Courant | 1936 | | pagina 6