DE WINTERSPORT ROEPT WELDRA ONS PATRONENHOEKÏE. GEI BiSlELLJSN VAN fATICONEN Patronen van In deze rubriek voorko kende genummerde modellen zijn op aan- Haag te verkrijgen bü „Het Practisch Mo- fleblad" Postbus 36, Den Haag, Postreke- ning 203203. De prijs der patronen bedraagt, sndien niet anders staat aangegeven, 0.S8 Betaling steeds vooruit, ln postzegels, per giro of per postwissel Spoedig zuüw, 4 ook ouderen zich gedurende de Kerst-va- cantie naar de bergen begeven om van de wintersport te genieten. Heeft men zich eenmaal aan de genoegens hiervan overge geven, dan is het of telkenmale het harte wéér trekt naar de besneeuwde bergen en dalen en de spiegelgladde ijsbanen. Vele werkende vrouwen en mannen bewaren de vacantieweken van den zomer voor Januari of Februari en komen terug vol enthou siasme over de genotvolle weken in het bergland doorgebracht. Ja, één^ ding is er, dat natuurlijk mede mr --'-on n-rt het genoegen zijn hoogte punt te do'en bereiken, om te kunnen skiën en rodelen, n.1. de sneeuw. Indien de weer goden minder gunstig gestemd zijn tegen over de sportbeoefenaars en vorst en sneeuw uitblijven of de laatste zeer nat is, dan wordt veel van het genot bedorven. Doch welgemoed zal ieder met de noodige voorbereidingen beginnen en zorgen, dat de uitrusting in orde is. Het meest aan te bevelen is te zorgen, dat deze in hoofdza ken voor elkander komt, aardige details kan men beter koopen ter plaatse, waar men denkt te gaan. De sportzaken in de bergen zijn er op ingericht om te voldoen aan bepaalde eischen en hebben ook de nieuwste mode snufjes. Waar het echter op aankomt is, dat men ski- en andere costumes en goede laarzen meeneemt. In de laatste jaren hebben de ruime lan ge broeken een groote plaats weten te ver overen. Het practische hiervan is, dat men ze lang kan dragen tot over de enkels, doch ook naar binnen kan slaan, zoodat zij aanmerkelijk korter worden. In dit laatste geval draagt men er dan slobkousen bij, zooals het alleen staande figuurtje aan MODËRNISEEREN MET TULLE EN KANTSTOF. Japonnen moeten meerdere jaren dienst doen, althans die, welke voor gekleed ge dragen worden. Wie zuinig te werk moet gaan zal dan bij voorkeur zwarte weefsels kiezen, die gecombineerd kunnen worden met alle mogelijke details. geeft, dat bij een donker bruine broek, zacht gele slobkousen draagt en een jek- kertje in bruin en gele diagonale streep met ritssluiting. Inderdaad een elegant en flat teus geheel, dat ook gedragen wordt bij het gezellige middag thee-uurtje in de hall van de hotels. Toilet wordt op dit deel van den dag niet gemaakt, alleen aan het diner en 's avonds worden gekleedere japonnen ge dragen. In het komende sportseizoen zullen kleu ren hoogtij voeren, hetgeen buitengewoon fleurig afsteekt tegen de besneeuwde vlak ten. Wit of crème moet men vermijden, aangezien deze tinten niet voordeelig af steken tegenover de smetteloos witte sneeuw. Zacht geel, koningsblauw, grijs groen, sprekend rood, vaak ziet men ook samenstellingen van meerdere kleuren. Een geel loden jasje b.v. zal bruine revers kraag, mouwopslagen en ceintuur hebben, koningsblauw b.v. sprekend rood. De ski-broeken zijn meestal donker blauw of bruin, terwijl men dit seizoen voor het eerst wijnrood als zoodanig zal zien dragen. Men gaat zelfs verder en draagt min of meer sprekend gekleurde ski-broeken men donkere jasjes in klassiek model. Van groot belang om een geheel volko men te doen slagen zyn de details, waarbij de fantasie een groote rol zal spelen. Zelfs al heeft nien een geheele uitrusting can toch zal de aanvulling met details ge- wenscht zijn, wil men met de mode-eischen mee gaan. De vier figuurtjes van links naar rechts bespreken we thans nog even vluchtig. Bovenaan een practisch jasje z.g. „Wind- blouse met laag ingezette mouwen, waar- A4. Vo,e- i bewegingsvrijheid verkregen wordt. Ski-broek, die lang en kort gedra gen kan worden. Apart jasje van geïmpregneerde ruitstof met leeren schouderstukken en knoopen. Midden. Costume, dat zich leent voor het maken van groote ski-tochten bestaande uit z.g. Noorweegsche broek van donker- zacht geel, blauw wollen tricot en zacht geel jasje van harten loden met capuchon en bovenpas in afstekende kleur b.v. rood. Sluiting middel, waar tevens een elastieken tailleband te zien is. Het laatste model is niet minder vlot er bestaat uit lichte ski-broek met apart mo del van jakje, gegarneerd met andere kleur soepel leer. Wüt U voor de feestdagen ieU hebben een nieuwe japon, by voo: of een nieuwe mantel? Een aardige bh voor U zelf of Uw dochtertje? Of een a. dig pakje voor de kleinste spruit? Dan r. den wij U aan onze modepremie te raad plegen. Prachtige modellen vindt U erin. modellen, die U zullen bc-r^.len. De Re dactrice Damesrubriek ze .ze imode- premie gaarne toe, als U h s arijft aan haar adres, Nieuwe Havenstraat 58, Den Haag en tien cents aan postzegels, bijsluit of gireert op postrekening 62626 van den Modedienst te Den Haag. De koude winterdagen maken het wel noodig, dat wij ook de noodige aandacht aan onze mor- genkleeding besteden. Voor de huisvrouw, die den dag al dade lijk begint met allerlei bezigheden, zal het een morgenjapon van ef' fen of gebloemd flanel het meest piactisch zijn, om dat dit materiaal zich goed laat wassen. We zien thans een menigte mo dellen, die bepaald vlot te noemen zijn en niet meei los en wijd om het lichaam hangen, doch evenzeer een aansluitende taille lijn aange ven als de meer gekleede modellen Niet waschbare japonnen, al thans die van weefsels gemaakt zijn, die alleen door stoomen ge reinigd kunnen worden, maakt men een weinig luxieuser. Soms ziet men ze in vier lange, door gaande banen, met recht halsboord je en in het m dden vóór over de geheele lengte een ritssluiting. Gewatteerde kunstzijde is warm en flatteus en zeer geschikt voor herstellende zieken of voor een kraamvrouwtje, die hare kamer nog moet houden. Effen zoowel als gebloemde kunstzijde kan men ge watteerd koopen en deze samen stellingen geven een mooi geheel. Links een model met effen biezen aan hals en voorzijde waarvan ook de ceintuur met breede, afhangende einden is gemaakt. Men kiest deze garneering b.v. in donkerder of geheel afstekende tint, des gewenscht gebloemd. WARME MORGENKLEEDING Een bestaande japon wordt als nieuw (Indien men er een zwartkanten bovenstuk en mouwen op maakt of wel entre deux zooals de midden figuur aangeeft. Een avondjapon van zwarte zijde, die men niet meer draagd krijgt een tulle overkleed met lange wijde mouwen aan den pols met gmal bandje afgewerkt. ■Zacht gekleurde tulle voor zwart werkt 'heel mooi. Rechts een morgenjapon van gebloemd flanel, die zich bijzonder leent voor meer gezette figuren en langs omtrek kraag, voorzijde en manchetten met een wollen Koord is afgewerkt. Sluiting met knoopen. Op drukke dagen is het veel waar indien de huisvrouw niet al te veel zorg aan het mid dagmaal moet besteden. Wan neer men stoofpotten met zorg samen stelt zullen ze niet on der behoeven te doen voor apart opgediende gerechten. Lamsvleesch met aardappelen en tomaten. Men laat vier k vijf ons lamsragout trekken met pl.m. y L.water, 500 gr. gesnipper de uien. y% bos seldery, y3 selderijknol en een bosje prei. Na een half uur voegt men er 1 k 1 y2 K.G. geschilde en in plakken gesneden aardappelen bij en een busje tomaten puree. Alles aan de kook brengen en daarna op een lage pit (asbest-plaatjes) zachtjes gaan smooren. Eventueel af en toe wat water toevoegen om aan de pan gaan zitten te voorkomen en het ge heel goed vochtig te houden. Voor het op dienen alles dooreen roeren, doch niet stampen; zout en peper naar smaak. Vegetarische stoofpot. Twee pond sel derijknollen schillen en in blokjes snijden met azijn overgieten, afwasschen en in een pan doen met koud water, zout en 100 gr. botér, daarna zachtjes aan de kook bren gen en na 3 Omin. ly K.G. aardappelen bijvoegen. Is alles gaar dan 1% kopje melk bU gieten en alles door elkander roeren (niet stampen). Opdienen bestrooid met geraspte kaas en gehakte peterselie. SMAKELIJKE GERECHTEN Linzen inet zure saus en versche wo: t Onze afbeelding geeft linzen weer, om geven door een kram van versche worst. Men weekt de linzen en kookt ze den vol genden dag in het weekwater gaar en maakt van het water, waarin de linzen gz- kookt zyn een sausje, waarbij men de ge braden boter van de worst voegt, evenals een scheut azijn en daarna bindt men het met een weinig aardappelmeel. In de tweede helft van de 19e eeuw was de zalmvangst zóó overvloedig, dat meisjes, die zich als dienstmaagd verhuurden, als eisch stelden, niet meer dan twee maai per week zalm te moeten eten. De rijke boerenvrouwen in Grieksch Ma cedonië dragen heden ten dage nog 27 on derrokken over elkander. Ieder dezer heeft een traditioneel motief. Deze rokken worde1 een maal in de tien jaren gewasschen. EENVOUDIGE MIDDAG JAPON. Succes patroon 1600. Prijs 30 cent en 5 ct. voor adm. en verzendkosten. Zachte wollen stof b.v. Angora in mooie herfsttint, is zeer geschikt voor dit model, dat uiterst sober van coupe en lyn is. Lan ge mouwen met boven ruimte, die een kleine verbreede schouder geeft. Sluiting met knoopen en knoopsgaten. Schuine flu- weelen bies, die gestrikt of geknoopt wordt Patronen in de maten 42444648. weel zal dit model bijzonder flatteus z(jn evenals van satijn (dof) met crêpe en dunne wollen weefsels. Patronen in de maten 40424446. MEISJE? TURKEN MANTELS Bijgaande modellen komen tegemoet aan de practische eischen, die men aan meis jes kleeding moest stellen. Geruite weefsels ziet men veel dragen en ze kleeden ongetwijfeld aardig, geven iets fleurigs aan een jurk, zoodat het model, dat onze schets aangeeft wel geslaagd mag heeten. Het jurkje heeft een boven pas, waarbij de ruit in rechte richting is ver werkt, evenals voor de mou wen, terwyl langs de halslij r aan een schuine fruit als bief opgestikt, de voorkeur is ge geven. Een zwarte lak-cein- tuur wordt om het middel gedragen. Links een effen jurkje met ingezette plooien en sluiting met knoopen. De eerste der beide man tels (links) is van fantasie stof b.v. Noppé en heeft een aansluitend bovendeel en rokje, dat uit verschillende baantjes bestaat. Links een vlot model voor kleinere meisjes van velours de laine met aardige boven pas en hoog sluitend I plooien ineestikt A\* a* j bonten kraagje. Aan voorzijde zin enkele wUd'tTge^ MODERNE MIDDAGJAPON Sucoespatroon 1915. Prijs 30 cent, en 5 ct. voqt adm. en verzendkosten. Eenvoudige, doch zeer gekleede japon met ruimte aan voorstuk en lange mouwen met aangeknipte schouderstukken, vier baans rok met licht klokkende onderlijn; aansluitend om de heupen. Van soepel flu- BON VOOR GOEDKOOPE PATRONEN. Op te zenden aan „Het Practisch Mode blad", Postbus 36, Den Haag, giro 203203, NAAM: STRAAT: PLAATS: Patroon No. Hierbij Ingesloten 1 aan postzegels. Indien u tevens het laatste nummer van „Het Practisch Modebiad" wenscht te ont vangen, gelieve u 10 cent extra in te slui ten. (Postzegels liefst van ly, 3, 5, 10 of 12y cent, doch niet van 6 cent). VOOR DE FEESTDAG*..

Soester Courant | 1937 | | pagina 8