Wjrï*' Ons Patronenhoekje Bontstoffen en vischnet matLerialenEPASm WINTERBRUIDJES O ONZE GOEDKOOPS PATRONEN. NIET VERGETEN. Patronen van in deze rubriek voorko kende genummerde modellen zijn op aan vraag te verkrijgen bij „Het Practisch Mij le blad" Postbus 36, Den Haag. Postreke ning 203203. De prijs der patronen bedraagt indien niet anders staat aangegeven, 0.58. sietaling reeds vooruit, in postzegels, per =nro of per postwissel. Hebt er al aan gedacht het modeblad, dat boo geschikt is voor de uitverkoopen, aan te vragen? Zoo niet, doe het dan van daag nog by de Redactrice Damesrubriek, Postbus 115, Den Haag onder bijsluiting van 10 cents aan postzegels, of per giro op postrekening 62626 van den Modedienst ie Den Haag. U zult er beslist tevreden over zijn! en mouwen Komt bontstof, waarvan ook de mof is gemaakt Een idee, dat werke lijk navolging verdient. We behoeven ons niet te beklagen, dat de mode eentonig werkt integendeel ge tuigt zFj van een groote veelzijdigheid en werkt soms bepaald origineel. Tres, sou- tache, pompons, relief gewerkte versie ringen, borduursel, kralenranden zijn slechts enkele van de ontelbaar vele gar neeringen, die men aan kan wenden en die een japon een zeer persoonlijke noot kunnen geven. Men is het nimmer moe de nieuwe mogelijkheden te vinden om een interessant effect te verkrijgen en geheel nieuw is dan ook een netwerk, dat van zijde of metaaldraad geknoopt en hier en daar op de stof gehecht wordt. Als het bij wijze van bolero gedragen wordt zal men alleen den bovenkant hechten, zoodat de onderkant iets afstaat. Meermalen ziet men kleine kwastjes of pompons in de kleur van het knoopwerk langs onder kant. Deze garneering kan men uitste kend toepassen indien men een reeds lan- geren tijd gedragen japon wil opknappen. Onze schetsjes geven een drietal ont- werpjes aan, waarop deze garneering is toegepast. Op de gekleede middagjapon nen rechts en links is metaaldraad ver werkt, doch op een eenvoudiger model van wolen stof zal men beter koordzijde kunnen kiezen, dat meer in overeenstem ming is met het eenvoudiger materiaal en karakter dezer japon. Kleine dingen, die het leven der huisvrouw veraangenamen De mensch leeft niet van brood alleen en heeft behalve voeding en kleeding nog vele andere dingen noodig, die het leven aangenamer maken. De eischen, die man en vrouw stellen aan verschillende ge bruiksartikelen loopen uit den aard der zaak zeer uiteen. De liefhebberijen van den man gaan in hoofdzaken een andere richting uit en zijn ontspanning na een dag van ingespannen arbeid is weer anders, dan die van een huisvrouw. De man, die geestelijk werk verricht, heeft behoef tv? aan lichamelijke ontspanning, aan sport, terwijl hij, die overdag steeds ambulant is, naar een rus tig avonduur verlangt. Er zijn ook man nen, die ontspanning vinden in lectuur, wellicht op technisch gebied, waarin aan getoond wordt, hoe wonderbaar het ver nuft van vele uitvindingen is. De vrouw heeft minder behoefte aan dergelijke ontspanning, doch is meer aan gelegd om te genieten van de vele voor werpen, door mannen uitgedacht en ge maakt, die het leven zooveel mooier en dikwijls ook gemakkelijker maken. De natuur heeft het zoo gewild, hetgeen ons blijkt uit tallooze uitvindingen op tech nisch gebied, die door mannen zijn gedaan. Zou men zich wel kunnen voorstellen, dat een vtok™ />- -- - „ï+rtoVon- der»" - cu..0,tii den ken der mannen getuigen, nemen een groote plaats in op een terrein, dat ten nauwste het gebied raakt, dat to dat der vrouw gerekend mag worden, n.i. de huis houding. We noemen in de eerste plaats electrische hulpmiddelen, die we niet meer zouden kunnen missen, omdat ze tijd en geld sparen; ondanks de betrekkelijk hoo- ge aanschaffingskosten. De ijskast, die reeds in kleine afmetingen verkrijgbaar is, zal oogen schijn lijk een groote uitgave zijn, doch wanneer men deze over meerdere ja ren rekent en denkt aan de spijzen, die zonder dit hulpmiddel verloren gaan, dan blijkt het bezit geen luxe, doch noodzaak, vooral indien men niet over een keldïr be schikt. We noemen voorts de onschatbare diensten, die electrische stofzuigers, zeil- boenders, naaimachine en last not least het strijkijzer ons bewijzen. Al deze appa raten worden, dank zij de onvermoeide pogingen der technici, steeds meer geper- fectionneerd. Wyn uit theekopjes geschonken, smaakt niet en daarom is het noodig, dat alle ge bruiksartikelen benut kunnen worden voor het doel, waarvoor zij ontworpen zijn. De vrouw heeft kleeren en details noodig, die haar in het juiste licht plaatsen en een interieur zal slechts dan harmonisch zijn en een sfeer van gezelligheid bieden, in dien de details op goede wijze op de hoofdzaken zijn afgestemd. Gevoel voor lijn en kleur zullen maken, dat het oog aangenaam getroffen wordt door een mooie pul, vaas of bowl, hetzü van kunst- aardewerk dan wel van g»as. Knus wérken de schemerlampjes, die met hun getem perd licht donkere hoekjes aan hun ver latenheid ontrukken. Denkt u eens een koffietafel, gedekt met een onberispelijk kunstzijden ontbijtlaken, waarop een servies is geplaatst, waarvan verschillende stukken een barst vertoonen, bekers of bordjes geschonden zijn. Komt uw schoonheidsgevoel hier niet tegenop en zoudt ge niet veel liever besluiten een aar dig aardewerk ontbijt- of eetservies te kie zen, dat volstrekt niet onder behoeft te doen wat het effect betreft voor een van kostbaar porselein? Men vindt in het genre serviezen voor dagelyksch gebruik een groot aantal uitvoeringen, die zich aan de eischen van ieders beurs aanpassen en het genot van het tafelen in hooge mate ver- grooten. Vele mooie gebruiksvoorwerpen van hout vragen onze aandacht en hiervoor worden soorten gekozen, die opvallen door een prachtige, natuurlijke teekening der nerven o.a. voor fruitschalen en presen teerbladen. De gedachte het sierlijke aan het practi- sche te verbinden heeft er de ontwerpers toe gebracht veel samen te stellen, dat ook het oog aangenaam aandoet. Heeft men zich eenmaal gewend om de kamers te versieren met mooie voorwerpen, dan zal het zeker niet al te veel hartzeer meer kosten om alle prullen en stofnesten anno 1900 onverbiddelijk te doen verdwijnen. De practische gebruiks- en versieringsartike len komen tegemoet aan den smaak en de eischen, die de moderne vrouw stelt en verhoogen het aspect der woning. Men kan een zeer goede en bruikbare mottenzak maken van couranten, die aan drie kanten op elkander gestikt zijn met de machine, zoodat men een groote zak krijgt, waarin allerlei bonten en wollen ar tikelen bewaard kunnen worden. Is alles erin geborgen, dan wordt de vierde kant dichtgestikt. Een eisch is echter, dat bont voorof goed uitgeklopt is en wollen arti kelen gewasschen zijn. Men kan vóór het opbergen alles eerst met een of ander in den handel zijnd middel bespuiten. Wanneer men een lade heeft, waarin alle mogelijke kleinigheden bewaart worden, kan men het best kleine kartonnen doos jes naast elkander zetten, zonder deksel, waardoor men onmiddellijk een overzicht van den inhoud krijgt. De bruidsjapon is evenzeer als andere kleed ingstukk en aan mode onderhevig, doch steeds wordt een voud in de uitvoering betracht. De keuze van materiaal en snit moe ten zóó zijn dat de japon, die men op den „dag der dagen" draagt ook nog in de toekomst haar piac- tisch nut zal kunnen bewijzen.' Natuurlijk zal men het feestelijke tot uitdrukking willen brengen en hiertegen kan dan ook niet het minste bezwaar bestaan, trouwens hiertoe werken in hoo<*e mate de sluier en hoofdtooi mede. Bruidsjaponnen zullen in den regel een hoogsluitende halsafwer king en lange mouwen hebben, terwijl een sleep geen vereischte is. Sluiers worden zoowel van effen tulle als bewerkt of alleen met ran den gedragen, terwijl men op ef fen tulle meermalen kleine toefjes oranjebloesem gehecht ziet; soms ook andere bloemen. Als kleur zal men een tint tusschen het al te har de wit en uitgesproken crème kie zen, dat aangeduid wordt als ivoor. Het materiaal zal geheel verschil lend zijn en houdt verband met de beurs. Crêpe satin, dof verwerkt is mooi evenals verschillende zijden crêpe weefsels, doch men vindt ook een mooie keuze in dunne wollen stoffen, die eveneens mooi kleeden. Tot welke keuze men ook moge overgaan, zal men zich vooral moeten vergewissen of de stof eventueel geverfd kan worden, hetgeen o.a. met kunstzijde niet altijd het geval is. De zekerste weg is om een klein staal op te zenden naar een ververij, aangezien men vandaar uit beter kan adviseeren dan een verkoopster, die in dit opzicht niet over voldoende kennis van zaken be schikt. Kantstof en breede entredeux vormen een mooie garneering en deze garneerin gen heeft men toegepast op de middelste en rechtsche japon. Ingehaalde ruimte ■^ent zich zeer goed om toegepast te wor den aan dunne weefsels. De rokken van dit genre japonnen zijn zeer wijd en vra gen veel stof, doch men kan minder wijde rokken toch een klokkende lijn geven door het aanbrengen van godets. Hoe de uitvoering van bruidsjaponnen ook moge zijn: elegant of zeer eenvoudig, zy hebben een ding gemeen n.1. om naast het feestelijke tevens den grooten luister tot uitdrukking te doen komen, die bij den grooten dag des levens behoort. Een aardig en tevens practische knutselwerk De huisvrouw zal veel tijd kunnen spa ren, indien zij hare vaten na het was- schen in zeep of sodawater heeft afge spoeld met heet water en ze daarna in een rek plaatst als hiernevens is afgehaald. Het heete water doet borden, kopjes enz. opdrogen en maakt afdrogen overbo dig. Men zal dit rek. dat na het gebruik eventueel buiten opgehangen wordt (en dus geen plaats inneemt in de keuken) kunnen maken van gewoon hout, en het op een gummi matje plaatsen gedurende het gebruik. Deze laatste zijn tegen een zeer geringen prijs te krijgen. Het rek bestaat uit een houtei i geraam te en heeft aan de lange zijden inkeepin gen voor dwarsstokjes, die in b<!t midden schuin ingesneden zijn om de groote stuk ken beter te houden. Een aardig knutsel werkje voor huisvaders om met hun jon gens te maken en een practisch gebruiks voorwerp voor de huisvrouw. ONDERJURK. Succespatroon 2041. Prijs 30 cent plus 5 ct. voor porto en omz.bel. Kunstzijde, zijden tricot, crêpe de chine zijn geschikte materialen om onderjurken van te maken, omdat de japonnen er ge makkelijk over heen glijden. Als afwer king langs hals en zoom gebruikt men meermalen kant. hetgeen mooi staat, docïi niet bepaald noodig is. Indien deze^mder*, jurk bedoeld is om bij een avondjapon to; dragen, dan wordt ze aan de rugzijde uit gesneden volgens de op het patroon aan-J gegeven lijn. Ben. stof pl.m. 2 1/2 M. Patronen in alle maten. bon VOOR GOEDKOOP® PATRONEN. Op te zenden aan Practisch Mode blad", Postbus 36, D& Haag» giro 203203. NAAM STRAAT PLAATS Patroon NoMaat Hierbij ingesloten aan postzegel*. Indien u tevens het laatste nummer vm „Het Practisch Modeblad" wenseht te ont vangen gelieve u cent extra in te iImé "^Postzegels 12y, cent, d"ctl "k* van 6 jFanneer wij van bontstoffen preken, dan bedoelen wij hierme- ie niet een of andere imitatie van jont, doch een materiaal, dat ge veven is, en op andere wijze ge waardeerd moet worden. De tex- ielindustrie heeft mooie resulta ten bereikt, die meerdere of min- iere gelijkenis vertoonen met "ireitschwanz, astrakan, ocelot, veulen e.a. en waarvan de prijs in verhouding tot bont zeer beschei den is. Men kan deze bontstoffen chter het best in goede kwalitei- 'i\ aanschaffen, aangezien deze ch veel beter houden in het dra- Mi en tegen weer en wind bestand jn. Mantels, hoeden, japonnen, ie men met bont zou kunnen gar neren of zelf geheel hiervan ge- aakt zijn worden niet minder egant van de geweven imitatie. De mode schrijft deze seizoenen el bont voor en als garneering ordt het menigmaal op zeer origi nele wijze toegepast. Alleen de adde soorten worden bij voor- ur aangewend, alleen vos ziet en soms zeer kwistig verwerkt, al en het mooie, glanzende bever Tder Breitschwanz, het gevlekte celot en astrakan worden zeer eel verwerkt en dit laatste staat ^eker wel aan de spits. De schets jes van toegepaste bontstof geven echter duidelijk te zien, dat dit materiaal «ele mogelijkheden biedt MIDDAGJAPON VOOR GEZETTE FIGUREN. Succespatroon 3250. en tevens het voordeel biedt, dat de verwerking geen bijzondere vak kennis vereischt, zooals met bont het geval is. Bonte bontstof to ques, tulbandmodellen en kozakken mutsen zijn modern, terwijl de mof hare pogingen om een bescheiden plaatsje in het modebeeld in te ne men niet opgeeft. De tasch moffen zijn inder daad practisch, omdat ze het mee nemen van een handtasch overbo dig maken. Capes mouwlooze vesten en bolero's worden over mantels gedragen, die niet al te warm zijn en dienen tevens om een modische noot te geven aan een kleedingstuk, dat niet al te nieuw meer is. Ook om in huis te dragen zijn vesten of bolero's van bontstof zeer practisch. Aardig en tevens apart werkt het vest met ritsslui ting links, dat by een sportieven rok met opgestikte zakken gedra gen wordt. Het is bedoeld voor slanke dames en heeft een mantel van de stof van den rok met breede revers en mouwen van bontstof. De mantel in het midden wordt gedragen op een zwart laken rok, waarvan tusschen de bontstof smal le reepen gewerkt worden; knoopen en ceintuur eveneens van laken. Rechts een mantel, die men graag wil moderniseeren kan voorzien worden van bontstof als aan de afb. rechts te zien is. De groote kraag vervalt en op de voorbaan Prijs 30 cent plus 5 ct. voor porto en omz.bel. Elegante japon, die van wol of fluweel goed kleedt en eventueel met een zeer smalle plissé langs hals en voorpand afge werkt wordt, mits in dezelfde kleur geko zen. Schouderstukken aan mouwen aange knipt. Driebaans rok. Ben. stof 3 M. van 1.30 M. breed of 41/2 M. van 90 c.M. Patronen in de maten 4248.

Soester Courant | 1939 | | pagina 6