GEWEVEN BONT. 399 Woninginrichting voor bescheiden beurzen. SPORTIEVE JAPONNEN. ONS PATRONENHOEKJE. NOVISSI»1' VKK 2070 gfj> 213 Al HET BESTELLEN VAN PATRONEN Hoe zich goed en goedkoop te kleeden? De tijd ligt nog niet zoo heel ver ach- ler ons, dat men van meening was, dat bontsoorten eigenlijk maar alleen bestemd waren voor degenen, die zich de weelde Pan echt bont niet konden veroorloven. Thans staat men niet meer op dit stand punt en het feit, dat bont een zekere waar de vertegenwoordigt, althans de mooie ïoorten, heeft met het begrip mode niets te maken. Men ziet vele elegant gekleede vrouwen, ïüe een bontmantel in haar kast hebben gangen, die zich thans bij voorkeur een complet of mantel van bontstof laten ma ken, enkel en alleen omdat dit materiaal bilode is. Het is trouwens niet te verwonderen, dat fle bontstoffen zoo buitengewoon veel ver werkt worden, want ze hebben vele voor- deelen. In de eerste plaats tracht men het mate riaal steeds volmaakter te doen zijn en is men hierin zeer zeker geslaagd. Verder be staat de mogelijkheid een mantel zelf aan de hand van goede patronen te maken of te laten maken en is de prijs van het geheel niet zóó buitengewoon hoog. De bontstof fen moeten echter, willen ze regen kunnen doorstaan van goede kwaliteit zijn, het verschil in prijs is echter niet onoverkome lijk, aangezien men van een solide klee- ödngstuk veel meer profijt heeft, dan van goedkoope soorten. Kleur, uitvoering, het totale aanzien van de betere kwaliteiten valt onmiddellijk op en in het dragen hou den deze weefsels veel mooier model. Bruin Breitschwanz is de meest gebruik te bontstof, evenals een imitatie van In disch lam, terwijl men ook de lichtere weef sels ziet, die luipaard imiteeren. Deze laat ste zijn het geschiktst voor jongere dames En bij voorkeur, wanneer men een mantel niet regelmatig moet dragen. Persianer of Astrakan staat ook heel gekleed, leent zich echter meer voor oudere dames, omdat het altijd min of meer stemmig staat. De modellen van lange, zoowel als van halflange en korte mantels zijn aangeslo ten, terwijl een groote fantasie aan den dag gelegd wordt bij kragen en revers evenals bij de mouwen. Tot voor enkele ja ren werden bijna alle modellen voor bont mantels nagenoeg recht, zonder veel lijn gekozen. Men ziet thans zelfs bont en bont- stoffen in combinatie met leer verwerkt. Niet alleen mantels, doch ook garnee ringen worden van bontstof aangebracht zooals de donker groene mantel boven links aangeeft, waarvan de kraag en bree- de revers van imitatie Indisch lam zijn. Deze weefsels leen en zich bijzonder goed om verwerkt te worden tot moffen, moftas- sdhen en hoeden. Het tasje links onderaan is van geweven Persianer in bruin of zwart met opstaan de kraag en breede revers; aansluitend vlot model; sluiting met twee knoopen; moderne ruime bovenmouw. Het complet ernaast is van fluweel en heeft een garneering langs hals en onderkant montel van langharig bont. Vele goedkoope vellen o.a. van haas worden zoodanig geverfd, dat ze aan vos doen denken, doch deze imitaties zijn veel billijker in prijs en kleeden eveneens heel goed. Rechts is het sportieve model, dat geen kraag, doch wel breede revers heeft van licht bruine gevlekte bont gemaakt, terwijl de meer gekleede Breitschwanz mantel een bovenpas aan de voorzijde heeft met hoog- sluitende kraag, en mouwen, die naar den pols toe zeer ruim zijn. Aansluitend model met knoopsluiting in het midden. Niet alleen aan de jonge vrouw moet een modeblad raad geven, niet alleen voor het jonge meisje moeten de gegeven modellen flatteus zijn. In een werkelijk goed modeblad vindt ook de oudere vrouw, ook de vrouw wier figuur niet onberispelijk is een toilet, dat de minder mooie lijn verzacht en het goede tot zijn recht doet komen. De werkende vrouw vraagt haar model len, haar makkelijke en practische jurken en blouses. En de moeders zoeken aardige jurkjes voor hun meisjes, speelpakjes voor de al lerkleinsten. Er worden héél wat eischen gesteld aan een modeblad en 't is zeer de vraag of er één modeblad is, dat zóó die proef kan doorstaan als het Practische Modeblad. Geen van de eischen waaraan dit prach tige modeblad niet voldoet. Het is den laatsten tijd meer verbeterd, de inhoud is rijker geworden en aan de wenschen van de lezeressen wordt gedacht. Er bestaan geen moeilijkheden meer bij dit practische blad, dat een heerlijke hulp is voor haar, die pas beginnen met het ma ken van haar eigen kleeding. Het brengt onschatbare voordeelen!" U' kunt het aan vragen bij de Redactrice Damesrubriek, Nieuwe Havenstraat 58, Den Haag., onder bijsluiting van twaalf cents aan postzegel* of per giro op nummer 62626 van den Mo- dedienst te Den Haag. WENKEN. Versche teervlekken verwijdert men, in dien men er met eigeel overwrijft en daar na met lauw water nawascht. Ruiten zien er mooi glanzend uit, indien men aan het water, dat bij het zeemen ge bruikt wordt, azijn voegt. Ook kristal en glaswerk wordt hierdoor mooi .glimmend. Kopergroen verwijdert men door gron dig afborstelen met ammoniak, daarna op de gewone wijze met een of ander poets middel poetsen. Men voorkomt het wegglijden van lad ders en huistrappen, indien men aan den onderkant stukjes gummi spijkert, b.v. van een oude fietsband. Ringen van inmaakflesschen worden, spoedig hard, hetgeen men voorkomt door wanneer men ze niet in gebruik heeft, ze van tijd tot tijd in een deel ammoniak en twee deelen water te leggen. KLEUREN MET THEE EN INKT. STRAAT: Patronen van in deïe rubriek voorko kende genummerde modellen zijn op aan vraag te verkrijgen bij „Het Practisch Mo deblad" Postbus 36, Den Haag, Postreke ning 203203. De prijs der patronen bedraagt, Indien niet anders staat aangegeven, 0.58 Betaling steeds vooruit, in postzegels, per giro of per postwissel. Moderne pyama voor jonge meisjes. Zelfs in de nachtkleeding wordt de mo- ierne lijn gevolgd. We zien hier een pya ma van effen materiaal, hetzij kunstzijde, i/yella, flanel of andere weefsels,, die zich l/oor dit doel leenen, gemaakt. Het boven stuk heeft een rechte pas, waaronder de ruimte der lange, wijde voor- en rugpan den verdeeld wordt. Split met beleg en knoopsluiting. De mouwen hebben tame lijk wijde poffen, die aan een rechte man chet gezet zijn. Aardig is op een effen ge heel een bedrukt bovenstuk te plaatsen. Om het middel een ceintuur, die de ruimte >ii elkander houdt. Gekleede blouses. De tijdsomstandigheden maken het vaak noodzakelijk voor jongehuwden om zich te beperken tot het huren van enkele ka- ••rners of wel één groote kamer en kook gelegenheid. „Hoe zulks nu het beste op te lossen?" vragen zij zich af. Men kan toch in een zitkamer geen gewone bedden plaatsen niet waar. Bijgaande afbeelding geeft het schema van een gecombineerde eet-,zit-slaapkamer. In plaats bedden worden couches of di vanbedden gekocht, die met een of andere brandgeweven stof overtrokken zijn en 's avonds als bed worden opgemaakt met lakens en kussens, die overdag in een kist, die als meubel in de kamer geplaatst wordt, zijn opgeborgen. Veelal heeft een couch ook een diepe lade, waarin een en ander opge borgen wordt. Naar verkiezing kan men de bedden ook afdekken met cretonne kleeden met strooken. Van ditzelfde materiaal maakt men dan eveneens de gordijnen. Naar een der muren toe komt 't eetkamer- deel, dat uit dresoir, tafel, stoelen en thee meubel kan bestaan. De bedden worden zóó geplaatst,, dat één met den langen kant tegen den muur komt en het andere haaks aansluit en met het boveneinde tegen den muur geplaatst wordt. Men heeft nu een hoekje gekregen, waar behalve een klein VOOR HANDWERKENDE DAMES. Strijkpatroon STP 213 A. De ware grootte van dit motief is 4!4 x 7 c.M. Ieder vel bevat meerdere motieven. Het strijkpatroon is verkrijgbaar in blauw NAAM: PLAATS: (voor lichte stoffen) en geel (voor donkere stoffen). Te bestellen bij Het Practisch Mo deblad, Postbus 36, Den Haag, giro 203203. De prijs is 0.18. S,v.p. nauwkeurig num mer vermelden, benevens de gewenschte kleur: blauw of SeeL Patroon NoMaat Hierbij ingesloten t aan postzegels. Indien u tevens het laatste nummer van „Het Practisch Modebiad" wenscht te ont vangen, gelieve u 10 cent extra in te slui ten. (Post7«cels liefst van 11/2. 3 of 6 cents) Gekleede blouses worden zeer veel van kantstof gemaakt en we zouden haast zeg gen, dat dit mooie, flatteus materiaal meer en meer op den voorgrond treedt. De om trek van hals, chabot, en volant is met zijde afgebiesd evenals de mouwen. De klokken van chabot en volant worden hier door beter in den vorm gehouden. Modern zijn de mouwen, die in het midden een in gezette ruche hebben van dubbele kant stof. Chabots blijven zich" in de gunst der mode verheugen en we mogen reeds nu verraden, dat zulks ook in de komende sei- zoens het geval zal zijn. Zij zullen een „eereplaats" innemen op de gekleede ja pons en de halfsopening vullen van man tels en costumes. Het meest geliefd om overdag ge dragen te worden zijn zeker wel de sportieve modellen in wol, wol met zijde of voor iets meer gekleed van fluweel of zijde uitgevoerd. Hoe eenvoudig dit soort japonnen ook zijn en hoe weinig garneering ze ook vragen, men is er steeds goed in gekleed. Op het oogenblik ne men de schootjes wel een voorname plaats in, ze staan vlot en geven Weer een geheel ander aanzien, wijl ze evenzeer door iets meer ge zette dames gedragen kunnen wor den, echter dan slechts zeer weinig klokkend. De lengte van de rokken wordt korter en geeft, tevens in verband met de onderwijdte, vol doende vrijheid van beweging, ter wijl de mouwen met ruimte aap bo venarm zich handhaven. De tailles zijn uiterst eenvoudig en veel van het slagen hangt af van de keuze van stof en de kleur. Groen en bruin worden nog steeds veel in combinatie verwerkt, evenals grijs en rood, zwart-wit, enz. Knoopen spelen 'n groote rol, zoowel in fan tasie-uitvoeringen als van stof. Als garneering worden veel stiksels toe gepast, meestal óf heel dicht langs den kant óf enkele millimeters er vanaf. De lijn blijft streng eenvou- ding, zooals ook de weergegeven ontwerpen aangeven, hetgeen heel begrij pelijk en practisch is voor modellen, die veel gedragen worden. De linker-japon b.v. in een mooie kleur groen, bruin of rood uitgevoerd, heeft stiksels aan kraag, ceintuur en rok. De laatste heeft een tot op knie-hoogte opgestikte plooi. De mid delste japon is van fantasie-stof en heeft een zeer puntig, in vestvorm opgestikt middenstuk met kleine stofknoopen staand kraagje, terwijl het model geheel rechts met groote knoopen sluit en langs de hals een geschulpte lijn te zien geeft evenals aan de zakken. Afwerking met shawltje van fluweel in de halsopening. tafeltje nog een paar fauteuils geplaatst kunnen worden. Als vloerbedekking neemt men matten, en als de beurs het toelaat hier en daar een Persisch kleedje. i Men kan witte stoffen met geringe moek» te in kleuren ver-ven. Wil men b.v. ecrit hebben of een geelachtige tint, dan legt men de weefsels in min of meer slappe gezeefde thee, totdat ze de gewenschte kleur hebben aangenomen. Ook in rose kan men kleuren, hetgeen vooral zeer geschikt is voor witte waschzijde blouses, die niet mooi van tint meer zijn. Aan het laatste spoelwater voege men enkele druppels roode inkt toe. Het best is om eerst de proef te nemen met een staaltje van dezelf- stof. VOORJAARSMANTEL. Succespatroon VKK 1972. Prijs 0.25 plus f 0.05 voor adm.- en verzendkosten. Voor de overgangsmaanden worden bij voorkeur fantasie weefsels gekozen, in te genstelling met de wintermantels, die van effen stoffen gemaakt worden. Dit model heeft aansluitende mouwen en een breede kraag en groot tot de taille reikende re vers. Sluiting met een knoop ongeveer op taille hoogte en wildleeren ceintuur om het middel. Patronen in de maten 4244— 46—48. BON VOOR GOEDKOOPE PATRONEN. Op te zenden aan „Het Practisch Mode blad", Postbus 36, Den Haag, giro 2U3203, MIDDAGJAPON. Succespatroon VKK 2070. Prijs 0.25 plus 0.05 voor adm. en ver zendkosten. Ongetwijfeld kan van dit model gezegd worden, dat het weinig pretentieus is en het voordeel hééft uitstekend te kleeden. Voor kleine maten is slechts heel weinig stof noodig, niet meer dan plm. 2.50 bij 1.30 M. breed of wanneer men fluweel neemt van 90 c.M. heeft men 3.5 M. noodig. Smal ler fluweel, dat naar verhouding ook billij ker in prijs is, vraagt een grootere lengte maat. Het japonnetje is ingerimpeld aan de schouders voor fluweel, bij stof kan men een aantal zéér smalle plooitjes aan den binnenkant werken, die tot niet uitloopen. Halsafwerking met opstaande kraag te gen de hals, die in scherpe punten ein digt. Uitsnijding aangevuld met fluweel, waarvoor een driehoek-vorm in afsteken de kleur wordt genomen. Zes baan rok; mouwen met boven-ruim- te, die verwerkt wordt door uit-naadjes. Patronen in'de maten 40, 42, 44, 46.

Soester Courant | 1937 | | pagina 4