mm n turen of verharen? §flcïverkccr en veiligheid. Schoolboekentijd. C. ALDËRS - Boekhandel 60 cent. Journalistiek en Journaille. Uit de Natuur. D» F. VOIGT H.V. L. DE RUITER Co's BRANDSTOFFENHAKDEL Soest (Er moet geregelmenteerd worden, maar Persoonlijk gevoel voor verant wóórdelijkheid isde beste vei ligheidsfactor- Ik weet niet, of mijn geachte lezer en dier bare lezeres van het jaar met hun vacantie hi Ommen zijn geweest. Zoo niet, dan moe ten ze het reisje daarheen voor het volgende jaar eens op hun program zetten- Ommen heeft een omgeving bosch, berg, Vecht en Regge welke van een sprookjesachtige bekoring is. Vergeet echter niet om óók het stadje zelf te bezoeken. Het is zoo oud, zóó oud, dat men er... nog een verkeersbord kan zien, daar waar de toerist vanuit de richting Dalfsen het Dreede en meestal verlaten markt plein wil binnenstormen, dat als maximum snelheid voor wielrijders 12 Kilometer aan geeft' Of dat stadje ook oud is! Behalve oud, is Ommen ook gemoedelijk. Als je op de markt of een ander historisch punt nu eens toevallig met een snelheid van 13 K-M. zoudt passeeren, dan kom je nog niet dadelijk in de gevangenis terecht, ten minste; niet als b.v- de goedmoedige ma joor van de rijkspolitie er loopt. Die draait zich op het goede moment wel om. En dan heb je er nog een brigges van de marechaus see, nou, die is óók niet kwaad! En de ouuste veldwachter, daar kun je best een bier.je mee pakken. Buiten dienst natuurlijk. Maar de jongste Tas op.' Hij ziet er uit als 't Adonis, maar hij is zoo streng als Jupiter, zoo onverbidde lijk als een Nero, zoo stipt als Colijn en zotr pie.epeuteng als een Kamerlid. Overigens een beste kejrel. Maar je moet geen 13 K-M. op de Markt in Ommen rijdenIn Ommen, daar heb je een pinkenwethouder, die met den iongsien veldwachter Stop! Ik daal te zeer af in de détails der Ommer samenleving. Breng uw volgende va cantie door in het oude Vechtstadje en ge zult er alle bijzonderhedens des bijzonderen levens leeren kennen, 't Is interessant- Van Krisnamurti tot den 13 K-M—paal toe. i Ik wilde het hier slechts over dezen laatste hebben. Die paal is in gevaar. De regeering loopt dl :oid ir.e. pa men om alle maxim m-snel- - heden in bebouwde kommen gelijk te schake len en te brengen op 50 K.M- Gaat dat door, dan zal in Ommen geen hond meer op straat durven komen, maarO ja, over Ommen, behalve over den paal, 2ou ik het niet meer hebber „Tenslotte vergete men niet zoo lees ik in De Telegraaf dat snelheidsbeperking een deel van den technischen vooruitgang en de daardoor geschapen mogelijkheden on gedaan maakt." Juist! De Telegraaf is dus meent gij vóór een algemeene bepaling van de maxi mum-snelheid in bebouwde kommen op 50 KM-? Mis geraden! De Telegraaf acht 50 K M- een slakkengang, welke in vele kommerj zonder ee ig bezwaar kan worden overschre-i den. „Gerust!" zegt het blad. Ik weet toch met, of ze daar; in Ommen wel gerust op zouden zijn Tiet vraagstuk der maximum-snelheid" ïri "De- bouwde kommen, is uiterst moeilijk. Eigenlijk is elke bepa'ing daaromtrent gevaarlijk. Zelfs lis ik Ommen Dinnenstorm met een snelheid, welke' binnen de ]2-K.M--grens blijft, kan |k daarmee een blijk geven van roekeloosheid. In bepaalde omstandigheden wd io ver staan! B.v. als er een draaimolen op de Harkt draait en de Ommer jeugd, in ver sprei le orde opgesteld, zich begeesterd staat |e vergapen aan de schittering van goud- en zilver.\ erschijn, fluweelige zachtheid en wae- reldsche praal. Dén hoor ik mijn snelheid tot te reducecren, af te stappen en mijn vélo aan le hand zigzag door de schare te leiden. f Maar er zijn menschen, die bij zich zelf redeneeren: door Ommen még ik heensuizen met een snelheid van elf en een halven kilo meter per uur en dat doe ik dus, kermis of géén kermis op de Markt, bissing of geen bissing. Met de hand op de wet verpletter ik alles, wat zich niet bergt voor de regels van het verkeer. Deze barbaarschheid zou na tuurlijk te gruwzamer worden, als de maxi mum-s.ïelheid in elke bebouwde kom op 50 K-M. werd gesteld. niakken en gemakzuchtigen. Je hoeft niet uit te kijken, niet naar links en niet naar rechts, je rijdt maar rechtdoor en vermorzelt „in naam der wet" allen, die te stom of te onna denkend zijn om zich op het juiste moment den juisten regel van het verkeer te hcrin- neret -*• Als ik kiezen moest, dan zou ik nog liever den 12 K.M-paal van Ommen in alle be bouwde kommen zien geplaatst, dan palen, welke een maximum snelheid van 50 K-M. aangeven. Maar het liefste, omdat het 't vei ligste is zeg ik juist in de wooncentra alle maximum-snelheden afgeschaft, om dat zulks de beste waarborg zou zijn voor de inschakeling van het persoonlijke verant woordelijkheidsgevoel. Vooral wanneer uit de praktijk van de rechtspraak zou blijken, dat het dubbel wordt aangerekend, als de be stuurder van eenig voertuig in de bebouwde kom eener gemeente niet de voorzichtigheid betracht, welke de omstandigheden hem bie den. Deze laatste kunnen hem soms een snelheid van meer dan 50 K-M. toestaan, ze kunnen óók wel eens een gang van 10 K-M. als roekeloosheid bestempelen. Wij leveren U alle schoolboeken voor H. B. S„ Gymnasium, Lyceum ot Mulo. Geelt ze spoedig opl naast het Postkantoor STEENHOFFS1R. 13 TEL. 2476 Deze kleine advertentie's worden 3 MAAL geplaatst In onze 3 BLADEN voor Dc grootste publiciteit geven de Gecombi neerde Soester Bladen. Er zijn inderdaad en helaas menschen, die lei ontlasting van hun eigen verantwoorde lijkheid niets zoo gemakkelijk en geriefelijk yirden als de wet. Wanneer een maximum-snelheid is bepaald ea er is binnen de grenzen daarvan gere den, bovendien behoorlijk rechts van den weg, dan staan ze met een gerust geweten bo yera elk lijk. „Eigen schuld!'* „Roekeloos heid i" Men ziet iets dergelijks tegenwoordig op dea modernen „voorrangsweg". Een mooie jhitvindimriferiefclijkvoor meiheidsma- „Le journal est le Monsieur*" zegt eea Fransch spreekwoord, hetgeen beteekent, dat iedere krant de meening vertegenwoordigt van den uitgever of hoofdredactie. i Dit spreekwoord heeft de noodige con sequenties. Immers zal de uitgever «en eer lijk bezadigd mensch zijn, in het bezit van verantwoordelijkheidsgevoel, dan zullen de be richten en artikelen, ja zelfs de vorm van berichtgeving, zijn geest en verantwoordelijk heidsgevoel weergeven. De berichtgeving op deze wijze mogen w© bestempelen tot Journalistiek. Heeft echter de uitgever of redacteur geen verantwoordelijkheidsgevoel of is hij sterk be- hebt met de gedachte „Lieg maar raak, al licht blijft er iets van hangen", dan zal ook zijn krant die „kwaliteiten" vertoonen, met alle gevolgen van dien. Dit is ook het geval met een krant, die sensatie op sensatie stapelt, die nergens voor staat, de krant die niemand en niets spaart, doch alles opoffert aan de sensatiezucht van sommige lezers- In het laatste geval wordt geen journalistiek geleverd, doch wat wij noemen journaille. Deze regelen moeten ons van het hart, als we zien, hoe een nieuwe aan de Soester- kranten-hemel verschenen ster een taal en een stijl produceert, die volledig gebaseerd is op het speculeeren op sensatie-zucht en veel ander fraais. Het is tenslotte niets nieuws, want meerdere bladen en blaadjes, die in den loop der jaren gepoogd hebben onze gemeente tot afzet-gebied te maken, hebben dit ook gedaan en zij hebben moeten onder vinden, dat de Soester bevolking niet met al les wegloopt (Men kan ons toch, rekening houdend met normale menschen met normale hersenen, niet beschuldigen van een zeker soort „jalousie de la metier"1, wanneer we verklaren, dat we ons iedere week weer ergeren aan den in houd van het Soester Advertentienieuws, welk blad het doet --voorkomen of het Soest een „nieuw, leven"' zal inblazen en herhaaldelijk heeft verklaard geen blad voor den mond te zullen nemen als er iets. niet in den haak is in onze gemeente De belofte getrouw heeft het S-A-N. geen blad voor den mond genomen, integendeel, het heeft tot dusver een rauwe taal uitge- stooten, waaraan velen zich ergeren., Eenige oneer abonnee's hebben die ergernis op schrift gesteld, doch beide heeren zullen het ons niet kwalijk nemen, als wij hun stuk- kén niet publiceeren. ,\Vel willen we trachten den uitgever of de z.g- redactie eenige journalistiek bij te bren gen door hem te zeggen, waarover men zich heeft geërgerd. Allereerst over het „welkom jongelui" on der het berichtje, dat het Prinselijk Paar thuis was gekomen. We willen slechts onderstreep en, wat een der inzenders schreeef: „Men moet toch niet al te democratisch worden". Ook heeft men zich geërgeerd aan de „cri de coeur" van den schrijver, betreffende een vreemdelinge, die volgens het S.A.N. zeer onoirbaar gekleed op straat zou zijn verschenen, n.1. in een of ander soort zwem- costuum. Dat men zulke excessen wil uitgeroeid zien, soit, doch men moet zich daartegen niet te buiten gaan met een taal, die in haar soort overeenkomst vertoont met de kleeding van het bedoelde meisje. Als men iemand een „moderne inboorlinge" gaat noemen en er op laat volgen, dat „er nog wel een plaats is te vinden voor dezulken in de oerwouden van midden-Afrika en mogelijk is zij nog voor de consumptie geschikt", dan toont men een gemis aan fatsoen ,en aris tocratie. Als zulke taal dan de „ronde woorden" zijn, waarmede 't blad wil wijzen op de won. deplekken, dwaasheden, verkeerde handelin gen, verdediging van minderwaardig behan delde personen, dan houden we ons hart vast, wanneer de eremeenteraadsverkiezinsren aan de orde komen. We weten nu in Soest in ieder geval, waar we aan toe zijn en een ieder zij gewaar schuwd geen verkeerde handelingen te doen, want dan komt men in „ronde woorden" in het S.A.N Meermalen hebben we bovendien moeten constateeren en zeker in den laatsten tijd, dat onze Nederlandsche Strafwet te soepel is; anders moest het niet mogelijk zijn, dat de heeren van het S-A-N. schrijven: „Wij zijn niet gebonden aan welke groep ook". Dit is een insunuatie, waartegen wij met klem pro testeeren en wij tarten de heeren, de groepen aan te duiden, waaraan de bladen in Soeest wel gebonden zijn. We gelooven eerder, dat men van die zijde niet zoo hart moet schreeuwen, want eerder is de groep aan te wijzen waaraan het S.A.N. zelf verbonden is- Alleen dit blad is het, waarin de politiek in elk nummer met ellen wordt uitgemeten. j De insinuatie's als boven aangehaald zijn geen uiting van journalistiek' doch van jour naille van het gemeenste soort .en dit is niet te verdedigen door te schrijven, dat „een mensch niet een heilige is". Men moet op de Torenstraat begrijpen, dat de inwoners van Soest geen varkens zijn, die uit de trog alles eten wat hun wordt voor gezet. Nog steeds blijkt, dat men maar niet wil begrijpen, dat ook het publiek een .eigen mee ning heeft en niet geneigd is alles te veror beren, zeker niet de onsmakelijke gerechten van het S.A.N. Lang hebben wij gezwegen en ons met velen geërgerd aan de ongecultiveerde letteren en het ondergrondsch gewroet van een nieuwe ling, een nieuweling in de journalistiek, een nieuweling in de gemeènte, die alles „van hooren zeggen" heeft, een nieuweling, die door zijn domheid teve.is een stumper is. Lang hebben wij gezwegen, niettegenstaan de de journalistiek op de meest tergerl^ werd misbruikt. Wij zwegen zelfs, toen wij 2'elf, onze bla den, onze eer en goede naam door het slijk werden gesleurd. Het wil ons echter voorkomendat wij thans niet langer mogen zwijgen, nu, nadat reeds een viertal inzenders hun meening meen. den te moeten zeggen over den inhoud van genoemd blad en de handelingen van den uitgever, wederom een tweetal inzenders ons er een zacht verwijt van maken, dat wij geroepen zijn te doen, hetgeen zij nu deden en niet het minst- omdat het optreden van die zijde steeds arroganter wordt en men zich o.m. niet ontziet de naar werk hunkeren de personen door middel van waardelooze en wellicht gefingeerde advertentie's, opge nomen in de in het blad voorkomende „Be- trekkinggids" de wellicht laatste voor het gezin zoo hoog noodige gelden te ontfutselen- Nog altijd geldt het spreekwoord „Wie zonder zonden is werpe den eersten steen" en dan gelocnven we dat de uitgever van het' S.A-N. pas op de allerlaatste plaats bevoegd is om met steenen te gooien. Zeker moet hij geen artikelen schrijven over sociale verbetering voor den arbeider, doch toepassen, wat hij zijn lezers voorhoudt: „Begin bij U zelve". Wie het ingezonden stuk in ons blad van vorige week gelezen heeft betreffende de ar beidsvoorwaarden van eeen jongeman, die voort' zijn pogen om het geld van de nog-niet-uit- gegeven zakengids (ook een fraaie praktijk) uit handen van den zakenman te krijgen, zegge en schrijve vijftien centen per dag ont ving als „loon", weet wat wij bedoelen. De Brandnetel. XXXV. Geen medelijden, geen moderatie voor deze zwaargewapende, geweldig stekende plant I Uitroeien in tuin en hof! Dat is het wachtwoord, als we de groote brandneteel met haar lange stengels zien opschieten. (Toch, dat uitroeien gaat niet zoo makkelijk. Deze tirtica laat zich niet zoo eenvoudig verwijderen, 't Schijnt met haar te zijn: ik ben er, en ik blijf er. Want ge kunt haar sten gels afhakken, eenmaal, en tweemaal, en drie maal. Evenzoo viool-ijk komen er jonge loten opnieuw te voorschijn. En geen wonderJ -Beneden de opper vlakte verborgen dringen de onderaardsche wortelstokken in allerlei richtingen. Ze groei en groeien daar beneden om telkens nieuwe stengels, versche loten, uit die wortelstokken omhoog te zendei Indien ge haar uit wilt roeien, dan moet Uw methode grondiger wezen dan alleen de bovengrondsche deelen verwijderen. Urtica de groote houdt wel van een vrucht baren bodem. Zand, zand en nog eens zand, is niet wat ze verlangt. Dat ze een vierkante stengel bezit, inte resseert u waarschijnlijk niet, evenmin als dat haar bladeren bij paren, kruisgewijs, aan dien stengel bevestigd zijn. Dat de brandnetel allervenijnigst kan ste ken, hebt ge waarschijnlijk meermalen aan den lijve ondervonden. Ook, dat sommige menschen haar onbe vreesd en ongestraft durven aangrijpen, hebt ge meegemaakt? Maar die waren dan zoo verstandig om haar van beneden naaf boven aan te pakken. Burgem. Grothestraat 30 Telefoon 363 - Soest GEDIPL. OPTICIEN. Voor het maken van Uw BRIL, ook volgens recept van H.H Oogartsen, een vertrouwd adres Zoolang zulke dingen plaats vinden, moet men den middenstander geen lesje geven op dit gebied. Neen, hier gelden alleen Uw eigen woorden: „Begin bij U zelve". En als men in de Torenstraat de moed heeft om bij zich zelve te beginnen, dan moet men geen insinuatie's, verdachtmakingen, be- leedigingen en rauwe taal plegen, dan moet men eindigen met gezagsondermijning, met het geleuter over de nu heerschende arbeids toestanden en met nog veeel meer. Als men opheffing van de werkloosheid voorstaat, moet men dit niet doen door ad vertentie's te stelen uit andere bladen, deze zonder bronvermelding overnemen en van iedere reflectant 20 of 35 cent eischen voor zijn sollicitatie, waarvan zij en wij weten, dat de sollicitatie waardeloos is, de bijgevoegde gelden weggeworpen zijn en de opzet alleen bedoeld de verkrijging van een zoet winstje voor den uitgever. iWe beklagen hen, die dit spelletje, waarbij het alleen om de 20 of 35 cent te doen is, niet doorzien en moeten daarom een ieder ad- viseerea riet op 'bedoelde advertenties te schrij ven, zoolang daarin niet wordt vermeld het blad waaruit de advertentie werd overgenomen en het nummer waaronder de advertentie werd geplaatst, zoodat men in de gelegenheid is zijn sollicitatie of anderszins rechtstreeks aan het desbetreffende blad te zenden. (Wij voor pns willen hopen, dat middels de auteurswet, spoedig een einde ,aan dit.vieze bedrijf zal worden gemaakt 'j (Wij adviseeren het S.A.N.; Laat Uw mas ker vallen, wanneer gij niet wenscht, dat dit zoo noodig door ons iof de ingezetenen wordt afgerukt. Wij zullen hiervoor in den ver volge niet schromen, wanneer het belang qq. zer fi^neentenArea dk vraagt- M'H MAN .BUURVROUW, IS TOCH ZOO'N DROOMER MET DE DAG WORDT H') SAAIER EN SlOOHER MAAR ZÓÓ OOM I* H'j TOCH NIFT DAT Hl) Z'N VOORDEEL NIET ZIET DAAROM KOOPT W) Z'N KOLEN IN DE ZOHER bij Nieuwstraat No. 14 Soest Tolefoon No. 2024 vroegen ochtend waarnemen, ais de eerste zonnestralen de morgenkus ook aan de brand netel geven. Alles is dan stil in de omgeving en ge wacht op de dingen, die komen zullen. O, nee, geen wereldschokkende gebeurtenis sen. Maar wel het mooie, het doelmatige in de schepping. Zoodra uw waarnemingsplant de eerste zon. nestralen. opvangt schuiven de petieterige, roode blaadjes, die het kleine gedoetje bijeen houden, wat uiteen en plot een klein knal. let je, een fijn stof-wolkjel Wat is er gebeurd Z Door 't uiteenwijken der lichtroode blaad jes, zijn de meeldraden vrij gekomen, ze springen omhoog en werpen meteen het stuif meel uit de helmknopjes. Ziedaar alles! Telkens herhaalt zich dit leuke spel. Spel? Nee toch! I-Iooge ernst. Dui zenden, millioenen bevruchtingscellen worden op den adem va^ 't zachte ochtendwindje ge dragen naar de stamperbloempjes van een vrouwelijke plant- Daar kan dan plaats grijpen het immer wonderlijke bevruchtingsgeheim. Alleen in den vroegen morgen ontploffen deze brandneteL„pitsooltjes", alleen dan, en verder op den dag niets. Morgen, weer voor dag en dauw, bij andere tientallen brandneteibloempjes, iets toougri jks. Maar de morgenstond heeft goud in den mond, die ouderwetsche spreuk vindt bij u niet de dagelijksche toepassing, nu, ook dan kimt ge nog wel van het brandnetel* wonder genieten. Neem eenige stengels, fet ze in een gla9 met water voor 't raam op het Oosten, en de eerste zonnestralen willen u helpen om dat mooie uit de schepping te zien. Ook dan, de lichte knalletjes, de stuif meel wolkjes. Ja, ja, men moet maar weten, hoe men die gevaarlijke brandharen moet behandelen! Die brandharenj Waarschijnlijk weet U, dat een brandhaar een microscopisch klein fleschje is, een buisje, dat van boven ein digt in een zijdelings gericht knopje. Het buisje bestaat voornamelijk uit kiezel- zuur en is zoo broos als glas. Vlak onder het knopje is de buiswand nog dunner en deze dunne plek loopt ook nog scheef, zoodat, als het knopje wordt afgebro ken, er een vlijmscherpe punt ontstaat, die uiterst gemakkelijk in de huid dringt. Het brandhaar buis je is gevuld met een vocht, dat veel overeeenkomst heeft met het bijenvergif. Bij de minste aanraking met den top van een brandnetelhaar, breekt het kopje af; de vlijmscherpe punt dringt in de huid en lijk wordt het vergif in de kleine wonde ge perst, waardoor een soort ontsteking ontstaat. Geen wonder, dat mensch en beest een hartgrondig en afkeer bezit ten opzichte van dezen zwaargewapenden vertegenwoordiger onzer flora, die aan stengel en blad zooveel verdedigingsmiddelen bezit En evenmin vindt men het een benijdens waardige positie, als iemand thuis een leven heeft als een slak op een brandnetel. De groote brandnetel is een tweehuïzige plant, d.w.z. aan de eene plant zitten alleen manlijke bloemen, bloemen met meeldra den, en aan een andere bevinden zich uit sluitend vrouwelijke, waarin alleeen stampers. En-ne. ja, natuurlijk, de brandnetel zal ook wel zaad voortbrengen. U, weet wel, dan is het weer die mooie kwestie van stuifmeel uit meeldraden overge bracht naar de stampers. Dus, zoo iets al9 bij den wilgenboom, waar bijen en vlinders en bij de wilgenboom, waar bijen en vlinders en en hommels aangewezen zijn om deze taak te verrichten. Maar, dat is 't hem' juist' Die beeestjes komen niet bij brandnetels. t (Vanwege de venijnige haren, denkt ge. j- (Misschien! Echter niet waarschijnlijk. fioning ontbreekt hier en dan kunnen ha rentwege de brandnetelbloempjes gestolen worden. Geen attracie! Toch wordt het stuifmeel wel overgebracht, ontstaat er wd zaad. Daarvoor is de zachte zomerochtendwind aangewezen. De manlijke bloempjes onzer plant bevat ten vier meeeldraden, die met de knopjes, waarin het stuifmeel verborgen is, naar binnen en naar beneden zijn gebogen en die door vier uiterst kleine, lichtroode blaadjes in dien stand worden gehouden. ,Wilt ge nu iets bijzonder moois zien, ga dan zoo n manlijke brandnetel m den zeer FEESTAVOND CHR. ORANJEVEREEN. „JULIANA VAN STOLBERG-* OP KONINGINNEDAG. "Het Oranjebloed kruipt in deze voor Vor stin en Volk zoo van blijde verwachting ver vulde dagen waar het niet gaan kan. Niet alleen hopen we op 31 Augustus den verjaardag van onze geliefde Vorstn te vie ren, maar bovendien op 6 September dett groot en zegen van H.M.'s veertig-jarige re-, geering te gedenken. De Chr. Oranje-Vereen. „Juliana van Sol* berg" handhaaft haar traditie van jaren, dooft ook dit jaar acitef deel te nemen aan de re- geling der feestelijkheden. Zij vertegenwoordigde zich in het Alge* meen Feestcomité, maar bracht tevens haai* eigefi karakter tot uitdrukking, door in het raam der algemeene feestelijkheden een eigen avond in te lasschen ter herdenking van boven*1 genoemde blijde feiten. Deze feestavond zal gehouden worden opj Woensdag 31 Augustus a-s-, '3 avonds oiö half acht, in „Religie en Kunst". Betreffende het rijk gevariëerde programma licht de advertentie in dit nummer U nader uv Tevens worden daarin de adressen vermeld,,1 waar U, zich alsnog als lid der Vereen, kunt opgeven. U, hebt dan vrijen toegang. Komt in drommen deze vergadering bezoek ken! De enorme opkomst moet een getrouws afspiegeling zijn van de Oranjeliefde, die ia. dit jubileumjaar oplaait in onze harten. HET BESTUUR DER CHR. O-V.) Hoofdpijn, Kiespijn. LTprae\S! altijd een poeder of cachet van Mijnhard*. Mijnhardt's Poeders per stuk 8 ct. Doos 45 ct. Cachets. genaamd „Mijnfcardtjes" 2 st. 10 ct. Doos 50 ct. HULDIGING VOOR 25-JARIGEN DIENST. Zaterdag is de domeinbode van het Paleis Soestdijk, de heer A. Buitenhuis, gehuldigd voor het feit, dat hij 25 jaar in dienst 13 geweest van het Paleis en zijn vorstelijke Be. woners, n.1. 21 jaar dienst onder Koningin Emma en 4 jaar onder Koningin Wilhelmina en het Prinselijk Paar. Naast de zeer vele bloemstukken en ca deaus, die ten zijnen huize werden bezorgd, kwam o.m. de Intendant van het Paleis, flir, J. de Jonge van Zwijnsbergen, den jubüana een bezoek brengen. In het bijzijn van het personeeel werd ha- de zilveren medaille voor 25 jarigen dienst van H-M. de Koningin overhandigd en feliciteerde de Intendant hem in hartelijke bewoordingen voor de onderscheiding. JUBILEA. De heer A. Butzelaar, Burgem. Grothe. straat alhier, die dit jaar voor de 50ste maal deelnam aan de processie naar Kevelaar, heeft voor dit feit van de Amersfootsche Broeder schap dier processie de gouden medaille ont vangen. DE GROENTE ROLDE OVER DE STRAAT. Zaterdagmiddag stond een bakfiets, bela den met groenten, fruit en aardappelen, ge parkeerd aan de rechterzijde van de Steenhoff- straat, toen een luxe wagen bij het passeeren den bakfiets aanreed, waardoor laatstgec emd voertuig omsloeg en de kostelijke inhoud ovei de straat rolde. De eigenaar van de bakfiets, de groente handelaar V. alhier, kon slechts letter en num mer van de auto noteeren, daar de bestuurder kalmweg zijn gang vervolgde. Ongetwijfeld zal deze verkeersvandaal, de groente duur moeten betalen. Proces-verbaal werd opgeman'-t

Soester Courant | 1938 | | pagina 2