Uit den Soester Raad. Op ieders tafeS MASSELÏNKS Soest De Bouwverordening aangenomen. f25.080.— toegestaan voor uitvoering van het z.g. Boschplan 1937 in werkverschaffing. Tot ontslag bij Openbare Werken besloten. Felle rede van den heer Nooder. Beschuldigingen aan het adres van B. en W. en Wethouder De Bruijn. Ook de Gemeente-Veearts ontslagen. Het voorstel tot ontslag aan H. A, Vos verworpen* Julianalaan en op 7 |anuati Prins Bernardlaan. Woensdagmorgen te 10 uur kwam de raad onzer gemeente bijeen in openbare verga dering, onder leiding van den Burgemeester- De heer Van Klooster was afwezig Na de gebruikelijke opening kwam de agenda in behandeling. Ingekomen stukken. a. besluit van Ged. Staten betreffende goedkeuring van het uitbreidingsplan met bebouwingsvoorschriften, met uitzondering van eenige gedeelten, welke op de desbetreffende kaarten met een roode stippellijn zijn om grensd. Voor kennisgeving aangenomen. b. schrijven van het raadslid M. C. Thijs- sen, waarbij het voorstel wordt gedaan om trent de mogelijkheid tot het stichten van een flinke brandweercentrale met politiebureau en -woning te Soesterberg, zulks alleen voor het geval groote financieele steun wordt verleend door het Rijk. Komt tijdens de vergadering in behandeling. c. mededeeling van B. en W. inzake een aan een agent van politie toegekende extra periodieke salarisveiliooging. Voor kennisgeving aangenomen. d. een adres van W. v. Egdom te Soest, verzoekende restitutie van een bedrag van f 20door hem in het jaar 1924 gestort in de gemeentekas voor betaling van rioolbuizen, .welke later door de gemeente in gebruik zijn genomen, met voorstel dit in handen te stel len van B- en W. om prae-advies. Conform besloten, a. een adres van het bestuur van den Soester Bouwkring, verzoekende eenige be. elissingen te nemen inzake de nieuwe Bouw verordening. Komt in behandeling bij het volgende punt. 1. Stemming over het voorstel van den lieer Hilhorst om in art. 28, ie lid sub 1, der nieuwe Bouwverordening te lezen 35 M2« in- ztede van 40 M2., oyer welk voorstel de stemmen in de vorige vergadering hebben ge- Staakt, en vaststelling van de redactie van art- 41 dier verordening in verband met een voorstel van den beer Hornsveld, alsmede stemming over de geheele verordening. De heer ENDENDIJK kan niet accoord gaan met het voorstel Hilhorst, om kleinere .woningen te bouwen. De minder gunstige tij den mogen geen invloed op deze aangele genheid uitoefenen. De heer NOODER informeert of Open bare Werken of B. en W. een advies heb ben in/ake het adres van den Soester Bouw kring. De VOORZITTER merkt op, dat dit adres niet meer in behandeling kan komen. Alleen is er nog gelegenheid te spreken over de aangehouden punten. Weth. DE BRUIJN zegt, dat de maat van 35 M2 uitsluitend een wensch is van grond- speculanten. Nederland is bekend om zijn goede sociale toestanden. Spr. zou daaraan geen afbreuk willen doen. De heer v. d. BERG verklaart zich voor het voorstel Hilhorst. Er is behoefte aan goedkoope woningen en betere tijden zijn nog niet in het zicht. I De heer STOBAND begrijpt de tegenwer king van B. en W. niet. Zij geven hierdoor geen recht uit handen- Dc heer HELMES verklaart zich tegen het voorstel, niet omdat de arbeiders groote huren kunnen betalen, doch om geen ge legenheid te scheppen, dat de arbeiders In kleinere woningen worden gedrukt. De heer HILHORST wijst er op, dat hij niet beïnvloed is door den Soester Bouwkring. Een huis met een oppervlakte van 35 M2 met zoldering is geen krot. De door velen t' 'beialen huursom is nu vaak oorzaak, dat van het steunbedrag weinig of niets overblijft. Dc heer THIJSSEN zou een gedeelte van de gemeente willen aanwijzen waar bedoelde kleine woningen alleen kunnen worden ge- deze woningen ook geschikt voor gepen- sionneerde kleine ambtenaren. De VOORZITTER meent, dat wanneer de gelegenheid wordt geopend, het bouwen daarvan tot cn gewoonte wordt, even als mei de toepassing der maten voor de erf- afsclieidingcn. De minimums worden steeds aangehouden. Weth DE BRUIJN zegt, dat kleinere wo ningen niet ncodig zijn. In de Bosstraat kun nen thans nieuwe woningen gehuurd worden voor f3.75 per week. Het wi! den heer NOODER voorkomen, dat het adres van den Soester Bouwkring alleen in behandeling kan komen wanneer de geheele verordening wordt afgestemd. Spr. w;i dit advies niet geven, doch zou gaarne zijn tegenstanders nog gelegenheid willen ge ven hun inzichten kenbaar te maken. Wet voorstel Hilhorst wordt hierna in stem ming gebracht, aangezien de stemmen ook liu weer staken (77), komt het voorstel te irer vallen. 1emrdenir.g wordt hicroa met 86 •t< -»-normen. wij- het Vaststelling van een besluit tot ziging der gemeente-bcgrooting voor dienstjaar 1936. Bedoelde wijzigingen houden verband met: a. aanschaffing van foto's in lijst van het Koninklijk huis; kosten f91.20; b. geneeskundig onderzoek van 2 gemeen te-arbeiders, kosten f42.50. c vergoeding reparatiekosten van een door een vrachtauto der gemeente beschadigd rij wiel; kosten f3.50; d. bijdrage ad. f25.— in de aanschaffing van een in gemeentedienst te gebruiken rij wiel, ter vervanging van een ontvreemd exem plaar, voor den hulp-opzichter der gemeen te-wei ken. e. bijdrage ad f 100.aan Soest Voor uit in gemaakte en te maken kosten voor reclame, betreffende vestiging in de gemeente. f. terugbetaling van f1985 aan het Rijk inzake vermogensbelasting over het tijdvak 1935—J93ó' Alle wijzigingen goedgekeurd. 3. V001 stel tot vaststelling: a. vari de breedten der wegen van het wegenfonds; b. van de voor aanleg en onderhoud voor 1937 verschuldigde bedragen wegens stortin gen in het wegenfonds; c- van een wijziging der beheerschvcror- dening wegenfonds. Bedoelde vaststelling houdt verband met het uitbreidingsplan. De heer HILHORST noemt een prijs van f 6.voor straat-verharding veel te hoog Spr. heeft een berekening gezien, waarbij men niet hooger kon komen dan f3.50. Weth. DE BRUIJN merkt op, dat in den prijs van f6.ook de riooleering, beplan ting enz. zijn begrepen 1 De heer HILHORST zegt, zich er alleen mee te zullen vereemgen, wanneer een bere kening wordt overgelegd. De heer ZIJLSTRA acht den prijs ook te hoog, doch geeft in overweging de voorstel len te aanvaarden. Hiertoe wordt besloten;. 4. Voorstel tot vaststelling van besluiten tot opname en belegging van kasgelden voor den dienst 1937. Conform besloten. 5. Voorstel tot het in werkverschaffing doen uitvoeren van werkzaamheden in de bosschen, z.g. Boschplan 1937- B- en W. vragen hiervoor een crediet van f25.080.waarvan voor loonc-n f19.800. en f 5.280.voor andere kosten. Op de post looneu kan Rijkssubsidie worden aangevraagd. Conform besloten. 6. Voorstel tot het geven van machtiging aan B. en W om gedurende het jaar 1937 braakliggende grond kosteloos aan bchoef- tigen voor het verbouwen van aardappelen beschikbaar te stellen. Conform besloten. 7. Voorstel tot vaststelling van een nieuw Reglement voor Maatschappelijk Hulpbetoon. Bedoelde reglements-wijziging houdt ver band met de aanstelling van huisbezoekers. De heer HILHORST maakt hierbij de óp- merking, dat de door Maatsch. Hulpb. ver leende steun veel te laag is. De VOORZITTER zegt, dat dit thans niet aan de orde is en beter past bij de behande ling der begrooting. De heer THIJSSEN zegt, dat de late ont vangst van het reglement oorzaak is, dat hij dit nog niet heeft kunnen bestudceren. Spr. verzoekt uitstel van behandeling tot de eer ste vergadering in Januare. Een hiertoe gedaan voorstel wordt met 86 verworpen. Als het reglement hierna in behandeling komt, kan de heer VAN DEN BERG er zich niet mede vereenigen, dat het aantal leden van M- H. met 2 wordt verminderd. De meesten hebben reeds vanaf het begin zitting in dit lichaam. Weth. GAS1LLE merkt op, dat deze en andere bepalingen moeten worden gezien als overgangs bepalingen- In den toestand van nu komt geen verandering. De heer VAN DEN BERG zegt, dat meer dere veranderingen zouden worden gewenscht, wanneer M. H. het reglement had kunnen bezien. De heer HOM acht het van belang, dat M. H. het reglement eerst beziet. Spr. ver zoekt alsnog aanhouding, waartoe wordt be sloten. 8. Behandeling op verzoek van den heer Thijssen van de beantwoording door B. en W. van vragen, gesteld in de raadsvergade ring van 31 Juli 1936. In een uitvoerige rede bepleit de heer THIJSSEN het in Soesterberg bouwen van een brandweer-centrale annex politiewoning en gymnastieklokaal. Spr geeft in overweging hiervoor geld uit het werkfonds van het rijk te vragen. De VOORZITTER merkt op, dat B- en W. indertijd hebben geantwoord, dat het col lege bezig met een plan tot reorganisatie der brandweer, waarom het plan aan B. en W. onnood-g voorkwam. De besprekingen betreffende dit punt wor den hierna beeidigd. 9. Voorstel tot opheffing der betrekking van gemeente-veearts. Conform besloten. 10. Voorstel tot reorganisatie van den dienst van gemeentewerken. De hcei NOODER zegt, dat het reglement van orde zegt, dat elk lid van de raad vanaf zijn plaats zal spreken. Spr. vraagt clementie, omdat het wellicht noodig zal zijn, dat hij bij zijn te houden grafrede zal moeten gaan staan. Spr. houdt hierna een felle rede en wijst er op, dat In 1933 en '34 werken zijn uitge voerd, waarvan de kosten de begrooting heb ben overschreden. Dit is mede oorzaak ge worden dat reorganisatie van O.W- en aan stelling van een d recteur met ingenieurs-titel noodig werd geacht. Spr is de eenige ge weest, die indertijd tegen deze benoeming heeft gestemd en thans blijkt maar al te dui delijk, dat zijn inzicht goed is geweescht. De bcgrooting van het Natuurbad was f 50-000.— groot. Het werk heeft echter meer dan f 100.000.gekost. De raad heeft toen een comm. van onderzoek benoemd, welke niet uit de nesten kon komen, welke comm. op haar beurt weer een technische com. benoemde waaraan zij een opdracht gaf te bepalen welk bedrag voor het verrichte werk mocht worden genoteerd. Deze comm. kwam tot een bedrag van f 52.000.—, zoodat toch blijkt, dat de begrooting goed is geweest. Dat het weik echter zooveel duurder is geworden, ligt in het feit, dat dit in werk verschaffing moest worden uitgevoerd- Hierdoor ontstond een verhooging van 50 pCt. op de ioonen- Spr. constateert, dat de verhooging mede te wijten is aan B- en W. en dc satalieten welke dit college zich had geasumeerd. Spr. heeft de gedachte tot stichting van het bad geopperd, maar was niet waardig in de comm- zitting te hebben. Toch is spr. dagelijks op het werk ge weest waardoor hij heeft geconstateerd, dat in werkelijkheid niet Meurs, doch anderen de leiding hadden. Dit is ook het geval gewees't bij de wegen op het Hart en den aanleg van de Banningstraat. Voor eenige jaren, aldus spr., was Soest een bloeiende en nu een arme gemeente. Spr. geeft hiervan de schuld aan B. cn W en voor een gedeelte ook aan den raad. Toen de S.D.A.P., aldus spr., het voorstel deedt de rijksregeling in te voe ren, moest men er niets van hebben. Met verheffend zegt spr, dat Van Vliet als ge volg van de intriges is dood gegaan en dat Meurs en de directeur er ook aan kapot zullen gaan. Iburg heeft tien jaren lang als een booze geest rondgeloopen, hetgeen mede tot gevolg heeft gehad, dat we iemand kregen, die z.g. tegen den stroom durfde oproeien. Reeds jaren lang is de positie van de men- schen bij O. W zwevende. Verder wijst spr. er op, dat men in den rfaag niet heeft ge- eischt een aantal menschen te ontslaan. Men heeft alleen gevraagd hoe het stond met O. W. Spr. merkt verder op, dat de commissies niet werden geraadpleegd, waarna spr. nog wijst op een schrijven van den directeur, waarin deze bezwaren oppert tegen de door B. en W. gegeven opdracht een nieuw rap port samen te stellen. Spr. wil redden wat er te redden is en wil, vooral nu Soest een „residentie" in gewor den, bij het rijk aankloppen, om door mid del van hef werkfonds, eenige belangrijke werken te doen uitvoeren. Ontslag behoeft dus niet plaats te hebben. De heer HILHORST zegt, niet mee te willen werken, om deze amltenaren te ont slaan, om zoodoende het werken voor den directeur onmogelijk te maken cn als gevolg hiervan gelegenheid te krijgen ook hem te kunnen ontslaan. Spr. zegt, dat de Kath. fractie in haar geheel zal tegen stemmen. Als van een zijde eenige verwonderen wordt geuit inzake een ontslag van den directeur, zegt de heer HILHORST, dan moet Weth. De Bruijn maar eerst spreken. De heer ENDENDIJK zegt, zich eveneens niet met het voorstel te kunnen vereenigen. Hier wordt een vorm gezocht, om gele genheid te hebben later een onredelijke daad te stellen. Meurs mag evenals ieder ander, zijn fouten hebben, maar wil er op wijzen, dat hij 8 jaar lang hard heeft gewerkt voo de gemeente. De VOORZITTER zegt, dat het niet gaat, om de personen. Het betreft een versobe ring van den dienst» De heer STROBAND wijst er op, dat de raad heeft aangedrongen op inzage van het eerste rapport van den directeur. Inzage werd echter nimmer gegeven. De beer THIJSSEN dringt aan op het be schikbaar stellen van de notulen der op 4 Maart gehouden geheime vergadering. Aan het eerste rapport wordt door den raad veel waarde gehecht. Dit zou aan den raad worden verstrekt. De stencilszijn vervaar digd, maar toen spr. den secretaris er naai; vroeg, mochten ze van B- cn W. niet worden uitgegeven. De heer GASILLE zegt niet met zeker heid de toezegging te hebben gedaan. B. en W. moesten daarover beslissen. De heer HELMES verklaart zich tegen de reorganisatie. Wanneer de door Kooiman! (Voorzitter van den Bond van Ambtenaren)' genoemde wegen en werken met behulp, van het Werkfonds wonden onder handen ge nomen is er werk in overvloed. De heer HOM deelt mede, dat de geheele Kath. fractie den heer Hilhorst steunt. Weth. DE BRUIJN zegt, zich te zullen blijven beijveren voor de nu voorgestelde re organisatie. De door Nooder uit de sloot ge trokken oude koeien legt spr- naast zich neer. Dit ïs niet iets wat zijn beleid betreft. De eenige groote werken onder zijn wet houderschap zijn de verbetering der wegen te Soesterberg, de Braamweg en enkele an dere wegen. Van deze werken was de be grooting in orde. Spr heeft bij O.W. steed» een geest aangetroffen, die niet goed is te noemen. Als spr iets waarnam, dat niet in orde was, heeft hij hierop steeds gewezen. Men is in den Haag met een en ander ook niet onbekend, en dit is voor spr. aanleiding geweest zijn goedkeuring aan dit voorstel te hechten. Verschillende werkobjecten liggen gereed, doch geld om ze uit te voeren is er niet- Alroo zal er een beslissing moeten wor den genomen. De VOORZITTER merkt nogmaals op, dat de zaak niets met de personen te maken heeft. Voor de laatsten hebben we andere middelen. We moeten geen werk zoeken om de men schen te behouden. Weth. GASILLE merkt op, dat de door den heer Nooder genoemde technische comm, in haar begrooting de verhooging van 50 »/o voor uitvoering van het werk in w r ver schaffing had opgenomen- Bovendien zegt spr, dat het rapport van den directeur bij het 1 rijk lang niet in goede aarde is gevallen. De heer VAN DE VEN merkt, dat ver schillende amltenaren in hun plicht zijn te kort geschoten- Spr is ook de meening toe gedaan, dat de schuld berust bij de leiding. Er moet bezuinigd worden, en daarom wil spr. het voorstel geheel of gedeeltelijk aan nemen. De morgenvergadering was hiermede ten einde. Des middags te 2.15 uur kwam de raad wederom bijeen. Door het vele nieuws is het ons echter niet mogelijk in dit nummer een verslag der middagvergadering op te nemen. Wel willen we thans reeds mededeelen, dat het voorstel van B- en W. werd aange nomen en de voorgestelde ambtenaren en beiders werden ontslagen, terwijl het vo< r -tel tot aanstelling van een persoon voor inricht ting voor administratie van gemeente-eigen dommen werd verworpen. Eveneens werd verworpen, het vo r el om aan H. A. Vos ongevrasgd eervol ontslag te verleenen. De heeren S. Fokkens en M. van Veeren werden benoemd tot lid van de commissie van toezicht op het Lager Onderwijs. Aangenomen werd een voorstel om de Spoorstraat met ingang van den dag van het vorstelijk huwelijk Prins Bernhardlaan te noemen en de naam Julianastraat te veran deren in Julianalaan. Verder werd nog besloten eervol ontslag te verleenen aan den gemeentcveearts, ter wijl toestemming werd verleend de winkels 28, 29 en 30 December tot 10 uur des avonds geopend te hebben. zoet Roggebrood en Bosscher Beschuit Vraagt Uw bakker of winkelier. IEDEREN DAG VERSCH- FLORA—BAARN. Op Vrijdag 11 December vierde den Di recteur van het Flora-theater te Baam, den heer Visser zijn 25-jarigen filmloopbaan. In 1911 begon zijn eerste bioscoop op den Nieu- wendiik te Amsterdam; dit was toen de 3de bioscoop in Amsterdam en vervolgens exploi teerde hij in den Haag, Leeuwarden, Hilver. sum, Bussum en thans heropent hij zijn ge heel gerestaureerd theater in Baam, met het pracht filmwerk: „De Witte Engel", welke de vorstelijke waardcering ondervond en ge- zien werd door H.K-H. Prinses Juliana, wel ke deze film met warmte aanbeveelt. Ook waren hierbij tegenwoordig het dage lijks bestuur van het Roode Kruis. Het is de geschiedenis van Florence Nigh- tinggale, een werk welk een ieder boeit en waar een groote bekoring vanuit gaat. Het is wel wonderbaarlijk, hoe vlug men altijd op theatergebied werkt; nog geen week gele. den was het de Flora van 5 jaar geleden en thans is al het oude verdwenen en heeft plaats gemaakt voor het nieuwste en modern ste wat tlians op theatergebied gebruikt wordt. BENOEMING. Met ingang van 1 Januari a-s. is onze ver. slaggeefster, Mej- .Wijnbeek, benoemd als re dactrice aan de Bussumsche Courant- Zij zal daar o.a. redactie voeren over Dames, len Kin derpagina en de rubrieken Natuur, Godsdienst en Tooneel. Hoewel het ons zeer spijt haar als mede werkster aan onze bladen te zien vertrekken, wenschen wij haar veel succes toe in haar nieuwe werkkring. ST. NICOLAAS IN SOEST. Ondanks den slechten tijd heeft St. Ni- colaas zich evenals andere jaren veel in Soest vertoond. Tal van kinderen zijn weer gelukkig gemaakt en de goede Sint heeft heel wat beloften van beterschap in ont vangst genomen. Het eerst liet „de" Sint zich zien in de manufacturenwinkel „De Zon" aan de Ko- ninginnelaan eD „De Vlijt" in de Steen hofstraat. Vanuit beide winkels werd een rij toer door het dorp ondernomen, waarbij hel strooien niet vergeten werd. Vrijdag 4 Dec- bracht de oude Heilige met zijn knechtje een bezoek aan de v. d. Huchtschool. Vooral in de fröbelklasse werd zijn komst met verlangen verbeid. De klein, tjes, 36 in getal, waren in de mooiste truit jes en jurkjes gestoken, en zongen al van te voren blijde St. Nicolaas versjes. De klas was versierd en op het bord had de onder wijzeres St. Nicolaas keurig upgeteekend. Vele ouders waren getuige van het hall uurtje echt kinderfeest. Sommige kleuters waren wel een beetje bang, maar toch werden "handjes gegeven en schoone beloften afgelegd. Vooral de twen kleine jongens die vaak te laat kwamen, werden ernstig vermaand. Het kleine hummeltje, dat zoo keurig vooi Zwarte Piet spelen kon, mocht even bij d< Sint op knie zitten. Een heele eer. Natuurlijk ;werd de tractatie niet vergeten. Ten slotte werd door de kinderen het spel. letj „De Groote Toovenaar" gespeeld. Zoowel St. Nicolaas als de ouders waren hiermede zeer ingenomen. Tal van leuke ca. deautjes mochten de kinderen mee naar huis nemen. Voor op school had de Sint groot speelgoed meegebracht, zooals kruiwagens, trekwagens en een echte autoped. St- Nicolaas ging daarna van klas tot klas. Zaterdagmorgen had hij het bijzonder druk. Verschillende scholen moesten bezocht worden. Om half negen begon zijn tocht langs de openbare scholen met een bezoek aan dc school Beetzlaan, en om half elf arriveerde de Sint aan de school Kerkebuurt. Het be hoeft geen betoog, dat Bisschop en knecht, overal met warmte ontvangen werden! Ook dc katholieke scholen zijn niet ver geten. In optocht trokken de schoolkinderen, met in hun midden de auto met de lang ver- verbeide gasten langs Koninginnelaan en Beetzlaan naar de school. Vroolijk klonken de bekende liedjes langs de wegen. Zaterdagmiddag was het in Eemland over vol met 158 kinderen der Moderne Arbeiders vereen-, waarin samenwerken N.V.V., S.D.A.P. en V.A.R.A. Om pl.m. 3 uur sprak det raadslid P. Helmes een kort openingswoord, waarin hij de Plaatselijke Raad dank bracht voor haar bijstand, en verder aan allen, die door sub sidie, gaven of medewerking hadden gehol pen in het welslagen dezer middag. De heer Lanken, de trouwe pianist, die ook dezen middag zich weer belangloos ter beschikking stelde voor het spelen van St. Nicolaaslicd- jen en kinderversjes, ontving een extra woord van dank. Eerst werden nu een serie films vertoond. Een paar aardige teekenfilms van Pekbroek in het sprookje „Sneeuwwitje", in drie acten. Jammer was het, dat het 2e deel dezer film abusievelijk door een 2e acte uit een andere film vei vangen was. De kinderen werden getracteerd op cho colade, krentenbollen, speculaas, borstplaat- jes enz. Maar de vreugde steeg ten top, toen de goede Sint verscheen met zijn aardig knechtje. Niet lang werd het geduld der kinderen meer op de proef gesteld. Het podium lag vol pakken en pakjes, en weldra begon de uitdeeling. Blij en gelukkig met hun cadeautjes trok ken de kinderen pl.m 6 uur weer naar huis. Zondagmiddag werd een St. Nicolaas-kin- denfeest gevierd in café „Sport", voor de der K. D. P. Het zeer ongunstige weer had de kleinen niet weerhouden, het feest mee te maken. Ook hier was het al goede gaven, wat gebracht werd. Heerlijke trac tatie, mooie pakjes. St. Nicolaas werd warm toegejuicht. Zijn laatste bezoek bracht de goede Sint Woensdagmiddag 9 December in het zaaltje Verschoor, aan een 100 kinderen van da Soester Werkloozen Organisatie. Uitsluitend door collectceren en het inzamelen van ge schenken kon aan deze zeer arme kinderen een St. Nicolaasteest geboden worden, dat een lichtpuntje vormt in een moeilijk beslaan. Onder leiding van den heer W- Deijs werd een mooie middag gevormd door het ver- toonen van een poppenkast, het optreden van een goochelaar, alles opgeluisterd met muziek Natuurlijk was de Sint tegenwoordig en ging tusschen de verschillende nummers de zaal rond. Een bijzondere verrassing voor do kinderen en grooten was het optreden van een klein accordeonistje uit Amsterdam, do zevenjarige Fientje van Zeist. Het kleine ding bespeelde een instrument .waar juist haar oogen bovenuit kwamen, en zong zelf liedjes erbij. Verbazend aardig cn muzikaal gleden de kleine \ingertjes over de vele toetsen, en hielden zelfs de beroepsmu zikanten in volle aandacht. Na haar tweede optreden kreeg zij onder luid applaus van St. Nicolaas een leuke jongenspop, welke een lint om het middel droeg, waarop de dank van do S. W. O. vermeld stond. St. Nicolaas sprak zelf de kinderen toe, en Piet vertelde een leuk verhaal. Natuurlijk werd ook hier gesmuld van chocolade, kren tenbollen en speculaas. Elk kind ontving een keurig cadeautje, er waren poppen, voetballer^ naai- en borduurdoosjes, blokkcndoozcn, spel letjes enz. Een zak pepernoten en een paar speculaaspoppen werden eveneens aan elk 1 kind uitgedeeld.

Soester Courant | 1936 | | pagina 5