Van over de grenzen. ILLUMINEERT ELECTRISCH! Ons Weekpraatje. Spieken I oVehbt^aMe4f/i HEERÈNKLEÉDING Ingezonden stukken. Da F. VOIGT sthrafc huist FUiOL Burgerlijke stand Soest. Men zegt Het minste tandbederf Examens met woórdenboeken» De chaos op spellinsgebied. Wie in eenigerlei vorm voortgezet onder, wijs hebben genoten, herinneren zich natuur, lijk nog wel wat „spieken1' is. Den anderen maakt ik het 't beste duidelijk met te zeg gen, dat „spieken1* smokkelen beteekent in wetenschap. Ook deze soort smokkelarij be- itaat uit duizenderlei en méér telkens weer nieuwe onbekende en nog niet gepro beerde trucs. Zeven uitzonderingen op een bepaalden regel kunnen op den nagel van een duim worden geschreven; achter een vin. gerring kan een snippertje papier met de formule van Newtown worden verborgen enz. Ik wil er niet over uitweiden, want ook de tegenwoordige jeugd zal wel slecht genoeg oit zichzelf zijn. „Spieken1bij een examen werd, in mijn tijd althans, niet als netjes beschouwd. Ook niet door de leerlingen oftewel studenten. Spieken is bedrog. Men verwerft zich een Pvergang of een diploma, althans eenig voordeel op valsche voorgevens. Maar jé het verlangen om „bij1' te blijven met de klas is natuurlijk groot ende ge legenheid maakt den smokkelaar. Ik heb het spieken pas op lateren leeftijd geoefend. In de mobilisatie moest ik in dienst, jils landstormplichtige. En na vier maanden Kat ik op de „verplichteopleiding. Als 26- jarige voel je je een ouwen kerel op de schoolbanken, 't Kon me niks schelen, of ik streepen op mm mouw of sterren op m'n kraag kreeg en daarom moesten degenen, die me tot zulke promotie veroordeelden, er ook maar de verantwoordelijkheid voor dra gen. Oók voor de wijze, waarop in den mij aangewezen weg van cursussen e.d. ging. Ik heb toen zwaar gespiekt. Alle onder- deelen van het geweer had ik 'n keer in de palm van m'n hand geschreven. Slechts één keer heb ik een vakje „over1* moeten doen, dat was, toen ik bij een schriftelijk examen pionieren, per abuis mijn S.V.I. (Schietvoor schriften Infanterie) bad meegenomen naar het leslokaal. Hierboven zei ik, dat bij examens de ge legenheid den dief en den spieker maakt. Ook leeraren beseffen dat, en daarom is er als regel streng toezicht, dat er geen onnoodige dingen worden meegenomen naar bet lokaal, waar de diepte der kennis van de leerlingen wordt gepeild. Handtaschjes zijn taboe, schooltasschen nog meer; als een slachtoffer de behoefte voélt opkomen om z'n neus te snuiten, staat de examinator wan. trouwend toe te zien, of er ook niet wat „uit1' den zakdoek wordt genomen. Minister Slotemaker de Bruine is een pae- Öagoog van te groot en te goed vertrouwen. Hij heeft verordend, dat de candidaten bij de eindexamens van de kweekscholen dit jaar een woordenboek mogen meenemen en ge bruiken als ze straks examen moeten doen! Wat m eldorado heeft hij daarmee ge schapen voor spiekers. Geen boek als juiist *en woordenboek leent zich zóo voor de spiekerij. Niet alleen, dat het allerlei klad jes en aanteekeningen kan verbergen, maar het is ook bijzonder voor het aanbrengen en het latere uitlezen van geheime teekens, wel. ke alleen voor den eigenaar of eigenares een bedoeling verduidelijken. Met een woordenboek op tafel bij het examen het is voor ons, ouderlingen, om te steigeren van jalouzie. Overigens een gek iets en alleen te ver klaren uit malle omstandigheden. Die malle omstandigheden worden gevormd door de hopelooze verwarring op spellingsgebied, waaraan de regeering zelve en alléén schuld heeft. De regeeringstactiek ten deze Is van een hopelooze stelselloosheid ien be ginselloosheid. Eerst wordt de spelling.Mar- <:hant bij het onderwijs verplichtend gesteld, dan wordt op dit besluit bij onderdeden teruggekomen en tenslotte als de opko mende jeugd zich aan de nieuwe spelling heeft gewend wordt grootendeels de oude spelling in de eere harer mannelijkheidsvor- men hersteld. Tot steun en toeverlaat krijgen de exa minandi nu de oude heeren De Vries en Te Winkel mee bij het zweetuurtje en mo gen ze zich door dezen laten vóórzeggen. Wat mij betreft, De Vries en Te Win kel, vindt ik nog geenszins afgeleefd; ik hoop nog jaren met ze te kunnen omgaan. Maar de jeugd plaatst men te hunnen op zicht in een grenzelooze verwarring. Er worden onderwijzers en onderwijzeressen gekweekt, die geen spelling van het Nbder- landsch meer volgen en ieder op eigen houtje, naar eigen gemak, vermogen of onvermogen, hun moedertaal zullen schrijven en doceeren. Uit gebrek aan een behoorlijke basis voor de schrijfwijze van het Nederlandsch, geraakt alle taalgevoel en alle liefde voor de taal afgestopt. De grootste Nederlandsche dichter van on zen tijd brengt werk, dat het volk niet ver staan kan. Als we doorgaande als thans twee decennia verder zijn, zal geen dich ter ook meer een Nederlandsche taal kun nen schrijven. We hebben een stille hoop. De regee ring heelt aangekondigd, dat ze binnenkort zal besluiten inzake de kleuren van de Ne derlandsche vlag, misschien dus dat we van het huidige kabinet, vóór het gaat schei den van de markt. ook onze taal weêr te- rug krijge Verkonden Kinderen Indien Uw kinderen hoesten of verkouden zijn, wrijf dan 's avonds keel, rug en borstje in met DAMPO, dan zijn ze weer spoedig beter. Doos 30. Pot 50 ct. Bij Apoth. en Drogisten^ Het nieuwe West-Pact» De Belgen excuseeren xich. Te Londen wordt nog steeds gewerkt aan de voorbereiding van het nieuwe West.Pact, dat het door Duischland opgezegde Locarno. verdrag moet vervangen. De Belgische regeering schijnt het stand punt te deelen, dat de Nederlandsche re geering tegenover de jongste verklaring van Hitier heeft ingenomen. Beide regeeringen vinden het een recht, althans ©en vanzelf sprekendheid, dat de zelfstandigheid en on afhankelijkheid van haar landen worden er kend en gegarandeerd, maar ze willen zelf geen partij zijn in welke garantie-overeen komsten ook. Deze brengen verplichtingen tegen andere mogendheden mee. Nederland en België willen alleen zich zelf zijn. De Belgische minister van Buitenlandsche zaken heeft verklaard, dat geen enkele me- dedeeling zal worden gedaan over den in houd van het overhandigde Belgische ant woord op de Britsche nota betreffende de uitwerking van een nieuw Westelijk pact, 't antwoord zal niet gepubliceerd worden. Niettemin meent men uit goede bron te weten, dat het antwoord in overeenstemming met het Britsche standpunt is en herinnert aan de uiteenzetting over de Belgische inter. nationale politiek, zooals de koning die in zijn rede van 14 October gegeven heeft, en aan latere aanvullende verklaringen van Spaak. België is bereid aan een conferentie deel te nemen, echter onder éen voorwaarde: in een nieuw pact moet het niet garant, maar gewaarborgd tegen iederen aanval zijn. De Belgische regeering beroept zich daar bij op de offers, die gebracht worden voor de verdediging van het grondgebied. De Non-Interventie. Portugal maakt mojlijkheden* In de non_interventie-commissie dreigen de besprekingen spaak te loopen, nu de Por- tugeesche regeering onverwachts geweigerd heeft om controle op de niet-inmenging in Spaansche aangelegenheden toe te staan op haar grondgebied of in haar havens. De Por. tugeezen deden andere voorstellen, waarover men zich te Londen echter zeer teleurge steld betoont. In de wandelgangen van het Britsche par lement had men den indruk, dat de eerste aanwijzigingen, die uit Lissabon zijn ontvan gen omtrent de mogelijkheden van vervan ging der controle aan de Spaansch.Portu- geesche grens door een andere, even doel treffende methode, niet zeer bemoedigend zijn. Het Vaticaan en Spanje» Een aantijging van Goebels. Dezer dagen heeft de Duitsche rijksminis ter Goebels in een openbare rede een hef- tigen aanval op het hoofd der Kath. Kerk gedaan door het Vaticaan te verwijten, dat het betrekkingen bleef onderhouden met de Spaansche Valencia.regeering, welke de re geering der priestermoordenaars en brand stichters van kerken werd geheeten. Het Vaticaansche orgaan, de „Osservatore Romano-' protesteert thans tegen die aantij gingen. Er wordt daarbij op gewezen, dat na de uitspraken van den Paus en de herder lijke brieven van de bisschoppen in Duitsch- land, Frankrijk, Nederland, België en En geland, geen twijfel kan bestaan over de houding van de Kerk tegenover het bolsje- wisme en dat de aanval terzake van de ver. tegenwoordiging te Burgos „van allen grond ontbloot is1'. De „Osservatore1' vermeldt voorts, dat er betrekkingen bestaan tusschen de nationa listische regeering te Burgos en het Vati caan. Onder de bij het Vaticaan geaccrediteerde buitenlandsche vertegenwoordigers wordt de markies van Magaz de officieuse zaakgelas tigde genoemd van de regeering van Burgos, terwijl de aartsbisschop van Toledo, Z. H. Em. Kardinaal Goma Y Tomas, staat aamge. geven als de voorloopige officieuse vertegen, vvoordiger van den Heiligen Stoel te Burgos. Uit 't nieuwe Pauselijke jaarboek blijkt, dat de diplomatieke betrekkingen tusschen den Heiligen Stoei en de regeering van Valen- cia feitelijk verbroken zijn. Achter de namen van Mgr. Silvio Pericano, zaakgelastigde a.i. van den H. Stoel en van Ignatio Zulueta, Spaansch ambassadeur hij het Vaticaan, is vermeld „afwezig1'. Oostenrijk weer bedreigd? Van de politieke besprekingen, welke mi- nister.presidient Goering tijdens zijn jongste bezoek aan Rome heeft gevoerd, lekken thans in de diplomatieke kringen bijzonder heden uit, welke de hoogste verwondering wekken. Met de meeste beslistheid wordt beweerd, dat generaal Goering tijdens dit consult ronduit heeft verklaard, dat het Duitsche Rijk een restauratie der Habsburgers als een casus belli zou beschouwen en zonder verwijl militaire maatregelen zou treffen. Deze mededeeling van der\ generaal is uit tweeërlei gezichtspunt van het hoogste be lang. Eerstens, wijl tengevolge van een der gelijk voornemen van Duitsche zijde, de be trekkingen tusschen Duitschland en Italië op zeer labiele basis zouden komen te staan. Mussolini immers heeft herhaalde malen de handhaving van de staatkundige zelf standigheid van Oostenrijk als een zaak van importantie voor Italië en een waarborg voioï den Europeeschen vrede gekarakteriseerd. Itali.ë's belang bij Oostenrijk ligt niet in den regeeringsvorm, maar in het voortbe- staan van den Oostenrijkschen onafhankelijk ken staat. Toen op 26 Juli 1934, dan dag na den moord op bondskanselier dr. Dollfuss, een gewapende Duitsche inval in Oostenrijk scheen te dreigen, heeft de Duce onverwijld met zeer krachtige militaire voorzorgsmaatregelen aan de Alto Adige deze enventualiteit in de kiem gesmoord. Een onafhankelijk Oostenrijk beteekent voor Italië de vreedzame dekking der linksche Italiaansche flank aan de Adria. Een zoo voorname aangelegenheid geeft geen staat wegens momenteele of zelfs duurzame po litieke constellaties prijs. De Britsche bewapening. Ontkend kan niet worden, dat de Engel- sche regeering, zoo niet alles, dan toch véél heeft gedaan, opdat de wereld tot een be- wapeningsvermindering, althans-bestand, zou geraken. Misschienomdat aldus de Brit sche defensie en de overheerschende positie van het imperium het doelmatigst en goed koopst verzekerd bleven. Dat men in Lon den thans echter tot de openlijke erkenning is gekomen, dat deze politiek mislukt is en dat het rijk méé moet op den weg van oor logspantsering, heeft elk vredelievend mensch een huivering te meer bezorgd. Engeland acht 400 miliioen pond noodig om zijn bewapening op het peil te brengen, dat door de bewapening van de overige we reld wordt voorgeschreven. Vier honderd miliioen pond, d.i. 3600 miliioen gulden! Een cijfer, welks grootheid men zich niet kan voorstellen. Om aan het geld te komen, is een heel stelsel van leeningen bedacht. Verbazing in Berlijn. Uit Berlijn seint Havas, dat de Britsche defensieplannen aldaar grooten indruk heb ben gemaakt. De bladen vragen zich af wel ke de motieven en doeleinden van een der-1 gelijke bewapeningspolitiek zijn. De mees te zoeken die in het afloopen van het vloot- verdrag van Washington. De „Deutsche Alig. Zeitung" citeert de woorden van ge neraal Weygand, dat „een groot land het leger moet bezitten, dat in overeenstemming is met de behoeften zijner politiek", en vraagt welke politiek Engeland van plan is te volgen. Het blad zegt verder, dat Duitschland zich niet verantwoordelijk acht voor de Britsche pkomen, al heeft een Amerikaansch blad verklaard, dat men in Britsche officieele' krin gen van oordeel is, dat het Duitsch-Japan- sche accoord het Britsche Rijk en zijn be langen meer bedreigt dan de Sovjet-Unie, waartegen dit accoord in naam gericht zou zijn. amebsfoqrt-UTQECHT-zeist Buiten verantwoording der Redactie. Geachte Redactie. Verzoeke opname van onderstaande; In Volk en Vaderland van 30 October '36 lezen wij, onder het opschrift „Tusschen hamer en aanbeeld" dat de middenstand (Amsterdam: wordt genoemd) vermorzeld wordt o.m. door de concurrentie der waren huizen enz enz. (worden genoemd de zaken Hema en de Bijenkorf). In Soest zei een ijverig vrouwelijk lid der N.S.B. persoonlijk tot mij, dat de win keliers de parasieten zijn van de warenhui zen, waarop ik antwoordde; „U vergist zich, de warenhiizen zijn de bloedzuigers van de winkeliers". De Hoofdleider zocht m.i. in het gevlei te komen bij de middenstand, terwijl deze Kameraadske aan de warenhuizen de voorkeur Goedkoop, Betrouwbaar, Bédrijfszeker. Door onderlinge samenwerking kunnen alle Installateurs thans elke gewenschte hoeveelheid Illuminatie en versiering in diverse soorten zoowel in HUUR als in KOOP leveren. Vraagt Uwen Installateur eens een vrijblijvende offerte. De prijs zal U werkelijk meevallen I geeft; en...*s de middenstanders voor „pa rasieten" uitmaakt. Zou het niet noodig zijn, vóór men den strijd om' een gaaf volk aan bond, eerst aan eigen ongaafheid te werken? Bij ontdekking; van niet in hetzelfde zog te varen, is dit het recept van den Hoofd leider, „Pak hem bij zijn kraag en schop hem de deur uit, Af". Wat doet de Hoofdleider met deze dame als hij ontdekt dat zij de door hem veroor deelde warenhuizen, bevoordeelt? Pakt hij haar dan óók bij haar krraag en trapt hij haar de deur uit? Of is dit de manier om én de warenhuizen én de winkeliers tot vriend te houden Dat deze vrouw niet alléén, voor een uit den vreemde ingevoerde beweging propa ganda maakt, doch een groot deel der be woners, die door harden arbeid, voor hun gezin en zich het brood verdienen, voor pa rasieten uitmaakt, werpt een schaduw op het karakter dezer Kameraadske. De vogelaar op vangen uit, den vogel lokt met zoet gefluit. De vogelaar in de ge daante van kameraadskens en aanhangers en leiders, maken bewust en vaak ook onbe wust propaganda voor de N.S.B. De winkelstand weet nu; met welke eere naam! een der kameraadskens over dit deel van ons volk denkt en spreekt. Door dit steeds in de gedachten te houden, als de vogelaar (in welke gedaante ook) zijn of haar lokstem doet hooren, zullen zeker wei nigen zich laten vangen in het net der sla vernij. Februari '37. Mevr. C. M. BERG* Burgem. Grothestraat 30 Telefoon 363 - Soest GEDIPL. OPTICIEN. Voor het maken van Uw BRIL, ook volgens recept van H.H. Oogartsen, een vertrouwd adres 1 van handen en gelaat, schrale lippen, gesprongen handen genezen snel met Doos 30-60 ct. Bij Apoth. en Drogisten Gebruikt bij gelaatsverzorging Purol Later verschijnt Jan nog even met zn vrouw op het doek en brengt hij nog een korte visite aan 't geliefde „Valkenheide". Tot slot van den avond, nam Ds. Van Schaick weder 't woord en spoorde alleri aan de collecte te gedenken bij de uitgang der zaal. Hierna sloot hij den avond met gebed. „VAN ZONDE EN ZEGEN1'. Onder deze titel werd er in de zaal van het wijkgebou ,,'t Driftje" een film gedraaid over *t opvoedingsgesticht „Valkenheide", gelegen bij Maarssen. i 1 1 1 Een 4o_tal belangstellenden was aanwezig, toen Ds. Van Schaick den avond op de gebruikelijke wijze met gebed opende. Vervolgens sprak hij een enkel woord van welkom en hoopte, dat de filtm bij allen de ijver zou opwekken om 't mooie werk op de „Valkenheide1' te steunen. Hierna werd de film in 5 akten van de stichting gedraaid, waarbij door den heer Nicola, ambtenaar aan het opvoedingsge sticht, woorden ter verklaring werden ge sproken, aangezien de film stom was. In 't kort komt de inhoud van de film hierop neer: Jan Oudhoorn, ,een Rotter- damsche straatjongen, wordt wegens dieren mishandeling en brandstichting naar de „Val. kenheide1' gestuurd. i Hier wordt hij onder de bekwame leiding van Dir. Doorman en een staf van ambtena ren gedurende drie jaren opgeleid. Langzaam legt hij z'n straat jongensmanier en af en begint de goede omgeving z'n invloed te doen gel den. Met zachte, maar vaste hand wordt hij op 't goede pad gehouden. Uit de twaalf verschillende vakken kiest hij zich het schildersvak. Ontzettende vasthoudendheid van de kant der opvoeders, vormt Jan in tijd van drie jaar tot een voorbeeldig mensch, die gewapend met z'n diploma van schilder in de zak, blijmoedig 't leven tegemoet gaat. „Men zegt1' en „ik hoorde1' en „Dinges die zei"c Speelt een rol in het dagelijsch. leven. „Men zegt»' is een stopwoord, dat graag wordt gebruikt, Vooral als de waarheid moet sneven! Gij slaat soms de handen verwonderd ineen, En gij kunt het verhaal niet gelooven. Voorzichtig, pas op, als dat „Dinges die zei1', Als reserve vooruit wordt geschoven! „Men zegt1' en „ik hoorde1', we lezen het vaak, Dik gedrukt, zelfs in grootere bladen. Gegevens ontbreken, het ligt voor de hand, Dat die nieuwtjes sensatie verraden! De komst van het Prinselijk Paar op Soestdijk, .Geeft aan Baarn en aan Soest heel wat zorgen, Er ligt voor die beide gemeenten beslist Heel wat schön perspectief in verborgen! De trek naar Mooi.Baarn en da trek naar Mooi.Soest, Is direct al geweldig gaan stijgen. Zóó erg is het nu al, het stond in de krant, In heel Soest is geen huis meer te krijgen» De woningbureaux zijn totaal overstelpt, Men k,an het niet aan van de drukte. De makelaar lacht en hij denkt bij zich zelf: Als dét hier in Soest eens gelukte! „Men zegt1' en „ik hoorde1' en „Dinges di© zefV Heeft men dikwijls voor waarheid genomen. „Men zegt1', maar..» ,,IK HOOR1', dat alleen doende krant, Dje leugen in het land is gekomen? I GEBORENWilhelmus Cornelis Petrus, W. P. Hilhorst en P. M- Stalenhoef, Torenstraat 14; Hendrika, d. v D. Maasserï en B. H. Hermans, Beetzlaan 60; Hendrika Helena, d. v. H. Lensink en A. v. d. Valk, Lt. Koppenlaan 4; Caolirna, d. v. H. Horns- veld en J. v. Engelen, Postweg 54; Johan Klaas, z. v. J. Wickel en C. Wde Wolffj Van Weedestraat 51. ONDERTROUWD: L. de Graaf, 24 j., Rijs wijk (Z.PI.) en H. van Leeuwen, 22 jr^ Braam weg 108. GEHUWD: B. J. Koppen, 22 jr., en E* Schipper, 23 jr., Birktstr. 10b. OVERLEDENWillem Spies, 42 j., geh, m. I. de Jong, Kerkpad Z.Z. aof* GEVESTIGD: G. Haas m. g., Amerf.str«i J- C. J. v. d- Broek (inw.), Amersf-sfr, 18; J. Kranendonk m. vr., Postweg 83; S. v. d. Kuilen m. g., Bosstraat 80; J. Grol m. vr., Soesterb.str. 53; C* G. v. Ravesteynl (inw.), Soesterb.str. 53; J. G- Verdam (inw.), Julianalaan 57; J. Meerding m. g., Becke^ riinghstr. 24; G. H. M. Seibels m. g., Beetzh 32; B. G. v. d. Broek m. g., Klaarw-wegl 85; D- J. Schouten (inw.), Vredehofstr. 7$! A. Schoenmaker m. g., B. Grothestr. 17;' J. V. Meyer (inw.), Birktstr. 89; H* E'J Lentz.v. Seist m. zn., Braamweg 84; wj Schultz m. g., Steenhofstr. 45; J. Boomsmal m. vr., Schrikslaan 49; A. M. v. HatitemJ (inw.), Kerkpad N.Z. 35a; T. J. Voortjesl (inw.), Molenstr. O.Z. 15; G. Droppcrti (inw.), Luchtvaartafd.; E. Uit Oude Groen e- veld m'. vr., Steenhofstraat 22. VERTROKKENG. Jansen, v. Ossendam'J weg 14 n. Zuilen, St. Winfridusstr. 28; P« v. d. Wal, v. Luchtvaartafd. n. Holzwickedei (Dld.); D. Berkhout m. g., v. Kerkstr. 28a! n. A'dam, Sassenheimstr. 31 II; A. Kanke, v. Amersf.str. 18 n. Steijl, H. Geestklooster G. Amshoff, v. Amersf.str. 18 n. Tegelen,' H. Geestklooster; M. Mock, v. Amersf.str. 1$ Bad.Driburg, Westfalen, (Dld.); J. Koenen, v. Kon.laan 136 n. Zoelen, Waardzicht; W* C. v. Hooidonk, v. Amersf.str. 112 n. A'foort, Langestr. i; C. Genis, v. De Beaufortl. 6. n. Rxlam, Vijverhofstr. 117a; F. G. v* .Ditz- huyzen, v. O. TempeEaan 6 n. Utrecht, Ca- tharijnesingel 84 bis; J. P. Majoor, v. Beu kenlaan 19 n. H'sum, Gijsbr. v. Amstelstr, 64; M. E. Lemmers, v. Bosstr. 31 n. de Bilt, Soestd.weg 45Z; C. Eykelboom met g., v« Braamweg 54 n. A'foort, Nieuwstr. 14; C«: R. Jutte m. vr., v. Oranjelaan 31 n. A'dam, 3e Oosterpakst.rr 93II; P. Veldhuisen m. g., v. K. Hartweg 25 n. Vreeswijk, Wiersdijk 29; P. C. M. Fransen, v. Vredehofstr. 2 n. Schoon hoven, Langerakkerweg 2; S. Bermann m. g., v. K. Hartweg 15 n. A'foort, St- Rad boutstraat 28. VERHUISD: G. v. d. Bedum m. g., v, Molenstr. W.Z. 50 n. Kerkpad Z.Z. 20; Th« Wolfsen m. g.t v. Braamw. 19 n. L. Brink- weg 56a; C. J. de Vries m. vr., v, Laan- str. ib n. Kon.laan 56; R. Rijksen, v. Braam- weg 19 n. L. Brinkwweg 56a; E. Hanau, v« K, Hartweg 15 n. Beckeringhstr. 13b; CJ Belt m. g., v. Nieuwewweg 15b n. School- str. 2od; W. Nagtegaal m. g., v- Koniaari 5 n. Steenhofstr. 67; J. B. v. d. Valk m. vr, v. Verl. Postweg 13 n. Veri. Postweg 59; G. H. Koekkoek m. g., v- Buntweg 8 n, Schoolstr. 52; G. H. Kortbeek, v. Nieuwew^ 15a n. Braamweg 80; A. A. Lukassen m. g-, v. Kampweg 86 n. Verl. Postwweg 61; Nu' A. Wannee m. g., y. Verl. Postweg 89 ïM Postweg 65; I. M. W. Kroon.Muhlhausen, v. Schoutenkampweg 71 n. Latmstr. 48; J. Smit m. vr., v. Kon.laan 56 n. LI. Bergstr» 15; W. Lepel m. vr., v. Koloniew- 10 n< Hartmanlaan 80; K. J. Krop m. g.f v* Nieuwe, weg 41 n. Dorresteinweg 10. en de schoonste tanden, indien U poetst met1 de antiseptische tandpasta 1: Tube 60 en 40 ct. Doos 20 ct.

Soester Courant | 1937 | | pagina 2