'AMEb RUBRIEK w Til ONS PATRONENHOEKJE. HET ÖESTBLIJBN VAN P AH! ON EN Patronen van In deze rubriek voorko kende genummerde modellen zijn op aan vraag te verkrijgen bij „Het Practisch Mo deblad" Postbus 30, Den Haag, Postreke ning 203203. De prijs der patronen bedraagt, Indien niet anders staat aangegeven, 0.58 Betaling steeds vooruit, in postzegels, per «iro of per postwissel. GEKLEEDE JAPONNEN De modellen, die onze •chets weergeeft zijn be doeld voor schouwburg, eoncerten, familie-feestjes, recepties e.d. Zij maken zonder uitzondering een feestelijke indruk en klee- den elegant en vallen on der de groep semi-avond- japonnen. Zij onderschei den zich van het avondtoi let, doordat zij geen sleep noch korte mouwen heb ben en ook niet gedecolle teerd zijn. Men kan derge- lijken modellen door het aanbrengen van kleine ver anderingen later voor mid dagjapon dragen. Ongetwijfeld zullen de meeste dames meer gebruik maken van soortgelijke ja ponnen, die bij iedere ge legenheid gedragen kunnen worden, zelfs als avond toilet is voorgeschreven, dan van de zeer gekleede modellen. Jonge meisjes, die nogal eens uitgaan en daarom ook een dansjapon noodig hebben, kunnen b.v. een aansluitende robe princes- se dragen met bescheiden decollecteé en zonder mou wen, waarbij dan al of niet een brocaat mantel- i&e gedragen wordt. VeLe dames geven «r de voorkeur aan de insnijdingen der corsage met vleeschkleurige tulle aan te vullen en dito mouwen te nemen. Deze laatste zijn dan zeer wijd en worden aan den pols met een smal bandje afgewerkt. Bij voorkeur zal men deze tulle bij glad de weefsel o.a bij satijn, georgette, tafzijde verwerken, ruimer bij crêpe of gebrocheer de weefsels. Vele zijden weefsels hebben ingeweven patronen in dezelfde baan zooals b.v. fa- conné, taf métal en andere met glinsterende metaaldraden doorweven materialen. Men ziet vele weefsels, die een ietwat ouderwet- schen indruk, maken door de figuren, die ingeweven zijn. Ze zijn echter buitengewoon geschikt om verwerkt te worden voor die modellen, welke omstreeks 1900 mode wa ren en thans in gewijzigden vorm weer op den voorgrond treden. Bruin en ook zwart met goud zijn samen stelling, die veel gedragen worden. Soms ziet men goud borduursel in den vorm van arabesken op schouderstukken en langs de sluiting. Wij zagen een zwarte stoffe zijden crêpe japon met goud borduursel langs de hoog opgeknipte hals van bloemen motie ven, die als een collier werkte en een zeer origineele garneering gaf. Men ziet ook zwart met min of meer gewaagde kleuren combinaties, wit wordt echter voor gekleed niet meer bij zwart gedragen. Wanneer wij ten slotte deze verschillende japonnen nog even vluchtig beschouwen, dan valt ons aanstonds op, dat de lijn aansluit in de tail le, hetgeen het figuur zeer ten goede komt. Ruimte aan de voorzijde der japonnen, zoo als het linkermode el aangeeft van nacht blauwe matte crêpe, geeft een mooi gedra peerd midden stuk, terwijl de hals uitsnij ding met zilver lamé of brocaat is tegen gevoerd. De middelste japon heeft boven stuk en rok van geplisseerde zwarte geor gette met aansluitend middenstuk. De mou wen van zwarte tulle of kantstof zijn aan een zwart tulle lijfje gezet en kunnen naar gelang van het doel al dan niet gedragen worden. Elegant is de robe princesse van flesschen groen velours chiffon met kanten garnituur, dat langs de gebande lijn op het fluweel ge- cordontreerd wordt. Zijden jersey is een pracht materiaal voor gekleede japon, dat mooi kleedt en soepel valt. De pas en bovenmouwen zijn van zij den kantstof. Zeer modern is de japon van crêpe facon- né met corsage, die aan voor- en rugzijde op de rok gestikt wordt en op de rug een knoopgarneering aangeeft. MODERNE LINGERIE De dameskleeding stelt thans bijzondere eischen aan het ondergoed, dat zich aan past aan de afkleedende lijn, welke de mode eischt. Na druk wordt vooral gelegd op de aansluitende taillelijn van hemdjes en onderjurken. De broekjes zijn minder wijd en worden vooral bij gekleede japonnen aansluitende om de heupen gemaakt. Ver schillende materialen worden voor dessous aangewend, lin gerie batist, voile, crêpe de chine en vooral ook effen en gebloemde kunstzijde. Linon en batist wordt zeer veel gedragen door dames, die deze weefsels boven wol of zijde op de huid preferee- ren. Voor nachthemden zijn zachte tinten zeer en vogue, soms zelfs ziet men min of meer sprekender kleuren blauw, o.a. de heldere tint, die aan gentiaan herinnert. Mat en grijsblauw, rose, lila en chair (vleesehkleur) zijn de meest voorkomende mode kleuren voor lingeries. Als garneering wordt veel kant aangewend, doch men ziet ook biais opgestikt in af stekende kleur b.v. blauw op rose. Effen en gebloemde weefsels worden eveneens gecombineerd. Opengewerk te randen en handborduursel is steeds een bijzonder mooie afwerking voor hemdjes en broekjes. Zijde flanel wordt door vele dames voor de winter maanden voor nachtjaponnen verwerkt, ook gebloemd ka toenen flanel en effen vyella. Aardig zijn b.v. nachtjaponnen in empire-model met kort lijfje en pofmouwtjes waarbij effen en fantasie flanel gecombineerd worden. Pyama's zijn grootendeels op den achter grond getreden' en over het algemeen is de nachtjaponweer in eere hersteld. De modellen der pyama's hebben zich trou wens gewijzigd en in plaats van het lange bovendeel en de pantalon met elastiek is gekomen een blouse, die in de pantalon gedragen wordt. Deze laatste is zeer ruim en afgewerkt met heupstuk, zooals onze af beelding onderaan links aangeeft. Hierboven vindt men twee modellen van onderjurken, waarvan de meest rechtsche een gebloemd bovendeel en opgeknipte rok heeft. Ook hier is de invloed der mode, die voor de bovenkleeding wordt voorgeschre ven, merkbaar. Naar links een practische flanellen nachtjapon. AFGEKLEEDENDE MODELLEN Voor gezette figuren is het wenschelijk, dat zij modellen dragen, die af- kleeden. De nieuwe ont werpen met de getailleer de middenstukken, die rok en blousedeelen verbin den, zijn voor dit doel zeer geschikt, evenals de opgeknipte rokken. De ruimte der voorpanden wordt dan aan schouders en onderkant gelijkmatig .verdeeld, waardoor de souple stof vloeiend over de buste valt. Ons eerste model links, geeft een der gelijk ontwerp weer voor jéen gekleede japon. Kant stof en doffe crêpe geven <pen mooie combinatie, al hoewel dit model ook van Crêpe satin of velours chiffon bijzonder mooi kleedt. De V-vormige hals, die evenals de mouwen met smalle biesjes van de Zijde der rok afgewerkt .{Wordt heeft als garneering een corsage bloemen b.v. oen paar orchideeën of een idohkerroode roos, terwijl PROFITEER VAN DE HANDWERK PREMIE, Er zfjn nog lezeressen, die verzuimden on ze handwerkpremie aan te vragen. Daf is heel erg jammer, want in deze premie staan zooveel aardige handwerken, dat iedere da- ime er verrukt over is. Behalve tallooze hand werkmodellen bevat onze premie al lerlei andere modellen en is men in de ge legenheid aardige cadeautjes 'te krijgen. Deze handwerkpremie werd reeds aange vraagd door duizenden dames. "Waarom nog niet door U? Schrijf vandaag nog even aan de Redactri ce Damesrubriek, Nieuwe Havensraat 58, Den Haag en sluit tien cents aan postzegels bij. Deze tién cents kunnen ook gegireerd worden op postrekening 62626 van den Mo- dienst te Den Haag. Omgaand wordt u dan onze fraaie handwerkpremie kosteloos toe gezonden. HEILZAME WERKING VAN GROENTEÜ EN VRUCHTEN. De herfst schenkt ons een rijke vruchten zegen, waarvan wij in ruime maten moeten genieten. Veel gevaren, die herfst en win ter hieden, kunnen voorkomen worden, in* dien wij meer gebruik maken van alle na tuurlijke middelen, vooral van vruchten sappen, die het organisme reinigen. Vele herstvruchten zijn rijk aan organi sche zuren en deze zijn het, die de weer stand vergrooten en minder vatbaar maken voor infectie ziekten. Geraspte zijn buitengewoon goed voor het mat. _19lsel en wanneer men de smaak iets '^dt strooit men er een weinig suiker i. Een klein glas druivensap aan het onuijt inplaats van thee werkt uitstekend op darmen en nie ren. Vooral voor kinderen zijn dergelijke aanvullingen aan het ontbijt zeer aan te bevelen, aangezien zij rijk aan phosfor zijn. Bleeke kinderen, die weinig eetlust hebben, zullen geheel en al opknappen indien men hen regelmatig perensap geeft, die geperst moet worden uit gave, rijpe vruchten. Zee practisch zijn vruchtenpersen, die fe-telijk onmisbaar zijn in iedere huishouding, zoo wel voor het persen van groenten- als vruchtensappen. Kinderen, die aan een slechte spijsvertering lijden geeft men 5a 6 geweekte pruimen voor het ontbijt, vol wassenen nemen een grootere hoeveelheid. In geval van darmcatharre geeft men hen boschbessensap te drinken. Een verstandige moeder bovwidien' veel groente geven, rauw en gestoofd, voor* al andijvie, spinazie, Brusselsch lof, r'M teltjes, bieten, knolraap. Sla van ö»?$£vle ei{ tomaten is uitstekend. WAT VROUWEN INTERESSEERT. In Appenzet (Zwitserland) krijgt iedere bruid bij haar huwelijk behalve haar uitzet, een .kunstgebit mede. Op duizend vrouwen komt één, die kleu renblind is voor, terwijl dit bij mannen 1 op 300 is. In het Renaissance tijdperk behoorde het tot den goeden "toon het middagmaal met geparfumeerde handschoenen, tot zich te ne men. De naam mouseline is afkomstig van het Turksche eiland Mossul. een byou ook zeer op zijn plaats is. Broches en sierspelden van mooie halfedelsteenen omgeven door een rand van marcassite ge ven een schittering van licht evenals strasz. De rok bestaat uit vier banen, die zich naar den zoom toe verbreeden en een klokkende lijn geven. Rechts een zwarte wollen georgette ja pon waarvan het ontwerp zeer geslaagd is. Het vest en smalle opstaande boordje is ge dacht van ottohan, doch kan ook van een sprekende kleur velours chiffon genomen worden b.v. chartreuse (groen) of cerise, lakrood, bleu. De zij panden zijn even afgerond en geven een mooie lijn aan het vest, dat met druk knoopjes sluit in garneering van kleine knoopjes heeft. De punten vallen over de smalle ceintuur. Rechts nog een paar aardige garneerin gen, bovenaan een chabot van tafzijde en meer naar onderen een afkleedende cha bot van gekleurd georgette. Wie de voor keur geeft aan wit kan haar smaak te dien opzichte volgen, doch de combinatie zwart wit is niet meer zoo modern als kleuren. Ten slotte noemen wij nog even de gar neering geheel onderaan, die een vest en shawlkraagje aangeeft van brocaat of be drukte zijde. Behalve zwart en donkerblauw zijn er nog een menigte mooie kleuren, doch belde eerstgenoemde kleeden het meest aL. Zij bieden tevens de mogelijkheid om variatie in garneeringen aan te brengen, zonder dat het al te zeer in het oog loopt, dat men dikwijls één zelfde japon draagt. MIDDAGJAPON. Succespatroon P.M. 325. Prijs 30 cent en 5 et. voor adm. en verzendkosten. De gekleede mlddagjapon, gemaakt van souple angora in stemmige tint is uitgevoerd in kleermakers model. De aansluitende tail le lijn kleedt bijzonder mooi af. Aan de schouder zijn aan voorzijde afgeronde schou derstukjes waar te nemen, die op de ruim- te van voorpanden gestikt worden. Ingezette, aansluitende mouwen. De hals lijn duidt slechts even een pun'tvorm aan, terwijl een shawltje de halsopening vult en tevens in samenwerking met de ceintuur een fleurige smak aan het geheel geeft. Sluiting over de geheele lengte met een lange rij knoopen. Aan de zijkanten hiervan zijn spits toeloopende godeis ingezet, waar^ door de onderwijdte vergroot wordt. Patro nen van deze japon in de maten 41, 44, 46. 48. MIDDAGJAPON. Succespatroon P.M. 300. Prijs 30 cent en 5 cent voor adm. en verzendkosten. Wollen japon met doorgaande, aanslui tende banen. Garneering aan voorzijde met tres en knoopsluiting in groepjes. Aansluit tende mouwen en hooge reverskraag Patronen in de maten 424446 en 48. PM 325 PM 300 bon VOOR GOEDKOOPE PATRONEN. Op te zenden aan „Het Practisch Mode blad", Postbus 36, Den Haag, giro 203203, NAAM: STRAATï PLAATS: Patroon No. Maat Hierbij ingesloten aan postzegels. Indien u tevens het laatste nummer van «Het Practisch Modeblad" wenscht te ont vangen, gelieve u 10 cent extra in te slui ten. (Postzegels liefst van 1%, 3, 6, 10 of 12% cent, doch niet van 6 cent).

Soester Courant | 1938 | | pagina 2