SEN Hos het saMpaar Bim en lam aan Badio-DisSrihufle kwam! INVUL-FORMULIER zijn ïsar «misbaar D- IEKEBS Steeds weer uit den aether ,,Het beste billijker en beter!" en schitterend meer wil ge- :hter allée op, komt clan bij :e Middachter Jtwegen van un eiken kant, au, waardoor e dringen. De Steeg. Bij De hoe mooi hij in. Door de iruly bereiken el geplaatste ama tot Mont- zelf. De Pos- hoofdconsul m stoot heeft /.B. met veel ig Amsterdam tn Zijpenberg omen volgen) der over de >zendaal (be- r komen we n beroemden I uur na een ïschenkerij in aardige ge- e eetgelegen- maaltïjd ge- ïze route. We en zoo via de prachtige slijmegen, na urschoon van id, bereiken. •e den Waal de Kapel ten édère zijn de en wete, dat te Nijmegen naam Keizer- oogstens drie /ia Ubbergen I te bereiken, ken een der eigen land te den dag. We Heksendans deze marsch Dud Berg en eel af, tof op onze rechter- enaamd, ligt, kenbaar pad g op. Boven ig uitzicht op nks in en be giet ver hier ■Dyn. ïgebouwde eregelaars Ie Beste i garantie oaarborgt geld. vandaan ligt een klein meertje, de Heksendans, dat in deze romantische omgeving moeilijk te vinden is. Wie geen pas heeft, kan echter een wandeling maken door „Mooi Nederland". In Beek worden dan wat broodjes gekocht en we gebruiken de tunch in de mooie bosschen, die Oud Berg en Dal omgeven. Na een uurtje rust keeren we per fiets naar Nijmegen terug en gaan vandaar de Waal brug over en linksaf over Eist naar Lekskensveer, laten ons over de Waal zetten en bereiken aldus den straatweg Arnhem-Utrecht. Via Bennekom rijden we dan naar Ede, waar een nachtverblijf wordt gezocht. 4e DAG. Het uitstapje nadert zijn einde. Ongeveer 8 uur bestijgen we ons stalen ros en peddelen via Veenendaal, de Klomp (rechtsaf), Renswoude, Scherpenzeel en Woudenberg (Pyramide van Austerlitz) naar Zeist en van daar via De Bilt naar Utrecht. Een bezoek aan de Pyramide loont zeer de moeite (prachtig uitzicht over de Leusdensche heide), 'n Goed besluit van dezen prachtigen tocht is dan nog een bezoek aan het Bilthovensche Natuurbad, dat wij reeds in het begin van onzen tocht genoemd hebben. In Utrecht teruggekomen, gaan we per trein naar onze woonplaats, waar we we zijn er ten volle van overtuigd geheel voldaan over een prachtig geslaagden tocht aankomen. brengt de wetenschap ons nieuwe vindingen, waarvan men kan profiteeren, als men over de middelen beschikt. Vooral op Radio-gebied is de vooruitgang zeer sterk. Wil men daarvan steeds profiteeren, dan moet men Radio-distributie nemen, want de Radio- Centrale VEROUDERT NOOIT, die past alle moderne vindingen op Radio- technisch gebied in haar bedrijf toe, waardoor de abonné's steeds verkrijgen: inlichtingen en vult Vraagt nog heden om onderstaand formulier in! Ondergeteekende wonende nadere inlichtingen over wenscht Dit formulier bij de RADIO-CENTRALE bezorgen of per post toezenden. aangesloten te worden bij Bezoek liefst des de RADIO-CENTRALE En zoo verzamelden dus Bertus en Sinjo de baviaan op de binnenplaats, achter het hok van Betsie de olifant, alle dieren uit den tuin om Yoor te stellen een eigen orkest te vormen. Kwek, de eend, had natuurlijk weer alle mogelijke bezwaren. „Zou de directeur het wel goed vinden?" „Natuurlijk", zei Sinjo, die als voorzitter fungeerde, terwijl Bim en Bam als secretaris en penning- meesteres zouden optreden. „Meneer Bertus heeft me verteld, dat de Dierentuin binnenkort 50 jaar zal bestaan en wat zouden wij, bewoners van dezen tuin, den directeur nu voor mooier geschenk kunnen aanbieden dan een concert, te geven door het eigen Dierentuin-orkest „Ja, dat is prachtig bedacht", trompette Betsie de olifant, „maar weet iemand een naam voor ons orkest?" Daar had natuurlijk nog niemand aan gedacht. „Dat is warempel waar ook", sprak de voorzitter. „Als een van de aanwezigen misschien 'n goeden naam weet, laat hij zijn poot dan in de hoogte steken." Dadelijk gingen er wel drie, vier pooten tegelijk de hoogte in. Dat v/as grappig om te zien. Nilus, het nijlpaard, deed alle mogelijke moeite om z'n poot in de hoogte te krijgen, maar het lukte hem niet. Daarom riep hij maar vóór z'n beurt: „Als v/e ons orkest eens „O Dituo" noemden?" „Wat is dat nou?" lachten ze allemaal, „dat is zeker nijlpaardentaal!" „Zeg, als je daar geen verklaring bij geeft, komt er nooit iemand naar onze concerten luisteren!" riep de schildpad. „Nu, het ligt anders nogal voor de hand „Ons Dierentuin-orkest", daar is het een afkor ting van." „Nee, dat is niks", besliste de voorzitter. „Weet jij iets beters, meneer Kalkoen?" „Ik had gedacht: „Ons Genoegen", dat hoor je wel eens meer, zoo'n naam of „De Blazers „Nee, niks hoor, jij wil natuurlijk alleen maar blazers in zoo'n orkest, maar wat moeten de pinguïns dan spelen?" „We moeten natuurlijk ook strijkinstrumenten hebben", riep de zeeleeuw, „en ik wil paukenist worden?" „Dat punt is nog niet aan de orde, vrienden", suste de voorzitter. „Misschien dat onze secretaris, Bim, een naam weet?" Maar Bim schudde het hoofd. „Ik niets weten, meneer Sinjo véél knapper", stamelde Bim. Dat streelde Sinjo en hij ging direct voort; „Vrienden, de naam van ons orkest moet goed klinken. Want weten jullie wel, dat ik pogingen zal doen, dat we voor de radio kunnen optreden? Wat zal dat grappig zijn, als mijn vroegere baas den omroeper dan noort aankondigen, dat Sinjo de dirigent is!" „Moet jij dirigent worden?" lachte Girus, „dat zal wat moois zijn! Enfin, mij is het best, ik ben niet muzikaal, dus laat mij maar programma's ver- koopen; met m'n langen hals sla ik niemand over!" „Dat is goed!" riepen ze in koor, „Girus gaat programma's verkoopen en dan krijgt-ie wel een schortje!" „Nu, weet niemand nu een passenden naam?" riep de voorzitter. „Mag ik voorstellen: „De Noten krakers"?" „Ja, do's reuze!" ging er uit de vergadering op, „De Notenkrakers en Sinjo de dirigent!" (Wordt vervolgd.)

Soester Courant | 1938 | | pagina 11