I TWEEDE BLAD. ZONNESTRAAL-COLLECTE Tandpasta Ivorol (volgens nieuw recept) geeft volop volwaardig schuim, ZATERDAG 25 JULI. Hoofdpijn - Kiespijn - Gevatte koude Officieele kennisgevingen Werk maakt sterk. - JCREME Verrassende uitslag van Philip's Puzzle Prijsvraag Soest Huidonzuiverheden, vet wormpjes, vlekjes, pukkels en uitslag JDER GECOMB. SOESTER BLADEN VAN VRIJDAG 24 JUNI 1938- Vervolg Raadsverslag. d. tot intrekking van het raadsbesluit dd. 21 Maart 1938, le afd. no-r 4867, betreffende o.a. verkoop van grond aan D- ,van Amersfoort en tot verkoop, van grond aan genoemden persoon- Conform besloten- 15- Voorstel tot opnieuw-vaststelling van '•een verordening regelende het toezicht op tapperijen, logement"*- en dergelijke, alsme- <de op de pubk.ke vermakelijkheden- Deze opnieuw vaststelling omvat de wegla ting van art. 5 en vernummering der na art. 5 volgende artikelen der verordening. Z-h.s goedgekeurd. 16- Vaststelling van een besluit tot het in eigendom overnemen van strooken gronds voor verbreeding der Burgemeester Grothe- straat. Bedoeld besluit omvat verschilende percee. len aan de Westzijde van bedoelde straat Vanaf Nieuwerhoek, verband houdende met den aanleg van een rijwiel- en wandelpad. Z-h.s- goedgekeurd. 17- Behan .eling van een adres van de iVereenigingen „Soest-Vooruit" en „Soest. 'Zuid", verzoekende mede te werken tot het inparticuliere werkverschaffing stichten van leen openluchttheater alsmede aan deze het daarvoor benoo^igde terrein te verhuren met .voorstel van B. en W- de gevraagde mede- iwerking te verleen en. B- en W- stellen voor het benoodigde ter rein te verhure.. voor f 25per jaar- De aan de stichting verbonden kosten zijn begroot op f 4000.vo0r loonen en f 1000- ivoor materialen. Van eerstgenoemd bedrag zullen de ge noemde vereenigingen f 600en het laatst genoemde bedrag geheel voor haar rekening nemen. De heer ENDENDIJK wil vastleggen, dat de op te voeren stukken de goedkeuring be_ hoeven van B- en W- De VOORZITTER zegt, dat dit in de ge. xneentewet reeds is vastgelegd. De heer NOODER vraagt, waarom dit werk door de Heide-Maatschappij en niet door iStaatsboschbeheer wordt uitgevoerd. Daar de betrokken vereenigingen het plan niet ter hand hadden kunnen nemen, wanneer de gelegen heid tot particuliere werkverschaffing er njet ■was, wil spr-, dat dé volgende voorwaarden worden gesteld: ie. alleen ten dienste van cul- Itureele doeleinden; 2e. bij den verhuur mag jgeen enkele richting worden uitgeschakeld, ^daarbij in aanmerking genomen de bepalin gen, welke hierover bestaan. De heer HOM vindt het eigenaardig, dat in leen clausule staat, dat het terrein voor en na -iedere opvoering weer geheel vrij is voor .publiek en dat het terrein toch is verhuurd. Spr. ziet, dat men in conflict komt met f|de politie. Wethouder GASILLE verzoekt allereerst leen verandering in het voorstel goed te keu- 'Xen n.L, dat door de vereenigingen de gelden <net in de gemeentekas maar bij de Ned. {Heidemaatschappij te Arnhem moeten wor- jden gestort. Verder zegt spr., dat het Staatsboschbe- tieer dergelijke werken nooit uitvoert- Spr- iverzoekt het volgnummer 582 van de begroo- ting te verhoogen met f 7-000.uit de post /werkverschaffing, daar het crediet voor parti culiere werkverschaffing, in verband met de gedane werkzaamheden in het bosch van Jhr- IVan Drakenstein, reeds te kort is. De ge meente krijgt 45 °/o,van de door haar gecon tracteerde kosten van het Rijk terug en be taalt dus f 3.400. De VOORZITTER zegt, dat hij hetgeen 'de heer Nood er naar voren heeft gebracht, gaarne over zal brengen aan de vereenigingen, Üoch wijst erop, dat de vereenigingen door ihun financieeL aandeel wat zij in dit werk hebben, ook zeggenschap zullen erlangen en de raad dus geen voorwaarden moet stellen. Wethouder GASILLE vindt de voorwaarden begrijpelijk. Bij verhuur voor vergaderingen moet voor keur uitgesloten zijn. De heer NOODER is van oordeel, dat ivoor het luttele bedrag aan huur, dat de ge meente ontvangt, zij zeggenschap moet heb ben en vraagt te onderhandelen met de ver- leenigingen over de voorwaarden- Wethouder GASILLE vraagt hierna nog een begrootingsvvijziging te willen goedkeuren voor de f 13-400.— die hoog geraamd zijn als op brengst van de personeele belasting te dek ken door de hoogere opbrengsten van andere belastingen. Hiervoor is noodig uit de post onvoorzien een bedrag van f 502.04 over te boeken, hetgeen wordt goedgekeurd- Spr. deelde verder mede, dat de privaten bij het kampeerterrein niet erg „geliefd" zijn met het gevolg, dat de natuur daar erg be vuild wordt en uit een oogpunt van zedelijk heid, deze toestand niet in orde is- Voor f 500.kan dit goed worden gemaakt door de privaten te voorzien van water-.closets enz. De VOORZITTER wil slechts machtiging v-.n den raad hebben, omdat nadere bespre kingen nog noodig zijn. De heer NOODER uit zijn teleurstelling over het feit, dat dit werk weer in werk verschaffing gedaan moet worden, terwijl het productief werk is. De heer VAN DE VEN meent tijdens de «xcursie van de raadsleden opgevangen te hebben, dat die privaten er reeds stonden- RONDVRAAG. De heer HOM kan thans mcdedeelen, dat tvj den bouw aan de woningen van „Ons1 ÜeUrtg" geen contractloonen worden betaald. dat tandaanslag en spijsrestenabsorbeert en emulgeert. Daardoor worden de tanden wérkelijk wit en de mond bijzonder frlsch en rein, Tube 25 en 40 ct. Extra groote t ube 60 cent doch dat men 20 cent per uur daar beneden blijft. Dit is oneerlijke cocurrentie tegenover de Soester Patroons. De VOORZITTER zegt, dat de moeilijk heden aldaar zijn volle aandacht hebben en de gang van zaken ook hem niet bevalt. Een onderzoek zal worden ingesteld. De heer NOODER vraagt verbetering van den Verl. Postweg en den Kampweg. Thans zal, aldus spr., bij de verbetering van laatst genoemden weg Defensie wel willen bijdra gen, hetgeen zij destijds weigerde, daar den geheelen dag soldaten en materieel over dezen weg gaat. Spr. vraagt de rechterzijde van dezen weg te verbieden voor wielrij ders. De heer VAN DE VEN vraagt aandacht voor den slechten toestand waarin de trot toirs van den Verl. Kolonieweg verkeeren, evenals die van de Prins Bernhardlaan- Ook had spr. mededeelingen ontvangen van de lage loonen bij „Ons Belang" n.1- op ba sis van werkverschaffing plus eenige toeslag- De heer THIJSSEN zegt het contract te hebben gezien van het bouwen der urinoirs nabij Soesterdal te Soesterberg en vraagt of dit gebouwtje overeenkomstig het raadsbesluit is gebouwd. Dit zal nader onderzocht worden. De heer ZIJLSTRA vestigt den aandacht op een terrein aan de Emmalaan, dat zich volgens spr. in een ergerlijken toestand be vindt. Spr. geeft een uitgebreide opsomming van hetgeen daar gedeponeerd wordt, welke chaos omlijst wordt door een vervallen schuur en een verwilderde heg. De heer ENDENDIJK vraagt verbetering van den Soester Engweg, die bijna niet meer te bewandelen is. De heer HILHORST vraagt inzake de door hem gestelde vragen in de vorige ver gadering betreffende „Ons Belang", welke Wethouder DE BRUIJN toen in strijd met de werkelijkheid heeft beantwoord, schriftelijk antwoord. Hierna sloot de voorzitter de openbare ver gadering om over te gaan in geheime zit ting tot behandeling van: 14- Behandeling van belastingreclames. 4. Belanghebbenden behooren er rekening mede te houden, dat niet aan ieders wenschen zal kunnen worden voldaan. Soestt 22 Juni 1938. BEKENDMAKING. De Burgemeester van Soest, brengt te» openbare kennis dat hij met ingang van Woensdag 13 Juli a.s- wederom zijn gewone wekelijksche spreekuur zal houden. Vóór dat tijdstip zal alleen in dringende gevallen een onderhoud worden toegestaan; indien zulks schriftelijk, met opgave van het onderwerp van bespreking, wordt aangevraagd. Soest, 20 Juni 1938. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders der gemeente Soest, gelet op hel bepaalde bij de artt. 6 en 7 der Hinderwet; brengen ter algemeene ken. nis dat op de secretarie der gemeente ter visie is geïfcgd een verzoek met bijlagen van D- Strietman, Ossendamweg 55 te Soest, om ver gunning tot het oprichten van een brood- en banketbakkerij, in perceel sectie D no- 2454, gelegen aan den Ossendamweg, en het daarin plaatsen van een heetwateroven, alsmede van een decgkneedmachine in werking gesteld door een eiectromotor van 2I/2 P-K-; dat op den 5 Juli 1938, des vóórmiddags te 11 uren gelegenheid is om ten gemeentehuize bezwaren tegen het oprichten dier inrichting in te brengen; en dat gedurende DRIE dagen vóór dien dag op de secretarie der gemeente van de ter zake ingekomen schrifturen kan worden kennis genomen- De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat niet tot eventueel beroep- van de later op het verzoek te nemen beslis- sing gerechtigd zijn zij, die niet op dn aange. wezen plaats en het aangegeven uur in de vo rengenoemde ingevolge art. 7 der Hinder wet te houden zitting zijn verschenen, ten einde hunne bezwaren mondeling toe te lich ten- Soest, den 21 Juni 1938- De ui.ges.oken hand, die wij zoo dikwijls zagen, Komt Zaterdag Uw gift, Uw liefde-offer vragen. De Sanatoria zijn boordevol ellende; Gelukkig is de mensch, die TB-C- niet kende. Die hand vraagt U om hulp, ach heb toch mededoogen, De hoop op beterschap voor velen is vervlogen Als men hen aan hun lot, hun zorg zou overlaten; Het is nog juist bijtijds, dat Uwe hulp kan baten. Getrouw aan 't parool: „Gezonden voor de Kranken", Heeft menig lijder reeds heel veel aan hen te danken, Die offervaardigheid, barmhartigheid betrachten; Helaas er zijn er veel, die naar genezing smachten HELPT lenigen den nood, 'd ontbering en de smarten' HELPT aan dit mooie werk, laat spreken Uwe hartenI HELPT Uwen mede-mensch, brengt zonneschijn in 't lijden! HELPT pllen „Zonnestraal" de T-B.C. bestrijden! E. v. E« Mijnhartjes (dit ziin hartvormige crriiets) helpen snel en goed. Doos 50 ct. Proefdoos 10 ct DIENSTPLICHT. Wenschen met betrekking tot de inlijving. De Burgemeester der gemeente Soest brengt ter kennis van belanghebbenden: 1. Zij, die hun wensch omtrent de inlijving in geval van bestemming tot gewoon dienst plichtige niet reeds bij de keuring of bij een andere gelegenheid hebben opgegeven of die iets anders zouden wenschen dan zij te voren hebben medegedeeld, kunnen vóór 10 Juli as- hun verlangen, liefst schriftelijk, opgeven aan den commandant van het indeelxngsdistrict Utrecht te Utrecht. 2. Nadere wenschen, als hierboven bew doeld, kunnen worden te kennen gegeven, zoo wel betreffende indeeling bij de zeemacht of bij een bepaald korps en garnizoen als betref fende tijd van opkomst, opleiding tot officier of onderofficier, enz. 3. Indien voor sommige gevallen bij de keuring bijzondere aanwijzing.* mochten zijn verstrekt omtrent de wijze van aanmelding, moeten deze aanwijzingen stipt worden opge volgd, ook al wijken zij af van hetgeen hier boven is te kennen gegeven. Deze aanwijzin gen hebben voornamelijk betrekking op ver vroegde inlijving, indeeling bij de schooloom- pagnic van den motordienst cn opleiding tot reserve-officier-vlieg ei of -waarnemer by de luchtvaartafdeeling. Tijdens mijn verlol verscheen in het maand- blad „De Eigen Zender" een aanbeveling van den arbeid van de „Centrale voor Werkloozen- zorg" door een aantal vooraanstaande inge zetenen dezer gemeente onderteekend- Waar ik door mijne afwezigheid niet in de gelegenheid was dit mooie werk aan te beve len, neem ik gaarne de gelegenheid te baat om door een kort bericht in deze courant zulksi van ganscher harte te doen. Moge de collecte, welke alhier in de eerste week van Juli a-s- gehouden zal worden, een flink bedrag voor de kas van de „Centrale voor Werkloozen.. zorg" opbrengen- W- A- J. VISSER^ Burgemeester van Soest- De „Centrale voor Werkloo zen zorg" ge sticht op initiatief van den Raad van Ned- Kerken voor practisch Christendom, die in de achterliggende crisisjaren, dank zij den steun welke zij van breede lagen der bevolking (ook uit Soest) mocht ondervinden, reeds ongeveer 10.000 jonge werkloozen nieuwe levensmoed heeft geschonken, organiseert weCT een groote collecte-actie. De Centrale richt zich opnieuw tot het Ned. volk met de bede, haar wederom in staat te stellen, haar werk ter bestrijding van de nadeelige moreele gevolgen der wer> keloosheid voort te zetten. Daarvoor zal ook dit jaar een bedrag van f 100.000 gulden noo dig zijn; reeds konden op negen centrale pun ten van ons land werkkampen worden ge opend, en zijn er in 1937 4618 werklooze jon gens gedurende 173000 mankampdagen, in de negen werkkampen geweest- Voorts werden in het Internaat voor huishoudelijke beroepen te Plaarlem, dat ook van de „Centrale" uitgaat, 120 meisjes opgeleid. Bovendien werd de op brengst der collecte gebezigd voor steun van de korte werkkampen uitgaande van de „Ned. Chr. Studenten-Verten-", van het „Ned- Jon- gel. Verbond", en de „Vrijz- Chr- Jeugdbe. weging", ook werden eenige vacantiekampen voor vrouwen van werkloozen georganiseerd, en konden eenige vacantiekampen gehouden worden voor de Chr. georganiseerde werk loozen, leden van het Chr. Nat- Vakverbond- Voor dit werk werd de honderd duizend gulden gebruikt. Waar nu ook in Soest in de ie week van Juli een collecte voor dit doel zal worden gehouden en een beroep zal wor den gedaan op uwe offervaardigheid, ondea; de leuze „Werkt maakt sterk", om dit mooie en zoo noodzakelijk werk te steunen, daar re kent het comité op uwe hulp. Stelt onze jon, ge mede christenen, ook onze jonge Soesters, niet te leur, want ook hen geldt dit werk, de werkkampen staan ook open voor de Soester jeugdige werkloozen, die er zeker toch ook; wel zijn, al hebben zij zich tot heden niet aan gemeld, laat men zich toch niet door vrees laten weerhouden; heusch de werkkampen zijn geen concentratiekampen, waar men als in gevangenschap verkeert, het is er ver van. daan. Na het verrichten van lichamelijke ar. beid, is' er volop te genieten van allerlei ont spanning bij sport en spel, zang en muziek, terwijl ook de geestelijke leiding in goede handen is. overal heerscht een prettige kame raadschappelijke geest. Ouders van jeugdige) werkloozen, wekt uw jongens op zich aan te melden voor het kampsverk- De voorzitter en de secretaris van het comité alhier zijn gaarne bereid aan jeugdige werkloozen van Prote- stantsche huize de gewenschte inlichtingen te- verschaffen. Het comité alhier bestaat uit de Heeren; Ds- J- Tv. Schaick, Voorzitter. A. v- d- Plas, Steenhof f straat 31, Secretaris. J. v- Schaik, Penningmeester- Postrekening no. 134908 G- A- den Besten, Bcetzlaan i8b- *T®. v- VVéièïi, la^dcnlaan 4c- T- Muit, Ringweg 2- terwijl deze arbeid ten zeerste wordt aanbe volen door; H. J- Gasille, Wethouder- D- A- de Bruyn, Wethouder- M. Hornsveld, lid v- d- Raad. Ds- Groeneveld, Ned- Herv Pred» Ds. Wouters, Geref. Pr:d- A. O- Dammers, Notaris- W. van der Velden, Aannemer- J- C- Swager- Dv. P- Donker- Dr. P. G- de Vos^ Dr. Th- Veldhuyzen v- Zanten!. Mevr. Beversen. Mevr. Beckeringh- Wilhelmus. 2- Au pays De La Merese, Marsch, P- J- Wiestif 3- Le Barbier de Séville, Ouverture^ Rossinlf 4. Le Beau Danube Bleu, Wals, Joh- Straussfr 5- Gavalleria Rusticana, Fantasie sur L'Op era de Maragnj* ,6. lippe-Detmold Marsch, Ludwig Siedq< Z- La Dame De Piqué, Ouverture, F- Supp^ 8- Espana, Suite de Wals, E- W'aldteufeL, 9. Princesse Czardas, Fantaisie Sur l'operette^ E- Kalman, 10. Flor entin er-Marsch4 Fucik," 11- Wilhelmus. BRANDWEER-JUBILEUM. Zooals reeds eenige malen medegedeeld viert de Vrijwillige Brandweer onzer gemeente, op Woensdag 13 Juli a.s- haar 15-jarig be-| staan. Ter gelegenheid van dit feit zal genoemdel vereeniging des middags van 3 tot 4.30 uui; receptie houden in Hotel „Eemland". DE HARMONIE OP CONCOURS. Op 7 Augustus a-s- zal de Soester Harmonie „Patiëntia Vincit Omnia" deelnemen aan het; groot nationaal concours te Velp.RoosendaaR De vereeniging za', uitkomen in de eere-afc* deeling voor harmonieoorpsen- een weldaad voor Uw huid lste en 2de prijs te Soest. Heden werd door N.V- Philips de uitslag bekend gemaakt van de door deze firma uit geschreven puzzle-prijsvraag, waarvan de in zending op 15 Mei j.1. eindigde- Daar de firma Fugers' Radio alhier zich veel moeite getroostte "het Soester publiek op deze prijsvraag opmerkzaam te maken en ver der de puzzles voor een ieder gratis beschik, baar stelde, deed he-t ons veel genoegen ken. nis te nemen van de wel zeer merkwaardige uitslag, dat van de 25 prijzen, de iste en 2de prijs in Soest bij cliënten van Fugers' Radio zijn gevallen, n-1-: ie pr. P. van Steenderen, Burgem Grothestraat 60, Soestdijk, die hier. door eigenaar geworden is van een Philips' radio-gramaf00nFantasia 803A, ter waarde van f 345.2de prijs H- L- Bolten, Bont werker, Soesterbergschestraat 19, Soest. Deze prijs bestaat uit een Philips' apparaat „Ara- besque" 802A, ter waarde van f 249. Den gelukkigen prijswinnaars onze harte lijke geiukwensclien alsook aan de firma Fu gers' Radio voor de met succes bekroonde campagne. SOESTERBERGSCHE KAZERtME AANBESTEED. Gisterenmorgen had de aanbesteding plaats van het kazernement voor een bataljon pioniers en een compagnie spoorwegtroepen te Soes^ terberg. De raming bedroeg f 440 000. Ingeleverd werden 87 biljetten. Hoogste in« schrijver was de firma H. Schipper en Zn. te Wierden met f 473.000Laagste was do firma G. van der Hoef en Stam alhier met f 426.300 De gunning werd aangehouden. TELEFOON-NIEUWS- Nieuwe aansluitingen: 2126 J. A. van Beusekom, Pr. Bernhard laan 60, Soestdijk. A. J. E- J. Drost van Wely, So- phialaan 18, Soestdijk. L. G. J- Groeneweg, de Genestet- laan 3b, Soest. Bruno Hassel, Ing., Stadh-l- 46- Mr.. A. H- U. M-, VredehofstraaU 16, Soestdijk. Kinderhuis Statum, Eigendomw- 98» C- J. W. Leertouwer, Electro-techn. werktuigkundige, Molenstr. 61- G. E, Oldigs-Schneider, Emmal- 14* C. Sesink, Rijkspolitie, distr- comm. Vredehofstraat 18, Soestdijk. G- C. Schuylenburg, auto-expert, Regentesselaan 6, Soestdijk- Th. Sikman, Verl. Talmalaan 11- Soester Natuurbad, Banningstraat. 2085 2096 2124 2064 2095 2106 2127 2223 2125 2073 2156 ZOMERCONCERT. Mede op verzoek van de Vereeniging „Soest Vooruit" zal op den verjaardag van Z-K-H- Prins Bernhard, Woensdag 29 Juni a s-, door de Harmonie „Patiëntia Vincit Omnia", direc teur. de heer Drews, des avonds 8 uur, ia het Rosarium een concert worden gegeven. Het navolgende programma zal worden uit gevoerd: Vervallen aansluitingen; 2711 A- Buyterse, Prinses Julianal. 74» 2574 N. Dorland, P. Potterlaan 28- 2939 R. Haverhoek-Harm, Middelw.str 32. 2702 R. A. Kochheim, Beetzlaan 34- 2053 Mevr. de Wed. R. Metz, Stad hout derslaan 36- 2745 Dr. R. S- Tjaden Modderman, Hart manlaan 11, Soest. 2791 A. Morren, Emmalaan 14- 2218 B. Y. de Vries, Steenhoffstr- 25- 2367 D. van Sloten, Nieuweweg 84- 2841 E. W. Stork, Steenhoffstr- 77a- 2482 Mevr. de Wed. R. J. Wessels-Boer Fabcr, Prinses Julianalaan 1- 2163 Zoellner's agenturen, Stationsweg 13« ONGELUKKIGE VAL- Vrijdagavond fietste de knecht van den slager v. A. alhier op den Lange Brinkweg,, toen zijn klomp van de pedaal afgleed, waar. door hij de macht over zijn stuur verloor en van de fiets viel. Hij kwam daarbij zoo onge lukkig op de straat terecht, dat hij bewuste loos werd opgenomen. Na geneeskundige hulp is hij naar zijn woning vervoerd. DE BREM BLOEIT NOG- Waar de bloeitijd van de brem reeds is verstreken, mag het als een uitzondering geu den, dat achter Pension „Nova" nabij het station Soestduinen de brem g volop in bloei staat, hetgeen door de groote hoeveel heid een fraai gezicht oplevert. NEDERLAAG-WESTRIJDEN. De nederlaag-we.dstrijden om het Koningin Emma-Monument zullen 3 Juli een aanvang nemen met de match Esvac-Soest, waarna een week later de wedstrijd EsvacHet Gooi zal volgen. verdwijnen door de huidzuiveiende, huidvoedende en huidverfraaiende kracht die Purol in hooge mate bezit. Doos 30, 60 ct. Tube 45 ct. Bij Apoth. en Drogisten.

Soester Courant | 1938 | | pagina 11