'1ÜI g§jË||p KSSrterl WALDTHAUSEK Hoe het echtpaar Bim en Bam aan Radio kwam! HAGEE L191D- SPEEKERS VOLUME-HEGELftAïïS zijn voor goede muziek onmisbaar !l!ill!llll!lllli!!l!l!liill!!lli!!li!ij!lll!tl!]flil!ll!l!l!l!!i wcrdekeAhM-" "V7ETKOT No. 17. Nu v/as het v/achren op het groote oogenblik, dat de auto van den direc teur uit de Zeepaardenlaan zou komen aanstuiven. Daarirr de verte kwam een auto aan. Zouden ze het zijn? Allen rekten de halzen om toch maar niets te zullen missen van het feestelijk inhalen van dirigent Sinjo en zijn bevrijders. De verkeersagenten maakten reeds ruim baan Ja, ze waren het! Het gejuich plantte zich voort langs de rijen wachtenden. Kwek, op Sinjo's dirigeerstoel gezeten, tikte aftelde één, twee, drieDaar zetten „De Notenkrakers" hun daverenden marsch in. Nilus blies zóó hard, dat hij wel tweemaal zoo rond en bol werd, Bam en de Pinguïns streken er op los dat het een lust was, Bim floot z'n wangen rond en Sillie de Zeeleeuw bewerkte kranig het slagwerk. Verrast hoorden de inzittenden van de auto op... Dat was nog eens een aardig welkom. Het publiek werd niet moede te juichen en „welkom" te roepen. Het was voor meneer Vogelaar haast niet doenlijk de laatste paar meters tot aan den ingang van het hek te rijden. De auto zat als het ware ingeklemd tusschen de opdringende omstanders. De politiecordons waren finaal onder den voet geloopen. Het was een dringen en schreeuwen en juichenen boven allen uit troonde Sinjo, met den lauwerkrans van de gemeente Paordenberg nog om de schouders. Sinjo lachte verlegen, hij was er werkelijk een beetje beduusd van en burgemeester De Wolf zat maar steeds te roepen: „Och, och, hoe is het mogelijk, meneer Sinjo, U moet wel heel erg be roemd zijn, och, och, hoe is het mogelijk, een dood gewone aap „Wat aap", rieo Bertus, „Sinjo is een boven- naruurh|ke aap, Sinjo is de grootste dirigent van alle tijden; nietwaar, Sinjo?" Sinjo knikte maar eens, luisterde met een half oor naar „De Notenkrakers". Opeens riep hij: „Laat me er uit, menschen, laat me passeeren, ik moet naar mijn orkest...." Ja, zoo zie je, artistenbloed verloochent zich niet. Zelfs bij deze heuglijke aankomst vergat Sinjo z'n Notenkrakers nietOp weg naar den dirigeerstoel hielden de radio-reporters Sinjo den microfoon voor. Hij moest en zou een paar woor den tot de luisteraars richten „Dames en heeren luisteraars", zoo begon hij,, „het is werkelijk geweldig, de ontvangst die mij hier te beurt valt. Ik beloof U, spoedig weer voor den microfoon te komen, maar dan met een echt concert, te geven door mijn orkest, „De Noten krakers"!" (Wordt vervolgd.) KAARSENHOUDERS, GESNEDEN VAN PLAKKEN KNOLRAAP. Om de rechte stemming te verkrijgen aan een feestelijk versierde Kersttafel, kan men zich deze welhaast niet indenken zonder kaarslicht. Fraaie candelabres kunnen den disch opluisteren. Heel aardig zijn echter ook de zgn. geïmproviseerde kaarsen- houdertjes, die men zelf op eenvoudige wijze en zonder kosten kan vervaardigen. Wij geven hierbij een voorbeeld van kaar senhouders, welke gesneden worden uit. een knolraap. Behalve een flinke knolraap heeft men hiervoor noodig een puntig mes, een vel buigbaar karton, wat rood crêpe papier en een potje lijm. Men snijdt den knol in plakken van plm. 2 cm dikte. Met een potloodlijn kan dan op elke plak eerst de gewenschte vorm worden aangegeven, vóór men gaat uitsnijden. Hierbij is een groote verscheidenheid van figuren moge lijk. Aardige modellen, en werkelijk niet zoo heel moeilijk, zijn vooral het klaver blad van drie en de hartvorm. Heeft men verschillende figuren uitgesneden, dan knipt men deze nog eens van karton pre cies even groot na. Met wat lijm (niet al te vochtig) plakt men het knolraap-figuur en het karton aan elkaar. (Dit om het vor men van vlekken door het sap van den knol te voorkomen.) Daarna wordt in het midden een rond gaatje uitgeboord, iets wijder dan de doorsnede van uw kaars. Om het kaarsje goed rechtop te laten staan, wordt van dun karton eerst nog een klein buisje gerold, dat beplakt wordt met rood crêpe-papier (ongeveer 3 cm hoog) en in het uitgeboorde gat wordt geplaatst. Ten slotte knipt men van hetzelfde crêpe papier ronde of vierkante kleedjes, waar het kaarsenhoudertje dan op wordt ge plaatst. perm.-Dyn. met ingebouwde volumeregelaars zijn de Beste Nederl. fabrikaat Langdurige garantie U het volle profijt van Uw geld. 10-jarige fabricatie-ervaring waarborgt

Soester Courant | 1938 | | pagina 11