m m m m m. m m m m m m m m h m m m m m mM ZONNEGLOREN JUBILEERT. M 'üp i iéf Oos Weekpraatje. Wat is heldhaftigheid? Soest F. VOIGT WM- Burgerlijke stand Het is vaak moediger het leven te trocsecren dan den dood. Amalia Earhart, „deze dappere vrouw". Den moed en onverschrokkenheid van deze vliegenierster heb ik in alle toonaarden hoo- ren bezingenj verslaggevers kwamen super latieven tekort om hun bewondering kenbaar te maken Wat is „moed" toch eigenlijk? Zijn we het eigenlijk wel eens met elkaar over de beteekenis van dat begrip? Als ik zoo goed met een vliegtuig zou kunnen omgaan ais een Amalia Earhart, dan zou ik waarschijnlijk toch niet tot een sprong Dver den Stillen Oceaan hebben kunnen be sluiten; ik zou 7.1. geweigerd hebben om de risico's van 7.1 sprong te aanvaardeai. Gebrek aan nu. V Ik geloof het niet. Ik ben er van overtuigd, dat ik in het leven lingen heb gedaan, die. Amalia Earhart niet nou hebben aangedurfd. Niet echter, omdat te den moed er voor zou hebben gemast, naar eenvoudig omdat het mogelijke resul- iaat baar de risico's niet waard zou hebben jel eken. Ik stel me een vrouw als Amalia Earhart roor als iemand, wie het leven nauwelijks :e leven waard meer leek, wanneer het haar liet langer roem en glorie, populariteit, ado ratie van de massa bracht. Een terugzinken U het niet der vergetelheid leek haar waar- ichij'nlijk erger, dan een „roemvol" weg tinken in de golven van een Oceaan. Alle glorie taant en wie haar willen vasthouden, tijr. steeds zoekende naar nieuwe tours de lorcc-, sterkere staaltjes van „durf". Amalia Earhart had alle materieele voor- ieelen, welke een leven, naar de uiterlijke omstandigheden althans, een voorspoedig ka rakter kunnen geven. Ze was gelukkig ge huwd en beschikte over een groot fortuin. Haar man had niets op met haar zucht tot het zoeken van sensaties in de lucht en tóch. stelt ze het leven, waarnaar zooals zij het voeren kon dus mitlioenen begeerig ver langen, in de waagschaal. Om, om iets méér dan de bewondering der menschen? Ik geloof het niet. Met een vliegtocht, zooals zij die ondernam, behoefde niets meer bewezen of aangetoond te worden. Dagelijks sturen piloten hun machines over Oceanen, overi Afrika, Azië of Amerika. Wanneer Amalia Earhart thans in haar eentje regelmatig be vlogen trajecten poogde aaneen te rijgen» lega, die door het noodlot was achterhaald. Deze redders zou ik dapperen willen noe men zij hadden een prijzenswaardig doel voor oogen toen ze risico's aanvaardden; zij trotseerden den dood voor het leven van een ander. Het is jammer, dat het publiek zich zoo gemakkelijk laat kluisteren in de boeien dei reclame, telkens als een roemzuchtige een spel met den dood gaat spelen. Wanneer het geen notitie nam van een onderneming als de tocht van Amalia Earhart er een was, dan zou niemand meer behoefte gevoelen om dergelijk soort ondernemingen op touw te zetten. Bruin staat sportief. Alleen AMILDA-zonnebruincrême bevat Pigmentol dat Uw huid, óók bij geen zon, direct mooi bruint en zonnebrand voorkomt Flacon 90 ct. Tube 60 ct. Doos 50 en 25 ct. RAADSVERGADERING. De Raad onzer gemeente kwam hedenmid- dig te 2 uur in openbare vergadering bijeen ter behandeling van de volgende agenda: 1. Vaststelling van de notulen der ver gadering d.d. 18 Juni 1937. 2. Mededeeling van ingekomen stukken. a. Kostprijsberekening over het jaar 1936 van de voor Amersfoort benoodigde hoeve'el. beid gas, waaruit de aan deze gemeente over het jaar 1 Mei 1937/38 te berekenen gas- prijs blijkt. b. Balans per 31 December 1936 en ver lies. en winstrekening over 1936 van de ziekenauto der Afcl. Soest van de Ned. Ver. E.H.B.O. c. Jaarverslag met verslag van den pen ningmeester over 1935 der Vereeniging Vrij willige Brandweer Soest. d. Mededeeling van Mej. A. P. Blok, dat zij de benoeming tot gemeentevroedvrouw aanneemt. e. Wijziging der begrooting voor het Soester natuurbad voor het jaar 1936- f. Overzichten van het gasbedrijf over de maanden Maart en April 1937. g. Adres van het bestuur der vereeniging tot uitzending en verpleging van ziek.zwakke en prae.tuberculeuse kinderen onder de ken spreuk „Trein 8.28 H.Y.S-M-'' te Amsterdam, verzoekende wijziging van het uitbreidings plan, welk adres bereids in behandeling is ge nomen, met voorstel dit in handen te ste'len van B. en W. om prae.advies. zondere maatregelen overwogen. Om de noo.1 dige verkeêrspüzzlès op 'te lossen is reeds een conferentie gehouden door de Burgemees ter en Commissaris van Politie van Baarn en de Inspecteur van politie van Soest, waarbij verschillende autoriteiten van Rijkswaterstaat en den Procureur-generaal van Amsterdam aanwezig waren. Er is tenslotte besloten, dat het verkeer langs het Paleis zal worden omgelegd, door dit te leiden via de Torenlaan te Baarn, de Stadhouderslaan en de K. Brinkweg alhier. Al is deze verkeers.omlegging voor de Rijksweg ideaal, voor beide gemeenten niet. Immers in Baarn moet het verkeer door het dorp geleid worden, en in onze gemeente zal de Korte Brinkweg overbelast worden, die door zijn scherpe bochten toch al geen rijweg is. Het schijnt, dat men inmiddels tot de con clusie gekomen is, dat de plaats waar het oude monument van Christoffel Pullman ge staan heeft nabij het bruggetje tegenover Hotel Trier niet de meest ideale is, met het oog op het drukke verkeer ter plaatse, waardoor men het monument eigenlijk niet rustig kan bezien. Er gaan stemmen op om het monument een plaatsje geven in het plant, soen tegenver het Paleis. UIT EEN PEREBOOOM GEVALLEN. Plet vijfjarig dochtertje van den landbouwer C. v. Klooster aan den Ferdinant Huycklaan alhier, dat in een pereboom was geklommen, is daaruit gevallen en is daarbij zoo onge lukkig* terecht gekomen, dat het beide arm pjes brak. Nadat geneeskundige hulp was verleend is de kleine naar een ziekeninrich- ting vervoerd. h. Beantwoording van B. en W. van vra- dan wist zij en kon ook „de wereld" het gen, gesteld in de raadsvergadering van 12 weten, dat dit plan technisch uitvoerbaar! was. Alléén; ze nam door den greoten afstand van haar route en door haar betrekkielijke onbekendheid met de verschillende trajecten, méér risico's dan de andere piloten tesamen, die ieder hun eigen lijn plegen te "vliegen -en dezer bezwaren dan ook in bijzonderhe den hebben leeren kennen. Ik zie weinig dappers en. moedigs in het nemen van onnoodige risico's voor het leven. Er 'zijn mensehen, die niet zonder roem en glorie kunnen leven, - welnu, zij brengen voor zich tenslotte een gemakkelijk offer, Vvanneer ze het leven tot inzet van den roem tnaken. Als ze dan vallen, zijn ze eigenlijk meer het slachtoffer van angst angst n.1. om den roem te verspelen dan van hun dapperheid. 't Is vreemd, maar de publieke opinie be wondert als regel slechts „moed", wanneer voor het leven verachting wordt betoonde En tóch is er vaak veel meer durf, karakter en taaie plichtbetrachting noodig om te vech ten voor het behoud van het leven dan om het te offeren. In de wereld leven duiz'enden waarlijk' dappere mannen en vrouwen, die zwoegend arbeiden van den eenen dag in den anderen, ronder dat hen ooit eens een straaltje van materieel geluk beschijnt; ze werken, omdat het hun plicht is; ze werken om hun kin deren fatsoenlijk groot te brengen; ze trot- Beeren alle benauw enissen, omdat ze ón-i danks deze, het leven als een weldaad weten te zien, waarvan plicht en taak vorm zijn en Inhoud; en niet de mensehelijke roem, maar de h cog-ere bestemming des menschen zijn van dit eenvoudige, dappere leven, de be looning. Burgem. Grothestraat 30 Telefoon 363 - Soest GEDIPL. OPTICIEN. Voor het maken van Uw BRIL, ook volgens recept van H.H. Oogartsen, een vertrouwd adres l Gróote belangstelling bij het 10 jarig bestaan. De ontwikkeling der luchtvaart maakt het ongetwijfeld noodig, dat er ook nog ge pionierd wordt in de lucht, dus dat er wordt geëxperimenteerd. Degenen, die zich aan zulk werk wijden, zullen in het algemeen hun voorbereidingen liefst in stilte treffen en ook zonder veel ophef hun daden stellen. De wereldvlucht van Amalia Earhart was om geven van een kostbare reclame-makerij, de heele inzet was gericht op het wekken van sensatie. Daarmee kwam vanzelf elke mo gelijkheid van wetenschappelijk experiment te vervallen. Hoe geheel anders was en is het werk der Russische Noordpool-expe- ditieDe huidige Russen mogen al weinig gelegenheid bieden om hen te bewonderen, het wetenschappelijk werk, dat ze zonder1 ophef in het barre Noorden verrichten, ver dient ieders respecten. Maar zucht en beeft de wereld om het lot, dat de waarlijk dapperen hebben te ver duren, die een jaar lang in veel donker en bjtiere koude op een ijsschots moeten leven ton behoeve van ernstige, voor de mensch- hei 1 nutrge onderzo ei kin gen B ven en zuchten deden de menschen pas, toen de groote reclame-figuur, welke Amalia Earhart in de eerste plaats is, op een roman tisch koraalrif in den Stillen Oceaan een noodlanding moest maken. De aether trilde ineens, schepen voeren uit, tientallen vliege niers stelden hun leven in de waagschaal om liet leven te redden van rla vrauweliika en'- Mei 1937,. voozoover beantwoording niet in die vergadering heeft plaats gehad. 3. Vaststelling van besluiten tot begroo- tingswijziging a. algeme.ene wijziging, dienst 1937; b. wijziging dienst 1937. Credietaan- vraag aanbouw Mariaschool. 4. Voorstel tot opnieuw vaststelling van de op 9 Dec» 1936 vastgestelde bouwver ordening, zulks in verband _jnet eenige door Ged. Staten gemaakte opmerkingen. 5. Vaststelling van besluiten tot wijziging van de verordeningen heffing straatbelasting en heffing aanlegbelasting. 6. Vaststelling van besluiten tot belegginj van gelden. 7. Vaststelling van besluiten tot wijziging van de raadsbesluiten van 24 Maart 1937, verband houdende met het aangaan van een rekening-courant-overeenkomst. 8. Voorstel tot verplaatsing der gemeente van de 6e naar de 5e klasse voor de heffing van de personeele belasting vaar de eerste twee grondslagen. 9. Adres van D. Kroon, verzoekende res titutie van een bedrag van f 5.wegens i schade, welke hij zou hebben geleden door de schuld van gemeente.ambtenaren in de uit oefening hunner functie met voorstel van B. en W. 10. Vaststelling van nieuwe verordeningen, als bedoeld in art. 6 der Winkelsluitingswet, geldende voor de kappers- of barbiersonder nemingen en de slagerswinkels. 11. Voorstel tot vaststelling van eenige strafverordeningen, regelende onderwerpen, welke thans voorkomen in de Algemeene Po litieverordening. 12. Voorstel tot vaststelling van een ca- pitulantenverordening. 13. Voorstel tot wijziging van de jaarwed» de van den hulp-keurmeester. 14. Adressen van G. H. Assink, voorheen hoofdagent van politie, betreffende: a. alsnog toekenning van een recherche, en tijdelijke salaristoelage; b. toekenning eener vergoeding in ge maakte verhuiskosten. 15. Voorstel inzake oen toe te kennen schoonmaakvergoeding voor het perceel Steen, hofstraat 6. 16. Voorstel tot vaststelling van verorde ningen op de heffing >en invordering van schoolgelden. 17. Behandeling van een voorstel van eenige raadsleden inzake wijziging van het ambtenarenreglement. 1 18. Vaststelling van een besluit tot wij ziging van het raadsbesluiut van 7 April 1932, betreffende het in eigendom overnemen van strooken gronds. 1 19. Behandeling van belastingreclames. HET CHRISTOFFEL PULLMAN. MONUMENT. Zooals gemeld, zal 27 Juli het nieuwe monument voor Christoffel Pullman onthuld worden. Deze onthulling schijnt een nationale gebeurtenis te worden. Aan deze plechtigheid zullen o.m. deelnemen onderdeden van het geheele leger. Daar een en ander veel moei lijkheid zal opleveren in verband met het SOESTER SCHAAKCLUB. Oplossing eindspel no. 34: Begint zwart, dan is de partij remise, b.v. 1. Ka2; 2- Kc2 enz. (na Kc4 wint zwart door Kb2)na 1. a4; 2- ba4: wint wit. Is echter wit aan zet, dan wint zwart als volgt: 1. Kc2 Ka2; 2. Kc3 Kbl; 3. b4 ab4; 4- Kbl Kc2 en zwart wint. De zwarte koning maakt een omtrek kende beweging; heeft zwart ..één der velden b3, b2 of bl bezet, dan is de partij voor zwart gewonnen. Daarom noemt men die vel den in deze stelling de kritische velden. No. 35- Eindspel van VV. Bahr. ZWART, abcd e f g h Dinsdag herdacht het bekende sanatorium „Zonnegloren" van de Ned. Herv. Kerk haar 10-jarig bestaan. Toen wij 's morgens bij de inrichting aan kwamen., wapperden de vlaggen aan den in gang en van de gebouwen, en reden groote autobussen en touring-cars uit alle oorden en plaatsen van ons land aan. De tuin was vroolijk gepavoisseerd met vele vlaggetjes, terwijl een tent van reusach tig groote afmetingen was opgeslagen. Om 11 uur waren in deze tent ruim 1000 bezoe kers aanwezig, die met koffie en sandwiches gelaafd werden. Onder deze bezoekers wa ren vele oud-patienten en autoriteiten op Bur gerlijk en Kerkelijk gebied. Als vertegen woordiger van het gemeente-bestuur was wet houder H. J. Gasille aanwezig. Om ongeveer halt 12 werd een aanvang gemaakt met het programma Na het zingen van Ps- 103:1 en 2 „Looft, looft den Heer, met alle krachten", werd voorgelezen 1 Cor. 13, waarna de voor zitter, Jhr. Mr. L. S Rutgers van Rozenburg voorging in gebed. In zijn welkomswoord ging de voorzitter de geschiedenis van de afgeloopen 10 jaar na. Spr. memoreerde den dag van de offici- eele opening 10 jakr geleden, toen wijlen Koningin Moeder hierbij tegenwoordig was. Zij zai aldus de spr. in de bestrijding van de T B C. ons een lichtend voorbeeld zijn. De ontslapen bestuurders werden hierna in gevoelvolle woorden herdacht. Het werk, wat in deze jaren is verricht geworden, stemde spr. tot dankbaarheid Altijd is het sanato rium volgeboekt geweest, wat een teeken is, dat de inrichting niet gebouwd is in over moed, maar wel degelijk bestaansrecht heeft. Aan den anderen kant wijst het er op, dat de strijd tege de T.B.C. nog niet ten einde is. Hoewel de exploitatie-rekening reeds spoe dig sluitend was, beveelt spr. Zonnegloren bij de aanwezigen in hun milddadigheid aan. Ondanks dat ook zeer ernstige patiënten worden opgenomen, zijn de resultaten der verpleging zeer bevredigend. Om de band met Zonnegloren te houden en te verstevigen blijf houden, zei spr.; Hoe meer U bereid bent om de lasten van anderen te dragen, ho« anders wordt het om Uw eigen lasten te dra^ gen. De voorzitter deed hierna mededeeling van twee telegrammen, die binnengekomen waren, p 1. van het Bestuurslid Mevr. A- de Geer uit Jutphaas en van Ds. Gerritsen namens het Klasikaal Bestuur van Amersfoort, waarna het zangkoortje der verpleegsters zeer mooi het lied „Bloei" van Jo Kalmijn-Spierenburg ten gehoore bracht. Een lange rij van sprekers en spreeksters betraden achtereenvolgens het podium, om hun gelukwenschen aan te bieden, meestal ondei aanbieding van cadeaux. Successieve lijk traden naar voren: Ds. J. v. d- Berg, vertegenwoordiger van de Synode; Mr. F, Nijlemans, vertegenwoordiger van de Fede ratie van Diaconieën; Ds S. Bleeker, verte genwoordiger van hei Provinciaal Kerkbe stuur; Ds. E. Groeneveld, namens het Kerk bestuur alhier; Dr. Roëll, geneesheer-direc teur, namens het geheele personeel; Mevr, M. Luteijn, namens bet dames-comité voot; de speldjes-dagon- de Heer J. Fritsche, Dia ken uit Amsterdam; Ds. Vermeulen uit ro- ningen; Ds. J. Luteijn uit NijkerkDs. J. de Bel uit Schiedam; Ds. H. Tonnon uit Vlaardingen; Mevr. W. v< d Giesen uit Vüs- singen; de heer J Schneider uit Rotterdam en vertegenwoordigers van de patiënten et» oud-patienten. Onder de vele cadeaux, die werden aange boden, was een zeer groote bijbel, schilde rijen voor het toekomstige kinderpavillioen, een vetgemest kalf, 600 kruiken-zaken, een ton haring, een zilveren voorzittershamer enz. enz Het totaal bedrag in couverts gevat bedroeg een kleine f 5500. Toen het einde was gekomen aan al dezo hartelijke speeches en cadeau-aanbiedingen, was het hoog tijd om te gaan eten, daar het reeds ruim 2 uur was. Alle gasten verzamel den zich hierna dan ook aan de welvoorziene disch, waarvan den chef-kok en zijn staf alle eer toekwam. Tijdens deze gezellige maaltijd was dooi de oud-patienten een vereeniging 1 die tot half 5 duurde werden natuurlijk! van oud-patienten opgericht. Het suppletie- 1 10 nr»cr mpcr cnpprnp? afcrpctrtlrpn. Hip.rhn nrvlen fonds, opgericht door de echtgenooten van eenige predikanten, was door den verkoop van speldjes aangegroeid tot f 150.000. Door een samenloop van omstandigheden kon met den bouw van een kinderpavillioen nog niet worden aangevangen, doch hiermede hoopte men zoo spoedig mogelijk te be ginnen. Spr eindigde met hartelijke woorden van drink en waardeering aan den Gences- heer-j;>i ecteur, de adj.-directrice, de doktoren, verpleegsters en het verdere personeel. Ds P Veen uil Utrecht hield vervolgens een wijdings-rede. Na een uiteenzetting over de in Gelderland o.m. gebruikelijke Burenplichten, haalde spr. de woorden van Paulus aan: „Draagt elkanders lasten". Zon negloren eens een onbereikbaar ideaal thans een prachtig voorbeeld van samenwer king, omdat ieder zijn eigen last draagt^ doch daarbij een ander helpt om zijn lasten te dragen. Hier geen filantropie maar het in toepassing brengen van Gods wetten. Zich richtend lot allen, die in het sanatorium ver- nog meer speeches afgestoken. Hierbij boden de oud-patiënten f 800.— aan, de afdcelingj Alphen aan de Rijn f 175.en Ds. I. van Schaik, namens de Soester Kerk, f 150.—» Het totaal bedrag aan ontvangen contanten was hiermede, gestegen tot f 6667.—. Onder aupplaus werd besloten een telegram van hulde te zenden aan H.K.H- Prinses Juli- ana, waarna door de aanwezigen het W1I4 helmus werd gezongen. Aan het einde der, maaltijd werd de chefkok, de heer J. Snor, bedankt voor de goede zorgen aan het culi naire gedeelte van het programma besteed, terwijl ook de adj.-directrice, de zusters en meisjes werden bedankt. Ds. I. v. Schaik sprak het dankgebed uit« De aardig ingerichte en welvoorziene bazar mocht zich hièrna in een druk bezoek ver heugen. Op waardige wijze i3 deze belangrijke dag1, gevierd, en wij hopen dat deze inrichting nog1 lange jaren haar zegenrijk werk fnag voorts zetten in het belang der volksgezondheid. WIT. Wit aan zet wint in deze stelling. De kritische velden zijn c5, d5 en e5- Wit's voordeel is gelegen in de tempozet a5. Is zwart daarentegen aan zet, dan kan zwart remise houden. Dit laatste geval is vooral van belang, daar men nauwkeurig moet nagaan de ligging van de z.g. toegevoegde velden. Men zoekt dat zelf eens uit, en zal vinden, dat de toegevoegde velden in deze stelling gelijke kleur hebben. Zwart moet er nu zorg zorg voor dragen steeds het toegevoegde veld te kunnen bereiken; daarentegen zal wit zoo trachten te spelen, dat zwart de koning remmen kon en tegen de auto opbotste. keer uitwijken, en botsten tegen elkander op. Beide onfortuink fietsers bekwamen hoofdwonden, terwijl het rijwiel van v. Z. ernstig" beschadigd werd. Dr. Rupert ver leende de eerste hulp, terwijl de politie pro ces-verbaal opmaakte tegen B. AANRIJDING Zondagmiddag had op de Vredehof straat een kleine aanrijding plaats. Een luxe.auto, bestuurd door J. H. te Hilversum stopte plotseling zonder teekens daartoe te geven. Een motorfiets, bestuurd door A. d. Z. uit Amsterdam, die achter de auto reed, werd door dit plotseling stoppen dermate verrast, dat hij niet snel genoeg meer niet op het toegevoegde veld kan plaatsen. GESLAAGD. Voor het toelatings.examen van de R.II.B.S. te Amersfoort, slaagden Jeanne Wasterval en Huub Koning, beide leerlingen der Van der Huchtschool. Voor het eind.examen van de 4-jarige Han delsschool te Amersfoort, slaagde onze plaats genoot J. Baars. Laatsgenoemde kwam te vens voor de door de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Amersfoort, beschikbaar ge stelde prijs, bestaande uit een fraai boekwerk, in aanmerking. DE KEIENTREKKERS KOMEN TOCH. Thans is de datum, waarop de vertegen woordigers der Amersfoortsche bevolking de kei uit Lippe naar het Paleis zal trekken, vastgesteld op Dinsdag 20 Juli, des avonds om half 8. Het is de bedoeling, dat de kei kei niet „getrokken'* wordt vanaf Amersfoort, doch nadat deze eerst per trein naar Baarn is vervoerd, vandaaruit naar 't Paleis te trekken. De kei zal worden geplaatst in het park van het Paleis. BENOEMD. Tot onderwijzer aan de van der Hucht school is benoemd de heer R. Kingma, thans werkzaam bjj het L. O. te Sneek. AANRIJDING- Maandagavond had op de Steenhof straat een aanrijding plaats tusschen 2 wielrijders. Omstreeks 8 uur reed de wielrijder II. B. alhier aan de linkerzijde van den weg, toen van tegenovergestelde richting de wielrijder J. v. Z. uit Amersfoor nadderde. Geen van drukke verkeer ter plaatse, worden bii- hélden kon in verband met bet drukke Het motorrijwiel werd ernstig beschadigd, terwijl van de auto de bumper het begaf. De politie maakte proces.verbaal op tegen den auto.bestuurd er. RONDOM PALETS SOESTDIJK. Voor den tijd van acht dagen zijn de vor stelijke bewoners van het Paleis naar elders vertrokken. Dinsdagmorgen vertrok Prins Bernhard naar Reckenwalde, om zijn Moeder Prinses Armgard .te bezoekey en om zich te wijden aan de jachtsport. Prinses Juliana vertrok later op den dag naar het verblijf van H. M. de Koningin, de „Ruigenhoek'*. TRAGISCH. Maandagavond wilde een, in een pension alhier verblijfhoudende dame, een grasma chine voortduwen. Plotseling zakte zij echter in elkaar. De ontboden geneesheer kon slechts den dood constateeren, vermoedelijk door hartverlamming. GEBOREN: Thomas Bernhard, z. v C. Th. v. Dalen en G. Vis, Schoutenk.weg 30; Elisabeth Maria, d. v. A. J. Beyer en G- Werkhoven, Beetzlaan 16. Friederike Maria Anna, d. v. J. C. StreefkeH- en M* E. Röhner, Heideweg 32" ONDERTROUWD: D. Bakker, 33 j., Breu. kelen en C. v. Meerten, 32 jr., Kerkstr. 20b- OVERLEDEN: Christina Maria Hilhorst, 3 jaar, Kerkstr. 17; Wiert de Haan, 77 jaar, wednr. v. F. Westra. Smits weg GEVESTIGD: H. ITulleman inw., Juliana» laan 26; J. W. Thijssen inw., Luchtvaartafd.j R. F. Buning m. g., Julianalaan 14; W* H* Morren m. vr., Emmalaan 14; C., E. v d. Giessen inw., Pr. Bernhardlaan 15; J. B. Overgoor m. vr., Kerkpad Z.Z. 55; J- IC. Tetrode, Middelwijkstr. 44; B. Doerdam inw,, idem; A. Hillenius inw., idem; H. Weiermans inw., Smitsweg 23; F. J. D. Wortman inw., Den Blieklaan 39; W. Broeshart m. g., Dor- resteinweg 44; M. M. Batenburg inw., Van Weedestraat 28; E. Vos m. g., Kerkpad Z-Z* 49; E. M. J. Knuttel m- dr-, K- Bergstr. 7; J. W. Cornet m. vr., Talmalaan 33; Wr H. Pauw-van Dam, Postweg 45; J. den Bes- ten inw., Pelikaanweg 3; J. C. Gerth m. g>, Hcuvelweg 25b; W. O. Drechsler m. vr., Smitsweg 6; A. v. Haperen m. vr., idem; E. Scheffer inw., Beukenlaan 14; J. M. Kamp. meinert, De Genestetlaan 10; J. Verbree inw., Buntweg 14; T. R. Rijkels m. vr-, Braam weg 29; E. H. de Gelder-Enters, Steenhofstr. 15a; J. Koetsier m. g., B. Grothestr- 11a; J. Hooy- aart inw., Soesterbergschestraat 125- VERTROKICEN: W. A. J. v. Merkesteijn m. g., v. IColonieweg 10 n. Baa.n, Amalia- laan 18; E. Bakker, v. Wieksl.weg W-Z- 5 n. De Bilt, Wiih.Iaan 42; A. Meijer m- vr-, Dorrestcinw. 37 n. VI. Ambacht, Kwarlellaao 35; E. Schrik, v. Soesterb.str. 125 n- Nw. Pekela, B. 198; J. A. Maljers, v. Soest erb* str. 125 n. Ooltgensplaat, Dorpsweg; J. J. Houtzager, v. Oranjelaan 21 n. Amsterdam, Volkerstr. 20 hs.; A. H* Leeuwe, v- Amersf. str. 65 n. Den Haag, Badhuisslr. 58; D. Geelen, v. Molenstr. O.Z- 12 n- Utrecht, ICievitdw.str. 37; H. J- v> d. Bunt, v. Kerk- pad N.Z. 35c n. Bloemendaal, Bentveldw* 101S. H. Butzelaar, v. IC. Brinkweg 23 n« Baarn, Mauvestr. 5a; L. N. Tonkes, van W. Pyrmontlaan 35 n. Appingedam, Heilig- gr.weg 2; G. Willemse, v. Eemweg 2 n- Am sterdam, Singel 530; Wed. J. ALics, van B. Grothestr. 36 n. H'surn, O. Amersf.weg 46* VERHUISD: N. J. Borgman, v. Lucht- vaartafd. n, Kerkpad Z.Z. 102; C- M. de Kok, v. Ringweg 18 n. Ringweg 16a; H. D- A- Brons, v. Gallenk, Pelsweg 28 n. Eigendom weg 98; J. H. H, Beekman.Berlage, v- Bar- tolottielaan 2 n. Vredehof str. 2; H. Groot- Koster m. zn., v. Middelwijkstr. 47 n« Dn Costalaan 3; M. Hoepner.Kroon m. g., va» Molenstr O.Z. 14 n. Van Weedestr. 29; A' M. Luderus, v. Vredehofstr. 2 n. Hartman!' 23; H, M. Belmer met vr., van Kerkpad Z.Z- 24 n. Tulianalaan 50a.

Soester Courant | 1937 | | pagina 9