MIDDAGJAPONNEN Vacantie- kleeding mm///' KORTERE ROKKEN in allerlei modellen Bolew's WAT ZAL DE MODE ONS BRENGEN? ONS PATRONEN HOEKJE. Rokken worden iets korter gedragen, ter wijl men de meest uiteenloopende jnodel- len aantreft. Plooirokekn, plissé's, geheel of gedeeltelijk, opgestikte en ingezette plooien, klokken, alles ziet men dragen. Vergeten wij dan tevens niet de wikkel en dicht geknoopte rokken te noemen en de sportieve broekrokken, die bij het wan delen naar verkiezing met een ritssluiting worden gesloten midden vóór en achter, zoodat van het broekmodel niets te zien komt. Een vereischte is echter, dat deze rokken op kundige wijze gemaakt- worden, want zoodra zij de leekenhand verraden staan zij niet mooi. Twee eenvoudige modellen geven wij hier weer, die van tweed en andere weef sels o.a. flanel en linnen gemaakt worden. Het eerste model bestaat uit twee banen en heeft schuine zakjes met ritssluiting, terwijl de andere rok één achterbaan en twee voorbanen heeft, die in het midden opgeknipt tijn. Een oaar opg«*tikte zakken zijn practisch v '"nc van kleine dirvaAn. Middagjaponnen van voorheen en thans geven wel een héél groot verschil. Vroeger de zware deftige ribszijde, wijd uitstaande en onverslijtbaar, thans de vele variaties van fleurige weefsels, bonte bloemen en andere motie ven en daarnaast de souple zijd- jes in mooie effen tinten. Inder daad heeft de textiel-industrie groote sprongen gemaakt en ziet men zoo'n rijkdom van weefsels, het een al mooier dan het andere, dat men bijna niet weet, wat men zich kiezen. De vroegere zijde was een zuiver plantaardig product, doch aan de groote vraag in verband met de betrekkelijk geringe zijderupsen-teelt zou men niet kunnen voldoen. De kunstzijden weefsels worden echter steeds volmaakter en er is geen enkele reden, waarom men deze niet zou verwerken voor gekleede middagjaponnen. Het linker model is gemaakt in doorgaande banen, waarvan de twee middelste smal zijn en zich naar den rokzoom verbree- den. Het vest en de ruche kun nen van verschillende fijne weef sels gemaakt worden als glas batist, georgette, ook van kant. De mou wen hebben wijde poffen en sluiten naar den onderkant aan. Allerliefst is het mid delste japonnetje van bedrukte crêpe de chine, waarvan het middengedeelte der ja pon een flink stuk onder en boven de taille ingehaald. .De hals heeft ev erve en* iru^ haalde ruimte waarlangs enkele bloemen gehecht zijn. Gedrapeerde halflange mouw. Het derde model heeft een aansluitende, opgeknipte rok, die uit zes banen bestaat, een hoe ge gedrapeerde halslyn en half lange mouwen, Het streepdessin dezer japon wordt ofl gunstige wijze onderbroken aan de schcu< ders en hals door een effen pas, die met kleine knoopjes en lusjes sluit en de aan< geknipte mouwen gedeeltelijk open doet vallen. Het zelfde materiaal der garneerin^ wordt ook voor de ceintuur verwerkt. Voorbaan met opgestikte plooi, achter baan recht, doch met figuurnaadjes. Patronen in de maten 38 t/m 44. MEISJES JURKJE. Succespatroon 1809: Prijs 0.30 -f 0.05 voor adm.- en verzendkosten. Het allerliefste jurkje van waschzijds, linnen of cachemire gemaakt, heeft schou derstukjes, waaraan het geplooide onder gedeelte van de jurk is gestikt. Apart is de knoopsluiting aan de voorzijde. De kraag heeft een bij zonderen vorm en geeft een nagenoeg rechte lijn aan de voorzijde, ter wijl hij aan de rug overeenkomst heeft met een matrozenkraag, die echter in verkort model is aangegeven. Korte vlotte pof mouwtjes met smalle bandjes afgewerkt Patronen 3—5 en 6—8 jaar. BON VOOR GOEDKOOPE PATRONEN. Op te zenden aan „Het Practisch Mode blad", Postbus 36, Den Haag, giro 203203, NAAM: STRAAT: PLAATS: I Patroon NoMaat Hierby ingesloten f aan postzegel* Indien u tevens het laatste nummer vat «Het Practisch Modeblad" wenscht te ont* rangen, gelieve u 10 cent extra in te slui ten. (Postzeeels liefst van 11/2. 3 of 6 centsl HET BESTELLEN VAN PATKONEN Patronen van in deae rubriek voorko mende genummerde modellen zijn op aan vraag te verkregen bij „Het Practisch Mo deblad" Postbus 36, Den Haag, Postreke ning 203203. De prys der patronen bedraagt, indien niet anders staat aangegeven, 0.58 Betaling steeds vooruit, in postzegels, per giro of per postwissel Hoe de vrije uren nuttig te besteden? In den zomer heeft men meer vrije tijd fian in den winter. En toch komen weinig dames er toe, deze uren 's zomers nuttig le besteden. Dat is natuurlijk niet logisch. Waarom zou men den vrijen tijd niet besteden aan het maken van kleeding of vullen met het volgen van eenkostelooze knip- en naaicursus. Zóó'n cursus moet u volgen! Maak er eerst maar eens kennis mee, door ®ns Zomermodeblad aan te vragen bij de Redactrice Damesrubriek, Nieuwe Haven straat 58, Den Haag, onder bijsluiting van tien cents aan postzegels. Of gireer dit dub beltje op postrekening 62626 van den Mode- dienst te Den Haag. Deze daad opent boven dien de mogelijkheid waardevolle premies in uw bezit te krijgen. De kleine wollen jakjes werden tot dus verre steeds gaarne gedragen op koele zomerdagen, vooral van tricot weefsels. Thans vervangen de bolew's grootendeels deze vlotte manteltjes niet alleen van lin nen en wollen weefsels gemaakt, doch ook van tricot. Men ziet alleraardigste modellen, die handgebreid of gehaakt zijn en b.v. met een klein strookje of een ruche worden gegarneerd. Nu eens zijn deze bolew's zonder dan weer met mouwen, het laatste is vooral practisch op mouwlooze japonnen. Som mige modellen worden met kraag en revers afgewerkt, andere daarentegen met een ronde halsafwerking, terwijl de lengte vrijwel steeds gelijk is, n.1. even boven de taillelij n; Als het zomer is Het is noodzakelijk ook in den zomer op de hoogte te bljjven van. wat er op het ge bied der mode gebeurt. Want als in Sep tember de herfst is aangebroken, wilt u toch weten, wat er koop is! Een prachtige gelegenheid hiertoe biedt ret Zomermode- blad. Het bevat een vijftigtal modellen voor jong en oud, rijk en arm. Bovendien biedt het een unieke gelegenheid om geheel kos teloos knippen en naaien te leeren. Daar naast zijn er tal van voordeelen aan ver bonden, zooals verrassingen, cadeautjes enz. Het is dus wel een zeer aantrekkelijk modeblad in ieder opzicht. Op aanvrage wordt het omgaand kosteloos toegezonden. Hiertoe schrijve men even aan de Redac trice Damesrubriek, Nieuwe Havenstraat 58, Den Haag, met tien cents aan postze gels ingesloten of per giro op postrekening 62626 van den Modedienst te Oen Haag. De motten komen Meer en meer dringt het tot de huis vrouwen door, dat het aanschaffen van nieuwe kleeren al even veel bezwaar op levert als het koopen van nieuwe kleeden, kussens enz. Geld is in de meeste gezin nen schaarsch en de dubbeltjes moeten terdege omgekeerd worden vóór men ze uitgeeft. Iedereen zal dan ook extra aan dacht aan alles moeten schenken en in dit verband ook aan de vijanden, die om bedreigen in den vorm van motten en zilvervischjes. De eerste kent ieder en ze zijn de *chrik der huisvrouw. Niet iedeï weet echter, .dat de kleine zich uiterst vlug voortbewegende zilverachtige dier tjes evenzeer verdelgd moeten worden, omdat ze niet alleen tapijten stuk vreten doch zoodra ze zich in kasten bevinden, waar documenten, foto's e.d. worden be waard er niet tegenop zien zich hiermede te verzadigen. Het is dan ook van het grootste belang, dat deze ongewenschte gasten verdelgd worden met alle ter be schikking staande preparaten. Drogisten kunnen in deze van advies dienen, aan gezien wij ons hiervan moeten onthou den. Alleen dit kunnen wij zeggen, dat kamfer, naftaline, mottenpoeder enz. niet afdoende helpen, doch men de gewensch- te vloeistoffen door middel van een sproeier moet verstuiven. Om aan te too- nen van hoeveel belang de strijd tegen da motten is geven wij slechts aan, dat één enkele mot met een nakomelingschap van 500.000 rupsjes van drie tot vier genera ties in het jaar in staat is een baal wol van 46 K.G. op te vreten. De booswicht is het rupsje, dat zich te goed doet aan da kostelijke wol en pl.m. 8 m.M. groot is. Niet het kleine, vlugge zilverachtige vlin dertje richt de schade aan. Men moet evenwel trachten de schade te voorkomen, door het eierenleggen te verhinderen, want uit die eitjes kunnen de rupsjes, dia zich inpoppen en later vlinders worden. Wollen kleeren, die niet geprepareerd zijn, moeten gedurende den tijd, dat zij niet gedragen worden, regelmatig ge klopt, geborsteld en gelucht worden. Groote stukken als mantels, japonnen enz. kan men in mottenzakken bewaren, waarvan de aanschaffing weliswaar kos ten met zich brengt, doch waardoor veel onheil voorkomen wordt. In de binnenzakken van jassen kan men tenovervloede nog kamferballetjes doen. Kleine stukken wol worden schoon weg gelegd en in courantenpapier opgeborgen in afgesloten doozen. Op warme dagen zal de huisvrouw zich ongetwijfeld gaarne luchtig kleeden, want hoe koel men het huis ook tracht te houden, dan zijn er toch allerlei bezigheden, die bewegingen noodzakelijk ma ken. Practisch zijn dan ook de aardige modellen van ja pon-schorten, die van een voudig bedrukt katoen ge maakt worden, hetzij men strepen, bloemen of andere motieven kiest. Het dragen van een japon is hier overbo dig, terwijl men er toch keu rig gekleed uitziet. Heeft men vuile werkjes te doen, dan knoopt men er even een klein schort op, zooals Vechts te zien is, en dat in de hoofdkleur- gemaakt wordt van de bloem. Men kan beter even zoo'n recht schortje een sopje geven dan een japon- schort, waarvan het strijken veel meer werk vereischt. De linker japon is van eenvou dige streepstof en sluit met een lange rij knoopen, ter wijl om het middel een ceintuur gedragen wordt. Een paar flinke opgestikte zakken worden niet vergeten. Rechts een gekleurd motief, eveneens van gemakkelijk te wasschen materiaal. Vier kante halsuitsnijding met kraagje langs rug en zijkanten. Dit schort heeft een flinke onderslag, waarin eveneens knoopsgaten ge-"1 maakt zijn, zoodat beide voorpanden afwis- selend als bovenkant gedragen warden. JAPON IN STREEP DESSIN. Succespatroon 1784. Prijs 0.30 -f 0.05 voor adm.- en verzendkosten. Is het wonder, dat aller ge dachten zich thans bezig hou den met de meest geschikte v ac an tie -fkleedin g Moeders beginnen in den regel te zor gen voor de garderobe der kinderen en komen dan later eerst zelf aan de beurt. Voor de vacantie worden bij voor keur eenvoudige katoenen weefsels gekozen en natuur lijk ook weinig gecompliceer de modellen. Katoenen clo- qué, een crêpe-achtig weefsel, is wel zeer practisch, omdat het zoo gemakkelijk wascht. Linnen in vele uitvoeringen is eveneens zeer geschikt voor kinderkleeding. Jurken, die te kort geworden zijn worden verlengd met een effen rand, terwijl vele jurken door het uitnemen van de mouwen en het uitknippen in ronde, ovalen of vierkanten vorm van voor- en rugpanden een aardige overgooier geven, waaronder eenvoudige voile of tweka blouses gedragen wor den. Strepen laten zich steeds aardig verwerken en kleeden buitengewoon vlot. Ook groo- Sere meisjes en zelfs dames kunnen met succes strepen dragen, mits bij de keuze re kening gehouden wordt met het figuur. Veelal bereikt men reeds een aardig effect door alleen de pas in horizontale richting te verwerken, zooals b.v. het sdhetschje aangeeft van de jurk, die het grootere meisje draagt. Een afgerond kraagje van piqué en witte perlemoeren knoopen geven een aardige, passende af werking, evenals de piqué ceintuur en boordjes aan de mouwen. Ietwat klokkende rokjes zijn voor katoe- pen zomerkleeding practischer in het dra- Ben dan plooirokken, tenzij de plooien |rootendeels opgestikt zijn. Hangertjes met ingehaalde ruimte klee den zelfs voor meisjes van zeven, acht jaar nog steeds goed. Behalve het genoemde katoenen cloqué en linnen heeft men een groote menigte van allerlei aardige waschbare katoenen weef sels, die kleur- en waschecht zijn. Voor iets meer gekleede jurken is kunstzijden piqué heel mooi, terwijl tricot weefsels zich weer meer aan practische eischen aanpassen. Jongenspakjes met een lang vest b.v. van blauw linnen gemaakt staan bijzonder aar dig, terwijl er een blouse met kortè mou wen bij gedragen kan worden. Het kleine meisje geheel rechts heeft een ruiten jurkje met batisten pofmouwtjes en dito schortje, terwijl de beide andere klei ne meisjes jurkjes dragen, die aan eea pas gezet zijn, waarvan het meest linksche mo del aan de voorzijde met knoopjes sluit en het andere aan de rugzijde. De gestreepte jurk hebben wij reeds hierboven beschreven, terwijl de andere bestaat uit een gestreepte rok met linnen lijfje en he onderdeel b.v. heel goed ge maakt kan worden van een jurk, terwijl voor het lijfje slechts weinig stof noodig is.

Soester Courant | 1937 | | pagina 10