De meest actueele en interessantste bladen. Geeft U nu op als abonné. De voor 1 Januari uitkomende nummers ontvangt U gratis. Abonnementsgeld slechts 60 cent per kwartaal of 20 ct. per maand. A.s. Donderdag verschijnt ons speciaal Kerstnummer. Swale aanDleding KRAKELINGEN. D< Advertentie's voor dit nummer worden spoedig ingewacht. J. C. van Haarlem Burgerlijke stand WELDADIGHE1DS-.C0MITE. Het Comité ontving met vriendelijken dank aan de milde gevers, volgens vorige opgaaf f H3-50 Inmiddels ontvangen Cris f 0.25; I. J- f 1P- J. S v. A. f 2.— L v. H- f 1W. C. Tp f 5.—. Te «amen f 9.25 f 122.75 Het Comité is dankbaar maar niet voldaan. Nog kunt U bijdragen schenken. Wilt U de penningmeester eens verrassen? Zijn giro nummer is 45875 M. C. van der Plas. Van Lenneplaan 21 rijn adres» GEVONDEN VOORWERPEN. Omtrent de navolgende gevonden voorwer pen zijn bij onderstaande adressen inlichtingen te bekomen: Eend, Beukenlaan 23; Ceintuur, Birktstraat 57; Sleutel, Nieuwstraat 24a; Lederen tasch. Burgemeester Grothestraat 4; Heeren hand schoen, Nieuweweg 79; Jas en zak, Veenpad 8; Zakmes, Hartweg 17; Boodschappentasch, Hartweg 17; Leer en handschoen, Hartweg 3b; Zwarte dameshoed, Hartweg 3b; Jongens rijwiel, Van Weedestraat 5a; Herdershond. Soesterbergschestraat 18; Paar pantoffels, Koninginnelaan 32; Autoslinger, Soesterweg 16 Amersfoort; Kraai (mak). Ringweg 10: Rij wielbelastingmerk, Birktstraat 48; Rijwiel- belastingmerk, Beetzlaan 86; Zadeltaschje:. Duinweg 2b; Handschoen, Heuvel weg 8a. ARBEIDSBEURS. Öp heden stonden bij den gemeentelijken Arbeidsbeurs 402 werkzoekenden ingeschre ven. De voornaamste beroepen zijn: Metse laars 31; Opperlieden 60; Timmerlieden 25; Grondarbeiders 50; Schilders 31; Tinarbei ders 33; Chauffeurs 14; Transportarbeider^ 10; Losse arbeiders 40; Kantoorbedienden 3. ters van St. Jan. De voorzitter de heer Nefkens heette allen welkom, waarna Pater v. Baar een en ander vertelde van zijn missiegebied in Nieuw-Gui- nea, waar spr. 11 jaar was geweest en den 27sten Dec. weer naar toe gaat. Aan het slot van zijn leerzame Causerie vroeg spr. de steun der aanwezigen door gebed. WASSCHERIJ, VERVERIJ, STOP PAGE „MODERN". 'dnder verwijzing naar de betreffende ad vertentie in dit nummer, deelen wij mede, dat alhier, Schrikslaan 52 is gevestigd de chemi sche wasscherij Ververij en Stoppage-in richting „Modern". „Modern" zal zijn weg ongetwijfeld in Soest wel vinden. Wij wenschen den ondernemer hierbij veel succes. JNBRAA& Toen Donderdagavond het hoofd der Chr. Lagere School te Soesterberg zijn school pas-1 leerde, zag hij een manspersoon uit het raam ran de school springen om in het nachtelijk duister een veilig heenkomen te zoeken. Een politie-onderzoek werd direct ingesteld. Tot op heden wordt nog niets vermist. Het onderzoek wordt voortgezet. PERSONALIA. Naar wij Vernemen is de heer G. H. Veen- •tra alhier op voorstel van de afd. Soest, ge kozen als voorzitter van de ring Amersfoort der Vereeniging tot bevordering der Bijenteelt. MISSIE-AVOND. f Zondagavond werd in „Huis ten Halve" te Soesterberg door Pater E. v. Baar van de Congregatie te Soesterberg een Missie-avond gehouden, waarbij de Kath. Kring haar mede- Werking verleende. Onder de vele aanwezigen bevonden zich Pastoor Mocking en e enige Pa- POSTD UI VEN VEREEN. „DE ZWALUW". Zaterdag en Zondag hield de Postduiven- ver. „De Zwaluw" in „De Gouden Ploeg" een duivententoor.stelling, waarvoor groote be langstelling bestond. Door de keurmeester H. Robeer en J- Heer- Ie uit Utrecht werden de duiven gekeurd. Het totaal aantal duiven bedroeg plm. 216- De prijzen werden als volgt toegekend: Oudste en mooiste vogel: J. T* Burgste den, winnaar zilveren beker. Jongste en piooiste vogel: G. Sukel, wis selbeker. ie prijzen: A. v Dorresteyn (3); W. Nieu- wenhuis (2); II. Onwezen (2); C- Karstens (2); J. T. Burgsteden (1); A. Rijksen (1); J. Kamerbeek (1); JGroen (2); J. Pot (1); G. Sukel (1); H- Overbeek (iy. Zondagavond werden onder groo'.e belang stelling deze prijzen uitgedeeld V. V. „SOESTERBERG" Op de club-avond der voetbalver. „Soester berg werd door de Athletiek-afd. aan het be stuur een fraaie medaille-kast overgedragen, welke door de leden zelf was vervaardigd. De heer de Koning overhandigde de kast met een kort, toepasselijk woord. De 32 me dailles vonden in de verlichte kast een goed onderkomen. WIELERWEDSTRIJDEN Wij verwijzen onze lezers naar de adver- tenie van de Wielerbaan „Hard gaat-ie" aan de Koninginnelaan, waar weer groote wieler- wedstrijden worden gehouden. TOONEEL-UITVOERING. „DE VERMOMDEN". De pas-opgerichte neutrale tooneel vereen. „De Vermomden" gaf Donderdagavond voor een volle zaal haar e<*ste uitvoering. 1 Onder de velen merkten wij op: de Bur gemeester en echtgenoote, weth. Gasille, de raadsleden v. d- Ven en Helmus, het hoofd der plaatselijke luchtbeschermingsdienst, no taris Dammers, mr. Terlingen, de Inspecteur 1 van politie en anderen. De heer Van Steenderen heette allen wel- kom, speciaal den Burgemeester en de andere genoodigden. Uw belangstelling, aldus spr-, wordt op hoogen prijs gesteld. Spr- hoopte, dat deze eerste uitvoering zou slagen en dat de belangstelling voor de vereen, een blij vende zou zijn. Spr. kondigde nog aan, dat op 4 Januari voor Soest iets heel bijzonders opgevoerd wordt, n.1. „Soest 1937" op rijm. Hierna werd opgevoerd; „Onder Verden king" van VV. Laan. Dit stuk, met sterk-realistischen inslag, gaf een stuk „modern" leven te zien, waarbij als „leitmotief" gold de verdenking die op iemand rustte, van het plegen van een vader-moord. Die Verdenking wordt sterker en sterker en er heerscht spanning in de zaal, wanneer de commissaris den verdahte bij hem thuis kruisverhoor en afneemt op een wijze, als een politie-man hem niet zou verbeteren, de commissaris den verdachte bij hem thuis verloofde van de vrouw van den commissaris Is en genoemde dame, bij het weerzien van haar vroegere verloofde, de huwelijksband wil verbreken, dan kunt U het slot wel raden, vooral als blijkt, dat de verdachte geen ver dachte is. Een scheiding en een nieuw ge luk, een „modern" slot van een moderne levens-episode. Met betrekking tot het geleverde spel, zouden wij willen zeggen, dat wij Donder dag tooneelspel hebben gezien, zooals wij het slechts zelden in Soest hel,ben aanschouwd. Speelden in den beginne de zenuwen een kleine rol mede, gaandeweg werd dit beter en zeer vele momenten muntten uit in span ning en reactie. „De Vermomden" heeft een fraai debuut gemaakt. Geldersche Rauwe Hammetjes zonder been per pond 85 ct« 2 en 3 pond per stuk. Groot blik Gemengde Vruchten en 1 fl. Vruchtenwijn van 125 nu 98 ct- Groote Pot Druiven en flesch Wiji< een fijn glaasje nu 125 ct- Prima Advocaat 89 ct< 1 blik Pruimen, 1 blik Appelmoes, 1 blik Peren nu voor 89 et-, waarde f r.024 Sardines, Sardelloo, Apptisilt, Paling jn Gelei enz. Beleefd aanbevelend, Van Weedestraat 45 Tel. 2324* GEBOREN: Wilhelmina Comeïïa, d. J- Huigen en E. M. J. Staring, Birktstraat 7a. OVERLEDEN: Johanna Wilhelmina Mees, 23 jr. ongein Birktstraat 25; i I .GEVESTIGD: E. Hooglandt inw-, Beu kenlaan 31a v- A'dam; F. W- Reppel inw., Dorresteinw. 3 v- Delmenhorst bij Bremen; H. Vossema, O- Tempellaan 6 v« Den Haag; N. v. Bezooyen-Licfhebber m. zn., Soesterb. str. 2 v- Gorinchem; Wed- M. J. G- Bakker- Willemze, da Costalaan 4 v. A'dairfl; A« S- Docen m. vr-, Vredehofstr 31 v« A'dam; W. Barneveld inw., Soesterb-str. 125 v. Delft; E- HuyssteJen m- vr., Ileu elweg 43 v. A'dam; J. W' Gorree m. g., Schrikslaan 52 v. Delft; T. de Bie inw-, Schoolstr. 56 v. Zeist; A. M« H. Oomes-Holtus m- k. inw., L. Bergstr- 21 v. Schiedam; H. Kerkhof inw., Rademaker- straat 6 van Baarn. VERTROKKEN: W- F- H. Lührssen m. vr., v- Smitsweg 38a n. A'dam, Tj. H. de Vriesstr. 71: Wed- M. Teerlink-Krijgsman, v. Beetzlaan 28 n. A'dam, Resedastr-36; D* J. v. Houten, Luchtvaartafd- v. Dubbeldam, Ho tel „Waterloo"-; E. J- Roeien m. vr., van Kerkpad Z Z- 105 n. Den Haag, Perenstr. 179; E. Broeshart-v. Kollem m. k., v. Dorresteinw. 44 n. A'dam, Vechtstr- 65II; W- F. v. d. Blom m. g., v. K, Hartweg 22 n. A'dam, 3e Oosterparkstr. 941; H- Doppenberg, van de Luchtvaartafd. n. Haarl-meer, Schipholweg 13; A. Prins, v. Eikenlaan 3 n- Zeist, v. Ostade- Alaan 2; A. G- v. Tol, v. O. Utr-weg 42 n. A'dam, N. Amstellaan 121; W- J- H. A. Groot, v. Rademakerstr- 9a n. R'dam, Heem raadsingel 94b; H. M. C- de Weerd-Verhoeff m. k-, v. Mendelssohimlaan 9 n. Z.-Afrika; K. Pirker, v. Rademakerstr- 25d n. Zeist, Wateri- geweg 86; X. Houssodin, v- Birktstr- 84 n. Utrecht, Varkensmarkt 4; W. H- Kruissink, v. Lt. Koppenlaan 1 n- de Wijk, Koekange B. 155; W. Cornelisse v. Maatweg 2 n. Ame- rongen, Overberg D 1; G. J- ter Haar m. g., v. Koninginnelaan 20 n- Zuid Afrika; B. W. R. J. Leistra m- z-, v. Stadh.laan 150 n. A'dam, C. Kroesemanstr- 54III. 1 j VERHUISD: H. L- Schuiringa-Otto, van B. Grothestr- 49 n. Julianalaan 84; H. J. Koek, idem; J. T. v. Burgsteden m. g., v- Veldweg 11 n. Klaarw-weg 36; G- Westen- eng, v. Noorderweg 41 n. Pr. Bernhardlaan 48; N- v- Pope:iig-Krabbendam, v. HartPman. laan 19 n. Hartmanlaan 19a; H. C. Kohier m. g., v« Kolonieweg 15 n. Dorresteinweg 50; J. B- C. de Weerd inw., v. Mendelssohnlaan 9 n. de Genestetlaan 15; Wed. G. v. d. Bovenkamp-Prins m. g., v. Kerkpad N.Z. 52 n. Kerkpad N-Z- 37d; J. Z. de Bruin m- g., iSêihJ.-W:. Priem m. g., v. Braamweg 94 n. Braaniweg 83; J. M. Kaats m. g., v. Smits- weg 8 n. Nieuweweg 34a; Wed- J.. de Wit- Klein m. g., v- Schoolweg 2a n. Verlengde Tempellaan 2. j j Bolsjewistische wethouders In de pers circuleeren schrikbarende verha len over het „beleid" van de communistische wethouders in Finsterwolde, de ecnige Neder landsche gemeente met een communistische raadsmeerderheid. De heeren hebben b.v- een) collecte verboden van een damescomité, waarin de burgemeestersvrouw als presidente fungeer de, ten behoeve der aanschaffing van luier mand-uitzetten voor ón- of minvermogende kraamvrouwen. De heeren graaien er ten be hoeve van hun kameraden zelf royaal uit de publieke kas! Kortom, het is er een JanboeL De burgemeester klaagt steen en been over den toestand en zegt het niet te kunnen be grijpen, dat de regeering aan ambtenaren ver biedt om communist te zijn, maar een heele gemeente door communisten laat „regeeren*\ Er zijn méér menschen, die zulke inconse quentie niet begrijpen! Een. ongelimiteerde; vrijheid is bandeloosheid. Onze boter-politiek' Het is weer mis met de boter. Op het oogenblik, dat we dit schrijven, is de export waarde met 34 cent per kilo gedaald! In En geland noteert de Deensche boter een kwartje hooger dan de Nederlandsche. Dat is eeni zaak, welke met handelspolitieke overeenkom sten niets heeft te maken, 't is alleen een; kwestie van kwaliteit Het is helaas een feit, dat onze eertijds zoo befaamde Hollandscha boter in kwaliteit niet aan de Deensche kan, tippen. Dat de prijs voor onze boter vóór de jongk ste ineenstorting derzelve nochtans omhoog was geloopen in Engeland, hadden we aan het groote boter export aldaar te danken. Nu er groote hoeveelheden Nieuw-Zeelandsche (Australische) boier is aangevoerd, kelderde de prijs voor de Hollandsche. De Australische boter is goedkoop en de Engelschen waar- deeren ze in dezelfde mate als de Holland sche; alleen voor de Deensche hebben ze meer geld over. In het „Volksblad" wordt in verband met een en ander aangedrongen én op meer ver zorging van4 de kwaliteit onzer boter en op het voeren van een doelmatige reclame in En geland. De Engelsche botergebruikers"worden op het oogenblik geïmponeerd door groote; advertenties in de bladen, waarin propaganda wordt gemaakt voor de Nieuw-Zeelandschei boter „(bereid uit melk van vee, dat op geu rige en grazige weiden loopt". De Australi sche weiden zijn heel wat minder dan de Hol landsche! Maar we doen niets aan de reclam*»: „Het zou heel wat verstandiger zijn, zegti het „Volksblad" niet ten onrechte, als het Haagsche zuivclbureau zijn propaganda vooü kaassoep en kaaskoekjes en kaaspasteitjes, dia toch geen sterveling eet, maar eens staakte en een stevige actie begon ter verdediging van' den naam van de Nederlandsche boter op dei Londensche markt. Dat zou naar alle waar- schijnlijkheid heel wat beter resultaten hebben1 Het b- ,VAKA aan al te So< degew St. Ni van b lijk da DE SOESTER COURANT SOESTER NIEUWSBLAD

Soester Courant | 1937 | | pagina 6