„Achter den Waaldijk" Langs de kruislijnen der Europeesche Imperia* PUROL er op Uit de Natuur. D. F. VOIGT Ingezonden stukken SIERKUNST Soest Eerste Steenlegging der R.K. Kerk in Soest-Zuid, PARAFIX Alders' Boek- en Kunsthandel Een onzer eigen medewetkers naar Corsica, Rome, Tisni.1, Libië, Egypte, Palestina, de Balkan- en de Donaulaoden. Een belangwekkende serie reisbrieven. Uit Bastia Corsica Een spoorreis door de wolken, dót is fcoch wel ten sensatie: als de wolken zich meer dan 800 Meter hoog bevinden! Op Corsica heb ik zoo'n spoorreis ge- ir akt. Ik was er de lezer zal het zich herinneren geiand te Ajaccio, de hoofd stad van het eiland; deze l'gt aan de Zuid- RVestkust. En ik moest voorts naar de oude hoofdstad. Bastia, welke m den Noord- Oosthoek van Corsica is gelegen. Ik* moest het eiland dus in zijn bijna volle lengte en breedte dwars oversteken. Dat is betrekkelijk eenvoudig. Frankrijk heeft heel veel geld gespendeerd om Corsi ca tot bloei te brengen en aan de bevolking een zekere mate van welvaart te verzekeren. Het spoorwegnet op het dunbevolkte eiland (totaal 300 duizend inwoners) is 300 K.M* lang en verbindt alle eenigszins beteekenende wooncentra- De aanleg van dezen spoorweg door een land, dat niets kent dan hoogge bergte moet verbijsterend veel hebben ge. kost. En daarnaast wordt er van de trein slechts een matig gebruik gemaakt. Het was dan ook niet meer dan een on betekenend treintj - voor buurtverkeer ten onzent, dat te Ajaccio gereed stond om den zes uur langen tocht naar Bastia te aan vaarden. Ik stapte in, een signaalsboot op een soort misthoorn en de trein verdween onmiddellijk in een tunnel. Toen we die tunnel gepasseerd waren, „hing" ons treint- tje ik zou haast schrijven; in den letter lijken zin des woords ergens tusschen de bergen. Wat ben ik blij, dat ik van mijn leven dezen tocht heb mogen maken! Men kan •ich waarlijk niets schooners en indrukwek- kenders voorstellen, dan een toeven in het hooggebergte van Corsica. Maar tegelijk wat huiveringwekkend! Ik zou, eerlijk gezegd, die treinreis dwars door Corsica niet graag voor den tweeden keer ondernemen. De bergen zijn er woest, grillig en ont zagwekkend steil; voor den aanleg van de spoorbacyn is op de meeste plaatsen een imalle stijgende weg uit de hellingen gehakt noeten worden, waar dat niet ging, ver- Iwijnt de trein in tunnels, die soms kilome ers lang zijn; door de grootste tunnel duurde Ie rit bijna een vol kwartier! De spoorbaan is zóó smal, dat men, uit et coupéraampje kijkende, géén grondbreedte aast de trein ontdekt- Wat men ontwaart, is nkel een peillooze afgrond van honderden \eters en recht tegenover zich ziet men een anorama voor zich ronddraaien van woest jebergte, rotskegels, granietmassa's met in Ie zon schitterende sneeuw. Vis Uw handen ruw zijn of gesprongen en Iw lippen schraal en pijnlijk; maar vooral rk bij brand- en snij wonden, ontvellingen i allerlei buidverwondingen Het verzacht en geneest. Toen de trein het stationnetje Vizzivona 'P midden-Corsica had bereikt, waren we sedert ons vertrek uit Ajaccio ruim duizend duizend meter geklommen. Toen de trein er weer op gang kwam, draaiden we voor de zooveelste keer een tunnel in en als we daar uit kwamen, was alles grauw om ons heen, grauw en nat en koud. We stoomden door de wolken Neen, die reis vergeet ik nooi! Deze spoor weg moet enorm veel hebben gekost. Bij Vecchio b.v moest een viaduct worden ge bouwd, waarvan de pijlers 96 meter hoog zijn. Over de pijlers heen liggen enkel ijzeren balken en dóarover raast de trein. Slechts hier en daar is er aan den voet der bergen, die je vanuit den trein zien, of tegen de hellingen een kleine nederzetting van menschen, maar overigens is de natuur woest en onherbergzaam, behalve voor de wilde zwijnen, de wilde schapen (mouflons), die 4horens dragen op bun kop, en voot bandieten. Het bandietenwezen, dat overigens zoo streng mogelijk wordt onderdrukt, ontspruit uit de volkszede der bloedwraak (vendetta) De Corsicaan meent, dat zijn eer, of die zijner familie, in bepaalde gevallen slechts door b oed kan worden gewroken. Heeft hij, wat dat betreft, zijn zin gekregen, dan rust op de familie van het laatste slachtoffer weer de plicht om zich te wreken op den dader of diens familie. Wie aan de wetten der bloedwraak voldeden, vinden nog slechts een rusteloos voortbestaan in de bergen, waar ze van/ce.f tot banditisme vervallen, de boeren brandschatten en reizigers uitplunderen. De Corsicanen worden door de Fransche overheid min of meer vertroetel; ze pro- fite, ren van velerlei beschermende bepalingen, B.v. mag hun pastiche", de Corsikaansche .volksdrank, niet worden uitgevoerd, cigarctten en tabak zijn op Corsica ontheven vau de zeer zware;, belastingen, welke er in Frank rijk p drukken. De gewone Fransche goede «igarcttea y£Utf-31/n' Per pakje van 20 •tuks ^f'uloiscs-bleu" b.y kosten op .Corsica, uezéffde Idgarette® in origineel* ver. pakking, één frank en 10 centimes, oftewel vijf en een halve cent De voordeelcn, waarvan we er slechts twee noemden, zijn zeer vele. Uit Frankrijk komende, mag me« van alles wat men wil naar Carsica meenemen daar naar is zelfs geen onderzoek maar reizen- van Corsica (het goedkoope eiland) naar Frankrijk, moet men zich aan een streng douane-onderzoek onderwerpen. Cigaretten b.v- mogen volstrekt niet naar „het continent" worden uitgevoerd. Het is nochtans niet door deze voordeelen alleen, dat de Corsicanen, ondanks hun Ita- liaansche afstamming en ondanks hun ver basterde Italiaansche spreektaal, Fransch voe len en Fransch willen blijven; eigenlijk; Cor sicanen willen blijven in Fransch staatsver band. Zij hebben de vrijheid zoo lief, deze kinderen eenvoudige en goede kinderen der natuur. Ze zingen veel, van de liefde en van de vrijheid, van hun bergen en van Napoleon, Ha Napoleon! Hun held, hun heilige, haast hun god! Ze hebben hem in hun wo ningen op 'n plaatje, als beeltje en op al lerlei snuisterijen* Er wordt fascistische propaganda gemaakt. Men leest affiches met „A bas Campinchi weg met Campinchi (min. van oorlog), weg met Stalij a bas les suifs (weg met de Joden)". Maar deze dingen vinden geen aan slag op het Corsicaansche gemoed. Het G-C.T. vooral, het Fransche vakver bond verspreidt op royale wijze anti-fascisti sche lectuur; in enkele betooguigen van de laatste dagen is de sluiting geëischt van de Italiaansche consultaten, welke als propagan. da-haarden van 't fascisme worden aange merkt.. Men gelooft op Corsica weinig aan oor log, de Italiaansche eischen worden blu! geacht. Voorkomt verkoudheid en keelpijn. Ivorol gebruikers zijn zelden verkouden en hebben zelden keelpijn, omdat deze tandpasta den mond dagelijks grondig desinlecteerd. Onze „Piepers". Hoe hebben de menschen het vroeger toch zonder „piepers" gedaan? Stel je voor; Geen aardappels 's middags! Steeds weer: erwten, boonen, meelkost, hutspot, erwten, boonen, meelkost, hutspot- 't Zal wel voed zaam geweest zijn, maar geen aardappels! Hoe was 't mogelijk! Uit Zuid-Amenka, uit Peru, moeten ze af komstig zijn, en in 't midden der 16e eeuw zijn ze voor 't eerst naar Europa, naar En geland, overgebracht, maar 't heeft toen nog wel een paar honderd jaren geduurd, voordat de aardappel volksvoedsel werd. De menschen waren er niet gauw op ver kikkerd. 't Moet gebeurt zijn, dat men de knollen in den grond had laten zitten en de groene vruchten zorgvuldig had bereid, om die aan aan de gasten voor te zetten. Gelukkig maar, dat ze er feestelijk voor bedankten, "t Was een leelijk, vergiftig kostje geweest. In Frankrijk poogde men den afkeer, dien het publiek voor deze nieuwigheid had, te overwinnen door op de hebzucht der men schen te speculeeren. In Duitschland moest er een Pruisische koning aan te pas komen, met soldaten en stokslagen om het volk te leeren aardappels te nuttigen. Ten slotte hebben mislukte graanoogsten en daardoor vo'gende broodschaarschte de rest gedaan. En toen eenmaal de smaak er in zat, toen was het wonder wat. Gaf de teelt van granen soms een misoogst, nu, nu één kleine aardappel soms een halven emmer en meer wou geven, nu had de mensch wat gevonden, nee maar, nu kon hij het wel buiten zijn Schepper stellen! Nou, nóóit weer hongesnood! Nooit weer misgewas! Leve de aardappel! Echter 1844 de aardappelziekte ver toont zich voor 't eerst. Zwart wordt het groene loof, de heerlijke knol verrot, 't Komt door het warme, broeiïge weerl is nu de publieke opinie. De wetenschap zocht en vorschte en kwam tot de ontdekking, dat de ziekte veroorzaakt werd door een tot dusver onbekende zwam- soort, die zich bij vochtige, warme tempe ratuur verbazend snel voortplantte. En men vond een middet om de ziekte tegen te gaan in een besproeiïi g met Bordeausche pap. Sedert duurt de strijd van de wetenschap tegen de ziekte, waaraan de aardappel on derworpen is, voort Topbont en wraiziekte en zwartbeenigheid en nog meer zijn de ongesteldheden, die zich in »t aardappelveld vertoonen, die dood en verderf verspreiden. Een vijand, die nog meer gevreesd wordt voor onze „piepers" is de beruchte Colo- rado-kever uit Amerika. Oschoon deze van over de Oceaan ven- wacht werd, is ze via Frankrijk en België gepttsseerden zomer ïn ons land op enkele plaatsen gesignaleerd. En alle man is in 't geweer geroepen, oni zich tegenover dez°n belager te stellen Nergens ter wereld kweekt men poot- aardappels zoo best als ia Nederland. Maar als de Clorauo-kever z'a larven en vol komen insecten hier vasten voet krij. gen, dan is 't wel zeker, dat geen enkele baal pooters meer naar 't buitenland mag vervoerd worden, waardoor dus een geweldig verlies geleden zou worden omdat onze land. bouw en onze handel daarvan jarenlang reeds proviteert. Een aardappel is een knol, zoo vertellen het ons de H-H. plantkundigen. Geen bol dus? Nee, zeker niet! 't Onderscheid tusschen een knol en een bol bemerken we het best als we ze doorsnij den. De bol vertoont ons dan z'n rokken, É'n schubben, dik en vleezig en sappig, vol reserve-voedsel. En daarbinnen in een stengel met één of meer knoppen, blaadjes en zelfs een bloem in 't klein. Zoo ziel onze pieper er met uit. Een compakte massa. Toch wel een voorraad schuur, ook reserve.voedsel, hoofdzakelijk zet meel en zelfs een weinig eiwit. Om dat zetmeel is 't ons bij onze aard appelvoeding voornamelijk te doen. Bovendien 't bedraagt pl.m. 21 pcf van den knol - is 't goed oor alles en nog wat. In de aardappelmeelfabrieken, die veel in 't Z.O. van de provincie Groningen worden ge- vonden^ wordt het zetmeel als aardappelmeel uit de knollen gehaald, die daar als veen- aaxdappels bekend zijn. Dit meel gebruikt men, bij 't maken van macaroni, vermicelli en „sago"; het is een onmisbaar bestanddeel bij het appreteeren of pappen van allerlei weefsels; 't wordt gebe zigd voor het vullen van papier, bij de zeep- berciding en bij de fabricage van worst. Men bereid er dextrine uit, dat o.a. gebe- bezigd wordt bij 't maken van bier en wijn. Aardappelstroop is eveneens een product, dat uit de veenpiepers wordt vervaardigd, en dat in suikerbakkerijen veelvuldige toe passing vindt. Bovendien wordt het door gisting omgezet in alcohol en spiritus. Aardappelmeel is heusch goed voor alles en nog wat Echter aardappels zijn voor ons niet vol doende tot voeding. Eiwit en vet ontbreken er in. Eiwit? Nu ja, er zit ongeveer 2 pet. et wit vletk onder de schil, en als die schil een beetje dik verwijderd wordt, is u er zeker van, dat er niets in uw te consumeer en piepers overblijft. Een aardappel bevat ruim 75 pet. vocht* vocht is noodig oor het leven van den knol. Tegen uitdrogen wordt hij beveiligd door de schil. Deze bestaat uit verscheiden lagen van cellen, waarvan de wanden uit kurk bestaan. Kurk gebruiken we als middel - om vloei stoffen, die b.v. in fleschen bewaart worden, tegen verdamping te beveiligen. Onze aard appel bezit dus in z'n schil een natuurlijk middel tegen vochtverlies. Hij groeit aan een stengel, die in den grond gezeten heeft, een z.g- onderaardschen. Eigenlijk is hij een kort, sterk in de dikte gegroeid deel van zoo'n stengel* Aan stengels zitten hier en daar bladeren. Aan den onderaardschen van onzen aard appel ook, evenwel zeer kleine. En in de oksels van die schubvormige blaadjes zaten knopjes, die beloften inhouden voor 't vol gende jaar, evenals b-v. de knoppen aan onze boomtwijgen. Soortgelijke knoppen, hebben onze aard appels ook. 't Zijn de z-g* oogen, die goed beschut in kuiltjes van dea knol liggen en die in 't komende voorjaar de „spruiten" leveren. Maar dan hebben ze een deel van hun voedingswaarde verloren. Natuurlijk! Burgem. Grothestraat 30 TeLefoon 2363 Soest GEDIPL. OPT1CISN. Voor het maken van Uw BRIL, ook volgens recept van H.H. Oogartsen, een vertrouwd adres Buiten verantwoording der Redactie. Geachte Redactie, Ondergeteckende verzoekt beleefd opname vn het naavolgende, waarvoor bij voorbaat mijn dank. De „wilde" busdiensten. Zij dienen geen algemeen belang. Bezwaren van het Autobustcerisme. Onder bovenstaand „Hoofd" wordt in het „Soester Nieuwsblad" van 9 Dec. j.1. den lof der spoorwegen bezongen -en het „wilde" buss-ysteem en het autobus-toerisme afge maakt. kW,e zouden daartegen geen bezwaar maken, ware het niet, dat in dit artikel de zaken niet in het juiste licht bezien wer den en aan de spoorwegen lof werd toe gezwaaid, waar deze allerminst aanspraak op kan maken. Dat de „wilde" bus-exploitanten alléén trajecten berijden, waarbij zij verzekerd zijn van volle bussen en daarom kunnen concur reer en, pleit slechts voor hun „zakelijk" in zicht en verdient waardeering. Het is een slecht zakenman, welke een bedrijf gaat oprichten, waarvan hij te voren weet geen succes te zullen hebben. Als de schrijver beweert; Het mooie van de spoorwegen is, dat ze ons „Nederlanders" over den zelfden kam scheert van dienstbetoon en „betaling", dan is hij, wat het laatste aan gaat er glad naast, tenzü, het spoorwegperso neel, ran hoog tot laag, met htm gezlnn», niet tot de .t _r a.i *sche Natie behooren, dat voor hen en hun gezinnen een belangrijk lager tarief berekent wordt, dan voor ons „Nederlanders" «n alsof deze bevoorrechting nog niet voldoende is, zijn er, die hun z.g* vrijkaarten bewaren voor 't afleggen van lange trajecten en voor de kortere trajecten zoo mogelijk gebruik ken van de „wilde" bus of, zoo dit niet mogelijk is, als betalend pas sagier der spoorwegen. Dit lijkt ons toch niet de manier om een bedrijf, waarin men voor zich en zijn gezin brood verdient te bevoordeelen, te m<-er niet, waar dit bedrijf met een ontzaglijk verlies werkt. .Wie hebben bovendien kunnen lezen, dat zelfs „Defensie gebruik maakt van de „wil de" bus. Dus is de „wilde" bus ook „Defen- slebelang". Dan verklaart de schrijver, dat de con currentie der „wilde" busdiensten in vele op zichten eene oneerlijke concurrentie is. Maar komt de oneerlijke concurrentie niet juist van den anderen kant? Als toch het particulier vervoerbedrijf zóó zwaar belast wordt, dat zij, ondanks de al lerslechtste arbeidsvoorwaarden en vaak een dubbel aantal arbeidsuren voor het personeel, alle moeite heeft het bedrijf in stand te houden, terwijl aan de spoorwegen een slordige f 100 000per dag wordt bijgepast uit de zakken der belastingbetalers, is dat dan eer lijke concurrentie Een opkomende griep. MijnhardtjeB stuiten haar voortgang. Doos 30 en 50 ct. Als in de 2® Kamer de klacht naar voren komt, dat de A.T-O- de goederen tegen zulke lage tarieven vervoert, dat zij met ver lies werkt en dit verlies door de spoorwe gen (lees belastingbetaler) gedekt wordt, is dat dan een eerlijke concurrentie. Als de coöperatie van het spoorwegperso neel, welke den geheel-en middenstand be concurreert, in gunstiger condities verkeert voor wat bedrijtsonkosten betreft dan de middenstand, welke ook voor zware lasten zit, is dat dan ook eerlijke concurrentie? En is het „fair" te noemen, om eigen klanten (want de spoorwegen moeten het toch ook voor -een groot gedeelte van den midden stand hebben) te beconcurreeren Dat d© spoorwegen over „reserve materiaal" moeten beschikken, moge voorheen van groote beteekenis zijn geweest; thans, nu de auto zoo'n groot aandeel in het vervoer heeft verkregen, is dit niet meer zoo'n groote noodzakelijkheid, te meer niet, daar de reizii- gersstroom nog heel wat kan toenemen, om met geheel bezette treinen te rijden. Zelfs „Defensie" zit niet meer zoo vast aan de spoorwegen als vóór 1914. Dan beroept de schrijver zich op de sociale voorwaarden, waaraan de spoorwegen gebon den zijn, zooals behoorlijke loonen, dienst- voorwaarden, verlof en wachtgeldregeling en (dit heeft de schrijver er niet bijgenoemd) goedkoop reizen, vrije dienst- en werkklee- ding en een flinke gratificatie bij 25-jarige jubilea. Als wij nu nagaan, dat in 1934, onder den drang der regeering, bij gemeentelijke over heidsbedrijven, waaronder er zijn, welke al' vele millioenen in de gemeentekas gestort hebben en daar in nog storten, alle emolu menten, waaronder ook de jubilea-gratificatie, welke slechts 1 week loon bedroeg (terwijl bij de spoorwegen deze gratificatie 1 maand loon bedraagt) afgeschaft werden, dan zijn de sociale voorwaarden bij de spoorwegen ten opzichte van andere bedrijven wel seer gun stig te noemen, te meer nog, waar het een noodlijdend bedrijf is. Alléén maar, zoolang het spoorwegbedrijf nog met tekorten werkt, komt de «er van goede werkgeefster te zijn, niet toe aan de bedrijfsleiding, doch aan den belastingbetaler, op wien het tekort verhaald wordt. Nu nog iets, toen -er bij het spoorwegbedrijf nog winst gemaakt werd, werd deze bij wijze van gratificatie (in tegenstelling bij overheids bedrijven welke ook goede winsten maakten) onderling verdeeld. Brengt dit eigenlijk de consequentie niet mede, dat men dan ook het verlies samen moet dragen? Had daar geen reserve kapitaal gevormd moeten worden en is het billijk te noemen, dat het tekort nu op den belastingbetaler verhaald wordt? De spoorwegen moeten liun eigen werk loosheidslasten dragen, beweert de schrijver. .Waarvan? Van het tekort? Dat kan. toch immers niet? Het is weder de belastingbetaler en of deze nu 2 millioen aan de werklooze spoorweg arbeiders door middel der spoorwegen of 'loor middel ,va:n een andere instantie betaalt, maakt voor he<n. toch geen verschil. Alléén, wannqer die 2 millioen door de spoorwegen betaald wordt en het bedrijf dan bovendien zichzelf dekt, dan kan men pas zeggen, dat de spoorwegen hun eigen werk loosheidslasten dragen. Zelfs de aandeelhouders der spoorwegen verkeeren in een bevoorrechte positie, daar hun 5 o/o gewaarborgd is, ondanks dat het bedrijf met verlies werkt. Welke andere aandeelhouders hebben dezen waarborg Zoo kunnen we ons niet aan den indruk onttrekken, dat de spoorwegen tot één der heilig0 huisjes behooren, welke ontzien wor den. En als we dan lezen, dat de rechtsver volgingen tegen de „wilde" busdiensten ge schieden op last der spoorwegen, dus eene in. stantie, waarvan allen, van hoog lot laag, zelf gaarne met hun gezinnen voor een prikj»* rei zen dan verdwijnt daarmede het laatste grein tje sympathie, dat we nog voor de spoor wegen hadden VERSCHENEN i Humor van het platteland door Mr. J H, VAN DOORNE Met een voorwoord van )hr. Jan Feith Omslagteekening en bandversiering van Koen van Rees. De humor van het gemoedelijke Betuwsche platteland op kostelijke wijze opgedischt door een kenner van Betuwe's land en volk bij uit nemendheid. Dorpspredikant, -bur gemeester. -gemeenteraad, -veldwach ter, -schoolmeester -belastingcommies enz. enz. droegen ieder bet zijne bij tot het doen ontstaan vandit koste- liike gerecht, bereid uit den kernge- zouden, van leven sprankelende humor van het Betuwsche platteland. 220 bladz. Geldersche leut! Een boek om van te smullen van de eerste tot de laatste bladzijde. Prijs ingen. in stevigen omslag t 1.95 geb. in traaien linnen stempel- band i 2.60 Verkrijgbaar in den boekhandel en bij de uitgevers: Fa. A. VAN LOON Markt, T1EL - Giro 76886 Men maakt zoo ijverig propaganda vooi méér werk-actie, maar als het nu waar is, dat er bij opheffing der „wlide" bus diensten, ongeveer 1200 man op de keien komen, afgescheiden nog van de derving van wegen, en benzine-belasting, dan klopt het eene met het andere toch niet. En als het werkelijk gaat om de handhaving van wet en gezag, dan zal toch ook de Zondagswet gehandhaafd dienen te worden. En. als we dan zien, hoe de Zondag mis bruikt wordt, vooral door de voetbalsport, dan betwijfelen we toch, of dit in overeen stemming is met de Zondagswet. De „wilde" buspassagiers zijn geen groo* ter misdadigers dan de overtreders der Zon dagswet. N. d* B< Uw vriendin verloofd Geelt dan een geschenk van BURGEM. GROTHESTR. 11A De werkzaamheden aan den bouw der R.KJ« kerk in Soest-Zuid, zijn onder leiding vajJ architect A. Brouwer ia vollen gang. De fundeerir.gen van r zijn gereed. Thans is men besig met het schoofti metselwerk van de binnen «n buitenmuren' der kerk, zoodat «en goed overzicht van den plattegrond der kerk is waar te nemen. Van binnen wordt hit kerkgebouw uatge* voe#d met gele genuanceerde steenen, het4 ffeen een frisch aanzien zal geven. Wij veraemenf dat de officieele eerste steeiTo legging zeer waarschijnlijk zal plaats hebben op, Woensdag 8 Februari a.s. - BRIDGE-SUCCESSEN VAN SOESTER PAREN- Dat onze gemeente sterke bridgespelera bezit hebben de in de provincie Utrecht ge* houden Avro bridge-drives wel bewezen. In Amersfoort behaalden de Heer en Mevr. Willekes, de heeren Tensen Sr. en De Graaf en de heeren Maria Jr. en Drechsler een 1° prijs. In Utrecht de heeren Velieman en Ver* heyen een 2e prijs. Bovendien slaagden de heer en mevr. Wit* lekes in de finale 1.1. Zaterdag te Utrecht ex In als 2e beste paar in de provincie Utrecht te eindigen. Een prachtig resultaat en een gelukwensch waard. Met het kampioenspaar, de heeren Erkelens en Knoek uit Amersfoort zullen zij nu in Mei a.s. in Hilversum, met de overige provinciale kampioenen en tweede aankomenden mede dingen om het landskampioenschap. Het derde paar bestond ook al uit Soestet inwoners n.1. de heeren Verheyen en Veile, man, die als reserve-paar voor Hilversunl zijn aangewezen. Eveneens een fraai succes. Van de drie paren bridgespelers, die in da A.V.R.O*-bridge.wedstrijd voor de provincie Utrecht bovenaan kwamen, zijn er dus twee van in Soest woonachtig. Ook voor de sociëteit „De Eendracht", is dit een aardig succes, daar behalve de Heeren Drechsler en Maris, alle bovenge noemde prijswinnaars lid zijn va i deze socië teit, zoodat zij behalve de naam van Soest ook die van hun Sociëteit hebben hoog gehouden. ZELFPLAKKENDE ENVELOPPEN Enveloppen-likken nu uit de mode I 25 Witte Paiatix-enveloppen in doosje 25 cdnt naast het Postkantoor STEEN HOFFSTR. 13 TEL. 2476

Soester Courant | 1939 | | pagina 2