SCHOOLJURKEN Vlotte ideedang SPEELGOED DiEREN uiis rairuii^msueacie SUCCESPATROON 2908. Prijs 30 cent 5 ct. voor porto efl omzetbelasting. Bijgaande jurk kan o.a. van bedrukt fla nel gemaakt worden en heeft van dergelijk materiaal een over-broekje van het zelfde Maakt men de jurk van bedrukt fluweel. ONZE GOEOKOOPE PATRONEN. Patronen van in deze rubriek voorko mende genummerde modellen zijn op aan vraag te verkrijgen by „Het Practisch Mo deblad" Postbus 36, Den Haag. Postreke ning 203203. De prijs der patronen bedraagt indien niet anders staat aangegeven, 0.53. betaling reeds vooruit, in postzegels, per giro of per postwissel. De fantasie der kinderen uit zich vooral in hun spel en hierbij blijkt, dat de speel goed dieren een grooten plaats in hun leventje innemen en voor vele kleintjes nog van grooter waarde zijn dan de poppe- kinderen. Evenals deze laatste moeten ze Huidverzorging in den Winter Gedurende de herfst-en wintermaanden hebben wij niet alleen onze aandacht aan warmere kleeding te besteden, doch ook onze voeding speelt een groote rol. Zullen v/ij gedurende de zomermaanden bij voor keur lichte spijzen gebruiken, dan heeft ons lichaam zoodra het kouder wordt be hoefte aan. zwaardere geïechten, waarbij stamppot en voedzame soep een groote rol spelen. 's Zomers leven we zooveel mogelijk buitenshuis en zullen ons lichaam aan de straien der zon blootstellen, die door de dunne kleeding op het grootste deel van ons lichaam in kan wei-ken. Planten, die in donkere kamers staan, zullen gaan kwijnen en daarom doen zich door het ge brek aan zon gedurende de wintermaanden allerlei kwalen voor en zijn volwassenen en kinderen veel vatbaarder voor infec tieziekten. Wij moeten hieraan op de meest doelmatige wijze tegemoet trachten te komen en zorgen, dat ons organisme den strijd tegen de ziektekiemen, die over al di-eigen, kan weerstaan. Wij zullen het gebrek aan zon moeten aanvullen door gebruik te maken van de ultra violette stralen van de Hanauer hoogtezon, waar door we onafhankelijk zijn van de wisse lingen van het klimaat. Door middel van dit toestel kan men de hoeveelheid ultra violette stralen precies afmeten en op zich laten inwerken. Men behoeft dit slechts korte bestralin gen, z.g. lichtdouches toe te passen, die slechts twee a drie minuten duren, niet nu en dan even, doch regelmatig. De voeding in najaar en winter is even eens van het grootste belang, aangezien het tekort aan vitaminen op de huid tot uitdrukking wordt gebracht. Versche groenten en vruchten en dagelijks een rauw slaatje zijn zeer gewenscht. Appels, peren en sinaasappels zijn zeer gezond en zuiveren het bloed evenals druiven, die een groote voedingswaarde hebben. In ver schalende gevallen worden zelfs door den medicus druivenkuren voorgeschreven. De moderne voedingsleer wijst op het groofe nut van groene kruiden, die men zooveel mogelijk in rauwen toestand zéér fijn gehakt aan soepen moet toevoegen. Veel kan men er toe bijdragen om te zorgen, dat men ook gedurende.de winteri maanden den noodigen weerstand kagl bieden. Slechts door een verstandig toegepaste! voeding zal de huid soepel en veerkrach-, tig blijven, hetgeen de menschen jeugdig) en frisch houdt. Een ideaal, dat iedereen zich graag vooè oogen stelt en ook vervuld kan zien. KLEINE VEELVRATEN Op een goeden dag kwamen twee zoon* tjes van een onzer kennissen thuis en, waren vol over een wedstrijd in het aard-j appeleten van hun vriend Hein en zijn; broertjes. Deze hadden zich weken-langi „getraind" met het resultaat, dat Hein het record geslagen had door het eten van. 34 aardappelen, zijn broertje Otto en Jan hadden respectievelijk 32 en 29 stuks ge geten. Zij waren verrukt toen zij het ver haal hoorden en wilden het voorbeeld gaarne navolgen, dóch hun moeder deelde! niet in hun enthousiasme. „Neen, jongens,: daar komt niets van in, dan zouden jullie je tenslotte gaan gewennen aan het eteaJ van misschien wel twintig aardappelen per middag! Ik zou op deze manier kleine veelvraten van jullie gaan maken", was het verstandige antwoord. Overmatig veel eten is een eigenschap,! die eigenlijk aangekweekt wordt en heel! dikwijls een gevolg van kinderlijke „sport"; is, ook wel van overmoed. Schrokkigheid kan eveneens leiden tot het eten van veel te groote porties, waardoor de maag over belast wordt en veel te ingespannen wer ken moet om alle spijzen te verteren. Het is opvallend, dat matige eters, op ouderen' leeftijd minder maagkwalen en andere! ziekten krijgen, dan zijn, die steeds over-(j matig veel gegeten hebben. Menschen, did steeds gewend zijn kleine hoeveelheden; voedsel tot zich te nemen, kunnen toch kern gezond zijn. Het hangt er trouwens veel van' af of men de spijzen goed kauwt, zoodatj zij zich met het speeksel, dat hierdoor ont-| wikkeld wordt, kunnen vermengen, het geen als een voorbereiding van het ver teringsproces beschouwd kan worden. Gul zig etende menschen kauwen slecht en slikken groote brokken naar binnen. Is meraj van de jeugd af gewend geweest normale! porties te gebruiken en heef men „geleerd") deze goed te kauwen, dan «al het organis-' me hiervan inderdaad piclijt trekken. Bemerken moeders, dat haar kinderen door gulzigheid gedreven meer eten dan' noodig en gewenscht is, dan zullen zij dit! moeten tegengaan. Kinderen, die hard' groeien en in hun ontwikkelingsjaren zijn' zullen meestal een abnormale eetlust aan/ den dag leggen, die later echter weer voorJ bij gaat. In sommige gevallen kunnen kin-,' deren, die flink eten en al maar door hon-j ger hebben, zonder dat zij er echter floris-, sant uitzien, inwendige stoornissen hebbeq en dan is medisch adv;"' STRAAT PLAATS Patroon NoMaat Hierbij ingesloten aan postzegels. Indien u tevens het laatste nummer van „Het Practisch Modeblad" wenscht te ont vangen gelieve u 10 cent extra in te slui ter v - v^.cgeis liefst van 5, ÏO vf i Z cent. doch niet van 6 cent). VOOR HUSS- EN BEROEP. kleertjes dragen, hetgeen soms zeer amu sant werkt, hetgeen men aan memeer olifant ziet, die vol trotsch zijn hoogen hoed vest en boord draagt, terwijl teddy beer zich tevreden moet stellen met een luierbroek, doch er desondanks vroolijk blijft uitzien, Eendje kwek ontbreekt al evenmin^ in den kleinen_ djerentuin ^als b et Men behoeft zich op verjaardagen niet te vragen, waarmede men hen genoegen JURK VOOR GROOTERE MEISJES. Twee-in-één patoon 2823. Prijs 30 cent 5 ct. voor porto en omzetbelasting. De uitgeslagen patroondeelen geven aan, hoe eenvoudig deze jurk te maken is. De plooitjes geven een mooie, aansluitende lijn, die slank kleedt; zij worden aan den binnenkant gewerkt, evenals de schouder naden. Lange aansluitende mouwen en hoog- sluitende kraag. Aan de hand van ditzelfde patroon kan men van zijde een gekleede jurk maken met halflange mouwen en iets uitgeknipte, vierkante hals. Sluiting rug zijde met rits of knoopje en lusjes. Ben. stof 2.50 M. van 1.30 M. Patronen voor den leeftijd van 1416 en 1618 jaar. indien men een gedeelte dicht langs de vouw opstikt, b.v. tot voorbij de heupen, aan jurken, die uit lange banen bestaan zelfs iets verder. Waschfluweel is een prac tisch materiaal evenals het Fransche flanel, cat een zelfde genre stof is als vyella, doch meer keus biedt in dessins. Voorts ziet men allerlei stoffen effen en geruit en met kleine motieftjes, die niet minder geschikt zijn voor jurken. Kleur en dessin moeten kinderlijk wer ken en mocht het noodzakelijk zijn dat van moeders japon een jurk voor de doch ter gemaakt wordt, dan zal een te stem mige kleur door gekleurd bres of hand- borduursel opgevroolijkt dienen te worden. Fig. 1 geeft een aardige jurk met rechte pas en ritssluiting. Plooien opgestikt tot over de knieën. In het midden een mouw- looze jurk met bolero, die met fluweel is gegarneerd. Matrozenjurken, eenigszins ge moderniseerd worden weer in het mode beeld opgenomen. Kraag en manchetten van nifet te lichtblauw linnen; de laatste zullen eventueel vervallen. Rok met rechte band kan op de blouse geknoopt worden. Beide onderste jurkjes zijn hangers met passen, eenvoudige modellen, die altijd weer aardig kleeden. doet, want dieren vallen altijd in den smaak, zelf van de grootere kinderen, die hun lievelingen over al met zich mede dragen. Handige moeders maken deze dieren menigmaal zelf van vilt, pluche of fluweel doch om een dier goed te imiteeren moet men ook over veel fantasie beschikken en tijd hebben. Ook zonder zelf maken kan men dieren te kust en te keur hoopen en langzamer hand een dierentuin completeeren. Vesten en vestblouses Op te zenden aan „Het Practisch Mode blad", Postbus 36, Den Haag, giro 203203., NAAM Het is volstrekt geen verbeelding te denken, dat men zich veel zekerder voelt, indien men goed gekleed is, dan wanneer men er min of meer onverzorgt bijloopt. Dit geldt voor de huisvrouw evenzeer als voor jonge meisjes en vrouwen, die haar beroep buitenshuis uitoefenen. De eerste indruk, die men van een vrouw krijgt :s menigmaal beslissend en al maken de kleeren den man, zooals het spreekwoord zegt, heeft dit slechts betrekking op den schorten. Waarom zal men zich steeds aan het traditioneel geworden jas model hou den, indien er andere zijn, die veel vrouwe lijke werken, zooaJs de twee modellen links op onze schets. Ze zijn gemaakt van wit of zacht gekleurd cretonne, zijn niets moeilijker om te wasschen en te strijken dan grote schorten en staan veel gekleeder, dan deze laatste, ook voor huisvrouwen. De mode brengt allerlei eenvoudige mo dellen, die niet te streng sportief en toch iterlijke mensch. Het karakter,- het wezen an een vtouw ruiiu tui unuiuVrvrng m vu= /ijze, waarop zij zich kleedt, in de kleuren, 'óe zij kiest en in allerlei details, welke ;ekozen worden. De kleeding, die bij het verk in- en buitenshuis gedragen wordt ;al van practischen zin moeten gettuigen, letgeen echter niet inhoudt, dat alle ;harme moet ontbreken, integendeel kan jet een het ander aanvullen. Nooit zal men sen teveel in eenig opzicht moeten aan brengen of details aan hoofdzaken moeten toevoegen, die opdringerig werken. Ook bunnen lippen, die te rood gekleurd zijn den totaalindruk, die een vrouw of meisje maakt volkomen doen mislukken en van siechten smaak getuigen. Kousen en schoe nen moeten zich aanpassen aan de kleeding en de werkende vrouw, die deze bij voor beur ib sportieve modellen kiest, zal boven genoemde details in overeenstemming veten te kiezen. In verschillende beroepen zal om prac- ische redenen beroepskleeding gedragen moeten worden, b.v. kapsters, winkeljuf- rouwen in bepaalde branches e.a. dragen t J> den^ zijn, nen. Wollen weefsels vindt men in groote verscheidenheid in effen en fantasie b.v. kleine ingeweven nopjes, voorts kragen wol met zijde, wollen jersey en nog vele andere stoffen de aandacht. Verschillende ontwerpen leenen zich ook voor middag japonnen en hitrvan eigenen zich alle drie de modellen deze schets. Het effect zal min of meer gekleed zijn naar gelang van de stof, die verwerkt wordt. Zeer apart werkt de japon, die de zittende dame draagt en van een fantasie weefsel gemaakt is, terwijl ook relief geweven stof zich hier voor leent met kleine knoopjes voor de sluiting. Zeer slanke figuren kunnen een boven- pas nemen van horizontale nervures, waar voor wollen jersey of tricot stof zeer ge schikt zijn. Rechts een japon van wol of wol met zijde met gefronste ruimte aan bovendeel en rok. Men bereikt door de gedeeltelijk ingehaalde voorbanen, dat aan het middenstuk een klokkende lijn ge geven wordt, een der laatste mode details. dat ook aardig kleedt, dan vervalt de df-j iectoire. De raglan mouwen, die lang zijnj verbinden de, aan den hals ingehaalde voor-| en rugdeelen. Sluiting met lange rij knoop-! jes. Inplaats met een kraagje kan de hals ook enkele malen ingehaald en met flu-: weel afgewerkt worden. Ben. stof 4 jaar 1.75 M. van rfc 100 c.M. Patronen in de. inaten 24 en 46 jaar. De schooljurken zullen, alhoewel aan practische eischen voldoende, toch een aardig geheel moeten vormen. Plooien lijken zeer bewerkelijk, doch zijn het .niet, een grooten rol en toonen zich al even po pulair is hand- en machinaal breiwerk. Geribd fluweel zal ook zeer geschat zyn voor het vest rechts. RON VOOR GOEDKOOPE PATRONEN. 1 Vesten en vestblouses ziet men van wollen stoffen, effen en gestreept. Tricot stof en wollen jersey spelen echter ook

Soester Courant | 1938 | | pagina 6