Taalverbastering en Spellings-chaos. Wij ruilen VISMAN De Soester Courant Soester Nieuwsblad Huidonzuiverheden, veiworpjes, pukkels en uitslag Uit de Natuur. Soest K. van Tol, Niouweweg 103 G. v, d. Poll, Vradehofstr. 22 C. ALDERS - Boekhandel Slaap Uw verkoudheid weg met Dampo Burgerlijke stand verdwijnen door de huidzulverende, huidvoedende en huidverlraaiende Purol. Doos 30, 60 ct. Tube 45 ct. Bij Apolh. en Drcglsten Talpa, de Mol. Geschapen om te wroeten, dat moet ieder toestemmen, die Talpa's lichaamsbouw bekijkt. Die twee voorste graafpooten, geweldig! 't Lijken wel kleine spaden. In vijf groote teenen eindigen ze; bovendien worden ze nog verbreed door een sikkelvormigen graafnaggel,. zoodat het wel lijkt, alsof-ie zes teenen aan iederen voorpoot Dczit. De buitengewoon dikke nekspieren, vast gehecht aan kop en schouderblad en borst been zeggen ons, dat die kop zeker niet heele- maal buiten de graafprestaties valt van den kleinen baas Het rolronde lichaam, gedekt door een dichtharige vacht, glijdt- gemakkelijk door de Uw oude STOFZUIGER In bij aankoop eener nieuwe machine. Terugkoopprijzen tot f 25.-— Diverse merken in voorraad. ZIET DE ETALAGES. Goede service en garantie. Burgem. Grothestraut 36 Telefoon 2595 Onderdeden voor alle merken Stofzuigers in voorraad Borstels, Slangen, Stofzakken, Sluitringen, Koolborstels enz. Enkele dagbladredacties houden braaf den strijd vol tegen taalverbastering en toenemen- den spe.li g-chaos. Soms weten ze apostelen te wekken, maar in het algemeen acht ik het pogen hopeloos; de regeering immers vestigt door haar stelsellooze beslissingen den indruk, dat liet er niet zoozeer op aankomt, hoe men schrijft en spelt, als de bedoeling maar goed is- Een der nieuwe apostelen, vorenbedoeld trok in een der bladen van leer tegen het ge bruik van het woord „uiteindelijk". „De fa briek loost zijn water uiteindelijk op de Leus- densche heide", had een medewerker van het blad geschreven. Mis! zei de apostel. „Uit eindelijk" is een „vreemd insluipsel", het woord wordt misbruikt in de beteekenis van definitief. Wie zoo „uiteindelijk" ver staat, kent de beteekenis van definitief niet. Ik zal niet ontkennen, dat „uiteindelijk" een leelijk woord is en, althans in den aangehaal- den zin, beter door „tenslotte" ware te ver vangen. Maar „uiteindelijk" is als Neder- landsch woord in Van Dalen te vinden! Die taalzuiveraar zelve schrijft om.: „Er zou dus onderweg ergens afvalwater worden geloost, maar..." enz- Terecht maakt de re dactie den taaiapostel er opmerkzaam op, dat hij de vervoeging van het werkwoord „loo- zen" niet blijkt te kennen! Wanneer zóó de taalzuiveraars zijn, hoe moet het dan heden ten dage met den „ge middelden" Nederlander zijn gesteld? Ik heb me dezer dagen bedroefd over- en vergramd óp een onderwijzer. In vrede en vriendschap overigens- We kwamen te spreken over den zin; „Dinant en omgeving zijn een paradijs' Ik zal niet zeggen dat het fout is, zei mijn vriend-onderwijzer, maar „Dinai.t en om geving is een paradijs" lijkt mij juister, klinkt aithans beter Doen julie tegen.woordig nog aan zin- ontleden vroeg ik Ik betoogde, dat we ontleedkundig met 't wezen van wat we in woorden uitdrukken niets hebben te maken, maar dat twee zelf standige naamwoorden, gekoppeld door het voegwoord „en", samen het onderwerp van een zin uitmakende het gezegde van den zin (hef werkwoord) in den meervoudsvorm drin gen. „Is" klinkt beter! wa9 het antwoord- Maar op welken regel steunt je schrijf wijze? Of op welke uitzonderingsbepaling Dat weet ik niet. maar het klinkt nu eenmaal bete» Dan ben je uitgepraat' Hopeloos is een ge. dachtenwisseüng, welke niet gedragen wordt door juiste begrippen van logica- Een week later sprak ik mijn vriend weer- Nou, zei hij, ik heb 't op school eens nagevraagd bij mijn collega's en met z'n vie ren waren we het er over eens, dat „Dinant en omgeving zijn-.-" niet fout is, maar dat „i s" beter klinkt en darom juister is-u Ik plofte- Maar je zult toch moeten toegeven, zoo repliceerde hij op mijn plof, dat als nou vier onderwijzers, één met 40 dienstjaren - Op welken regel, op welke uitzonde- ringsbepai g steunt je mceni g? Noem eens ten dnder voorbeeld- „Huis en tuin zijn mijn erf" of is het;-„Huis en tuin is mijn erf"- Het klinkt beter als je zegt: „Dinant en •mgeving is... Zóó ontstaan de „vreemde insluipsels". Een woord, een fout, wordt honderdmaal her haal (let wel; een woord en een fout worden honderdmaal herhaald) en dan klinkt het ten- >lot.e beier dan het goede woord of de juiste ipelling. I Maar wat moet er van onze taal terecht!..,.. komen, als zelfs onderwijzers de regels e_. de beter en mevrouw Talpa schikte zich. uitzonderingsbepalingen miske.-.nen cn zich slechts afvragen, hoe een woord, een zinswen. ding k Likt of hoe een bepalde schrijfwijze lijkt Ik neem 't ze niet kwalijk- Terpstra, Mar- chant, Slotemaker I, II en III hebben al degenen radicaal in de war gebracht, die niet vast in hun taaalschoenen staan- Maar bedroevend blijft het. Er is ons altijd voorgehouden; als die overbodige ootjes en eetjes en ennetjes maar eens verdwijnen, dén pas zal het onderwijs de gelegenheid beko men om den kinderen behoorlijk de Neder, landsche taal te leeren. Doch thans, né Mar- chant, raakt ook het begin van enkel- en meervoudsvorm zoek en verwarren de on derwijzers zich in dees en tees- De taal is in Nederland vanouds een ver waarloosd vak geweest, vooral op de kweek scholen. Onderwijzers, voor zoover ze geen bijzonder ontwik' e den taalknobbel in hun hersenen hebben, zondigen méér tegen vorm en schrijfwijze van het Nederlandsch dan de genen, die met goed gevolg PI-B-S- of gym nasium hebben doorloopen- In het algemeen gesproken dus Dat is jammer- De Nederlandsche taal is het lijdend voorwerp in de jacht naar acten Duitsch, -Fransch, -Engelsch, -wiskunde, en hoofdacte enz-, welke uitzicht of recht op salarisverhooging geven. Het ligt in het voornemen der regeering om den duur der opleiding van onderwij zers (essen) van 3 op 4 jaar te brengen- Moge het jaar méér in hoofdzaak aan de Neder.andsche taal worden gewijd, nadat-., de regeering 't gevoel voor taalzuiverhe d zal hebben herontwikkeld door herstel van regel, •ïde- ca tucht in de schrijfwijze in de wanden van z'n gangen, dicht bij 't nest. Hij gebruikt per dag evenveel voedsel als het gewicht van z'n eigen lichaam bedraagt. Dat zou in den winter een winterslaap houdt hij niet erg lastig kunnen zijn, omdat dan de regenwormen dieper Ln den den grond kruipen. Maar Talpa zoekt ze wel op, op grootere diepte en dat is voor hem nog geen slechte tijd, want de wormen schijnen dan dicht in elkanders nabijheid te vertoeven Voor den mensch verricht de mol wel nut tigen arbeid in het opruimen van schadelijke insecten. Toch zien we hem niet graag in onzen tuin; hij 'wroet te veel planten los. Hij laat zich wel verdrijven. Groene vlier takken in z'n gangen gestoken zijn hem een volmaakte ergernis, en als men die niet bij de hand heeft, kan men 't ook probeeren met haringkoppen. Talpa moet daarvan een hart- grondigen afkeer hebben. RheumatÉsohe pijnen Mijnhardtjes doen deze snel verdwijnen. 12 stuks 50 cent. FEESTAVOND GEREF- JON GE- MEI S JE SVEREENIGING „LENTEBLOESEM". In het gebouw „Eltheto" aan het Driftje hield de Geref- Jonge.Meisjesvereen. „Lente bloesem" haar feestelijke jaarvergadering, die druk bezocht was De meisjes hadden zich onder leiding van Mej- G. Gillebaard kolosaal ingespannen, om van dezen avond iets aai-lgs te maken- Proeven van vereeniginsarbeid. werden ge geven in een drietal zeer goede opstellen, ont- den avond met gebed, waarna spr- allen het welkom toeriep- Spr- deed mededeeling van de verhinderi g van Burgemeester Mr- VV- A- J- Visser, die wegens een sterfgeval niet aan wezig kon zijn. Spr- wekie allen op hun ga ven ten bate van het in aanbouw zijnde kinderpaviljoen met blijdschap te storten- Vcrvo'gens werd met hei programma aan- gevangengen door Mej- Ida Jongsma en den heer A- Blok, die respectievelijk piano en viool spelend, het muzikale gedeelte van den avond aanvingen met een Sonate van Handel, gevolgd door de Rondo van Mozart in G., hetgeen voortreffelijk vertolkt werd en een krachtig applaus van het aandachtig audito rium ontlokte Dr- P- Zahlman, draaide hierna de smal film, door den heer C- Swager alhier gemaakt, welke een beeld gaf van het leven en wer, ken op „Zonnegloren"- Foto-technisch behoor lijk goed, doch qua montage den amateur ver radend, gaf deze film een aardig beeld van het leven in het sanatorium. Na de pauze werci het slot van de film ver toond en mochten de aanwezigen genieten van de fraai-vertolkte muziek van, Mej- Ida Jongsma en den heer Blok. LANDBOUW CRISIS-ORGANISATIE. District Soest en Amersfoort. Aan de leden wordt bekend gemaakt, dat de Seccretaris voortaan zitting zal hóuden in de Coöperatieve Landbouw-Vereeniging, To renstraat, Soest, des Vrijdagsavonds van half zeven tot half acht, te beginnen Vrijdag 28 October aanstaande- Een ieder wordt vrien delijk verzocht hiervan goede nota te nemen- MOEDERCURSUS. Door het bestuur der Wijkverpleging „Huis ten Halve en omstreken" is een moedercursus Amersf-str- 103; J- Z- F. M- Vink, 27 jr.M korp- b- d pol. troe Boxmeer en CA Horde, 24 jr., Schoolstr. 20b- GEHUWD: F- Comelisse, 5. en Wl< Rijkse, 62 jr-, Kon.laan 138; J- v- d- Bree* mer, 40 jr-, landb. en S- A. Hooit. 30 jr.g Kerkpad N.Z. 13; E- H. Kaats, 24 jr., si* garenmaker en G- Charmant, 21 jr., Kon. laan 165- OVERLEDEN: Jan Rink, 77 jr-, geh- nu R- J. v- Steenbergen, Bosstr. 18; Rentjo Her^ man Rijkens, 85 jr., wedn, v- L- Th. Schutze Heideweg 22; Johanna Baart, 82 jr-, wed. v< W- Flelsdingen, School weg 15- Adveitentie's en abonnementen voor en worden ook aangenomen bij Tegen Slapeloosheid, Overspanning, Gejaagdheid, Onrust en Zenuwachtigheid, gebruike men de Zenuwstillende en Zenuwsterkende Mijnhardt's Zenuwtabletten tunnels. De kleine oogjes een mol is niet blind! liggen verDorgen onder de pels haren, en de ooren, dis geen oorschelpen bezitten, kunnen gesloten worden. De neusgaten aan 't vooreinde van den spit sen snuit hebben geen last van neervallende zandkorrels, omdat die naar beneden gericht zijn. De bovenlip past geheel over de onderlip. Een echt aardedier. De snelheid, waarmee hij in den zandgrond vooruit kan komen, is zeer groot en nu en dan moet de verplaatste aarde als molshoop aan de oppervlakte gebracht worden. Zijn kop verricht daarbij den meesten arbeid- Als-ie werkt in harden kleigrond trekt hij dat lichaamsdeel;een flink eind in en gebruikt hij z'n graafpootjes om het werk te verrichten. Bijna altijd leeft-ie alleen. „Zijn hand is -tegen allen en de hand van allen is tegen hem-" KocSdpii!., Kiespün. hêlpenVerbfj aiitjd een poeder of cachet van Mijnhardt. Mijnhardt's Poeders per stuk 8 ct. Doos 45 ct. Cachéts. genaamd,.Mijnhardtjes" 2 st. lOct. Doos50ct. Verleden voorjaar, toen ook in zijn borst het verlangen naar gezelschap ontstond, heeft Talpa zich een vrouwtje gezocht. Maar, omdat de leden van zijn sexe vrij wat talrijker zijn, dan die van het zwakke geslacht, heeft-ie er eerst tegen een paar andere mannetjes om moeten vechten. En toen.ie als overwinnaar uit den strijd kwam, heeft hij nog heel wat moeite gehad z'n eega te bewegen hem te volgen. Ze weigerde beslist en hij moest geweld gebruiken om haar mee te krijgen. Zelfs toen ze in de gemeenschappelijke en onderaardsche wqning waren, deed ze nog moeite om aan haar man te ontglippen. Dat werd echter spoedig Eenige weken daarna werden 4 molletjes geboren. Nu moest de moeder maar oppassen, dat vader geen gelegenheid ontving z'n kroost op te peuzelen, want als de honger al te veel in zijn ingewanden rammelde, dan was hij best tot deze gruweldaad in staat. Als eenige weken later de jongen nauwe lijks in staat zijn, om het zonder moederlijke hulp te stellen, kunnen ze opbonjouren. Is er een bij, die wat minder vief en sterk is, dan loopt die nog groot gevaar, mevrouw Talpa tot ontbijt te verstrekken. De mol is een insecteneter. En als ge in de gelegenheid zijt een kijkje in z'n kake ment te nemen, dan zullen de puntige kiezen, de dolkvormige hoektanden en de scherpe snij- tandjes u daarover volkomen inlichten. Dat zijn spijskaart echter beperkt zou zijn tot larven en poppen, kevers en torren, alle maal voor den mensch schadelijke dieren, dat is niet waar Als de zwarte, naakte slakken des avonds uit haar schuilhoeken te voorschijn komen, valt menigeen aan Talpa ten prooi. Wee den kikker, die in de nabijheid van zijn onderaardsche gangen een poosje wacht op kevertje of vlieg! Plots wordt hij bij een poot gepakt en verdwijt in een opgegraven molshoop. En wanneer een veldmuis verdwaalt in een mollenrid, dan is zeker z'n laatste uur ge slagen. Regenwormen worden door den mol met graagte verslonden. Dat is wel jammer, om dat deze dieren nuttigen arbeid voor den mensch verrichten. Is de buit aan wormen grooter dan de honger, dan bijt de mol den kop van het wuiuïeniicliaam al en drukt het daarna vast leend aan Bijbclsche-, Vaderlandsche. en Kerk geschiedenis- De zang onder leiding van Mej- Ida Jongsma viel zeer in den smaak van de aanwezigen- plet leuke nummertje „De eigenwijze Mul der" moest gebisseerd worden. We zagen een tweetal keurig verzorgde ta- bleaux en een humoristisch kijkspelletje „Aan 't Spoorloket", dat stormachtigen bijval oogst te- Verder werd er een voordrachtenwedstrijd gehouden, waarin o-a. Ida Boerema, Anneke Muis en Aafje v- d. Flier een prijsje be haalden. De vergadering, die met gebed geopend en gesloten werd, was om 10-30, dus mooi op tijd, geëindigd- NIEUWS UIT DE VEREENIGING ,DE KERKEBUURT". Naar men ons meedeelt, zullen vanaf Don derdag 20 October in het lokaal „Eltheto" van bovenstaande vereeniging wederom de middagen gehouden worden voor de vrouwen Wenscht li een DEGELIJKE betrouwbare Vulpen? Koopt dan een „SWAN" vul pen, vanaf f 7.75 naast het Postkantoor STEENHOFFSTR. 13 - TEL, 2476 georganiseerd, waaraan thans 19 dames deel nemen. 1 Deze cursus omvat 10 avonden en wordt Maandagsavonds gehouden in café „Het Cen trum"- BEVORDERD. Bij Koninklijk Besluit is met ingang van 1 Nov- a-s- benoemd tot Kolonel de Majoor J- W- W|- Zegers van de staf der Luchtvaart- afdeeling alhier. Op 19 October het 30 jaar geleden dat de heer E. Ostermann de bekende Persil Producten in den handel bracht, welke in de fabrieken te Jutphaas bij Utrecht vervaardigd worden. In den loop d»r jaren ontwikkelde zich het Persil Bedrijf dusdanig, dat hieraan momenteel plm. 350 personen verbonden zijn 's Avonds aangewend 's Morgens reeds opgeknapt. Pot 50 ct. Tube 40 ct. Doos 30 ct. van werkloozen. Iedere Donderdagmiddag van 2 tot 4 uur- i Vanaf 20 October zal er om de l4 dagen een „instuifavond" gehouden worden voor de jeugd, ouder dan 14 jaar- Van 7-30 tot 9-30 uur. Vanaf 27 October zal Ds- Van Schaick om om de 14 dagen een Bijbel-inleiding geven met onderlinge bespreking, des avonds van 8-15 tot 9-15 uur- 28 October, 's avonds 815 uur houdt Ds- Van Schaick een lezing over „Maoiix van St. Aldegonde'V 1 KUNST-AVOND TEN BATE VAN „ZONNEGLOREN". Maandagavond werd in „Religie en Kunst" alhier een kunstavond bJegd waarvan de op brengst ten bate van het t.b.c.-lijders sana torium „Zonnegloren" alhier was bestemd. In de geheel gevulde zaal merkten wij op de dominé's Groeneveld, Van Schaick en Van der Waal, alsmede verschillende leden van den Kerkeraad Pm kwart over 8 opende jds- J. v. Schaick AUTOMATISCH TELEFOONVERKEER. Wegens indienststelling op Dinsdag 25 Oc tober a-s. te 13 uur van de automatische tele fooncentrale te Abcoude, zullen de aange slotenen van dit net na pl.m. 13-30 automa tisch te bereiken zijn door het kiezen van het kengetal K- 946- GEBOREN: Jeanne Anne, d. v. J. R. v. 't Hof en J- Loran, Sophialaan 8; Marinus Johannes, z- v. A- H. Brouwer en H. Bos man, Molenstr. W.-Z- 52; Johanna, d- v. P- Roos en J. Vo9, Steenhoffstr. 42- ONDERTROUWD; C. 4e Lang, 28 jr-, rijksveldwachter, Tiel en M- Middag, 26 jr, Rademakerstr- 6b; L- den Duik, 28 jr., Noor- derweg 13, suitelakei en A. M. Rotteveel, 27 jr-, Eminaiaan 12; H. K- Holstege, 33 jr., bouwkundige, A dam en R. Hebbink, 26 jr Kon.laan 19; N. v- d- Horst, 25 jr., eiectri- cien, H'sum en A- G. S- Kuype.s, 26 jr., Pr- Bernhardtaan 12; N- v. d. Horst, 25 jr., GEVESTIGD: H- v. Duinkerken inw-, Birktstr- 12a v. Hoevelaken; C- Gutter m, vr-, Verl. Talmalaan 9 v- Andijk; D- v- d. Broek m- vr., Kerkstr. 36 v. Den Haag; M- H. J. Houtman-Visser, Beetzlaan 40 v, Drieb-Rijsenburg; H. M- v- Beek m g-„ Braamweg 85 v- A'foort; M. v. Beek m- vr., Schoolstr- 52 v- A'foort; M- A. Verel, Klaar* waterweg 26 v. A'foort; J. G- Tap, Amersf* str- 140 v- A'foort; Wed- G- M- Moerdijk-* Tips inw-, idem; Wed. A- D- M- Ensering» Dekker, B- Grothestr. 35 v- A'dam; J- A. Stigters, Rademakerstr. 25 v. Culemborg; H« Velleman m- g-, Hildeorandlaan 15 v- Ned. Indië; J- Feddes-Reerink inw., Sophialaan 15 v- Dordrecht; J. VV-. Visser inw-, Steenhoffstr. 34 v- 's-Graveland; W- J- J. Coehn m- k-, Oranjelaan 23 v- Maartensdijk; K- v- d- Berg, Julianaplein 14 v- A'dam; M- C- Redeker m- k-, idem; F- v. 't Klooster inw-, Beuken« laan 35 v- Zeist; D- P- Zwanink inw., Amersf* str- 20 v- Jutphaas; J. Donker inw-, Birk* str- 87 v- A'foort; H- M- Bollee, Amersf-str- 17 v- Drieb.-Rijsenburg; Ch- J. Braakenburg- Sandvoer, Vredehofstr- 4 v. Echteld; J- A« Blok inw-, Mendelssohnlaan 22 v. A'foort; D- M- A- v- Dam inw., Vredehofstr. 2 v« Voorburg; W- A. J. de Jongh m. g„ Kerk pad Z-Z. 22b v. Rhoon; J. H. Posthuma inw-, Soesterb-str- 125 v- Ginneken en TVavel; G- J. Zwaan inw-, Bartolottilaan 20 v- A dam; B- A- Sipsma inw-, Schoutenk.weg 41 v. A'dam; H. Verwey inw., Ferd- Huyckl 4b v- Apeldoorn; A- J- Swaving inw., E i V-iat| 14 v. Buitenland; M. G- de Beer inw., Klaar* waterweg 60 v- De Bilt. VERTROKKENA- Visscher m. gv« Braamweg 106 n- Naarden, Huizerstr.w. 1 le; A- Erkelens m- vr-, v. Braamw. 68 n- A'foort, Havik l8b; W- Mulderij, v. Oranjelaan 9 n. A'foort, J. v- Oldenbarneveltlaan 40; A. P- Boelhouwer, v. Schrikslaan 28 n. Baarn, Eemnesserweg 67; L- G. Bol-de Glindt, v. Stadh-laan 154 m. Den Haag, Stationsweg 60; A- P. v. Ho-Ik m. d., v- Schrikslaan 29 n« De Bilt, Steenen Gamer 50; M- A- de Bok, v- Belvédère weg 3 n. Laren (N-IL), Lanten* tijm en 14; A- H. D- Smaal, v. Van Weede* straat 3 n. Den Helder, Weststr. 41J- S« Duurland, v. Noorderweg 20 n. Groenio, Lichtenvoordscheweg C 69; A- de Kos, v. Julianalaan 19 n- Dejn Haag, Stuurmanstr. 11; H. M. Eenling, v. Birkstr. 52 a n. Wehl E 48; LI- F. Beillaart, v. L. Bergstr. 5 n. Heerde, Wapenveld; M- A. G- H. Elbersen, v. Verl- Postweg 43 n.- A'foort, Gr. Nachtegaalstr. 18; G- J. Hametr m. vr. v. v- Lyndenlaan 7 n. Noordwijk, v. Panhuysstr. 54; B. Malie* paard m- vr., v. v. Lenneplaan 18 n- Zaan* dam, B- ter Laanstr. 60; G- v. d. Broek v«. Vaardehoogtweg 7 n. Eindhoven, Bloemen» plein 32; J- W- E. Heynckamp m- g., y Mo* lenstr- W. Z- 64 n. Den Haag, Laurierstr. 115; A. Gutman, v. Soesterb-str. 125 Franeker, Psych- Inrichting; J. B. Dwars, v. Julianalaan 65 n- Huizen N.H-, Flevolaan 5; B- Keiman, y Beetzlaan 85 n- Ned- Indië; derweg 174; Wed- G- Strumpel-Batavier, fn Staalwijklaau 6 n- Baarn, Lage Vuursche 22; B- Keiman, v. Beetzlaan z5 n- Ned. ïndic; G- M- Piël m- vr., v. L. Brinkweg 35b n* H'sum, Ruitersweg 5. VERHUISD: J. C Groenestijn, v. Toren, str- lc n. Schoutenk.weg 10b; A. Spits, idem-, G- v. Doorn m. g., v. Korteweg 17 n. Beetz. laan 63; G- G. Hilhorst m- g., v. Moleustr- W-Z. 19 n. Hartweg 14b; J. Th. Danen, v- Middolwijkstr. 47 n. Middelwijstr. 2; N. Strum. pel m- g., v. Beukenlaan 29a n. Klaarw.weg 99; A- Jansen, v. Ferd.. Huicklaan 1 naar Klaarw.weg 26; P. v- Putten m- gezin; v. Buntweg 12 n. Bartolottilaan 53; A- y. 't Klooster, v. Molenstr- W-Z- 22 n. Beukenlaan 29a; Wed. G. E. Oldigs.Schneider, van Van Weedestr. 30 n. Emmal. 14; O. S. J- Aninga, v. Soesterb.str. 99 n- Oude Utr.weg 7; J Z. de Bruin met g., v. Kerkpad NZ- 37d n. Kassaulaan 7P. C. Couwenberg m- g-, v- Kon.Iaan 49 n- Kon.lan 20; G. Visser m- g., V- Birkstr. 15 n. Olijkeweg 5; H- M- van Riezen m- vr., v. Kerkpad Z. Z- 120 n. Kerkpad Z.Z. 152; C. J. J. Vorstman, v- Vredehofstr- 37 n. B. Grothestr. 35; C. Jans. sen, V Soesterb.str. 125 n. Wilhelm.laan 32 P* Papenburg m. g-, v. Buitstr. 11 n- no- 15

Soester Courant | 1938 | | pagina 1