TWEEDE BLAD 'j opmerkte. Of ze dat n Officieele kennisgevingen Uit de Schepping xx. Ingezonden stukken KLEDINGMAGAZIJN oVekbcejialiéó^ Soest PER GECOMB. SU ESTER BLADEN VAN VRIJDAG 25 FEBRUARI 1938. kiezerslijst. Burgemeester en Wethouders van Soest, gelet op de artt. 10 en n der kieswet; bren gen ter openbare kennis, dat de lijst, aanwij zende de inwoners, die tot het kiezen van de leden van de Tweede Kamer der Staten-Ge- neraal, van de Provinciale Staten en van den Gemeenteraad bevoegd zijn, van den 23STEN FEBRUARI tot cn met den 16DEN MAART a.s. op de secretarie dezer gemeente voor een ieder ter inzage is nedergeiegd en, tegen betaling der kosten, stemdistrictgewijze, in uittreksel, verkrijgbaar is gesteld. Tot en met 9 MAART a-s. is een ieder be voegd bij ons college verbetering der lijst te vragen, op grond, dat hij zelf of een ander, in strijd met de wet, daarop voorkomt, niet voorkomt, niet behoorlijk voorkomt, of al dan niet voor eenige verkiezing aangewezen is als bevoegd bij volmacht te stemmen. Soest, den 22 Februari 1938. I Burgem. en Weth. voornoemd De Burgemeester, iW. A. J. VISSER. De Secretaris, GROOT l.s. VERKIEZING COMMISSIE VAN ADVIES INZAKE GRENSWIJZIGING. De Burgemeester van Soest maakt bekend, dat op DINSDAG 8 MAART as- zal plaats hebben de candidaatstelling voor de verkie zing van 15 leden van de Commissie uit de gezet en en, wier oordeel zal worden gevraagd over de voorgenomen grenswijziging tus- schen de gemeenten Soest en Amersfoort. Op dien dag kunnen van des voormiddags NEGPN tot des namiddags VIER ure, ter secretarie der gemeente bij den Burgemeester worden ingeleverd. LIJSTEN VAN CANDIDATEN Formulieren voor de lijsten zijn van 23 Fe bruari 193S tot en met den dag der verkiezing ter secretarie kosteloos voor de kiezers ver krijgbaar. De inlevering der lijsten moet geschieden persoonlijk door één of meer der personen, die de lijst hebben onderteekend. Soest, 22 Februari 1938. Burgem. en Weth. voornoemd, He Burgemeester, WA J. VISSER. De Secr-taris, GROOT, l.s. Burgemeester en Wethouders van Soest, brengen ter openbare kennis, dat door hen aan het Bestuur van de R-K. Gem. Zangver te Soest ontheffing, ingevolge artikel 9 der Winkelsluitingswet is verleend, ten behoeve van het houden van een bazar op 26 en 28 Februari a.s. tot des avonds 12 uur in het St. Josephgebbouw aan de Steenhoff straat, alhier. Burgem_ en Weth. voornoemd, De Burgemeester, W. A. J. VISSER- De Secretaris, GROOT 1. s. Soest, 23 Februari 1938. VOOR ONZE POESEN. Nachtconcert! Krolsche katten hebben tfoncoursbevlieri igen- Beurtelings, soms in ensemble, scheuren hun verliefde kreten door de nachtelijke stilte- Vreeselijke gillen, als van in doodsnood ver keerenden, nu eens lang aangehouden, d-an weer kort uitgestooten, klinken in de tuinen, steigeren tegen de gevels, storen de rust Onbeweegelijk staan ze een poos, slaken opnieuw verzuchtingen, die het hart van een dulcinea moeten vermurwen- Langzaam draaien de koppen naar links, naar rechts, wordt voor en na een poot voorzichtig op geheven en even voorzichtig neergezet. 't Weinige nachtelijke licht flonkert onheil spellend in groene weerkaatsing uit de wijd geopende pupillen der nachtbrakers. Plots wordt dit onwelluidend concert wreed ver stoord. Pluto komt, luid blaffend, aanrennen en de concertgevers stuiven weg, den dul- beldikken zweepstaart geheven. Boven op de slaapkamer van mene*r Din ges knerpte een raarn open- Erg ontstemd over de deelnemers dezer serenade, had de slaapdronken meneer wraakzuchtigs plannen gesmeed, teneinde „de kleine nachtmuziek" door middel van een bats water om koud te helpen. 't Was niet meer noodig en kletterend werd het raam dichtgeklapt- Katten zijn uitmuntende muizenvangers. Hoeveel knagerijes ze per dag kunnen be machtigen, als ze er plenty zijn? Een ken nis beweerde: wel 20! En, ging-ie voort, dat wordt meer dan 7000 in een jaar! Dat komt, volgens Bartjens, uit; maar, omdat eea poes geen beoefenaarster is van diens hoog- geloofde rekenkunst, is de uitkomst absoluut fout. Geen enkele kat, die zoo'n record bereikt. Waarmee natuurlijk niets kwaads be weerd is over haar uitstekend muizenvangen. Sommige leden van dit edel geslacht der verscheurende dieren vallen met succes zelfs fatten aan. Evenwel is 't ook meermalen waargenomen, dat poes bij het zien van zoo'n jroot knaagbeest met de oogen knipte, d'rj alsof ze het nïet opmerkte. Of ze dat nu afgezien had van den vos, die van de hooghangende druiven beweerde, dat ze zuur waren, of dat d'r volle maag haar op dat beslissende moment ver lokte om het gevaarlijke jachtbedrijf liever te verwisselen met een heerlijke siësta in den zonneschijn, zal ik niet durven beweren; feit is, dat de rat zich te goed deed aan 't voer in den kippenren, en dat poes voorzichtig af droop. Als ik vroeg, hoeveel nagels een kat bezit, kreeg ik misschien de antwoorden 16 of 20- En, omdat de waarheid hier in 't midden ligt, zou u misschien haar pooten kunnen inspecteer en en berinden, dat het getal 18 juist is. Maar, hoe? I Is deze indeeling ook doelmatig Als poes ineengerold bij den haard slaapt, gebeurt het, dat ze plots oprijst op onhoor baar naar een hoek van de kamer gaai omdat het geulid veroorzaakt door een muis, een geluid, dat wij absoluut niet waarne men, haar uit den slaap heeft gewekt. Een bewijs voor haar scherp gehoor. Absolute donkerheid is voor onze poesjes even onaangenaam als voor de menschen. Ge. ne zien dan evenmin iets als deze. Met zeer weinig licht is de kat wel tevree. Overdag is de spleetvormige pupil bijna ge- sloten; in de schemering wordt ze verwijd en profiteert daardoor beter van het schaarsche licht, een gemak bij haar nachtelijke roof tochten. Wie bij avond langs den weg is, kent het lichten der kattenoogen in de duisternis. In de wortels der snorharen zetelt voornamelijk haar tastzin. Bij aanraking dier haren trekt het dier den kop terug: 't is haar onaange naam. Dat poes zich geluidloos voortbeweegt, heusch niet te verwonderen: de nagels der teenen zijn dan ingetrokken door een tweetal pezen, die aan den bovenkant van den poot gelegen zijn. Zoo noodig kunnen een paar andere pezen aan de benedenzijde het eerste en tweede tecnlid buigen en daardoor kan de nagel op het derde lid uitslaan. De teenen zijn van onderen bedekt met een zachte verdikking, die ook gedeeltelijk met haar begroeid is. Prachtig ingericht als geluidsdempers i Pluto, aangevuurd door z'n succes bij het nachtelijk zangconcours beging een dezer dagen de dwaasheid poes in 't nekvel te pak ken. Maar dat is den armen hond zuur opge broken I 't Heeft hem een oog gekost, plus een paar leelijke schrammen over z'n natten neus. Geen wonder! De ruggegraat van een kat kan zich door de onderlinge beweegbaar, heid der wervels gemakkelijk in allerlei boch ten slingeren en daardoor kon poes, de aan gevallene, plots zich gedeeltelijk omdraaien en den aanvaller toetakelen, dat het hem z'n leven lang heugen zal. Poes komt doorgaans op haar pootjes te recht. Da's ook waar, en ook weer gevolg van haar lenigen wervelkolom. In den val slingert ze zich zoo, dat de le dematen het eerst den grond bereiken, wat natuurlijk niet zeggen wil, dat poes van iedere willekeurige hoogte naar beneden springend, of helaas gegooid, er steeds heelhuids of zou komen. Onder de menschen heeft men ook al poes jes en katten. Man spreekt van een snoeze-poes en ge ziet in uw gedachten een liefhebbende moe der haar kleine schat knuffelen. Zelfs onder de volwassenen heet het bijwijlen: lieve poesl maar dat is doorgaans onder vier oogen en verraadt een geheel andere gemoedsgesteld heid dan wanneer iemand toegebeten wordt: valsche katl Witter dan wit worden Uw tanden indien U poetst met Tube 60 en 40 ct. Doos 20 ct ItiOROL Buiten verantwoording dei Redactie NOGMAALS DE DURE LEVENS STANDAARD IN SOEST- kei bepaald door den prijs Daar spreken ook andere factoren in mede n.m. de kwaliteit. Door deze factor kan het zelfs zijn, dat gas van 10 ct. per M3 goedkooper is dan gas vanl 8 i 9 ct. per M3. In Amsterdam b.v. is de prijs 8 ct. per M3 en daar is een strenge controle op de calori sche waarde van het gas- Als dus Amersfoort en Utrecht, om maar eens een paar plaatsen te noemen, beiden gas leveren van b.v. 4000 caloriën en A. neemt 9 ct. per M3 cn U- 10 ct, dan weet men, dat A. 1 ct. per M3 goedkoo per levert dan U. Maar is de calorische waar de van het gas ia A. lager als in U., dan kan het zijn, dat U.. toch nog goedkooper levert als A. Om daarover dus een oordeel te kun nen vellen, zou men moeten weten, hoe hoog hier de calorische waarde van het gas is. Wel zijn er huismoeders, die zeggen dat een dub beltje hier zoo spoedig opgebrand is, doch dit kan ook wel verbeelding zijn. De calo- riënmetcr is het aangewezen instrument om dit te bepalen. Dat een en ander ook drukt op het zaken leven geven wij volgaarne toe. Dat wij de za ken niet nuchter bekeken hebben moeten wij echter ontkennen. Als de heer E. opmerkt, dat de inwoners van andere plaatsen ook wel zullen meenen dat het leven bij hen duurder is dan ergens anders, dan zal daar zeker een kern van waarheid in liggen. Maar degenen, welke naar hier zijn gekomen uit groot ere plaatsen, b.v. Amsterdam, Rotterdam, enz-, kunnen daar toch zeker wel nuchter over oordeelen, omdat zij het verschil kunnen beoordeelen en prijs en in kwaliteit. Dat men uit Utrecht inkoopen gaat doen Tn de Slotlaan te Zeist hebben we niet uit de „Kikerekie" of ander amusant blaadje, doch uit de Nieuwe Utrechtsche Courant van 10 Dec. j.1- (We hadden de bron er tevens bij vermeld.) Dus uit een ernstig Christelijk dagblad, hetwelk men toch niet van onbe trouwbaarheid kan verdenken. Dat zakenmensehen van hier hun inkoopen doen in Utrecht en andere plaatsen is ook maar geen los opgeworpen meening onzer zijds. Het is nu misschien twee jaar geleden dat in één onzer plaatselijke bladen door eenige zakenmenschen hier ter plaatse een beroep op het publiek werd gedaan, om toch vooral in de Soester zaken te koopen- Dit beroep had toch zeker wel een reden. Dit was aanleiding voor een winkelier hier ter plaatse om een ingezonden stuk te doen plaatsen, waarin hij de raad gaf om eens te controleeren hoeveel van die menschen, welke een beroep op het pubhek deden om bij hen te koopen, zelf de groot» zaken en waren- huizen in andere plaatsen bezochten om in koopen te doen. Dit zegt toch zeker wel iets. Dat er zooveel huizen leeg staan, omdat de menschen wegens de duurte wegvluchten, i9 geen „idee fixe" van ons. Wie deze bewe ringen geuit hebben is ons onbekend. Wel hebben wij er op gewezen, dat wo ningen van den gegoeden stand (we zouden deze nog kunnen aanvullen met de élite) jaar in jaar uit leeg blijven staan nadat de be woners vertrokken zijn- Er zijn eigenaars, welke deze woningen op knappen en onderhouden, maar er zijn er ook, welke de boel Laten verwaarloozen, waardoor het aanzicht er niet mooier op wordt. Op de verhuurkans schijnt een en ander echter geen invloed uit te oefenen. Men moge dit betreuren, een feit is het. Maar als er nu geldige redenen zijn (en dat die er zijn is nu wel voldoende gebleken), uat Soest duurder is als andere plaatsen, al thans duur is, hoe komt het dan, dat men in Den Haag daar schijbaar anders over denk? Dit moet men toch opmaken uit de stand plaatsen-aftrek, welke hier toegepast wordt- En hoe staat het hier dan met de salariee- ring en steun ten opziehte van Amsterdam en Rotterdam, om maar bij deze twee plaatsen te blijven, waar het leven toch zeker goed kooper is als hier. Men duile ons deze vraag niet euvel, want die ligt toch voor de hand. B. Geachte Redactie. Tacsf ifcli meerdere malen ïn zeer waardce- rende bewoordingen heeft uitgelaten, zal hij o-a- lezen WAAROM WIJ FASCISME AANVAARDBAAR ACHTEN. „Indien het Fascisme door oos (Katha- liekoa) aanvaardbaar wordt geacht, is het niet omdat het zich stelt tegenover het Bolsjewisme, maar omdat het in menig opzicht een goede regeeringsvorm is. Wat er voor kwaads in is, kan getolereerd worden, omdat het goed in het Fascisme dit kwaad verre overtreft. Het Bolsjewis me daarentegen kan niet getolereerd wor den, omdat het fundamenteel verkeerd is en de essentie van het kwaad, omdat daarin het kwaad het goed ver overtreft. Wanneer de democratie corrupt is en van binnen bedorven, komt het dikwijls voor, dat de best georganiseerde politieke op positie tegen deze Democratie door het Fascisme geboden wordt". Ik voor mij geloof onze Nederl. Soester een zeer goed godsdienstig mensch is. Maar dan is het voor hem te erger, hij ons oude Wilhelmus vervalscht, want mij is niet bekend, dat de slotregel van het 6e couplet is „Die mij en het Duitsche volk het^jfcart doorwond. Dit gaat toch wei al te ver (laten we niet zeggen „onbeschaamd"). Dit wjl ik U zeggen Nederl. Soester: Onze ca. 450-000 werldoozen, plus een verarmde Middenstand, plus een jeugd zo.ider toekomst, hebben geen behoefte aan schrijven de en giftende menschen, doch alleen aan den man, welke hen zal geven, toekomst, arbeids- eer en levensvreugde. Dit ligt verankerd in het Nationaal-Socialisme, en niet in een stelsel, welks onbruikbaarheid dagelijks wordt aange toond en daardoor is gedoemd te verdwijnen. E. J. W. S. Met zeer veel interesse las ik het ingezon den stuk in Uw blad d.d- 18 Februari j.1., on- Naar aanleiding van ons artikel oud r bo- derteelcend „Nederlandsche Soester". venstaanden titel in het nummëf van 7 Jan. I Deze onderteekening doet al zeer eigenaar- j-1-, verscheen in het nummer van 28 Jan. en 1 dig aan. Voor zoover mij bekend, heb ik nog 4 Febr. een ingezonden stuk van den heer E. j nooit gehoord van Engelsch<a, Fransche, Duit- De heer E brengt hierin oorzaken naar j sche ot Italiaansche Soesters Deze voren, waarom Soest duurder is dan meei dichtbevolkte plaatsen Wij waardeeren het ten zeerste, dat deze, welke mogelijk méér dan wie ook op de hoogte kan zijn met de Soester toestanden, de vragen beantwoord heeft welke wij steld hadden n.m.; „Wat is nu de oorzaak, dat de levensstan daard in Soest zooveel duurder is dan in an dere plaatsen?" „Zijn de bedrijfskosten hier zooveel hoo. ger?' „Hoe staat het met de belastingen, tarie. ven van gas, water en electra?" Hoewel de geachte inzender niet direct ei kent, dat het in Soest duurder is, zijn aan. geven van de oorzaken waarom Soest duur is, houdt toch ook geen ontkenning in. Zijn verklaring, dat de belasting, evenals in nog meerdere plaatsen, topzwaar is, von den wij bevestigd in het verslag van de raads vergadering, waar het ging over de plannen van Defensie en het eventueel vestigen van militairen. Daarin werd er toch opgewezen, dat niet alleen de woongelegenheid maar ook de be lasting wel een beslissend woord zullen me», spreken. Ook moet hij toegeven, dat water en elec tra duur zijn; dal daar steekhoudende argu menten voor zijn, verandert aan het feit zelve niets. Of gas duur of goedkoop ia» wordt niet en- dertee- kening zegt mij n.h alleen dit, de hopelooze verdwazing van het N ederlandsche Volk. Maar nu terzake: Deze geachte Nederl. Soester wil geloof Mijnheer de Redacteur, De Gemeenteraad van Soest heeft in spoed- eischende zitting van heden bijeen, met 11 tegen 3 stemmen besloten, bij de Kroon dei Nederlanden in beroep te gaan tegen het besluit van Gedeputeerde Staten onzer Pro vincie, waarbij dit College definitief gewei gerd heeft hare goedkeuring te verleenen, op het Raadsbesluit onzer Gemeente d.d. 3 Februari j.1., om een bedrag van 50 duizeu Gulden beschikbaar te stellen voor grondaan koop, teneinde deze grond gratis aan te bie den aan het Rijk, om in de behoefte van het bouwen van een nieuwe kazerne voor de genietroepen te voorzien. Zooals het hier staat een eenvoudig ampel bericht, waarvoor in normale tijden wellicht niemand belangstelling zou hebben getoond. De tijden waarin wij heden leven zijn echter niet meer normaal en de erbarmelijke nood, waarin duizenden burgers in ons Vaderland leven, heeft ook in kleine Gemeenten zooals Soest, belangstelli ig weten te verwekken voor Raadsbesluiten, waarmede de finantiën van ons goede dorp gemoeid zijn. Deze belangstelling heeft zich niet alleen geuit, door hetgeen ter zake in ons dorp ge schied is, per Radio wereldkundig te maken heel Nederland was immers nk het ge- beuren te Baarn, in blijde at wachting van het geen thans te Soest wel zou kunnen gebeu ren maar tevens door grootere belangstel ling als tot dusver, op de publieke tribune in den Raadzaal, en door „ingezonden artikelen", „requesten" enz- van de zijde onzer dorps- genooten. Medelevend met de Gemeente mijner in woning, heb ook ik de zittingen, gewijd aan de besprekingen over de Genie-kazerne te Soest, op de Publieke tribune bijgewoond en hebben de aldaar aangehoorde beschouwingen wel een zeer teleurstellende indruk gemaakt. De zoowel door Voorzitter als leden ge bezigde argumentaties, al of niet niet stem- verheffing of verlaging uitgesproken, hebben waarschijnlijk wel meer of mi ider indruk ge- het dagelijks „aflossen van de wacht" zo* en voor dc bevolking en voor de talrijke zo mergasten in onze hotels en pensions eene groot e en zeer bijzondere „geldinbrengendc** attractie vormen. Een kazerne aan den rand onzer Gemeente^ bij dc grens van meerdere grootere en meer genoegen en vertier biedende plaatsen, tot ons moeilijk en tot hen gemakkelijk bereik baar, kan nooit eenig blijvend voordeel voor onze landelijke Gemeente opleveren, terwijl ieder, die weet hoe de Genie bouwt en bouw en laat en welke rischea zij 't, begrijpen kan, dat de baten voor ongeschoolde krach ten uit onze Gemeente, bij een eventueele ka zernegebouw ter werk gesteld, nimmer hon- derduizenden Guldens aan loon zullen kunnen bedragen, zooals door den Voorzitter in zijne bespiegelingen over de Soest ten deel te val len baten gememoreerd werd. In onze dagen van beton- en staal-bouw, van klaar gezaagde- en geschaafde deuren en ramen, van stalen vensters en sanitair aar dewerk en daarbij van uitgerekend lage ra mingen en aanbestediggen, valt er voor hand en vakwerkers ten platten lande, bij waarlijk groote werken weinig of niets meer te ver dienen en kan alleen de verheffing en ver edeling van het hand-vakwerk en de stijging van den levensstandaard en het nieuw ontwa kende begrip voor schoonheid en edele v ïi> men, hier verbetering van inkomen doen v tr« wachten. 1 Voordeelen uit kazernebouw, uit aanschif- fing van oorlogsschepen, kannonen en der gelijk materiaal ontstaan, zijn gewoonlib slechts voorenkelen, maar voor de burgei's van Soest in dit geval geheel problematiscl voor de Menschheid in haar geheel bestaai zij slechts in waan. Wij moeten de zedelijke moed hebben on niet alleen de dingen bij hun waren naam M noemen, maar om elk byzantisme uit den weg te gaan. Het gesol en gescherm met het College van Ged. Staten, al dat getitulcer met ge achte en hooggeachte leden, al dat beginsel- gedemonstreer, al dat hatelijke gedoe en el kander steken onder water geven, al da: ge- lieg en later weer gelogenstraf van hetgeca ae een of de ander gezegd of verklaard heeft, onder leiding en controle, of in soos en aan bittertafel, is zoo volkomen in tegenstelling *Ot de uiterst moeilijke en zware tijden, waar in wij en met ons de menschen om ons le. cn, dat er waarlijk ook voor de Raad van Soest beter werk te verrichten valt, ten bate der geheele burgerij. Evenmii als de wederverheffing van B ara tot Residentie, een enkel blijvend voordeel -^geleverd heeft en opleveren zal, voor de bewoners van Baarn of Soestdijk, evenmi al9 de aldaar gebouwde manége, gekochte rijpaar den, af- en aangeschafte prinselijke au; o s of schietwapen, eenig stoffelijk voordeel voor ue aldaar gevestigde neringdoenden en handelaars opgeleverd heeft of zal hebben, evenmin zal onze Gemeente nu of in de toekomst voor deelen deelachtig worden, die het heden er- antwoorden een dergelijk bedrag, als door den Gemeenteraad in eerste instantie klakkeloos toegestaan, uit te geven en uiteindelijk ten laste der Burgerij te brengen*. De uitspraak van de Kroon kan dan 00b niet twijfelachtig zijn.. WÜRDEMANN, Soest, 22 Februari 1938- ik. zooals meestentijds het geval is, de zaken maakt °P dc.llcbt ontvankelijke gemoedere, weer verdraaid, aan den volke kond doen. jvan ..«Avoudlgen van geest" tegenover het Ds. Vervloei zijn inleidende rede ging uit 1 maar kunnen nooit weerklank naar het hoofdmotiet „Vera itwoordelijkheid". I SevondeU hebbcn blJ hen' d,e onbevooroor- Spreker betoogde O a. dat een ieder voor deeld en °Precht hlm oor te leggen I en gelegd hebben, bij de stemmen, die uit 90 i o/o der burgerij tot in den raadszaal weerklin ken. Een der zwakste argumenten, afkomstig van den waarschijnlijk meest begaafden en gemak- kelijken spreker, n.1. van den Voorzitter, was de verwijzing naar het feit, dat tal van andere Gemeenten zooveel pogingen deden om te trachten in hunne omgeving kazernes te ver krijgen, zonder omtrent ligging en omgeving dezer gewenschte kazernes verder ook maar iets te memoreeren. Zeker indien het Rijk zou kunnen besluiten, op de ter verkaveling bestemde vroegere groote landgoederen in deze Gemeente, een moderne kazerne te doen bouwen en het eeuwige-polirie-toezicht op de bewoners van het domein en paleis Soestdijk, op te heffen en te veranderen, in Dij dez» Koninklijke om- gering behoorende militaire-schildwachten, dan zouden ook de Soester-burgers het stichten eener nieuw» kazern© waarschijnlijk hartelijk toejuichen en gaarne bereid zijn daarvoor ook tholieke Engelsche weekblad, waarover de j finantieële offers te brengen en alleen reeds zich zelf persoonlijk uit de verantwoordelijk heid wil vluchten, dat zulks zich niet alleen individueel doch ook in gemeenschapsvorm demonstreert. Waar is o a. in een demo-libe raalstelsel de verantwoordelijke man (kan on ze Nederl. Soester dit soms vertellen?)- Ver volgens besprak Ds. Vervloet de vreeselijke ellende en nood van het Duitsche Volk, tij dens de jaren 1922 tot en met 1933, een nood, zooals spreker zcide, geen Hollander kan begrijpen. Hij zelf had dit alles medegemaakt- En hierop volgden de woorden „Toen stond Hiller op en het werd anders", vervolgd door de woorden „ik neem de volle verantwoor? ding voor dit volk, hier behoeft geen honger, geen werkeloosheid te zijn". Dit is in kort het leidersbeginsel, de volle verantwoordelijkheid te willen nemen en te dragen. De Nederlandsche Soester zou ik den goe den raad willen geven, alvorens hij het Na tionaal Socialisme aanvalt en wil besparen, eerst eens even op te slaan „The Catholic Times" van 14 Januari 1938, het oudste ka- SOESTER SCHAAKCLUB. Zaterdag j.1. heeft 't bondstiental van den St-G.S-B* gespeeld tegen den R'damsrl.en Schaakbond. Gewoontegetrouw verloor d« St. G.S-B. ai.maal met 31/261/2- Van de Soester Schaakclub speelden hieraan mede de heeren De Regt en Schreuder resp. aan het le en 3e bord, waarvan laatstge noemde zijn partij wist te winnen. Het vordert dit jaar slecht met den win- terwedstrijd; er is een vrij groote achterstand in te halen, hetgeen mede zijn oorzaak vindt in het feit, dat door omstandigheden eenige clubavonden geen doorgang konden vinden. Laten de betreffende leden nu zorgen spoeüig al hun partijc te hebben gespeeld. Volgende maand vindt plaats de laatste ronde van de competitie-wedstrijden in den St.G S-B Het gaat hier voornamelijk om den wedstrijd van het 2e tiental in Amersfoort le gen het le tiental van Denk en Zet. Rekent U vast op het vrijhouden van den avond van 10 Maart! FANCY-FAIR. zaterdag 26, Zondag 27 en Maandag 28 Februari a.s. wordt in het St. Josephgebouw een fancy-fair gehouden door de R-K. Gem. Zangvereen. „Hooger Streven" alhier. Behalve een strijkorkest van 12 man zijn tal van attracties aanwezig. De opening is bepaald op Zaterdagavond te 6-30 uur Men zie de advertentie in dit nummer. OUDERAVOND. Donderdagavond was in hei wijkgebouw El- theto aan het Driftje een ouderavond belegd, uitgaande van de chr schooi aan den Drie* hoeksweg. Het hoofd der school, de heer Boerema, opende met gebed, waarna 2 verzen van Psl. 24 werden gezongen Na lezing van Psl 81 memoreerde spr- de vruchtbare resultaten van het onderwijs op deze school. Hierna maakten wij op de film een regi naar'Spanje, waarbij van e~n chr. „Spoor boekje" gebruik werd gemaakt, hetgeen ia den smaak viel Nadat men gelegenheid gekregen had h«t werk dei kinderen te zien sloot D«- Wouter» met gebed-

Soester Courant | 1938 | | pagina 5