Uit den Soester Raad. Afstraffing van het driemanschap Thijssen, Stroband en Van de Ven. Motie van vertrouwen in B. en W, met groote meerderheid aangenomen. De gemeente-vroedvrouw aangesteld. De heer Van Heijst in eerste instantie wederom in dienst qenomen. Geen gemeentelijk dierenarts. Dc raad onzer gemeente kwam Vrijdag j.1. in openbare zitting bijeen onder voorzitter schap van den loco-burgemeester, wethouder Gazille. De heeren Van Klooster en Van de Ven waren niet aanwezig, de laatste bad bericht van verhindering gezonden. Nadat de raadsleden gelegenheid hadden gehad voor gebed, nam wethouder Gasille het woord en zeide allereerst het volgende: Alvorens een aanvang te maken met de behandeling der agenda, gevoel ik mij ge drongen bij Uwen Raad een persoonlijk feit naar voren te brengen. In Uwe vergade ring van 24 Maart j.1., zijn in behandeling ge weest de opmerkingen van de raadsleden Stroband, Thijssen en Van de Ven, omtrent öe gemeenterekening 1935, waaronder waren begrepen de bezwaren tegen de verantwoor ding van legesgelden door de politie. Uwe vergadering besloot toen de opmerkingen met de nadere verantwoording van ons College, vergezeld van alle terzake dienende stukken, die alle voor U ter kennisneming waren ge legd, door te zenden aan het College van Gedeputeerde Staten. In genoemde vergade ring werd voorts nadrukkelijk door mij ge zegd dat, wanneer men fraude veronderstelt, toch altijd de mogelijkheid bestaat om bij mij, als waarnemend hulpofficier van Justitie, een aanklacht in te dienen, welke dan onderzocht ial worden. Genoemde 3 raadsleden hebben échter gemeend zich. te moeten wenden tot flen heer Commissaris der Koningin in deze provincie1, met de bedoeling nog eens in 't bijzonder op deze aangelegenheid de aan dacht te vestigen. Zij hebben dit gedaan op jeen wijze, welke mij persoonlijk en ook als Voorzitter van Uwen Raad zeer grieft. In het schrijven van deze 3 leden wordt o.a. het jrolgende aan den heer Commissaris gemeld: „Ondergeteekenden gevoelen bij deze „gelegenheid de onomstooteUjke waar- ,heid, dat de Voorzitter, zijnde de Wet „houder Gasille de Burgemeester was „volgens mededeeling van den heer Ga- ^sille door ziekte afwezig ee.ne on oordeelkundige feiten onjuist belichtte „bovendien was op te merken, dat zijne „geheele redeneering dienaangaande moet „worden beschouwd als een vooropge stelde manier den oningewijden Raads lieden zooveel mogelijk het niet volle- „dig afdragen van de legesgelden door „het politie-personeel te bemantelen". Na kennisgeving van deze alinea uit het •chrijven der heeren, vraag ik als Voorzitter nan Uwen Raad een oordeel uit te spreken omtrent deze naar mijn gevoelens ernstige beschuldigingen, teneinde uit Uw uitspraak te kunnen oordeelen of Uwe vergadering daar mede instemt, dan wel vertrouwen stelt in fle leiding, welke thans in mijn handen is gelegd. Voorts maak ik van deze gelegenheid ge bruik U namens het College van B. en W. mede te deelen, dat meergenoemde 3 raads leden zich verschillende malen tot hoogere Autoriteiten hebben gewend, waarbij meer- jnalen den indruk werd gewekt, alsof die raadsleden een raadscommissie vormden, met het doel niet-goedkeuring te verkrijgen van besluiten van Uwen Raad, welke bij meer derheid van stemmen en zelfs in enkele ge vallen met medewerking van de heeren zelf, fcijn tot stand gekomen. Ons College kan in deze wijze van handelen geen enkel ge meentebelang zien. Integendeel, deze handel wijze kan niet anders veroorzaken, dan het doen ontstaan van wantrouwen bij de hoogere Colleges en autoriteiten, liet bemoeilijken van de uitvoering van Uwe besluiten, het on- noodig vermeerderen van werk voor de ambtenaren, én tenslotte het ongunstig beïn vloeden van het oordeel over de gemeente in het algemeen. Ik acht mij verplicht als Voorzitter Uwer vergadering U, mijne heeren, dringend te verzoeken omtrent het door mij medegedeelde een oordeel uit te spreken. Ik hoop in het be lang der gemeente, dat U met B. en W. van oordeel is, dat de belangen der gemeente al leen dan gediend kunnen worden, indien met behoud van ieders inzicht onderlinge waar- dekring en samenwerking aanwezig is. Sommige passages van deze rede leest de Voorzitter met zeer opgewonden stem voor len is daarbij zichtbaar ontdaan over het af- fronteerend gedrag van de heeren Thijssen, Stroband en Van de Ven. Onmiddellijk na het voorlezen van dit do cument is het woord aan een van de leden van het driemanschap, de heer Stro band. De heer STROBAND wijst er op, dat het Voorgelezen stuk ongetwijfeld van groote taal kundige waarde is. Het geeft echter een ver keerde kijk op de verschillende kwesties. Spreker wenscht er de nadruk op te leg gen, dat de brief aan den Commissaris der Koningin, alleen gestuurd is, omdat hij van de betrokken autoriteiten in Soest niet de ixoodige medewerking ondervond. Destijds is er aan het hoofd der politie een ©nderzoek gevraagd en een rapport over deze kwestie. Dit is echter nooit gekomen. De heer Stroband blijft bij z'n opvatting, dat de vaarnemend voorzitter, wethouder Ga- Hll«„ de raad wetens en willens in de zaak van de legesgelden onjuist heeil ingelicht. De heer THIJSSEN wenscht ook over deze zaak eenige woorden te zeggen. Hij begon z'n rede als volgt: Geachte vergadering, ge acht publiek en heeren van de pers. Deze inleiding werd door allen met luid gelach begroet. De heer THIJSSEN merkt op, dat er ver schillende zonderlinge tooneelstukken worden opgevoerd in deze raad. Hij vraagt zich af, waarom deze zaak niet op de agenda is geplaatst. De heeren raadsleden kunnen onmogelijk 'n goede kijk op de zaak hebban, omdat zij de kwesties niet hebben kunnen bestudeeren. Hij verzoekt den voorzitter om den raadsle den de gelegenheid te geven deze zaak rus tig te bekijken. De heer NOODER trekt hierop in heftige woorden ten velde tegen den heer fhijssenc.s. Hij verwijt den heeren, dat zij in de 2 jaren, dat zij nu raadslid zijn nooit opbouwend heb ben gewerkt. Door hun kinderachtig gezeur en gewroet in zaken die reeds lang geleden zijn, halen zij 't prestige van den Raad om laag en verhinderen de goede samenwerking tusschen het college en den raad. Spreker is het in vele dingen niet eens met het beleid van de beide wethouders. In dezen moet hij er echter uitdrukkelijk op wijzen, dat hij zich aan de zijde van B. en W. schaart. De heer THIJSSEN zegt, dat de heer Nooder de zaak niet goed begrijpt en daar om 'n verkeerd standpunt inneemt. De heer ENDENDIJK is verheugd, dat de raad thans eens een gelegenheid krijgt om over de werkzaamheden van de drie heeren een oordeel uit te spreken. Hij verwijt vooral de heer Thijssen, dat deze met z'n groote kennis van gemeentezaken de samenwerking zeer moeilijk maakt. De heeren Stroband en Van de Ven be klaagt hij, omdat zij zoo aan banden zijn gelegd door den heer Thijssen. Hij hoopt, dat zij spoedig hun zelfstandigheid weer terug zullen vinden en dan op hun sympathieke wijze mede zullen werken in het belang der gemeente. Hij stelt daarom voor, dat de raad de volgende motie zal goedkeuren. De Raad der Gemeente; Gehoord de mededeelingen van den Voor zitter in de vergadering van heden; Overwegende dat de drie raadsleden de heeren Thijssen, Stroband en Van de Ven zich meer en moer opwerpen, die zich tot taak hebben gesteld het College van B. en W., den Raad en alsmede de ambtenaren, te contro leeren en te corrigeeren; Dat genoemde raadsleden meermalen in strijd met het gemeentebelang raadsbesluiten welke wiet in overeenstemming zijn met hunne zienswijze, en zelfs raadsbesluiten, aan welke zij hunne medewerking hadden verleend, hebben aangevochten, door zich te wenden tot hoogere autoriteiten, teneinde die be sluiten ongedaan te maken; Overwegende voorts, dat de mogelijkheid bestaat, dat althans een deel der bovenge noemde, zichzelf als commissie opgeworpen hebbende leden, gemeend heeft aldus te heb ben moeten handelen in het belang der ge meente;. Spreekt desniettemin als zijn oordeel uit, dat het optreden van meergenoemde drie raadsleden het gemeentebelang zeer geschaad hebben, en wel: le. door het scheppen van een minder gunstige verhouding in de raadsvergade ringen, hetwelk voor een groot deel ver oorzaakt wordt door het houden van breed voerige formalistische en totaal onzakelijke beraadslagingen 2e. door het verwekken van wantrouwen bij de hooge autoriteiten; 3e. door het brengen van stagnatie in de uitvoering van raadsbesluiten, en het ten gevolge daarvsfn uitvoeren van werken; 4e. door het veroorzaken van niet onder cijfers te brengen schade door het onttrek ken van ambtenaren aan hun gewone werk, wegens het door hen als gevolg daarvan moeten verrichten van onnoodigen en on nuttig en arbeid; 5. door het veroorzaken van een ongun- stigen invloed, welke onwillekeurig in de gemeente is ontstaan; keurt op grond van het vorenstaande het op treden der meergenoemde raadsleden in het algemeen ten sterkste af en gaat over tot de orde van den dag. De heer Van BREUKELEN merkt op, dat de heer Endendijk blijkbaar van te voren is ingelicht. Hij heeft immers de motie reeds lang van te voren klaar gehad. De lieer ENDENDIJK antwoordt hierop dat hij allang gevoeld heeft, dat de zaak zoo niet kan doorgaan en daarom thans beslagen op het ijs kan komen. De heer STROBAND wijst er op, dat hij slechts van zijn recht gebruik gemaakt heeft om zich op Ged. Staten te beroepen. De heer GASILLE: „Het gaat hier om Uw valsche beschuldigengen bij de commissaris van de Koningin. Dit kemt niet te pas". De heer HILHORST is dankbaar, dat de raad 'n gelegenheid krijgt xdit driemanschap te laten zien, dat de raad het niet met hen eens is. Persoon!ijk heeft hij reed«ï fang taten blijken, dat hij 't schoolmresteiachtige ge bazel van den heer Thijssen beu is. Hij ver-, zoekt den voorzitter tot stemming over te gaan. Met 10 tegen 3 stemmen wordt de motie Endendijk aangenomen. Tegen stemmen de heeren Thijssen en v. Breukelen. De heer I Stroband verzoekt aan te teekenen, dat hij I blanco stemt. De heer STROBAND krijgt vervolgens het woord om eveneens een persoonlijk feit te behandelen. Hjj wijst er op, dat hij altijd de bedoeling heeft gehad het gemeentebelang te behartigen. Als hij ook maar iets in het belang van Soest bereikt heeft is hij tevreden. Daarom heeft hij gemeend de verschil lende rekeningen nog eens te moeten contro leeren. Dit kan niet geschieden in 'n huiskamer of 'n café. Dit moet geschieden in het met de belanstinggelden betaalde Raadhuis. Geduren- de 11/2 jaar is dit goedgegaan. Op 18 Mei is daar echter plotseling een eind aan gekomen. Dien dag kwamen de hee ren voor 'n gesloten deur. De heer Stroband voelt zich zeer beleedigd door 'n. dergelijke behandeling. Hij is veertig jaar omgegaan met vooraanstaande personen in Indië, die hem altijd als heer behandelden. De behandeling, die hij op 18 Mei heeft ondervonden gaat alle perken te buiten. De heer GASILLE meent, dat hij na het beleedigende schrijven van de drie heeren naar de commissaris van de Koningin, niet verplicht is ook maar in het minst clementie te gebruiken met genoemde heeren. Hij was absoluut in z'n recht toen hij dit aeea. Dit rumoerig voorspel duurde bijna an derhalf uur. Hierna ging men over tot behan deling van de agenda. 1. Vaststelling van de notulen der ver gadering d.d. 12 Mei 1937- De notulen werden zonder wijziging goed gekeurd. 2. Mededdeeling van ingekomen stukken. a. Rekening en verantwoording van de Rijwielpadvereenigmg U.M.O. over 1936 en de begrooting over 1937. Voor kennisgeving aangenomen. b. Rekening van de Koninklijke Neder- landsche Brand weerverecriging over 193ö/'37 en de begrooting over 1937/'38. Voor kennisgeving aangenomen. c. Proces-verbaal van kasopname van den gemeente-ontvanger d.d. 18 Mei 1937- Voor kennisgeving aangenomen. d. Een 7-tal door Ged. Staten goedge keurde besluiten van Burgemeester en Wet houders tot verhuur van grond aan A. H. Meiman, E. van Soeren, B. de Beer, R. Vree, B. Breevaart, J. Wiggermans en L. Blaauboer. Voor kennisgeving aangenomen. e. Twee door Gedeputeerde Staten goed gekeurde besluiten van Burgemeester en Wet houder' tot onderhandschen verkoop van grond aan' P. v. Esch en J. Meerding en Ir. J. G F. Gijzen- Voor kennisgeving aangenomen. f. Jaarverslag van de Vrijwillige Brand weer van Soest over 1935. Voor kennisgeving aangenomen. g. Verslag van den Keuringsdienst voor Waren te Utrecht over 1936- Voor kennisgeving aangenomen. h. Adres van de bewoners van den Eigen domweg, verzoeteende verbetering van dien weg, welk adres bereids in behandeling ge nomen is. De heer STROBAND stelt voor om de zware wagens niet meer over deze weg te laten rijden. De heer THIJSSEN vraagt of het niet mo- elgenaren van grond, staande of gelegen aan de lorenstraat te Soest, verzoekende intrek king van het raadsbesluit vain 20 April 1936, ie afd. no- 4237, voor zoover betreft het ge sloten verklaren van de Torenstraat voor het beriiden met motorrijtuigen op twee wie len in de richting van Amersfoort naar Soest, met voorstel dit in handen te stellen van B en W- om prae-advies. Aldus besloten. 1. Schrijven van Ged. Staten, inhoudende bericht van ontvangst van de door den Raad in zijne vergadering van 12 Mei 1937 vast gestelde veordening ter voorkoming van brand. Voor kennisgeving aangenomen. m. Schrijven van Ged- Staten inhouden de bericK van ontvangst van de door den ülaad in zijne vergadering van 12 Mei j.1. vastgestelde verordening tot wijziging van de Algcmeene Politieverordening. Voor kennisgeving aangenomen. Na behandeling van de ingekomen stukken vraagt de heer STROBAND waarom een vijf tal voorstellen, die in de vorige vergadering zijn gedaan in verband met de reorganisatie niet bij de ingekomen stukken zijn behandeld. Deze voorstellen moeten toch volgens het reglement van orde in de eerst volgende ver gadering behandeld worden. De heer GASILLE antwoordt hierop, dat hij het plan gehad heeft ook deze stukken te behandelen. Aangezien de agenda toch reeds overladen was heeft hij gemeend deze voor stellen te moeten laten ru9ten. Hij belooft echtet dat de stukken niet in de prullemand verzeild zullen raken, maar ten spoedigste behandeld zullen worden. 3. Vaststelling van besluiten tot begro tingswijziging. a. algemeene wijziging dienst 1936; Dc voorzitter legt uit, waarom de wijziging noodig is. Vooral valt op de groote bedra gen waarmede de verschillende scholen hun licht- en warmtcrekeni 0 overschreden hebben. i voorzitter wijt dit vooral aan het drukke gebruik, dat er van die scholen gemaakt warcl' om in die scholen te vergaderen. In dit verband vallen vooral de school te S-»esterberg en de school in de Kerkebuurt op. Spreker zal echter zorgen, dat de ge meente in dit opzicht zoo min mogelijk schade zal lijden. b. wijziging dienst 1936, reserveering ka pitaalsuitgaven; Z.h.s. goedgekeurd. c. wijziging dienst 1936, verdecling vaste loonen arbeiders gemeentewerken; Z.h.s. goedgekeurd. d. wijziging dienst gasbedrijf sbegrooting, 1936, gemeente- en overschreden posten gasbedrijf Z.h.s. goedgekeurd. e. wijziging dienst 1936 in verband met werkloosheidsuitgaven over 1936; Z.h.s. goedgekeurd. f. wijziging dienst 1936, overschreden pos ten gemeentewerken; Z.h.s. goedgekeurd. g. algemeene wijziging dienst 1937& Z.h.s. goedgekeurd. h. wijziging dienst 1937 in verband met werkloosheidsuitgaven over 1937; Z.h.s. goedgekeurd. Hierna wordt het nagekomen voorstel om bij wijze van geldbelegging de rest van een loopende geldleening met de Friesche Ver zekeringsmaatschappij af te lossen, z. h. s. goedgekeurd. Het aflossen van deze leening brengt de gemeente een voordeel van f 800.per jaar. Bij het verzoek van de E.H.B.O-, dat ver volgens nog behandeld wordt, om de oude ziekenauto te verkoopen en voor het aldus verkregen geld en de reserve van f 3700 een nieuwe wagen aan te schaffen, merkt de voorzitter op, dat ook de heeren doktoren dit gelijk is deze weg zoover te bestraten als de voorstel steunen, bebouwing gaat d.i. ongeveer een derde van den weg. Wethouder DE BRUIJN zegt, dat deze weg nog maar kort geleden in orde is gemaakt met grint en leem. Voor dit seizoen zal deze weg nog wel meekunnen. Voor 1938 bestaat het plan om deze weg heelemaal tot 'n klin kerweg te maken. De wethouder geeft toe, dat vooral de inrjj van de weg bij de Nieuwe- weg erg slecht is. i. Adres van de bewoners van den Krom- meweg, verzoekende zoo spoedig mogelijk verbetering van den Krommeweg, welk adres bereids in behandeling genomen is. De heer HOM merkt op, dat al jaren lang plannen in de pen zijn voor verbetering van dezen weg. Het nieuwe materiaal is al aan gevoerd, maar diende tot nu toe alleen tot speelgoed voor de lieve jeugd en tot struikel-, blok voor de late wandelaar. Spr. verzocht nu toch eeas eindelijk te beginnen met dezen weg te verbeteren of anders het reeds lang vernielde materiaal weg te laten halen. Wethouder DE BRUIJN antwoordt, dat de oetreffende plannen reeds in September 1936 naar den Haag zijn gezonden. Tot zijn genoegen had hij echter kort ge leden bericht ontvangen, dat de definitieve goedkeuring spoedig mag verwacht worden. De heer HOM dankt de wethouder voor z'n toezegging en verzoekt om ook de be woners van den Krommeweg, die herhaalde lijk bij hem aankomen, van den stand van za ken op de hoogte te brengen. De heer HELMUS dringt er op aan toch wat zuiniger met het bouwmateriaal om te gaan en niet reeds maanden van te voren waar de plaats waar ze gebruikt moeten wor den te vervoeren. 1 j j. Verzoek van 3 raadsleden om een raads vergadering te houden ter behandeling van een ingediend voorstel om C. G. J. van Heijst wederom in vasten dienst der ge meente aan te stellen. Dit verzoek zal als punt 16 van de agenda behandeld worden. lc. AdTes van bewoners van perceelen of B. en W. verzoeken dit verzoek toe te staan, te meer daar de vereeniging zelf de nieuwe wagen kaïl betalen en de gemeente dezelfde rechten zal houden als die welke in de regeling van 14 Juli 1930 en 25 Augustus 1931 zijn vastgelegd. De heer v. d. BERG wijst op de hooge tarieven en verzoekt om in overleg met de vereeniging tot 'n lagere tariefrekening te komen. De heer GASILLE wijst er op, dat deze tarieven veel lager zijn, dan die der zieken auto's in de omliggende plaatsen. Het verzoek van mevrouw Ensink, om de afrastering rond het woonwagenkamp te her stellen wordt goedgekeurd. 4. Voorstel tot wijziging der gemeente- begrooting 1937 in verband met tewerkstel ling van werkloozen uit deze gemeente bij de Centrale werkverschaffing op militaire terreinen. Deze wijziging betreft een bedrag van f 2725. Z.h.s. goedgekeurd. 5. Voorstel tot vaststelling van besluiten inzake toekenning van subsidies aan instel lingen van weldadigheid. Bedoelde subsidies werden gevraagd door; Groene Kruis, Wit-Gele Kruis, Ned. Herv. Wijkverpleging en St. Elizabeths-Ver eeniging. Z.h.s. goedgekeurd. 6- Behandeling van het verzoek van het Bestuur der R.K. Mariaschool om mede werking ingevolge art. 72 der L.O- Wet te verleenen voor de uitbreiding enz. dier school, met voorstel van B. en W. 30 December 1936 besloot de raad tot uitbreiding van genoemde school met één lokaal. Waar thans blijkt, dat zeer spoedig een dusdanig aantal leerlingen wordt ver wacht, dat nog meerdere ruimte benoodigd zal zijn, stellen B. en W. voor den aan bouw van bedde lokalen gelijktijdig te doen geschieden, waardoor een aanzienlijke be sparing in de kosten wordt verkregen. Z.h.s. goedgekeurd 7. Voorste! tot het aangaan met öe gen* Amersfoort eener nieuwe overeenkomst ia zake de toelating van leerling en uit dezf gemeente tot de openbare Scholen in Amers foort. p- J Z.h.s. goedgekeurd 8. Schrijven van de affl. Soest en Om streken van de N ederlandsche Vereeniging tot bescherming van dieren, inzake be< noeming van een dierenarts en aanvulling der Algemeene Politieverordening met voor stel van B. en W. B. en W. stellen voor niet tot we deraanstelling van den dierenarts over t« gaan. Wel zijn zij bereid een regeling met bedoelden arts te treffen voor behandeling van dieren, welke op den openbaren weg gewond raken en voor gevallen, dat dooi de politie hulp moet worden ingeroepen. De heer ENDENDIJK wijst er op, dat bedoelde arts heelemaal in Amersfoort woont en dus in spoedeischende gevallen niet tijdig genoeg bij de hand zal zijn. Hij stelt voor de in de gemeente wonende dierenarts voor dit werk aan te stellen. De heer HELMUS wijst er op, dat de in Soest wonende arts reeds herhaaldelijk te nuip is geroepen. De heer NOODER wenscht de behandeling van zwervende en gewonde dieren door een politieverordening geregeld te zien. Als antwoord op de verschillende hezwa- ren, wijst de VOORZITTER er op, dat de genoemde a^ts 'n groot deel van den dag in de gemeente aanwezig is en bovendien ovei snel vervoermiddel beschikt, zoodat hij spoedig op de gewenschte plaats kan zijn. Hij wijst er op, dat vroeger de vereeniging tot bescherming van dieren dit werk ver zorgde. Na de vermindering van subsidie ii de vereeniging daarmede geëindigd. Op voorstel van den heer Nooder verzoekt de Raad B. en W. in overleg te treden met d« vereeniging tot bescherming van dieren om tot oen onderlinge regeling te komen. Hierna, het is reeds ruim half zes ge worden, schorst de voorzitter de vergade ring voor een kwartier. Tijdens dit kwartier, dat uitgroeide tot een dik half uur, schijnen de heeren 't ook niet heelemaal eens te zijn geweest. Herhaaldelijk dringt vanuit de commissie kamer t scherpe geluid van den wethoudet tot ons door, onderbroken door 't doffe ge mompel der raadsleden. Na heropening der vergadering is het aan de raadsleden toegestaan te rooken. <3. Adres van G. v. d. Hoef en D- Ch- Stam, verzoekende in beroep bouwvergun ning te verleenen. Bedoeld adres betreft den bouw van een blok van 4 woningen aan het Kerk- pad Z.Z. De heer HELMES merkt op, dat men heel_ wat moeite had kunnen besparen als de ge meente wat meer overleg gepleegd had me de betrokken bouwers. De heer THIJSSEN is er over verbaasd dat B. en W. reeds op 30 April afwijzend ovet deze aanvraag beschikt hebben, terwijl he stuk pas op 12 Mei in den raad is behandeld De heer HOM wenscht, dat de schoon heidscommissie nog eens in overleg zal tre den met de bouwers. De heer HILHORST noemt de schoon heidscommissie een wassen neus en verzoek een bindend besluit van bouw- en woning toezicht. Wethouder DE BRUIJN wenscht ook ge zamenlijk overleg te plegen. Het initiatief daartoe moet echter uitgaan van de bouwers, die in dit geval toch de belanghebbenden zijn, De heer ZIJLSTRA kan zich niet voor stellen, dat er zooveel Dezwaren kunnen be staan tegen dit blok van vier. De blokken van drie, die toch hoogstens een halve meter lager zijn werden wel goedgekeurd. Hij wenscht de gevraagde vergunning toe ta staan. De heer VAN BREUKELEN begrijpt niet, dat de heeren zoolang over dit punt spreken. Er is z.i. toch niets meer aan het Kerkpad te bederven. Ook de VOORZITTER wijst er op, dat in Soest heel wat bedorven is. De raad schijnt weinig waarde te hechten aan de historische plekjes in de gemeente. Sinds zijn vestiging in de gemeente heeft het dorp heel wat aan oorspronkelijke schoonheid ingeboet. Spreker wees in dit verband ook nog eens op da handhaving van oude namen. De heer HORNSVELD wijst er op, dat de Bcnoonheiidscommissie niet altijd juist is in haar oordeel. Nog maar kort geleden is eeo bouwvergunning verleend, die heelemaal niet te pas kwam. Blijkbaar doelt het raadslid Hornsveld hier op de tegenover zijn woning in aanbouw zijnde huizen. Bij stemming wordt het beroep van do bouwers met 310 stemmen afgewezen. 10. Adres van de Vereeniging „Soester- berg's Bloei" te Soesterberg, verzoekende het daarheen te willen leiden, dat te Soes terberg niet kan worden opgelicht een transportwerktuigenfabriek, met voorstel van B. en W. B. en W. wijzen er op, dat een beslissing als hier gevraagd n;ei tot de com petentie van den raad behoort, waarom zij voorstellen bedoeld adres voor kennisgeving aan te nemen. De heer NOODER vraagt of de schoon heidscommissie de plaats wel voldoende heeft opgenomen. Aan dezen weg zijn allemaal vil la's met groote tuinen geoouwd. 'n Dergelijke fabriek is er niet op haar plaats. Hij wijst er verder op, dat men al hinder genoeg heeft van de aanwezige Margarine- fabriek. Nu deze margarinefabriek, doordat ze door een groot concern is aangekocht bijna stil ligt, zal men toch de rust nie| weer verstoren door hal toestaan van een tran sportfa briek

Soester Courant | 1937 | | pagina 7