DIAtflittlIBLEEKH Dr. Aug. Veraart als lentebode. Uit de Schepping. INVALIDE. Soest Sproeten komen vroeg in het voorjaar, koopt tijdig een pot; Sprutol. Bij alle Drogisten. Ala het jonge groen ontsprnit doet hij vreemde dingen. Dr- Aug. Veraart is voor mij hetzelfde, Wat een staartnumm er in de staatsloterij voor me beteekent: ik geloof er met aan, maar..* ie kunt nooit weten! En daarom ben ik hem vriendelijk gezind- Bovendien presenteert hij zich ik heb het al lang niet meer over het staartnümmer, idoch uitsluitend over Dr. Veraart, op pret tige momenten en belast hij zich met voor ons, zijn medemenschen, prettige dingen. Een lam ft; de wei, zoo zegt men, beteekent „voor jaar", maar wanneer ik, na het eerste lam te hebben gezien, mijn overjas uitlaat en bloots hoofds mijn ochtendwandeling maak, dan krijg ik minstens voor drie weken den dokter over den vloer- Lammeren kun je beslist niet vertrouwen. En zwaluwen ook niet- Zelfs de ooievaar be driegt ons wel eens door te vroeg te komen. Maar als je in de krant leest van Dr- Veraart, die zijn proefnemingen tot het be strijden van mist, nachtvorst, zon of regen (doorhalen s.v.p* wat niet verlangd wordt) heeft hervat, dan kun je er op aan: 't is lente! Je hebt mer.schen, die jagen of visschen ze rijden geen paard of -auto, tenzij het mooi weer is. Zoo is Dr. Veraart een „mooi-weer- maker", die alleen werkt, als 'tmooi weer is. 's Witers audt.ie zijn winterslaap. Dan lait-ie ons versjagrijnen in mist, kou, sneeuw, regen wind en modder- Maar als op een veelbe'o\ en 'e- Maartochtend de velddauw schittert van de felle zonneboringen, dan rijdt Dr. Veraart een brandspuit naar buiten, spoelt dan de zon af met een paar flinke stral'én op de waterleiding en ziet de mist trekt op- Waarop Dr. Veraart 's avonds in de kran ten persoonlijk verslag doet van wat hij heeft gewrocht. Andere menschen met 'n beetje zonderlingen aard kunnen op den duur soms vervelend worden, Dr. Veraart verveelt nooit. Hij is een man, die afwisseling brengt in zijn me thoden en daardoor de publieke aandacht jjebocid houdt. De lezer zal zich nog wel herinneren, dat hij zijn carriëre als regenmaker begon met het uitstrooien, hoog in de lucht (vanuit een vliegmachine) van ondergekoeld ijs- Het ef fect was wonderlijk. Terwijl Dr. Veraart daar boven rilde van de kou, schudden wij hier beneden, van de pret. Na dit succes zette onze regen- en zonne. taak er, onze mist- en nachtvorst-verdrijver, zijn proeven voort met het strooien uit de lucht van ondergekoelde kranten. „De Maas bode'', die een zwak heeft voor Dr. Veraart fcn met groote duldzaamheid diens „rapporten" publiceert, hielp hem aan enkele duizenden kilo's tweede-hands exemplaren van haar or gaan én, ondergekoeld© „Maasbodes" bla ken precies zoo werkzaam als ijs- Enfin om kort te gaan Dr.. Veraart tocht en vond nieuwe methoden. Hij kreeg tie beschikking over de Jan van der Heyden len andere aftandsche brandspuiten en hij tpóót den mist weg. De brandspuiterij bleek ®og het beste middel te zijn om de weers omstandigheden te regelen. Veraart bespoot flen Westertoren in Amsterdam en nou kunt u 'm gelooven of niet, maar 't is zoo ten onzent werd het dróóg weer en in Abessinië begon het te gieten, weken ach tereen, in een tijd, - welke daar anders tot het ttroogteseizoen behoort- Het bespuiten van den (Westertoren werd pas gestaakt na een pro test van de Italiaansche regeering, wier sol- Baten in Abessinië juist den Negus en zijn Plannetjes achterna zaten, maar hem van wege al dien regen en de daardoor bemod- Üerde wegen niet konden krijgen- Zaterdag heeft de heer Veraart zijn werk zaamheden voor het eerst in het nieuwe sei zoen hervat, 't Is dus lente! En onze regen- Jtaaker bracht een nieuw geluid. Want het water van zijn spuit vereenigt bij thans met het vuur van takkebossen en »an „vuurpotten". Aldus onstaat stoom, welke ik citeei nu Veraart's rapport in de „Maas bode" „verticaal omhoog steeg". (Ik ver duidelijk voor de lezers, dat 't bijzondere van de zaak in het verticale ópstijgen van den Stoom schuilt; een horizontale opstijging zou Ininder gunstige effecten hebben). „Tusschen 9 uur en half 10 brak de zod Boor en loste de mist geleidelijk op". Dat alles geschiedde te Schiedam. (De heer Veraart is geheelonthouder), 't Is eigenlijk alle= heel eenvoudig, maai Je moet maar op de gedachte komen- Ik begrijp nu ook, waarom het Zondag en Maan dag zulk mooi weer is geweest over heel ons land. Dat zat 'm natuurlijk in den grooten brand, welke in den nacht van Zaterdag op Zondag in Delft heeft gewoed- Uren lang is daar met 15 stalen water op het vuur ge Spoten, zoodat er geweldige massa's stoom „verticaal omhoog" gestegen moeten zijn. Het eenige, waaro\er Dr- Veraart me wel- ieens verontrust, is de vraag, wat er van onze weervoorspeliingsmenschen in De Bilt moet Worden, als hij voortgaat om de natuur op zijn wijze te regelen- Maart zal droog zijn zoo deelde De Bilt ons de vorige week mede en Mei zat Hat wezen. Maar als Veraart dat nou niet wil en anders verordent? Als we de orde van de natuur gaan ver- Koren en het weer gaan regelen naar e'g:n iwensch, dan moet er in elk geval een andere Ordening komen. Het regenmakersbec'rijf dient Ooorloopig te worden afgesloten door de re feeering. En er moeten vestigingseischen ter- Zake worden gesteld. Anders wordt het leven BechaotiseeTd." Mijn buurman zag ik vanmorgen bezig met zijn tuinslang. Hij bespoot een eig-en ge maakt vuurtje. Mijn buurman wil natuurlijk zon hebben, want zijn crocusjus en narcissen staan op springen. Maar hij vergeet, dat ik de vorige week spinazie heb gezaaid en dat ik sta te springen om een malsch regenbuitje. Neen, er moet ordening komen! Het is inderdaad een feit, dat Dr- Veraart in een zijner rapporten verband heeft gelegd tusschen het weer ten onzent en in Abessinië- En inderdaad schreef hij het te lang voortduren van het normale regenseizoen in het land van den Negus toe aan het feit, dat hij ons land met zijn spuiterijen zulk een weldadige droogte had verschaft! WiHe Purogeeft een zuivere mooie huid. XXIII. Arme stumper! Wie heeft jou dat koopje geleverd? Je behoort niet tot de meest beklagenwaardige en beklaagde vogels- Wel nee! Is 't noodzakelijk de huismusschen een bijzondere dosis medelijden te schenken Heb jullie je niet altijd met eere door de wereld geS agen? Een brutale musch wordt gezegd. Een straatjongen onder de vogels. Minder vriendelijk: een akelige huiskees- Evenwei ook schepsel Gods; worden niet vijf muschjes voor twee penningskens ver kocht en niet éénU weet wel, van Gods Vaderzorg voor Zijn kinderen- Een mooi beest ben je, als je in tijden van dreigend of vermeend gevaar je fatsige, rolronde veerbolletje samendrukt en als een ranke, slanke vogel poes uitlacht, die een nijdige uitval naar je deed bij 't voederen van buurmans kippen. En zesjielp sjielp Mis, poes, Ja, ja, dan blaas je hoog van den toren! Maar nou, arme stumper! Wat is er gebeurd? Dat scharrelt in m'n tuin rond, deerlijk in je wiek. geschoten! Geschoten Nou ja, ja, de fantasie heeft hier vrij spel- Toch geloof ik niet, dat vuur- of windbuks gebruikt is, om jou levenslicht uit te blazen. In mijn buurt wonen talrijke dierenvrienden, wat ik afleid uit de buitengewone royalitieit, waarmee jullie door 't barre jaargetijde heen geholpen bent- En.nenu hip je daar verlegen rond! Gehavend aan je linkervliegapparaat! En leelijk ook! De slagpennen van die eene vlerk zijn danig uit het lid geslagen! Een ervan wijst loodrecht naar boven en rfirie an dere staan horizontaal buiten je vleugel, 't Is een armzalig gezicht. De gewone manier om je uit de voeten te maken behoef jij niet te probeeren- 't Is je glad onmogelijk: Vleugellam! En ik vraag me allereerst af: wie je zoo ongelukkig heeft gemaakt en ten tweede: hoe het mogelijk is, dat je er betrekkelijk nog zoo goed afgekomen bent- Poes? Zou die je die kool gestoofd hebben? Ze is er niks te goed voor- Maar ik vind, dat die in den regel haar roovers- handwerk goed verstaat, waardoor ik het vrij wel uitgesloten reken, het op 'naar debet te moeten schrijven. Wat zij met d'r eene poot grijpt, wordt door de andere niet losgelaten- Wie dan ..- Den torenvalk, den roo- den wiekei, verdenk ik ernstig, dat die zich aan jou vergrepen heeft- 't Is eigenlijk een trekvogel, die valk- IlliU 7pnilUiPn wordcn gekalmeerd UW &GIIUWGII en gesterkt en Uw slaap wordt weer rustig door het gebruik van IMijnhardt's Zenuwlabletten Glazen Buis!é 75 ct. Bi) Apoth. en Drogisten In November verlaat.ie doorgaans ons land voor warmer streken- Maar de winter was zacht, en meermalen heb ik hem in de laatste 2 maanden gezien, als-ie hoog in de blauwe lucht, zoo zeldzaam mooi stond te „wieke len", om dan plots omlaag te stoot en op een onnoozel muisje, dat, niets kwaads ver- imoedend, voor de deur van z'n holletje zat te zonnen. Maar de muisjes worden schaars- En in secten scharrelen om deze tijd van 't jaar Maart niet rond- Daarom ziet de torenvalk om naar edeler wild. Vinken, sijsjes, leeuwerikken Als ie ze maar. krijgen kan! En bovendien, die vechten ook voor hun leven! Honger is een scherp zwaard, en nu kreeg Falco jou in de gaten- Je vagebondeerde moederziel alleen rond. Bij achterdeuren van vrijgevige menschen, bij de kippenrennen, op de bermen van den weg, ja, daar zal het geweest zijn. Onverwachts daal 'e een schaduw op je neer- En je vloog, je vlóóg! Je sjilpte, je piepje! 't Was een vreeselijke angstkreet voor je leven- Was de roover toen een oogenblik ver bouwereerd? Had hij van jou, klein ding zoo'n kabaal niet verwacht Was hij ongewis in z'n gruwelijke klauwengreep Maar, hij had je! Wel niet, gelukkig, in je fin-. weelïge, mollige zijden, waarop de aanval tocl» eigenlijk bedoeld was en waarna een houw op je kopje een eind aan je leven zou ge maakt hebben. De roover kreeg alleen je vlerk, je linkervleugel te pakken- Je voelde de schijnende pijn in je beenderen- Hij wou omhoog, jij worstelde omlaag. Een halve draai om! Toen mislukte de greep van z'n andere klauw- Jij fladerde, jij schreeuwde! *t Ouge- loofelijke gebeurde; je plofte, doodelijk ver schrikt, naar beneden- Maar de valk was z'n prooi kwijt- En jij waart gered. Doch, hoe? En voor hoelang? Als een hulpbehoevende invalide hip je nu in m'n tuin rond, natuurlijk vanwege •die eene slagpen naar boven en de drie apderou ho rizontaal en zijwaarts. Je bekende slankheid, - verdwenen. Als een ruige veerbal scharrel je rond, de koorts in je leden, je heldere kijkers flauwd, bedelend om een aalmoes- En die wordt je ruimschoots geboden- Maar andere musschen gaan strijken met den buit en jij hebt het nakijken- Smaakt het niet vanwege je te hooge tem peratuur Hoelang zul je nog rondscharrelen? Dood en verderf waart overal rond op aar de. En moet jij nu vallen in de klauwen van een omzwervende kater? RAADSVERGADERING. De Raad onzer gemeente is in openbare vergadering bijeengeroepen tegen Maandag 21 Maart 1938, te 2 uur, ter behandeling van de volgende agenda; 1- Vaststelling van de notulen der verga deringen dd- 2 December 1937, 21 December 1937, 3 Februari 1938, 14 Februari 1938 en 22 Februari 1938- 2. MedeJeeling van ingekomen stukken. a- Processen-verbaal van de opneming van kas en boeken van den Ontvanger der ge meente Soest dd. 23 December 1937 en 14 Feburari 1938- b. Financieel overzicht van de Afd. Soest der Ned. Vereeniging E-H-B.O- over het ver- eenigingsjaar 1936/1937* c. Overzicht van het Gasbedrijf over de maanden December 1937 en Januari 1938- d. Verslag over 1937 van de Commissie tot wering van schoolverzuim te Soest- e. Idem van de Comm- te Soesterberg* f- Schrijven van Van Herwerden te U.trecht inzake oprichting standbeeld, met voorstel dit schrijven voor kennisgeving aan te nemen. g. Een opgave van door Gedeputeerde Staten goedgekeurde besluiten van Burgemees ter en Wethouders tot verhuur van grond. h. Een opgave van door Gedeputeerde Staten goedgekeurde besluiten van Burgemees ter en Wethouders tot verkoop van grond. i. Beantwoording door B. en W* van door het lid P- Helmus gestelcte vrageri inzake die wachttijdregeling van werkloozensteun. 3. Vaststelling van besluiten tot begroo- tingswijzigingen a- algemeene wijziging 1937; b. wijziging 1937 Spaarregeling extra B- steun aan werkloozen; c. wijziging 1938 Spaarregeling extra B. steun aan werkloozen; d. algemeene wijziging 1938; e. wijziging 1938 in verband met de uit voering van het boschplan 1938- 4- Voorstel tot wijziging van het raadsbe sluit van 3 Februari 1938 tot het aangaan van een geld leening. 5- Voorstel tot vaststelling van renteper centages voor 1937 voor verstrekte en opge nomen gelden gasbedrijf. B. en W- stellen voor 2l/2' in rekening te brengen voor opgenomen gelden en vooj belegde gelden te vergoeden l/2 6- Voorstel tot toekenning van een grati ficatie aan een volontair van gemeentewerken. B- en W- stellen voor aan bedoelde volon tair (W- A- S* van Meel) over 1937 een gratificatie te verleenen van f300 7- Credietaanvraag voor de aanstelling van een adjunct-commies ter secretarie aan de af. deeling Sociale Zaken. Deze crediet-aanvrage houdt verband met het vertrek van een ambtenaar op deze afd. 8- Voorstel in vérband met de verbete- •ring der woningen van de woningstichting; „Ons Belang". Het Rijk wenscht in deze verbetering deel te nemen tot een bedrag van f 13-200 B. en W- stellen voor dit bedrag te aan vaarden en te verstrekken aan de Woning stichting „Ons Belang" voor verbetering van bedoelde woningen, waarvoor de aanbesteding inmiddels heeft plaats gehad. 9. Voorstel tot vaststelling eener veror dening, regelende het toezicht op logementen, tapperijen en dergelijke, alsmede op publieke vermakelijkheden. 10- Vaststelling eener verordening, houden- dende voorschriften, bedoeld in art- 43 der woningwet. 11? Voorstel tot voorziening in vacatures in het bestuur der stichting tot beheer van het Soester natuurbad- Zooals bekend hebben de heeren A- P. Hilhorst, raadslid, en de heer E- van Eeden indertijd bedankt als leden van het Stichtings bestuur. Ter voorziening in deze vacatures geven B. en W- de navolgende voordracht: Vacature A- P. Hilhorst: 1* J. H- Hom, 2- J. E- van Breukelen, beiden leden van den raad. Vacature E. van Eeden: 1. E* van Zoest, 2- A. E- van Goor den Oosterlingh. 12- Benoeming van een lid der Commissie tot wering van schoolverzuim te Soest en van een lid dier commissie te Soesterberg, ter voorziening in nog niet vervulde plaatsen .Ter voorziening in bedoelde vacatures doen B. en W- de navolgende aanbevelingen: Voor de commissie te Soest: W» J* Kuijer, 2- J. F* V. d. .Steen. Voor de commissie te Soesterberg: 1- A- de Visser, 2- B. van Borssum Waalkes* 13. Crediet-aanvrage voor verbreeding van de Burgemeester Grothestraat» In de raadsvergadering van 24 Maart 1937, werd voor dit doel een crediet verleend van f 6000.—. Om thans te voldoen aan de door het Rijk voor de uitvoering dezer werken ge- stelde eischen, stellen B. en W. thans voor, het besluit van 24 Maart 1937 in te trekken en te besluiten tot beschikbaarstelling van een bedrag van f 20-300. Het -Rijk zal in deze kosten deelnemen tot een bedrag van f 8-400- 14- Voorstel tot het in werkverschaffing doen uitvoeren van een plan tot het verhar den van bermen en wegen- B. en W- vragen hiervoor een crediet van f 23-400.verdeeld in f 91C0voor loonen, waarin rijkssubsidie kan worden aangevraagd en f 14-300.- voor materialen en andere kosten. 15- Crediet-aanvrage- voor het ophoogen en rioleeren van den Klaarwaterweg (ged-) en de Wijnand Toplaann B. en W. vragen hiervoor een crediét van f 3000.— 16- Crediet-aanvrage voor aankoop van een brandweerauto (manschappenwagen) vooi de Vrijwillige Brandweer te Soest- De hieraan verbonden kosten bedragen f 2-500— 17- Voorstel tot wijziging van de spelling der benaming Steenhofstraat. Tot nu toe was de officieele naam van dezen weg Steenhofstraat. Waar gebleken is, dat de naam van wijlen Pastoor Steenhoff, naar wie deze straat werd genoemd, met 2 ff's werd geschreven, stellen B- en W- voor deze naam op juiste wijze in den straat naam te doen uitkomen. 18- Schrijven van het bestuur der afd. Soest en omstreken van de Nederlandsche Vereeniging tot bescherming van Dieren in zake verzorging van honden, met voorstel van B. en W. Voor verzorging van de honden, welke op den openbaren weg worden aangetroffen, biedt de afd- Soest der Ned. Ver* tot bescher ming van Dieren, haar hokken aan de ge meente aan. Waar volgens B- en W- hieraan geen be hoefte is, stellen zij voor op dit aanbod niet in te gaan. 19. Adres van bewoners van den Smits- weg, verzoekende verbetering van dien weg, met voorstel van B- en W. B- en W. deelen mede, geen vrijheid te kunnen vinden om aan dit verzoek te voldoen, aangezien er nog vele wegen zijn, waarvan het wegdek in minder goeden staat Verkeert, dan dat van den Smitsweg. 20. Adres van bewoners van den Ring weg, verzoekende aanbrenging van straatver. lichting ter plaatse met voorstel van B- en W. B. en W- stellen voor, aan dit verzoek te voldoen. 21- Voorstel tot wijziging van het regle ment voor Maatschappelijk Hulpbetoon. Het in de vergadering van 21 December 1937 goedgekeurde reglement werd door Ged- Staten goedgekeurd. De nu voorgestelde wij zigingen betreffen eenige ondergeschikte wen- schen van Ged. Staten. 22- Vaststelling van besluiten inzake ge meente-eigendommen, t-w.: a- tot verkoop van een stuk gronds aan D. van Amersfoort en in verband daarmede aankoop door de gemeente van het op dien grond rustende erfpachtsrecht. b. tot overname van het erfpachtsrecht van een gedeelte van een perceel gronds van F. Schipper en tot verhuur aan dezen van een ander gedeelte van het betrekke- lijke perceel; c. tot het in eigendom overnemen van een strook grond van H- W- Bos; d. tot het in eigendom overnemen van een strook grond van C- Spijkerman; e. tot verhuur van een tweetal terreinen aan het bestuur der Vereeniging „Soest- dijk". f. tot verhuur van een strook gronds 23. Behandelingvan van belastingreclames, aan J. Mensink. 24.- Crediet-aanvraag t'èr' vervangi: g van het aan den gewezen gemeente-veearts toe. komend wachtgeld door een uitkeering ineens. Het ineens uft te keeren bedrag, welke handeling een voordeel voor de gemeente be teekent, bedraagt tl250- 25- Voorstel van B- en W* tot grondrui- ling met de N-V. „Heidebloesem"- DAMES. DAMES Vraagt Uw wVikeliar Werkt perfect SLECHTS 12 cant par Literflesch. Alom verkrijgbaar. ADRES AAN DEN RAAD. Door de afd- Baarn en Soest der Hotel- en Caféhouders is het navolgende adres aan den gemeenteraad gezonden: AAN DEN RAAD DER GEMEENTE SOEST Geeft met verschuldigd en eerbied te kennen; De afdeeling Baarn en Omstreken, van den Nederlandschen Bond van Hotel-, Koffiehuis-, Restauranthouders en Slijters, gevestigd te Am sterdam, goedgekeurd bij Koninklijk Besluit- dat de ongunst der tijden zoo zwaar op het Koffiehuisbedrijf drukt, dat adressanten zich in het belang harer leden gedrongen acht zich met het onderstaande tot Uw Raad te wenden; Voor de belasting op biljarts, ingevolge de Personeele belasting geheven, bedraagt h# ta rief in den regel f 20p«r biljart. Daar echter meestal een hoog aantal opeenten door de gemeente wordt geheven, wordt dit bedrag veel hoog er en in sommige gem eentan is het dan ook reeds tot f60.— en nog hooger ge rezen. De Wetgever laat toe van dit bedrog; van f20.— af te wijken en nog kortgeleden is in hoogste instantie beslist, dat in plaats van f20.— 10 gulden in de plaatselijke ver- ordening mag worJen geschreven ten aanzit a van biljarten in koffiehuizen- Deze belasiing drukt ook in Uw gemeente op de explo tar» ten zeer zwaar- Van het biljart wordt n.ci -zulk 'n druk gebruik gemaakt; 't vereisclii belangrijke aanschaffings-, afschrijvings- en oiu derhoudskosten. 't Is dan ook al meermalen voorgekomen, dat exploitanten hun biljart heb.» ben opgeruimd en kleinere belastingvrije toe stellen er voor in de plaats hebben gezet, om dat de belasting er voor onevenredig zwaar was ten aanzien van het gebruik, dat werd gemaakt van het biljart, waarop het edele spel kan worden be .'end- Bovendien heeft deze belasting een zeer onbillijk karakter. Het biljart is een gereed* schap voor den exp'jitant om zijn brood ta verdienen; een ander karakter heeft het voor hem niet- Het biljartspel is voor het publiek een behoorlijke ontspanning en draagt geener lei onzedelijk karakter. Indertijd heeft del Staat de belasting op speelkaarten afgeschaft. Misschien was er een redelijke grond voor zulk een belastingheffing. Zoolang men echter niet de voetballen, de kegelspelen, schaak- en damborden belast, is er ook geenerlei aan leiding om belasting op biljarten te koffiehui zen in gebruik, te leggen. Voor den koffie, huishouder toch is de belassting op het biljart geen verteringsbelasting, maar volmaakt een' bedrijfsbelasting op zijn gereedschap. Wie zotI het gereedschap van den smid, van den tim merman, van den "schilder of schoenmaker durven belasten? Niemand immers- Met welk recht mag men dan wel belasting heffen op het koffiehuisbiljart Hij, die zoo luxueus kan leven, dat hij een biljart bij zich thuis voor eigen gnoegen kan hebben, staat ten op zichte van deze belasting heel anders datt de koffiehuishouder. Het is daarom, dat adressante zich tot. Uwen Raad durft wenden met het beleefde verzoek de belasting op biljarten te doen verdwijnen, althans den grondslag dusdanig; te vermideren, dat het hebben van een biljart voor den koffiehuishouder een niet al te zware last beduidt. Adressante hoopt een gunstig gehoor hier voor bij Uvv Raad te zullen vinden- 't Welk doende, Namens de Vereeniging bovengenoemd} w,g. W* F. Jasper, Voorzitter- w.g. T- H. van Ooik, Secretaris, Baarn, Maart 1938. TELEFOON SOEST Nieuwe aansluitingen: 2008 J. Groenhuizen, Vert. N*V. Moens* Handel Mij-, Middenl. 1, Soestduinen- 2009 B. J. Hamers, Stadhouderslaan 62, Soestdijk. 2184 Kattenburg, Schoenenzaak „Modern** Van Weedestraat 29, Sostdijk. 2065 J. F. van Leek, Brood- en ban ketbakkerij, Beukenlaan 18a. 2183 B. J. Lizé, Vert. Onderl. PhanTfi* Grootli, Vosseveldlaan 25- 2005 N.V. Ned- Middenstandsbank, Vaö Weedestraat 11, Directie- 2181 R.K. Onderlinge Begrafenis Onder neming „St- Barbara", Dir. N* Kool, Steenhoffstraat 32* 2004 G- van Os, Expediteur, Koninginne- laan 150, Soestdijk. 2539 P. J. Pestman, Beetslaan 101 2182 Soester Advertentie Nieuws, Van Weedestraat 9b, Soestdijk. 2063 M. Spoor, Prins Bernhardlaan 46* 2097 I- J. v- d. Wal, Behanger-stoffeerderg' Waldeck Pyrmontlaan 52« Vervallen aansluitingen: 2542 N- M. A- M. de Moraaz ImanS, Molenstraat 85- 2587 H. Klos, Pr. Hendrikl. la, Soestdijk. 2265 Manege „Hippos", Waldeck Pyraf* laan, Soestdijk. 2228 J- v. d' Wal, Beetzlaan 15, Soestdijk. 2956 H. v. d- Wildt, Architect, Leeraar N- O. Bouwkunde, Plasweg* AANHOUDING. De po'i'ie alhier hield Maandag d-en zwervef S- v. V- aan, waarbij bleek, dat v. V* nog 3 weken hechte; is tegoed had. Hij is op transport naar Utrecht gesteld* HUURSCHULD EN NOG WAT. Maandagmiddag werd de venter A- v. B«|' met zijn gezin uit zijn woning gezet aan het Kerkpad. Een groote huurschuld lag natuur lijk aan dit feit ten grondslag. De gemeente bood het gezin, dat letterlijk en figuui'lijk op straat stond, een andere wo ning aan n.1. op de Eemstraat. Deze woning achtte v. B. echter onbewoonbaar en te klein. Hij stuurde zijn vrouw en zijn twee kinderen, van 2 en 5 jaar naar Amersfoort ezil timmerde een tentje van triplex en zeildoek enf verbleef daarin met zijn huisboedeL Waarlijk een armzalig gezicht Naar wij vernamen on dersteunde Maatschappelijk Hulpbetoon dif gezin met f 5.per week plus een kolen- bon van f 1Als men bedenkt dat va» dit bedrag f 4.25 huur af moet, dan is een en ander geen wonder. De man had thans wijzer gedaan de heul aangeboden woning te aanvaarden.

Soester Courant | 1938 | | pagina 2