'AMES RUBRIEK 3 O SCHOOLJURKEN groote en kleine meisjes fe£3 Ons Patronentioekfe Jonge meisjes japonnen en blouses VOOR Sïï*! Zomer complets en ensembles MET BESTELLEN VAN PATRONEN, Patronen van in dea> rubriek voorkom Si en de genummerde modellen zijn op aan draag te verkrijgen bij „Het Practisch Mo deblad" Postbus 36, Den Haag. Postreke ning 203203. De prijs der patronen bedraagt indien niet anders staat aangegeven, S 0.58. Betaling reeds vooruit, in postzegels, per giro of per postwissel. Verschillende gelegenheden doen zich voor, lat de opgroei ende dochters ïen gekleed ja ponnetje noodig lebben. Eenvoud van ontwerp zal echter steeds op den voorgrond gesteld moeten worden. Mate riaal en kleur kunnen er toe bijdragen het geheel feestelijk en fleurig te maken. Donker blauw en ver der allerlei an dere nuancee ringen tot pastel toe is zeer ge schikt voor blon dines, terwijl mais, oker, mos terd- en andere schakeeringen van geel voor brunettes ge schikt zijn. Ver der brengt de mode ons een rijke keuze van groen en rood, goudbruin, grijs ïoestkleur en vele andere, mooie warme en ook sterk sprekende tinten. Brique, lak- en tomaten- rood zijn al even modern en op ietwat donkere kleuren worden contrasteerende garneeringen aangebracht, soms in twee of drie kleuren. Toch zijn er ook vele model- Jen, die op zeer bescheidene wij ze met piqué garnituren wor den afgewerkt, terwijl een grap pig nieuw garnituur tevens de aandacht vraagt n.1. gesteven kraagjes van piqué met dito Vlinder stukjes en ook kraagjes met een rechte chabot, die als een „bef" werkt. Voor jonge meisjes zijn dit modesnufjes, die bij wijze van verandering aardig werken, doch niet iedereen zul len flatteeren, omdat ze iets mannelijk aandoen. Over het al gemeen zullen flatteuse vesten en ruim klokkende volants en fhabots het meest in den smaak blijven vallen. Bolero's worden ook veel ge dragen door jonge meisjes even als ruime ceintuurs, die in het midden vóór geknoopt of op zij de gestrikt worden. Voor deze garneering moet men echter bij- konder soupele zijde weten te kiezen, die zich mooi voegt. Men zal op milde voorjaarsdagen en ook dezen zomer bolero's zien dragen inplaats van mantels en deze hebben zoowel lange, als korte en halflange mouwen, terwijl ze meestal kraagloos zijn. Plooien handhaven zich bij voortduring en men ziet niet al leen meer de in het midden der rok ge deeltelijk opgestikte plooien, doch zeer nieuw zijn o.a. geplisseerde rokjes met een gladde aansluitende, tot op de heupen rei kende blouse. In het midden van de voor baan ziet men, evenals aan de zijkanten, geplisseerde tusschenbaantjes, doch deze laatste leenen zich alleen voor zéér slanke figuren. Effen zoowel als bedrukte zijdjes worden voor deze japonnetjes verwerkt, doch men heeft ook vele mooie, dunne wollen voorjaarsstoffen, die voor verschil lende meer gekleede modellen geschikt zijn. Aardig zijn de zijden weefsels, die kleurige omgewerkte gaatjes hebben, ter wijl voor het bovenste model (van de groep van twee) ook kantstof zeer ge schikt is b.v. met een kleine bovenpas van tulle in dezelfde kleur. Bij kantstof wor den tegenwoordig onderjurken in ver schillende kleuren gedragen. De japon onderaan is van effen zijde met tulle pas, die echter ook van bedrukte zijde ge maakt kan worden evenals de ceintuur. Links een japon voor iets oudere meisjes met opgeknipte rok en gedrapeerd boven deel, waarvan de ruimte aan de hals door een clips bijeen gehouden wordt. Drie kwart lange mouwen, die onder den elle boog aansluiten en een niet te ruime bo- venmouw hebben behooren tot de nieuw ste modellen, ook voor damesjaponnen. De middelste jurk heeft een losse bolero en plissé's aan de zijkanten van de voor baan, terwijl rechts een jurk is, waarvan de voorpanden in holerovorm, dicht langs de kant opgestikt zijn. Sluiting rugzijde met lange rij knoopen. Het kleedingvraagstuk onzer meisjes is gedurende het meer gevorderd voorjaar en den zo mer niet zóó moeilijk op te los sen door de respectievelijke moe ders als in de koudere maanden van het jaar. Men vindt een ry- ke sorbeering van katoenen en andere weefsels, die zich zeer gemakkelijk tot aardige jurken laten verwerken. De katoentjes, bedrukt met bloemen en dieren- motieven zijn alleraardigst even als de kleurige strepen, ruitjes, moesjes en wat men nog meer ziet. In katoenen weefsels vindt men nog een groote afwisseling, als voile, katoenen cloqué, ze- p' 'r en onder welke namen men deze zomerstofjes ook in den handel mogen komen. De model len zijn slechts zeer eenvoudig, vragen, weinig garneering en kleeden desondanks vlot en aar dig. Gedeeltelijk ingestikte plooien, strookjes en ingehaalde ruimte maken de voornaamste garneering uit. Ook effen jurk jes worden zeer veel gedragen, zooals b.v. links op onze afbeel ding te zien is en waarvoor zephir en lin nen zich leenen. De plooien zijn gedeelte lijk opgestikt, terwijl de puntige pas een geslaagde onderbreking geeft. Knoopgar- neering, kort gladde mouwtjes. In het midden een zeer eenvoudig ge bloemd jurkje met effen boven stuk en ingehaald rokje, voornamelijk op zij van v. t-»<T i—1 de voorbaan. Piqué is voor het kraagje ge bruikt en ook voor de mouwopslagen. Rechts een jurkje van geruit katoen, dat een effen blouse te zien geeft en geruit plooirokje met opgeknipte schouderban den. Men ziet, dat deze drie modellen een» \-oudig en practisch zijn en dat niet uit het oog verloren is, dat zij ook aardig moeten kleeden. Het complet verheugt zich in bijzondere populariteit en de dames, die er zich eenmaal aan gewend hebben, hare ja ponnen met lange of half lan ge mouwen te completeeren, wellicht zelfs met een bolero, zullen van deze gewoonte niet gaarne afstand doen. Ook ca pes worden gaarne gedragen over japonnen zoowel als kor te mantels en het blijkt wel, dat het practisch nut ervan aanvoelt. Complets of ensembles wor den op zeer verschilende wij ze samengesteld en zoowel van wollen als zijden weef sels gedragen. Men heeft o.a. japon en driekwart lange manted van dunne wollen stof terwijl men ook meermalen een bovendeel van. imprimé zijde of kantstof kiest. Bij de eerste samenstelling zal men meermalen de mantel gevoerd zien van dezelfde zijde, waar van dan tevens een omslag gemaakt wordt langs hals en voorzijde van den loshangen den mantel. Het model links geeft duidelijk onze bedoeling weer. Slanke figuren kunnen een écharpe om het middel dragen met lange einden, hetgeen echter afhangt van het min of meer drukke im primé. In het midden vragen een complet de aandacht, dat samengesteld is uit donkerblauw wollen japon en bolero. Beide zijn op geslaagde wijze gegarneerd met wit laken, dat frisch afsteekt tegen de donkere stof. De blouse dezer japon be staat uit midden en twee zijpanden, waar van het eerste eenige ruimte aangeeft. Met zeer veel succes kan dit geheel ook van effen zijde gemaakt worden mét im primé als garneering. De verscheidenheid van weefsels is wel buitengewoon groot, zoodat het niet moei lijk is, een goede samenstelling te vinden, die aan iedere smaak tegemoet komt. Dunne wollen georgette is steeds een ideaal weefsel om 's zomers te dragen, aangezien het niet te warm is en in de betere kwaliteiten niet kreukelt. Aansluitende manteltjes, min of meer in sportieve snit kleeden aardig op verschil lende zomerjaponnen, mits men rekening houdt met de samenstelling der kleuren. Een blauw-witte japon met lakrood manteltje is geschikt voor jeugdige figuur tjes, terwijl ook oudere dames zich geens zins het genoegen behoeven te ontzeggen dit soort ensembles te dragen, zij het dan ook dat zij rekening zullen moeten hou- dij met de kleuren en in hoofdzaak com binaties zullen kiezen met zwart of blauw als hoofdkleur. ALS DE WONING INGERICHT WORDT De moderne binnenhuis-architecten hou den thans, veel meer dan vroeger het ge val was, rekening met de eischen, die men redelijkerwijze kan stellen aan meubilair. Vóór alles worden de meubels in een voudige modellen ontworpen en wordt de nadruk gelegd op het materiaal, waarvan zij gemaakt worden. Wanneer jonge menschen gaan trouwen en aan de richting der nieuwe woning gaan denken, dan weten zy vaak zoo bit ter weinig hiervan af. He gemakkelijkst is om naar een meu belmagazijn te gaan en een plan te vra gen voor de inrichting der diverse ka mers. Alhoewel wy niet mogen ontkennen, dat door deskundig advies inderdaad een mooi geheel verkregen kan worden, krijgt het nieuwe huis niet iets persoonlijks der be woners. Gebrek aan belangstelling in bin nenhuis-architectuur, brengt er velen niet toe, dit punt eens grondig te bestudeeren. Het vormen van een geheel behoeft In derdaad niet meer te kosten, dan de aan schaffing van allerlei meubels, die eigen lijk niet by elkander passen. In korte trekken willen wij hieronder eenige wenken geven, waarmede men wel licht rekening kan houden, bij geheele of gedeeltelijke nieuwe inrichting der woning. In de eerste plaats moet de inrichting doelmatig zijn, d.w.z. dat geen gordijnen moeten worden opgehangen, die licht en lucht aan de woning ontnemen. Ziet men mooie dingen, die echter niet practisch zijn in het gebruik, dan bepale men zijn keus tot ander. De woning moet de menschen dienen en niet omgekeerd. Zooals we reeds gezegd hebben, behoeft een harmonische inrichting niet bepaald kostbaar te zijn. Denken wij slechts aan de vele boerenhuizen die een interieur hebben, dat menig kunstenaarsoog tot zich trekt en waarvan de meubels hoewel van massief eikenhout gemaakt, niet kostbaar geweest zijn bij de aanschaffing. Men vermijde het om houtsoorten b.v. grzr.z:\ lo schilJp; en cm I;:i c::r f.rV.r.iCti van eikenhout te geven. Grenenhout met zijn krachtige aderen is op zichzelf reeds mooi en de tint wordt door beitsen of politoeren nog veel dieper, zoodat de lijnen prachtig uitkomen. Wil men dit hout ver ven, bv. voor kinderkamer e.d., uitstekend, doch dan met een of andere kleur lakverf en géén imitatie eikenhout. Ieder ding moet zijn beteekenis hebben, moet men zien voor welk recht het doel Beeft, bij welk materiaal zij wmpaSSëïV Stoelen die niet in de juiste verhouding gemaakt zijn en daardoor niet gemakkelijk zitten zijn uit den booze. Overbodige wandversiering ziet men In moderne kamers niet meer, evenmin als allerlei stofnesten in den vorm van druk- bewerkte vaasjes en pullen. Slechts hier en daar een goed schilderij, een kleine houtsnede, geen overvloed van portretten en op de juiste plaats een vaas, die door vorm en kleur het oog boeit. Kunstbloemen verbannen wij uit onze kamers, doch een bowl mét versche bloe men of als deze duur zijn wat takken van groene heesters doen evengoed zeer goeds diensten. Behang, vloerbedekking, gordijnen, be kleeding van bank, stoelen, kussens ey wat al meer moeten gekozen worden in harmonieerende tinten, opdat een geheel wordt verkregen, dat de binnenkomenden doet gevoelen dat de bewoners met zorg, smaak en overleg te werk zyn gegaan, zonder dat overdaad uit de een of anders mag spreken. Rust en kalmte moeten er van het inte rieur uitgaan, factoren, die thans meer dan ooit noodig zijn om evenwicht te brengen, in het geestesleven der menschen. Veel, héél veel hangt het slagen van een huwe lijk af van de sfeer, die van het huis en beide menschen onderling uitgaat en van zelfsprekend zal deze aanmerkelijk beter zyn, indien men een gezellig en aange naam milieu heeft, waarvan warmte uit gaat. Zoowel man als vrouw zullen dan zeker wel instemmen met het spreekwoord „Eigen baard is goud waard". Nuttige wenken Hebt u al kennis gemaakt met ons nieu we modeblad? Er staan zeer vele en bui tengewoon aardige modellen in. U vindt er japonnen, mantels, blouses enz. te kust en te keur in voor oud en jong, ook baby- kleeding. De Redactrice Damesrubriek, Nieuwe Havenstraat 58, Den Haag, zendt u dit modeblad gaarne toe als u haar schrijft met tien cents aan postzegels bij gesloten of per giro overgemaakt op post rekening 62626 van den Mbdedienst té Den Haag. Koffiedik kan voor verschillende doel* einden gebruikt worden. In de eerste plaats is het uitstekend om aangeslagen flesschen en karaffen te reinigen. Naspoe len met koud water. Pannen kan men eveneens met koffiedik reinigen, terwijl men het gedroogde bewaren kan om b.v, de reuk te doen verdwijnen van overge-; kookte melk. Het dik wordt lan over ga£* stel of fornuis gestrooid. Glazen en porseleinen schalen springen niet, indien men ze met een heet vloei stof vult, wanneer men er een natten doek onder legt. JAPON VAN BEDRUKTE ZIJDE OF KATOEN. J Succes patroon 2070. Prijs 30 cent 5 cent voor adm.- en verzendkosten. Moesjes in één of meerdere kleuren, die soms zoo grappig over de japon gestrooid zijn, dat men aan confetti denkt. Apart is het rechte stuk met aangeknipte mouw tjes, die echt 's zomers werken. Ruimte aan bovenkant lijfje, vierbaans rok. Patronen in de maten 40 t.m. 44, yOORJAARS JAPON. Succes patroon 2078. Prijs 30 cent 5 cent voor adm.- eis verzendkosten. Bedrukte weefsels blyven zich handha ven en dragen er toe bij het modebeeld recht fleurig te maken. Men ziet niet slechts enkele kleuren, doch een bonte veelheid, die prettig aandoet. Deze japon heeft kleine vlindermouwtjes, doch wordt met aansluitende mouwen geleverd, zooals de afb. rechts te zien geeft. Effen kunstzijde leent zich voor een meer gekleede japon. Ruimte aan schouders en zijkanten. Op geknipte tweebaans rok. Patronen in de maten 46 tjq. bon VOOR GOEDKOOPE PATKONEN. Op te zenden aan „Het Practisch Mode. blad", Postbus 36, Den Haag, giro 20320? NAAM: STRAAT: PLAATS: ........in Patroon Na. •*7 «.Iaat Hierbij ingesloten 1 aan postzegel*, Indien u tevens het laatste nummer van „Het Practisch Modeblad" wenscht te ont vangen, gelieve u 10 cent extra in te slui ten. i (Postzegels liefst van 1 3, 5, 10 of 12% cent, doch niet van 6 cent).

Soester Courant | 1938 | | pagina 16