De Luchtvaart-afdeeling jubileert. Kranslegging door Prins Bernhard, N.V. L. DE RUITER Co's BRANDSTOFFENHANDEL Nieuwstraat No. 14 Soest Telefoon No. 2924 D, F. VOIGT De Soesterbergsche burgerij biedt een huldeblijk aan. Overdracht van het huldeblijk door den Burgemeester. Op zeer plechtige maar niet minder treffen- de wijze heeft onze Luchtvaart-afdeeling haar 25-jarig jubileum gevierd. Reeds lang te voren was een zeer uitvoerig program samengesteld, aan de uitwerking waarvan door vele militairen, van hoog tot laag en vele ingezetenen hebben mede gewerkt. Als gevolg van den tijd, benoodigd voor 't afdrukken onzer drie gecombineerde bladen, was het niet mogelijk nog in ons nummer van Vrijdagmiddag een meer volledig verslag op te nemenj waarom wij besloten in dit nummer een volledig overzicht van alle feestelijkheden te geven- Vrijdagmorgen werden de fcesiten ingezet onder zeer groote belangstelling. Op het vliegveld waren om de binnenplaats van het vliegveld tribunes opgericht voor de genoodigden- Voorts stonden hier de manschappen van de L-V A. en de niet ingedeelde officieren opge steld, terwijl aan den ingang van het vlieg kamp een eerewacht van honderd ^nan, de komst van Prins Bernhard verbeidde. Van de autoriteiten noemen wij; Generaal C- J- Snijders, luitenant-generaal I. PI- Reynders, chef van den Generalen Staf, re serve-luitenant-generaal M. Raaymaakers, in specteur van de militaire luchtvaart, gcp. luite nant-generaal tit- jhr. E. J- M. Wittert, gene- aal-majoor P. W- Best, oud-commandant van Soesterbejg, kapitein ter zee K» van Aller, commandant van „De Kooy", res. kolo iel tit. H- Wajaardt Sacré, oud-commandant van. Soesi- terberg, den Commissaris van de Koningin in de provincie Utrecht, jhr. mr. dr. L- H. N. Bosch Ridder van Rosenthal, mr. W. A« J. Visser, burgemeester van Soest, den directeur van de K-L-M., den heer A. Plesman, luitenant Poot, vertegenwoooidiger van de Koninklijke Nederlandsch Indische Luchtvaart Afdeeling, generaal Hardenberg, oud-commandant van Soesterberg, vice-admiraal Kruys, generaal van den Ben:, kolonel van Royen, directeur van het luchtvaartbedrijf, kolonel Scharroo, com mandant van het regiment Genietroepen te .Utrecht- Om 10 minuten over half elf werd op het hoofdgebouw de prinselijke standaard gehe- schen, ten teeken, dat Z-K-H. Prins Bernhard het terrein had betreden. De Prins, die ge kleed was in de uniform van kapitein der gre nadiers, en vergezeld was van zijn adjudant, kapitein de Roo van AlderwereJt, werd be groet door den inspecteur van de luchtvaart, generaal Raaymaakers en den commandant der L-V-A, overste van Heyst. Terwijl de muziek net Wilhelmus ten gehoore bracht en de troe pen het geweer presenteerden, betrad Z-K.H. het terrein voor het hoofdgebouw, om de daar opgestelde troepen te inspecteeren. Na afloop dezer inspectie namen de Prins en zijn adjudant plaats op de gereserveerde tri bune. GENERAAL RAAYMAAKERS SPREEKT- Het woord was thans aan generaal Raay maakers, voor de onthulling van het voetstuk! van het monument der gevallenen- Uit het corps van uiterst bescheiden om vang, dat alhier vijf en twintig jaar geleden werd opgericht, aldus spr-, is allengs een li chaam van zeer belangrijken omvang gegroeid- Het spreekt wel vanzelf, dat de militaire luchtvaart in haar geheel met groote belang stelling den dag van vandaag heeft tegemoet gezien- Bij haar personeel vatte het voorne men post een blijk van belangstelling te ge. ven, en wei door aanbieding van een geschenk aan den jubilaresse. D.t geschenk heeft den vorm gekregen van een voetstuk, zich waardig aanpassend aan het monument, dat vijftien jaren geleden is opge richt, gewijd aan onze gevallen kameraden. Hec waardevol kenmerk van het geschenk is g-degen in het feit, dat het geheele militaire en burgerpersoneel, op dit tijdstip in functie bij de Militaire Luchtvaart er prijs op heeft gesteld om te mogen bijdragen tot de totstand koming ervan opdat er inderdaad zou ontstaan een eoreblijk van de L-V-A- KRANSLEGGING DOOR PRINS BERNHARD. Nadat generaal Raaymaakers, het nieuwe voetstuk van het monument had onthuld, legde Z-K-H- Prins Bernhard een groote krans aan den voet van het gedenkteeken, terwijl de staf- muziek uit Amersfoort het Wilhelmus ten ge hoore bracht. Op dit ontroerend moment gin gen alle vlaggen in top; een escadrille, onder commando van kapitein Zegers, daverde op zeer geringe hoogte over het binnenplein. Ver volgens werden kransen bij het monument ge legd onder meer namens de luchtvaart-afdee ling, de Koninklijke Marine, de luchtvaartaf- deeling van het K-N-I-L-, namens Ons Leger, het legermuseum, de burgerij van Soesterberg ,en de luchtvaartpkmniers. Bijzondere wijding gaf aan deze plechtigheid de koraalmuziek. van de kapel ui: Amersfoort. ANTWOORD VAN OVERSTE VAN HEYÓT- jDveri*e Van Heyst aeidc in zi^n antwoord met erkentelijkheid het treffend aandenken te aanvaarden. Dez£ schenking draagt het stem pel van saamhoorigheid, welke de militaire luchtvaart tot eer strekt. Spr. gaf de verzeke ring, dat het corps onder zijn bevel het ten hoogste waardeert, dat inspecteur Raaymakers de aaribieding en de onthulling heeft willen verrichten.- 1 HERDENKINGSREDE. Vervolgens besteeg luit. kol- Van Heyst het spreekgestoelte voor het houden van de her denkingsrede. Spr- was verheugd over de aanwezigheid der vele gasten, waarin hij een bewijs van waar deering zag voor het vele, dat de luchtvaart, afdeeling gedurende de vijfentwintig jaren van haar bestaan heeft verricht, maar die ook geldt als een teeken, dat allen doordrongen zijn van het zorgwekkende van den internatio nalen toestand, dat ook in hen krachtiger dan ooit leeft de drang tot weerbaarmaking van ons vaderland, en dat ook zij gevoelen, dat in deze weerbaarmaking de luchtvaart een groo. tere rol zal gaan vervullen, dan haar tot nog toe was toebedeeld. Daarom is deze herden king voor ons van meer dan gewone beteeke. nis. Zij staat, ondanks haar feestelijk karakter, in het teeken van den ernst der tijden. Bijna van den dag harer oprichting af is de ontwikkeling der luchtvaartafdeeling aan mem- mende invloeden van velerlei aard onderhevig geweest. Nauwelijks een jaar nadat zij, op 1 Juli 1913, werd opgericht, werd een normale groei verstoord door het uitbreken van den wereldoorlog. Toen in 1918 de overgang naar den vredes toestand plaats vond, trad een andere oorzaak op, die voor haar groei een belemmering vorm- de- De inzinking van het nationaal bewustzijn na de oorlogsjaren deed haar noodlottigen in vloed gelden op de offervaardigheid van ons volk inzake de defensie. DiE heerlijke zomeqsche uoe» DIE KUNNEN NIET EEUWIG ZOO DUQêM NU KOLEN BESTELD BESPAART O VEEL CELD En u vrckt wraks «skn wintckoie kuoe« 6AMAAA Daarbij kwam, dat de groote beteekenis van de luchtvaart in den oorlog niet overal naar waarde werd beoordeeld. Gelukkig is hierin in de laatste jaren een kentering ingetreden. Onder invloed hiervan gaat thans de luchtvaartafdeeling een beteren tijd tegemoet* Een woord van dank en waardecring komt toe aan allen, die door moed, bekwaamheid of werkkracht den naam der luchtvaartafdee ling hebben hoog gehouden. In de eerste plaats dacht spreker aan gene raal Snijders, en aan de oud-commandanten der luchtvaart-afdeeljng, kolonel Walaardt Sacré, generaal Hardenberg, kolonel Van San ten en generaal Best, die gedurende 'n lan gere of kortere periode, maar allen onder zeer moeilijke omstandigheden, het commando over de luchtvaartafdeeling hebben gevoerd- Veel is de luchtvaartafdeeling verschuldigd aan de vliegers en waarnemers, die zich nim mer door tegenslagen, van welken aard ook, hebben laten afschrikken van bet volbrengen van hun opdrachten en hierbij moeite, noch gevaren hebben ontzien. Het technisch en gronddienst verrichtend personeel heeft hierbij steeds met volle toe wijding zijn onmisbaren bijstand verleend* Met diepen eerbied herdenkt de luchtvaart, afdeeling ten slotte op. dezen dag haar geval lenen. Zoo staan wij thans aan het begin van een nieuwe toekomst. Wij weten niet, wat het nieuwe tijdperk ieder van on9 zal brengen, voor- of tegenspoed, vreugde of onheil, dood of leven- Wij willen ons hierin ook niet ver diepen. Ons past alleen deze onbekende toe komst als soldaten tegemoet to gaan, onbe vreesd, kalm en vastberaden. Overste Van Heyst eindigde zijn rede met een driewerf hoera voor H- M- de Koningin. Op de tonen van de „Luchtvaartmarsch" defileerden ten besluite van deze plechtigheid de troepen der L-V-A- langs de autoriteiten. HULDEBLIJK DER BURGERIJ. Omstreeks twaalf uur vcreenigden alle auto riteiten zich op het punt, waar de toegangs. weg naar het vliegkamp, afbuigt van den straatweg naar Soest- Hier verheft zich thans een monumentale viaggestoel, van ruwe na tuursteen, het huldeblijk van de burgerij van Soesterberg aan de jubileerende luchtvaart afdeeling. J DE BURGEMEESTER SPREEKT. Nadat de troepen hun plaats hadden ingeno men, en ook Z-K H- Prins Bernhard was ge arriveerd, hield onze burgemeester, Mr- W- J- Visser, een korte toespraak, waarin hij zeide, dat op dezen dag Soesterberg van harte mee leeft met dit zilveren jubileum. Vijfentwintig jaar heett onze burgerij lief en leed gedeeld met de jubileerende luchtvaartafdeeling, en het behoeft dus geen verwondering te wekken, dat men thans niet afzijdig wenschte te blijven- Zoo werd de gedachte geboren, hier een viag gestoel op te richten, een bescheiden hulde. want het hart der Soesterbergers is ruimer dan hun beurs, zoodat dit slechts een flauwe afschaduwing is van hetgeen er in hun har ten leeft- Dat er van den aanvang af 'n groote eensgezindheid heeft geheerscht en groot© medewerking steeds werd betoond, zal onge twijfeld de v/aarde van dit monument in de oogen der L-V A- doen stijgen. Spreker bracht in dit verband hulde aan de heeren Verhoeven, architect te Utrecht, Van Kuilenburg, beeldhouweer aldaar, en aan den heer Mulder te Soesterberg, die hun talenten belangeloos beschikbaar stelden, een uiting van grooten burgerzin. Overste Van Heyst noemde 't in zijn dank woord voor de L-V A- een groote eer dit treffend geschenk der burgerij van Soesterberg op dezen histonschen dag te mogen aanvaar den- Wij mogen het zien als een symbool van verbondenheid tusschen het Nederlandsche volk en de Koninklijke Nederlandsche Weer macht. HET HIJSCHEN DER VLAG. De burgemeester noodigde den commandant uit als laatste handeling de vlag te willen hijschen- Tijdens deze handeling en terwijl de troepen de geweren presenteerden, klonk het „Wien Neerlandsch Bloed". Prins Bernhard nam hierna afscheid en ver trok per auto weer naar Soestdijk- RECEPTIE. Des middags van halfdrie tot halfvijf heeft de commandant der L-V-A» gerecipieerd in een der hangars- Tot hen, die hier hun felicitatie kwamen aanbieden} behoorden behalve de minister van Defensie, de heer J- J- C- van Dijk en vele militaire autoriteiten, het voltal lige gemeentebestuur van Soest en vele depu taties van plaatselijke vereenigingen en orga nisaties- Toen dc minister arriveerde stonden eenige deputaties der L-V-A- voor de hangar aangetreden. Tijdens deze receptie heeft de minisLCr van ^Defensie, dr- J- J- C. van Dijk, med'cdeeiing gedaan van dc Koninklijke onderscheidingen, die men elders aantreft- De minister zeide dat de afgeloopen 25 jaar eenbelangrijke periqde hebben gevormd voor de inilitairc luchtvaai'';. Er zijn tijden van op bouw geweest, helaas ook tijden van terug, val- Maar dit dient gezegd, dat het den man nen der L-V-A- nooit ontbrak aan energie, aan activiteit, aan het streven om het beste er van te maken met dikwijls zeer geringe mate- rieele hulpmiddelen. Daarvoor past namens de regeering een woord van hulde en dank- De minister wijdde daarbij een piëteitvol woord aan allen die het offer van hun leven hebben gebracht om de L-V-A- groo': te ma ken- Met dankbaarheid mag geconstateerd worden, dat deze dag van herdenking de in leiding vormt tot een belangrijke versterking van de luchtstrijdkrachten Ge^n dankbaarheid omdat dit noodig is. gelet op de internationa le verhoudingen, maar dankbaarheid, omdat deze uitbreiding bijdraagt tot de versterking van onze weermacht, die tot taak heeft de beveiliging van ons onafhankelijk volksbe-- staan- De minister besloot zijn toespraak met een driewerf ;,Leve de Koningin en wensch te vervolgens de gedecoreerden persoonlijk geluk met de hun verleende onderscheiding. Vervolgens boden hun gelukwenschen aan generaal Reinders, chef van den generalen staf, vice-admiraal Quant, het gemeentebestuur van Soest, de burgemeester van Zeist, Ir. J- E. F- de Kok, directeur van de Bataafsche Petro leum Mij- en tallooze hoofd- en opper-officie- ren uit het geheele land. DE CORPSMAALTIJD- De9 avonds werd in het casino aan vele ge noodigden en pl-m* 200 officieren, allen ge stoken in ceremonieel costuum, een corps maaltijd aangeboden, waaraan ook Z-K.H. Prins Bernhard aanzat. Overste Van Heyst was het, die het aller eerst een dronk wijdde aan H- M- de Koning in, Prinses Juliana en Prinses Beatrix,, waarna Prins Bernhard dronk op het welzijn der L-V-A. Hierna werd gesproken door Generaal Snij. ders; Majoor Zegers; Kapitein Foncken, onder aanbieding van een zilveren tafelstandaard met Prinselijke vlag; Kolonel Walaardt Sacré; Ge neraal Hardenberg, onder aanbieding van een beker; Generaal Bert; Kolonel Van Royen en Dr- Jongbloed onder aanbieding van drie ze- venarmige kandelaars, zulks namens de res- officieren der L-V-A. Overste Van Heyst dankte hierna alle spre kers, alsmede voor de aangeboden geschenken en bracht tevens dank aan allen, die op eeni- gerlea wijze htm medeleven met het jubileum en L-V-A. hadden getoond. Op. de receptie waren nog aangeboden 3 bekers door dc marine-vliegers, een schilderjj door den commandant van het veldleger, als mede een oorkonde door de Genie- EEN SERENADE. Tijdens den corpsmaaltijd werd door Soes terbergsche vereenigingen en ingezetenen «en serenade gebracht- 1 Au de hiervoor gevormde stoet merkten .we, ©p leden van het huïdigings. en eerc-comit'é, alle te Soesterberg bestaande zang. en mtiziek- vereenigingen, de besturen van nagenoeg alle vereenigingen, terwijl eveneens vele burgers deze gelegenheid benutte hun medeleven met de L-V-A. te toonen. Met fakkellicht trok men naar het casino, alwaar Prins Bernhard, de genoodigden als mede de offideren buiten hadden plaats ge. nomen. Voor het brengen van een zanghulde was door den heer C- Top, op de wijze van het Transvaalsche Volkslied, een speöaal huldi gingslied samengesteld, hetwelk, nadat aan de Prins, de genoodigden en de officieren een exemplaar van dit lied in luxe uitvoering was aangeboden, door de gecombineerde zangver- eenigingen onder leiding van den heer A- C- Wegman, op verdienstelijke wijze werd ge. zongen. Onder de opgewekte toonen der Soester bergsche muziekverenigingen had hierna nog een défilé plaats, waarmede deze hulde was beëindigd» HET DÉFILÉ DER TROEPEN. De viering van het jubileum werd Zater dagmorgen voortgezet met een défilé door de troepen der luchtvaart-afdeeling voor hotel „Soesterdal". Voorafgegaan door het muziekkorps van 'het 5e Reg. Infanterie te Amersfoort, maak- ten de troepen allereerst een marsch door Soesterbej-g. Bij aankomst voor hotel „Soesterdal", wa ren daar aanwezig de commandant der L-V-A-, luitenant-kolonel F. A* van Hejjst, Gen. Maj. J- H- Hardenberg, Kolonel Walaardt Sacré, Kolonel Van Royen, Burgemeester W- A* J. Visser met de beide Wethouders en den Ge meente-Secretaris van Soest, vele officieren met dames, alsmede vertegenwoordigers van vele Soesterbergsche vereenigingen met vaan dels en vlaggen. Door de troepen, welke onder commando stonden van Majoor L. A- M- Koppert, werd op keurige wijze voor de aanwezigen ge defileerd, waarvoor Majoor Koppert een spe ciaal dnakwoord van den Commandant mocht oogsten KINDERFEEST EN SPORTDEMON STR ATIES- Te 2 uur des middags werd aan een 500- tal schoolkinderen en de kinderen van het aanwezige Luchtvaart-personeel uit andere plaatsen een kinderfeest bereid, waartoe allen bijeen waren in een der groote hangars. De Harmonie „St. Jozeph" en de „Soes terbergsche Harmonie", welke met hun klan ken de feestvreugde kwamen verhoogen, lie ten zich om beurten hooren. Ook waren aanwezig Commandant Van Heijst, vele officieren met dames, het huldi- gings-comité, onderwijzerspersoneel e.a* Onder leiding van den heer Wegman werd allereerst door de kinderen gezongen het „Wilhelmus" en het Corpslied der L-V-A-, welke laatste attentie niet weinig op prijs werd gesteld. Hierna trad op Professor Ali Ben Li bi, die de kinderen, en niet minder de grooten, met zijn goochelltoeren langen tijd aangenaam bezig hield. Het weer was intusschen dermate verbe terd, dat ook de gymnastiek-demonstraties en het sabel- en degenschermen buiten doorgang konden vinder Zooals alles was ook dit onderdeel in de puntjes verzorgd en het eindde van dezen goed geslaagden middag kwam met de ver strekking aan de kinderen van een speciaal vervaardigd herdenkingslepeltje en de uitrei king der prijzen aan hen, die in de gehouden wedstrijden en de huisvlijttentoonstelling prij zen hadden behaald. GEZELLIG - AVONDFEEST. De viering van het jubilé werd Zaterdag avond voortgezet met een geanimeerd feest in hotel „Hamdorff" te Laren- Op dit feest, hetwellk uitsluitend toeganke lijk was voor officieren van het corps met hun dames, waren mede aanwezig Generaal en mevrouw Snijders, Jhr. H* L. M. van Nis pen tot Sevenaer, burgemeester van Laren, de heer A. Plesman, directeur K-L-M.; Majoor J. E* Brouwer, chef geneeskundige dienst L.V-A.; Kapitein ter Zee, K. van Aller, com mandant vlieghaven „De Kooy"; Kolonel Van Royen, directeur Luchtvaartbedrijf; le Luite nant-Vlieger W. Boot, vertegenwoordiger der Kon. Ned* Ind- Luchtmacht e-a- DE LUCHTVAART-REVUE- Zeer begrijpellijk hebbenT zich in de 25 ja ren van het bestaan der L-V-A- zeer vee] momenten voorgedaan, welke uitstekend in een revue konden worden verwerkt en ieder inwoner onzer gemeente weet, dat het den heeren Hendriks, Peters en De Graaf wel gegeven is al deze momenten tot een schit terend geheel samen te binden- Op meer dan gewone wijze zijn deze hee ren hierin geslaagd. Als men weet, dat moeite noch kosten waren gespaard om alles in de puntjes te doen zijn, dan zal men bedenken, dat ook de meerdere opvoeringen, welke met deze revue in de groote zaal van hotel „Boschlust" moesten worden gegeven, een der glanspunten is geworden van het groote Luchtvaartfeest, waarvoor aan de auteurs groote lof toekomt. Buiten de proloog, waarin hulde werd ge- bracht aan de L-V-A- en de gevallen kame raden, werd de revue gevormd door egn 20- tal tafereekn, welke allen uitnemend werden vertolkt. Door de rake en komische zetten vielen de vele ingewijden van de een lachsalvo in de andere. Ook de uitnemende zarig van Mej- Van So meren en „Die Luftsanger", alsmede de schit terende decors en costuums droegen met wei nig bij tot het grootsche geheel. Het uitbundige applaus dat tejkcnraale opj steeg was voor de medewerkenden wel h?-t beste bewjjs, dat 't gebodene op hoogeu prijs werd gesteld. VOETBALWEDS i RIJD AJAX D-O.S. Door de vereeniging „Soestcrberg's Bloeit werd ter gelegenheid van de feestelijkheden der L-V-A op j-1- Zaterdagavond een eer.^-wed- strijd georganiseerd tusschen de twee eerste klasse voetbalclubs Ajax en D-O.S- Jammer genoeg werkte het weer niet erg mede- Onder een druilende regen moest nage noeg de geheele wedstrijd worden gespeeld, hetgeen niet wegnam, dat zeer velen den wed* strijd tot einde volgden. Te 7 uur trapte de Burgemeester af, waar na zich terstond een zeer levendig en hoog staand spel ontplooide. Vooral D.O-S- scheen het er op gezet te hebben zoo eervol moge lijk te verliezen, omdat men algemeen aam nam, dat D-O.S- het tegen Ajax, de kampioeD van haar afdeeling, niet zou kunnen houden. Hoe geheel anders was het slot vau dezen wedstrijd- D O S- moest aanvankelijk toezien, dat Aja* den stand op 31 wist te brengen, doch dit was blijkbaar het seiD voor D-O S* alles op alles te zetten, welk streven beloond werd met 2 doelpunten, waardoor de stand 33 werd, waarmede ook het aanvankelijke einde kwam- Om een beslissing te verkrijgen werd de wedstrijd met 2 maal 7I/2 min. verlengd, aan het einde van welk tijdvak D-O.S» nog juist kans zag éénmaal te doelpunten- Onverwachts kwam alzoo een ander einde,, clan aanvankelijk was verwacht, waardoor D-O.S- in het bezit kwam van het zilveren vliegtuig. De uitreiking hiervan had na afloop van den wedstrijd plaats in hotel „Soesterdal" alwaar tevens met een ganimeerd diner dit voetbal festijn werd besloten. Burgem. Grothestraat 30 Telefoon 363 - Soest GEDIPL. OPTICIEN. Voor het maken van Uw BRIL, ook volgens recept van H.H# Oogartsen, een vertrouwd adres DE ESKADER.VLUCHT* Als waardig slot der herdenkingsfeesten, zou Woensdagmorgen te 10 uur de groote eskader-vlucht plaats hebben- Was het weer tot heden nog niet als spel breker opgetreden, ditmaal meende het zich' toch eens te moeten laten gelden- Te 10 uur stonden ruim 60 toestellen ge reed, waarmede de vlucht zou worden ge, maakt. Regen en wind hingen echter dreigend aan den horizon en toen dit over het vliegveld loskwam, was de kans op de start voorloopig verkeken. De weerdiensten informeerden aan alle mo gelijke adressen. Overal was het weer goed, alleen Soesterberg zat in slechte lucht. Je moet maar pech hebben- Een uurtje wachten. De vliegeniers, de officieren en enkele bur gers, welke de vlucht zouden meemaken, zou* den zich maar zoolang in het casino bezig houden. Nog een uurtje. Toen was het terrein zoo* danig, dat aan starten kon worden gedacht, maar toen liet de pech zich nogmaals gelden-: Een wolkbreuk zag «.1. kans het terrein nog eens tijdelijk onbruikbaar te maken, het< geen voor Overste Van Heijst aanleiding was de mededeeling te doen, dat niet voor 2 uui; kon worden gestart. een Weldaad voor Uw huid Tegen dit tijdstip had men geluk en hoewel het weer niet uitermate gunstig genoemd kon worden voor een escadervlucht in groot ver band, klonk toch even later het door Ovcrsta Van Heyst gegeven commando: „Draaien". Zeven maal 9 toestellen werden bes egen' en gereed gemaakt om zich dadelijk als een groote schare vogels het luchtruim te door klieven- Een schitterend schouwspel was het opstij gen van de 63 machines- Het eerste escader van 9 toestellen wcrdT gecommandeerd door Overste Van Heyst, da volgende escaders door resp- Kapitein Van, Gemeren, Luitenant Linthorst, Luitenant Zwaan, Kapitein Weerden Poelman, Kapitein Wijnkamp en Kapitein Sisingh- De groet, welke met deze vlucht door de jubileerende L.V-A. aan Nederland werd ge bracht, goldt allereerst onze gemeente en d« Prinselijke familie. Na de vlucht over het Paleis Soestdijk werd koers gezet langs Hilversum naar Am sterdam, waarna bezoeken werden afgelegd aan Haarlem, Leiden, Den Haag, Rotterdam, Gouda en Utrecht, waarna even later de zandvlakte van Soesterberg wederom in het gezicht kwam. Daar stoven de escadrilles' uiteen, daarna stonden alle vliegtuigen we derom op de plaats van uitgang. Het was een schitterende vlucht geweest, waarbij het weer zeer veel van de machines en dc bestuurders had gevergd. Een waardig slot aan een waardig feest. De L-V-A- heeft op ongekende wijze haa* 25-jarig bestaan herdacht- Op meer dan gewone wijze heeft dit jubi leum de aandacht van alle Nederlanders gc. vestigd op het ins'.ituur, dat voor allen in da toekomst van zoo grcoie beteekenis kan zya,

Soester Courant | 1938 | | pagina 3