Kerstboom-versiering Officiccle kennisgevingen Nogmaals het motorongeluk te Soestdijk. Soest De Vesfigings wef voor den Middenstand. KLEDINGMAGAZIJN Dc St. Nicolaas actie in Soest-Zuid. VEILIG VERKEER. Neus en Hoofcl verstopt. D, F. VOIGT HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Soest maken bekend, dat het verzoek van B. IJ lde Vries, Steenhofstraat 25» Soest, om op perceel Steenhoffstraat 25, kadastraal bekend In sectie A. no- 2367, een benzinebewaarplaats te mogen uitbreiden, door hen voorwaardelijk is ingewilligd op 10 Decèmber 1937. Soest, 10 December 1937. Burgem, en Weth, voornoemd, De Burgemeester, W. A. J. VISSER- De Secretaris, GROOT 1. s. KEURING VOOR DEN DIENSTPLICHT. De Burgemeester der gemeente Soest krengt ter kennis van belanghebbenden, dat de keuringsraad voor de voor den dienstplicht In deze gemeente voor de lichting 1939 inge schreven personen zitting zal houden te Baarn In de Prinses Julianaschool op 4, 7, 8, 9 «ai 10 Februari 1938- Soest, 13 December 1937. De Burgemeester voornoemd, W. A- J. VISSER. Voor Uw naar SIERKUNST 't Is voordeeliger# Burgemeester Grothestraat No» 11A Geen animositeit Het ongeluk te Soestdijk, waarover wij in ons nummer van 2 December uitvoerig schre de» en waarin wij critiek leverden op de wij- fce, waarop de gemeente Baarn meende te moeten handelen bij de hulp en het vervoer nran een zwaar gewonde, heeft weerklank ge bonden in de groote pers. Vele dagbladen stuurden speciale verslagge vers om het geval te onderzoeken en uitvoe rige beschouwingen verschenen er dan ook daaromtrent. deze beschouwingen bleek op de eerste plaats, dat de feiten, door ons beschreven, onderschreven werden en niet tegen te spre ken waren. Toch tooide Baarn zich niet met het bekende boete-kleed, dat toch nooit ont siert. De bewuste agent van politie, die het aanbod van de Soest er ziekenauto van de hand wees met de woorden „Daar heb je niets mee te maken" werd niet schuldig bevonden door fcijn superieuren. Integendeel hij had gehan deld volgens zijn ins ructies. Wij willen deze instructies niet beoordeelen, doch wij achten het een vreemd verschijnsel, dat zulke instructies kunnen en mogen gege ven woiden, daar zij toch gespeend zijn van ook maar eenige humaniteit. De agent had dus geen bevoegdheid om een ziekenauto van onze gemeente te accep teeren, doch heeft de Baarnsche rijwielbran- cavd gewaarschuwd. Wat was nu het geval? Toen het politie bureau te Baarn van het ongeluk in kennis was gesteld, moest de agent die de wacht had, wachten, totdat een collega van de straat kw;,m, vóórdat de brancard kon uitrukken, waardoor dus blijkt, dat bij een ongeluk op Baarnsch grondgebied, de slachtoffers niet alleen vervoerd worden met een brancard, die alle E.H-B.O.-eischen tart en een marteling op fcjch zelf beteekent, doch dat het tempo van dit soort hulp-verleen en afhankelijk is van den bureau- en straatdienst der agenten'. We gelooven, dat verder commentaar over bodig is, doch we willen nog even terugko men op hetgeen de dagblad-pers schreef. Hieruit was te lezen, dat de verstandhou ding tusschen de besturen der gemeenten niets te wenschén overliet, althans „op het oogen- blik" en dat er van animositeit geen sprake was bij de hulpverleening bij ongelukken. (We fcullen dus de „paleis"-kwestie enz. enz- maar In het vergeetboek laten). 1 Verder was in de dagbladen te lezen, dat het feit waarom bij ernstige ongelukken geen gebruik werd gemaakt van de Soester zieken auto, zijn oorzaak had in de weigering van de gemeente Baarn om de kosten, die daarmede gepaard gaan, te betalen. Als men bedenkt, dat jn 9 van de 10 gevallen deze kosten op het slachtoffer, of de familie van het slacht offer zijn te verhalen, dan lijkt ons die geld kwestie voor de residentie Baarn niet zoo'n erg bezwaar. Tenslotte vermelden wij nog, dat wij re sultaat kunnen bespeuren van het alarm, dat bij deze zaak i9 gemaakt want nu, nu heel Nederland zijn verbazing en ontstemming ken baar heeft gemaakt, nu de Baarnsche toestan den in de groote pers gesignaleerd zijn ge worden, nu kan alles ineens anders. De Baarnsche Rolitie heeft n.1- thans de bevoegdheid gekregen om, indien noodig de Soester ziekenauto te roepen. Tevens zullen ier voortaan 2 agenten dag en nacht op het Baarnsche poli'de-bureau aanwezig zijn, zoo dat direct met de „ambulance" uitgerukt kan. worden. Ook zou reeds van meerdere en bevoegde #jjde op de aanschaffing van eeA ziekenauto kijn aangedrongen. Thans wordt dus de put gedempt, doch het Jcalf blijft verdronken. Naar wij verder vernemen, zullen de ouders Van den verongelukte motorrijder het hierbij Viel laten: officieel zullen zii zich beklagen. Rede van den beer De Brabander» Onder auspiciën van de R.K- Midder.stands- vereeniging alhier, werd Dinsdagavond door den heer J. B* de Brabander, directeur van den R.K* Middenstandsbond, een rede gehou den voor de 3 middenstandsvereenigingen ter plaatse over de vestigingswet. De heer Koelink opende de vergadering met een welkoms woord, waarin hij de goede samenwerking der federatie der middenstands- vereenigingen alhier besprak, om vervolgens alle aanwezigen op te wekken om Vrijdag ter stembus te gaan, om den Soester candidaat in <le Kamer van Koophandel te krijgen. De heer De Brabander verkreeg vervolgens het woord tot het houden van zijn rede over: DE VESTIGINGSWET. Spr. zou trachten een populaire uiteenzet ting te geven over deze wet, hoewel het be handelen van een wet toch gewoonlijk zeer saai is. Het doel is, aldus spr., dat voortaan niet iedereen zich lukraak op het Middenstands terrein kan werpen. Vroeger kon iedereen dit wel doen ook zonder de minste capacitei ten waardoor vele mistoestanden ontston den. Velen weiden uit nood omdat zij ner gens anders voor deugden tot middenstand der gebombardeerd, met alle gevolgen van diende laa ste spaarcenten gingen op; on eerlijke concurrentie werd dikwijls geschapen; en ook de bona-fide zakenman ging hieraan vaak ten gronde. Die vesdgingswet 2al er dus komen, dank zij het aandringen der samenwerkende organi- satie's. Toch zijn velen niet geheel tevreden over deze wet, omdat de Minister het z.g* be hoefte-element (voor iedere gemeente eeq maximum aantal winkels in een bepaalde bran che) niet in wilde schakelen. Wanneer de wet voor alle branches is door gevoerd, kan men, wanneer men de capacitei ten bezit en aan alle eischen voldoet, vergun ning krijgen om ten zaak over te nemen of op te richten, cók al is een of andere ge- meente reeds overbezet met dat soort zaken. Toch zal de wet een rem beteekenen voor het vestigen. Men heeft dat in een gedeelte van Duitschland gezien waar ook een Midden stands-diploma gevraagd wordt. Meer dan 60 pet. der candidaat-rnjddenstanders slaagden niet voor dit diploma, hoewel het examen buitengewoon gemakkelijk was. DE MIDDENSTANDERS VAN NU hebben niets te vreezen, althans voorloopig niet. Later wanneer de nu gevestigde middenstander zijn zaak wil overdoen b.v» aan zijn zoon, zal de laatste de diploma*^ moeten bezitten en aan de eischen voldoen. Een uitzondering heeft de Minister gemaakt ten aanzien van een weduwe en/of minder jarige kinderen, die de zaak van hun vader moeten voortzetten. Dezen behoeven geen di ploma's enz. te hebben. Verstandig zal het zijn, aldus spr. wanneer zij, die zich binnen eenigen tijd ujt de zaken zullen terug trekken, nu reeds do zaak op hun zoon of zoons laten overgaan; dan zijn zij in alle opzichten safe. WAT IS DE VESTI GIN GS-WET j De wet is een machtigings-wet. De Staten-Generaal toch heeft de Regeering gemachtigd voor verschillende branche's vesdgings-eiscben te maken. Branche voor branche zal de wet worden Branche voor branche zal de wet worden ingevoerd. De Minister heeft ook de bevoegd heid om, voor slechts een bepaald gedeelte van het land de eischen in te voeren. Het in voeren der eischen kan de Minister echter niet op „eigen houtje" doen, doch de erkende organisaties (organisatie's die bij een centrale zijn aangesloten) moeten allereerst het verzoek hiertoe doen. Wanneer de invoering der eischen is aangevraagd door een bepaalde or ganisatie (reeds tal van organisatie's hebben dit gedaan) gaat de Minister met die organi satie de eischen bespreken en vaststellen. Tij dens deze besprekingen zou het mogelijk zijn, dat er een „run' zou komen om dergelijke zaken, nog voor dat de vestigings-eischen in gevoerd zouden zijn, op te richten. Om dit te kunnen voorkomen wordt er tijdens de be sprekingen DE SPERTIJD ingevoerd. Deze spertijd is niets anders dan een verbod tot openen van winkels in een of andere branche. EeD spertijd is thans reeds ingevoerd voor de slagers- en bakkersbedrij ven. De spertijd duurt max* 6 maanden, doch de minis'.er kan deze termijn nog met 6 maan* den verlengen. APARTE REGELING VOOR KLEINE HANDELSLIEDEN? 1 Voor de kleine handelslieden, zooals ven ters, zal waarschijnlijk een aparte regeling ko men. In ieder geval heeft de Min» de be voegdheid om hen buiten de vestigings-wet te laten. WANNEER DE EISCHEN t INGEVOERD ZIJN moet de candidaat Middenstander zich bij de Kamer van Koophandel vervoegen en aldaar een vergunning vragen. De candjdaat moet dan aan 3 rubrieken van eischen voldoen: vak bekwaamheid (diploma's vakschool), aJge- meene handelskennis (diploma middenstand handels-avondschool) en crediet-waardigheid. Kan de aanvrager aan deze eischen voldoen, dan wordt de vergunning onverwijld uitgereikt. VERGUNNING AAN MEERDERE t PERSONEN TEGELIJK kunnen ook worden uitgereikt b.v. aan een vennootschap onder firma. Zijn er b.v- 2 of meer vennooten of compagrons, dan bestaat de mogelijkheid, dat elk voor een gedeelte aan de te stellen eischen voldoet. Samen krij gen zij dan één vergunning. Treedt een der vennooten, comp gnons of firmanten uit door overlijden ot anderszins, dan is de ver gunning vervallen. Zoo zal het ook met de filiaalzaken. gaan. De directeur van de zaken zal met de filiaal-houder één vergunning moe ten aanvragen. Gaat de filiaal-houder weg, dan is ook hier de vergunning weer vervallen. Aardig is ook de gang van zaken te ver nielden bij DE OPRICH'IING VAN EEN WARENHUIS. De directeur van een op te richten waren huis zal een vergunning aan moeten vragen met zijn chef der afd. schoenen, een tweede vergunning met den chef der afd. kousen enz. enz. Mocht de Kamer van Koophandel een ver gunning weigeren uit te reiken aan een can didaat middenstander, dan is beroep op den Minister mogelijk. Heeft iemand een vergunning bekomen dan is VESTIGING BINNEN DRIE MAANDEN verplichtend, d.w.z. binnen 3 maanden moet er dan ook werkelijk een zaak zijn opgericht, anders is de vergunning weer vervallen. In het geval, dat een houder van een ver gunning, b.v. voor een kapperszaak een an der artikel erbij wil verkoop en, b.v. sigaren en sigaretten, dan moet hij voor die branche weder een vergunning aanvragen en aan alle gestelde eischen voldoen. BIJ VERHUIZING van den vergunning-houder (deze vergunnin gen niet te verwarren met de drankwetvergun ningen) binnen de gemeente, blijft de vergun ning van kracht; bij verhuizirg buiten de ge meente, vervalt de vergunning. BIJ FAILLISSEMENT en voortzetting der zaken door den curator behoeft deze geen» vergunning aan te vragen. DE EISCHEN. die voor iedere branche verschillend zijn, zijn nog niet vastgesteld. Wel .de 3 soorten van eischen n.T. handelskennis, credietwaardigheid en vakbekwaamheid. De minister stelt in over- j leg met de vak organisatie's de eischen vast. DE CREDIET-WAARDIGHEID. De candidaat-middenstander die bij de Ka mer van Koophandel een vergunning komt vragen, behoeft, wat de credietwaardigheid betreft, de benoodigde contanten niet „in zijn zak" te hebben. Ook behoeft dit niet het per soonlijk eigendom te zijn, zoodat ook in de toekomst met bankkapitaal of geleende gelden kan worden begonnen. De bedoeling van de crediet-waardigheid is, het geld-schieten door grossiers e.d. tegen te gaan. DE HANDELS-KENNIS. De eischen hiervoor zijn reeds goedgekeurd en het is de R.K. Middenstandsbond geweest, die thans meer dan 200 avond-cursussen (ook in Soest) heeft opgericht, met meer dan 7000 leerlingen, ter opleiding voor dit diploma. De andere middenstands-bonden zullen dit voor beeld volgen. Spr. drong er sterk op aan de jongeren naar die cursussen te zenden, opdat zij volle dig aan de vestigings-wet, die binnen eenige maanden zal komen, kunnen voldoen. Tot slot wees spr. op de belangen, die bij de verkiezing van de Kamer van Koophandel op spel staan. (De stemming hiervoor heeft vandaag van 59 uur in het Getneentehuis plaats). De heer Koelink dankte den spreker voor zijn vlot en helder betoog en onderstreepte datgene, wat ten opzichte van de verkiezing der Kamer van Koophandel was gezegd. Tot slot werden nog verschillende vragen zeer volledig door den spreker behandeld, waarna de heer Koelink nog een waarschu wing liet hoor en inzake het adverteer en vliegende blaadjes, welke wederom opduiken, en waarbij de gelden aan advertentie's be steed, als weg geworpen kunnen worden be schouwd ZEER GESLAAGD KINDERFEEST. MEER DAN 35000 BONNEN UITGEREIKT. Ook Soest-Zuid mag op een goed geslaagde St. Nicolaas-Actie terugzien- De aangesloten winkeliers hebben in de weken voor St. Nicolaas meer dan 35 000 bonnen uitgereikt aan de koopers, waardoor het mogelijk was Maandag een St. Nicolaas- feest te geven in „Eltheto" aan het Driftje. Maandagmiddag en avond hebben in totaal 7000 kinderen, een laat, maar daarom niet rrinder fijn St. Nicolaas-feest gehad, aangebo- boden door 41 winkeliers in. Soest-Zuid. Toen de groote kinderschaar hun luidruch tige f.e.:ts;emming tot gevoegelijker proporties had teruggebracht, opende de heer R. Jaars- ma, namens het comité de bijeenkomst en heette St. Nicolaas, zijn knecht en de kinderen hartelijk welkom. Na het zingen van een liedje, hetwelk op de Soest-Zuid.actie sloeg, hield de Sint een samenspraak met den heer Jaarsnia, waar in de daden van de ondeugende en brave kin deren de revue passeerden, waarna met gulle hand door een 7-tal dames borstplaat enz. werd uitgedeeld, iets wat natuurlijk zeer in den smaak viel. De alom bekende Bert Brugman uit Laren vertoonde hierna het 1ste gedeelte van een poppenspel, hetwelk artistiek weer zeer goed verzorgd was. De knappe uitbeelding van de diverse poppen en de licht-effecten zorgden ervoor, dat de kinderen intens meeleefden en genoten. Het applaus van de jeugdige toe hoorders was een goed bewijs van hun ap preciatie. Na de pauze werden natuurlijk de aloude St. Nicolaas-liedjes gezongen, waarbij de Sint enkele debutantjes op het tooneel riep om een solo ten beste te geven, iets wat een zeer goed onthaal vond. 1 Bert Brugman vertoonde hierna het 2de J gedeelte van zijn poppenspel, hetwelk weer een daverend succes mocht oogsten. Voorzien van een fraai geschenk en de traditioneel e taai-taai-vrijer trokken de kinde» ren huiswaarts. 1 Vermelden wij nog, dat dit feest georga niseerd is geworden door de heeren Jaarsma, v. d- Loo en v. Munster, die voor hun werken een woord van lof toekomen. De muzikale begeleiding was van Mevr. H< de Graaf, die als blijk van waardeering een cadeau ontving. j Nog altijd loopt de groote Rijksweg, Van Amersfoort naar Amsterdam, Door Soest, terwijl het aantal auto's, Voortdurend groot er vorm aannam. Ging 't reizen vroeger met de treinen, Het vrachtvervoer per spoor of boot. Nu gaat dat steeds méér met de auto. Want het gerief ervan is groot. De trailers rijden langs de wegen, 't Zijn spoorwagons op gummy band. De expeditie-onderneming, Doorkruist ermee bet feeele land. *t Moderne vrachtvervoer met Diesels, Is voor de exploitant een „pracht". De motor voor de ruwe olie, Ontwikkelt reuzen paardenkracht. Edoch, bewoners van de plaatsen, Waardoor gestookte olie" gaat, 4 Gij zijt het, die steeds moet ervaren, Hoe 't op Uw borst en longen slaat 't Verkeer in Soest, dat is een puzzle, De groote weg wordt veel te smal 't Gevolg ervan is onomstoot'lijk, Veel aanrijding en ongeval! Gelukkig voor de Soestenaren, Wordt straks het raadsel opgelost, Zoodat de toekomst naar wij hopen, Niet zooveel slachtoffers meer kost- Het plan van de primaire wegen, Is in de pers gepubliceerd. De weg benoorden Baarn is reeds, Door 't polderland geprojecteerd. Wanneer die nieuwe weg gereed is, De groote weg voor snelverkeer Dan rijden, naar wij willen hopen, Door Soest niet zóóveel auto's meer* Veilig verkeer, langs den Rijksstraatweg, Het is nog slechts een toekomstklank. Doch 't wegenplan zal Soest ontlasten, Van. veel gevaar en...,, oliestank. E. v. h laakei SOESTER SCHAAKCLUB. Het 4e tiental behaalde een groote over winning op het le tiental van de Arbeiders Schaakclub Hilversum; deze club speelt dit jaar voor het eerst mede in de competie van den S-G S. Soest verscheen bij de start met 9 invallers, zoodat in feite het niet bestaande 5e tiental van ons tegenspeelde. De gedetailleerde.'uitslag is als volgt: Soest IV Arb. S- H'sum I F. T. M. KeveL. P. Franken A. W- de Ruig C- Koster A. v- Dijk C. v. Meningen J. M. Heesbeen Th- v. 't Sar C. P. Amelunxen J. W. C. Bak 1/21/2 Joh. J. Roorda H- H. Bannink 01 W' v. Meggelen P. Bannink K. P- v. Ingen J. Altena W- H. J. Kuyken P. Zeeman K. Boelens Joh. Welling 1-0 1-0 1—0 1—0 1—0 1—0 1—0 1—0 BAZAR. Op Vrijdag 17 December a-s. zal de Bur gemeester den bazar openen, georganiseerd door het Kerstgave-Comité te Soesterberg. De Bazar wordt gehouden in „Huis ten Halve" en te half 3 geopend h openbare verkooping. Door notaris F. L- M. van Hoogstraten te Zeist, werd Dinsdag in Hotel „Eemland" pu bliek verkocht: I 1- Een woonhuis met schuur en grond aan de Klaarwaterweg no. 17, groot 5-55 A. Kooper werd de heer C. E- Knoppers te Zeist voor f2400.j I - 2. Een woonhuis met schuur en grond aan de Klaarwalerweg no. 17a, groot 4-52 A. Kooper werd de heer C. E- Knoppers te Zeist voor f2350.1 1 Combinatie 1 en 2, kooper de heer C. E- KnoDDers te Zeist voor f 4750.- Totaal 81/2—11/2 Soest speelde aan de even borden met wit. Op 19 Dec- a s. speelt het bondstiental van den S-G S. tegen den Leidschen Schaakbond; de wedstrijd wordt te Utrecht ggspeeld. AANRIJDING. Het was Zondag weer de beruchte hoek F. C. Kuyperstr&atVan Weedestraat waar een aanrijding plaats had. Om ongeveer 2 uur, reed een personen-auto, bestuurd door L. v. Z« uit Amersfoort op de Van Weedestraat ter hoogte van de F! C» Kuyperstraat in dé richting Baarn, toen uit de F. C- Kuyperstraat de motorrijder K. G- uit Baarn kwam aanrijden. De motorrijder, die linksaf de Van Weedestraat in wilde slaan, met zijn motor, waardoor hij eraf vloog. De auto had inmiddels de motor gegrepen en voor den slooper geschikt gemaakt. Ook de auto werd beschadigd- Persoonlijk e ongelukken kwamen niet voor. ORANJE-GARDE. Vrijdagavond gaf het vendel Soest in Hotel „Eemland" een Garde-Avond, waarvoor wegens het slechte weer geen groote be langstelling bestond. Na dc opmarsch der gardisten, onder het gebruikelijke tromgeroffel, werd het „Garde-, lied" gezongen. De voorzitter, de heer W. van Amerom opende hierna den avond met gebed en liet Psalm 66 zingen. Spr. herdachf hierna het auto-ongeluk van Prins Bernhard, waarna hij de teleurstellende mededeeling deed, dat de Burgemeester, die op dezen avond geïnstalleerd zou worden als eere-voorzitter der vereeniging, verhinderd was te komen, wegens drukke werkzaamhe den. In plaats van deze plechtigheid vertelde de gardist Houwels een en ander over Stadhou der Willem III. Het was jammer, dat dit op stel teveel reminicenties vertoonde aan het geschiedenisboek. Vooral de oorlogen en veldslagen kregen een grootere plaats in het opstel dan zij verdienden. De heer P. Doorduyn uit Delft declameerde vervolgens „Drijfzand" van Air oor Coolen» Dan Dampo inademen door middel van deze practische in- halator welke U gratis ontvangt bijn doos 30 ct. of pot 50 ct. Burgem. Grothestraat 30 Telefoon 363 - Soest GEDIPL. OPTICIEN. Voor het maken van Uw BRIL, ook volgens recept van H.H, Oogartsen, een vertrouwd adres! qua onderwerp en voordracht zeer verdiend was. Zijn voordracht was „omlijst" door eenl 2-tal piano-soli. Voor de pauze zongen de gardisten „Def Nacht" van Fr. Abt- Na de zeer korte pauze, werd na het „Zij zullen het niet hebben" door Cornet de Vriest een inleiding gehouden over „In de Branw, ding". Na de „Lippe-Deimold-marsch" en een de clamatie van den heer P. Doorduyn, werd d(* avond besloten met het Julianalied. HANDTASCHJE ONTRUKT Soest is blijkbaar nog steeds niet veilig! Na de diefstallen en aanrandigen, is er eeni persoon opgedoken, die het rooven van hand- taschjes van dames als een beroep uitoefent* Maandagavond gebeurde het, dat een dienst meisje, die met den laatsten trein uit Utrecht te Soestdijk was aangekomen, op de Stad houderslaan een manspersoon ontmoette, die^ na een worsteling, haar handtaschje ontruk ken kon en daarmede het hazenpad koos. Het geschrokken dienstmeisje deed aart- .nifte bij de politie, die een onderzoek in stelde. Het taschje werd leeg aan den kant van den weg gevonden. Een vaag signalement van den dader is ba kend UITVOERING „APOLLO* Maandagavond gaf de mannen-zangver een, .Apollo" in Hotel „Eemland" een uitvoering] ter gelegenheid van haar 15-jarig bestaan. De voorzitter, de heer S. de Zoete, opende! den avond met een welkomswoord. Spr- me moreerde vervolgens het 15-jarig bestaan dec vereeniging, waarbij hij de „ups and downs." de revue liet passeeren. 1 Daar de vereeniging vooral de laatste jaren! een moeilijke tijd doormaakt, wékte spr. allen op als lid of donateur toe te treden. Hierna was de beurt aan den directeur, den heer H. J. v. Maurik, die met zijn zangers het goed gekozen programma begon af te werken. Zeer verdienstelijk werd het. „Avondlied'4 van H. Dijkstra en „Nimmer Nacht" van An*< driessen gezongen, evenals „Bede" van Heinzei* De aangekondigde tenor.soli van Freddy] Menning konden helaas niet doorgaan, daar de! keel van genoemden tenor een aanval vaa' griep.baccillen niet had kunnen doorstaan. In de plaats daarvan gaf Freddy Menning] eenige piano-soli ten beste, die zeer in dea smaak vielen. Na de pauze zong men om. zeer gaaf „Jagerskoor" van Weber. Na de Radetzky-marsch, werd het pro* gramma besloten met het altijd mooie „An def schonen blauwen Donau". Met een hartelijk applaus beloonde de goed gevulde zaal het gebod ene, hetwelk op zeoc behoorlijk peil stond. 'li De toonecl-club „De Vermomden*' zorgdal voor aardige entre.acte's, door eenige vlotte waarmede hii een succes oogstte, hetgeentoneelflisen op te voeren.

Soester Courant | 1937 | | pagina 2