Hoe het echtpaar Bim en Bam aan 1 WALBTHAUSEN RADIO-DISTRIBUT1 PEERWENKE t LUID SPREKERS Neemt U ook Het beste uit den aether Billijker en bt Op welke Golflen zal Hilversum kome: B E L E. jy. q Tara tata tafaraaaaaa De eerste noten van het „Carnaval der Dieren", waren niet moeilijk voor 't dierentuinorkest „De Notenkrakers". Sinjo dirigeerde z'n muzikanten op voorbeeldige wijze, maarer waren er verscheidene, die nog nooit een instrument in handen hadden ge had. En al gauw had Sinjo in de gaten, dat Nilus b.v. geen geluid uit z'n trombone kreeg. Nijdig tikte hij af... „Wat is me dat nou? Nu hebben we zooveel instrumenten en het geluid, dat ons orkest voortbrengt, lijkt wel nergens opik geloof, dat jullie nog niet eens met de muziek overweg kunt." „Ja, zie je, Sinjo, we moesten eigenlijk eer leeren spreken en muziek lezen", opperde „Maar hoe komen we dan klaar voor om mière en het Radio-concert?", bromde Sinjc zullen jullie nog hard moeten aanpakken gaat naar zijn kooi en komt pas weer vo dag als hij zijn partij door en door kent." En na 14 dagen waren ze allemaal zoo vei had meneer Bertus wel voor gezorgd. AH tenden om vier uur was hij persoonlijk la kooien gegaan om ze allemaal aan te toch vooral goed hun best te doen. Voor hen, die nog dezen zomer met de tent er op uittrekken, volgen hier enkele nuttige kampeer wenken DE TENT: Trékkers te voet gebruiken liefst een niet al te zware tent, daar het meedragen hiervan noodelooze ballast en vermoeienis be zorgt. De shelter (2-, 4- en zelfs 6-persoons- shelters) is voor trekkers te voet het meest op haar plaats. Voor hen, die per fiets of spoor gaan, verdient een stevige, ivat zwaardere tent meer aanbeveling, terwijl de zgn. blok- of hut tent voor een „vast kamp" de meeste comfort en gezelligheid biedt. Vóór het vertrek wordt de tent grondig nagekeken, het linnen (vooral de naden) en touwen goed met paraffine inge vet en het aantal haringen gecontroleerd liefst nog aangevuld met reserve). Tenslotte mag een ruim, stevig en waterdicht grondzeil niet ontbreken. INVENTARIS: Slaapzakken of dichtgenaaide (liefst flanellen) lakens, warme (oude) wollen dekens, zoo mogelijk plaid, ivindkussen. Primus, kookplaat en enkele asbest plaatjes, pannelap, afwaschbak, droogdoeken, bordjes, bekers, vor ken, messen, pannetjes, dit bepale ieder voor zichzelf en hangt af van persoonlijke behoeften, van lang of kort verblijf in een zelfde kamp en van transportmogelijkheden. Verband- trommeltje met jodium, hydrophile-gaas, pleis ters, aspirine niet vergeten! Tenslotte kunnen enkele gereedschappen als hamer, schaar, enz. U van onschatbaren dienst zijn. Een padvin- dersriem met mes, kurketrekkerblikopener, enz. is zeer handig. Trekkers op de fiets zorgen natuurlijk voor het noodige gereedschap: fiets pomp, bandlichters, -pleisters, enz. KLEEDING: Wat kleeding voor het ka.mpleven betreft, zijn enkele stukken onontbeerlijk, andere sterk aan te bevelen. We sommen o.a. op: regenjas, trainingspak, een warme pyama, wollen trui of pull-over voor lcoele avonden, tennis- of strandschoenen om in het kamp te dragen, stevige schoenen voor de reis, eenige paren wollen sokken of sportkousen, shorts of gemakkelijken rok en sporthemd of blouse, bad pak, toiletbenoodigdheden. PROVIANDEen goede raad: neem niet te veel mee. In elke stad, elk dorp of gehucht is alles te krijgen, waardoor steeds het noodige kan worden aangevuld. Een paar fiksche boterham men voor onderweg, de thermosflesschen ge vuld (geen veldflesch, daar warme dranken hierin te sterk aflzoélen en koude dranken bun frischheid verliezen)zijn voldoende. Misschien zijn enkele artikelen echter als cacao, peper, zout, enz. beter in kleine hoeveelheden mee te nemen. PAKKEN VAN BAGAGELeg het hoognoodige het meest voor de hand, opdat V niet onderweg voor een lucijer b.v. alles moet uitpakken, om dat U het doosje onderin gelegd hebt, of als U d,orst hebt alle tasschen moet onderzoeken om te weten, waar de thermosflesch zich bevindt. Pak oeconomisch OPSLAAN VAN DE TENT: Kies een plek buiten den wind, op droog terreinin de buurt van stroomend water. Kunt U siroo krijgen, bedek dan eerst hiermee den grond in en buiten de tent alvorens deze in te richten. Tenslotte een raad: houd Uw tent geregeld schoonhaal ge regeld beddegoed, enz. eruit en leg dit 's mor gens buiten. perm.-Dyn. met ingebouwde volumeregelaars zijn de Beste Nederl. fabrikaat Langdurige garantie 10-jarige fabricatie-ervaring waarborgt U het volle profijt van Uw geld. BELL TELEPHONE MANUFACTURING Afdeeling Nederland en Koloniën, Den H< schijnt, dat Ward hem ontslagen heeft, wegens brutaliteit." Craydon keek nogmaals naar den doode. Zijn donkere hoofd lag zijdelings op het bureau en even boven het rechteroog was een klein rond gaatje. De rechterhand van Ward omklemde strak een automatische revolver op het bureau bij het briefje, dat de doode kort voor z'n dood ge schreven had. Hugh Craydon doorzocht de papieren, welke netjes op het bureau gerangschikt lagen en plot seling verstrakte de blik in zijn grijze oogen. De inspecteur kwam belangstellend naast hem staan en wierp een blik in het papiertje, dat de amateur detective in zijn hand hield. „Zie je die handteekening van Ward?" vroeg Hugh Craydon. „Verduiveld merkwaardiq, wer kelijk!" Hugh Craydon dacht even na en wendde zich toen tot Inspecteur Grant. „Ik heb het, Grant", riep hij, „tenminste, als de theorie klopt. Vooruit, in 'n taxi; ik zal je straks alles uitleggen." De politieman volgde den jeugdigen detective snel en even later reden zij hard door de City van Londen. Craydon stak zorgvuldig een sigaret aan en be gon te spreken. „Die handteekening is de voornaamste factor, Grant; die, v/elke ik op de schrijftafel vond, was dezelfde als die op Ward's afscheid briefje; op één letter na: de „D" was anders, veel aarzelen- der geschreven. Beide handteekeningen kunnen onmogelijk door denzelfden man geschreven zijn, dus hieruit volgt, dat die op het briefje valsch Inspecteur Grant keek van het onbeweeglijke lichaam van den doode naar den jongeman tegenover hem. „Kennelijk zelfmoord, nietwaar Craydon?", gromde hij toen eenigszins min achtend. Hugh Craydon, de jeugdige sportsman, grin nikte zachtjes. „Het briefje wijst er wel op, maar de omstandigheden niet, beste Grant. Vóór z'n dood schreef hij een kort briefje, waarin hij al zijn bezittingen en eigendommen vermaakte aan zijn secretaresse; Spencer Ward had geen ver dere familie, dus dit feit kan hierdoor verklaard worden. Maar ouwe jongen, dit alles ligt er tè dik boven op; het is te mechanisch gebeurd. Ward had hoe genaamd geen redenen om er een einde aan te maken en nu ineens dit. Komt jou dit heele geval niet eenigszins vreemd voor?" De inspecteur knikte. „En wat vreemd is, Hugh, de effecten van Ward zijn verdwenen, absoluut ver dwenen. Deze effecten kunnen hun eigenaar voor goed een behoorlijk bestaan bieden en „In orde", zei Hugh Craydon, „genoeg. Wil je de secretaresse even roepen, Grant?" Miss Prentice verscheen, blond en lieftallig. „Miss Prentice", begon de inspecteur, „weet U iets af van het briefje, dat Ward voor z'n dood geschre ven heeft?" Het meisje verstrakte. „Niets, Sir, niets!" Zij scheen geheel ontdaan. Hugh Craydon nam haar scherp op en knikte toen tegen den inspecteur. „Er is hier nog 'n butler ook geweest?", vroeg hij toen. De politieman antwoordde bevestigend. „Die is een paar dagen geleden verdwenen; het moet zijn. De eerste, waar ik toen aan dacht, was Miss Prentice; die kon het onmogelijk gedoan hebben, Grant, getuige haar geheele voorkomen. Ik heb wei genoeg menschenkennis om te weten, dat een dergelijk meisje nooit zulk een koelbloe- digen moord bad kunnen bedrijven. Dan hebben we nog den butler De taxi stopte en de beiden mannen stapten uit. „Hier "rs de plaats, Grant", zei Hugh Craydon, „en ik geloof ook de oplossing." Hij schelde aan bij een oud, vervallen uitziend huis, waarop een slordige hospita de deur opende. „Ik zou Mr. Perkïns graag even willen spreken", kondigde de detective aan. Inspecteur Grant ver slikte zich en wilde ïets vragen, doch Craydon beduidde hem te zwijgen. „Is niet thuis", klonk het norsche antwoord. Crcrv- don grinnikte flauwtjes en duwde de hospita opzij. „Politie, dame", zei bij en liep de vestibule bin nen. Op dat moment verscheen een lange onge schoren man met een verwilderden blik in zijn -donkere oogen en een zeer onrustige houding. Hugh Craydon knikte vriendelijk. „We komen U arresteeren, Mr. Perkins", zei hij kalm en de ge wezen butler van Spencer Ward blikte in den loop van een revolver. Even later klikten de stalen boeien om zijn polsen en stapte hij in de taxi. „Maar begon inspecteur Grant. „Het was heel eenvoudig, beste jongen", zei Hugh Craydon. „Zelfmoord was in deze zadk uitge sloten, getuige de beide handteekeningen en Ward's levensomstandigheden. Ward was ver moord! Volgens zijn brief, zou de eenige, die hierbij gebaat was, zijn secretaresse zijn; ik heb je echter al gezegd, Grant, dat die onmogelijk den moord bedreven kon hebben. Nu waren de butler en Ward z'n effecten verdwenen en ik sloot hieruit de zeer voor de band liggende con clusie: Perkins had Ward om zijn effecten ver moord en schreef het briefje, dat, indien er ver denkingen mochten rijzen, alle schuld op Miss Prentice zou werpen. Petkins was de eenige, die verder bij den dood van zijn vroegeren werkgever gebaat zou zijn en hij vermoordde hem dan ook prompt, nietwaar Perkins?" Perkins vloekte zachtjes en op zoo'n manier, dat Craydon moest glimlachen. „Hij is 'n aardige jongen", grinnikte hij, maar wat onnoozel in zijn misdaden. Enfin, dit is zijn laatste geweest, want ik geloof niet, dat ze hem van de galg kunnen redden!" J. P. Dit is een vraag die honderdduizenden luis hier te lande zich afvragen. Zal het bet het slechter worden? Het blijft een open De aangesloten abonné's op een Centrale behoeven zich echter niet on te maken. Op welke golflengte de Nederlandsche O vereenigingen ook zullen uitzenden, de Centrale zal met haar moderne en goed ing ontvanginstaJIatie de programma's in de conditie doorgeven. Zij zorgt voor haar abonné's, en daaron gen wij: Indien men ten volle van zijn aansluiting op de Radio-Distri butie wil genie ten, dan moet men 'n goeden luidspreker be zitten. Schaft U daarom een Permanenf-dynamischen Luidspreker c PRIJZEN F 22.50 EN F 25

Soester Courant | 1938 | | pagina 18